Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ27/2020/19/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-30 
1.


    Bulyk, R. Ye.
    Use of visualization tools in the educational process [Text] / R. Ye. Bulyk, O. V. Kushniryk // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P156-160. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МУЛЬТИМОДАЛЬНОЕ ИЗОБРАЖЕНИЕ -- MULTIMODAL IMAGING (использование)
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING (методы)
Анотація: Стаття інтегрує дані про засоби візуалізації, що використовуються в навчальному процесі студентів вищої школи, зокрема медичного профілю. У роботі також зазначена роль візуалізації у формуванні професійних компетентностей студентів. Мета роботи – аналіз наукових досліджень, що описують можливі засоби візуалізації в навчальному процесі під час пояснення нового матеріалу, узагальнення, систематизації та перевірки знань і доводять їх роль як засвоєння знань, умінь та навичок студентів. Висновки. В арсеналі викладача вищої школи зараз є значний вибір методів та засобів навчання, що значно полегшує сприйняття навчального матеріалу студентами та сприяє його кращому засвоєнню. Одним із таких дієвих методів є візуалізація за допомогою мультимедійних презентацій, відеоматеріалів та інтерактивних технологій. Такий підхід сприятиме кращому формуванню у студентів професійних компетентностей, здатності до аналізу та критичного мислення.
Дод.точки доступу:
Kushniryk, O. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Distance technologies as a component of the educational process in higher medical education establishments (literature review) [Text] / Yu. V. Lomakina [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P191-201. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (методы)
Анотація: У статті проаналізовано визначення поняття smart-освіти (е-навчання) і конкретизовано пріоритети дистанційного навчання в умовах сьогодення. Адже, незважаючи на всі складнощі, які є в цей час у нашому житті, головним завданням залишається інформувати суспільство про можливі шляхи саморозвитку та удосконалення. Представлено сучасні найновітніші технології для проведення масових відкритих онлайн-курсів, які входять до перспективних тенденцій розвитку дистанційної освіти. Наведена підтримка цифрових моделей освіти серед професорсько-викладацького складу світу вказує на глобалізацію дистанційного навчання на міжнародному ринку освітніх послуг.
Дод.точки доступу:
Lomakina, Yu. V.
Bulyk, R. Ye.
Chernovska, N. V.
Muzyka, N. Ya.
Garvasiuk, O. V.
Rovinskyi, O. O.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Hulei, L. O.
    Advanced noninvasive diagnostic methods of parasitic skin diseases [Text] / L. O. Hulei // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P168-176. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КОЖНЫЕ БОЛЕЗНИ ПАРАЗИТАРНЫЕ -- SKIN DISEASES, PARASITIC (диагностика)
Анотація: Проведено огляд баз даних літератури, таких як Scopus, Pubmed, Medline. Мета дослідження – вивчення сучасних даних про передові неінвазивні діагностичні методи для верифікації паразитарних хвороб шкіри – корости, педикульозу, демодекозу.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Internet-новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXVIII [Текст] / С. Є. Дейнека [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 212-214


MeSH-головна:
ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
Дод.точки доступу:
Дейнека, С. Є.
Яковець, К. І.
Свіжак, В. Й.
Сорохан, В. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Marketing analysis of the range of antiparasitic drugs represented on the pharmaceutical market of Ukraine [Text] / O. M. Horoshko [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P25-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОПАРАЗИТАРНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIPARASITIC AGENTS (снабжение и распределение)
Анотація: На сьогодні паразитарні захворювання є найпоширенішими у світі та посідають одне з перших місць за розповсюдження та економічними втратами. Причинами такої ситуації, на думку експертів, є неякісна епідеміологічно небезпечна вода та низький рівень дотримання санітарно-гігієнічних норм. Проблема профілактики та лікування залишається актуальною практично для всіх країн, у тому числі й України. Мета роботи – провести маркетинговий аналіз асортименту вітчизняного фармацевтичного ринку протипаразитарних засобів. Матеріал та методи. Проведено маркетингове дослідження з використанням структурного, логічного, графічного, системного і контент-аналізу даних Державного реєстру лікарських засобів. Результати. Першим етапом дослідження стало вивчення асортименту протипаразитарних лікарських засобів, представлених на вітчизняному фармацевтичному ринку. Визначили, що на фармацевтичному ринку, за даними Державного реєстру лікарських засобів України, зареєстровано 22 найменування антигельмінтних лікарських засобів. Встановлено, що препарати, які постачаються на вітчизняний фармацевтичний ринок з країн світу, становлять 12 торгових назв, серед яких лідируючі позиції за обсягами постачання припадає на Індію та Францію (по 23% відповідно). Протипаразитарні засоби представлені в трьох лікарських формах, серед яких найбільшу частку сановлять таблетки – 65,2%, суспензії оральні – 30,4%, найменшою мірою на фармацевтичному ринку представлені фітозасоби із антигельмінтною активністю (4,6%). Аналіз зареєстрованих антигельмінтних лікарських засобів показав, що 95,6% препаратів досліджуваного сегмента підлягають відпуску за рецептом лікаря. Висновки. Встановлено, що найбільшою часткою представлені лікарські засоби похідні бензимідазолу, що разом становлять 47,8% від загальної кількості досліджуваного асортименту, найпоширенішими серед антигельмінтних засобів є лікарськими формами у таблетках (65,2%).
Дод.точки доступу:
Horoshko, O. M.
Matushchak, M. R.
Zakharchuk, O. I.
Drachuk, V. M.
Kostyshyn, L. V.
Ezhned, M. A.
Stepanchuk, V. V.
Sakhatska, I. M.
Mykhailiuk, N. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Matkovska, N. R.
    Changes in indicators of endogenous intoxication, immune-inflammatory reaction and endothelial dysfunction under the influence of treatment of patients with alcoholic liver cirrhosis in combination with obesity using ademethionine and arginine glutamate [Text] / N. R. Matkovska // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P63-71. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЦИРРОЗ ПЕЧЕНИ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- LIVER CIRRHOSIS, ALCOHOLIC (лекарственная терапия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (лекарственная терапия)
АРГИНИН -- ARGININE (терапевтическое применение)
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING (лекарственная терапия)
ЭНДОТЕЛИЙ -- ENDOTHELIUM (патология)
Анотація: Мета роботи - вивчення впливу комплексного лікування з використанням адеметіоніну та аргініну глутамату на стан ендогенної інтоксикації, імунозапальної реакції та ендотеліальної дисфункції у хворих на алкогольний цироз печінки (АЦП), поєднаний з ожирінням. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 215 хворих із діагностованим АЦП, серед яких було 66 жінок та 149 чоловіків. У 109 осіб діагностовано АЦП з ожирінням, у 106 осіб – АЦП без ожиріння. Пацієнтів поділили на підгрупи залежно від стадії декомпенсації за Чайльдом – П’ю, а також залежно від застосованого протоколу лікування (b протокол – базова терапія, h протокол – базова терапія, поєднана з адеметіоніном й аргініну глутаматом). Результати. У хворих на АЦП в поєднанні з ожирінням спостерігається більш важчий перебіг захворювання, що супроводжується вираженішими клініко-лабораторними проявами. У пацієнтів І та ІІ груп, що отримували h протокол, на стадії компенсації, субкомпенсації та декомпенсації показники сорбційної здатності еритроцитів (СЗЕ), лейкоцитарного індексу інтоксикації (ЛІІ), високочутливого С-реактивного білка (вч-СРБ), фактору некрозу пухлин альфа (ФНП?), асиметричного диметиларгініну (ADMA) та рівень резистину достовірно покращилися (р0.05). У пацієнтів І і ІІ груп, що отримували базове лікування, на стадії компенсації такі показники погіршилися, проте достовірної різниці у них до і після лікування не спостерігалося (р0.05). На стадії субкомпенсації і декомпенсації у пацієнтів І і ІІ групи, що отримували базове лікування, СЗЕ, ЛІІ, вч-СРБ, ФНП?, ADMA та рівень резистину достовірно погіршилися (р0.05). Висновки. Включення в комплексне лікування хворих на АЦП, поєднаний із ожирінням, адеметіоніну та аргініну глутамату сприяє зменшенню проявів ендогенної інтоксикації, імунозапальної реакції та ендотеліальної дисфункції.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Pharmacoeconomic aspects of helminthiasis treatment in pediatrics [Text] / M. A. Ezhned [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P17-24. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (лекарственная терапия)
Анотація: Проблема паразитозів є досить актуальною на сьогоднішній день, оскільки залишається однією із найбільш поширених у світі. Згідно з даними статистики, кожен третіи? житель планети заражений тим чи іншим гельмінтом, нерідко одночасно двома-трьома або навіть більшою кількістю їх видів. Щороку в Україні реєструються 400-600 тисяч хворих на гельмінтози, що становить 53% всієї інфекційної захворюваності, 80% від числа виявлених хворих становлять діти. Проте виходячи з обсягів продажу антигельмінтних препаратів, кількість заражених паразитами може бути в декілька разів більша. Мета роботи – оптимізація зменшення вартості лікування гельмінтозів шляхом проведення фармакоекономічного аналізу застосування антигельмінтних препаратів. Матеріал і методи. З метою здійснення моніторингу стану фармацевтичного ринку протипаразитарних засобів нами проведено аналіз 83 медичних карт стаціонарних хворих (діти віком від 1 до 14 років) на глистяні інвазії та листків лікарських призначень лікувальних установ м. Чернівці. Результати. За результатами фармакоекономічного аналізу «мінімізація витрат» встановлено, що у віковій категорії 1-2 роки при використанні суспензії «Ворміл» та «Зентел» суттєвої різниці у ціні препаратів на курс лікування немає. У віковій категорії 2-6 років використовуються препарати «Ангельмекс» (45%), «Ворміл» (35%) та «Зентел» (15%). У віковій категорії 6-12 років вибір препарату залежить здебільшого від лікарської форми, у 20% випадків частіше вибирають жувальні таблетки, що пояснюється більш комфортним способом вживання, не зважаючи на ціну препарату. На другому етапі досліджень проведено фармакоекономічний аналіз застосування дієтичних добавок для профілактики гельмінтозів. Найдешевшим на курс лікування був «Фітоглистоцид» як у формі капсул (126,83 грн), так і сиропу (275,88 грн.), а найдорожчим – «Ворміл Фіто» у формі сиропу (444,6 грн.). Висновки. За результатами проведених досліджень встановлено, що найбільш розповсюдженим на території області залишається ентеробіоз. Найбільше використовуються при даних гельмінтозах засоби групи альбендазолу у формі таблеток та суспензії. Препаратами вибору є «Ангельмекс», «Ворміл», «Зентел», вибір яких залежить від вікової категорії.
Дод.точки доступу:
Ezhned, M. A.
Zakharchuk, O. I.
Horoshko, O. M.
Matushchak, M. R.
Kostyshyn, L. V.
Sakhatska, I. M.
Fediuk, N. A.
Mykhailiuk, N. V.
Voloshyn, V. L.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Sydorchuk, A. S.
    Current therapeutic evidence based approaches to patients with falciparum and non-falciparum malaria [Text] / A. S. Sydorchuk, V. D. Moskaliuk // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P202-207. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МАЛЯРИЯ -- MALARIA (лекарственная терапия)
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА -- EVIDENCE-BASED MEDICINE
Анотація: Малярія викликає велике занепокоєння міжнародних інстанцій охорони здоров’я та є потенційно небезпечною для життя хворобою мільйонів людей, які щороку страждають у світі через цього збудника – паразита роду плазмодіїв, які передаються самкою комара роду Anopheles. Через складну біологію і генетику паразита, на даний час вакцини не існує. Хворі на малярію можуть мати лихоманку та широкий спектр симптомів. У другій половині ХХ століття з’явилися штами паразитів малярії (переважно P. falciparum), які є стійкі до хлорохіну, що найчастіше використовувся для лікування захворювання. Резистентність поширилася географічно, однак вона також «еволюціонувала хімічно», охопивши інші протималярійні препарати, такі як хінін, сульфадоксин, піреметамін та прогуаніл. Мета дослідження. Проаналізувати сучасні аспекти хіміотерапії малярії з огляду на тип плазмодія, його географічний нозоареал, вікові та гендерні особливості, клінічний перебіг та лабораторні показники з урахуванням міжнародних рекомендацій в ухваленні правильних клінічних рішень. Матеріал і методи. Проведено огляд релевантних наукових публікацій баз даних Scopus, Cochrane та бібліотеки NCBI (Pubmed) за такими ключовими словами: «лікування злоякісної третинної малярії», «доброякісна третинна малярія», доброякісна чотириденна малярія». Результати. На сьогоднішній день у світі відомо шість генетично різних видів плазмодія, які здатні спричинити хворобу в людини. Ця трансмісивна інфекція може передаватися через укус комара, через препарати інфікованої крові, трансплантацію печінки та через плаценту від вагітної до плоду та новонародженого. Якщо підозрюється будь-який тип малярії, слід негайно запропонувати терапію з урахуванням анамнезу подорожей, рекомендацій ВООЗ та національних рекомендацій. Терапія, що містить артемізин у комбінації з люмефантрином або мефлохіном є кращою та ефективнішою за монотерапію. У випадку малярії, спричиненої P. ovale та P.vivax призначення примахіну фосфату є необхідним, оскільки запобігає ймовірності рецидивів. Висновки. Україна є східноєвропейською країною з щорічною захворюваністю через завізні випадки, пов’язані з поїздками та працевлаштуванням. У разі лихоманки, ознобу, поту, гепатоспленомегалії пацієнт повинен бути перевірений на наявність паразитів методами мікроскопії товстої краплі та тонкого мазка крові. Хіміпрофілактика доступними антималярійними препаратами повинна бути обов’язковою перед плануванням візиту, упродовж усього періоду перебування в ендемічній країні та місяць після повернення із субтропічних та тропічних регіонів.
Дод.точки доступу:
Moskaliuk, V. D.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Teaching of medical parasitology at Bukovinian state medical university [Text] / R. Ye. Bulyk [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P185-190. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
Анотація: Паразитарні інвазії складають вагомий відсоток у загальному рівні захворюваності та смертності. У зв’язку з цим у практичній діяльності лікаря часто трапляється проблема паразитарної патології, що зумовлює необхідність підвищення рівня професійної підготовки лікарів. Необхідним є розширення знань медичних працівників не тільки про клінічну симптоматику, діагностику та лікування інвазій, але й про епідеміологічні особливості та життєві цикли паразитів, які лежать в основі створення методів профілактики паразитозів. Мета роботи – аналіз особливостей викладання медичної паразитології студентам першого курсу Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» з метою удосконалення методів навчання при підготовці лікарів. Висновок. Викладання медичної паразитології передбачає лекції, практичні заняття, самостійну роботу студентів, проведення двох підсумкових модульних контролів, які включають комп’ютерне тестування, теоретичні питання, практичні навички. Особливістю вивчення медичної паразитології є використання великої кількості наочного матеріалу: таблиць, схем, ілюстрацій, фотографій, мікропрепаратів та музейних експонатів.
Дод.точки доступу:
Bulyk, R. Ye.
Kryvchanska, M. I.
Vlasova, K. V.
Yosypenko, V. R.
Smetaniuk, O. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Андрущак, Л. А.
    Топографо-анатомічні особливості чашечко-мискової системи нирки в плодовому періоді онтогенезу людини [Текст] / Л. А. Андрущак, О. В. Цигикало // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 10-16. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПОЧЕЧНЫЕ ЛОХАНКИ -- KIDNEY PELVIS (анатомия и гистология)
ПОЧЕЧНЫЕ ЧАШКИ -- KIDNEY CALICES (анатомия и гистология)
ОНТОГЕНЕЗ
Анотація: Дослідження особливостей топографічної анатомії та індивідуальної анатомічної мінливості чашечко-мискової системи нирок (ЧМСН) упродовж плодового періоду внутрішньоутробного розвитку (ВУР) людини є важливими для з’ясування та розуміння складних перетворень їх будови, синтопії та скелетотопії, зокрема для пояснення причин та часу появи варіантів будови, можливого виникнення вроджених вад органа. Мета роботи – з’ясувати динаміку топографо-анатомічних змін та анатомічну мінливість чашечко-мискової системи нирки в плодовому періоді онтогенезу людини. Матеріали та методи. Досліджено 102 біоманекени плодів людини 160,0-480,0 мм тім’яно-куприкової довжини (ТКД) (4-10-й місяці ВУР). Застосовано комплекс методів морфологічного дослідження, який включав антропометрію, морфометрію, ін’єкцію кровоносних судин рентгенконтрастними сумішами, рентгенологічні методики, препарування, мікроскопію, тривимірне реконструювання та статистичний аналіз. Результати. Встановлено що на всіх препаратах спостерігається часточкова будова нирок плодів людини. Виявлено два основні варіанти їх зовнішньої будови – бобоподібну та овальну форми органа. На початку плодового періоду онтогенезу людини найчастіше спостерігається овальна форма нирки, але з 6-го місяця ВУР починає переважає бобоподібна форма, а з 8-го місяця ВУР вона визначається вже майже удвічі частіше. Спостерігали два варіанти будови ниркових воріт – відкриту та компактну їх форми. До 6-го місяця ВУР переважає відкрита форма ниркових воріт, а з кінця 7-го і до початку 8-го місяців ВУР на більшості препаратів виявлена компактна форма воріт органа. У 10-місячних плодів людини компактна форма трапляється втричі частіше за відкриту. Одночасно зі змінами форми ниркових воріт відбуваються зміни їх голотопії: у 4-7-місячних плодів ворота спрямовані вперед і медіально, а з 8-го місяця ВУР вони переорієнтовуються і розміщуються вже на медіальній поверхні нирки. Серед варіантів будови ЧМСН ми спостерігали ампулярний та розгалужений типи. Під час дослідження скелетотопії ниркової миски встановлено, що на початку плодового періоду (4-5-місячні плоди) права та ліва ниркові миски розміщуються майже на одному рівні по відношенню до хребта – приблизно на рівні проміжку між ІІ і ІІІ поперековими хребцями, але, починаючи з 6-го місяця, вони зліва "піднімаються" до рівня середньої третини ІІ поперекового хребця, а справа, навпаки, "опускаються" до середньої третини ІІІ поперекового хребця. Синтопія ниркової миски та пієло-уретерального сегмента з нирковими судинами справа і зліва майже однакова і в динаміці плодового періоду ВУР суттєво не змінюється. Висновки. 1. Топографія чашечко-мискової системи нирки значною мірою визначається особливостями просторової будови нирки – її зовнішньою формою, розмірами, скелетотопією, індивідуальними особливостями воріт органа, синтопією їх з нирковими судинами. 2. Тісна синтопія ниркової миски та пієлоуретерального сегмента з нирковими судинами при компактній формі ниркових воріт можуть бути анатомічною передумовою порушення уродинаміки за умов варіантів розгалуження ниркових судин чи існування аномальної судини в ділянці воріт нирки. 3. Варіанти будови нирок та їх структур чітко спостерігаються з початку плодового періоду внутрішньоутробного розвитку людини, суттєво впливають на топографію миски та чашечок, і в деяких випадках можуть спричинити порушення уродинаміки.
Дод.точки доступу:
Цигикало, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Антигельмінтні властивості лікарських рослин [Текст] / С. І. Дубінін [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 177-184. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОГЕЛЬМИНТНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTHELMINTICS (терапевтическое применение)
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
Анотація: Мета дослідження – вивчити на основі джерел літератури антигельмінтні властивості лікарських рослин та скласти перелік таких рослин (дикорослих і культивованих), що поширені в Україні. Матеріал і методи. Матеріалом слугували вітчизняні та іноземні наукові публікації, опрацьовані із застосуванням методів аналізу, синтезу, порівняння, систематизації та узагальнення. Списки рослин із антигельмінтними властивостями укладені на основі аналізу довідникової інформації зі спеціальних фармакогностичних зведень. Результати. Антигельмінтна активність лікарських рослин зумовлена наявністю у їх складі терпенів, фенолів та нітрогеновмісних сполук, які здатні негативно пливати на функціонування покривів, процеси травлення паразитичних червів, їх рухливість, ріст та розмноження. Природна та культивована флора України нараховує понад 50 видів лікарських рослин із антигельмінтним ефектом. Висновки. Рослинні преперати з антигельмінтною дією мають низку переваг над синтетичними (ефективність, відносна безпечність, доступність, невисока вартість), проте необхідні експериментальні дослідження таких лікарських засобів щодо їх можливого шкідливого впливу на організм людини.
Дод.точки доступу:
Дубінін, С. І.
Клепець, О. В.
Рябушко, О. Б.
Ваценко, А. В.
Улановська-Циба, Н. А.
Передерій, Н. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Викладання медичної паразитології студентам медичних коледжів, які навчаються за спеціальністю "медсестринство" під час традиційного та онлайн навчання [Текст] / Р. Є. Булик [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 150-155. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
Анотація: Мета роботи – вивчення можливості викладання медичної паразитології студентам медичних коледжів за допомогою інтерактивних та традиційних методів, а також дистанційного навчання в умовах карантину. Матеріал і методи. Розглянуто як класичні, так і сучасні методи навчання, а також їх поєднання. Застосовано такі методи навчання, як геймінг, робота в групах, коучінг під час практичних занять з курсу «Медична паразитологія» для студентів медичного коледжу за спеціальністю «Медсестринство». Результати. Під час проведення практичних занять застосовували декілька підходів: у першому випадку використовували поєднання елементів геймінгу та розв’язування ситуаційних задач, а в другому – роботи в групах та визначення видової приналежності паразитичних організмів. Обидва підходи зарекомендували себе як ефективні, оскільки зазначено підвищення зацікавленості студентів під час практичних занять. За рахунок активного залучення студентів до самого процесу проведення заняття, а також за рахунок більшої візуалізації навчальних матеріалів та командної роботи відзначено значне підвищення успішності як окремих студентів, так і групи в цілому. Позитивна динаміка зазначена також при повторенні пройденого матеріалу. Після застосування вищезгаданих методик відзначено більший відсоток свідомого відтворення вивченого матеріалу. Використання дистанційного навчання для студентів коледжу також показало свою ефeктивність під час карантину. Хоча зазначено і деякі недоліки такого методу здобування знань, особливо це стосується оцінювання та мотивування студентів до навчання. Висновки. Відзначено ефективність застосування інтерактивних методів та роботи в групах, особливо для студентів молодших курсів. Достатньо ефективними виявились методи роботи в групах для студентів, які вступили до медичного коледжу після здобуття базової середньої освіти.
Дод.точки доступу:
Булик, Р. Є.
Караван, Ю. В.
Тимчук, К. Ю.
Волошин, В. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Випадок лікування абсцесу передньої черевної стінки, який спричинений товстокишковою норицею [Текст] / M. Г. Гнатюк [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 208-211. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ АБСЦЕСС -- ABDOMINAL ABSCESS (хирургия)
КИШЕЧНИКА СВИЩ -- INTESTINAL FISTULA (осложнения)
Анотація: У статті представлено клінічний випадок лікування абсцесу передньої черевної стінки, який виник внаслідок формування зовнішньої нориці сигмоподібної кишки при перфорації дивертикулу останньої. Пацієнту виконано лапаротомію, комбіновану лівобічну геміколектомію з резекцією тонкої кишки, висічення товстокишкової нориці передньої черевної стінки, санацію та дренування черевної порожнини. Післяопераційний період перебігав без ускладнень, рана загоїлася первинним натягом. Пацієнта на 17-ту добу у задовільному стані виписано з лікарні. Висновок. При лікуванні гнійно запальних захворювань передньої черевної стінки необхідно звертати увагу на причину їх виникнення, а також виключити хірургічні захворювання черевної порожнини.
Дод.точки доступу:
Гнатюк, М. Г.
Шевченко, С. Ю.
Криворучко, Д. Ю.
Бодяка, В. Ю.
Петрук, Ю. П.
Райчук, С. І.
Лянскорунський, М. В.
Чупровська, Ю. Я.
Унгурян, В. П.
Говорнян, С. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Гельмінтози як біологічна та медична проблема [Текст] / Т. М. Бойчук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
Анотація: Масивне забруднення навколишнього середовища призводить до загострення паразитарної ситуації, що надає їй більшої актуальності. Мета роботи – узагальнити медичні та біологічні проблеми гельмінтозів та визначити основні напрямки профілактики та лікування глистяних інвазій. Розглянута проблема поширення гельмінтозів, механізми зараження паразитами, узагальнено інформацію про цикли розвитку паразитів і тривалість життя гельмінтів в організмі людини, визначено вплив на організм людини та зміни в органах і тканинах, які відбуваються при гельмінтозах, особливість клінічних проявів та діагностування захворювань, особливості профілактичних заходів при ентеробіозі та основні причини високого рівня захворюваності гельмінтозами населення. Висновок. Головним завданням для забезпечення безпеки життєдіяльності людини є розробка та впровадження сучасної стратегії паразитарного контролю, використання новітніх методів виявлення паразитів, своєчасна діагностика і лікування хворих, профілактика гельмінтозів.
Дод.точки доступу:
Бойчук, Т. М.
Бодня, К. І.
Захарчук, О. І.
Бодня, І. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Гудар’ян, О. О.
    Зміни функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом з чутливими та резистентними до медикаментів пародонтальними мікроорганізмами [Текст] / О. О. Гудар’ян, О. С. Дорогіна // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 32-39. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МОНОНУКЛЕАРНАЯ ФАГОЦИТАРНАЯ СИСТЕМА -- MONONUCLEAR PHAGOCYTE SYSTEM (действие лекарственных препаратов)
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (иммунология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У МИКРООРГАНИЗМОВ -- DRUG RESISTANCE, MICROBIAL
Анотація: Мета дослідження – виявлення особливостей функціональної активності мононуклеарних фагоцитів у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом залежно від заселення пародонтальних тканин чутливими та резистентними до медикаментів збудниками захворювання на основі вивчення активованих моноцитів крові, фагоцитарної активності мононуклеарних фагоцитів і продукції основних класів імуноглобулінів, стану цитокінового профілю. Матеріал та методи. Для досліджень було відібрано 74 хворих на швидкопрогресуючий генералізований пародонтит I-II та II-III ступеня тяжкості, віком від 35 до 50 років. Комплекс лабораторних досліджень включав імунофенотипне вивчення субпопуляційного складу мононуклеарних клітин крові (СD3 +, СD4 +, СD8 +, СD14 +, СD16 +, СD25+, HLA-DR та СD95+), фагоцитарної активності нейтрофілів, рівень продукції цитокінів ІЛ-1?, ФНО-?, ІЛ-4 та синтезу sIgA, IgA, IgG і IgM у ротовій рідині. Результати. На підставі проведених комплексних клініко-лабораторних даних встановлено, що значне зниження функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів обумовлює формування тяжкого вторинного дефіциту клітинного і гуморального імунітету у хворих-носіїв резистентних штамів пародонтопатогенних збудників швидкопрогресуючого генералізованого пародонтиту та помірного – при заселенні пародонтального комплексу медикаментозно-чутливими бактеріями. Показана патогенетична залежність медикаментозної чутливості від характеру порушень системного і локального гуморального імунітету: при вираженому імунодефіциті можливий розвиток бактеріальної резистентності до медикаментозних засобів, а збереження медикаментозної чутливості збудників швидкопрогресуючого генералізованого пародонтиту пов’язане з помірними порушеннями протиінфекційних механізмів імунного реагування. Висновок. Оцінка функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів на основі вивчення стану імунофенотипових змін субпопуляційного складу мононуклеарних клітин крові, фагоцитарної активності моноцитів, вмісту імуноглобулінів та цитокінів у ротовій рідині надає цінну інформацію для уточнення механізмів розвитку різної чутливості пародонтопатогенної флори навколозубних тканин до протокольної антибактеріальної терапії у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом.
Дод.точки доступу:
Дорогіна, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Денисенко, О. І.
    Сучасні особливості клінічного перебігу корости [Текст] / О. І. Денисенко, М. Ю. Гаєвська, О. В. Денисенко // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 40-43. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕСОТКА -- SCABIES (эпидемиология)
Анотація: Мета роботи – вивчити та проаналізувати рівень захворюваності та особливості клінічного перебігу корости у дорослих жителів Чернівецькій області за останні три роки. Матеріал і методи. Проведено вивчення й аналіз рівня захворюваності та характеру клінічних проявів корости у дорослих жителів Чернівецької області за останні три роки (2017-2019 рр.) із застосуванням клінічних та статистичних методів дослідження. Результати. Встановлено, що показник захворюваності на коросту серед дорослого контингенту населення Чернівецької області за останні три роки збільшився в 1,46 раза, а серед міського населення – в 1,93 раза. Серед хворих на коросту в 47,4% осіб встановлено типові клінічні прояви дерматозу, а більш ніж у половини (у 52,6%) пацієнтів – атипові форми корости: малосимптомна («доглянута» чи «лікована»), ускладнена (піодермією, алергічним дерматитом й екзематизацією) та постскабіозна лімфоплазія, що вказує на необхідність комплексного обстеження таких хворих з метою виявлення ймовірних факторів атипового й обтяженого клінічного перебігу дерматозу та планування щодо цих пацієнтів раціональних лікувально-профілактичних заходів. Висновок. Захворюваність на коросту серед дорослого контингенту населення Чернівецької області за останні три роки має тенденцію до зростання, особливо серед мешканців міст. Серед клінічних проявів корости в останні роки більшу частку (52,6%) становлять атипові форми дерматозу, що слід враховувати при обстеженні й лікуванні таких пацієнтів, а також при проведенні профілактичних та санітарно-просвітніх заходів серед населення.
Дод.точки доступу:
Гаєвська, М. Ю.
Денисенко, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    Дигіталізація в кардіології в епоху COVID-19: об’єктивізація кардіоцитопротекції [Текст] / В. К. Тащук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 117-127. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КАРДИОЛОГИЯ -- CARDIOLOGY (оборудование)
КЛЕТКИ ЗАЩИТА -- CYTOPROTECTION
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (лекарственная терапия)
Анотація: Мета роботи – дослідити можливість застосування кількісної оцінки ЕКГ за її цифрової обробки за допомогою програмного забезпечення «Смарт-ЕКГ» в реальній клінічній практиці для оптимізації лікування за оцінки ефективності препаратів на етапі реабілітації пацієнтів в епоху COVID-19. Матеріал та методи. Аналізу піддано ефективність препаратів, що використовуються в реабілітації згідно з методологією власного попереднього дослідження, в якому оцінювали 78 пацієнтів із діагнозом гострого Q-інфаркту міокарда в зіставленні з 46 пацієнтами з діагнозом стабільна стенокардія напруження ІІ функціональний клас. Результати. При застосуванні препаратів Тивортин та Тиворель реалізується приріст показника ?%RR-SDNN, що асоціюється зі зниженням ризику несприятливих подій та активацією парасимпатичного контуру. Тивортин оптимізує нахил “ST-slope” та модифікує депресію сегмента ST у прискорену косовисхідну форму, що знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань та збільшує антиаритмічний ефект, також при додаванні Тивортину та Тиворелю знижується дисперсія інтервалу QT, що вказує на антиішемічний ефект. Приріст показника ?%RR-SDNN є вищим для Бісопрололу, аніж для Аміодарону і вказує на позитивний ефект, оскільки зниження цього показника є ризик-фактором загальної та серцевої смертності; Аміодарон сприяє активації парасимпатичного контуру; встановлено зниження показника дисперсії інтервалу QT для обох препаратів, що вказувало на антиішемічну дію; щодо спрямованості “ST-slope” Аміодарон менш ефективний, ніж Бісопролол, проте дія зазначених препаратів пов’язана зі зниженням несприятливих подій. Висновки. Доведена ефективність оцінки метаболічної терапії на етапі реабілітації пацієнтів із кардіальною патологією з використанням препаратів Тивортин, Тиворель у зіставленні з Аміодароном та Бісопрололом за використання методу кількісної оцінки ЕКГ і її цифрової обробки за допомогою власного програмного забезпечення «Смарт-ЕКГ». Реабілітація при констеляції гострого інфаркту міокарда і COVID-19 ускладнюється більш складним перебігом захворювань, непроведенням ургентних коронарних втручань, більшою кількістю ускладнень, відтермінуванням реабілітаційних заходів.
Дод.точки доступу:
Тащук, В. К.
Полянська, О. С.
Маліневська-Білійчук, О. В.
Іванчук, П. Р.
Тащук, М. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Захарчук, О. І.
    З досвіду формування практичних навичок у студентів фармацевтичного факультету при вивченні ними тем із медичної гельмінтології на заняттях із біології з основами генетики [Текст] / О. І. Захарчук // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 161-167. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
Анотація: У статті проаналізовано методичні підходи щодо організації та виконання студентами-провізорами практичних завдань із біології з основами генетики, які стосуються вивчення ними медичної гельмінтології. Наведено приблизний перелік та зміст завдань самостійної навчально-дослідницької роботи студентів, які спрямовані на формування в них практичних навичок та компетентностей, необхідних для їхньої майбутньої професійної діяльності. Мета роботи – розглянути методику організації та виконання студентами фармацевтичного факультету практичних завдань при вивченні ними плоских та круглих червів – паразитів людини на заняттях із біології з основами генетики. Висновок. Виконуючи на практичних заняттях із біології з основами генетики наведені вище завдання самостійної навчально-дослідницької роботи, студенти-провізори не тільки поглиблюють та закріплюють свої теоретичні знання про гельмінтів – паразитів людини та їх роль у розвитку паразитарних хвороб, але й формують практичні навички щодо ідентифікації їх основних представників, визначення місця гельмінтозів серед інших інвазійних захворювань людини, заходів профілактики відповідних захворювань. У процесі виконання студентами-провізорами практичних завдань із медичної гельмінтології забезпечується формування в них інтегральних, загальних та спеціальних компетентностей.
Дод.точки доступу:
Степанчук, В. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


    Луцик, А. П.
    Біохімічні маркери неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона: С-реактивний протеїн, фекальний калпротектин та їх асоціація з тяжкістю захворювання [Текст] / А. П. Луцик, Д. В. Шорікова // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КОЛИТ ЯЗВЕННЫЙ -- COLITIS, ULCERATIVE (этиология)
КРОНА БОЛЕЗНЬ -- CROHN DISEASE (этиология)
C-РЕАКТИВНЫЙ БЕЛОК -- C-REACTIVE PROTEIN
Анотація: Мета дослідження – встановити асоціацію С-реактивного протеїну та фекального кальпротектину з тяжкістю перебігу неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона. Матеріал та методи. Обстежено 34 хворих на виразковий коліт та 18 осіб – із хворобою Крона. Діагноз верифіковано за даними клінічного, лабораторного, імунологічного та інструментального методів. Результати. Доведено, що вміст фекального кальпротектину та рівень С-реактивного протеїну при неспецифічному виразковому коліті залежать від ступеня тяжкості захворювання: найвищі концентрації біомаркерів спостерігалися у пацієнтів із тяжким перебігом – 880,0±98,0 мкг/г кальпротектину та 35,6±8,2 мг/л С-реактивного протеїну, р0,05. Концентрація кальпротектину корелювала з розповсюдженістю ураження товстої кишки (найвища – при тотальному ураженні, найменша – при ілеїті, р0,05). Залежність змін С-реактивного протеїну від ендоскопічних ознак встановлена на рівні r
Дод.точки доступу:
Шорікова, Д. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Морар, І. К.
    Вплив тривалості внутрішньочеревної гіпертензії на виникнення післяопераційної евентрації [Текст] / І. К. Морар // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 79-83. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ВНУТРИБРЮШНАЯ ГИПЕРТЕНЗИЯ -- INTRA-ABDOMINAL HYPERTENSION (осложнения)
ДИАФРАГМАЛЬНАЯ ЭВЕНТРАЦИЯ -- DIAPHRAGMATIC EVENTRATION (этиология)
Анотація: Післяопераційна евентрація є одним із найбільш небезпечних ускладнень в абдомінальній хірургії, при виникненні якого відзначається досить висока летальність, яка сягає до 20%, а за даними деяких авторів – до 65%. Одним із багатьох вагомих чинників, який має безпосередній вплив на виникнення післяопераційної евентрації, є внутрішньочеревна гіпертензія (ВЧГ), що завжди має місце при гострих хірургічних захворюваннях та травмах органів черевної порожнини, післяопераційних ускладненнях тощо. Якщо роль рівня ВЧГ у розвитку післяопераційної евентрації є досить зрозуміла та прогнозована, то тривалість ВЧГ та її ступінь залишається до кінця невизначеною. Вивчення тривалості ВЧГ у розвитку післяопераційної евентрації дасть змогу краще зрозуміти етіопатогенез виникнення цього ускладнення та знайти способи щодо його ефективного запобігання. Мета роботи – вивчити роль тривалості внутрішньочеревної гіпертензії, залежно від її ступеня, у розвитку післяопераційної евентрації. Матеріал і методи. Досліджено 59 прооперованих хворих на злоякісні новоутворення ободової кишки у ІІ та ІІІ стадіях захворювання. Основну групу сформували з осіб, у яких протягом раннього післяопераційного періоду виникла евентрація. Групу порівняння утворили пацієнти, в яких упродовж усього післяопераційного періоду евентрація не виникала. Усім пацієнтам рівень ВЧТ вимірювали через сечовий міхур, з періодичністю 3 рази на добу. Результати. Отримані результати дослідження вказують на провідну роль тривалості ВЧГ у розвитку післяопераційної евентрації. Зокрема, для розвитку післяопераційної евентрації характерна більша тривалість періодів ВЧГ ІІ, ІІІ та IV ступенів та менша – без ВЧГ та ВЧГ І ступеня. Зазначено роль тривалості періоду ВЧГ ІІ ступеня, оскільки відсутня вірогідна різниця проти періодів без ВЧГ та із ВЧГ І ступеня. Також післяопераційна евентрація виникає швидше у пацієнтів з тривалішим періодом ВЧГ ІІІ та IVступенів та менш тривалими періодами без ВЧГ та із ВЧГ І ступеня. Для швидшого настання післяопераційної евентрації характерна відсутність вірогідної різниці тривалості періоду ВЧГ ІІІ та IV ступенів порівняно з іншими. Висновки. 1. У розвитку післяопераційної евентрації провідна роль належить порівняно тривалим періодам внутрішньочеревної гіпертензії ІІ, ІІІ, IV ступенів. 2. Термін настання післяопераційної евентрації обернено пропорційний до тривалості періоду внутрішньочеревної гіпертензії ІІІ - IV ступенів.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)