Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ27/2020/19/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-30 
1.


   
    Переваги та недоліки викладання паразитології в умовах дистанційного навчання [Текст] / Р. Є. Булик [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 144-149. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
Анотація: Розвиток системи освіти в сучасних умовах потребує докорінних змін у багатьох напрямах: інформаційному, методичному, технологічному, організаційному та ін. У статті проведений огляд літератури щодо переваг та недоліків дистанційної освіти, а також висвітлюється власний досвід впровадження онлайн технологій у навчальний процес студентів-медиків. Метою статті є аналіз особливостей дистанційного навчання і визначення його переваг та недоліків. Висновки. Дистанційна/онлайн/електронна освіта вже зайняла одне із провідних місць у системі вищої освіти багатьох ЗВО, але не в медичних. Перехід до вимушених дистанційних/електронних методів освіти у 2020 році модернізував всі етапи викладання медичної освіти. Так, цей надзвичайний час вимагає адаптації навчальних та контролюючих матеріалів. Звичайно, аудиторні заняття є незамінними, однак розвиток цифрової сфери створює чудові альтернативні можливості навчання та розвитку сучасних студентів та майбутніх спеціалістів під час карантину. Дистанційна освіта – це окремий вид навчання, це філософія, методологія, психологія навчання та викладання. Необхідно ґрунтовно вивчити, розробити, постійно вдосконалювати подачу матеріалу, а також засоби допомоги і самоконтролю. Проте дистанційне/онлайн навчання є безумовною великою перевагою у час світової пандемії.
Дод.точки доступу:
Булик, Р. Є.
Власова, К. В.
Кривчанська, М. І.
Власова, О. В.
Волошин, В. Л.
Йосипенко, В. Р.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Викладання медичної паразитології студентам медичних коледжів, які навчаються за спеціальністю "медсестринство" під час традиційного та онлайн навчання [Текст] / Р. Є. Булик [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 150-155. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
Анотація: Мета роботи – вивчення можливості викладання медичної паразитології студентам медичних коледжів за допомогою інтерактивних та традиційних методів, а також дистанційного навчання в умовах карантину. Матеріал і методи. Розглянуто як класичні, так і сучасні методи навчання, а також їх поєднання. Застосовано такі методи навчання, як геймінг, робота в групах, коучінг під час практичних занять з курсу «Медична паразитологія» для студентів медичного коледжу за спеціальністю «Медсестринство». Результати. Під час проведення практичних занять застосовували декілька підходів: у першому випадку використовували поєднання елементів геймінгу та розв’язування ситуаційних задач, а в другому – роботи в групах та визначення видової приналежності паразитичних організмів. Обидва підходи зарекомендували себе як ефективні, оскільки зазначено підвищення зацікавленості студентів під час практичних занять. За рахунок активного залучення студентів до самого процесу проведення заняття, а також за рахунок більшої візуалізації навчальних матеріалів та командної роботи відзначено значне підвищення успішності як окремих студентів, так і групи в цілому. Позитивна динаміка зазначена також при повторенні пройденого матеріалу. Після застосування вищезгаданих методик відзначено більший відсоток свідомого відтворення вивченого матеріалу. Використання дистанційного навчання для студентів коледжу також показало свою ефeктивність під час карантину. Хоча зазначено і деякі недоліки такого методу здобування знань, особливо це стосується оцінювання та мотивування студентів до навчання. Висновки. Відзначено ефективність застосування інтерактивних методів та роботи в групах, особливо для студентів молодших курсів. Достатньо ефективними виявились методи роботи в групах для студентів, які вступили до медичного коледжу після здобуття базової середньої освіти.
Дод.точки доступу:
Булик, Р. Є.
Караван, Ю. В.
Тимчук, К. Ю.
Волошин, В. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Bulyk, R. Ye.
    Use of visualization tools in the educational process [Text] / R. Ye. Bulyk, O. V. Kushniryk // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P156-160. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МУЛЬТИМОДАЛЬНОЕ ИЗОБРАЖЕНИЕ -- MULTIMODAL IMAGING (использование)
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING (методы)
Анотація: Стаття інтегрує дані про засоби візуалізації, що використовуються в навчальному процесі студентів вищої школи, зокрема медичного профілю. У роботі також зазначена роль візуалізації у формуванні професійних компетентностей студентів. Мета роботи – аналіз наукових досліджень, що описують можливі засоби візуалізації в навчальному процесі під час пояснення нового матеріалу, узагальнення, систематизації та перевірки знань і доводять їх роль як засвоєння знань, умінь та навичок студентів. Висновки. В арсеналі викладача вищої школи зараз є значний вибір методів та засобів навчання, що значно полегшує сприйняття навчального матеріалу студентами та сприяє його кращому засвоєнню. Одним із таких дієвих методів є візуалізація за допомогою мультимедійних презентацій, відеоматеріалів та інтерактивних технологій. Такий підхід сприятиме кращому формуванню у студентів професійних компетентностей, здатності до аналізу та критичного мислення.
Дод.точки доступу:
Kushniryk, O. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Чернецька, Н. В.
    Особливості поєднаного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень та цукрового діабету типу 2 [Текст] / Н. В. Чернецька // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 138-143. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (диагностика)
Анотація: Мета дослідження – вивчити особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) із супутнім цукровим діабетом (ЦД) типу 2 шляхом аналізу клінічних даних, показників функції зовнішнього дихання (ФЗД), біоімпедансного аналізу, толерантності хворих до фізичного навантаження, якості життя пацієнтів та інтегрального індексу BODE. Матеріал і методи. Обстежено 102 хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2, які розподілені на 2 групи: 53 пацієнти з ХОЗЛ (перша група) і 49 пацієнтів з ХОЗЛ та супутнім ЦД 2-го типу. При цьому проводили тест оцінки ХОЗЛ (САТтест), тест із 6-хвилинною ходьбою. Для оцінки тяжкості перебігу ХОЗЛ та прогнозу захворювання використовували інтегральний індекс BODE. За даними спірометрії, у дослідження залучали пацієнтів із ХОЗЛ із співвідношенням ОФВ1/ФЖЄЛ менше 0,7 та із ІІ-м, ІІІ-м і IV-м ступенями бронхіальної обструкції згідно із спірометричною класифікацією GOLD. Для оцінки складу тіла використовували методику біоімпедансного аналізу (портативний апарат ВС-601 (TANITA, Японія). Результати. Під час вивчення клінічних особливостей перебігу ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 виявлено зв’язок частоти загострення із рівнем компенсації ЦД (р0,05). Тривалість стаціонарного лікування у хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 була вищою, ніж у пацієнтів на ХОЗЛ (р0,05). Встановлено також, що основні спірометричні показники та толерантність до фізичного навантаження у хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 були достовірно нижчими, ніж у групі пацієнтів із ХОЗЛ, а м’язова та кісткова маси, відсоток жирової маси, вісцеральний жир та метаболічний вік достовірно були вищими, ніж у групі пацієнтів із ХОЗЛ. При оцінці якості життя пацієнтів із ХОЗЛ за САТ-тестом встановлено відсутність достовірної різниці між групами пацієнтів. Висновки. У хворих на ХОЗЛ за наявності супутнього ЦД типу 2 спостерігаються більш часті і триваліші загострення з вираженою клінічною симтоматикою, а також нижчі основні спірометричні показники, толерантність до фізичного навантаження (за тестом із 6-хвилинною ходьбою) за достовірно вищих показників біоімпедансного аналізу (ІМТ, % жирової маси, вісцерального жиру, кісткової, м’язової маси та метаболічний вік).
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Перспективи використання фітозасобів при паразитарних захворюваннях [Текст] / І. М. Сахацька [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 110-116. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАРАЗИТАРНЫЕ БОЛЕЗНИ -- PARASITIC DISEASES (лекарственная терапия)
ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY (использование)
Анотація: На сьогодні 89% усіх паразитарних захворювань припадає на долю гельмінтозів. Щорічний показник захворюваності на гельмінтози в Україні складає 1333 випадки на 100 тис. населення. Їх вплив призводить до розвитку поліавітамінозу зі зниженням апетиту, маси тіла та опірності організму до несприятливих факторів і порушення метаболізму. Тому питання профілактики та ефективного лікування – основи боротьби з більшістю гельмінтозів, надзвичайно актуальні. Мета роботи – провести маркетинговий аналіз асортименту антипаразитарних фітозасобів, які наявні на ринку України, та визначити перспективи їх подальшого використання у медицині. Матеріал і методи. Проведено аналіз асортименту лікарських засобів, дієтичних добавок та лікарської рослинної сировини, що виявляють антигельмінтну дію, наявні на ринку України. Результати. Згідно з проведеним аналізом асортименту лікарських засобів, дієтичних добавок та лікарської рослинної сировини, що виявляють антигельмінтну дію та наявні на ринку України, виявлено 102 торгових найменувань у різних лікарських формах. Встановлено, що асортимент препаратів, представлений, в основному, лише біологічно активними добавками (97,06%). Слід зазначити, що серед препаратів трапляються як однокомпонентні дієтичні добавки (18,63%), так і комбіновані (81,37%). Співвідношення часток з виробництва антипаразитарних препаратів приблизно однакове, вітчизняний виробник – 48,04%, іноземні виробники – 51,96%. Отже, враховуючи актуальність проблеми паразитарних захворювань, з профілактичною метою доцільно використовувати фітозасоби, враховуючи комплексність дії за рахунок біологічно активних речовин рослин, відсутність токсичності на відміну від синтетичних антипаразитарних засобів. Висновки. Представлені фітозасоби та харчові добавки можна використовувати як додатковий засіб для покращення фармакотерапії глистяних інвазій, а також з профілактичною метою для запобігання повторенню захворювання.
Дод.точки доступу:
Сахацька, І. М.
Горошко, О. М.
Захарчук, О. І.
Ежнед, М. А.
Матущак, М. Р.
Костишин, Л. В.
Михайлюк, Н. В.
Караван, Ю. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Дигіталізація в кардіології в епоху COVID-19: об’єктивізація кардіоцитопротекції [Текст] / В. К. Тащук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 117-127. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КАРДИОЛОГИЯ -- CARDIOLOGY (оборудование)
КЛЕТКИ ЗАЩИТА -- CYTOPROTECTION
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (лекарственная терапия)
Анотація: Мета роботи – дослідити можливість застосування кількісної оцінки ЕКГ за її цифрової обробки за допомогою програмного забезпечення «Смарт-ЕКГ» в реальній клінічній практиці для оптимізації лікування за оцінки ефективності препаратів на етапі реабілітації пацієнтів в епоху COVID-19. Матеріал та методи. Аналізу піддано ефективність препаратів, що використовуються в реабілітації згідно з методологією власного попереднього дослідження, в якому оцінювали 78 пацієнтів із діагнозом гострого Q-інфаркту міокарда в зіставленні з 46 пацієнтами з діагнозом стабільна стенокардія напруження ІІ функціональний клас. Результати. При застосуванні препаратів Тивортин та Тиворель реалізується приріст показника ?%RR-SDNN, що асоціюється зі зниженням ризику несприятливих подій та активацією парасимпатичного контуру. Тивортин оптимізує нахил “ST-slope” та модифікує депресію сегмента ST у прискорену косовисхідну форму, що знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань та збільшує антиаритмічний ефект, також при додаванні Тивортину та Тиворелю знижується дисперсія інтервалу QT, що вказує на антиішемічний ефект. Приріст показника ?%RR-SDNN є вищим для Бісопрололу, аніж для Аміодарону і вказує на позитивний ефект, оскільки зниження цього показника є ризик-фактором загальної та серцевої смертності; Аміодарон сприяє активації парасимпатичного контуру; встановлено зниження показника дисперсії інтервалу QT для обох препаратів, що вказувало на антиішемічну дію; щодо спрямованості “ST-slope” Аміодарон менш ефективний, ніж Бісопролол, проте дія зазначених препаратів пов’язана зі зниженням несприятливих подій. Висновки. Доведена ефективність оцінки метаболічної терапії на етапі реабілітації пацієнтів із кардіальною патологією з використанням препаратів Тивортин, Тиворель у зіставленні з Аміодароном та Бісопрололом за використання методу кількісної оцінки ЕКГ і її цифрової обробки за допомогою власного програмного забезпечення «Смарт-ЕКГ». Реабілітація при констеляції гострого інфаркту міокарда і COVID-19 ускладнюється більш складним перебігом захворювань, непроведенням ургентних коронарних втручань, більшою кількістю ускладнень, відтермінуванням реабілітаційних заходів.
Дод.точки доступу:
Тащук, В. К.
Полянська, О. С.
Маліневська-Білійчук, О. В.
Іванчук, П. Р.
Тащук, М. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Федонюк, Л. Я.
    Поширення кліщів виду Dermacentor reticulatus в Україні [Текст] / Л. Я. Федонюк, С. С. Подобівський // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 128-137. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДЕРМАЦЕНТОР -- DERMACENTOR (патогенность)
КЛЕЩИ ИКСОДОВЫЕ -- TICKS (патогенность)
Анотація: Іксодові кліщі на теперішній час в Україні є одним із чисельних компонентів природних біоценозів та урбоценозів. З-поміж небагатьох видів іксодових кліщів, які нападають не лише на тварин, але й на людину, та одним із наймасовіших – є Dermacentor reticulatus. Нині ще є багато невідомих фактів щодо поширення Dermacentor reticulatus у в межах України і, зокрема, її західних областей. Отже, вивчення поширеності кліщів роду Dermacentor reticulatus у різних географічних зонах, їх екологічних особливостей, біологічних закономірностей, епідеміологічного та медичного значення залишається актуальною темою для дослідження. Мета дослідження. Вивчити поширення кліщів виду Dermacentor reticulatus на території України, визначити їх екологічні особливості та епідеміологічне значення, виявити наявність кліщів як компонентів природно-вогнищевих захворювань людини та тварин. Матеріал і методи. Основними матеріалами та інструментами, які використовувалися для відлову, збереження та ідентифікації кліщів були пінцети, лупи, препарувальні голки, біла тканина для прапора, спирт 70%, пробірки. Ідентифікацію кліщів проводили за допомогою оптико-електронної системи SEO – IMAGLAB. Результати. Дослідження іксодових кліщів, починаючи із травня 2017 року, проводили у “Лабораторії діагностики хвороб, що передаються через укуси кліщів” сектору експериментальних та клінічних досліджень ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України. Важливим завданням досліджень було не лише проведення ідентифікації видового складу кліщів та їх життєвих форм, але й дослідження біології та епідеміології видів, які нападають на людину і тварин та здатні передавати їм збудників інфекційних захворювань. Протягом травня 2017 – листопада 2019 років у лабораторії ідентифіковано 447 екземплярів кліщів виду D. reticulatus, з них 287 самок і 160 самців, зібраних у 74 населених пунктах із 10 областей України. Зафіксовано 74 випадки знаходження кліщів на тваринах, людині і в травостої. Основними живителями, на яких виявлено дорослих кліщів обох статей, були чотири види тварин: собаки – 34 випадки, корови – 16, коти – 4, коні – 3, людина – 15 випадків. У двох випадках кліщів здобули “прапор”. Кліщів із 21 локації було піддано аналізу на ПЛР з використанням ампліфікатора. У п’яти випадках встановлено факт зараження кліщів збудниками: 4 – Borelia burgdorferi s.l, 1 – Anaplasma. phagocytophilum і 1 – міксінфекція B. burgdorferi з A. phagocytophilum. Нами створено інтерактивну карту на основі медичної ГІС, до якої занесені усі отримані дані. Встановлено, що локації кліщів D. reticulatus розташовуються у проміжку: максимально північна точка 510 44’ 54’’ пн. ш. (Волинська область) i найпівденніша точка 450 03’ 05’’ пн. ш. (АР Крим). Крайня західна точка в межах України виявлена на 220 42’ 49’’ сх. д. (Закарпатська обл.) і крайня східна точка – 380 64’ 80’’ сх. ш. (Донецька обл.). Висновки. Кліщ виду D. reticulatus виявлено у 74 населених пунктах 10 областей України. Дослідження поширення кліща D. reticulatus у південних областях показали, що цей вид трапляється в 311 локаціях із 640 вибірок. Найчастіше він поширений у зволожених біотопах поблизу водойм і в урбанізованих біоценозах, в яких поширені мишовидні гризуни і в які часто заходять домашні тварини та люди. Основними живителями для кліщів роду D. reticulatus були собаки, корови, коні, коти і люди. Дослідження епідеміологічного стану кліщів показало, що вони часто є носіями – Borelia burgdorferi s.l. та Anaplasma. phagocytophilum.
Дод.точки доступу:
Подобівський, С. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Захарчук, О. І.
    З досвіду формування практичних навичок у студентів фармацевтичного факультету при вивченні ними тем із медичної гельмінтології на заняттях із біології з основами генетики [Текст] / О. І. Захарчук // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 161-167. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
Анотація: У статті проаналізовано методичні підходи щодо організації та виконання студентами-провізорами практичних завдань із біології з основами генетики, які стосуються вивчення ними медичної гельмінтології. Наведено приблизний перелік та зміст завдань самостійної навчально-дослідницької роботи студентів, які спрямовані на формування в них практичних навичок та компетентностей, необхідних для їхньої майбутньої професійної діяльності. Мета роботи – розглянути методику організації та виконання студентами фармацевтичного факультету практичних завдань при вивченні ними плоских та круглих червів – паразитів людини на заняттях із біології з основами генетики. Висновок. Виконуючи на практичних заняттях із біології з основами генетики наведені вище завдання самостійної навчально-дослідницької роботи, студенти-провізори не тільки поглиблюють та закріплюють свої теоретичні знання про гельмінтів – паразитів людини та їх роль у розвитку паразитарних хвороб, але й формують практичні навички щодо ідентифікації їх основних представників, визначення місця гельмінтозів серед інших інвазійних захворювань людини, заходів профілактики відповідних захворювань. У процесі виконання студентами-провізорами практичних завдань із медичної гельмінтології забезпечується формування в них інтегральних, загальних та спеціальних компетентностей.
Дод.точки доступу:
Степанчук, В. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Sydorchuk, A. S.
    Current therapeutic evidence based approaches to patients with falciparum and non-falciparum malaria [Text] / A. S. Sydorchuk, V. D. Moskaliuk // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P202-207. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МАЛЯРИЯ -- MALARIA (лекарственная терапия)
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА -- EVIDENCE-BASED MEDICINE
Анотація: Малярія викликає велике занепокоєння міжнародних інстанцій охорони здоров’я та є потенційно небезпечною для життя хворобою мільйонів людей, які щороку страждають у світі через цього збудника – паразита роду плазмодіїв, які передаються самкою комара роду Anopheles. Через складну біологію і генетику паразита, на даний час вакцини не існує. Хворі на малярію можуть мати лихоманку та широкий спектр симптомів. У другій половині ХХ століття з’явилися штами паразитів малярії (переважно P. falciparum), які є стійкі до хлорохіну, що найчастіше використовувся для лікування захворювання. Резистентність поширилася географічно, однак вона також «еволюціонувала хімічно», охопивши інші протималярійні препарати, такі як хінін, сульфадоксин, піреметамін та прогуаніл. Мета дослідження. Проаналізувати сучасні аспекти хіміотерапії малярії з огляду на тип плазмодія, його географічний нозоареал, вікові та гендерні особливості, клінічний перебіг та лабораторні показники з урахуванням міжнародних рекомендацій в ухваленні правильних клінічних рішень. Матеріал і методи. Проведено огляд релевантних наукових публікацій баз даних Scopus, Cochrane та бібліотеки NCBI (Pubmed) за такими ключовими словами: «лікування злоякісної третинної малярії», «доброякісна третинна малярія», доброякісна чотириденна малярія». Результати. На сьогоднішній день у світі відомо шість генетично різних видів плазмодія, які здатні спричинити хворобу в людини. Ця трансмісивна інфекція може передаватися через укус комара, через препарати інфікованої крові, трансплантацію печінки та через плаценту від вагітної до плоду та новонародженого. Якщо підозрюється будь-який тип малярії, слід негайно запропонувати терапію з урахуванням анамнезу подорожей, рекомендацій ВООЗ та національних рекомендацій. Терапія, що містить артемізин у комбінації з люмефантрином або мефлохіном є кращою та ефективнішою за монотерапію. У випадку малярії, спричиненої P. ovale та P.vivax призначення примахіну фосфату є необхідним, оскільки запобігає ймовірності рецидивів. Висновки. Україна є східноєвропейською країною з щорічною захворюваністю через завізні випадки, пов’язані з поїздками та працевлаштуванням. У разі лихоманки, ознобу, поту, гепатоспленомегалії пацієнт повинен бути перевірений на наявність паразитів методами мікроскопії товстої краплі та тонкого мазка крові. Хіміпрофілактика доступними антималярійними препаратами повинна бути обов’язковою перед плануванням візиту, упродовж усього періоду перебування в ендемічній країні та місяць після повернення із субтропічних та тропічних регіонів.
Дод.точки доступу:
Moskaliuk, V. D.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Випадок лікування абсцесу передньої черевної стінки, який спричинений товстокишковою норицею [Текст] / M. Г. Гнатюк [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 208-211. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ АБСЦЕСС -- ABDOMINAL ABSCESS (хирургия)
КИШЕЧНИКА СВИЩ -- INTESTINAL FISTULA (осложнения)
Анотація: У статті представлено клінічний випадок лікування абсцесу передньої черевної стінки, який виник внаслідок формування зовнішньої нориці сигмоподібної кишки при перфорації дивертикулу останньої. Пацієнту виконано лапаротомію, комбіновану лівобічну геміколектомію з резекцією тонкої кишки, висічення товстокишкової нориці передньої черевної стінки, санацію та дренування черевної порожнини. Післяопераційний період перебігав без ускладнень, рана загоїлася первинним натягом. Пацієнта на 17-ту добу у задовільному стані виписано з лікарні. Висновок. При лікуванні гнійно запальних захворювань передньої черевної стінки необхідно звертати увагу на причину їх виникнення, а також виключити хірургічні захворювання черевної порожнини.
Дод.точки доступу:
Гнатюк, М. Г.
Шевченко, С. Ю.
Криворучко, Д. Ю.
Бодяка, В. Ю.
Петрук, Ю. П.
Райчук, С. І.
Лянскорунський, М. В.
Чупровська, Ю. Я.
Унгурян, В. П.
Говорнян, С. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Internet-новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXVIII [Текст] / С. Є. Дейнека [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 212-214


MeSH-головна:
ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
Дод.точки доступу:
Дейнека, С. Є.
Яковець, К. І.
Свіжак, В. Й.
Сорохан, В. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Distance technologies as a component of the educational process in higher medical education establishments (literature review) [Text] / Yu. V. Lomakina [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P191-201. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОБРАЗОВАНИЕ ДИСТАНЦИОННОЕ -- EDUCATION, DISTANCE (методы)
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (методы)
Анотація: У статті проаналізовано визначення поняття smart-освіти (е-навчання) і конкретизовано пріоритети дистанційного навчання в умовах сьогодення. Адже, незважаючи на всі складнощі, які є в цей час у нашому житті, головним завданням залишається інформувати суспільство про можливі шляхи саморозвитку та удосконалення. Представлено сучасні найновітніші технології для проведення масових відкритих онлайн-курсів, які входять до перспективних тенденцій розвитку дистанційної освіти. Наведена підтримка цифрових моделей освіти серед професорсько-викладацького складу світу вказує на глобалізацію дистанційного навчання на міжнародному ринку освітніх послуг.
Дод.точки доступу:
Lomakina, Yu. V.
Bulyk, R. Ye.
Chernovska, N. V.
Muzyka, N. Ya.
Garvasiuk, O. V.
Rovinskyi, O. O.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Hulei, L. O.
    Advanced noninvasive diagnostic methods of parasitic skin diseases [Text] / L. O. Hulei // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P168-176. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КОЖНЫЕ БОЛЕЗНИ ПАРАЗИТАРНЫЕ -- SKIN DISEASES, PARASITIC (диагностика)
Анотація: Проведено огляд баз даних літератури, таких як Scopus, Pubmed, Medline. Мета дослідження – вивчення сучасних даних про передові неінвазивні діагностичні методи для верифікації паразитарних хвороб шкіри – корости, педикульозу, демодекозу.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Антигельмінтні властивості лікарських рослин [Текст] / С. І. Дубінін [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 177-184. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОГЕЛЬМИНТНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTHELMINTICS (терапевтическое применение)
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
Анотація: Мета дослідження – вивчити на основі джерел літератури антигельмінтні властивості лікарських рослин та скласти перелік таких рослин (дикорослих і культивованих), що поширені в Україні. Матеріал і методи. Матеріалом слугували вітчизняні та іноземні наукові публікації, опрацьовані із застосуванням методів аналізу, синтезу, порівняння, систематизації та узагальнення. Списки рослин із антигельмінтними властивостями укладені на основі аналізу довідникової інформації зі спеціальних фармакогностичних зведень. Результати. Антигельмінтна активність лікарських рослин зумовлена наявністю у їх складі терпенів, фенолів та нітрогеновмісних сполук, які здатні негативно пливати на функціонування покривів, процеси травлення паразитичних червів, їх рухливість, ріст та розмноження. Природна та культивована флора України нараховує понад 50 видів лікарських рослин із антигельмінтним ефектом. Висновки. Рослинні преперати з антигельмінтною дією мають низку переваг над синтетичними (ефективність, відносна безпечність, доступність, невисока вартість), проте необхідні експериментальні дослідження таких лікарських засобів щодо їх можливого шкідливого впливу на організм людини.
Дод.точки доступу:
Дубінін, С. І.
Клепець, О. В.
Рябушко, О. Б.
Ваценко, А. В.
Улановська-Циба, Н. А.
Передерій, Н. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


   
    Teaching of medical parasitology at Bukovinian state medical university [Text] / R. Ye. Bulyk [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P185-190. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАРАЗИТОЛОГИЯ -- PARASITOLOGY (обучение)
Анотація: Паразитарні інвазії складають вагомий відсоток у загальному рівні захворюваності та смертності. У зв’язку з цим у практичній діяльності лікаря часто трапляється проблема паразитарної патології, що зумовлює необхідність підвищення рівня професійної підготовки лікарів. Необхідним є розширення знань медичних працівників не тільки про клінічну симптоматику, діагностику та лікування інвазій, але й про епідеміологічні особливості та життєві цикли паразитів, які лежать в основі створення методів профілактики паразитозів. Мета роботи – аналіз особливостей викладання медичної паразитології студентам першого курсу Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» з метою удосконалення методів навчання при підготовці лікарів. Висновок. Викладання медичної паразитології передбачає лекції, практичні заняття, самостійну роботу студентів, проведення двох підсумкових модульних контролів, які включають комп’ютерне тестування, теоретичні питання, практичні навички. Особливістю вивчення медичної паразитології є використання великої кількості наочного матеріалу: таблиць, схем, ілюстрацій, фотографій, мікропрепаратів та музейних експонатів.
Дод.точки доступу:
Bulyk, R. Ye.
Kryvchanska, M. I.
Vlasova, K. V.
Yosypenko, V. R.
Smetaniuk, O. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Гудар’ян, О. О.
    Зміни функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом з чутливими та резистентними до медикаментів пародонтальними мікроорганізмами [Текст] / О. О. Гудар’ян, О. С. Дорогіна // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 32-39. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МОНОНУКЛЕАРНАЯ ФАГОЦИТАРНАЯ СИСТЕМА -- MONONUCLEAR PHAGOCYTE SYSTEM (действие лекарственных препаратов)
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (иммунология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У МИКРООРГАНИЗМОВ -- DRUG RESISTANCE, MICROBIAL
Анотація: Мета дослідження – виявлення особливостей функціональної активності мононуклеарних фагоцитів у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом залежно від заселення пародонтальних тканин чутливими та резистентними до медикаментів збудниками захворювання на основі вивчення активованих моноцитів крові, фагоцитарної активності мононуклеарних фагоцитів і продукції основних класів імуноглобулінів, стану цитокінового профілю. Матеріал та методи. Для досліджень було відібрано 74 хворих на швидкопрогресуючий генералізований пародонтит I-II та II-III ступеня тяжкості, віком від 35 до 50 років. Комплекс лабораторних досліджень включав імунофенотипне вивчення субпопуляційного складу мононуклеарних клітин крові (СD3 +, СD4 +, СD8 +, СD14 +, СD16 +, СD25+, HLA-DR та СD95+), фагоцитарної активності нейтрофілів, рівень продукції цитокінів ІЛ-1?, ФНО-?, ІЛ-4 та синтезу sIgA, IgA, IgG і IgM у ротовій рідині. Результати. На підставі проведених комплексних клініко-лабораторних даних встановлено, що значне зниження функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів обумовлює формування тяжкого вторинного дефіциту клітинного і гуморального імунітету у хворих-носіїв резистентних штамів пародонтопатогенних збудників швидкопрогресуючого генералізованого пародонтиту та помірного – при заселенні пародонтального комплексу медикаментозно-чутливими бактеріями. Показана патогенетична залежність медикаментозної чутливості від характеру порушень системного і локального гуморального імунітету: при вираженому імунодефіциті можливий розвиток бактеріальної резистентності до медикаментозних засобів, а збереження медикаментозної чутливості збудників швидкопрогресуючого генералізованого пародонтиту пов’язане з помірними порушеннями протиінфекційних механізмів імунного реагування. Висновок. Оцінка функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів на основі вивчення стану імунофенотипових змін субпопуляційного складу мононуклеарних клітин крові, фагоцитарної активності моноцитів, вмісту імуноглобулінів та цитокінів у ротовій рідині надає цінну інформацію для уточнення механізмів розвитку різної чутливості пародонтопатогенної флори навколозубних тканин до протокольної антибактеріальної терапії у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом.
Дод.точки доступу:
Дорогіна, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Денисенко, О. І.
    Сучасні особливості клінічного перебігу корости [Текст] / О. І. Денисенко, М. Ю. Гаєвська, О. В. Денисенко // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 40-43. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕСОТКА -- SCABIES (эпидемиология)
Анотація: Мета роботи – вивчити та проаналізувати рівень захворюваності та особливості клінічного перебігу корости у дорослих жителів Чернівецькій області за останні три роки. Матеріал і методи. Проведено вивчення й аналіз рівня захворюваності та характеру клінічних проявів корости у дорослих жителів Чернівецької області за останні три роки (2017-2019 рр.) із застосуванням клінічних та статистичних методів дослідження. Результати. Встановлено, що показник захворюваності на коросту серед дорослого контингенту населення Чернівецької області за останні три роки збільшився в 1,46 раза, а серед міського населення – в 1,93 раза. Серед хворих на коросту в 47,4% осіб встановлено типові клінічні прояви дерматозу, а більш ніж у половини (у 52,6%) пацієнтів – атипові форми корости: малосимптомна («доглянута» чи «лікована»), ускладнена (піодермією, алергічним дерматитом й екзематизацією) та постскабіозна лімфоплазія, що вказує на необхідність комплексного обстеження таких хворих з метою виявлення ймовірних факторів атипового й обтяженого клінічного перебігу дерматозу та планування щодо цих пацієнтів раціональних лікувально-профілактичних заходів. Висновок. Захворюваність на коросту серед дорослого контингенту населення Чернівецької області за останні три роки має тенденцію до зростання, особливо серед мешканців міст. Серед клінічних проявів корости в останні роки більшу частку (52,6%) становлять атипові форми дерматозу, що слід враховувати при обстеженні й лікуванні таких пацієнтів, а також при проведенні профілактичних та санітарно-просвітніх заходів серед населення.
Дод.точки доступу:
Гаєвська, М. Ю.
Денисенко, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


   
    Токсокароз у немовлят (клініко-лабораторні та серологічні аспекти) [Текст] / О. І. Захарчук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 44-55. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТОКСОКАРОЗ -- TOXOCARIASIS (диагностика)
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
Анотація: Токсокароз зазвичай передається при проковтуванні інвазійних яєць із ґрунту, проте останні повідомлення показують, що збудник також може передаватися при вживанні сирого м’яса зараженої курки, кролика або ягняти. Також наразі досить актуальним є зараження немовлят через молоко матері та трансплацентарно. Мета роботи – визначити стан клініко-лабораторних показників при інвазії Toxocara canis у дітей грудного віку, оптимізувати принципи діагностики та профілактики токсокарозу в немовлят на підставі вивчення епідеміологічних, клінічних та імунологічних особливостей перебігу інвазії, оцінки тяжкості загального стану і природної резистентності організму. Матеріал і методи. Обстежено 38 дітей (24 хлопчики і 14 дівчаток) віком від 6 до 12 місяців. При клініко-лабораторному обстеженні дітей застосовувалися клініко-епідеміологічні, біохімічні, серологічні, імунологічні методи дослідження. Проби ІФА з титром антитіл 1:800 і вище вважалися діагностично позитивними. Крім анамнезу життя і захворювання, велика увага приділялася епідеміологічному, алергічному та акушерському анамнезу. Результати. З метою аналізу частоти та характеру клініко-лабораторних проявів, їх співвідношення з результатами серологічних досліджень всі хворі були розподілені на три групи. Першу групу склали 16 дітей із серопозитивною реакцією і сумою балів 28,94±1,2 (від 24,5 до 34). До другої групи увійшли 17 дітей із серонегативною реакцією і сумою балів 6,91±3,1 (від 2 до 11,5). Третя група складалася з п’яти дітей із серонегативною реакцією, але сумою балів 19,5±1,4 (від 15,5 до 23). Аналіз отриманих результатів та порівняльна оцінка частоти прояву виявлених порушень у кожній групі дозволили встановити, що такі клініко-лабораторні показники, як гіпергаммаглобулінемія, гіпоальбумінемія і лейкоцитоз достовірно частіше (у 5, 8 і більше разів) спостерігалися у дітей 1-ї групи. Однаково часто у всіх трьох групах траплялися анемія і збільшення печінки. Не виявлено достовірних відмінностей частоти прояву у дітей 1-ї і 3-ї груп таких клініко-лабораторних показників, як рецидивна гарячка, ШОЕ, легеневий синдром, рентгенологічні ознаки ураження легенів, абдомінальний синдром, неврологічні порушення, лімфаденопатія, еозинофілія, які траплялися достовірно рідше або не були виявлені взагалі у дітей 2-ї групи. Що стосується еозинофілів у крові, то при однаковій частоті більш стійка і висока еозинофілія відзначалася у дітей із токсокарозом (від 20 до 42%), ніж з харчовою алергією (11-20%). Подібні результати отримані при оцінці клініко-лабораторних показників у балах за Глікманом. У всіх дітей із токсокарозом і з харчовою алергією сума клініко-лабораторних показників перевищувала 12 балів і достовірно відрізнялася від результатів 2-ї групи. У той же час, сума балів у дітей 1-ї групи становила 28,94±3,1 (від 24,5 до 34), а у дітей 3-ї групи вона дорівнювала 19,5±2,3 (від 19,5 до 23). Що стосується шкірних проявів, то вони частіше виявлялися при харчовій алергії, ніж при токсокарозі. Висновки. У дітей грудного віку можлива інвазія личинками токсокар. Крім звичайних шляхів зараження, існує можливість трансплацентарної інвазії від зараженої токсокарозом матері. Для своєчасного виявлення токсокарозу діти грудного віку з гіпергаммаглобулінемією, гіпоальбумінемією, лейкоцитозом зі стійкою еозинофілією вище 20% і сумою балів вище 20 (за Глікманом) повинні бути обстежені на токсокароз. Для уточнення діагнозу і виключення токсокарозу як у дитини, так і в матері необхідно проводити серологічні дослідження на токсокароз.
Дод.точки доступу:
Захарчук, О. І.
Бодня, К. І.
Грицюк, М. І.
Кривчанська, М. І.
Миронюк, М. Б.
Гуз, Л. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Marketing analysis of the range of antiparasitic drugs represented on the pharmaceutical market of Ukraine [Text] / O. M. Horoshko [et al.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - P25-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОПАРАЗИТАРНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIPARASITIC AGENTS (снабжение и распределение)
Анотація: На сьогодні паразитарні захворювання є найпоширенішими у світі та посідають одне з перших місць за розповсюдження та економічними втратами. Причинами такої ситуації, на думку експертів, є неякісна епідеміологічно небезпечна вода та низький рівень дотримання санітарно-гігієнічних норм. Проблема профілактики та лікування залишається актуальною практично для всіх країн, у тому числі й України. Мета роботи – провести маркетинговий аналіз асортименту вітчизняного фармацевтичного ринку протипаразитарних засобів. Матеріал та методи. Проведено маркетингове дослідження з використанням структурного, логічного, графічного, системного і контент-аналізу даних Державного реєстру лікарських засобів. Результати. Першим етапом дослідження стало вивчення асортименту протипаразитарних лікарських засобів, представлених на вітчизняному фармацевтичному ринку. Визначили, що на фармацевтичному ринку, за даними Державного реєстру лікарських засобів України, зареєстровано 22 найменування антигельмінтних лікарських засобів. Встановлено, що препарати, які постачаються на вітчизняний фармацевтичний ринок з країн світу, становлять 12 торгових назв, серед яких лідируючі позиції за обсягами постачання припадає на Індію та Францію (по 23% відповідно). Протипаразитарні засоби представлені в трьох лікарських формах, серед яких найбільшу частку сановлять таблетки – 65,2%, суспензії оральні – 30,4%, найменшою мірою на фармацевтичному ринку представлені фітозасоби із антигельмінтною активністю (4,6%). Аналіз зареєстрованих антигельмінтних лікарських засобів показав, що 95,6% препаратів досліджуваного сегмента підлягають відпуску за рецептом лікаря. Висновки. Встановлено, що найбільшою часткою представлені лікарські засоби похідні бензимідазолу, що разом становлять 47,8% від загальної кількості досліджуваного асортименту, найпоширенішими серед антигельмінтних засобів є лікарськими формами у таблетках (65,2%).
Дод.точки доступу:
Horoshko, O. M.
Matushchak, M. R.
Zakharchuk, O. I.
Drachuk, V. M.
Kostyshyn, L. V.
Ezhned, M. A.
Stepanchuk, V. V.
Sakhatska, I. M.
Mykhailiuk, N. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


   
    Гельмінтози як біологічна та медична проблема [Текст] / Т. М. Бойчук [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 3. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГЕЛЬМИНТОЗЫ -- HELMINTHIASIS (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
Анотація: Масивне забруднення навколишнього середовища призводить до загострення паразитарної ситуації, що надає їй більшої актуальності. Мета роботи – узагальнити медичні та біологічні проблеми гельмінтозів та визначити основні напрямки профілактики та лікування глистяних інвазій. Розглянута проблема поширення гельмінтозів, механізми зараження паразитами, узагальнено інформацію про цикли розвитку паразитів і тривалість життя гельмінтів в організмі людини, визначено вплив на організм людини та зміни в органах і тканинах, які відбуваються при гельмінтозах, особливість клінічних проявів та діагностування захворювань, особливості профілактичних заходів при ентеробіозі та основні причини високого рівня захворюваності гельмінтозами населення. Висновок. Головним завданням для забезпечення безпеки життєдіяльності людини є розробка та впровадження сучасної стратегії паразитарного контролю, використання новітніх методів виявлення паразитів, своєчасна діагностика і лікування хворих, профілактика гельмінтозів.
Дод.точки доступу:
Бойчук, Т. М.
Бодня, К. І.
Захарчук, О. І.
Бодня, І. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)