Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ5/2019/86/5<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи з 1 по 17
1.


   
    Методи профілактики виникнення ускладнень після панкреатодуоденальної резекції підшлункової залози [Текст] / В. М. Копчак [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 3-7. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ПАНКРЕАТОДУОДЕНЭКТОМИЯ -- PANCREATICODUODENECTOMY (вредные воздействия)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ПОДЖЕЛУДОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ СВИЩ -- PANCREATIC FISTULA (профилактика и контроль, этиология)
РИСКА ОЦЕНКА -- RISK ASSESSMENT
Анотація: Мета. Розробити систему заходів з метою зниження частоти виникнення панкреатичної нориці та тяжких ускладнень після панкреатодуоденальної резекції (ПДР). Матеріали і методи. Проаналізовано результати лікування 143 хворих, яким виконали ПДР. За запропонованою схемою з використанням розробленої шкали ризику виникнення післяопераційної панкреатичної нориці прооперовано 56 хворих за період з 2017 по 2018 р. (основна група). Контрольну групу склали 87 хворих, прооперованих у клініці з 2015 по 2016 р. без оцінювання ризику виникнення післяопераційної панкреатичної нориці та наявності саркопенії, а формування панкреатоєюноанастомоза залежало від уподобань оперуючого хірурга. Результати. Частота виникнення післяопераційних ускладнень була достовірно вищою у контрольній групі (c2 = 5,8, p=0,01). В основній групі клінічно значущу панкреатичну норицю ступеня В спостерігали у 1 із 7 пацієнтів з післяопераційними ускладненнями. У контрольній групі панкреатичні нориці ступеня В або С діагностували у 15 із 26 хворих з післяопераційними ускладненнями, що достовірно вище, ніж в основній групі (c2 = 4,16, p=0,04). Висновки. Розроблена система заходів дала змогу достовірно знизити частоту виникнення панкреатичної нориці з 17,2 до 1,8% та тяжких післяопераційних ускладнень з 29,9 до 12,5%
Дод.точки доступу:
Копчак, В. М.
Перерва, Л. О.
Дувалко, О. В.
Ханенко, В. В.
Андронік, С. В.
Сухачов, С. В.
Кропивницький, В. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Престенотичне розширення проксимальних відділів шлунка як предиктор розвитку гастроезофагеального рефлюксу у віддаленому періоді після лапароскопічної гастроплікації [Текст] / С. І. Саволюк [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 8-11. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (хирургия)
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (вредные воздействия, методы)
БАРИАТРИЧЕСКАЯ ХИРУРГИЯ -- BARIATRIC SURGERY (вредные воздействия, методы)
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ -- PERIOPERATIVE CARE
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX (этиология)
Анотація: Мета. Оцінка безпосередніх та віддалених результатів лапароскопічної гастроплікації (ЛГП) та аналіз предикторів несприятливих наслідків баріатричної операції. Матеріали і методи. Дослідження проведено на основі результатів обстеження та хірургічного лікування 79 хворих з ожирінням та метаболічним синдромом, яким була виконана ЛГП на базах кафедр хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П. Л. Шупика за період з 2015 по 2018 р. Результати. За результатами повторних досліджень, проведених через один рік після виконаного хірургічного втручання, констатували зниження індексу маси тіла, покращення показників глікемії, ліпідограми, нормалізацію артеріального тиску, зменшення частоти апное уві сні. За даними повторної рентгеноскопії з контрастуванням верхніх відділів травного каналу, проведеної через 6 міс після ЛГП, у 20 (25,3%) пацієнтів визначили нерівномірне звуження шлункової трубки вище кута шлунка. Через 12 міс зафіксували рентгенологічні ознаки значного розширення сформованої шлункової трубки, дна та кардіального відділу шлунка, збільшення кута Гіса, наявність гастроезофагеального рефлюксу контрастної рідини, а 2 пацієнти мали ознаки аксіальної кардіальної грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД). Водночас у 20,2% пацієнтів спостерігали симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) із суттєвим погіршенням якості життя. Висновки. ЛГП є потенційно безпечною та ефективною операцією, після якої значно і стійко знижується маса тіла. Однак у 20,2% пацієнтів виникають такі ускладнення, як ГЕРХ та рефлюкс-езофагіт, протягом 12 міс після ЛГП, виконаної з метою хірургічного лікування ожиріння. Виникнення зазначених віддалених ускладнень є наслідком часткового стенозу в ділянці кута шлунка, що призводить до розвитку престенотичного розширення проксимальних відділів шлунка
Дод.точки доступу:
Саволюк, С. І.
Лисенко, В. М.
Крестянов, М. Ю.
Завертиленко, Д. С.
Глаголєва, А. Ю.
Кругляк, Є. К.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Результати застосування хімічної деструкції в комплексному лікуванні вогнищевої патології печінки [Текст] / О. І. Дронов [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 12-16. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LIVER NEOPLASMS (терапия)
АБЛЯЦИИ МЕТОДЫ -- ABLATION TECHNIQUES (вредные воздействия, методы, противопоказания)
КАЛЬЦИЯ ХЛОРИД -- CALCIUM CHLORIDE (вредные воздействия, прием и дозировка, противопоказания, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Мета. Оцінити безпосередні результати застосування хімічної деструкції 10% розчином кальцію хлориду в комплексному лікуванні пацієнтів з вогнищевою патологією печінки. Матеріали і методи. За 2012 - 2019 рр. шляхом хімічної деструкції впливали на 104 пухлинні вогнища (від 1 до 4) у хворих з гепатоцелюлярною карциномою (23,7%), метастазами колоректального (55,3%) та неколоректального (21,1%) раку. Діаметр вогнищ у середньому становив (2,60 ± 1,24) см (від 1,0 до 4,0 см). Хімічну абляцію виконували шляхом ін’єкції 10% розчину кальцію хлориду. Оцінювали побічні ефекти та відповідь пухлинних вогнищ. Результати. Частота специфічних післяопераційних ускладнень (абсцедування зони деструкції, розвиток гематом та біліом) становила 10,5%. Спостерігали повну відповідь щодо вогнищ діаметром 1,0 - 1,5 см, прогресування захворювання щодо вогнищ діаметром 3,8 - 4,2 см. Локальний рецидив виник у 15,8% пацієнтів. Ступінь відповіді достовірно залежав від щільності пухлинних вогнищ (r=0,529, р 0,001). Зокрема, повну відповідь спостерігали щодо 76,9% гіподенсних та 23,1% ізоденсних вогнищ, часткову - щодо 37,8% гіподенсних, 29,7% ізоденсних та 32,4% змішаної структури вогнищ. Стабілізацію захворювання діагностували щодо 15,0% ізо- та гіподенсних, 40,0% гіперденсних та 45,0% змішаної структури вогнищ, прогресування - щодо 85,7% гіперденсних та 14,3% змішаної щільності вогнищ. Висновки. Інтратуморальна ін’єкція 10% розчину кальцію хлориду в лікуванні вогнищевої патології печінки не супроводжується тяжкими специфічними ускладненнями та смертністю, пацієнти задовільно переносять процедуру, яка може бути використана як локальний пухлинний контроль пухлинних вогнищ діаметром до 3,0 см
Дод.точки доступу:
Дронов, О. І.
Ковальська, І. О.
Козачук, Є. С.
Бакунець, П. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Результати трансплантації правої частини печінки від живого родинного донора [Текст] / О. Г. Котенко [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 17-21. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- LIVER TRANSPLANTATION (вредные воздействия, методы)
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ИЗОТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSPLANTATION, ISOGENEIC (вредные воздействия, методы)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Мета. Оцінити ранні і віддаленні результати трансплантації правої частини печінки з серединною печінковою веною і без неї. Матеріали і методи. Проаналізовано післяопераційні дані 86 пацієнтів, яким виконали трансплантацію правої частини печінки за період з 2003 по 2018 р., з метою оцінки впливу наявності серединної печінкової вени в трансплантаті на частоту розвитку ускладнень. Пацієнтів розподілили на дві групи: 1-ша група - пацієнти, яким трансплантували праву частину печінки без серединної печінквої вени, 2-га група - пацієнти, яким трансплантували праву частину печінки з серединною печінковою веною. Результати. Дослідженням виявлено вищу частоту судинних ускладнень у пацієнтів, яким трансплантували праву частину печінки без серединної печінкової вени, в порівнянні з пацієнтами, яким трансплантували праву частину печінки із серединною печінковою веною. Інфекційно-септичні ускладнення розвивались частіше у пацієнтів, яким трансплантували праву частину печінки без серединної печінкової вени. Неспецифічні хірургічні ускладнення розвинулись у 10 (23,3%) пацієнтів 1-ї групи та у 8 (18,6%) пацієнтів 2-ї групи. Частота розвитку синдрому малого печінкового трансплантата була вища в 1-й групі. Одно-, три- і п’ятирічна виживаність у 1-й групі становила 79, 72 і 69% відповідно, у 2-й групі - 83, 74 і 70% відповідно. Висновки. Наш досвід виконання трансплантації правої частини печінки засвідчує, що наявність серединної печінкової вени в трансплантаті корелює зі зниженням частоти розвитку післяопераційних ускладнень, синдрому малого печінкового трансплантата, післяопераційної смертності і тривалості перебування в стаціонарі
Дод.точки доступу:
Котенко, О. Г.
Мініч, А. А.
Гриненко, О. В.
Попов, О. О.
Гусєв, А. В.
Григорян, М. С.
Федоров, Д. О.
Єднак, В. І.
Юзвик, К. О.
Жиленко, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Хірургічна тактика лікування поранених з вогнепальними ушкодженнями стегна на всіх рівнях медичного забезпечення [Текст] / І. П. Хоменко [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 22-26. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
КОНЕЧНОСТИ НИЖНЕЙ ТРАВМЫ -- LEG INJURIES (хирургия, этиология)
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT (хирургия)
БЕДРО -- THIGH (повреждения, хирургия)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ЭТАПЫ -- EPISODE OF CARE
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
Анотація: Мета. Обґрунтувати впровадження диференційованої хірургічної тактики з урахуванням тяжкості травми для покращення результатів лікування поранених з вогнепальними ушкодженнями стегна (ВУС). Матеріали і методи. Авторами обґрунтовано диференційовану хірургічну тактику шляхом застосування шкали оцінки тяжкості травми AdTS (Admission trauma Score) на різних рівнях медичного забезпечення та впроваджено її у 57 поранених з ВУС. Порівняно медичну ефективність розробленої тактики і лікування поранених за загальноприйнятими методами без застосування шкали AdTS. Результати. Впровадженням диференційованої хірургічної тактики з урахуванням тяжкості травми на різних рівнях медичного забезпечення зменшено смертність з 7,3 до 1,8%, питому вагу ампутацій кінцівок з 24,4 до 8,8%, кількість місцевих ускладнень у розрахунку на одного пораненого з 1,07 до 0,58 (рα 0,05), збільшено питому вагу добрих функціональних результатів з 29,3 до 47,4%, зменшено відносну кількість незадовільних функціональних результатів з 34,1 до 19,3% (рα 0,05). Висновки. Пораненим з нетяжкою травмою (менше 5 балів) необхідно виконувати повний обсяг хірургічної допомоги; з тяжкою (5 - 9 балів) та вкрай тяжкою (більше 9 балів) травмою допомогу слід надавати у скороченому обсязі за принципом контролю ушкоджень
Дод.точки доступу:
Хоменко, І. П.
Король, С. О.
Матвійчук, Б. В.
Устінова, Л. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Асланян, С. А.
    Хірургічна допомога пораненим з бойовою травмою живота, отриманою під час збройного конфлікту на сході України, на етапах медичної евакуації другого рівня медичного забезпечення [Текст] / С. А. Асланян // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 27-33. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ ТРАВМЫ -- ABDOMINAL INJURIES (диагностика, хирургия)
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT (диагностика, хирургия)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ЭТАПЫ -- EPISODE OF CARE
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
Анотація: Мета. Визначити шляхи покращення результатів надання хірургічної допомоги пораненим з бойовою травмою живота (БТЖ), отриманою під час збройного конфлікту на сході України. Матеріали і методи. Проведено аналіз хірургічної допомоги 727 пораненим з БТЖ, отриманою під час збройного конфлікту на сході України, на етапах медичної евакуації (ЕМЕ) другого рівня надання медичної допомоги. Поранених розподілили на дві групи. До 1-ї групи включили 387 поранених, яким хірургічну допомогу було надано в перші два періоди збройного конфлікту з найбільшою інтенсивністю бойових дій; до 2-ї групи - 340 поранених, яким хірургічну допомогу було надано в третьому періоді, що характеризувався зниженням інтенсивності бойових дій, оптимізацією системи лікувально-евакуаційного забезпечення (ЛЕЗ), системним застосуванням запропонованої шкали оцінки тяжкості травми AdTS (Admission Trauma Score), FAST-протоколу (Focused assessment with sonography or trauma) і тактики DCS (Damage Control Surgery). Результати. Питома вага післяопераційних ускладнень у поранених 2-ї групи у порівнянні з 1-ю групою зменшилась з 5,2 до 0,7%, а смертність - з 6,6 до 4,4%. Висновки. Застосування запропонованої шкали оцінки тяжкості травми AdTS, FAST-протоколу і тактики DCS на тлі оптимізації системи ЛЕЗ привело до покращення результатів надання хірургічної допомоги пораненим з БТЖ на ЕМЕ другого рівня надання медичної допомоги в умовах збройного конфлікту на сході України
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Сучасні підходи до реабілітації військовослужбовців з вогнепальними поліструктурними пораненнями верхньої кінцівки [Текст] / І. В. Рой [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 34-38. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
КОНЕЧНОСТИ ВЕРХНЕЙ ТРАВМЫ -- ARM INJURIES (классификация, реабилитация, этиология)
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT (реабилитация)
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
Анотація: Мета роботи - покращити результати лікування пацієнтів з поліструктурними вогнепальними пораненнями верхньої кінцівки шляхом розроблення та індивідуалізації програм реабілітації в залежності від ступеня тяжкості травми. Курс відновного лікування 52 пораненим проведено за розробленою індивідуалізованою програмою в Інституті травматології та ортопедії НАМН України, 168 військовослужбовцям - за стандартними методиками в Ірпінському військовому госпіталі з періодичним моніторингом стану та корекцією заходів. Функцію кінцівок оціюнювали за двома методиками, які доповнювали одна одну: DASH (Disability of the Arm, Shoulder and Hand Outcome Measure) та AOOS у модифікації І. М. Курінного. Доведено доцільність диференційованого підходу та розроблення індивідуальних програм реабілітації для досягнення максимально бажаного кінцевого результату надання спеціалізованої допомоги постраждалим із вогнепальними поліструктурними пораненнями верхньої кінцівки. Висновки: приріст функції верхньої кінцівки у військовослужбовців, які одержали реабілітацію за розробленими індивідуальними програмами, був суттєво більшим - (61,7 +- 12,1) бала та досягався за коротші на (65,0 +- 14,0) діб строки, ніж у поранених, які одержали реабілітацію за стандартними методиками, приріст функції у них становив (48,1 +- 11,2) бала
Дод.точки доступу:
Рой, І. В.
Борзих, Н. О.
Катюкова, Л. Д.
Борзих, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Ибрагимов, Ф. И.
    Повреждение таза и острый респираторный дистресс-синдром у больных с тяжелой сочетанной травмой [Текст] / Ф. И. Ибрагимов // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 39-42. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ -- MULTIPLE TRAUMA (диагностика, осложнения, терапия, хирургия)
ТАЗА КОСТИ -- PELVIC BONES (повреждения, хирургия)
РЕСПИРАТОРНЫЙ ДИСТРЕСС-СИНДРОМ ВЗРОСЛЫХ -- RESPIRATORY DISTRESS SYNDROME, ADULT (терапия, этиология)
Анотація: Цель. Снижение летальности у больных с тяжелыми сочетанными повреждениями таза и острым респираторным дистресс-синдромом (ОРДС) путем применения новой лечебной тактики. Материалы и методы. Нами проведен рестроспективный и проспективный анализ результатов лечения 1033 больных с тяжелой сочетанной травмой в 2009 - 2015 гг. в Городской клинической больнице №3 г. Баку. Для сравнительного анализа результатов лечения больных распределили на две группы: контрольную - больные, которых лечили в 2009 - 2010 гг., и основную - больные, которых лечили в 2011 - 2015 гг. Методика лечения больных контрольной группы существенно не отличалось от стандартной. Повреждения больных основной группы оценивали на основе шкал AIS (Abbreviated Injury Scale) и ISS (Injury Severity Scale). Частота развития ОРДС составила 41,2% в основной группе (68 из 165 больных с повреждением таза) и 43,6% - в контрольной (17 из 39 больных). Помощь больным с нестабильными повреждениями таза, которые классифицировали по АО-Tile (переломы типов В и С) и ОРДС оказывали с учетом принципа «damage control». Результаты. Летальность среди больных основной группы составила 17,6%, контрольной - 23,5%. Выводы. При компенсированной форме ОРДС на стадии стабилизации жизненно важных функций допустимо выполнение желаемых хирургических вмешательств с малым риском. При субкомпенсированной форме ОРДС и наличии переломов длинных трубчатых костей, нестабильных переломов таза для проведения эффективного лечения повреждений полых органов прежде всего требуется хирургическая фиксация фрагментов переломов. Перед выполнением хирургического вмешательства у больных с декомпенсированной формой ОРДС в первую очередь необходима длительная (минимум 24 ч) коррекция жизненно важных функций и основных параметров гемостаза, а также проведение мероприятий по спасению жизни больного
Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Уровни маркеров повреждения миокарда и состояние кислородного бюджета у пациентов с недостаточностью митрального клапана при хирургической коррекции с применением кристаллоидной кардиоплегии [Текст] / Б. М. Тодуров [и др.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 43-47. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
МИТРАЛЬНОГО КЛАПАНА НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- MITRAL VALVE INSUFFICIENCY (кровь, хирургия)
СЕРДЕЧНЫХ КЛАПАНОВ ПРОТЕЗОВ ИМПЛАНТАЦИЯ -- HEART VALVE PROSTHESIS IMPLANTATION (методы)
СЕРДЦА ОСТАНОВКА ИСКУССТВЕННАЯ -- HEART ARREST, INDUCED (методы)
Анотація: Цель работы - анализ уровней маркеров повреждения миокарда и состояния кислородного бюджета у пациентов с недостаточностью митрального клапана при хирургической коррекции с применением кристаллоидной кардиоплегии. Обследовано 40 пациентов с недостаточностью митрального клапана в возрасте (56,2 +- 4,5) года, поступивших в Институт сердца МЗ Украины для хирургической коррекции порока. Больным проводили терапию и выполняли оперативное вмешательство протезирования митрального клапана в соответствии с локальным протоколом интраоперационной кардиопротекции с использованием кристаллоидной кардиоплегии (раствор Бретшнайдера). У пациентов фиксировали при выходе из перфузии, перед переводом в отделение интенсивной терапии, перед переводом из отделения интенсивной терапии уровни маркеров повреждения миокарда (тропонина I, натрийуретического пептида, аланинаминотрансферазы, аспартатаминотрансферазы, креатинфосфокиназы, МВ фракции креатинфосфокиназы), показатели кислородного бюджета (гемоглобина, гематокрита, насыщения гемоглобина кислородом в артериальной и венозной крови, парциального давления кислорода в артериальной и венозной крови, лактата). Рассчитывали соотношение МВ фракции креатинфосфокиназы к креатинфосфокиназе, артериовенозную разницу насыщения гемоглобина кислородом, содержание кислорода в артериальной и венозной крови, транспорт, потребление и коэффициент экстракции кислорода тканями. Уровни исследованных маркеров повреждения миокарда у больных не выходили за пределы нормы, причем статистически значимая динамика зафиксирована только в отношении концентрации натрийуретического пептида и соотношения МВ фракции креатинфосфокиназы к креатинфосфокиназе. Показатели гемического звена транспорта кислорода достоверно снижались, хотя коэффициент экстракции кислорода тканями существенно не изменялся. Уменьшалась достоверно и артериовенозная разница содержания кислорода, однако на этом фоне значительно возрос уровень лактата. Выводы: уровни изученных маркеров повреждения миокарда в течение исследования существенно не изменялись, что свидетельствует об удовлетворительном состоянии миокарда
Дод.точки доступу:
Тодуров, Б. М.
Харенко, Ю. А.
Хартанович, М. В.
Демянчук, В. Б.
Шарлай, К. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Роль внешнего остеосинтеза в лечении нестабильных повреждений костей таза [Текст] / Н. Л. Анкин [и др.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 48-53. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ТАЗА КОСТИ -- PELVIC BONES (повреждения, рентгенография, хирургия)
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ -- FRACTURES, BONE (рентгенография, хирургия)
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ -- FRACTURE FIXATION, INTERNAL (методы)
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ФИКСИРУЮЩИЕ УСТРОЙСТВА НАРУЖНЫЕ -- EXTERNAL FIXATORS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Цель работы - уточнить роль и показания к применению аппарата внешней фиксации (АВФ) при лечении нестабильных повреждений костей таза; изучить преимущества и недостатки метода внешней фиксации; поделиться опытом лечения с использованием данной методики. На базе ортопедо-травматологического центра (ОТЦ) Киевской областной клинической больницы (КОКБ) на протяжении 2005 - 2017 гг. были обследованы 229 пациентов с повреждениями таза, которых мы разделили на три группы. В 1-ю группу вошли 143 (62,4 %) пострадавших, у которых внешний остеосинтез выполнял функцию временного средства фиксации, во 2 -ю группу - 27 (11,8 %) пациентов, которым при госпитализации перелом фиксировали АВФ, а после стабилизации состояния выполняли репозицию и остеосинтез заднего отдела таза, в 3 -ю группу - 59 (25,8 %) пациентов, которым по разным причинам окончательное лечение проводили исключительно методом внешней фиксации. Отличный эффект лечения в 1 -й группе зарегистрирован у 23 (19,0 %), хороший - у 58 (47,9 %), удовлетворительный - у 32 (26,4 %), неудовлетворительный - у 8 (6,6 %) из 121 пациента; во 2-й группе - соответственно у 5 (20,8 %), 11 (45,8 %), 7 (29,2 %) и 1 (4,2 %) из 24 пациентов; в 3-й группе - соответственно у 4 (8,3 %), 12 (25 %), 23 (47,9 %) и 9 (18,6 %) из 48 пациентов. Выводы: лучшие результаты лечения пациентов с нестабильными повреждениями костей таза получены при применении тактики замены внешней фиксации внутренней. На первом этапе выполняли фиксацию тазового кольца АВФ, а после стабилизации общего состояния пациента - внутренний остеосинтез. Использование методов внутреннего остеосинтеза позволяет проконтролировать и удержать достигнутую репозицию, провести ревизию крестцово-подвздошного сочленения
Дод.точки доступу:
Анкин, Н. Л.
Анкин, Л. Н.
Петрик, Т. М.
Ладыка, В. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Дєдков, А. Г.
    Реконструкція тазового кільця металополімерним ендопротезом після радикальної внутрішньої резекції таза [Текст] / А. Г. Дєдков, В. Ю. Костюк // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 54-58. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ТАЗА КОСТИ -- PELVIC BONES (патология, рентгенография, хирургия)
КОСТЕЙ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BONE NEOPLASMS (реабилитация, рентгенография, хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ -- RECONSTRUCTIVE SURGICAL PROCEDURES (методы)
ПРОТЕЗЫ И ИМПЛАНТАТЫ -- PROSTHESES AND IMPLANTS
ПРОТЕЗА ИМПЛАНТАЦИЯ -- PROSTHESIS IMPLANTATION (методы)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Мета. Дослідження результатів лікування та якості життя хворих з пухлинами кісток таза після радикальних хірургічних втручань. Матеріали і методи. Проаналізовано результати лікування 28 пацієнтів після органозберігаючих операцій та 26 пацієнтів після втручань з видаленням нижньої кінцівки. Результати. Середній показник функції нижньої кінцівки за шкалою MSTS після резекції становив (61,06 ± 15,83)%. Показники якості життя за опитувальником FIM у пацієнтів після органозберігаючих операцій - (110,85 ± 13,49) бала та ампутації кінцівки - (106,73 ± 11,97) бала суттєво не відрізнялися (р = 0,12 за тестом Манна - Вітні). Ступінь больового синдрому за візуально-аналоговою шкалою у пацієнтів після органозберігаючих операцій було оцінено в середньому в (1,82 ± 1,56) бала, після ампутації кінцівки - в середньому в (1,42 ± 0,58) бала, що суттєво не відрізнялося (р = 0,6 за тестом Манна-Вітні). Виживаність імплантатів через 1 міс становила (60,7 ± 9,2)%, через 1 рік - (53,6 ± 9,2)%. Висновки. Реконструкція тазового кільця металополімерною конструкцією є надійним методом. Покращити якість життя після внутрішньої резекції кісток таза зі збереженням кінцівки можливо шляхом індивідуалізації відбору хворих для виконання таких втручань
Дод.точки доступу:
Костюк, В. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Хірургічне лікування тиреоїдних вузлів невизначеної цитологічної структури [Текст] / Ю. М. Таращенко [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 59-63. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ УЗЕЛ -- THYROID NODULE (диагностика, ультрасонография, хирургия)
Анотація: Мета роботи - визначити клінічні фактори підвищеного ризику злоякісності у пацієнтів з III (AUS/FLUS) та IV (FN/SFN) категоріями цитологічних висновків. Обстежено 62 пацієнта, щодо якого проведено цитологічне дослідження тиреоїдних вузлів під контролем ультразвукового дослідження. Цитологічні висновки III (AUS/FLUS) категорії стосувалися 621 вузла, IV (FN/ SFN) категорії - 1215 вузлів. Оперовано 150 пацієнтів з цитологічними висновками III категорії, 436 пацієнтів з цитологічними висновками IV категорії та 11 пацієнтів, які мали декілька вузлів з цитологічними висновками III та IV категорій. Папілярні та фолікулярні карциноми виявлені у 36 % пацієнтів з тиреоїдними вузлами категорії Bethesda III, що достовірно частіше (p 0,01), ніж у пацієнтів з тиреоїдними вузлами категорії Bethesda IV (25,1 %). Факторами ризику злоякісності у пацієнтів з тиреоїдними вузлами категорії Bethesda III були: розмір вузла 2 см та менше, його гіпоехогенність, нечіткі межі, неправильна форма та наявність у ньому гіперехогенних ділянок (p 0,01). Кістовидна дегенерація є показником доброякісності вузла (p 0,01). Висновки: високий ризик злоякісності (36 %) тиреоїдних вузлів з цитологічним висновком категорії Bethesda III вказує на необхідність більшої онкологічної настороженості та проведення хірургічного лікування. Також слід ураховувати додаткові фактори малігнізації, такі як невеликий розмір вузла (2 см та менше), його гіпоехогенність, нечіткі межі, неправильна форма
Дод.точки доступу:
Таращенко, Ю. М.
Коваленко, А. Є.
Остафійчук, М. В.
Янчій, І. Р.
Мельник, М. Д.
Зелінська, Г. В.
Найда, Ю. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Селективна реіннервація для корекції однобічного паралічу гортані в тиреоїдній хірургії [Текст] / В. О. Паламарчук [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 64-67. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ТИРЕОИДЭКТОМИЯ -- THYROIDECTOMY (вредные воздействия)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ГОЛОСОВОЙ СВЯЗКИ ПАРАЛИЧ -- VOCAL CORD PARALYSIS (хирургия, этиология)
ВОЗВРАТНОГО ГОРТАННОГО НЕРВА ПОВРЕЖДЕНИЯ -- RECURRENT LARYNGEAL NERVE INJURIES (хирургия, этиология)
Анотація: Мета. Оцінити можливість виконання селективної реіннервації гортані у разі її абдукційного однобічного паралічу в тиреоїдній хірургії. Матеріали і методи. Проаналізовано результати селективної реіннервації гортані у 2 пацієнтів із раком щитоподібної залози. Проводили огляд гортані (фіброларингоскопія з архівуванням даних) у перед- і післяопераційному періодах, а також через 2, 4, 6, 12, 18 і 24 міс після операції, спектральний аналіз голосу, оцінку якості голосу за шкалою VHI-30, анкетування з використанням опитувальника ЕАТ-10 для визначення ступеня дисфагії. Результати. Селективну реіннервацію виконали 2 пацієнтам із позагортанним розгалуженням поворотного гортанного нерва (ПГН): одному - відстрочену селективну реіннервацію гортані (аутопластику аддукційної гілки ПГН) для корекції її післяопераційного абдукційного паралічу, другому - первинну селективну реіннервацію гортані (анастомоз аддукційної гілки ПГН кінець в кінець). У першого пацієнта зміну тонусу та натягнення вільного краю паралізованої голосової складки було зафіксовано через 15 міс після реіннервації, ознаки координованого руху - через 2 роки. У другого пацієнта відновлення тонусу та рухливості голосової складки зафіксовано через 4 міс після реіннервації. В обох пацієнтів відновилися до нормальних значень основні показники спектрального аналізу голосу та самооцінки за шкалами VHI-30 та ЕАТ-10. Висновки. Селективну реіннервацію гортані можна застосовувати не лише для корекції дихальних розладів внаслідок її двобічного паралічу, а й для відновлення голосової функції та усунення симптомів аспірації у разі однобічного паралічу гортані
Дод.точки доступу:
Паламарчук, В. О.
Товкай, О. А.
Войтенко, В. В.
Соломеннікова, Н. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Особливості перебігу сечокам’яної хвороби у хворих з єдною ниркою та супутнім цукровим діабетом 2-го типу [Текст] / Д. І. Купрін [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 68-71. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
НЕФРОЛИТИАЗ -- NEPHROLITHIASIS (диагностика, осложнения)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (диагностика, осложнения)
Анотація: Мета. Проаналізувати історії хвороб пацієнтів із сечокам’яною хворобою (СКХ) та цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу, які мали єдину нирку та однобічний нефролітіаз, для визначення особливостей перебігу СКХ за наявності супутнього ЦД 2-го типу. Матеріали і методи. Проведено ретроспективний аналіз історій хвороб 109 пацієнтів із СКХ та супутнім ЦД 2-го типу, із них у 31 пацієнта була єдина нирка (1-ша група), у 78 - однобічний нефролітіаз (2-га група). Результати. Встановлено, що навіть за добре скоригованої гіперглікемії у хворих з єдиною ниркою вірогідність несприятливого перебігу СКХ та ЦД 2-го типу вище, ніж у пацієнтів з двома функціонуючими нирками. Більшість пацієнтів з єдиною ниркою мають знижені показники швидкості клубочкової фільтрації та гломерулярної гіперфільтрації, протеїнурію та артеріальну гіпертензію, що навіть за середньої тяжкості перебігу ЦД передбачає високий ризик швидкого зниження ниркової функції. Висновки. У хворих із СКХ, поєднаною з ЦД 2-го типу, які мають єдину нирку, об’єктивізовано високий шанс швидкого прогресування хронічної хвороби нирок. Обґрунтована необхідність узгодження дій урологів та ендокринологів до визначення персоніфікованих схем лікування зазначеної категорії хворих
Дод.точки доступу:
Купрін, Д. І.
Бойко, А. І.
Сайдакова, Н. О.
Губарь, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Винниченко, О. В.
    Комплексна оцінка операційного ризику у хворих з морбідним ожирінням [Текст] / О. В. Винниченко // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 72-74. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ ПАТОЛОГИЧЕСКОЕ -- OBESITY, MORBID (диагностика, смертность, хирургия)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
РИСКА ОЦЕНКА -- RISK ASSESSMENT
Анотація: Мета роботи - порівняти теоретично отримані і реальні показники частоти виникнення післяопераційних ускладнень і летальності з подальшим визначенням прийнятності використаних індексів для практичної роботи. Дослідження проведене щодо 90 хворих з морбідним ожирінням, яким в Інституті виконали рукавну резекцію шлунка (група А) та біліопанкреатичне шунтування (група Б) за період з 2014 по 2018 рр. Для кожної групи хворих розраховували індекси P-POSSUM. Порівняно розрахункові та реальні показники післяопераційних ускладнень та летальності. В обох групах жоден пацієнт не помер. Розраховані частота виникнення ускладнень і летальність у пацієнтів групи Б становили (947 +- 155) та (2,6 +- 4,4) % відповідно, у пацієнтів групи А - (18,6 +- 6,2) та (0,7 +- 0,3) % відповідно. Для оцінки прийнятності використаних індексів для практичної роботи застосували тест Левіна. Висновки: шкала P-POSSUM має високу специфічність для визначення операційного ризику у пацієнтів з морбідним ожирінням
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Реформування системи екстреної медичної допомоги постраждалим на ранньому госпітальному етапі [Текст] / Г. Г. Рощін [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 75-78. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ -- HEALTH CARE REFORM
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ -- MULTIPLE TRAUMA
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ -- EMERGENCY MEDICAL SERVICES (организация и управление)
Анотація: Мета роботи - визначити ключовий напрямок реформування системи екстреної медичної допомоги постраждалим на ранньому госпітальному етапі. Системний аналіз, включаючи бібліографічний, семантичний, економічний методи дослідження, організації надання медичної допомоги постраждалим. Система надання екстреної медичної допомоги постраждалим грунтується на мережі центрів травми. Лікування постраждалих з тяжкою травмою в центрах травми на 40 - 60 % більш ефективне та на 50 - 60 % менш витратне, ніж у хірургічних/травматологічних відділеннях закладів охорони здоров'я. Система екстреної медичної допомоги постраждалим на ранньому госпітальному етапі в Україні потребує організації не менше 30 центрів травми I рівня на базі університетських обласних лікарень та в містах з кількістю постійного населення понад 1 млн.; близько 200 центрів травми II рівня на базі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування другого рівня та 300 центрів травми III рівня на базі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого рівня. Загалом в Україні має бути 530 центрів травми. Висновки: система надання екстреної медичної допомоги постраждалим має грунтуватись на мережі центрів травми відповідного рівня. Організація центрів травми передбачає вивчення показників травматизму, аналіз потреби в медичній допомозі відповідного регіону та складання Національного реєстру травми. Центри травми в Україні доцільно створювати на базі університетських обласних лікарень, багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування та лікарень швидкої медичної допомоги. Можливість залучення до надання медичної допомоги таких лікарів, як хірург, анестезіолог, травматолог і нейрохірург, є обов'язковим елементом організації центру травми. Фінансування надання медичної допомоги постраждалим з тяжкою поєднаною травмою потребує додаткового залучення позабюджетних коштів
Дод.точки доступу:
Рощін, Г. Г.
Мазуренко, О. В.
Дорош, В. М.
Пагава, О. З.
Іванов, В. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    Голобородько Микола Константинович [Текст] : до 90-річчя з дня народження // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 5. - С. 79

Анотація: 12 травня виповнилося 90 років Голобородьку Миколі Костянтиновичу, доктору медичних наук, професору, відомому в країні вченому, піонеру нового напрямку в невідкладній хірургії, анестезіології та реаніматології – хірургії пошкоджень і хірургічної реанімації з наданням допомоги постраждалим з тяжкою механічною політравмою, ускладненою травматичним шоком
Дод.точки доступу:
Голобородько, Микола Констянтинович (професор, хірург ; 1929-) \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)