Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ51/2017/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи з 1 по 13
1.


    Воротинцев, С. І.
    Мультимодальна модель знеболювання при абдомінальних операціях у хворих з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев, С. М. Гриценко // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 5-14. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Севофлуран

MeSH-головна:
БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ -- ABDOMINAL CAVITY (хирургия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
АНЕСТЕЗИЯ ИНГАЛЯЦИОННАЯ -- ANESTHESIA, INHALATION (методы)
АНЕСТЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ -- ANESTHESIA, EPIDURAL (методы)
АНЕСТЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- ANESTHETICS
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ ЭКСТУБАЦИЯ -- AIRWAY EXTUBATION
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS
Анотація: Пацієнти з супутнім ожирінням особливо чутливі до седативного та респіраторно-депресивного ефекту опіоїдів. Для зменшення періопераційного опіоїдного навантаження у баріатричній хірургії використовують різні мультимодальні техніки знеболювання. Мета дослідження – перевірка ефективності власного мультимодального протоколу періопераційної анестезії/аналгезії у пацієнтів з ожирінням, які прооперовані на органах черевної порожнини відкритим доступом
Дод.точки доступу:
Гриценко, С. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Вивчення впливу сучасних дезагрегантів на систему гемостазу в лікуванні гострого коронарного синдрому [Текст] / І. О. Серевгіна [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 14-21. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИИ ИНГИБИТОРЫ -- PLATELET AGGREGATION INHIBITORS (терапевтическое применение)
ТРОМБОЭЛАСТОГРАФИЯ -- THROMBELASTOGRAPHY
Анотація: У дослідженні взяли участь 40 пацієнтів, які надійшли до Одеської обласної клінічної лікарні із встановленим діагнозом гострого інфаркту міокарда з елевацією сегменту ST. Пацієнти були поділені на дві групи, залежно від схеми лікування. Результати. Показники низькочастотної п'єзоелектричної тромбоеластографії (НПТЕГ), що характеризують стан системи регуляції агрегатного стану крові (РАСК) у хворих на гострий коронарний синдром (ОКС) від початку лікування, мали суттєві відмінності від нормальних даних гемовіскозіграми. За даними НПТЕГ, у пацієнтів виявлено статистично достовірне посилення та прискорення агрегації тромбоцитів, гіперкоагуляцію та активацію фібринолізу, які на 5-ту добу лікування мали тенденцію до зменшення. На 5-ту добу лікування хворих на ОКС 1-ї групи динаміка стану системи РАСК, за даними НПТЕГ, була позитивною, з тенденцією до нормалізації показників агрегації, коагуляції та фібринолізу
Дод.точки доступу:
Серевгіна, І. О.
Кушнір, К. С.
Щербаков, С. С.
Данилова, Г. О.
Твердовський, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Лашкул, О. С.
    Fast track surgery - мультимодальна стратегія ведення післяопераційного періоду у гінекологічних хворих. Роль анестезіолога [Текст] / О. С. Лашкул, В. П. Гаврилюк, Н. О. Павелко // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 21-28. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Севофлуран

MeSH-головна:
ГИСТЕРЭКТОМИЯ ВЛАГАЛИЩНАЯ -- HYSTERECTOMY, VAGINAL
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY
АНЕСТЕЗИЯ ОБЩАЯ -- ANESTHESIA, GENERAL (методы)
АНЕСТЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ -- ANESTHESIA, EPIDURAL (методы)
АНЕСТЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- ANESTHETICS
Анотація: Мета дослідження – оцінити вплив використання концепції ранньої мультимодальної реабілітації протягом післяопераційного періоду. Матеріали та методи. У дослідженнях взяли участь 39 хворих, які були рандомізовані методом конвертів на дві групи
Дод.точки доступу:
Гаврилюк, В. П.
Павелко, Н. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Вибір методу діагностики порушень системи гемокоагуляції у хворих у стані гіповолемічного шоку з використанням низькочастотної п’єзоелектричної тромбоеластографії [Текст] / К. П. Кірпічнікова [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 28-34. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ШОК -- SHOCK (диагностика)
ТРОМБОЭЛАСТОГРАФИЯ -- THROMBELASTOGRAPHY (методы)
Анотація: Гіповолемічний шок - важкий стан, що гостро виникає, що характеризується прогресуючими порушеннями діяльності всіх систем життєзабезпечення організму і вимагає невідкладної допомоги. Найбільш важливим для оцінки тяжкості шокової реакції та прогнозу для пацієнта є визначення ступеня ушкодження системи гемостазу. Мета роботи. Визначити переваги комплексної діагностики функціонального стану системи гемокоагуляції з використанням методу п'єзоелектричної низькочастотної тромбоеластографії (НПТЕГ) у хворих у стані гіповолемічного шоку в порівнянні з традиційними методами діагностики. Матеріали та методи. Робота проводилася на базі відділень реанімації та інтенсивної терапії ООКБ, відділення реанімації та інтенсивної терапії ГКБ № 11. Обстежено пацієнтів у стані гіповолемічного шоку (25 осіб), у яких під час комплексної діагностики стану гемокоагуляції використовувався метод НПТЕГ та проводилася оцінка функціонального стану системи гемо динаміці. Результати. У всіх пацієнтів відзначені глибокі порушення у системі регуляції агрегатного стану крові з тенденцією до гіперкоагуляції. У пацієнтів основної групи використання методу НПТЕГ дозволило отримати дані, що вказують на наявність порушень у системі гемокоагуляції (гіперкоагуляція) навіть у тих випадках, коли традиційними методами реєструвалися показники в межах норми. Висновки. Оцінка діагностичної значущості НПТЕГ у порівнянні з іншими методами визначення стану гемостазу у хворих з гіповолемічним шоком показала більшу інформаційну ефективність комплексної діагностики з використанням цього методу за рахунок його високої чутливості
Дод.точки доступу:
Кірпічнікова, К. П.
Бугаєнко, Є. П.
Гричушенко, І. С.
Потапчук, Ю. А.
Іванова, В. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Лизогуб, М. В.
    Особливості больового синдрому у пацієнтів з дегенеративно-дистрофічними захворюваннями поперекового відділу хребта у періопераційному періоді [Текст] / М. В. Лизогуб, М. А. Геоггіянц // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 35-40. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ПОЯСНИЧНО-КРЕСТЦОВАЯ ОБЛАСТЬ -- LUMBOSACRAL REGION (хирургия)
НЕЙРОДЕГЕНЕРАТИВНЫЕ БОЛЕЗНИ -- NEURODEGENERATIVE DISEASES
СПИНА, БОЛИ -- BACK PAIN (диагностика)
Кл.слова (ненормовані):
АЛЬГОМЕТРИЯ ПРЕССОРНАЯ
Анотація: Больовий синдром після хірургічних втручань залишається серйозною проблемою сучасної медицини. Приблизно половина пацієнтів у післяопераційному періоді страждають на помірний та сильний біль, а 24 % не отримують адекватного знеболювання [1]. Це може призводити до відтермінування реабілітації, формування гіпералгезії та до хронізації болю. Біль у поперековому відділі хребта може бути як суто ноцицептивним, так і мати нейропатичний компонент, виявлення якого може потребувати додаткових терапевтичних втручань. У деяких пацієнтів нейропатичний біль може триматися довгий час у післяопераційному періоді [2] та бути рефрактерним до терапії. Мета нашого дослідження — виявити частоту зустрічальності нейропатичного болю у пацієнтів, які готуються до оперативного втручання на поперековому відділі хребта, та оцінити його вплив на динаміку післяопераційного больового синдрому
Дод.точки доступу:
Геоггіянц, М. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Буднюк, О. О.
    Причини порушень прохідності дихальних шляхів після операцій на щитоподібній залозі [Текст] / О. О. Буднюк, І. Л. Басенко // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 40-45. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ -- THYROID DISEASES (хирургия)
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- THYROID NEOPLASMS (хирургия)
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ ЭКСТУБАЦИЯ -- AIRWAY EXTUBATION
ГОРТАНИ ОТЕК -- LARYNGEAL EDEMA
ГОРТАНИ НЕРВОВ ПОВРЕЖДЕНИЯ -- LARYNGEAL NERVE INJURIES
ЛАРИНГОСПАЗМ -- LARYNGISMUS
Анотація: Мета - визначити частоту та причини порушень прохідності дихальних шляхів після екстубації трахеї. До контрольної клінічної групи (n=170) увійшли хворі з вузловим зобом. Друга (основна) група (n=125) – хворі з багатовузловим зобом та третя (основна) група (n=105) – хворі з раком щитовидної залози. У хворих з вузловим зобом усі хірургічні втручання були виконані в обсязі гемітиреоїдектомії (100%). Операціями вибору у хворих з багатовузловим зобом були 40 (32,0%) - гемітиреоїдектомій, 47 (37,6%) - субтотальних струмектомій, 38 (30,4%) - тотальних тиреоїдектомій. У хворих з раком щитовидної залози частіше виконувались тотальні тиреоїдектомії – 95 (90,5 %), субтотальні струмектомії – 4 (3,8 %), тотальні тиреоїдектомії з лімфодисекцією – 6 (5,7 %). Частота порушень прохідності верхніх дихальних шляхів після екстубації трахеї становить 12,0 %. Причинами порушень прохідності верхніх дихальних шляхів після екстубації були: набряк гортані (5,5 %), ушкодження гортанних нервів (3,0 %), кровотеча (1,5 %), ларингоспазм (1,3 %) та міастенічний синдром (0, 8%)
Дод.точки доступу:
Басенко, І. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Перший досвід анестезіологічного забезпечення гіпертермічної інтраперитонеальної хіміоперфузії [Текст] / В. Г. Дубініна [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 46-52. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- ABDOMINAL NEOPLASMS
ХИМИОТЕРАПИЯ РАКА, РЕГИОНАРНАЯ ПЕРФУЗИОННАЯ -- CHEMOTHERAPY, CANCER, REGIONAL PERFUSION (методы)
ЦИТОРЕДУКЦИЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ -- CYTOREDUCTION SURGICAL PROCEDURES
ГИПЕРТЕРМИЯ ИСКУССТВЕННАЯ -- HYPERTHERMIA, INDUCED
АНЕСТЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ -- ANESTHESIA, EPIDURAL
Анотація: HIPEC (hyperthermic intraperitoneal chemotherapy — гіпертермічна інтраперитонеальна хіміоперфузія) — новий метод лікування пухлин очеревини, що полягає в інтраопераційній перфузії черевної порожнини розчинами, що містять протипухлинні хіміопрепарати, при температурі. Проаналізовано досвід анестезіологічного забезпечення 22 операцій HIPEC, проведених на базі Університетської клініки ОНМедУ за 2016 р. Ключовими моментами анестезії пацієнтів при HIPEC є: підтримка температурного та рідинного балансу, забезпечення гемодинамічного та коагуляційного моніторингу для адекватного контролю болі
Дод.точки доступу:
Дубініна, В. Г.
Четверіков, С. Г.
Бобирь, А. Л.
Максимовський, В. Є.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Dislocation of catheters during continuous peripheral nerve blocks. An invisible problem [Текст] / B. Tuyakov [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 53-60. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
НЕРВА БЛОКАДА -- NERVE BLOCK (методы)
АНЕСТЕЗИЯ МЕСТНАЯ -- ANESTHESIA, LOCAL (методы)
КАТЕТЕРЫ -- CATHETERS
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE
Анотація: The frequency of catheter dislocation remains unknown. Dislodgement can rise up to 30 % and might affect the quality of postoperative regional analgesia. The manufacturers introduce an increasing number of technical solutions, which improve the original placement and provide the potential possibility to correct the catheter location during a post-operative analgesia. Materials and methods. The catheter over needle are good option to reduce dislodgement of peripheral nerve catheters. New type of catheter — Certa Catheter has original design and might be an alternative during continuous peripheral nerve blocks. Further studies are guarranteed. Optimal care, adequate fixation, antiseptic technique stay main factors to diminish this problem. Results. Clinical data showed that the problem of catheter dislodgemnt by peripheral nerve blocks is underestimated. The frequency of displacement is very high and might affect the quality of postoperative regional analgesia. The reasons of dislocation has been not determined completely. Conclusions. The catheters over needle can diminish the leakage around the catheter and increase the resistance. The Certa Catheter is a new promissing method and further investigations are guarranteed. The proper care and attention stay main factors decreasing dislocation of the catheters
Дод.точки доступу:
Tuyakov, B.
Stepien, Z.
Onichimowski, D.
Mayzner-Zawadzka, E.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Особливості анестезіологічного забезпечення в комплексному лікуванні бойової щелепно-лицьової травми. Клінічний випадок [Текст] / Є. Д. Бабов [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 61-67. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ТРАВМЫ -- MAXILLOFACIAL INJURIES
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT
АНЕСТЕЗИЯ -- ANESTHESIA (методы)
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Кл.слова (ненормовані):
СУБМЕНТАЛЬНАЯ ИНТУБАЦИЯ
Анотація: Незважаючи на відомі методи інтубації трахеї, у хворих з щелепно-лицьовою травмою необхідна швидка та ефективна альтернатива. При травмі лицьового скелета ні оро-, ні назотрахеальна інтубація не тільки неможлива, а й спроба її призводить до ускладнень (отит, синусит, менінгіт, сепсис, epistaxis та інтракраніальна міграція). Необхідність міжщелепної фіксації не дозволяє проводити оротрахеальну інтубацію. Трахеостомія асоціюється з великою кількістю ускладнень. Для ретромолярної інтубації часто потрібне видалення третього моляра при напівмісячній остеотомії. Субментальна інтубація методом професора F. H. Altemir дозволяє уникнути трахеостомії. Мета роботи. Представити клінічний випадок варіанта інтубації трахеї в комплексному лікуванні поєднаного вогнепального осколкового проникаючого сліпого поранення лицьового черепа, бічної поверхні шиї, вогнепального оскольчатого перелому верхньої щелепи за типом Le Fort III, відкритого перелому нижньої щелепи у фронтальному відділі, кута гемосинуса, посттравматичного дефекту твердого піднебіння. Лікування проведено у військовослужбовця з множинними вогнепальними пораненнями та переломами лицьового черепа, дефектом твердого неба, множинними уламками м'яких тканин лицьового черепа. При проведенні анестезії виконано субментальну інтубацію (розділену в процесі на 4 етапи), без ускладнень
Дод.точки доступу:
Бабов, Є. Д.
Кушнір, О. С.
Мазур, В. П.
Кулібаба, О. В.
Мамбик, П. Г.
Абакумов, В. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Perioperative management of abdominal hysterectomy: novel approaches and review of the literature [Текст] / A. Ioscovich [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 68-75. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ГИСТЕРЭКТОМИЯ -- HYSTERECTOMY
АНЕСТЕЗИЯ И АНАЛГЕЗИЯ -- ANESTHESIA AND ANALGESIA (методы)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE
ТРОМБОЗ -- THROMBOSIS
Анотація: Abdominal hysterectomy (AH) is one of the most common surgeries performed for malignant as well as benign indications. Effective perioperative management depends on the cooperation between the surgeons, anesthetists, hemostasiologists and the hospital’s pain management service, and is a combination of preemptive analgesia, general and regional anesthesia, studying and regulation of the functional state of the hemostasis system. The objective of this work is to present the currently available therapeutic strategies for the treatment of posthysterectomy pain and trombotic complications in the light of our experience and the literature review
Абдомінальна гістеректомія (АГ) є однією з найпоширеніших операцій, що виконуються при злоякісних, а також доброякісних пухлинах органів жіночої репродуктивної системи. Ефективний періопераційний менеджмент залежить від співпраці між хірургами, анестезіологами, гемостазіологами та службами управління болем лікувального закладу і є поєднанням попереджувальної аналгезії, загальної та регіональної анестезії, вивчення та регулювання функціонального стану системи гемостазу. Мета роботи. Подання наявних в даний час терапевтичних стратегій для лікування постгістеректомічного болю та тромботичних ускладнень у світлі нашого досвіду та огляду літератури
Дод.точки доступу:
Ioscovich, A.
Zedek, S.
Tarabrin, O.
Turenko, A.
Mazurenko, S.
Sazhyn, D.
Tarabrin, P.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Кондратьева, Е. А.
    PRES в раннем послеоперационном периоде у нейрохирургических пациентов [Текст] / Е. А. Кондратьева, Н. Е. Иванова, С. А. Кондратьев // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 75-88. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЛЕЙКОЭНЦЕФАЛОПАТИИ ЗАДНЕЙ СИНДРОМ -- POSTERIOR LEUKOENCEPHALOPATHY SYNDROME (диагностика)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- CENTRAL NERVOUS SYSTEM NEOPLASMS
НЕВРИНОМА -- NEURILEMMOMA
ЭПЕНДИМОМА -- EPENDYMOMA
АСТРОЦИТОМА -- ASTROCYTOMA
МЕДУЛЛОБЛАСТОМА -- MEDULLOBLASTOMA
Анотація: У статті наведено огляд літератури, присвячений описаним випадкам PRES (posterior reversible encephalopathy syndrome, або синдром задньої оборотної енцефалопатії) у пацієнтів з первинними пухлинами ЦНС після нейрохірургічних операцій. Критеріями діагнозу PRES є поєднання неврологічних симптомів - епілептичні напади, головний біль, зміна рівня свідомості, зорові порушення та інші зміни магнітно-резонансного сигналу від структур головного мозку, характерні для вазогенного набряку (Т2-режим, FLAR). Неврологічна симптоматика та нейровізуалізаційні патерни, як правило, оборотні. Найчастіше провокуючий чинник розвитку PRES — артеріальна гіпертензія, проте в частини пацієнтів синдром може протікати і натомість нормальних цифр артеріального тиску. Рідко PRES трапляється у пацієнтів з первинними пухлинами головного мозку, але в літературі такі випадки описані. Серед нейрохірургічних пацієнтів цей синдром частіше зустрічається у дітей після резекції пухлин задньої черепної ямки. На наш погляд, неврологам та нейрохірургам важливо пам'ятати про можливість розвитку даного ускладнення у післяопераційному періоді, оскільки тактика ведення даної категорії пацієнтів залежить від своєчасної постановки діагнозу
Дод.точки доступу:
Иванова, Н. Е.
Кондратьев, С. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Hepatic encephalopathy: a look Glutamate system [Текст] / Boyko Matthew [и др.] // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 89-97. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЭНЦЕФАЛОПАТИЯ ПЕЧЕНОЧНАЯ -- HEPATIC ENCEPHALOPATHY (диагностика, осложнения, патофизиология, этиология)
ПЕЧЕНОЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ОСТРАЯ -- LIVER FAILURE, ACUTE
РЕЦЕПТОРЫ ГЛУТАМАТА -- RECEPTORS, GLUTAMATE
Анотація: Hepatic encephalopathy (HE) is a neuropsychiatric syndrome which is associated with liver dysfunction and has quantitatively and qualitatively distinct features relating to its severity. It defines the prognosis in acute liver injury in which up to 30 % of patients succumb from brain herniation due to brain oedema and intracranial hypertension. In cirrhosis (chronic liver dysfunction), it occurs more insidiously causing a range of neuropsychiatric disturbances which include psychomotor dysfunction, impaired memory, increased reaction time, sensory abnormalities and poor concentration. In its most severe forms, patients may develop confusion, stupor, coma and death. In minimal HE, the changes in mental function are subtle and may be observed in patients with no overt clinical evidence of encephalopathy. The neuropsychological features of minimal HE are suggestive of a disorder of executive functioning. This primarily affects selective attention and psychomotor speed, which has a huge impact on health-related quality of life and has been shown to reduce the ability to drive. Acute-on-chronic liver failure defines a group of patients that have chronic liver disease and in these patients a severe precipitating event such as sepsis, gastrointestinal bleeding (increased ammonia load) or the creation of portosystemic shunting (increased ammonia load) provides a pathophysiologic framework in which the patients with a chronic ‘phenotype’ can appear clinically indistinct from those with acute liver failure
Дод.точки доступу:
Matthew, Boyko
Kutz, R.
Grinshpun, J.
Zvenigorodsky, V.
Amit
Brotfain, E.
Melamed, I.
Frank, D.
Dubilet, M.
Netanel, D.
Zeldetz, V.
Zlotnik, A.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Суслов, В. В.
    Професор Рудольф Фрай - основоположник німецької анестезіології (до 100-річчя з дня народження) [Текст] / В. В. Суслов, О. О. Тарабрін // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2017. - № 1. - С. 98-103


MeSH-головна:
АНЕСТЕЗИОЛОГИЯ -- ANESTHESIOLOGY (история)
Анотація: Професор Рудольф Фрай (Rudolf Frey) належить до когорти видатних учених-медиків Західної Європи. Його називали «зіркою анестезіології» післявоєнного періоду
Дод.точки доступу:
Тарабрін, О. О.
Фрай, Рудольф (1917-1981) \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)