Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ14/2017/79/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи з 1 по 12
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Курдиш І. К., Герасименко І. О.
Назва : Вплив фізико-хімічних факторів на дегідрогеназну активність Azotobacter vinelandii ІMB В-7076
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 3-11 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: ФЕРМЕНТЫ -- ENZYMES
ОКСИДОРЕДУКТАЗЫ -- OXIDOREDUCTASES
АЗОТОБАКТЕР VINELANDII -- AZOTOBACTER VINELANDII
Анотація: Мета. На фізіолого-біохімічну активність бактерій, що входять до складу мікробних препаратів для рослинництва, може впливати ряд чинників. Метою роботи було дослідження впливу деяких фізико-хімічних факторів на дегідрогеназну активність Аzotobacter vinelandii ІМВ В-7076 — компонента комплексного бактеріального препарату Азогран. Методи. В роботі застосовувались мікробіологічні, біохімічні та статистичні методи досліджень. Бактерії вирощували в умовах періодичного культивування. Дегідрогеназну активність визначали методом відновлення безбарвної солі 2,3,5-трифенілтетразолій хлориду (ТТХ) в червону сполуку трифенілформазан (ТФФ) в анаеробних умовах. Результати. Встановлено, що дегідрогеназна активність А. vinelandii ІМВ В-7076 досягає максимальних значень за температури культивування 28°С в середовищі, що містить 10 г/л глюкози і має рН 9,0. Внесення в середовище іонів кальцію і магнію за певних концентрацій стимулювало дегідрогеназну активність досліджуваних бактерій, а іони заліза, навпаки, інгібували активність бактерій навіть в найменших дозах. Висновки. Визначена залежність дегідрогеназної активності бактерій А. vinelandii ІМВ В-7076 від ряду фізико-хімічних факторів середовища. Це розширює уявлення про властивості даних бактерій і дозволяє в певній мірі прогнозувати перспективність застосування препарату Азогран в різних агроекосистемах.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рой А. А., Курдиш И. К., Остапюк С. Н., Савельев Ю. В.
Назва : Влияние условий культивирования Bacillus subtilis ИМВ В-7023 и его стрептомицинустойчивого мутанта на свойства поверхности этих бактерий
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 12-20 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: КЛЕТКИ КУЛЬТИВИРУЕМЫЕ -- CELLS, CULTURED
СЕННАЯ ПАЛОЧКА -- BACILLUS SUBTILIS
ГЛИЦЕРОФОСФАТЫ -- GLYCEROPHOSPHATES
СПЕКТРОСКОПИЯ ИНФРАКРАСНАЯ, ФУРЬЕ ТРАНСФОРМАЦИЯ -- SPECTROSCOPY, FOURIER TRANSFORM INFRARED
Анотація: Цель. Исследование влияния условии культивирования Bacillus subtilis ИМВ В-7023 и его стрептомицинустойчивого мутанта в среде с глицерофосфатом на свойства поверхности клеток методом ИК-Фурье спектроскопии. Методы. В работе использовали микробиологические, химические, физические, биохимические, статистические методы исследования. Бактерии выращивали в минеральной среде с глицерофосфатом как единственным источником фосфора и углерода или же с глицерофосфатом и глюкозой. Спектры характерных составляющих поверхности клеток Bacillus subtilis ИМВ В-7023 и его мутанта снимали методом ИК-спектроскопии с Фурье преобразованием на отражение на приборе Tensor 37 фирмы Bruker. Результаты. Условия культивирования бактерий в среде с глицерофосфатом как единственным источником фосфора и углерода, или же с глицерофосфатам и глюкозой существенно влияли на свойства поверхности клеток. Используя метод ИК-спектроскопии с Фурье преобразованием, были получены ИК-спектры поверхностей клеток, которые свидетельствуют об изменениях в характеристиках интенсивности пиков. В зависимости от источника углеродного питания на поверхности клеток происходило перераспределение тех или иных функциональных групп, в основном отвечающих за амидную (белковую) группу NH-CO и простую эфирную связь С-О, а также группы P-О и Р-О-С. Выводы. Полученные результаты свидетельствуют о возможности утилизации глицерофосфата Bacillus subtilis не только на поверхности клеток, как это имело место в случае его использования бактериями в качестве источника фосфора (где основную роль играли фосфатазы, связанные с поверхностными структурами бацилл), а также и об участии других ферментов, способных разлагать данное соединение по месту углеродных связей в молекуле, что позволяет использовать его в качестве источника углерода и фосфора одновременно.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пирог Т. П., Савенко І. В., Луцай Д. А., Шевчук Т. А., Іутинська Г. О.
Назва : Роль поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІMB B-7241 у руйнуванні біоплівок
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 21-29 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- SURFACE-ACTIVE AGENTS
ACINETOBACTER CALCOACETICUS -- ACINETOBACTER CALCOACETICUS
ВИРУСА КУЛЬТИВИРОВАНИЕ -- VIRUS CULTIVATION
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
Анотація: Мета. Дослідити здатність поверхнево-активних речовин (ПАР), синтезованих за умов росту Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 на різних субстратах (етанол, гліцерин, н-гексадекан), руйнувати біоплівки деяких бактерій і дріжджів. Методи. ПАР екстрагували з супернатанту культуральної рідини сумішшю хлороформу і метанолу (2:1). Ступінь руйнування біоплівки визначали як різницю між кількістю адгезованих клітин у необроблених і оброблених ПАР лунках полістиролового планшету з попередньо сформованою біоплівкою тест-культури і виражали у відсотках. Кількість адгезованих клітин визначали спектрофотометричним методам. Результати. Встановлено залежність ступеня руйнування біоплівок під впливом ПАР A. calcoaceticus ІМВ В-7241 від природи джерела вуглецю у середовищі культивування продуцента, концентрації поверхнево-активних речовин у препаратах і типу тест-культури. Ступінь руйнування біоплівки Escherichia coli ІЕМ-1 за дії поверхнево-активних речовин, синтезованих на усіх досліджуваних субстратах, практично не відрізнявся і становив 25-53 % залежно від концентрації ПАР (0,04-1,28 мг/мл). Деструкція біоплівки Bacillus subtilis БТ-2 досягала 71-86 % після внесення ПАР (0,16-0.64мг/мл), одержаних на етанолі і гліцерині. Максимальне руйнування біоплівки Staphylococcus aureus БМС-1 (69-88 %) і Candida albicans Д-6 (до 42 %) спостерігали за наявності ПАР (0,32-1,28 мг/мл), утворених на н-гексадекані. Висновки. Ефективні концентрації ПАР A. calcoaceticus ІМВ В-7241, що забезпечують високий ступінь руйнування бактеріальних біоплівок, перебувають у межах, визначених для відомих у світі мікробних ПАР. Одержані дані засвідчують необхідність досліджень впливу умов культивування продуцента на біологічні властивості синтезованих ПАР.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пирог Т. П., Никитюк Л. В., Шевчук Т. А.
Назва : Синергізм антимікробної активності поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinіі ІMB В-7405 та антибіотиків
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 30-39 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- SURFACE-ACTIVE AGENTS
НОКАРДИИ -- NOCARDIA
АМИКАЦИН -- AMIKACIN
ЦЕФТРИАКСОН -- CEFTRIAXONE
МИКРООРГАНИЗМОВ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ -- MICROBIAL INTERACTIONS
Анотація: Мета. Дослідити антимікробну активність суміші поверхнево-активних речовин (ПАР) Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 та антибіотиків амікацину і цефтріаксону щодо деяких бактерій. Методи. ПАР екстрагували з супернатанта культуральної рідини сумішшю хлороформу і метанолу (2:1). Для дослідження синергічної дії розчини антибіотиків і ПАР однакової (0,5 мг/мл) концентрації змішували у різних співвідношеннях (20-80%, об’ємна частка). Антимікробну активність антибіотиків, поверхнево-активних речовин та їх суміші аналізували за показником мінімальної інгібуючої концентрації (МІК). Результати. Встановлено, що навіть за наявності 50-80 % ПАР у суміші з амікацинам та цефтріаксоном МІК останньої щодо Pseudomonas sp. MI-2, Staphylococcus aureus БМС-1, Enterobacler cloacae C-8 становила у середньому 0,49-1,96 мкг/мл, у той час як мінімальна інгібуюча концентрація амікацину, цефтріаксону та поверхнево-активних речовин окремо перебувала у межах 0,98-125 мкг/мл. Висновки. Нижчі МІК суміші ПАР N. vaccinii ІМВ В-7405 та антибіотиків порівняно з мінімальною інгібуючою концентрацією цих препаратів окремо засвідчують їх синергічну дію щодо бактеріальних тест-культур.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Броварская О. С., Войчук С., Варбанец Л. Д.
Назва : Химическая характеристика и серологическая активность препаратов флагеллинов Ralstonia solanacearum
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 40-52 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: ФЛАГЕЛЛИН -- FLAGELLIN
RALSTONIA SOLANACEARUM -- RALSTONIA SOLANACEARUM
СЕРОТИПИРОВАНИЕ -- SEROTYPING
Анотація: Из восьми штаммов Ralstonia solanacearum, выделенных из различных коллекций, получены препараты флагеллинов. Их химическая идентификация показала присутствие белка (55-92 %), углеводов (7-25 %), а также в незначительных количествах нуклеиновых кислот (от 0,5 до 3,3 %) в зависимости от исследуемого штамма. Аминокислотный состав представлен 17 аминокислотами, преобладающими из которых были дикарбоновые (глутаминовая и аспарагиновая) кислоты, а также аланин, лейцин и лизин. Кислые аминокислоты составляют до 20 % всех аминокислот флагеллина. Пролин, тирозин, фенилаланин, гистидин, аргинин присутствуют в незначительном количестве (1-6 %). Триптофан вообще не выявлен, а метионин и цистеин практически во всех препаратах флагеллинов отсутствовали. У двух штаммов R. solanacearum 5712 и 8089 были выявлены следующие моносахариды: рамноза (20,1 и 79,9 % соответственно) и глюкоза (73,9 и 14,6 % соответственно). В препарате флагеллина R. solanacearum 5712 обнаружена также ксилоза (6,0 %). Во флагеллинах других штаммов идентифицировать моносахариды данным методам нам не удалось, что, вероятно, обусловлено присутствием в их составе уникальных моносахаридов, отсутствовавших в стандарте, который был использован нами для анализа. Электрофорезом в полиакриламидном геле показано, что исследованные нами препараты флагеллинов различных штаммов R. solanacearum являются гетерогенными и представлены несколькими линиями с различными молекулярными массами от 14 400 до 94 000 Да. Результаты серологических исследований позволяют предположить наличие в составе препаратов жгутиковых флагеллинов антигенных детерминант углеводной природы, идентичных эпитопам ЛПС некоторых штаммов R. solanacearum. Как показали исследования, аналогично ЛПС, флагеллины R. solanacearum не могут быть использованы в качестве общих антигенов представителей этого вида.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Полищук Л. В., Лукьянчук В. В.
Назва : Определение близкородственных связей штамма Streplomyces globisporus 1912-2
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 53-65 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: СТРЕПТОМИЦЕТЫ -- STREPTOMYCES
МУЛЬТИЛОКУСНОЕ ТИПИРОВАНИЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОСТИ -- MULTILOCUS SEQUENCE TYPING
МОЛЕКУЛЯРНОЕ ТИПИРОВАНИЕ -- MOLECULAR TYPING
ДНК ШТРИХ-КОДИРОВАНИЕ ТАКСОНОМИЧЕСКОЕ -- DNA BARCODING, TAXONOMIC
Анотація: Цель работы — определить близкородственные связи штамма Streptomyces globisporus 1912-2 и установить систематическую группу низшего уровня (кладу), к которой относится данный штамм. Методы. In silico анализ первичных структур геномов штамма S. globisporus 1912-2 и штаммов Streptomvces spp. из базы данных «Genome» сервера National Center for Biotechnology Information проводился с помощью программ пакета Basic Local Alignment Search Tool указанного сервера. Результаты. Определено близкое родство штамма S. globisporus 1912-2 со штаммами S. griseus клады. В результате in silico анализа суммарных первичных структур геномов стрептомицетов базы данных «Genome» и указанного штамма, как и в результате сравнения нуклеотидных последовательностей их 16S рРНК-генов, установлено наибольшее родство со штаммам S. globisporus С-1027. Однако анализ in silico последовательностей 6 генов штаммов стрептомицетов выявил наибольшее родство штамма S. globisporus 1912-2 со штаммом S. griseus NBRC13350. Выводы. Установлено, что изучаемый штамм S. globisporus 1912-2 является членам S. griseus клады.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Касьяненко О. И., Фотина Т. П., Фотина А. А., Гладченко С. М., Гниденко Т. Ю., Безрук Р. В.
Назва : Свойства штаммов Campylobacter jejuni, изолированных из продуктов птицеводства
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 66-74 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: ПИЩЕВЫХ ПРОДУКТОВ МИКРОБИОЛОГИЯ -- FOOD MICROBIOLOGY
МЯСНЫЕ ПРОДУКТЫ -- MEAT PRODUCTS
ПТИЦА ДОМАШНЯЯ, ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ -- POULTRY PRODUCTS
CAMPYLOBACTER JEJUNI -- CAMPYLOBACTER JEJUNI
МИКРОБНОЙ ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ ТЕСТЫ -- MICROBIAL SENSITIVITY TESTS
Анотація: Целью работы было определение свойств 17 штаммов Campylobacter jejuni, изолированных из продукции птицеводства. Методы. Изоляцию и идентификацию Campylobacter sp. проводили методами, регламентированными ДСТУ ISO 10272-1:2007 с использованием биохимических маркеров: каталазная и оксидазная активность, способность к гидролизу гиппурата натрия. Патогенность изолированных культур Campylobacter sp. изучали на кроликах, курах-несушках кросса Хайсекс коричневый и белых мышах. Чувствительность к антибиотикам определяли диско-диффузионным методом, к дезинфектантам — методом последовательных серийных разведений в жидкой питательной среде. Результаты. На основании морфолого-культуральных признаков, способности продуцировать каталазу и оксидазу, а также учитывая другие признаки, исследуемые бактерии были отнесены к роду Campylobacter. Изоляты были высокочувствительными к эритромицину и тилозину, резистентными к триметоприму, рифампицину и цефалексину. Определены бактерицидные концентрации дезинфектантов по отношению к С. jejuni: «Би-дез» — в концентрации 0,1%, «Бровадез-плюс» 1:10000, формальдегид — 1,5 % и «ВетОкс-ЮОО» — 20 %. Штаммы С. jejuni были патогенными для кур, кроликов и белых мышей: LD50 изолятов составляет 2,0х108,72 м.к/см3. Заключение. Из продукции птицеводства изолировано 17 штаммов Campylobacter jejuni, которые были патогенны для лабораторных животных и кур-несушек.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ткачук Н. В., Зелена Л. Б., Парминська B. C., Янченко В. О., Демченко A. M.
Назва : Ідентифікація гетеротрофних бактерій феросфери ґрунту та їх чутливість до пестициду лінурон
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 75-87 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: ПОЧВЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- SOIL MICROBIOLOGY
БАКТЕРИИ -- BACTERIA
ФЕНИЛМОЧЕВИНЫ СОЕДИНЕНИЯ -- PHENYLUREA COMPOUNDS
ЛИНУРОН -- LINURON
Анотація: З мікробного угруповання феросфери ґрунту виділено три штами гетеротрофних амоніфікувальних та запізовідновлювальних бактерій, які за комплексам мікробіологічних ознак, фізіолого-біохімічних властивостей та на основі сиквенсу фрагмента гена 16S рРНК (за результатами філогенетичного аналізу) віднесено до видів Bacillus simplex, Streptomyces gardneri та роду Fictibacillus sp. Нуклеотидні послідовності гена 16S рРНК зареєстровані у базі даних GenBank. Досліджено чутливість бактерій виділених штамів до похідних сечовини на основі пестициду лінурон. Встановлено високу чутливість штамів В. simplex ChNPU F1 і S. gardneri ChNPU F3 та слабку штаму Fictibacillus sp. ChNPU ZVB1. Визначено, що для захисту від мікробної корозії перспективною сполукою з антибактеріальними властивостями є похідна з фрагментом антипірину. Встановлено можливість зменшення токсичності лінурону щодо грунтових бактерій введенням у його молекулу фрагменту піперидину.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гадзало Я. М., Патика М. В., Заришняк А. С., Патика Т. І.
Назва : Агроекологічна інженерія в біоконтролі ризосфери рослин та формуванні здоров’я ґрунту
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 88-109 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: РИЗОСФЕРА -- RHIZOSPHERE
БИОЛОГИЧЕСКИЙ КОНТРОЛЬ -- BIOSURVEILLANCE
БИОТЕХНОЛОГИЯ -- BIOTECHNOLOGY
ПОЧВЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- SOIL MICROBIOLOGY
РАСТЕНИЙ КОРНИ -- PLANT ROOTS
РАСТЕНИЙ БОЛЕЗНИ -- PLANT DISEASES
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
ОБЗОР -- REVIEW
Анотація: Розглядаються сучасні підходи щодо вивчення рослинно-мікробних взаємодій ризосфери, їх вагомість для формування здорового врожаю. Показано, як знання механізмів та використання екологічних функцій кореневих систем допомагає подолати обмеження середовища ґрунту, дає можливість управління фітопатогенними організмами в агроекосистемах. Розвиток наукоємних біотехналогій, що розглядають біологічні системи на всіх рівнях і враховують стадії онтогенезу, дають можливість розкрити механізми та забезпечити новими безпрецедентними знаннями про формування ризосферних взаємодій та систем, а також спрогнозувати наслідки впливу на здоров’я рослин. Агроекологічні біоінженерні підходи, в свою чергу, дають можливість подолати обмеження традиційних стратегій контролю посівів шляхом використання та розкриття ризосферних функцій.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Іван Кирилович Курдиш (до 75-річчя від дня народження)
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 110-111 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: МИКРОБИОЛОГИЯ -- MICROBIOLOGY
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Неллі Миколаївна Жданова (до 85-річчя від дня народження)
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 112-115 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: МИКРОБИОЛОГИЯ -- MICROBIOLOGY
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Олександр Максимович Зайченко (до 80-річчя від дня народження)
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 4. - С. 116-118 (Шифр МУ14/2017/79/4)
MeSH-головна: МИКРОБИОЛОГИЯ -- MICROBIOLOGY
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)