Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ14/2018/80/5<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи з 1 по 10
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Abdulina D. R., Purish L. M., Iutynska G. O.
Назва : Microbial communities sulfate-reducing bacteria in soils near main-gas pipeline
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 3-14 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: ПОЧВЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- SOIL MICROBIOLOGY
DESULFOVIBRIO -- DESULFOVIBRIO
DESULFOTOMACULUM -- DESULFOTOMACULUM
ДНК ШТРИХ-КОДИРОВАНИЕ ТАКСОНОМИЧЕСКОЕ -- DNA BARCODING, TAXONOMIC
СЕКВЕНИРОВАНИЕ РНК -- SEQUENCE ANALYSIS, RNA
Анотація: Мета роботи. Дослідити сульфідогенні мікробні угруповання і сульфатвідновлювальні бактерії із ґрунтів, прилеглих до поверхні магістрального газопроводу. Методи: мікробіологічні, біохімічні, молекулярно-біологічні. Результати: У мікробних угрупованнях ґрунтів прилеглих до магістрального газопроводу «Союз» (Івано-Франківська обл. Україна) були виявлені залізовідновлювальні, дентірифікувальні, амоніфікувальні, тіонові та азотфіксувальні бактерії серед яких домінуючими були сульфатвідновлювальні бактерії. Виділено 4 чисті культури сульфатвідновалювальних бактерій та визначено їхні морфолого-культуральні та фізіолого-біохімічні характеристики. У жирнокислотному складі клітин сульфатвідновлювальних бактерій, виявлено 14 жирних кислот з довжиною ланцюга від С10 до С18. За даними часткового секвенування гену 16S рРНК ізолят К1 мав 90 %-у гомологію до послідовності Desulfovibrio desulfuricans ATCC 27774 (R074858.1), ізолят К2 — 92 %-у гомологію до Desulfovibrio sp. D4 (AF192155), а ізолят К1/3 — 95 %-у гомологію до Desulfotomaculum kuznetsovii DSM 6115 (CP002770.1). Заключення. За данними фенотипових, хемотаксономічних та молекулярно біологічних характеристик сульфатвідновальні бактерії із ґрунтів, прилеглих до поверхні магістрального газопроводу, віднесені до родів Desulfovibrio, Desulfotomaculum.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ямборко Н. А., Іутинська Г. О., Свистунова І. В.
Назва : Біодеструкція ізомерів гексахлорциклогексану природною і штучно створеною мікробними асоціаціями
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 15-24 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: ПОЧВЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- SOIL MICROBIOLOGY
ЛИНДАН -- LINDANE
МИКРОБНЫЕ АССОЦИАЦИИ -- MICROBIAL CONSORTIA
BACILLUS MEGATERIUM -- BACILLUS MEGATERIUM
PSEUDOMONAS PUTIDA -- PSEUDOMONAS PUTIDA
STENOTROPHOMONAS MALTOPHILIA -- STENOTROPHOMONAS MALTOPHILIA
КЛЕТКИ КУЛЬТИВИРУЕМЫЕ -- CELLS, CULTURED
ХРОМАТОГРАФИЯ ГАЗОВАЯ -- CHROMATOGRAPHY, GAS
Анотація: Мета. Дослідити особливості деструкції комплексу ізомерів гексахлорциклогексану (ГХЦГ) природною мікробною асоціацією Мікрос і штучно створеною асоціацією Біорем (Pseudomonas putida ІМВ B-7289, Bacillus megaterium ІМВ B-7287, Stenotrophomonas maltophilia ІМВ B-7288), а також окремими культурами-деструкторами — компонентами асоціації. Методи. Мікробіологічні, газова хроматографія, статистичні. Результати. Асоціація Біорем в рідкій культурі розкладає комплекс ізомерів ГХЦГ на 70,9-86,7 %. Першим у процес деструкції вступає S. maltophilia ІМВ B-7288 — на 2-4-у добу, штами P. putida ІМВ B-7289 і B. megaterium ІМВ B-7287 включаються в процес деструкції на 4-7-у добу, що поетапно подовжує період активного мікробного росту і деструкції ГХЦГ. В рідкому середовищі інтенсивніше розкладає ізомери ГХЦГ B. megaterium ІМВ B-7287, в умовах ґрунту — P. putida ІМВ B-7289. Тому доцільним є поєднання B. megaterium ІМВ B-7287, P. putida ІМВ B-7289 і S. maltophilia ІМВ B-7288 в одній мікробній асоціації (Біорем). Висновки. Штучно створена асоціація мікроорганізмів-деструкторів Біорем є перспективною до застосовування як бактеріальний препарат для ремедіації територій, забруднених ГХЦГ.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гудзенко О. В., Борзова Н. В., Варбанец Л. Д.
Назва : Вплияние параметров культивирования Penicillium sp. 27 на активность ?-L-рамнозидазы
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 25-35 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: ГЛИКОЗИДГИДРОЛАЗЫ -- GLYCOSIDE HYDROLASES
КЛЕТКИ КУЛЬТИВИРУЕМЫЕ -- CELLS, CULTURED
PENICILLIUM -- PENICILLIUM
Анотація: Мета. Вивчити вплив деяких параметрів культивування на процес біосинтезу позаклітинної α-L-рамнозидази Penicillium sp. 27. Методи. Оптимізацію середовища росту проводили на базовому середовищі Чапека наступного складу, г/л: NaNO3 — 2; KH2PO4 — 1; KCl ? 0,5; MgSO?7H2O ? 0,5; FeSO4?7H2O – 0,015; рамноза – 4, рН 6,0. Як джерело вуглецю використовували ксилозу, арабінозу, глюкозу, галактозу, рамнозу, манозу, лактозу, мальтозу, сахарозу, маніт. Джерелом азоту були нітрат натрію, хлорид амонію, сульфат амонію, ацетат амонію, дріжджовий автолізат, дріжджовий екстракт, пептон, сечовина, соєве борошно. ?-L-Рамнозидазну активність визначали методом Romero, білок — методом Lowry. Результати. Дослідження впливу деяких параметрів культивування на процес біосинтезу ?-L-рамнозидази штамом Penicillium sp. 27 показало, що для максимального біосинтезу оптимальними джерелами вуглецю і азоту були рамноза (8 г/л), пептон (3 г/л), температура 25 °С, вихідне рН середовища 5,0. Встановлено, що максимальний рівень ?-L-рамнозидазної активності досягається на сьому добу культивування. Висновки. При вирощуванні штаму Penicillium sp. 27, в підібраних умовах синтез ?-L-рамнозидази підвищився в 7 разів. Ферментативна активність в супернатанті культуральної рідини склала 4,5 ед./мг білка.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дзюблюк Н. А., Чернишенко В. О., Броварська О. С., Варбанець Л. Д.
Назва : Порівняльна характеристика протеаз Bacillus thuringiensis ІМВ В-7324 і Bacillus thuringiensis var. israelensis ІМВ В-7465
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 36-47 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: BACILLUS THURINGIENSIS -- BACILLUS THURINGIENSIS
БАЦИЛЛЫ -- BACILLUS
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Анотація: Метою роботи було охарактеризувати протеази Bacillus thuringiensis ІМВ В-7324 та B. thuringiensis var. israelensis ІМВ В-7465 із колагеназною, еластазною і фібринолітичною активністю, а саме: визначити їх молекулярну масу, якісний і кількісний вміст амінокислот і моносахаридів та порівняти ензими із різних продуцентів за дослідженими параметрами. Методи. Гомогенність ензимних препаратів визначали в денатуруючій (SDS-PAGE) і нативній (гель-фільтрація на Sepharose 6B) системах. Визначення амінокислотного складу досліджуваних протеаз здійснювали за допомогою автоматичного амінокислотного аналізатора Т339 («Microtechna», Чехія). Ідентифікацію нейтральних моносахаридів ензимів проводили методом хромато-мас-спектрометрії за методом Albershein зі співавт. Результати. Вперше показано, що протеази 1 і 2 B. thuringiensis IMB B-7324 та протеаза B. thuringiensis var. israelensis ІМВ В-7465 мають різні значення молекулярної маси (близько 25,8, 24,2 і 37,0 кДа відповідно) та подібний амінокислотний склад. Рівень полярних амінокислот протеази 1 B. thuringiensis IMB B-7324 в 1,5 рази нижчий, ніж в решти досліджених ензимів. Вперше показано, що дані протеази містять в своєму складі один або два моносахариди. Висновки. Отримані результати демонструють відмінності амінокислотного і моносахаридного складу протеаз з колагеназною, еластазною і фібринолітичною активністю в межах виду B. thuringiensis, що вносить суттєвий вклад в його характеристику.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Буценко Л. М., Пасічник Л. А.
Назва : Генетична гетерогенність штамів Pseudomonas syringae pv. atrofaciens на основі RAPD-ПЛР аналізу
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 48-62 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: РАСТЕНИЙ БОЛЕЗНИ -- PLANT DISEASES
СЕЛЬСКОХОЗЯЙСТВЕННЫЕ КУЛЬТУРЫ -- CROPS, AGRICULTURAL
ПШЕНИЦА -- TRITICUM
ГЕНЕТИЧЕСКАЯ ГЕТЕРОГЕННОСТЬ -- GENETIC HETEROGENEITY
СЛЕПОГО ОТБОРА МЕТОД АМПЛИФИЦИРОВАННОЙ ПОЛИМОРФНОЙ ДНК -- RANDOM AMPLIFIED POLYMORPHIC DNA TECHNIQUE
PSEUDOMONAS SYRINGAE -- PSEUDOMONAS SYRINGAE
Анотація: Усестороннє дослідження бактерій P. syringae pv. atrofaciens дозволяє отримати важливу інформацію фундаментального характеру, що дасть відповідь на питання сучасного систематичного статусу цього збудника, дозволить встановити структуру популяції збудника в Україні, виявляти та відстежувати поширення агресивних штамів. Отримані дані надають важливу інформацію для селекціонерів щодо створення та впровадження сортів пшениці, стійких до бактеріозу. Мета. Визначення генетичної гетерогенності популяції збудника базального бактеріозу P. syringae pv. atrofaciens на основі RAPD-ПЛР аналізу. Методи. ДНК виділяли, використовуючи набір реактивів «ДНК-сорб Б» за інструкцією. RAPD-ПЛР ампліфікацію здійснювали з праймером OPA-13 (5’-CAGCACCCAC-3’). Продукти ампліфікації розділяли електрофорезом в 1,5 % агарозному гелі в ТАЕ буфері 30 хв при 100U. Результати. За використання праймеру OPA-13 були отримані спектри ампліфікованих фрагментів, які були подібними для всіх досліджуваних нами штамів P. syringae pv. atrofaciens. Діапазон поліморфних локусів становив від 500 до 1300 т.п.н. Висновки. На основі RAPD–профілювання з праймером OPA-13 встановлено, що виділені з різних рослин-хазяїнів в 11 областях України штами P. syringae pv. atrofaciens представляють генетично однорідну групу.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Петриченко В. Ф., Кобак С. Я., Чорна В. М., Колісник С. І., Лихочвор В. В., Пида С. В.
Назва : Формування азотфіксувального потенціалу та продуктивності сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 63-75 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: СОЯ -- SOYBEANS
СЕМЕНА -- SEEDS
СИМБИОЗ -- SYMBIOSIS
БИОПРЕПАРАТЫ -- BIOLOGICAL PRODUCTS
BRADYRHIZOBIUM -- BRADYRHIZOBIUM
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): инокулянт оптимайз 200 (фармаколог)
Анотація: Метою було дослідити формування азотфіксувального потенціалу та продуктивності різних сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН залежно від бактеризації на сірих лісових середньосуглинкових ґрунтах в умовах Лісостепу правобережного. Методи. Мікробіологічні, фізіологічні, біохімічні, газова хроматографія. Для визначення кількості та маси бульбочок використовували метод монолітів. Результати. Наведено результати досліджень впливу бактеріального препарату?інокулянту Оптімайз 200 (діюча основа — штам Bradyrhizobium japonicum 61А273) на динаміку формування та продуктивність соєво-ризобіального симбіозу за наявності в ґрунті фонових популяцій ризобій сої. Визначено азотфіксувальний потенціал та урожайність насіння сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН за дії бактеризації. Виявлено, що бактеризація біопрепаратом Оптімайз 200 підвищує ефективність симбіотичної системи сої і, як наслідок, забезпечує збільшення урожаю та поліпшення його якості. Висновки. Доведено, що в умовах Лісостепу правобережного на сірих лісових середньосуглинкових ґрунтах бактеризація насіння біопрепаратами на основі штамів Bradyrhizobium japonicum покращує формування та функціонування симбіотичного апарату сої навіть на фоні ґрунтової популяції бульбочкових бактерій. Бактеризація насіння сої сприяє збільшенню біологічно фіксованого азоту на 27-37 %, урожайності сої — на 38-47 % та вмісту сирого протеїну — до 38,8 %. Встановлена пряма залежність та сильні позитивні кореляційні зв’язки між кількістю біологічно фіксованого азоту та продуктивністю сортів сої.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Павлище А. В., Маменко Т. П., Рибаченко Л. І., Коць С. Я.
Назва : Вплив фунгіцидів на формування, функціонування та пероксидазну активність кореневих бульбочок сої за інокуляції ризобіями, інкубованими з лектином
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 76-89 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: ПРОТИВОГРИБКОВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIFUNGAL AGENTS
СОЯ -- SOYBEANS
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У МИКРООРГАНИЗМОВ -- DRUG RESISTANCE, MICROBIAL
Анотація: Мета. Вивчити вплив препаратів із фунгіцидною дією на формування та функціонування симбіотичного апарату та реакцію захисних ферментів із пероксидазною активністю (гваякол- і аскорбатпероксидази) у кореневих бульбочках сої за інокуляції Bradyrhizobium japonicum, інкубованих із лектином. Методи. Мікробіологічні, фізіологічні, біохімічні, газова хроматографія, спектрофотометрія. Результати. Обробка насіння сої фунгіцидами (Февер, Максим XL) спільно з інокулянтом (штам B. japonicum 634б) індукує підвищення рівня ферментів із пероксидазною активністю та сприяє збереженню ефективності роботи симбіотичного апарату. Інокуляція сої суспензією ризобій, інкубованих із лектином, та обробка насіння фунгіцидами, чинила негативний вплив на формування та функціонування соєво-ризобіального симбіозу. Висновок. Гомологічний лектин насіння сої як компонент інокуляційної суcпензії в концентрації 100 мкг/мл підвищує ефективність симбіотичних систем соя — Bradyrhizobium japonicum (штам стандарт 634б), однак не може розглядатися як антидот токсичної дії фунгіцидів (Февер, Максим XL, Стандак Топ) на симбіотичний апарат у суворо контрольованих умовах модельного вегетаційного досліду та потребує подальших досліджень у грунтовій культурі.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Rubezhniak I. G.
Назва : Antibiotic and phytotoxic activities of cultural filtrates of some micromycete strains
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 90-97 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: АСПЕРГИЛЛЫ -- ASPERGILLUS
PENICILLIUM -- PENICILLIUM
Анотація: Метою роботи був скринінг 125 штамів мікроміцетів, виділених з різних екологічних ніш, на антибіотичну та фітотоксичну активності. Методи. Активність вивчалася з використанням різних тест-організмів — грамнегативних фітопатогенних бактерій, дріжджів і зелених водоростей. Результати. Показано, що тільки 57 досліджуваних штамів проявили біологічну активність. Широким спектром антибіотичної дії і помірною антифунгальною активністю характеризувалися досліджувані штами роду Aspergillus та Penicillium. Фунгістатичну дію проявляли штами A. parvulus 31, A. versicolor 60, P. brevicompactum 144, P. rubrum 91 і 93. Значну групу складали штами з фітотоксичною активністю — A. alliaceus 16, A. parvulus 30, A. versicolor 56, Aureobasidium pullulans 41 і 44, Chaetomium globosum 38, Curvularia inaequalis 84, Fusarium merismoides 151, Mortirella vinacea 74 і 82, Paecilomyces lilacinus 127, P. chrysogenum 163. Більшість штамів з антибіотичною активністю не показали фітотоксичної дії. Висновки. Найбільш перспективними для подальших досліджень є штами A. pullulans та M. vinacea, які проявляють фітотоксичну активність, що раніше не досліджувалось.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Повниця О. Ю., Білявська Л. О., Паньківська Ю. Б., Науменко К. С., Зелена Л. Б., Загородня С. Д., Атаманюк В. П.
Назва : Протиаденовірусна активність препарату неофлазид in vitro
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 98-109 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: АДЕНОВИРУСЫ ЧЕЛОВЕКА -- ADENOVIRUSES, HUMAN
КЛЕТОК КУЛЬТУРЫ МЕТОДЫ ИССЛЕДОВАНИЯ -- CELL CULTURE TECHNIQUES
IN VITRO МЕТОДЫ -- IN VITRO TECHNIQUES
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): неофлазид (фармакокинетика)
Анотація: Понад 70 серотипів аденовірусів людини викликають різноманітні інфекційні захворювання, що в разі імунодефіцитних станів призводять до високого ризику розвитку генералізованої форми вірусної інфекції. Асортимент препаратів, яким властива антиаденовірусна дія, на сьогодні досить обмежений та представлений в основному синтетичними речовинами. Недоліком існуючих синтетичних антивірусних препаратів є їх висока токсичність. Мета. Дослідити протиаденовірусну дію препарату природного походження Неофлазид (нової субстанції препарату Протефлазид), його біологічно активного компоненту БАРП (природної біологічно активної речовини) і БАР СА (синтетичного аналогу БАРП). Методи. Для визначення цитотоксичних, віруліцидних і антиаденовірусних властивостей речовин використовували MTT-аналіз (колориметричний метод з використанням 3(4,5-диметилтріазол-2-іл)-2,5-дифенілтетрозоліум броміду). Методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) визначали рівень накопичення вірусної ДНК в клітинах. Інфекційні титри аденовірусу, синтезованого в присутності речовин, визначали за кінцевою точкою розведення вірусу, що викликає 50 % ЦПД (цитопатогенну дію) в моношарі клітин. Результати. Цитотоксична концентрація (СС50) в культурі клітин А 549 для препарату Неофлазид, речовин БАРП та БАР СА становила 10 мкг/мл, 76 мкг/мл та 43 мкг/мл, відповідно. Речовини не мали вираженої віруліцидної дії. Препарат Неофлазид, речовини БАРП та БАР СА повністю пригнічували утворення інфекційного аденовірусу в концентраціях 7,1 мкг/мл, 30 мкг/мл та 10 мкг/мл, відповідно. Висновки. Препарат Неофлазид НВК «Екофарм» (Київ, Україна), біологічно активний компонент (БАРП) та його синтетичний аналог (БАР СА) мають здатність пригнічувати утворення інфекційного аденовірусу, що дає перспективу для проведення відповідних клінічних випробувань.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Віра Йосипівна Білай (до 110-річчя від дня народження)
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 5. - С. 110-112 (Шифр МУ14/2018/80/5)
MeSH-головна: МИКРОБИОЛОГИЯ -- MICROBIOLOGY
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
ИСТОРИЯ 20 ВЕКА -- HISTORY, 20TH CENTURY
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): история медицины украины
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)