Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=НУ9/2020/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи з 1 по 14
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Потапчук А. М., Русин В. В., Оніпко Є. Л., Онисько Ю. М., Цуперяк С. С., Алмаші В. М.
Назва : Порівняльний аналіз рівнів редукції периімплантатної кісткової тканини при реалізації негайного та відтермінованого протоколів дентальної імплантації
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 6-12 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ИМПЛАНТАЦИЯ ВНУТРИКОСТНАЯ -- DENTAL IMPLANTATION, ENDOSSEOUS
Анотація: Були проаналізовані відмінності у зміні показників редукції периімплантатної кісткової тканини за умов реалізації протоколів негайної та відтермінованої імплантації як критеріїв її прогнозу та оцінки успішності в процесі віддаленого моніторингу. Таким чином, вдалось встановити, що дані попередньо проведених досліджень з порівняння клінічних критеріїв ефективності реалізації негайного та інших протоколів дентальної імплантації, не дають підстав дійти однозначного висновку щодо вираженої різниці досліджуваних показників протягом різних періодів спостереження.Были проанализированы отличия в изменении показателей редукции периимплантатной костной ткани при реализации протоколов немедленной и отсроченной имплантации как критериев ее прогноза и оценки успешности в процессе удаленного мониторинга. Таким образом, удалось установить, что данные предварительно проведенных исследований по сравнению клинических критериев эффективности реализации немедленного и других протоколов дентальной имплантации, не дают оснований сделать однозначное заключение относительно выраженной разности исследуемых показателей в течение разных периодов наблюдения.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Варес Я. Е., Студент В. О., Гудзан Я. С.
Назва : Особливості конусно-променевої комп’ютерної томографії (КПКТ) горбово-крилоподібної ділянки
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 13-18 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЧЕЛЮСТЬ ВЕРХНЯЯ -- MAXILLA
АДЕНТИЯ -- ANODONTIA
ТОМОГРАФИЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ КОНИЧЕСКАЯ -- CONE-BEAM COMPUTED TOMOGRAPHY
Анотація: Вивчалися анатомо-топографічні особливості горбово-крилоподібної ділянки на підставі аналізу комп’ютерних томограм пацієнтів з адентією дистальних відділів верхньої щелепи для ідентифікації основних кісткових елементів при встановленні горбово-крилоподібних імплантатів. Виявилося, що незважаючи на потребу індивідуального підходу при плануванні встановлення горбово-крилоподібних імплантатів, наведені анатомічні орієнтири дозволяють, з одного боку, провести максимально прецизійне встановлення імплантатів, а з іншого - мінімізувати ризик ушкодження важливих навколишніх анатомічних структур.Изучались анатомо-топографические особенности холмисто-крыловидного участка на основании анализа компьютерных томограмм пациентов с адентией дистальных отделов верхней челюсти для идентификации основных костных элементов при установке холмисто-крыловидных имплантатов. Оказалось, что несмотря на необходимость индивидуального подхода при планировании установления холмисто-крыловидных имплантатов, приведенные анатомические ориентиры позволяют, с одной стороны, провести максимально прецизионную установку имплантатов, а с другой – минимизировать риск повреждения важных прилегающих анатомических структур.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Каретті Р., Шафрот Д.
Назва : Наближена до природного зразка високоіндивідуальна гра кольору та світла
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 20-21 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБОВ ЦВЕТА ИЗМЕНЕНИЕ -- TOOTH DISCOLORATION
Анотація: Наводиться клінічний випадок реставрації зуба з відтворенням окремих індивідуальних характеристик природних прилеглих до нього зубів у всіх аспектах. Одиночна коронка в кінцевому підсумку мала гармонійно інтегруватися в естетичну зону. Для досягнення цього результату, виражені характеристики зуба відтворили за допомогою облицювальної кераміки VITA VM 9 і барвників VITA AKZENT Plus ("VITA Zahnfabrik", Бад-Закінген, Німеччина). Зубний технік Ренато Каретті та лікар-стоматолог Деніс Шафрот (Швейцарія) розповідають про всі етапи виконання реставрації. У статті також докладно описані високоіндивідуальні колірні характеристики.Приводится клинический случай реставрации зуба с воспроизведением отдельных индивидуальных характеристик природных прилегающих к нему зубов во всех аспектах. Одиночная коронка в конечном счете должна была гармонично интегрироваться в эстетическую зону. Для достижения этого результата выраженные характеристики зуба воспроизвели с помощью облицовочной керамики VITA VM 9 и красителей VITA AKZENT Plus ("VITA Zahnfabrik", Бад-Закинген, Германия). Зубной техник Ренато Каретти и врач-стоматолог Денис Шафрот (Швейцария) рассказывают обо всех этапах выполнения реставрации. В статье также подробно описаны высокоиндивидуальные цветовые характеристики.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мартінес Х. Г.
Назва : Надійний робочий процес для визначення і відтворення кольору зуба
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 22-24 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБОВ ЦВЕТА ИЗМЕНЕНИЕ -- TOOTH DISCOLORATION
Анотація: Стандартизація візуального визначення кольору зуба і точне його відтворення є щоденними завданнями, які виникають у стоматологічній практиці. Це пов’язано з тим, що людське сприйняття кольору грунтується на суб’єктивних, візуальних враженнях і залежить від багатьох чинників. Наприклад, умови освітлення мають вирішальний вплив при візуальному визначенні кольору зуба. Основний колір зуба значною мірою визначається дентином, в той час як верхній шар емалі, залежно від його товщини і прозорості, створює різні оптичні ефекти. Лікар-стоматолог Хосе Габріель Мартінес (Іспанія) на прикладі клінічного випадку описує, як використовувати цифровий спектрофотометр VITA Easy-shade V("VITA Zahnfabrik", Бад-Закінген, Німеччина) для легкого і надійного визначення кольору зуба та вибору матеріалу.Стандартизация визуального определения цвета зуба и точное его воспроизведение представляют собой ежедневные задачи, возникающие в стоматологической практике. Это связано с тем, что восприятие цвета основывается на субъективных, визуальных впечатлениях и зависит от многих факторов. К примеру, условия освещения оказывают решающее влияние при визуальном определении цвета зуба. Основной цвет зуба в значительной степени определяется дентином, в то время как верхний слой эмали в зависимости от его толщины и прозрачности создает различные оптические эффекты. Врач-стоматолог Хосе Габриэль Мартинес (Испания) на примере клинического случая описывает, как использовать цифровой спектрофотометр VITA Easy-shade V("VITA Zahnfabrik", Бад-Закинген, Германия) для легкого и надежного определения цвета зуба и выбора материала.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макєєв В. Ф., Гуньовський Я. Р., Скальський В. Р., Кухта В. С.
Назва : Порівняльний кількісний аналіз теїхнологій полірування стоматологічних полімерів для знімного протезування
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 25-31 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБНЫЕ ПРОТЕЗЫ
ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ МАТЕРИАЛЫ -- DENTAL MATERIALS
ПОЛИМЕРЫ -- POLYMERS
Анотація: Проведено кількісний порівняльний аналіз технології полірування поверхонь стоматологічних і термопластичних матеріалів із застосуванням різних полірувальних засобів зі встановленням показників шорсткості їхньої поверхні. Виконані серії вимірювань та обчислень шорсткості пластмас базисів знімних протезів показали зменшення шорсткості внаслідок обробки поверхні фінішними пастами. Найменшого значення досягли в результаті обробки пастою Therrmogloss. Для Фторакс шорсткість обробленої поверхні порівняно з аналогічним показником для необробленої зменшувалася в 4-4,5 раза, для Villacryl H Plus - майже в 4 рази, для Vertex ThermoSens - у 2-2,5 раза. Проведен количественный сравнительный анализ технологии полировки поверхностей стоматологических и термопластических материалов с применением различных полировальных средств с установлением показателей шероховатости их поверхности. Выполненные серии измерений и вычислений шероховатости пластмасс базисов съемных протезов показали уменьшение шероховатости в результате обработки поверхности финишными пастами. Наименьшего значения достигли в результате обработки пастой Therrmogloss. Для Фторакса шероховатость обработанной поверхности по сравнению с аналогичным показателем для необработанной уменьшалась в 4-4,5 раза, для Villacryl H Plus – почти в 4 раза, для Vertex ThermoSens – в 2-2,5 раза.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Заблоцький, Ярослав
Назва : Заблоцький: перезавантаження. Як понад 20 років тримати найвищий стандарт в приватній стоматології та залишатись лідером
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 32-37 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: СТОМАТОЛОГИЯ -- DENTISTRY
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Любарець С. Ф., Савичук О. В.
Назва : Оптимізація профілактичних заходів у дітей з порушеннями формування зубів із застосуванням препаратів фірми "VOCO"
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 39-42 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБНЫХ БОЛЕЗНЕЙ ПРОФИЛАКТИКА -- DENTAL PROPHYLAXIS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Запропоновано підвищити ефективність профілактики карієсу у дітей з порушеннями формування зубів (системною гіпоплазією емалі) впровадженням комплексу заходів, спрямованих на оптимізацію гігієни порожнини рота. Встановлена висока ефективність цього комплексу. Проведення профілактичних заходів із застосуванням фторовмісного лаку Bifluorid 12 ("VOCО", Germany) у дітей значною мірою покращувало гігієнічний стан порожнини рота порівняно з стандартними методами чищення зубів, індекс Green-Vermillion становив 0,71 +- 0,51 та 1,21 +- 0,42 відповідно (p=0,007).Предложено повысить эффективность профилактики кариеса у детей с нарушениями формирования зубов (системной гипоплазией эмали) внедрением комплекса мер, направленных на оптимизацию гигиены полости рта. Установлена ??высокая эффективность этого комплекса. Проведение профилактических мероприятий с применением фторсодержащего лака Bifluorid 12 ("VOCО", Germany) у детей в значительной степени улучшало гигиеническое состояние полости рта по сравнению со стандартными методами чистки зубов, индекс Green-Vermillion составлял 0,71+-0,51 и 1,21+-0,42 соответственно (p= 0,007).
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гаджула Н. Г.
Назва : Порівняльна оцінка різних методів професійного відбілювання дисколоритів вітальних зубів
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 44-47 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБА ОТБЕЛИВАНИЕ -- TOOTH BLEACHING
Анотація: Порівнювали якість різних способів професійного відбілювання дисколоритів вітальних зубів системами світлової та хімічної активації. Лазерне відбілювання зубів є ефективним і щадним методом лікування дисколоритів вітальних зубів. Позитивним результатом його застосування можна вважати високий відбілювальний ефект, низькі значення рівня карієсосприйнятливості емалі, індексів поширеності та інтенсивності гіперестезії зубів.Сравнивали качество различных способов профессионального отбеливания дисколоритов витальных зубов системами световой и химической активации. Лазерное отбеливание зубов является эффективным и щадящим методом лечения дисколоритов витальных зубов. Положительным результатом его применения можно считать высокий отбеливающий эффект, низкие значения уровня кариесовосприимчивости эмали, индексов распространенности и интенсивности гиперестезии зубов.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шевчук М. М., Пупін Т. І., Бандрівська Н. Н.
Назва : Ефективність застосування поліпептидних препаратів у хворих з запальними захворюваннями тканини пародонту на тлі загальносоматичної патології
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 49-54 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ПЕПТИДЫ -- PEPTIDES
Анотація: Вивчали ефективність застосування поліпептидних препаратів у хворих з запальними захворюваннями тканин пародонту на тлі загальносоматичної патології. Аналіз результатів клінічних методів дослідження у різні терміни спостереження, після проведеного лікування, засвідчив високу терапевтичну активність відносно тканин пародонту поліпептидних препаратів порівняно з загальноприйнятим лікуванням. Місцева фармакологічна корекція уражень тканин пародонту сприяла ліквідації запалення, покращенню гігієни порожнини рота і нормалізації гемодинаміки.Изучали эффективность применения полипептидных препаратов у больных с воспалительными заболеваниями тканей пародонта на фоне общесоматической патологии. Анализ результатов клинических методов исследования в разные сроки наблюдения после проведенного лечения, показал высокую терапевтическую активность в отношении тканей пародонта полипептидных препаратов по сравнению с общепринятым лечением. Местная фармакологическая коррекция поражений тканей пародонта способствовала ликвидации воспаления, улучшению гигиены полости рта и нормализации гемодинамики.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гонта З. М., Ширіханова І. Ю., Немеш О. М., Шилівський І. В., Федін Р. М.
Назва : Удосконалення фармакотерапії захворювань пародонту та слизової оболонки порожнини рота
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 56-60 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА -- MOUTH MUCOSA
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
Анотація: Пропонується удосконалення фармакотерапії, репаративної регенерації слизової оболонки і тканин пародонту, зокрема у комплексному лікуванні стоматологічних захворювань. Клінічна оцінка розробленого авторами гелю вказує на позитивний терапевтичний ефект при лікуванні генералізованого пародонтиту та захворювань слизової оболонки порожнини рота. Позитивний терапевтичний ефект гелю зумовлений ранозагоювальною, протизапальною, антимікробною, протинабряковою та місцево знеболювальною дією препарату.Предлагается усовершенствование фармакотерапии, репаративной регенерации слизистой и тканей пародонта, в частности, в комплексном лечении стоматологических заболеваний. Клиническая оценка разработанного авторами геля указывает на положительный терапевтический эффект при лечении генерализованного пародонтита и заболеваний слизистой полости рта. Положительный терапевтический эффект геля обусловлен ранозаживляющим, противовоспалительным, антимикробным, противоотечным и местно обезболивающим действием препарата.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Цуперяк С. С., Гончарук-Хомин М. Ю.
Назва : Досвід використання фібрину, збагаченого тромбоцитами (PRF), при лікуванні кісткових пародонтальних дефектів: аналіз даних рандомізованих досліджень
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 63-68 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ФИБРИН -- FIBRIN
Анотація: Зроблено ретроспективний аналіз результатів попередньо проведених контрольованих рандомізованих досліджень стосовно доцільності та ефективності використання PRF у процесі лікування парадонтальних кісткових дефектів та їх порівняння із висновками систематичних оглядів. Проведеним аналізом результатів контрольованих рандомізованих досліджень, спрямованих на вивчення дії PRF при лікуванні пародонтальних кісткових дефектів, встановлено, що дані усіх проаналізованих публікацій підтверджують позитивний вплив фібрину, збагаченого тромбоцитами, на клінічний результат лікування. Питання ізольованого впливу PRF саме на кісткову складову пародонтального ураження залишається недостатньо доказово вивченим, а оцінка поліпшення процесу формування кістки способом застосування збагаченого тромбоцитами фібрину потребує проведення подальших додаткових рандомізованих досліджень.Проведен ретроспективный анализ результатов предварительно проведенных контролируемых рандомизированных исследований относительно целесообразности и эффективности использования PRF в процессе лечения парадонтальных костных дефектов и их сравнения с выводами систематических осмотров. Проведенным анализом результатов контролируемых рандомизированных исследований, направленных на изучение действия PRF при лечении пародонтальных костных дефектов, установлено, что данные всех проанализированных публикаций подтверждают положительное влияние фибрина, обогащенного тромбоцитами, на клинический результат лечения. Вопрос изолированного влияния PRF именно на костную составляющую пародонтального поражения остается недостаточно доказательным, а оценка улучшения процесса формирования кости способом применения обогащенного тромбоцитами фибрина требует проведения дальнейших дополнительных рандомизированных исследований.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Костюк Т. М., Симоненко Р. В. , Етніс Л. О.
Назва : Застосування оклюзійних шин, виготовлених за допомогою програми "EXOCAD" з використанням віртуального артикулятора, налаштованого за результатами електронної аксіографії, для лікування дисфункційних порушень скронево-нижньощелепного суглоба
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 69-73 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА БОЛЕЗНИ -- TEMPOROMANDIBULAR JOINT DISORDERS
ОККЛЮЗИОННЫЕ ШИНЫ -- OCCLUSAL SPLINTS
Анотація: Оцінювали можливості використання міорелаксуючих шин, змодельованих у програмі "EXOCAD" з використанням віртуального артикулятора та виготовлених методом 3D-друку, для лікування дисфункційних порушень скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) шляхом порівняння їх з аналогічними шинами, виготовленими за класичною технологією. Хворих з дисфункцією СНЩС (вентральна дислокація суглобового диска з репозицією) краще лікувати із застосуванням друкованих шин, виготовлених у віртуальному артикуляторі. Розроблений алгоритм аналізу індивідуальних суглобових траєкторій рухів нижньої щелепи та оклюзійних контактів за даними аксіографії при моделюванні міорелаксуючих шин дозволяє покращити якість лікування пацієнтів з дисфункційними станами СНЩС.Оценивали возможности использования миорелаксирующих шин, смоделированных в программе "EXOCAD" с использованием виртуального артикулятора и изготовленных методом 3D-печати, для лечения дисфункциональных нарушений височно-нижнечелюстного сустава (СНЩС) путем сравнения их с аналогичными шинами, изготовленными по классическим. Больных с дисфункцией СНЩС (вентральная дислокация суставного диска с репозицией) лучше лечить с применением печатных шин, изготовленных в виртуальном артикуляторе. Разработанный алгоритм анализа индивидуальных суставных траекторий движений нижней челюсти и окклюзионных контактов по данным аксиографии при моделировании миорелаксирующих шин позволяет улучшить качество лечения пациентов с дисфункциональными состояниями ВНПС.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дидик Н. М., Гринишин О. Б.
Назва : Аналіз поширеності та розподілу ендодонтичного лікування зубів: за даними цифрової ортопантомографії дорослих
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 74-78 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБНЫЕ БОЛЕЗНИ -- TOOTH DISEASES
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ПАНОРАМНАЯ -- RADIOGRAPHY, PANORAMIC
Анотація: Визначали частоту та поширеність ендодонтично лікованих зубів серед дорослого населення України на підставі аналізу ортопантомограм (ОПГ). Ендодонтично ліковані зуби виявлені у 359 з 435 обстежених пацієнтів. Загалом 1391 зубів пройшли ендодонтичне лікування. Зуби верхньої щелепи частіше мали запломбовані корені, ніж зуби нижньої щелепи. Частота ендодонтичного лікування зростала з віком. Найчастіше ендодонтично лікованими були перші моляри нижньої щелепи, потім перші моляри верхньої щелепи та другі премоляри верхньої щелепи. Результати аналізу поширеності та розподілу ендодонтично лікованих зубів серед населення України наближені до даних досліджень, проведених в інших країнах.Определяли частоту и распространенность эндодонтически леченных зубов среди взрослого населения Украины на основании анализа ортопантомограмм (ОПГ). Эндодонтически леченые зубы обнаружены у 359 из 435 обследованных пациентов. В общей сложности 1391 зубов прошли эндодонтическое лечение. Зубы верхней челюсти чаще имели запломбированные корни, чем зубы нижней челюсти. Частота эндодонтического лечения возрастала с возрастом. Чаще эндодонтически лечеными были первые моляры нижней челюсти, затем первые моляры верхней челюсти и вторые премоляры верхней челюсти. Результаты анализа распространенности и распределения эндодонтически леченных зубов среди населения Украины приближены к данным исследований, проведенных в других странах.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кононович О. Ф., Савичук О. В., Сульженко І. М., Вовченко Л. О., Лютіков О. І.
Назва : Частота і причини передчасного видалення тимчасових зубів у дітей
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2020. - N 1. - С. 79-82 (Шифр НУ9/2020/1)
MeSH-головна: ЗУБНЫХ БОЛЕЗНЕЙ ПРОФИЛАКТИКА -- DENTAL PROPHYLAXIS
ЗУБОВ ЭКСТРАКЦИЯ -- TOOTH EXTRACTION
ЗУБ МОЛОЧНЫЙ -- TOOTH, DECIDUOUS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Виявляли частоту та проаналізували причини передчасного видалення тимчасових зубів у дітей віком 2-8 років. Як додаткову мету визначили вивчення ефективності лікування, що передує екстракції зубів. Аналіз отриманих результатів дозволив дійти висновку, що висока частота видалення тимчасових зубів через ендодонтичні патології у дітей віком 2-8 років вказує на низький рівень первинної та вторинної профілактики. Необхідними є оптимізація чинних програм профілактики і розробка нових організаційних методів їх впровадження.Выявляли частоту и проанализировали причины преждевременного удаления временных зубов у детей 2-8 лет. Как дополнительную цель определили изучение эффективности лечения, предшествующего экстракции зубов. Анализ полученных результатов позволил сделать вывод, что высокая частота удаления временных зубов из-за эндодонтических патологий у детей 2-8 лет указывает на низкий уровень первичной и вторичной профилактики. Необходимы оптимизация действующих программ профилактики и разработка новых организационных методов их внедрения.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)