Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ10/2017/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи з 1 по 17
1.


    Іващук, С. І.
    Ген-генна взаємодія за поліморфізму генів CFTR, PRSS1 та IL-4 з позиції прогнозу ризику появи набрякового панкреатиту [Текст] = Gene-gene interaction of genes CFTR, PRSS1 and IL-4 polymorphism from the point of view of risk prediction for the edematous pancreatitis development / С. І. Іващук, Л. П. Сидорчук // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 7-14. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (диагностика, иммунология, классификация, метаболизм, этиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC (иммунология)
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Анотація: Мета — встановити роль комбінації поліморфних варіантів генів PRSS1 (rs 111033565), CFTR (rs 113993960) та IL-4 (rs 2243250) та їх міжгенної взаємодії у виникненні набрякового панкреатиту. Матеріали та методи. Генетичні дослідження виконано 123 хворим на набряковий панкреатит. Молекулярно-генетичне дослідження передбачало визначення поліморфізму генів IL-4 (C-590T), PRSS1 (R122H) і CFTR (delF508) методом полімеразної ланцюгової реакції з використанням олігонуклеотидних праймерів фірми Metabion (Німеччина). Для вивчення міжгенної взаємодії досліджуваних генів і побудови моделі її впливу на появу набрякового панкреатиту у вибірці обстежених осіб використали метод мультифакторної просторової редукції (Multifactory Dіmension Reduction) із розрахунком потенціалів предикції. Результати. Відтворюваність однофакторної моделі за участю гена PRSS1 становила 100 % (10/10), однак пермутаційний тест не підтвердив її значущості і довів недостатньо високу точність. Ризик появи набрякового панкреатиту доведено за допомогою дво- та трикомпонентної моделі (CFTR, IL-4 та CFTR, PRSS1, IL-4) із відтворюваністю 90 і 100 % (відношення шансів (ВШ) 19,76; р 0,001 і ВШ 5,77; р
Дод.точки доступу:
Сидорчук, Л. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Цитопротекторні ефекти гідроген сульфід-спорідненої ацетилсаліцилової кислоти на слизову оболонку стравоходу (доклінічні дослідження) [Текст] = Cytoprotective effects of hydrogen sulphide-releasing aspirin on esophageal mucosa compromised by stress injury / О. С. Заячківська [та ін.] // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 15-21. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
СУЛЬФИДЫ -- SULFIDES (анализ, фармакология)
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ -- RATS
АСПИРИН -- ASPIRIN (прием и дозировка, фармакология)
ПИЩЕВОД -- ESOPHAGUS (действие лекарственных препаратов)
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6 (метаболизм, прием и дозировка, фармакология)
Анотація: Мета — порівняти вплив ацетилсаліцилової кислоти (АСК) і гідроген сульфід-спорідненої АСК (H2S-АСК) на слизову оболонку стравоходу (СОС), ушкоджену стресом. Матеріали та методи. Щурам вводили плацебо (контроль), АСК (10 мг/кг) та H2S-АСК (ATB-340, 17,5 мг/кг) одноразово та впродовж 9 днів з індукцією стресу та без нього. За допомогою індексу ушкодження за гістологічним аналізом оцінювали пошкодження СОС. Методом імуноферментного аналізу вивчали серологічний вміст с-1 та інтерлейкіну-6. Результати. Застосування H2S-АСК спричинило захисний ефект на СОС, про що свідчило зменшення гістологічного індексу ушкодження порівняно з використанням АСК під час одноразового та 9-денного введення. Серологічний вміст VCAM-1 і інтерлейкіну-6 у щурів, яким вводили АСК та індукували стрес, був вищим, ніж у контрольних тварин. Застосування H2S-АСК спричиняло протизапальний ефект шляхом зменшення вмісту VCAM-1 та інтерлейкіну-6, чого не спостерігали при використанні АСК. Висновки. Цитопротекторний вплив новітнього нестероїдного протизапального препарату — H2S-АСК на СОС виявляється зменшенням запалення та поліпшенням функціонування ендотелію судин
Дод.точки доступу:
Заячківська, О. С.
Була, Н. С.
Павловський, Я. І.
Пшик-Тітко, І. О.
Гаврилюк, О. М.
Грушка, О. І.
Уоллас, Дж. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Дорофеев, А. Э.
    Особенности генетического профиля пациентов с воспалительными заболеваниями кишечника в Украине и их влияние на тактику ведения [Текст] = The peculiarities of genetic profile in patients with inflammatory bowel disease in Ukraine and strategy for their management / А. Э. Дорофеев, Н. В. Харченко [та ін.] // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 22-29. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Ведолизумаб--тер прим--фарм

MeSH-головна:
КИШЕЧНИКА ВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- INFLAMMATORY BOWEL DISEASES (диагностика, иммунология, лекарственная терапия, метаболизм)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Цель — изучить распространенность некоторых одпонукяеотидных поли морфизмов у больных воспалительными заболеваниями кишечника (ВЗК) в украинской популяции и сравнить с группой практически здоровых лиц. Материалы и методы. Под нашим наблюдением находились 187 больных ВЗК — жители Киевской, Черниговской, Донецкой, Луганской, Полтавской, Хмельницкой, Винницкой и Львовской областей, из них 28 (14,9%) были резистентными к стандартной терапии с использованием мссалазитюв, глюкокортикостероидов и цитостатиков. Эти больные имели тяжелое течение воспалительного заболевания с распространенным поражением кишечника. Неспецифическим язвенным колитом страдал 21 (75,096) больной, болезнью Крона — 7 (25,096). У этих 28 пациентов было проведено углубленное генетическое обследование. Результаты. У больных ВЗК достоверно чаще, чем у здоровых лиц, обнаруживали три однонуклеотидных полиморфизма, способствующие активации воспаления (Asp299Gfy гена TLR4, Thv599Uc гена TLR4 и A8202G гена ММР9), и два уменьшающие активность противовоспалительной системы (С592А гена IL-10 и аллель ,92.5 G/С гена TGF-β1)
Дод.точки доступу:
Харченко, Н. В.
Руденко, Н. Н.
Кирьян, Е. А.
Дорофеева, А. А.
Ревко, О. П.
Деркач, И. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Кушніренко, І. В.
    Дослідження сезонного чинника в розвитку орофарингеального кандидозу у хворих гастроентерологічного профілю [Текст] = Investigation of seasonal factor in the development of oropharyngeal candidiasis in patients with gastroenterological diseases / І. В. Кушніренко // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 30-37. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
СЕЗОНЫ -- SEASONS
КАНДИДОЗ -- CANDIDIASIS (диагностика, классификация, микробиология, осложнения)
АДГЕЗИВНОСТЬ -- ADHESIVENESS (действие лекарственных препаратов)
НЕЙТРОФИЛЫ -- NEUTROPHILS (действие лекарственных препаратов, метаболизм, секреция)
ЛИМФОЦИТЫ -- LYMPHOCYTES (действие лекарственных препаратов, метаболизм, секреция)
Анотація: Мета — вивчити сезонність виявлення орофарингеального кандидозу, зміни імунологічних показник та адгезивних властивостей букальних епітеліоцитів у хворих гастроентерологічного профілю. Матеріали та методи. У період з 2009 ДО 2012 р. обстежено 638 хворих. Проведено кількісну ОЦІНКУ росту Candida albicans у зскрібку з язика. У разі понад 300 колоній в чашці Петрі діагностували паявша орофарингеального кандидозу. Імунологічні параметри (CD3+ CD4+, CD8+, GD16+, CD22+, НСТ-тесг) ί цитохімічііий показник активності нейтрофілів вивчено в 99 пацієнтів з орофарингеальним кандидозом, із них у 66 осіб узято зразок букальних епітеліоцитів та визначено адгезивні властивості референтного штаму Candida albicans до них за індексом адгезивності, що враховує середній показник адгезивності мікроорганізмів на одному енпітеліоциті та кількість задіяних в адгезії епітеліоцитів. Усі показники проаналізовано за частотою виявлення залежно від пори року
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Вірстюк, Н. Г.
    Оцінка прогресування фіброзу печінки у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки [Текст] = Evaluation of liver fibrosis progression in patients with stable coronary heart disease combined with non-alcoholic fatty liver disease / Н. Г. Вірстюк, І. І. Вакалюк // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (патофизиология)
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ -- LIVER CIRRHOSIS (метаболизм, осложнения, патофизиология)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (метаболизм, патофизиология)
ЭЛАСТИЧНОСТИ ТКАНИ ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ -- ELASTICITY IMAGING TECHNIQUES (использование)
Анотація: Мета — оцінити ступінь прогресування фіброзу печінки у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця (ІХС) залежно від перебігу неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП). Матеріали та методи. Об’єкт дослідження — 300 хворих на стабільну ІХС. Серед них були виділені пацієнти без та з НАЖХП. Хворі на НАЖХП були розподілені на чотири групи залежно від стадії фіброзу паренхіми печінки. Всім хворим було проведено загальноклінічне обстеження, електрокардіографію, коронарографію, ехокардіографію, еластографію печінки, оцінку функціонального стану печінки, розрахунок індексів фіброзу FIB-4 і NFS. Результати. За результатами еластографії жорсткість печінки була підвищена в усіх хворих. У пацієнтів з фіброзом стадій F2 та F3 вона чітко залежала від перебігу НАЖХП. У хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) з фіброзом стадії F2 швидкість зсувної хвилі була на 54,3 % вищою за показник осіб без НАЖХП та на 19,7 % вищою за показник хворих на неалкогольний жировий гепатоз (НАЖГ) з фіброзом стадії F2 (р 0,05). Найбільш статистично значущі зміни спостерігали в осіб з фіброзом стадії F4, в яких швидкість зсувної хвилі в 2,9 разу перевищувала показник пацієнтів без НАЖХП і на 29,9 % — показник осіб з НАСГ та фіброзом стадії F3 (р 0,05). Найбільше значення індексу FIB-4 зафіксовано у хворих на НАСГ зі стадією F4, яке в 2,5 разу перевищувало показник пацієнтів з НАЖГ та F1 стадією, в 1,8 разу — показник осіб з НАСГ та фіброзом стадії F2, на 33,6 % — показник хворих на НАСГ та фіброзом стадії F3 (р 0,05). Від’ємне значення показника NFS виявлено у пацієнтів із фіброзом печінки стадії F1 та F2. В міру прогресування НАЖХП індекс збільшувався, досягнувши найбільшого значення при стадії F4. Встановлено прямо пропорційні кореляції між стадією фіброзу печінки за величиною швидкості зсувної хвилі та індексом FIB-4 (r
Дод.точки доступу:
Вакалюк, І. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Федів, О. І.
    Хронічний панкреатит і адипокіни: патогенетичні зв’язки, вплив на запалення та Інсулінорезистентність [Текст] = Chronic pancreatitis and adipokines: pathogenetic relationship, effects on the inflammation and insulin resistance / О. І. Федів, К. В. Ферфецька // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 43-47. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (метаболизм, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (патофизиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (патофизиология)
АДИПОНЕКТИН -- ADIPONECTIN (метаболизм)
ЛЕПТИН -- LEPTIN (метаболизм)
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE (иммунология)
Анотація: Мета — встановити роль адипокінів у розвитку метаболічних порушень у хворих на хронічний панкреатит (ХП), поєднаний з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу. Матеріали та методи. У дослідження було залучено 97 хворих на ХП, яких розподілили на три групи, репрезентативні за чисельністю, віком та співвідношенням статей: 1-ша група — 35 пацієнтів без супутньої патології, 2-га група — 30 пацієнтів з ЦД 2 типу, 3-тя група — 32 пацієнти з ожирінням та ЦД 2 типу. Контрольну групу утворили 20 практично здорових осіб, порівнянних за віком та співвідношенням статей з хворими на ХП. Вік хворих — від 23 до 65 років, середній вік — (51,3 ± 0,9) року. Серед обстежених пацієнтів статистично значущо переважали жінки — 55 (56,7 %) осіб. Визначали вміст лептину, адипонектину, резистину, імунореактивного інсуліну, тригліцеридів та глутатіону, відновленого в крові хворих. Результати. У хворих на ХП з ожирінням та ЦД 2 типу відзначено значне підвищення рівня лептину та резистину на тлі зниження вмісту адипонектину. Виявлено пропорційний зв’язок між рівнями резистину і тригліцеридів, обернено кореляційні зв’язки — між рівнями адипонектину та імунореактивного інсуліну, адипонектину, С-реактивного білка, що вказує на вплив ожиріння на розвиток дисліпідемій, запалення та інсулінорезистентності. Висновки. У хворих на хронічний панкреатит, поєднаний з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу, спостерігають дисбаланс адипокінів, які підтримують запалення та інсулінорезистентність
Дод.точки доступу:
Ферфецька, К. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Маастрихт V: ключові положення в алгоритмах і схемах [Текст] // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 48-50


Рубрики: Маастрихт--тер прим--фарм

MeSH-головна:
АЛГОРИТМЫ -- ALGORITHMS
ЛЕКАРСТВА ПРИМЕНЕНИЯ СХЕМА -- DRUG ADMINISTRATION SCHEDULE
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI (действие лекарственных препаратов)
Анотація: У жовтні 2016 р. опубліковано оновлений консенсус Маастрихт V, який містить останні дані щодо діагностики та лікування інфекції Helicobacter pylori. Над створенням клінічної настанови працювали 43 експерти з 24 країн, використовуючи дані з достовірних джерел відповідно до вимог доказової медицини. Сьогодні практикуючі лікарі керуються настановою Маастрихт V, яка створена за найкращими наявними доказами, щодо лікування інфекції H. pylori в різних клінічних ситуаціях. Основні положення та принципи лікування можна представити у вигляді таких алгоритмів і схем
Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Фадеенко, Г. Д.
    Заместительная терапия внешнесекреторной недостаточности поджелудочной железы: современные подходы [Текст] = Replacement therapy of pancreatic exocrine insufficiency: the modern approaches / Г. Д. Фадеенко, Т. А. Соломенцева // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 53-58. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Эрмиталь--прием--тер прим

MeSH-головна:
ФЕРМЕНТ-ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ ТЕРАПИЯ -- ENZYME REPLACEMENT THERAPY (использование)
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (лекарственная терапия, энзимология)
ЛИПАЗА -- LIPASE (действие лекарственных препаратов, дефицит, секреция)
ПОДЖЕЛУДОЧНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PANCREAS (действие лекарственных препаратов, метаболизм, патология)
Анотація: Частое осложнение хронического панкреатита – экзокринная недостаточность поджелудочной железы. Результаты ее исследований противоречивы. В терапии внешнесекреторной недостаточности поджелудочной железы нуждаются пациенты, которых лечат консервативными и хирургическими методами. В обзоре обобщены результаты исследований относительно лечения экзокринной недостаточности поджелудочной железы. Обсуждена необходимость приема адекватных доз ферментных препаратов для ее коррекции
Дод.точки доступу:
Соломенцева, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Щербинина, М. Б.
    Длительная кислотосупрессия желудка ингибиторами протонной помпы: возможные риски, выбор оптимального препарата [Текст] = The long-lasting stomach acid suppression with proton pump inhibitors: potential risks, the choice of an optimal drug / М. Б. Щербинина // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 59-68. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Золопент (пантопразол)

   Золопент--тер прим


MeSH-головна:
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ -- PROTON PUMP INHIBITORS (вредные воздействия, метаболизм, терапевтическое применение)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- DIGESTIVE SYSTEM DISEASES (лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ЛЕКАРСТВ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ -- DRUG INTERACTIONS (иммунология)
Анотація: Цель работы — систематизировать и проанализировать данные об особенностях клинического профиля ингибиторов протонной помпы (ИПП), представленные в научных литературных источниках. ИПП являются наиболее эффективными препаратами, обеспечивающими кислотосупрессию желудка. Короткие курсы лечения практически не сопровождаются клинически значимыми побочными действиями, однако при длительной терапии возможны нежелательные проявления в виде класс-специфических эффектов ИПП, требующих контроля состояния пациента, а также эффектов, связанных с особенностями химической структуры и фармакокинетики каждого представителя группы. Из группы ИПП выгодно отличается пантопразол за счет ряда преимуществ: имеет наименьшую вероятность системного действия на организм вследствие высокой рН-селективности активации, обеспечивает наиболее продолжительный кислотосупрессивный эффект, не дает клинически значимых перекрестных реакций с другими лекарственными средствами, не зависит от генетического полиморфизма CYP2C19, не требует повышения доз у быстрых метаболизаторов, составляющих большинство европейской популяции; при его применении зарегистрировано наименьшее количество побочных действий. При необходимости использования ИПП рекомендуется отдавать предпочтение пантопразолу как наиболее безопасному из них. Отечественный генерический пантопразол представлен препаратом «Золопент». Ряд исследований, проведенных в украинских клиниках при лечении кислотозависимых заболеваний у взрослых пациентов и детей, подтвердили его высокую эффективность, хорошую переносимость и безопасность
Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Ткач, С. М.
    Особенности лечения гастроэзофагеальной рефлюксной болезни при недостаточной эффективности ингибиторов протонной помпы [Текст] = Peculiarities of the gastroesophageal reflux disease treatment with lack of effectiveness of proton pump inhibitors / С. М. Ткач // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 71-78. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Эзолонг--тер прим

MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX (лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ -- PROTON PUMP INHIBITORS (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ -- DRUG THERAPY, COMBINATION (использование)
Анотація: Рассмотрены основные причины недостаточной эффективности ингибиторов протонной помпы (ИПП) у пациентов с гастроэзофагеальной рефлюксной болезнью и основные методы повышения их эффективности. Для оптимизации лечения гастроэзофагеальной рефлюксной болезни, особенно при недостаточной эффективности стандартных доз ИПП, следует более широко применять комбинированные препараты, способные эффективно и более длительно контролировать внутрижелудочный рН, такие как ИПП немедленного высвобождения («Эзолонг»), оказывающие также более быстрый симптоматический эффект
Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Синдром избыточного бактериального роста в тонкой кишке при хроническом панкреатите: причины и последствия [Текст] = The small intestine bacterial overgrowth syndrome at chronic pancreatitis: causes and consequences / Н. Б. Губергриц [та ін.] // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 79-84. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Рифаксимин--тер прим--фарм

   Альфа Нормикс--прием--тер прим


MeSH-головна:
МИКРООРГАНИЗМОВ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ -- MICROBIAL INTERACTIONS (действие лекарственных препаратов, иммунология)
БИОТА -- BIOTA (действие лекарственных препаратов)
ДИАГНОСТИКА -- DIAGNOSIS
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (лекарственная терапия, микробиология)
Дод.точки доступу:
Губергриц, Н. Б.
Агибалов, А. Н.
Беляева, Н. В.
Клочков, А. Е.
Линевская, К. Ю.
Фоменко, П. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Ткач, С. М.
    Клиническая эффективность урсодезоксихолевой кислоты при неалкогольном стеатогепатите [Текст] = Clinical efficacy of ursodeoxycholic acid at non-alcoholic steatohepatitis / С. М. Ткач, А. Э. Дорофеев // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 85-90. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
УРСОДЕЗОКСИХОЛЕВАЯ КИСЛОТА -- URSODEOXYCHOLIC ACID (терапевтическое применение, фармакология)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (лекарственная терапия, патофизиология)
Дод.точки доступу:
Дорофеев, А. Э.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Соломенцева, Т. А.
    Механизмы повреждения слизистой оболочки пищевода у больных гастроэзофагеальной рефлюксной болезнью с сопутствующей ишемической болезнью сердца [Текст] = Mechanisms of damage in patients with gastroesophageal reflux disease and concomitant coronary heart disease / Т. А. Соломенцева, И. Э. Кушнир, В. М. Чернова // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 91-97. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX (метаболизм, осложнения)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (патофизиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
ПИЩЕВОД -- ESOPHAGUS (метаболизм, повреждения, секреция)
ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ ФАКТОРЫ РОСТА -- ENDOTHELIAL GROWTH FACTORS (дефицит, иммунология, метаболизм, секреция)
ЛЕКАРСТВА ПРИМЕНЕНИЯ СХЕМА -- DRUG ADMINISTRATION SCHEDULE
Анотація: Приведены основные механизмы развития воспалительно-деструктивных повреждений слизистой оболочки пищевода у пациентов с гастроэзофагеальной рефлюксной болезню (ГЭРБ) в сочетании с ишеми¬ческой болезнью сердца. Обсуждается патофизиологическая роль дисфункции эндотелия в прогресси¬ровании ГЭРБ у больных ишемической болезнью сердца. Обоснована целесообразность включения препаратов, улучшающих функциональное состояние эндотелия, в стандартные схемы лечения ГЭРБ у больных с коморбидной патологией, что будет способствовать уменьшению эндотелийзависимого повреждения слизистой оболочки пищевода, препятствовать прогрессированию заболевания и разви¬тию осложнений ГЭРБ
Дод.точки доступу:
Кушнир, И. Э.
Чернова, В. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Чернышов, В. А.
    Неалкогольная жировая болезнь печени и физическая активность: влияние физических тренировок на содержание внутрипеченочных липидов [Текст] = Non-alcoholic fatty liver disease and physical activity: the effects of exercise training on intrahepatic lipid content / В. А. Чернышов, Л. В. Богун // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 98-110. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (метаболизм, патофизиология)
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН -- LIPID METABOLISM (иммунология, физиология)
ФИЗИЧЕСКАЯ НАГРУЗКА -- EXERCISE (физиология)
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE (иммунология, физиология)
Анотація: Обзор посвящен проблеме взаимосвязи физической активности человека с одной из наиболее распространенных патологий в западном мире — неалкогольной жировой болезнью печени с позиции влияния физических тренировок на содержание внутрипеченочных липидов. Рассмотрены патологи¬ческие состояния и факторы, способствующие накоплению липидов в печени. Обсуждены пути моду¬ляции содержания внутрипеченочного жира, включая длительные физические тренировки и резкую физическую нагрузку. Обобщены механизмы, вовлеченные в печеночный метаболизм липидов, и вли¬яние на них физической нагрузки. Приведены данные клинических и экспериментальных исследова¬ний этих механизмов
Дод.точки доступу:
Богун, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Гаврилюк, Н. С.
    Ендокринологічні маски абдомінального синдрому: вісцеропатичний первинний гіперпаратиреоз (клінічне спостереження) [Текст] = Endocrine masks of abdominal syndrome: the visceropathic form of primary hyperparathyroidism (case study) / Н. С. Гаврилюк // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 111-122. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ, БОЛИ -- ABDOMINAL PAIN (диагностика, метаболизм, осложнения, патофизиология, этиология)
ГИПЕРПАРАТИРЕОЗ ПЕРВИЧНЫЙ -- HYPERPARATHYROIDISM, PRIMARY (диагностика, метаболизм, патофизиология)
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (метаболизм, патофизиология)
Анотація: Клінічне спостереження становить собою рідкісний випадок ізольованої вісцеропатичної форми первинного гіперпаратиреозу (ПГПТ), зумовленого аденомою паращитоподібних залоз, з переважанням у клінічній картині абдомінального синдрому з клінікою гострого і хронічного живота. Гострий живіт виявлявся тяжкими нападами гострого панкреатиту, які, що було дивним, часто повторювалися без провокуючого харчового чинника. Під маскою гострого панкреатиту, який було складно диференціювати з тяжкою нирковою колькою, перебігали гіперкальціємічні кризи. Хронічний живіт виявлявся прогресуючим стійким больовим безперервно рецидивуючим панкреатитом з атиповим перебігом на тлі мікронефролітіазу з початковими ознаками ниркової недостатності. Особливостями спостереження є встановлення діагнозу під час первинного огляду хворого, відсутність типового ураження кісток і збережена мінеральна щільність кістковоїтканини, підтверджена денситометрією. Проведено детальний аналіз діагностичних маркерів вісцеропатичної форми ПГПТ та диференційного діагнозу основних станів, які мають подібну клінічну картину і супроводжуються гіперкальціємією
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Резолюція круглого столу «Впровадження сучасних методів діагностики та лікування хворих на запальні захворювання кишечника з метою зниження непрацездатності та інвалідизації хворих шляхом реалізації міждисциплінарного підходу» [Текст] // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 123-125


MeSH-головна:
ГАСТРОЭНТЕРОЛОГИЯ -- GASTROENTEROLOGY (обучение, организация и управление, тенденции)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (законодательство и юриспруденция, методы, стандарты)
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ -- CLINICAL PROTOCOLS (классификация, стандарты)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    Особенности генетического профиля пациентов с воспалительными заболеваниями кишечника в Украине и их влияние на тактику ведения [Текст] = The peculiarities of genetic profile in patients with inflammatory bowel disease in Ukraine and strategy for their management / А. Э. Дорофеев, Н. В. Харченко, Η. Н. Руденко // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 22-29. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ГАСТРОЭНТЕРОЛОГИЯ -- GASTROENTEROLOGY (методы, организация и управление, тенденции)
СТАНДАРТ ЛЕЧЕНИЯ -- STANDARD OF CARE (организация и управление, тенденции)
Дод.точки доступу:
Дорофеев, А. Э.
Харченко, Н. В.
Руденко, Н. Н.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)