Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=УУ11/2016/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи з 1 по 11
1.


   
    Транскатетерна імплантація протеза аортального клапана у хворих з високим хірургічним ризиком: світовий досвід та перспективи застосування в Україні [Текст] = Transcatheter aortic valve implantation in patients of high surgical risk: world experience and perspective of usage in Ukraine / Є. Ю. Марушко [и др.] // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 12-20. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АОРТАЛЬНЫЙ КЛАПАН -- AORTIC VALVE (хирургия)
АОРТАЛЬНОГО КЛАПАНА ТРАНСКАТЕТЕРНАЯ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSCATHETER AORTIC VALVE REPLACEMENT (использование, методы)
УКРАИНА -- UKRAINE
Анотація: Процедура транскатетерної імплантації протеза аортального клапана (TAVI) становить альтернативу в лікуванні пацієнтів з високим операційним ризиком із вираженим симптоматичним аортальним стенозом. Незважаючи на відносно великий досвід та широке застосування TAVI в розвинених країнах, в Україні таке втручання проводять у поодиноких випадках, водночас потреба в його рутинному запровадженні, згідно з розрахованими статистичними даними, значна. Введення процедури TAVI до засобів надання медичної допомоги хворим з високим хірургічним ризиком із симптоматичним вираженим аортальним стенозом дозволить продовжити тривалість та поліпшити якість життя таких пацієнтів
Дод.точки доступу:
Марушко, Є. Ю.
Руденко, Н. М.
Маньковський, Г. Б.
Ревенко, К. А.
Ємець, І. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Клінічні характеристики та якість життя пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією, відібраних для реваскуля- ризаційних втручань [Текст] = Clinical characteristics and quality of life of patients with ischemic cardiomyopathy selected for revascu¬larization procedures / Н. Б. Іванюк [и др.] // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 21-28. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
КАРДИОМИОПАТИИ -- CARDIOMYOPATHIES (хирургия)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
МИОКАРДА РЕВАСКУЛЯРИЗАЦИЯ -- MYOCARDIAL REVASCULARIZATION (методы)
Анотація: Мета - оцінити клінічні характеристики та якість життя (ЯЖ) пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця, серцевою недостатністю (СН) і зниженою фракцією викиду лівого шлуночка (ФВЛШ), підготовлених за умов реальної практики до здійснення реваскуляризації міокарда. У зрізовому одноцентровому дослідженні проаналізували дані, отримані при клініко-інструментальному обстеженні послідовно госпіталізованих 148 пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією (130 чоловіків і 18 жінок віком у середньому (62±9) років). Виконували комплекс обстежень, необхідних при відборі пацієнтів та підготовці до реваскуляризаційних втручань. Аналізували демографічні характеристики, чинники ризику, супутні хвороби, фонове лікування. Показники ЯЖ оцінювали за опитувальником SF-36 та порівнювали з такими в інших дослідженнях у пацієнтів із СН. Отримані дані свідчать про зниження ЯЖ за різними шкалами опитувальника SF-36 у пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією, підготовлених для реваскуляризаційних втручань. Погіршення ЯЖ загалом узгоджувалося з наявністю зниженої ФВЛШ та високою частотою виявлення супутніх хвороб. Потреба в корекції ЯЖ - один із основних аргументів на користь виконання реваскуляризації міокарда
Дод.точки доступу:
Іванюк, Н. Б.
Жарінов, О. Й.
Міхалєв, К. О.
Єпанчінцева, О. А.
Тодуров, Б. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Можливості диференційованого підходу до при значення кардіопротекторів у хворих з гострим інфарктом міокарда зі стійкою елевацією сегмента ST з урахуванням амінокислотного спектра крові [Текст] = Possibility of differentiated approach to the usage of cardio protectors in patients with acute ST-elevation myocardial infarction taking into account the plasma amino acid spectrum / О. Б. Яременко, Н. Х. Іорданова, П. Ф. Дудка // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 29-40. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (терапия)
ЗАЩИТНЫЕ ПРИСПОСОБЛЕНИЯ -- PROTECTIVE DEVICES (использование)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME (терапия)
Анотація: Мета - порівняти ефективність кверцетину та 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинату, оцінити залежність розвитку позитивної відповіді на терапію від вихідного стану амінокислотного спектра плазми крові (АСП) у хворих з гострим інфарктом міокарда зі стійкою елевацією сегмента ST. Обстежено 116 хворих, яких було рандомізовано в три групи: в І та II групах додатково призначали один із метаболічних кардіопротекторів - кверцетин або 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинат, у групі порівняння - тільки базисну терапію згідно із затвердженими стандартами. Головним критерієм відповіді на лікування вважали динаміку індексу регіональної скоротливості лівого шлуночка з 1-ї до 10-ї доби госпітального періоду. Встановлено, що ефективність метаболічних кардіопротекторів значною мірою залежить від АСП, насамперед вмісту та співвідношення амінокислот, залучених у процеси реалізації метаболічної дії препаратів. Позитивний ефект від призначення кверцетину асоціюється з меншим вихідним відношенням фенілаланін/тирозин у плазмі крові ( 2,1). Призначення 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинату доцільне в пацієнтів з меншим вихідним відношенням гомоцистеїн/метіонін у плазмі крові ( 0,33)
Дод.точки доступу:
Яременко, О. Б.
Іорданова, Н. Х.
Дудка, П. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Живило, І. О.
    Створення загальнодержавного реєстру хворих із легеневою гіпертензією - вимога сучасності? [Текст] = Is national registry of patients with pulmonary arterial hypertension currently required? / І. О. Живило, Г. Д. Радченко, Ю. М. Сіренко // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 41-46. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ ЛЕГОЧНАЯ -- HYPERTENSION, PULMONARY
РЕГИСТРАЦИОННЫЙ АНАЛИЗ -- ACTUARIAL ANALYSIS (тенденции)
КАРДИОЛОГИЯ -- CARDIOLOGY (тенденции)
Анотація: Мета - проаналізувати та висвітлити річні дані реєстру пацієнтів з різними формами легеневої гіпертензії (ЛГ). В одноцентровий реєстр за 14 міс (з травня 2014 р. до серпня 2015 р.) внесено дані 64 хворих: з ідіопатичною легеневою артеріальною гіпертензією (ЛАГ) -22 (34,4 %) пацієнти, з ЛАГ, асоційованою із ПВС, -23 (35,9 %), із хронічною посттромбоемболічною ЛГ -12 (18,8 %), з ЛАГ, асоційованою із захворюваннями сполучної тканини, - 5 (7,8 %), з ЛАГ, асоційованою із портальною гіпертензією, - 2 (3,1 %). Більшість (70,3 %) пацієнтів мали вік менше 44 років. ЛГ переважно виявляли в жінок у співвідношенні 3 : 1 у всіх групах, крім пацієнтів з хронічною посттромбоемболічною ЛГ, в якій співвідношення становило 1 : 2. На момент звернення до центру стан більшості (59,38 %) хворих відповідав III функціональному класу (ФК) за класифікацією ВООЗ, при цьому II ФК був у 17 (26,56 %) пацієнтів, а IV ФК - у 9 (14,06 %). Систолічний тиск у легеневій артерії, визначений при катетеризації правих відділів серця, становив у середньому (90,80+4,05) мм рт. ст. В Україні хворі на ЛГ потребують більш ранньої постановки діагнозу та адекватного призначення специфічної терапії, зокрема комбінованої, для підвищення тривалості та якості життя, зниження частоти випадків госпіталізації та смерті цієї категорії пацієнтів
Дод.точки доступу:
Радченко, Г. Д.
Сіренко, Ю. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Крушинська, Н. А.
    Аналіз поширеності синдрому обструктивного апное, сну у хворих із резистентною артеріальною гіпертензією [Текст] = Analysis of the occurrence of the obstructive sleep apnea syndrome in patients with resistant arterial hypertension / Н. А. Крушинська, Ю. М. Сіренко // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 47-55. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АПНОЭ ОБСТРУКТИВНОЕ ВО СНЕ -- SLEEP APNEA, OBSTRUCTIVE (эпидемиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
Анотація: Мета - проаналізувати поширеність синдрому обструктивного апное сну (СОАС) і стан пружно-еластичних властивостей артерій у хворих з резистентною артеріальною гіпертензією (АГ). У дослідження залучено 149 осіб (112 (75,2 %) чоловіків та 37 (24,8 %) жінок) віком у середньому (53,12±2,43) року з рівнем артеріального тиску (AT) у середньому (150,17±5,77)/(94,43±3,60) мм рт. ст. У 90 пацієнтів діагностовано резистентну АГ; у 59 хворих, які приймали 1-3 препарати, АГ була визнана як медикаментозно контрольована. СОАС діагностували у разі значення індексу апное та гіпопное 5 подій за 1 год, АГ визначали як резистентну при AT 140 та/або 90 мм рт. ст. при прийомі трьох антигіпертензивних препаратів в оптимальних дозах, один з яких діуретик. У хворих із резистентною АГ виявлено на 22,8 % достовірно більшу поширеність СОАС порівняно з хворими з медикаментозно контрольованою АГ із переважанням СОАС середнього та тяжкого ступенів (відповідно 24,4 та 37,8 %). Хворі з резистентною АГ мають на 20,3 мм рт. ст. вищий центральний аортальний тиск (Р0,0001), на 13,9 % вищий індекс маси міокарда лівого шлуночка (Р0,05), на 1,95 м/с вищу швидкість поширення пульсової хвилі артеріями еластичного типу та на 1,08 м/с вищу швидкість поширення пульсової хвилі артеріями м’язового типу порівняно з хворими з контрольованою АГ, що свідчить про підвищення жорсткості артерій
Дод.точки доступу:
Сіренко, Ю. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Сичов, О. С.
    Функція міокарда і якість життя в пацієнтів з уперше виявленою фібриляцією передсердь [Текст] = Myocardial function and quality of life in patients with new-onset atrial fibrillation / О. С. Сичов, А. О. Бородай // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 56-62. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
МИОКАРД -- MYOCARDIUM
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ -- ATRIAL FIBRILLATION
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ -- ECHOCARDIOGRAPHY (использование)
Анотація: Мета - оцінити основні клінічні характеристики, структурно-функціональні показники міокарда та якість життя у хворих з уперше виявленою фібриляцією передсердь (ФП) неклапанного походження. У зрізовому проспективному дослідженні взяли участь 322 послідовно госпіталізовані пацієнти з ФП неклапанного походження. Перший епізод аритмії реєстрували у 104 (32,3 %) хворих. Пацієнтам виконано клініко-інструментальне дослідження, трансторакальну та черезстравохідну ехокардіографію. Для оцінки тривоги й депресії використовували шкалу HADS, для оцінки якості життя - HeartQol. Також у хворих проводили опитування стосовно прихильності до терапії. Результати дослідження порівнювали в групах пацієнтів з уперше виявленою і повторною ФП. У хворих з уперше виявленою ФП виражені ознаки тромбоутворення, систолічну дисфункцію ТІШ реєстрували з тією ж частотою, що і в пацієнтів з повторним епізодом ФП. Найбільш виражені зміни як фізичного, так і емоційного компонентів якості життя спостерігали саме у хворих з повторним епізодом аритмії, а частота виявлення значущої тривоги і депресії достовірно не відрізнялася між групами
Дод.точки доступу:
Бородай, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Шанина, И. В.
    Изменения параметров электрокардиостимуляции у пациентов с имплантированными электрокардиостимуляторами с разной длительностью комплекса QRS при наблюдении в течение 6 месяцев [Текст] = Changes of permanent pacing parameters in patients with implanted pacemakers depending on QRS complex duration at six months follow-up / И. В. Шанина, Д. Е. Волков, Н. И. Яблучанский // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 63-66. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЭЛЕКТРИЧЕСКАЯ СТИМУЛЯЦИЯ -- ELECTRIC STIMULATION (методы)
НАБЛЮДЕНИЕ -- OBSERVATION (методы)
СЕРДЕЧНЫХ КЛАПАНОВ ПРОТЕЗОВ ИМПЛАНТАЦИЯ -- HEART VALVE PROSTHESIS IMPLANTATION (тенденции)
Анотація: Цель - оценить изменения параметров электрокардиостимуляции при разной продолжительности комплекса QRS в течение 6 месяцев наблюдения у пациентов с имплантированными электрокардиостимуляторами (ЭКС). Обследованы 66 пациентов (26 женщин и 40 мужчин) в возрасте (69±7) лет с ЭКС, имплантированными по поводу атриовентрикулярной блокады 2-й и 3-й степени. Пациентов разделили на три группы в зависимости от продолжительности комплекса QRS: 1-я - с нормальной продолжительностью (до 120 мс), 2-я - с удлиненной продолжительностью (120-149 мс) и 3-я - с существенно удлиненной (150 мс и более). Базовая частота, порог стимуляции желудочков, атриовентрикулярная задержка, процент желудочковой стимуляции за 6 месяцев наблюдения не изменялись ни в одной из групп пациентов. Импеданс желудочкового электрода уменьшался, причем скорость его уменьшения с увеличением продолжительности комплекса QRS возрастала. Более высокий в начале электрокардиостимуляции процент времени фибрилляции предсердий у пациентов с продолжительностью комплекса QRS 150 мс и более со временем снижался, не достигая, однако, значений у больных с меньшей продолжительностью комплекса QRS, у которых они оставались практически на одном уровне весь период наблюдения
Дод.точки доступу:
Волков, Д. Е.
Яблучанский, Н. И.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Федьків, С. В.
    Використання мультидетекторної комп’ютерної томографії для оцінки атеросклеротичного ураження вінцевих артерій у пацієнтів з ішемічною хворобою серця та супутніми захворюваннями [Текст] = Multidetector computed tomography in assessment of the coronary atherosclerotic lesions in patients with ischemic heart disease and other comorbidities / С. В. Федьків, В. С. Танасічук // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 67-74. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ТОМОГРАФИЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ МУЛЬТИДЕТЕКТОРНАЯ -- MULTIDETECTOR COMPUTED TOMOGRAPHY (использование, методы)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
Анотація: Мета - вивчити можливості мультидетекторної комп’ютерної томографії (МДКТ) для оцінки атеросклеротичного ураження вінцевих артерій у хворих на ішемічну хворобу серця із супутніми цукровим діабетом (ЦД) та хронічною хворобою нирок (ХХН). Представлено результати МДКТ-дослідження, проведеного у 86 пацієнтів з хронічною ішемічною хворобою серця та стабільною стенокардією. Серед них 36 осіб мали супутні захворювання: 15 - ЦД 2-го типу, 21 - ХХН. Встановлена висока діагностична ефективність МДКТ для діагностики кальцинозу вінцевих артерій та виявлення гемодинамічно значущих стенозів вінцевих артерій, порівнянна з такою селективної коронаровентрикулографії (чутливість - 87,5 %, специфічність - 95,4 %, точність - 93,7 %). Виявлено значніші атеросклеротичні зміни вінцевих артерій у хворих на ІХС із супутніми ЦД 2-го типу та ХХН
Дод.точки доступу:
Танасічук, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Поражение сердца при системных васкулитах, ассоциированных с антинейтрофильными цитоплазматическими антителами [Текст] = Heart involvement in systemic vasculitis associated with antineutrophil antibodies / О. В. Синяченко, М. В. Ермолаева, Л. В. Седая // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 75-80. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
СИСТЕМНЫЙ ВАСКУЛИТ -- SYSTEMIC VASCULITIS
АНТИТЕЛА АНТИНЕЙТРОФИЛЬНЫЕ ЦИТОПЛАЗМАТИЧЕСКИЕ -- ANTIBODIES, ANTINEUTROPHIL CYTOPLASMIC (анализ, химия)
ЭЛЕКТРОКАРДИОГРАФИЯ -- ELECTROCARDIOGRAPHY (использование)
Дод.точки доступу:
Синяченко, О. В.
Ермолаева, М. В.
Седая, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Сагаловски, С.
    Кальцификация сосудов и остеопороз: от понимания единства клеточно-молекулярных механизмов к поиску молекул как потенциальных мишеней терапии [Текст] = Vascular calcification and osteoporosis: from understanding common cellular and molecular mechanisms to search molecules as potential therapeutic targets / С. Сагаловски, Т. Рихтер // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 81-92. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ОСТЕОПОРОЗ -- OSTEOPOROSIS (терапия)
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ КАЛЬЦИФИКАЦИЯ -- VASCULAR CALCIFICATION (терапия)
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES (химия)
Анотація: Представлены современные данные литературы об общности клеточно-молекулярных механизмов развития патогенеза кальцификации сосудов (атеросклероза) и остеопороза. Ключевая роль некоторых молекул клеточной сигнальной системы и их антагонистов в развитии общих механизмов кальцификации сосудов (атеросклероза) и остеопороза предопределила поиск молекул- мишеней для создания новых средств терапии. Открытие цитокиновой RANKL-RANK-OPG системы и значимой роли катепсина К в развитии процессов ремоделирования кости и кальцификации сосудов позволило разработать новые препараты - деносумаб, полностью человеческое моноклональное антитело к RANKL, и ингибитор катепсина К - оданакатиб
Дод.точки доступу:
Рихтер, Т.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Оновлені практичні настанови Європейської асоціації серцевого ритму щодо застосування вітамін К-незалежних антикоагулянтів у пацієнтів з неклапанною фібриляцією передсердь. Частина 1 [Текст] = Updated European Heart Rhythm Association Practical Guide on the use of non-vitamin К antagonist anticoagulants in patients with non-valvular atrial fibrillation. Part 1 / Н. Heidbuchel, P. Verhamme, М. Alings // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 93-111


MeSH-головна:
АНТИКОАГУЛЯНТЫ -- ANTICOAGULANTS (терапевтическое применение)
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ -- ATRIAL FIBRILLATION (терапия)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
АССОЦИАТИВНОЕ ОБУЧЕНИЕ -- ASSOCIATION LEARNING
Анотація: Настанови є оновленням оригінальних практичних рекомендацій, опублікованих у червні 2013 р. Вітамін К-незалежні (нові) пероральні антикоагулянти (НОАК) - це альтернатива антагоністам вітаміну К (АВК) щодо профілактики інсульту в пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП) неклапанного генезу. У настановах висвітлені практичні аспекти застосування НОАК: 1) ініціювання терапії НОАК і принципи динамічного спостереження за пацієнтами; 2) визначення антикоагулянтного ефекту НОАК; 3) фармакокінетика і лікарські взаємодії НОАК; 4) перехід між різними режимами антикоагулянтної терапії; 5) дії при порушеннях режиму прийому препаратів; 6) застосування НОАК у пацієнтів з хронічною хворобою нирок; 7) дії при передозуванні препаратів; 8) ведення пацієнтів з кровотечами як ускладненням антикоагулянтної терапії; 9) принципи застосування НОАК у пацієнтів, які готуються до планових хірургічних мь або абляції; 10) принципи застосування НОАК у пацієнтів, яким буде здійснюватися екстрене хірургічне втручання; 11) кардіоверсія в пацієнтів, які приймають НОАК; 12) вибір між НОАК та АВК у пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями
Дод.точки доступу:
Heidbuchel, H.
Verhamme, P.
Alings, M.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)