Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=УУ13/2021/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 19
Показані документи з 1 по 19
1.


    Хиць, А. Р.
    Новітні терапевтичні можливості в лікуванні хронічної серцевої недостатності [Текст] / А. Р. Хиць // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 3-6. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Дапагліфлозин

MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- HEART FAILURE (лекарственная терапия)
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ -- DRUG-RELATED SIDE EFFECTS AND ADVERSE REACTIONS (патофизиология)
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: У рамках проєкту «Сучасна та майбутня перспектива лікування серцевої недостатності» відбувся цикл науково-практичних вебінарів «Новітні терапевтичні можливості в лікуванні хронічної серцевої недостатності», спікерами якого виступили Леонід Воронков, доктор медичних наук, професор, керівник відділу серцевої недостатності Національного наукового центру (ННЦ) «Інститут кардіо­логії ім. акад. М.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук (НАМН) України, Олександр Пархоменко, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, керівник відділу реанімації та інтенсивної терапії ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» НАМН України, Ярослав Лутай, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділу реанімації та інтенсивної терапії ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» НАМН України, та Тарас Чендей, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішніх хвороб Ужгородського національного університету
Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Дзяк, Л. А.
    Когнітивний та нейросенсорний дефіцит різного генезу: як не пропустити головне [Текст] / Л. А. Дзяк // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Нейроплант

   Вітанго


   Мемоплант


   Тебокан


MeSH-головна:
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (диетотерапия, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
Анотація: Стрімке поширення захворювань, які супроводжуються порушеннями інтегративних процесів у центральній нервовій системі (ЦНС), що є основою вищих психічних функцій, визначає інтерес до цієї актуальної проблеми сучасності. Когнітивні функції дозволяють швидко та легко адаптуватися до інформації, що потрапляє, і до змін оточуючого середовища, здійснювати зв’язок з навколишнім світом, забезпечуючи цілеспрямовану взаємодію з ним
Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Зозуля, І. С.
    Стовбур головного мозку: фізіологічні та патологічні аспекти [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 14-19. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТВОЛ МОЗГА -- BRAIN STEM (патология, патофизиология, повреждения)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
МОЗГА ГОЛОВНОГО БОЛЕЗНИ -- BRAIN DISEASES (классификация, патофизиология)
СОЗНАНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CONSCIOUSNESS DISORDERS (диагностика, патофизиология, этиология)
Анотація: Стовбур головного мозку (СГМ) являє собою невеликий витягнутий у довжину анатомічний утвір, що з’єднує спинний мозок із відділами головного мозку (ГМ) в задній черепній ямці, вентральніше мозочка, з яким з’єднаний ножками мозочка. У СГМ входять довгастий мозок, міст і середній мозок. СГМ має найбільше значення у забезпечені життєво важливих функцій
Основу СГМ становить ретикулярна формація (РФ) — сітка дифузного скупчення нейронів, розміщених у центральній частині довгастого мозку, моста і середнього мозку, яка заповнює простір між ядрами черепних нервів (ЧН), тілами олив і зв’язує волокна висхідних і нисхідних шляхів. Її нейрони отримують еферентну інформацію від спинного мозку, ядер ЧН, мозочка і ГМ і надсилають аферентну інформацію (імпульси) з цих структур. Широкі зв’язки цих нейронів забезпечують всебічний вплив на більшість нейрональних процесів.
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Зозуля, І. С.
    Травма, травматичний шок. Діагностика та надання невідкладної допомоги [Текст] / І. С. Зозуля, А. О. Волосовець, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA (диагностика, классификация, лекарственная терапия, патофизиология)
ТРОМБОЗ ВЕНОЗНЫЙ -- VENOUS THROMBOSIS (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (использование, методы)
МОЗГА СПИННОГО ТРАВМЫ -- SPINAL CORD INJURIES (диагностика, патофизиология)
ШОК ТРАВМАТИЧЕСКИЙ -- SHOCK, TRAUMATIC (диагностика, классификация, профилактика и контроль)
Анотація: В усіх країнах світу відмічається зростання травматизму. В Україні він зумовлений збройним конфліктом на сході країни, зростанням дорожньо-транспортного травматизму. Щорічний приріст хворих, які перенесли травму головного мозку, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні роки збільшився на 2%. У загальній структурі травматизму черепно-мозкова травма (ЧМТ) займає провідне місце (38–40%). Її частка становить 2/3 летальних випадків, тому ЧМТ образно називають «убивцею № 1» в осіб віком 45 років. Україна займає провідне місце за кількістю постраждалих і загиблих у результаті дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Згідно з даними статистики за останні 5 років зареєстровано 170 тис. ДТП. 43% травмованих — пішоходи та велосипедисти. Збитки від ДТП становлять 2% ВВП, матеріальні збитки від аварій на дорогах — 40 млрд грн на рік. Важливе значення в ДТП має людський фактор. У ¼ постраждалих і травмованих виникає травматичний шок із загальною летальністю до 7,4%
Дод.точки доступу:
Волосовець, А. О.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Ситнік, П. О.
    Аномальна маткова кровотеча: сучасний аналіз етіопатогенезу, діагностики та лікування [Текст] / П. О. Ситнік // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МАТОЧНОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ -- UTERINE HEMORRHAGE (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, хирургия, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
КОНТРАЦЕПТИВЫ ОРАЛЬНЫЕ КОМБИНИРОВАННЫЕ -- CONTRACEPTIVES, ORAL, COMBINED (терапевтическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL (терапевтическое применение)
ТРАНЕКСАМОВАЯ КИСЛОТА -- TRANEXAMIC ACID (терапевтическое применение)
Анотація: У статті представлений сучасний аналіз етіопатогенезу аномальної маткової кровотечі, огляд наукових досліджень, що охоплюють симптоматику, методи діагностики та рекомендації щодо вибору тактики і лікування аномальної маткової кровотечі
Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Доцільність застосування циторедуктивної хірургії та гіпертермічної внутрішньочеревної хіміотерапії у хворих на рак яєчника. Дискусійні аспекти [Текст] / О. П. Манжура [та ін.] // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 31-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- OVARIAN NEOPLASMS (диагностика, терапия, хирургия, эпидемиология)
ХИМИОТЕРАПИЯ АДЪЮВАНТНАЯ -- CHEMOTHERAPY, ADJUVANT (использование)
ЦИТОРЕДУКЦИЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ -- CYTOREDUCTION SURGICAL PROCEDURES (использование)
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ -- SURVIVAL ANALYSIS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Лікування розповсюдженого раку яєчника зазвичай включає циторедуктивну хірургію та системну хіміотерапію у поєднанні з таргетною. Результати лікування на сьогодні є невтішними, смертність становить 9,0 на 100 тис. жіночого населення незалежно від віку. Це спонукало до вивчення нових методів лікування, а саме гіпертермічної внутрішньочеревної хіміотерапії у поєднанні з циторедукцією. Ми провели аналіз літературних даних та різних досліджень, згідно з якими при застосуванні гіпертермічної внутрішньочеревної хіміотерапії у поєднанні з циторедукцією безрецедивна виживаність хворих на розповсюджений рак яєчника підвищується на 3,5 міс, а загальна виживаність — на 11,8 міс.
Дод.точки доступу:
Манжура, О. П.
Осинський, Д. С.
Кухар, І. В.
Майстренко, Є. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Застосування інгаляційних засобів для зниження частоти загострень хронічного бронхіту [Текст] / М. М. Кочуєва [та ін.] // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Ацетилцистеїн

   Флу-Ацил


   Амброксол


MeSH-головна:
БРОНХИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- BRONCHITIS, CHRONIC (лекарственная терапия, патофизиология)
ВВЕДЕНИЕ ЛЕКАРСТВ ИНГАЛЯЦИОННОЕ -- ADMINISTRATION, INHALATION
РАСПЫЛИТЕЛИ И ИСПАРИТЕЛИ -- NEBULIZERS AND VAPORIZERS (использование)
Анотація: Мета дослідження: оцінити клініко-функціональну ефективність і безпеку розчину для небулайзера ФЛУ-АЦИЛ бронхо в інгаляціях у пацієнтів із хронічним бронхітом для профілактики загострень в період ремісії. Об’єкт і методи дослідження. У дослідження включено 60 пацієнтів віком 25–55 років з хронічним бронхітом в період ремісії, що мали в анамнезі мінімум 1 загострення на рік за останні 3 роки. Пацієнти розділені на групи: 1-ша (n=30) — застосовували ФЛУ-АЦИЛ бронхо (1 інгаляція на добу протягом 10 днів), 2-га (n=30) — амброксол (1 інгаляція 22,5 мг/добу). Обстеження пацієнтів проводили до початку лікування, на 11-й день від початку лікування і у віддалені терміни після завершення терапії — через 30 та 80 днів. Результати. Позитивний результат застосування ФЛУ-АЦИЛ бронхо досягається у 100% хворих після 10-денного курсу інгаляцій. Позитивний ефект щодо характеру та структури мокротиння у хворих, які застосовують ФЛУ-АЦИЛ бронхо, настає впродовж перших 3 діб лікування, що достовірно швидше, ніж у групі амброксолу (переважно з 3–4-го дня терапії) (p0,01). У групі ФЛУ-АЦИЛ бронхо 100% пацієнтів мають достовірний позитивний ефект відносно симптому кашлю протягом 10-денного курсу інгаляцій, при цьому у 40% з них — вже протягом перших 5 днів терапії. У групі, яка отримувала амброксол, зменшення вираженості симптому кашлю протягом 5 днів відмічали лише у 23,0% хворих, у 43,0% — протягом 10 днів інгаляцій, а у 34,0% значного покращення кашлю після курсу терапії не виявлено (p0,05). За даними Шкали задишки, кашлю і мокротиння (Breathlessness, cough and sputum scale — BCSS) та Шкали оцінки симптомів хронічного бронхіту (Chronic Bronchitis Symptoms Assessment Scale — CBSAS), у пацієнтів після 10-денного прийому ФЛУ-АЦИЛ бронхо достовірно довше відмічали посттерапевтичний позитивний ефект відносно респіраторних симптомів порівняно з групою амброксолу при достовірно кращих показниках об’єму форсованого видиху за 1-шу секунду, пікової об’ємної швидкості видиху, приросту максимальної об’ємної швидкості на рівні 25 (p0,05). Після 10-денного курсу інгаляцій ФЛУ-АЦИЛ бронхо тривалість ремісії становить 70,4±5,99 дня, що достовірно більше, ніж у групі амброксолу (55,5±7,62 дня) (p0,01). Застосування обох засобів дозволило уникнути загострень хронічного бронхіту у пацієнтів групи спостереження протягом 46–90 днів від початку терапії, тобто як мінімум на 6,5 тиж у 100% пацієнтів з перевагами на користь ФЛУ-АЦИЛ бронхо. Висновки. Розчин для небулайзеру ФЛУ-АЦИЛ бронхо — засіб з високою клінічною ефективністю у пацієнтів із хронічним бронхітом. Отримані дані дозволяють припустити доцільність застосування 10-денного курсу ФЛУ-АЦИЛ бронхо 1 раз на 3 міс з метою цілорічної профілактики загострень хронічного бронхіту (1 раз на 3 міс, 4 рази на рік), що можуть підтвердити результати більш тривалих досліджень із застосуванням ФЛУ-АЦИЛ бронхо протягом року.
Дод.точки доступу:
Кочуєва, М. М.
Грек, І. І.
Рогожин, А. В.
Кочуєв, Г. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Розробка технології лікування COVID-19-асоційованої пневмонії лікарськими препаратами, що містять флавоноїд кверцетин [Текст] / І. А. Зупанець [та ін.] // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 41-46. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Квертин

   Корвітин


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (лекарственная терапия)
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (лекарственная терапия, этиология)
ФЛАВОНОИДЫ -- FLAVONOIDS (терапевтическое применение)
Анотація: Розробка нових методів та підходів до лікування COVID-19 із застосуванням відомих лікарських засобів, а саме біофлавоноїду кверцетину, є патогенетично обґрунтованою та перспективною. Мета роботи — вивчення впливу лікарських засобів, що містять кверцетин, на перебіг пневмонії, асоційованої з коронавірусною хворобою, на фоні базової терапії. Відповідне клінічне випробування проведено із залученням 200 пацієнтів обох статей віком 18 років з пневмонією, асоційованою з 2019-nCoV гострою респіраторною хворобою, що перебували на стаціонарному лікуванні та отримували базову терапію. Результати дослідження свідчать, що ступенева терапія кверцетином (поетапне застосування препаратів Корвітин® та Квертин) на фоні базової терапії прискорює на 2 доби одужання хворих на пневмонію, асоційовану з коронавірусною хворобою, порівняно з контрольною групою. Результати дослідження підтверджують високий рівень безпеки зазначеної схеми застосування кверцетину
Дод.точки доступу:
Зупанець, І. А.
Голубовський, О. А.
Копча, В. С.
Мороз, Л. В.
Тарасенко, О. О.
Безугла, Н. П.
Пасічник, М. Ф.
Карабиньош, С. О.
Максимчук, Г. В.
Кобринська, О. Я.
Шульга, Д. І.
Гарбуз, Д. М.
Морочковський, Р. С.
Зощак, М. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Степанов, Ю. М.
    Особливості дисбіотичних змін товстого кишечнику та показників коротколанцюгових жирних кислот у пацієнтів із хронічними запальними захворюваннями кишечнику залежно від нутритивного статусу [Текст] / Ю. М. Степанов, М. В. Тітова // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 47-51. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КОЛИТ ЯЗВЕННЫЙ -- COLITIS, ULCERATIVE (патофизиология)
КРОНА БОЛЕЗНЬ -- CROHN DISEASE (патофизиология)
КИШЕЧНИКА ВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- INFLAMMATORY BOWEL DISEASES (патофизиология)
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ -- FATTY ACIDS (анализ)
ДИСБАКТЕРИОЗ -- DYSBIOSIS (диагностика)
Анотація: Мета: визначення глибини дисбіотичних порушень кількісного та якісного складу мікрофлори товстого кишечнику, а також рівнів коротколанцюгових жирних кислот (КЖК) у пацієнтів із хронічними запальними захворюваннями кишечнику (ХЗЗК) залежно від нозології та ступеня нутритивної недостатності. Об’єкт і методи дослідження. Обстежено 100 пацієнтів із ХЗЗК віком 19–79 років (середній вік 42,54±1,5 року), у тому числі 70 хворих на неспецифічний виразковий коліт (НВК), 30 — на хворобу Крона (ХК). За ступенем нутритивної недостатності усі хворі поділені на 3 групи: I — без ознак нутритивної недостатності, II — з легким та III — з середнім ступенем нутритивної недостатності. Усім хворим проведено загальноклінічне обстеження, антропометричні вимірювання, бактеріологічне дослідження калу та хроматографію КЖК у копрофільтраті. Результати. Мікробіологічні дослідження виявили наявність глибоких змін якісного та кількісного складу мікрофлори товстого кишечнику у 100,0% хворих на ХЗЗК з переважанням дисбіозу ІІI ступеня (38,0%). Основні зміни стосувалися вірогідного (р0,001) зменшення кількості основних симбіонтів мікробіоценозу товстого кишечнику, а саме зниження рівня біфідобактерій у 89,0% та лактобактерій — у 92,0% пацієнтів у загальній групі ХЗЗК. У хворих на ХК та НВК виявлено вірогідне зниження рівня біфідобактерій (86,7 та 90,0% відповідно) відносно здорових осіб (р0,001). Кількість лактобактерій зменшена в усіх хворих на ХК та 88,6% групи НВК (р0,001). Виявлено залежність дисбіотичних змін у досліджених хворих від наявності або ступеня нутритивної недостатності. Декомпенсовану форму дисбіозу частіше відмічали у хворих ІІІ групи (50,0%) на відміну від І групи, де її частота становила лише 26,5%. Зниження концентрації біфідобактерій у вмісті товстого кишечнику у хворих ІІІ групи виявляли найчастіше — у 79,3%, тоді як дефіцит лактобактерій найчастіше відмічали у хворих І групи (94,7%). Крім того, у ІІІ групі вищою була частота виділення дріжджоподібних грибів роду Candida (55,2%). При аналізі відносного вмісту КЖК у копрофільтраті спостерігали зміни, як сумарного загального вмісту, так і показників окремих КЖК відносно здорових осіб, що свідчило про пригнічення метаболічної активності нормальної мікрофлори. Виявлено, що рівень оцтової кислоти (С2) у 100,0% пацієнтів усіх трьох груп (з наявністю або без нутритивної недостатності) з ХЗЗК був зниженим відносно групи контролю (р0,001). У пацієнтів із НВК відмічали вірогідне підвищення рівнів пропіо­нової кислоти (С3) у 4,4 раза (р0,05) у II та III групах, а також виявлено тенденцію до значного зниження показників масляної кислоти (С4), переважно у хворих III групи. Висновки. Глибокі зміни якісного та кількісного складу мікрофлори у товстому кишечнику притаманні усім хворим на ХЗЗК. Вираженість дисбіотичних змін збільшується з посиленням тяжкості нутритивної недостатності, тож можливо розглядати тяжкий дисбіоз як прогностичний маркер порушень нутритивного статусу. Різноспрямовані відхилення від контролю основних метаболітів мікробіоти товстого кишечнику можуть служити біохімічними маркерами структурних і функціональних порушень кишкового мікробіоценозу. Враховуючи вищенаведене, визначення показників вмісту КЖК може мати діагностичне і прогностичне значення.
Дод.точки доступу:
Тітова, М. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Функціональний стан ендотелію та додаткові можливості його корекції при застосуванні етилметилгідроксипіридину сукцинату у пацієнтів із артеріальною гіпертензією [Текст] / Л. А. Міщенко [та ін.] // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Етилметилгідроксипіридину сукцинат

   Мексикор


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (лекарственная терапия, патофизиология)
АЛЬБУМИНЫ -- ALBUMINS (анализ)
ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ-ПРЕДШЕСТВЕННИКИ -- ENDOTHELIAL PROGENITOR CELLS
Анотація: Мета: вивчити функціональний стан ендотелію на основі визначення функціонального резерву клітин — попередників ендотеліоцитів (КПЕ), показника ендотелійзалежної вазодилатації (ЕЗВД) у пацієнтів із резистентною (РАГ) та контрольованою артеріальною гіпертензією (КАГ), а також можливості етилметилгідроксипіридину сукцинату (ЕМГПС) в корекції виявлених порушень. Об’єкт і методи дослідження. Включено 50 пацієнтів із артеріальною гіпертензією (АГ), які розподілені на групи втручання (n=26) та порівняння (n=24). До стандартної терапії АГ в групі втручання додавали ЕМГПС (10 днів внутрішньом’язово, далі 8 тиж внутрішньо). На початку та наприкінці дослідження оцінювали рівень офісного, добового артеріального тиску (АТ), проводили пробу з компресією плечової артерії. Визначення вмісту в крові КПЕ (фенотип CD45+/CD34+) методом проточної цитометрії вивчали до та через 60 хв після проби з дозованим фізичним навантаженням на велоергометрі. Результати. Встановлено, що для пацієнтів із РАГ характерний нижчий на 25% індекс ЕЗВД порівняно з пацієнтами з КАГ (р=0,03). Наявність АГ асоціювалася з нижчим на 21% вмістом в крові КПЕ, ніж у здорових донорів (р0,05), особливо при РАГ. Додавання ЕМГПС сприяло суттєвому підвищенню індексу ЕЗВД з найвираженішим ефектом у пацієнтів із РАГ, супроводжувалося тенденцією до зростання КПЕ у вихідному стані та відновлення резервної функції кісткового мозку продукувати КПЕ у відповідь на ішемію. Висновки. Застосування ЕМГПС покращує функціональний стан ендотелію у пацієнтів із КАГ та РАГ
Дод.точки доступу:
Міщенко, Л. А.
Овдієнко, Т. М.
Матова, О. О.
Талаєва, Т. В.
Третяк, І. В.
Василинчук, Н. М.
Вавілова, Л. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Грубляк, В. В.
    Когнітивно-поведінкова терапія як шлях до адаптації при психосоціальній дисфункції у дітей та підлітків з обмеженими функціональними можливостями [Текст] / В. В. Грубляк // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 57-59


MeSH-головна:
АДАПТАЦИИ ПСИХОСОЦИАЛЬНОЙ НАРУШЕНИЯ -- ADJUSTMENT DISORDERS (терапия)
КОГНИТИВНАЯ ТЕРАПИЯ -- COGNITIVE THERAPY (методы)
ПСИХИЧЕСКИ НЕПОЛНОЦЕННЫЕ ЛИЦА -- MENTALLY DISABLED PERSONS (реабилитация)
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Анотація: Стаття присвячена проблемі психосоціальної адаптації дітей та підлітків з інвалідністю внаслідок перенесених захворювань нервової системи. Орієнтуючись на досвід інновацій вітчизняних і зарубіжних науковців і практиків, враховуючи аналіз сучасного стану процесу психофізичної та психосоціальної адаптації осіб з обмеженими функціональними можливостями в Україні, вивчення практичного досвіду діяльності центрів ранньої реабілітації дітей-інвалідів та підлітків, автором визначено умови забезпечення ефективності адаптації при психосоціальній дисфункції у таких осіб
Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Ефективність та безпека терапії бетагістином у пацієнтів із хворобою Меньєра: первинні результати дослідження BEMED [Текст] // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 60-62. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МЕНЬЕРА БОЛЕЗНЬ -- MENIERE DISEASE (лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ВЕРТИГО -- VERTIGO (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
БЕТАГИСТИН -- BETAHISTINE (терапевтическое применение)
Анотація: Хвороба Меньєра (ХМ) характеризується повторюваними нападами вертиго, флуктуруючою сенсоневральною приглухуватістю, закладеністю і шумом у вухах. Відмітною гістопатологічною ознакою захворювання є ендолімфатичний гідропс. У США поширеність ХМ становить 190 на 100 тис. із співвідношенням жінки/чоловіки 1,89. Пік захворюваності припадає на вік 41–59 років. Найбільш значущим і неприємним симптомом ХМ є непередбачувані напади вертиго. Завдання лікування включають припинення або зниження частоти і тяжкості нападів вертиго, усунення або зменшення шуму у вухах, запобігання порушенню вестибулярної функції і втрати слуху. Враховуючи хронічну природу захворювання, а також флуктуруючий та епізодичний характер симптомів, будь-який препарат, який призначають з метою профілактики, повинен виявляти доведену довгострокову ефективність
Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Марута, Н. О.
    Лікування когнітивних розладів при депресії, зумовлений цереброваскулярною патологією: можливості впливу на ацетилхолінову нейротрансмісію [Текст] / Н. О. Марута, І. О. Явдак, О. С. Череднякова // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 65-71. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Холіна альфосцерат

   Церегліа


MeSH-головна:
ДЕПРЕССИЯ -- DEPRESSION (лекарственная терапия, патофизиология)
КОГНИТИВНОЕ НАРУШЕНИЕ УМЕРЕННОЕ -- MILD COGNITIVE IMPAIRMENT (лекарственная терапия, патофизиология)
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА -- NEUROPROTECTIVE AGENTS (терапевтическое применение)
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS (патофизиология)
ЭНЦЕФАЛОПАТИЯ ГИПЕРТЕНЗИВНАЯ -- HYPERTENSIVE ENCEPHALOPATHY (патофизиология, этиология)
Анотація: З метою оцінки ефективності застосування препарату Церегліа® (холіну альфосцерат) у комплексному лікуванні депресивних і когнітивних розладів у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію II стадії, зумовлену атеросклерозом, проведено комплексне клінічне і психодіагностичне обстеження (оцінка депресивного стану за шкалою Гамільтона; мнестичної діяльності за методикою заучування 10 слів А.Р. Лурія; когнітивних функцій за Монреальською шкалою оцінки когнітивних функцій; рівня працездатності, концентрації і стійкості уваги за допомогою коректурної проби Бурдона; ступеня вираженості астенічних розладів за суб’єктивною шкалою оцінки астенії 60 пацієнтів із зазначеною патологією. Результати проведеного дослідження доводять високу ефективність застосування у комплексному лікуванні хворих нейропротекторної терапії препаратом Церегліа®. Показано, що додаткове застосування в терапії препарату Церегліа® сприяє редукції депресивних розладів, поліпшенню когнітивних функцій (довільної уваги і мнестичних функцій), підвищенню рівня працездатності й активності, що підтверджує перспективність застосування цього лікарського засобу в терапії даної категорії хворих
Дод.точки доступу:
Явдак, І. О.
Череднякова, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Сергієнко, Р. П.
    Особливості технічного регулювання щодо медичних інфрачервоних термометрів [Текст] / Р. П. Сергієнко, Ю. Г. Жарко, Р. М. Тріщ // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 72-76. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТЕМПЕРАТУРЫ ТЕЛА ИЗМЕНЕНИЯ -- BODY TEMPERATURE CHANGES
ТЕРМОМЕТРЫ -- THERMOMETERS (использование)
КАЧЕСТВА КОНТРОЛЬ -- QUALITY CONTROL
Анотація: Проведено аналіз розвитку та сучасного стану державного технічного регулювання щодо медичних інфрачервоних термометрів, широке застосування яких обумовлено наразі пандемією COVID-19. Етапи розвитку технічного регулювання умовно віднесено до певних часових періодів — до 2016 р. (1-й етап), 2016–2020 рр. (2-й етап) та з 2020 р. по теперішній час (3-й етап). Висвітлено проблемні аспекти стосовно випробувань за процедурами з оцінки відповідності в частині вимог до метрологічних характеристик медичних приладів із функцією вимірювання, щодо термінологічної конкретизації типів медичних термометрів у відповідних нормативних та нормативно-правових документах на кожному з етапів розвитку, щодо стану нормативної бази та відповідних інформаційних ресурсів з точки зору їх доступності для споживачів. Порушено питання періодичного метрологічного контролю медичних інфрачервоних термометрів, які в період пандемії можуть надаватися на ринку за процедурами, альтернативними вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів
Дод.точки доступу:
Жарко, Ю. Г.
Тріщ, Р. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Базика, К. Д.
    Аналіз клініко-функціональних характеристик хронічного обструктивного захворювання легень та коморбідної патології в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений післяаварійний період [Текст] / К. Д. Базика // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 77-80. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика, патофизиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ СИТУАЦИЙ ЛИКВИДАТОРЫ -- EMERGENCY RESPONDERS
ЧЕРНОБЫЛЬСКАЯ ЯДЕРНАЯ КАТАСТРОФА -- CHERNOBYL NUCLEAR ACCIDENT
Анотація: Мета дослідження: проаналізувати клініко-функціональні характеристики перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та супутні захворювання в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) у динаміці. Об’єкт і методи дослідження. Згідно з критеріями включення відібрано 172 хворих на ХОЗЛ різного ступеня тяжкості: основна група — 142 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (середня доза іонізуючого випромінювання (41,89±9,3) сЗв; М±SD) та група нозологічного контролю — 30 хворих, які не зазнали впливу іонізуючого випромінювання. На базі відділення пульмонології відділу терапії радіаційних наслідків Інституту клінічної радіології Національного наукового центру радіаційної медицини проведено проспективне загальноклінічне та функціональне обстеження хворих. Тривале спостереження впродовж 8 років проведено у 40 хворих на ХОЗЛ. Результати. Встановлено, що за відсутності різниці у показниках, які характеризують стадію ХОЗЛ, у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС задишка була вираженішою за шкалою Medical Research Council. В основній групі відмічали вищу частоту супутніх захворювань, зокрема ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, незлоякісних захворювань щитоподібної залози, захворювань шлунково-кишкового тракту та нервової системи. Впродовж динамічного спостереження відмічено тенденцію до підвищення частоти виявлення клінічних ознак порушення стану бронхолегеневої системи в усіх хворих на ХОЗЛ, але більш виражена негативна динаміка у групі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Психологічні особливості підлітків із псоріазом [Текст] / Е. О. Мурзіна [та ін.] // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 81-84. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПСОРИАЗ -- PSORIASIS (патофизиология, психология)
ПОВЕДЕНИЕ -- BEHAVIOR
ЛИЧНОСТИ КАЧЕСТВ ОЦЕНКА -- PERSONALITY ASSESSMENT
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Анотація: Оцінка психологічних особливостей підлітків із псоріазом віком 13–17 років за Багатофакторним особистісним опитувальником Р.Б. Кеттелла виявила низький рівень вираженості особистісних рис, які в 9 з 14 факторів у хлопців та в 13 із 14 — у дів­чат статистично значущо нижчі за нормативні показники. Отримані результати дали можливість окреслити психологічний портрет хлопців із псоріазом як обережних, стриманих, поступливих, поверхневих у роботі та в соціальних контактах, чутливих та довірливих до близьких людей і залежних від значимих осіб. Причиною непорозумінь та звуженого кола спілкування можуть слугувати негнучкість і непоспішність у їх поведінці. Наявність поведінкових реакцій з мінливістю настрою й різноспрямованих тенденцій урівноваженості можна пов’язати з особливостями перебігу захворювання та підлітковим віком. Дівчата з псоріазом — недостатньо товариські, обережні та стримані в соціальних контактах, мають відчуття неповноцінності — це може спричинити замкнутість, від­окремленість та соціальну ізольованість. Вони потребують підтримки та можуть бути нав’язливими. Прояви недостатньо сформованих емоційно-вольових особливостей відмічають залежно від соціального середовища, ситуації та перебігу захворювання
Дод.точки доступу:
Мурзіна, Е. О.
Пьянківська, Л. В.
Рохлецова, Ю. А.
Бардова, К. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Тюлєнєва, О. А.
    Імуногістохімічна оцінка експресії віментину в ендотелії судин міометрія в проєкції матково-плацентарної ділянки при залізодефіцитній анемії вагітних в аспекті хронічної недостатності посліду [Текст] / О. А. Тюлєнєва // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 85-88. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АНЕМИЯ ЖЕЛЕЗОДЕФИЦИТНАЯ -- ANEMIA, IRON-DEFICIENCY (патофизиология)
ПЛАЦЕНТАРНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- PLACENTAL INSUFFICIENCY (патофизиология)
МИОМЕТРИЙ -- MYOMETRIUM (патофизиология)
ИММУНОГИСТОХИМИЯ -- IMMUNOHISTOCHEMISTRY (использование)
ВИМЕНТИН -- VIMENTIN (анализ)
Анотація: Мета: встановити особливості імуноекспресії віментину в ендотелії судин міометрія у проєкції матково-плацентарної ділянки (МПД) при залізодефіцитній анемії (ЗДА) вагітних в аспекті хронічної недостатності посліду (ХНП) у термін 37–40 тиж гестації. Об’єкт і методи дослідження. На 140 біоптатах МПД та міометрія, отриманих під час операції кесаревого розтину при фізіо­логічній вагітності та гестації на фоні ЗДА, використані такі методики: імуногістохімічна на віментин, гістохімічна на фібрин та колагенові волокна за Н.З. Слінченко, забарвлення гематоксиліном та еозином. Результати. У випадках вагітності на фоні ЗДА в ендотеліоцитах артерій міометрія відмічено зростання імуноекспресії віментину, яке корелює зі ступенем гестаційної незрілості МПД та ЗДА. Для ендотеліоцитів венозних судин зазначена тенденція характерна тільки для ЗДА І і ІІ ступенів, а на фоні ЗДА ІІІ ступеня з ознаками ХНП показники імуноекспресії віментину нижчі за аналогічні при фізіологічній вагітності. В ендотеліоцитах мікроциркуляторного русла знижена імуноекспресія віментину при ЗДА І і ІІ ступенів без ознак ХНП, але на фоні ЗДА І і ІІ ступенів з ХНП відмічено незначне посилення його експресії; при ЗДА ІІІ ступеня з ХНП рівень імуновізуалізації віментину у 1,5 раза нижчий порівняно з фізіологічною вагітністю. Висновки. У спостереженнях вагітності на фоні ЗДА без клінічних ознак ХНП підвищення імуногістохімічної концентрації віментину в ендотеліоцитах міометріальних сегментів матково-плацентарних артерій є проявом ушкодження ендотелію на фоні дисциркуляторних явищ, зумовлених недостатньою гестаційною трансформацією спіральних артерій. При гестації на фоні ЗДА з клінічними проявами ХНП зниження імуноекспресії віментину в ендотелії вен та мікроциркуляторного русла є свідченням порушення процесів ангіогенезу і васкулогенезу, гіпоперфузіі та венозного застою в МПД
Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Круть, А. Г.
    Мультимодальні стратегії удосконалення інфекційної безпеки в закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю [Текст] / А. Г. Круть, О. К. Толстанов, В. В. Горачук // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 89-92. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ, БОРЬБА С РАСПРОСТРАНЕНИЕМ -- COMMUNICABLE DISEASE CONTROL (методы, организация и управление)
СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ УЧРЕЖДЕНИЯ -- DENTAL FACILITIES
ПРОФИЛАКТИКА ПЕРВИЧНАЯ -- PRIMARY PREVENTION (организация и управление)
Анотація: Мета: дослідити стан організації інфекційної безпеки та запропонувати мультимодальні стратегії її удосконалення в закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю. Об’єкт дослідження: системи інфекційної безпеки в закладах третинної медичної допомоги стоматологічного профілю. Предмет дослідження: організаційна структура, функції, засоби, заходи з інфекційної безпеки в досліджуваних закладах. Методи дослідження: системний підхід; порівняльний, логіко-структурний аналіз; описове моделювання; графічний. Результати. Встановлено, що системи інфекційної безпеки функціонують відповідно до нормативних вимог. Однак програми профілактики інфекцій та інфекційного контролю не містять заходів з вакцинопрофілактики медичних працівників від парентеральних гепатитів та грипу, зі зміцнення культури інфекційної безпеки, відсутні чіткі критерії моніторингу й оцінки профілактичних заходів. Відсутні інструменти самоконтролю; обмежено використовується внутрішній аудит; не налагоджена чітка взаємодія між усіма зацікавленими сторонами; компоненти інфраструктури (інженерні мережі, комунікації) відокремлені від системи інфекційної безпеки. Використовуються традиційні методи навчання персоналу на робочих місцях. Запропоновані мультимодальні стратегії, спрямовані на використання світових доказових практик, запровадження чек-листів як носіїв критеріїв моніторингу й оцінки та інструменту самоконтролю, використання внутрішнього тематичного аудиту, налагодження комунікацій між зацікавленими сторонами, запровадження інтерактивних форм навчання працівників на робочих місцях та зміцнення культури інфекційної безпеки. Висновки. Використання комплексу мультимодальних стратегій, що базуються на світових доказових практиках, забезпечить удосконалення заходів з інфекційної безпеки в закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю.
Дод.точки доступу:
Толстанов, О. К.
Горачук, В. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


    Біляєва, О. О.
    Причини незадоволених результатів діагностики перитоніту на догоспітальному етапі [Текст] / О. О. Біляєва, В. В. Крижевський, І. В. Кароль // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 93-96. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS (диагностика, осложнения, патофизиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING (этиология)
ТАЗОВЫХ ОРГАНОВ ВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- PELVIC INFLAMMATORY DISEASE (диагностика, осложнения)
МУЛЬТИОРГАННАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- MULTIPLE ORGAN FAILURE (этиология)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ ОШИБКИ -- DIAGNOSTIC ERRORS
МЕДИЦИНСКИЕ ОШИБКИ -- MEDICAL ERRORS
Дод.точки доступу:
Крижевський, В. В.
Кароль, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)