Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=УУ33/2018/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи з 1 по 15
1.


    Каплун, Д. В.
    Порівняльний аналіз тканинного напруження слизових клаптів порожнини рота різних ступенів [Текст] / Д. В. Каплун, В. М. Скрипник, С. О. Ставицький // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 5-8. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ АНОМАЛИИ -- MOUTH ABNORMALITIES
ДЕСНЫ ТКАНЕВОЕ РАЗРАСТАНИЕ -- GINGIVAL OVERGROWTH
Анотація: На думку авторів, важливим є вивчення морфологічних властивостей слизових клаптів порожнини рота й оптимальних величин натягнення і тканинного напруження в ділянці накладення швів. Метою дослідження був порівняльний аналіз слизових клаптів різних ступенів натягу при проведенні клаптевих операцій у порожнині рота. Для детального вивчення структурно-біомеханічних кореляцій у ролі моделі було обрано слизові клапті при різних ступенях натягу. Проведені дослідження виявили структурні зміни волокнистого остова ясен на тлі різного натягу з адекватним зниженням тканинного напруження.
Дод.точки доступу:
Скрипник, В. М.
Ставицький, С. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Malko, N. V.
    Estimation of influence of the therapeutic – prophylactic complex on the immune system indices of experimental animals with simulated gingivitis [Текст] / N. V. Malko, E. V. Bezvushko // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 9-12. - Bibliogr.


MeSH-головна:
ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS (терапия)
МЕТАЛЛЫ ТЯЖЕЛЫЕ -- METALS, HEAVY (вредные воздействия)
ФТОР -- FLUORINE (дефицит)
ИОД -- IODINE (вредные воздействия)
Анотація: Встановлено, що застосування важких металів у комбінації з йод-, фтордефіцитом супроводжується зниженням у сироватці крові імуноглобулінів А, M у 2,5 рази, а G у 2,6 рази на тлі підвищення кількості лейкоцитів у 3,4 рази. Застосування лікувально – профілактичних заходів в експериментальних тварин покращило метаболічні показники, що супроводжувалось зниженням вмісту лейкоцитів на 44,23% на тлі підвищення lg G на 7,30%, lg А на 19,45%, lg М на 17,67%.
Дод.точки доступу:
Bezvushko, E. V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Досвід використання цифрових систем для діагностики гіпертрофічних рубців шкіри обличчя [Текст] / Д. С. Аветіков [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 13-16. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛИЦО -- FACE
КОЖА -- SKIN (повреждения)
РУБЕЦ ГИПЕРТРОФИЧЕСКИЙ -- CICATRIX, HYPERTROPHIC (диагностика)
Анотація: Рубці шкіри голови і шиї, що виникають від дії різних ендогенних та екзогенних факторів, є актуальною проблемою сучасної хірургічної стоматології. У багатьох наукових працях, присвячених вивченню різних методів діагностики рубців, указується, що верифікація діагнозу – досить складне питання. При цьому більшість дослідників наголошують на тому, що ефективне лікування пацієнтів із рубцевими змінами шкіри можливе лише за умови оптимізації диференційованої діагностики патологічних рубців шкіри. Авторами обґрунтовано доведена доцільність застосування RGB-системи для вдосконалення диференційованої діагностики гіпертрофічних рубців шкіри голови і шиї. Завдяки запропонованій методиці детально вивчено особливості архітектоніки шарів шкіри в ділянці гіпертрофічного рубця. Отримані результати дослідження дозволяють удосконалити диференційовану діагностику рубців і розширюють можливості розробки патогенетично обґрунтованого лікування хворих із рубцями голови та шиї.
Дод.точки доступу:
Аветіков, Д. С.
Буханченко, О. П.
Іваницький, Н. А.
Соколова, Н. А.
Бойко, І. Б.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Удод, О. А.
    Потенціометричні показники в пацієнтів із незнімними ортопедичними конструкціями та інтраоральним галітозом [Текст] / О. А. Удод, А. О. Глівінська // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 17-20. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТИТАН -- TITANIUM
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА -- ORTHOTIC DEVICES
ПОТЕНЦИОМЕТРИЯ -- POTENTIOMETRY
ЗАПАХ ИЗО РТА -- HALITOSIS
Анотація: Обстежено 158 осіб, які мають у порожнині рота незнімні штамповано-паяні протези, суцільнолиті протези зі стоматологічних сплавів, суцільнолиті конструкції з титану. У процесі дослідження 35 пацієнтам була проведена заміна наявних зубних протезів на конструкції з титану. Виявлено можливість збереження потенціометричних показників у порожнині рота в межах норми при протезуванні незнімними зубними протезами з титану і позитивну динаміку цих показників у разі заміни незнімних протезів, виготовлених з інших металів, на суцільнолиті з титану.
Дод.точки доступу:
Глівінська, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Дослідження біохімічних показників ротової рідини при ортодонтичному лікуванні [Текст] / Ю. В. Філімонов [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 21-26 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СЛЮНА -- SALIVA (секреция)
КЛИНИЧЕСКИЕ БИОХИМИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- CLINICAL CHEMISTRY TESTS
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ АНОМАЛИИ -- MAXILLOFACIAL ABNORMALITIES
ОРТОДОНТИЯ -- ORTHODONTICS (методы)
Анотація: Біохімічне дослідження ротової рідини в групах дітей, яким для усунення щелепно-лицьових аномалій використовувалася незнімна і знімна ортодонтична апаратура, показало, що через 3 і 6 міс лікування знижувалася активність ферменту ?–амілази. Апаратне лікування приводило до зниження рівнів кальцію і фосфору ротової рідини в обох досліджуваних групах через 3 та 6 міс. Рівень активності лужної фосфатази (ЛФ) через 3 і 6 міс лікування був нижчим порівняно з початком лікування в обох досліджуваних групах. Використання незнімної ортодонтичної апаратури приводило до суттєвого зростання активності прозапального інтерлейкіну IL–1?. На 3-му і 6-му міс спостереження в дітей з апаратним лікуванням також знижувалась активність лізоциму слини. Використання ортодонтичної апаратури приводило до суттєвого підвищення рівня протизапального цитокіну IL–4. Найбільші зміни спостерігалися через 6 міс лікування.
Дод.точки доступу:
Філімонов, Ю. В.
Істошин, В. М.
Пачевська, А. В.
Драчук, Н. В.
Дудік, О. П.
Філімонов, В. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Каськова, Л. Ф.
    Порівняльна характеристика показників гігієни порожнини рота в дітей початкової школи залежно від стоматологічного статусу [Текст] / Л. Ф. Каськова, К. М. Попик, Л. П. Уласевич // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 27-30. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ШКОЛЬНИКИ -- SCHOOL STUDENTS
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ГИГИЕНА -- ORAL HYGIENE
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ГИГИЕНИЧЕСКИЙ ИНДЕКС -- ORAL HYGIENE INDEX
КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES
ЗУБНОЙ РЯД ПОСТОЯННЫЙ -- DENTITION, PERMANENT
Анотація: Аналіз стану гігієни за індексом Федорова-Володкіної показав, що діти 6-9 років мають незадовільний стан гігієни порожнини рота. Дослідження кожного вікового періоду свідчить про те, що лише діти 9 років задовільно доглядають за порожниною рота.
Дод.точки доступу:
Попик, К. М.
Уласевич, Л. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Лагода, Л. С.
    Особливості фізичного розвитку і захворюваність на карієс зубів дітей, які проживають у екологічно несприятливих умовах [Текст] / Л. С. Лагода, Х. Г. Мусій-Семенців, Т. Ю. Лисак // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 31-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES
ДЕТИ -- CHILD
ЭКОЛОГИЯ -- ECOLOGY
Анотація: У статті представлені результати обстеження дітей, які проживають у різних екологічних умовах Волинської області. Було встановлено, що стоматологічне здоров’я дітей, які проживають у різних екологічних умовах, тісно взаємопов’язане з їхнім фізичним розвитком. Установлено, що в хлопців і дівчат, які проживають на умовно чистій території, частіше реєструються показники середнього і вище середнього зросту. На радіоактивно і техногенно забруднених територіях багато дітей зі зростом нижче середнього.
Дод.точки доступу:
Мусій-Семенців, Х. Г.
Лисак, Т. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Скрипніков, П. М.
    Клінічні прояви саркоїдозу на червоній облямівці губ і слизовій оболонці порожнини рота, тактика лікаря-стоматолога [Текст] / П. М. Скрипніков, Т. П. Скрипнікова, Ю. М. Вітко // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 34-36. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
САРКОИДОЗ -- SARCOIDOSIS
РОТОВАЯ ПОЛОСТЬ -- MOUTH
Анотація: Останніми десятиліттями спостерігається неухильне зростання захворюваності на саркоїдоз. Особливе значення має той факт, що уражує ця патологія людей молодого і середнього віку. Для встановлення правильного діагнозу при рідкісних хворобах стоматолог мусить мати високий професійний рівень, використовувати міждисциплінарний підхід у діагностиці та веденні пацієнтів із цією патологією.
Дод.точки доступу:
Скрипнікова, Т. П.
Вітко, Ю. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Деонтологія і професійна етика в діяльності лікаря-стоматолога [Текст] / О. В. Рибалов [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 37-40. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЭТИКА -- ETHICS
СТОМАТОЛОГИ -- DENTISTS
Анотація: Висвітлені питання деонтології, професійної етики лікаря-стоматолога в сучасних умовах. Для сучасного лікаря найвищими мають бути загальнолюдські цінності, тому в процесі ухвалення рішення він мусить керуватися поняттями морального й етичного характеру. Одним з основних етичних і моральних принципів вважається збереження лікарської таємниці. Проаналізований ще один із розділів медичної етики – стосунки лікаря з колегами і медичним колективом. Підкреслено актуальність культури поведінки лікаря, яка разом із професійною діяльністю формує його авторитет і серед колег, і серед пацієнтів.
Дод.точки доступу:
Рибалов, О. В.
Литовченко, І. Ю.
Коломієць, С. В.
Прочанкіна, В. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Возний, О. В.
    Епідеміологічні аспекти захворюваності на карієс та особливості розвитку карієсогенної ситуації в дітей із бронхіальною астмою (огляд літератури) [Текст] / О. В. Возний, Т. Є. Шумна, Є. С. Лепетченко // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 41-44. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES
ЭПИДЕМИОЛОГИЯ -- EPIDEMIOLOGY
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Аналіз літературних джерел, а також власні дослідження продемонстрували необхідність глибшого вивчення представленої проблеми і розробки специфічної програми профілактики карієсу та його ускладнень у дітей із бронхіальною астмою.
Дод.точки доступу:
Шумна, Т. Є.
Лепетченко, Є. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Сучасний погляд на експериментальне і клінічне обґрунтування використання PRF у процесах репаративної регенерації шкіри [Текст] / С. М. Григоров [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КОЖИ РЕГЕНЕРАЦИЯ ПЛАЗМОЙ -- PLASMA SKIN REGENERATION
ФИБРИННЫЙ ТКАНЕВОЙ КЛЕЙ -- FIBRIN TISSUE ADHESIVE
Анотація: У статті описується використання фібринового клею, що є досить поширеним у сучасній медичній практиці. Він може бути синтезований із власної венозної крові пацієнта або використаний у вигляді готових препаратів. Серед фібринових згустків залежно від методики їх приготування виділяють PRF, А-PRF (advanced), i-PRF (ін’єкційний), stickybone.
Дод.точки доступу:
Григоров, С. М.
Криничко, Л. Р.
Стебловський, Д. В.
Ставицький, С. О.
Ахмеров, В. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Макєєв, В. Ф.
    Сучасні погляди на етіологічні чинники розвитку скронево-нижньощелепних розладів (огляд літератури) [Текст] / В. Ф. Макєєв, М. Ю. Олійник // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА БОЛЕЗНИ -- TEMPOROMANDIBULAR JOINT DISORDERS
РЕАБИЛИТАЦИЯ -- REHABILITATION
Анотація: При аналізі літератури, присвяченій скронево-нижньощелепного суглобу, привертає увагу різноманіття етіологічних факторів і запропонованих різними авторами варіантів механізму розвитку ВНР. В значній мірі це пояснюється особливостями структури і функції СНЩС. Лікар повинен бути обізнаний в етіології ВНР, адже це дозволить визначити мету при проведенні обстежень і плануванні обсягу лікування, а також прогнозувати результати лікування і реабілітації хворого.
Дод.точки доступу:
Олійник, М. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Деякі аспекти етіології захворювань пародонта (огляд літератури) [Текст] / Н. М. Савєльєва [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (этиология)
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА -- MOUTH MUCOSA
Анотація: Огляд наукової літератури присвячений актуальним питанням вивчення етіології захворювань пародонта.
Дод.точки доступу:
Савєльєва, Н. М.
Соколова, І. І.
Герман, С. І.
Томіліна, Т. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Самойленко, А. В.
    Застосування діагностичних маркерів ротової рідини в ранній діагностиці стоматологічної захворюваності в працівників сталепромислових підприємств [Текст] / А. В. Самойленко, С. В. Павлов, І. В. Возна // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 60-64. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СЛЮНА -- SALIVA
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ ВРЕДНОСТЕЙ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- OCCUPATIONAL EXPOSURE
Анотація: Аналіз літературних даних продемонстрував можливість використання біологічних маркерів у стоматології як малоінвазивного, інформативного методу діагностики і скринінгу ефективності стоматологічного лікування. Удосконалення списку біомаркерів ротової рідини залежить від їхньої стабільності й точності виявлення, включаючи чутливість і відтворюваність аналізів, простоту їх виконання, високу чутливість та специфічність.
Дод.точки доступу:
Павлов, С. В.
Возна, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


   
    Ювілеї (Ніколішин А. К.) [Текст] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 2. - С. 65


MeSH-головна:
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ -- ANNIVERSARIES AND SPECIAL EVENTS
Дод.точки доступу:
Ніколішин, Анатолій Карлович (стоматолог ; 1943-) \про нього\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)