Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ФУ16/2019/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-22 
1.


    Лоскутов, А. Л.
    Ефективність медичної реабілітації хворих на деформуючий остеоартроз у коморбідності з хронічними захворюваннями гепатобіліарної системи та хелікобактеріозом / А. Л. Лоскутов, І. В. Лоскутова, Н. В. Мацюх // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 4-8


MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS (радиотерапия, терапия)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- DIGESTIVE SYSTEM DISEASES (реабилитация, терапия)
HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS (реабилитация, терапия)
Анотація: У хворих у періоді нестійкої клінічної ремісії дистрофічно-дегенеративного процесу у суглобах спостерігається обмеження обсягу та ранкова скутість рухів в уражених суглобах, помірний і навіть сильний больовий синдром, особливо під час рухів. Застосування рослинного препарату сустамар в комплексі медичної реабілітації зменшувало больовий синдром у спокої та під час рухів, що покращувало якість життя обстежених. Препарати з мартінії запашної позитивно впливали на ліпідний профіль крові хворих і подовжували тривалість клінічної ремісії деформуючого остеоартрозу.
У больных в периоде нестойкой клинической ремиссии дистрофически-дегенеративного процесса в суставах наблюдается ограничение объема и утренняя скованность движений в пораженных суставах, умеренный и даже сильный болевой синдром, особенно при движении. Применение растительного препарата сустамар в комплексе медицинской реабилитации уменьшало болевой синдром в покое и при движении, что улучшало качество жизни обследованных. Препараты из мартинии душистой положительно влияли на липидный профиль крови больных и удлиняли продолжительность клинической ремиссии деформирующего остеоартроза.
Дод.точки доступу:
Лоскутова, І. В.
Мацюх, Н. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Материнка звичайна (Origanum vulgare): особливості терапевтичних ефектів при захворюваннях внутрішніх органів та перспективи застосування / О. І. Волошин [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 9-13


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ДУШИЦА -- ORIGANUM
Анотація: У статті узагальнені дані літератури та результати власних досліджень із застосуванням засобів із материнки звичайної при патології внутрішніх органів. Вбачаються перспективи дослідження цієї рослини в ендокринології, онкології, неврології, при коморбідних захворюваннях внутрішніх органів.
В статье обобщены данные литературы и результаты собственных исследований по применению препаратов душицы обыкновенной при патологии внутренних органов. Усматриваются перспективы исследования этого растения в эндокринологии, онкологии, неврологии, при коморбидных заболеваниях внутренних органов.
Дод.точки доступу:
Волошин, О. І.
Бачук-Понич, Н. В.
Волошина, Л. О.
Доголіч, О. І.
Бойко, Б. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Головацька, Л. О.
    Корекція вегетативної дисфункції у хворих на артеріальну гіпертензію з використанням настоянки календули / Л. О. Головацька // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 13-18


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (лекарственная терапия)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ВЕГЕТАТИВНОЙ БОЛЕЗНИ -- AUTONOMIC NERVOUS SYSTEM DISEASES (лекарственная терапия)
КАЛЕНДУЛА -- CALENDULA
Анотація: Артеріальна гіпертензія у більшості хворих супроводжувалась дисфункцією вегетативної нервової системи, що було одним з провідних компонентів симптоматики. Лікування з додатковим використанням настоянки календули сприяло зменшенню проявів вегетативних порушень у пацієнтів. Так, в основній групі кількість таких хворих зменшилася в 2,3 рази, тоді як в групі порівняння тільки в 1,5 рази. Також спостерігалось зменшення числа скарг пацієнтів, поліпшення показників психологічного стану, усунення вегетативної дисфункції в процесі вживання настоянки календули.
Артериальная гипертензия у большинства больных сопровождалась дисфункцией вегетативной нервной системы, что было одним из ведущих компонентов симптоматики. Лечение с дополнительным использованием настойки календулы способствовало уменьшению проявлений вегетативных нарушений у пациентов. Так, в основной группе количество таких больных уменьшилась в 2,3 раза, тогда как в группе сравнения только в 1,5 раза. Также наблюдалось уменьшение числа жалоб пациентов, улучшение показателей психологического состояния, устранение вегетативной дисфункции в процессе употребления настойки календулы.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Омела біла (Viscum album): перспективна лікарська рослина з різноплановим механізмом дії, клініко-патофізіологічні аспекти застосування у внутрішній медицині та онкології (Огляд літератури) / О. І. Волошин [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 18-23


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ОМЕЛА БЕЛАЯ -- VISCUM ALBUM
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (лекарственная терапия)
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (лекарственная терапия)
Анотація: В оглядовій статті узагальнені дані літератури та результати власних досліджень препаратів омели білої в онкології та захворюваннях внутрішніх органів. Акцентується увага, що за умов прогресуючої популяційної захворюваності у світі та контексті рекомендацій "Стратегії Всесвітньої організації охорони здоров’я в галузі народної медицини на 2014-2023рр." необхідно ширше досліджувати і впроваджувати в клінічну практику засоби рослинного походження багатогранної фармакологічної та поліорганної дії, включаючи онкопревенцію, однією із яких є омела біла.
В обзорной статье обобщены данные литературы и результаты собственных исследований препаратов омелы белой в онкологии и заболеваниях внутренних органов. Акцентируется внимание, что в условиях прогрессирующей популяционной заболеваемости в мире и контексте рекомендаций "Стратегии Всемирной организации здравоохранения в области народной медицины на 2014-2023гг." необходимо шире исследовать и внедрять в клиническую практику средства растительного происхождения многогранного фармакологического и полиорганного действия, включая онкопревенцию, одной из которых является омела белая.
Дод.точки доступу:
Волошин, О. І.
Бачук-Понич, Н. В.
Бобкович, К. О.
Горевич, С. С.
Каглюк, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Куцик, Т. П.
    Ефективність застосування функціонального харчування у комплексному лікуванні пацієнтів на хронічний панкреатит / Т. П. Куцик, Н. Ф. Кігель, Л. А. Глущенко // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 23-26


MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (терапия)
НУТРИЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ -- NUTRITION THERAPY
МОЛОЧНЫЕ ПРОДУКТЫ ПИЩЕВЫЕ -- CULTURED MILK PRODUCTS (использование)
Анотація: У даний час поширення набувають методи комплексного лікування хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту з використанням продуктів функціонального харчування. У нашому дослідженні запропоновано поряд із традиційним лікуванням вживати функціональний кисломолочний продукт "Дивосил". Після 12 днів у пацієнтів, на фоні вживання косломолочного продукту "Дивосил", відбуваються позитивні зміни мікробіоценозу товстої кишки, що виражається у зниженні активності умовно-патогенних мікроорганізмів і при цьому створюються умови для нормальної і ефективної життєдіяльності облігатної мікрофлори.
В настоящее время распространение получают методы комплексного лечения хронических болезней желудочно-кишечного тракта с использованием продуктов функционального питания. В нашем исследовании предложено наряду с традиционным лечением употреблять функциональный кисломолочный продукт "Девясил". После 12 дней у пациентов на фоне употребления кисломолочного продукта "Девясил", происходят положительные изменения микробиоценоза толстой кишки, что выражается в снижении активности условно-патогенных микроорганизмов и при этом создаются условия для нормальной и эффективной жизнедеятельности облигатной микрофлоры.
Дод.точки доступу:
Кігель, Н. Ф.
Глущенко, Л. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Попова, Н. В.
    Клінічне дослідження рослинного комплексу для нормалізації роботи кишечнику / Н. В. Попова, С. І. Степанова // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 26-30


MeSH-головна:
ЗАПОРЫ -- CONSTIPATION (лекарственная терапия)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (терапевтическое применение)
Анотація: У статті актуалізована проблема допомоги при закрепах. Описана роль несбалансованого харчування у виникненні закрепів та порушень функціонування кишечнику в цілому, розкрито поняття та загальноприйняті критерії визначення закрепу. Дослідження було проведено шляхом клінічної оцінки динаміки стану 40 пацієнтів зі скаргами на закреп та синдром подразненого кишечнику, які застосовували рослинний комплекс Файболекс для нормалізації функції кишечнику. Результати роботи засвідчили високу загальну ефективність рослинного комплексу Файболекс для нормалізації роботи кишечнику.
В статье актуализирована проблема помощи при запорах. Описана роль несбаланссированного питания в возникновении запоров и нарушений функционирования кишечника в целом, раскрыто понятие и общепринятые критерии определения запора. Исследование было проведено путем клинической оценки динамики состояния 40 пациентов с жалобами на запоры и синдром раздраженного кишечника, которые применяли растительный комплекс Файболекс для нормализации функции кишечника. Результаты работы показали высокую общую эффективность растительного комплекса Файболекс для нормализации работы кишечника.
Дод.точки доступу:
Степанова, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Гуцол, Л. П.
    Доказова база класичної гомеопатії: джерела, сьогодення, перспективи / Л. П. Гуцол, К. М. Гуцол, І. П. Цимбал // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 31-34


MeSH-головна:
ГОМЕОПАТИЯ -- HOMEOPATHY (использование)
Анотація: На сьогоднішній день метод класичної гомеопатії має достатньо вагому доказову базу, яка відповідає сучасним шкалам доказовості. Показана необхідність проведення подальших досліджень клінічної та економічної ефективності методу класичної гомеопатії, як і інших методів народної і додаткової медицини, на сучасному науковому рівні з метою зростання довіри як пацієнтів, так і лікарів до цієї галузі медицини, що буде сприяти поширенню використання методів народної і додаткової медицини у медико-санітарній допомозі на виконання стратегії ВООЗ.
На сегодняшний день метод классической гомеопатии имеет достаточно весомую доказательную базу, которая соответствует современным шкалам доказательности. Показана необходимость проведения дальнейших исследований клинической и экономической эффективности метода классической гомеопатии, как и других методов народной и дополнительной медицины на современном научном уровне с целью роста доверия как пациентов, так и врачей к этой области медицины, будет способствовать распространению использования методов народной и дополнительной медицины в медико-санитарной помощи на выполнение стратегии ВОЗ.
Дод.точки доступу:
Гуцол, К. М.
Цимбал, І. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Чернецька, С. Б.
    Аналіз фармацевтичного ринку лікарських препаратів для лікування захворювань горла / С. Б. Чернецька, Н. М. Белей // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 34-37


MeSH-головна:
ГЛОТКИ БОЛЕЗНИ -- PHARYNGEAL DISEASES (лекарственная терапия)
Анотація: У статті проведено дослідження асортименту лікарських засобів для лікування захворювань горла, які представлені на фармацевтичному ринку України. Встановлено співвідношення лікарських препаратів певної групи вітчизняного та зарубіжного виробництва кожної країни. Досліджено асортимент лікарських засобів для лікування горла за лікарськими формами. Також встановлено виробників, які займають лідируючі позиції на українському ринку ліків.
В статье проведено исследование ассортимента лекарственных средств для лечения заболеваний горла, представленных на фармацевтическом рынке Украины. Установлено соотношение лекарственных препаратов определенной группы отечественного и зарубежного производства каждой страны. Исследован ассортимент лекарственных средств для лечения горла по лекарственным формам. Также установлены производители, которые занимают лидирующие позиции на украинском рынке лекарств.
Дод.точки доступу:
Белей, Н. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Зайченко, Г. В.
    Морфоструктура передміхурової залози щурів при застосуванні супозиторіїв комбінованого складу з індол-3-карбінолом та мелоксикамом / Г. В. Зайченко, Т. Б. Равшанов // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 37-44


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ГИПЕРПЛАЗИЯ -- PROSTATIC HYPERPLASIA (терапия)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (терапевтическое применение)
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Анотація: Доброякісну гіперплазію передміхурової залози у щурів, яка була викликана хронічним надходженням сульпіриду, коректували за допомогою нового препарату, до складу якого входили індол-3-карбінол та мелоксикам. Виявлено суттєве зменшення патологічних змін в морфологічній будові залози: зменшення кількості та розмірів епітеліальних сосочків, відновлення упорядкованого однорядного розташування епітеліальних клітин у епітеліальній вистілці простатичних залозок та вивідних протоках, відсутність запальних процесів у стромі. Виразна простатопротекторна дія супозиторіїв з індол-3-карбінолом та мелоксикамом певною мірою переважає таку у референс-препараті з олією насіння гарбуза.
Доброкачественную гиперплазию предстательной железы у крыс, которая была вызвана хроническим поступлением сульпирида, корректировали с помощью новой композиции, в состав которой входили индол-3-карбинол и мелоксикам. Выявлено существенное уменьшение патологических изменений в морфологическом строении железы: уменьшение количества и размеров эпителиальных сосочков, восстановление упорядоченного однорядного расположения эпителиальных клеток в эпителиальной выстилке простатических железок и выводных протоках, отсутствие воспалительных процессов в строме. Выраженное простатопротекторное действие суппозиториев с индол-3-карбинолом и мелоксикамом в определенной степени преобладает над таковым у референс-препарата с маслом семян тыквы.
Дод.точки доступу:
Равшанов, Т. Б.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Шолойко, Н. В.
    Сучасний стан та перспективи застосування конопель у медицині та фармації (огляд літератури) / Н. В. Шолойко, В. І. Попов, Т. І. Лисенко // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 44-51


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
КОНОПЛЯ -- CANNABIS
Анотація: Конопля використовується в промисловості та медицині. Важливе значення набуває аналіз користі/ризику внаслідок застосування канабіноїдів і проведення їх подальших об’єктивних досліджень. В Україні ведеться селекція по виведенню технічних сортів конопель, що не містять наркотичних речовин, але для досліджень лікарських властивостей конопель і створення на їх основі лікарських засобів необхідні зміни в дозвільній вітчизняної законодавчої бази.
Конопля используется в промышленности и медицине. Важное значение преобретает анализ пользы/риска вследствие применения каннабиноидов и проведения их дальнейших объективных исследований. В Украине ведется селекция по выведению технических сортов конопли, не содержащих наркотических веществ, но для исследований лекарственных свойств конопли и создания на их основе лекарственных средств необходимы изменения в разрешительной отечественной законодательной базе.
Дод.точки доступу:
Попов, В. І.
Лисенко, Т. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Розробка методики якісного аналізу смородини чорної плодів для включення у національну монографію до Державної фармакопеї України / В. Ю. Кузнєцова [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 51-55


MeSH-головна:
СМОРОДИНА -- RIBES
ФАРМАКОПЕИ -- PHARMACOPOEIAS
Анотація: Розроблено методики ідентифікації антоціанів методом тонкошарової хроматографії. Проведено аналіз різних зразків смородини чорної плодів висушених і плодів свіжих в умовах розроблених методик. Доведено можливість включення розділу "Ідентифікація С" ідентифікація антоціанів в проекти національних монографій "Смородини чорної плоди висушені" та "Смородини чорної плоди свіжі".
Разработаны методики идентификации антоцианов методом тонкослойной хроматографии. Проведен анализ различных образцов смородины черной плодов высушеных и плодов свежих в условиях разработаных методик. Доказана возможность включения раздела "Идентификация С" идентификация антоцианов в проекты национальных монографий "Смородины черной плоды высушенные" и "Смородины черной плоды свежие".
Дод.точки доступу:
Кузнєцова, В. Ю.
Котов, А. Г.
Кисличенко, В. С.
Котова, Е. Е.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Вивчення антиексудативної активності ліофілізованого екстракту з трави хамерію вузьколистого / О. М. Олещук [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 55-60


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
КИПРЕЙ -- EPILOBIUM
Анотація: Результати проведеного дослідження показали, що ліофілізований екстракт трави хамерію на моделі гострого запалення викликаного карагеніном в дозі 20мг / кг, чинить помірну антиексудативну дію, середня активність якої дорівнює 32% та дещо поступається за виразністю препарату порівняння натрію диклофенаку. Отримані дані обгрунтовують доцільність подальшого фармакологічного дослідження ліофілізованого екстракту трави Хамер і створення на його основі безпечного протизапального засобу.
Результаты проведенного исследования показали, что лиофилизированный экстракт травы хамерия на модели острого воспаления вызванного карагенином в дозе 20мг/кг, оказывает умеренное антиэкссудативное действие, средняя активность которой равна 32% и несколько уступает по выразительности препарату сравнения натрия диклофенака. Полученные данные обосновывают целесообразность дальнейшего фармакологического исследования лиофилизированного экстракта травы хамерия и создание на его основе безопасного противовоспалительного средства.
Дод.точки доступу:
Олещук, О. М.
Фещенко, Г. І.
Марчишин, С. М.
Кошова, О. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Буткевич, Т. А.
    Дослідження вмісту амінокислот у таблетках на основі сухого порошку біомаси гриба Flammulina velutipes / Т. А. Буткевич, М. Л. Сятиня, В. П. Попович // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 60-63


MeSH-головна:
ТАБЛЕТКИ -- TABLETS (фармакология)
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS (фармакология)
FLAMMULINA -- FLAMMULINA
ГРИБЫ -- FUNGI (химия)
Анотація: За допомогою іонообмінної рідинної хроматографії з використанням автоматичного аналізатора амінокислот в таблетках СПБ F. velutipes ідентифіковано 17 амінокислот, з яких 7 незамінні, 2 умовно незамінні та 8 замінних. Встановлено, що показники складу амінокислот є стабільними в таблетках, та запропоновано в як критерій якості обрати сумарний вміст амінокислот в межах від 123,5 до 136,5 мг на одну таблетку.
С помощью ионообменной жидкостной хроматографии с использованием автоматического анализатора аминокислот в таблетках СПБ F. velutipes идентифицировано 17 аминокислот, из которых 7 незаменимые, 2 условно незаменимые и 8 заменимых. Установлено, что показатели состава аминокислот являются стабильными в таблетках, и предложено в качестве критерия качества использовать суммарное содержание аминокислот в пределах от 123,5 до 136,5 мг на одну таблетку.
Дод.точки доступу:
Сятиня, М. Л.
Попович, В. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Зоценко, Л. О.
    Дослідження макро- і мікроелементного складу сировини Elsholtzia stauntonss та Elsholtzia ciliata / Л. О. Зоценко, В. С. Кисличенко // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 63-66


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
Анотація: Досліджено за допомогою рентгено-флоуресцентного методу аналізу, якісний склад та кількісний вміст макро- і мікроелементів в наземної частини лікарської рослинної сировини (в траві, листі і суцвіттях) в двох видах роду Ельшольція, що зростають на території України.
Исследованы с помощью рентгено-флоуресцентного метода анализа, качественный состав и количественное содержание макро- и микроэлементов в наземной части лекарственного растительного сырья (в траве, листьях и соцветиях) в двух видах рода Эльшольция, произростающих на территории Украины.
Дод.точки доступу:
Кисличенко, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Паращук, Е. А.
    Дослідження похідних кумаринів бедринцю ломикаменевого (Pimpinella saxifraga L.) / Е. А. Паращук, С. М. Марчишин, Л. В. Слободянюк // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 66-70


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
БЕДРЕНЕЦ -- PIMPINELLA (химия)
КУМАРИНЫ -- COUMARINS
Анотація: Вперше вивчений якісний склад та кількісний вміст похідних кумаринів в траві, кореневищах та коренях бедренцю камнеломкового.Спектрофотометричним методом в траві, кореневищах та коренях бедренцю камнеломкового визначено вміст суми похідних кумаринів в перерахунку на псорален.
Впервые изучен качественный состав и количественное содержание производных кумаринов в траве, корневищах и корнях бедренца камнеломкового.Спектрофотометрическим методом в траве, корневищах и корнях бедренца камнеломкового определено содержание суммы производных кумаринов в пересчете на псорален.
Дод.точки доступу:
Марчишин, С. М.
Слободянюк, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Алрікабі, А. Я.
    Дослідження елементного складу сировини рейнутрії сахалінської (Reynoutria sachalinensis (F. Schmidt) Nakai) / А. Я. Алрікабі, Г. С. Тартинська, І. О. Журавель // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 70-72


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
Анотація: Методом атомно-емісійної спектрографії з фотографічною реєстрацією було проведено вивчення елементного складу коренів, трави та листя рейнутріі сахалінської. Встановлено наявність 19 елементів та визначено їх кількісний вміст. У всіх видах досліджуваної сировини переважали калій, кальцій, магній і кремній.
Методом атомно-эмиссионной спектрографии с фотографической регистрацией было проведено изучение элементного состава корней, травы и листьев рейнутрии сахалинской. Установлено наличие 19 элементов и определено их количественное содержание. Во всех видах исследуемого сырья преобладали калий, кальций, магний и силиций.
Дод.точки доступу:
Тартинська, Г. С.
Журавель, І. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    Розробка методик ідентифікації плодів Daucus carota L. для включення в проект національної монографії Державної фармакопеї України / О. А. Кисличенко [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 72-76


MeSH-головна:
МОРКОВЬ -- DAUCUS CAROTA (химия)
ФАРМАКОПЕИ -- PHARMACOPOEIAS
УКРАИНА -- UKRAINE
Анотація: Спираючись на дані літератури щодо хімічного складу плодів моркви дикої і моркви посівної, а також світовий досвід у розробці монографій на плоди моркви дикої, було запропоновано розробити методики ідентифікації плодів моркви по фенольним сполукам. Експериментальні дані підтвердили, що склад фенольних сполук плодів моркви дикої та моркви посівної ідентичний, на підставі чого можна зробити висновок про їх можливу взаємозамінність.
Опираясь на данные литературы касательно химического состава плодов моркови дикой и моркови посевной, а также мировой опыт в разработке монографий на плоды моркови дикой, было предложено разработать методики идентификации плодов моркови по фенольным соединениям. Экспериментальные данные подтвердили, что состав фенольных соединений плодов моркови дикой и моркови посевной идентичен, на основании чего можно сделать вывод об их взаимозаменяемости.
Дод.точки доступу:
Кисличенко, О. А.
Котов, А. Г.
Котова, Е. Е.
Процька, В. В.
Журавель, І. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


   
    Дослідження накопичення поліфенольних сполук у траві деревію горбкового (Achillea collina J. Becker ex Reichenb.) / І. Ф. Дуюн [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 76-80


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
ТЫСЯЧЕЛИСТНИК -- ACHILLEA (химия)
ПОЛИФЕНОЛЫ -- POLYPHENOLS
Анотація: Проведено фітохімічне дослідження складу та кількісного вмісту поліфенольних сполук в траві деревію горбкового. Результати проведених експериментів свідчать про перспективність вивчення рослинної сировини та екстрактів з нього деревію горбкового для отримання лікарських засобів з вираженою протизапальною, антиоксидантною, спазмолітичною, кровоспинною, гепатопротекторною, гастропротекторною, активністю.
Проведено фитохимическое изучение состава и количественного содержания полифенольных соединений в траве тысячелистника холмового. Результаты проведеных экспериментов свидетельствуют о перспективности изучения растительного сырья и экстрактов из него тысячелистника холмового для получения лекарственных средств с выраженой противовоспалительной, антиоксидантной, спазмолитической, кровоостанавливающей, гепатопротекторной, гастропротекторной, активностью.
Дод.точки доступу:
Дуюн, І. Ф.
Мазулін, О. В.
Смойловська, Г. В.
Опрошанська, Т. В.
Мазулін, Г. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Залізняк колючий - Phlomis pungens Willd. Аналітичний огляд / Ю. Т. Конечний [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 81-85


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
ФЛОМИС -- PHLOMIS (химия)
Анотація: Проаналізовано літературні джерела і узагальнені дані щодо ареалу, вмісту біологічно активних сполук та спектра використання в фармації та медицині Phlomis pungens. З огляду на значний досвід застосування в етномедицині, широкий спектр фармакологічної активності, вміст цінних біологічно активних речовин Phlomis pungens є перспективною та цінною сировиною для одержання та виробництва фітохімічних препаратів та впровадження їх в практичне використання.
Проанализированы литературные источники и обобщены данные об ареале, содержании биологически активных соединений и спектре использования в фармации и медицине Phlomis pungens. Учитывая значительный опыт использования в этномедицине, широкий спектр фармакологической активности, содержание ценных биологически активных веществ Phlomis pungens является перспективным и ценным сырьем для получения и производства фитохимических препаратов и внедрения их в практическое использование.
Дод.точки доступу:
Конечний, Ю. Т.
Базавлук, Є. В.
Конечна, Р. Т.
Корійчук, О. П.
Шикула, Р. Г.
Новиков, В. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Нікіфорук, А. Я.
    Дослідження протизапальних властивостей густого екстракту з листя шпинату городнього (Cpinacia oleracea L.) / А. Я. Нікіфорук, Л. С. Фіра, П. Г. Лихацький // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 1. - С. 85-88


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS (фармакология)
ШПИНАТ ОГОРОДНЫЙ -- SPINACIA OLERACEA
Анотація: В експерименті на щурах, яким моделювали набряк лапи шляхом субплантарного введення 1% розчину карагеніну, досліджено протизапальну активність густого екстракту з листя шпинату городнього. Встановлено, що пік запалення припадає на 3 год після введення флогогену. Щодо препарату порівняння диклофенаку натрію ефективність від його застосування проявляеться уже на першу годину розвитку запалення і триває протягом 24 годин. Густий екстракт зі шпинату дещо поступається за ефективністю референс- препарату, що дозволяє стверджувати про помірну антиексудативну активність досліджуваного засобу.
В эксперименте на крысах, которым моделировали отек лапы путем субплантарного введение 1% раствора карагенина, исследована противовоспалительная активность густого экстракта из листьев шпината огородного. Установлено, что пик воспаления приходится на 3 часа после введения флогогена. Относительно препарата сравнения диклофенака натрия эффективность от его применения проявляется уже на первый час развитии воспаления и продолжается в течение 24 часов. Густой экстракт из шпината несколько уступает по эффективности референс- препарату, что позволяет утверждать об умеренной антиэкссудативной активность исследуемого средства.
Дод.точки доступу:
Фіра, Л. С.
Лихацький, П. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)