Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ФУ16/2019/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 20
Показані документи з 1 по 20
1.


    Гонцарюк, Д. О.
    Можливості корекції показників холестеринового спектру крові при поєднанні хронічного панкреатиту з ішемічною хворобою серця / Д. О. Гонцарюк, К. В. Ферфецька, Т. М. Христич // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 4-8


MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (кровь, патофизиология)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA (кровь, патофизиология)
ХОЛЕСТЕРИН -- CHOLESTEROL (кровь)
Анотація: Мета роботи полягала в тому, щоб вивчити ефективність призначення полікозанолу на процеси дисліпідемії в комбінації з відповідним стандартним лікуванням хронічного панкреатиту та хронічного панкреатиту з ішемічною хворобою серця, в тому числі з використанням аторвастатину в поєднанні з полікозанолом. Аналіз отриманих результатів показав, що при одночасному лікуванні хронічного панкреатиту та хронічного панкреатиту з ІХС включення полікозанолу з аторвастатином покращує показники холестерину спектра крові в динаміці 3-х місячного лікування.
Цель работы заключалась в том, чтобы изучить эффективность назначения поликозанола на процессы дислипидемии в комбинации с соответствующим стандартным лечением хронического панкреатита и хронического панкреатита с ишемической болезнью сердца, в том числе с использованием аторвастатина в сочетании с поликозанолом. Анализ полученых результатов показал, что при сочетанном лечении хронического панкреатита и хронического панкреатита с ИБС включение поликозанола с аторвастатином улучшает показатели холестеринового спектра крови в динамике 3-х месячного лечения.
Дод.точки доступу:
Ферфецька, К. В.
Христич, Т. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Євтушенко, В. В.
    Регулювання розвитку комплементарної та альтернативної медицини в Україні та країнах Європейського Союзу / В. В. Євтушенко, Р. В. Радиш, Я. Ф. Радиш // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 8-11


MeSH-головна:
МЕДИЦИНА АЛЬТЕРНАТИВНАЯ -- COMPLEMENTARY THERAPIES (тенденции)
МЕДИЦИНА ТРАДИЦИОННАЯ -- MEDICINE, TRADITIONAL
УКРАИНА -- UKRAINE
ЕВРОПА -- EUROPE
Анотація: В Україні проблема регулювання, контролю відповідності, стандартизації якості та безпеки товарів та послуг в галузі народної та нетрадиційної медицини стоїть досить гостро та вимагає вдосконалення та приведення у відповідність до норм Європейського Союзу та рекомендацій Європейського Парламенту з урахуванням "Стратегії ВООЗ в області народної медицини 2014-2023рр.".
В Украине проблема регулирования, контроля соответствия, стандартизации качества и безопасности товаров и услуг в области народной и нетрадиционной медицины стоит достаточно остро и требует совершенствования и приведения в соответствие с нормами Европейского Союза и рекомендаций Европейского Парламента с учетом Стратегии ВОЗ в области народной медицины 2014-2023.
Дод.точки доступу:
Радиш, Р. В.
Радиш, Я. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Гузинець, Є. Ф.
    Стабілізація вуглеводного обміну та цитопротекторна ефективність тіворелю в комплексній терапії цукрового діабету у пацієнтів із деформуючим остеоартрозом / Є. Ф. Гузинець // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 12-15


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (лекарственная терапия)
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS (лекарственная терапия)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ -- DRUG THERAPY, COMBINATION (использование)
Анотація: Використання тівореля в складі комплексної терапії хворих на цукровий діабет ІІ типу в коморбідности із деформуючим остеоартрозом продемонструвало позитивний вплив на вуглеводний обмін, особливо у пацієнтів із субкомпенсованою формою цукрового діабету, що сприяло зменшенню сумарної дози цукрознижувальних препаратів у даній категорії пацієнтів. Також комплексна терапія нормалізувала лабораторні показники ендотеліальної дисфункції та сприяла стабілізації патологічного процесу.
Использование тивореля в составе комплексной терапии больных сахарным диабетом ІІ типа в коморбидности с деформирующим остеоартрозом продемонстрировало положительное влияние на углеводный обмен, особенно у лиц с субкомпенсированной формой сахарного диабета, что способствовало уменьшению суммарной дозы сахароснижающих препаратов у данной категории пациентов. Также комплексная терапия нормализовала лабораторные показатели эндотелиальной дисфункции и способствовала стабилизации патологического процесса.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Лоскутов, А. Л.
    Профілактичне лікування остеоартрозу у хворих на неалкогольний стеатогепатит на тлі хелікобактеріозу / А. Л. Лоскутов // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 15-19


MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS (терапия)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (профилактика и контроль, терапия)
HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS (терапия)
Анотація: Застосування нуклексу в комплексній терапії остеоартрозу у хворих з хронічною патологією гепатобіліарної системи на фоні контамінації H. pylori при ранніх стадіях патологічного процесу в суглобах знижувало клінічні прояви: больовий синдром при фізичному навантаженні та в спокої, скутість в суглобах вранці. У обстежених пацієнтів проведення профілактичного лікування сприяло достовірному зменшенню рівня С-реактивного білка та збільшенню кількості моноцитів в крові, що свідчило про стабілізацію запального процесу в суглобах.
Применение нуклекса в комплексной терапии остеоартроза у больных с хронической патологией гепатобилиарной системы на фоне контаминации H. pylori при ранних стадиях патологического процесса в суставах снижало клинические проявления: болевой синдром при физической нагрузке и в покое, скованность в суставах по утрам. У обследованных пациентов проведение профилактического лечения способствовало достоверному уменьшению уровня С-реактивного белка и увеличению количества моноцитов в крови, что свидетельствовало о стабилизации воспалительного процесса в суставах.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Вплив ресвератролу на показники антиоксидантної системи щурів за умов диметилгідразин-індукованого канцерогенезу / О. Б. Рицик [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 20-25


MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (этиология)
ДИМЕТИЛГИДРАЗИНЫ -- DIMETHYLHYDRAZINES (вредные воздействия)
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Анотація: Встановлено позитивний вплив рослинного засобу ресвератрола на показники антиоксидантної системи, які до кінця дослідження знаходилися практично на рівні щурів интактного контролю. Отримані результати підтверджують антиоксидантні властивості ресвератрола, що дозволяє провести його подальші дослідження з метою включення в схеми лікування онкохворих.
Установлено положительное влияние растительного средства ресвератрола на показатели антиоксидантной системы, которые к концу исследования находились практически на уровне крыс интактного контроля. Полученные результаты подтверждают антиоксидантные свойства ресвератрола, что позволяет провести его дальнейшее исследование с целью включения в схемы лечения онкобольных.
Дод.точки доступу:
Рицик, О. Б.
Фіра, Л. С.
Лихацький, П. Г.
Линда, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Сенюк, І. В.
    Вивчення антиексудативної активності екстракту, одержаного з плодів сливи домашньої "Прунофіт", на моделі карагенінового та формалінового набряку кінцівки у піддослідних тварин / І. В. Сенюк, Башар Джабар Алі Аль-Сахлані, А. Г. Кононенко // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 25-29


MeSH-головна:
КОНЕЧНОСТИ -- EXTREMITIES (патология)
ОТЕК -- EDEMA (терапия)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (терапевтическое применение)
СЛИВА -- PRUNUS
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Анотація: Аналіз експериментальних даних показав, що екстракт "Прунофіт" і референс-препарт силібор виявляли в умовах формалінового набряку кінцівки у мишей помірну гальмівну дію на інтенсифікацію синтезу брадикініну, простагландинів, циклооксигенази, зменшуючи величину набряку на 29% та 26,2% відповідно, та при цьому істотно поступався препарату порівняння ортофен. Протизапальний ефект екстракту "Прунофіт", ймовірно, пов’язаний з наявністю в його хімічному складі суми фенольних сполук.
Анализ экспериментальных данных показал, что экстракт "Прунофит" и референс-препарт силибор проявлял в условиях формалинового отека конечности у мышей умеренное тормозящее действие на интенсификацию синтеза брадикинина, простагландинов, циклооксигеназы, уменьшая величину отека на 29% и 26,2% соответственно, при этом существенно уступал препарату сравнения ортофен. Противовоспалительный эффект экстракта "Прунофит", вероятно, связан с наличием в его химическом составе суммы фенольных соединений.
Дод.точки доступу:
Башар Джабар Алі Аль-Сахлані
Кононенко, А. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Senyuk, I. V.
    Study of anti-exсudative activity of "Prunofit" extract obtained from prunus domestica fruits on the models of carrageenan and formaline-induced paw edema in experimental animals / I. V. Senyuk, Bashar Jabbar Ali Al-Sahlanee, A. G. Kononenko // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - P29-33

Анотація: Аналіз експериментальних даних показав, що екстракт "Прунофіт" і референс-препарт силібор виявляли в умовах формалінового набряку кінцівки у мишей помірну гальмівну дію на інтенсифікацію синтезу брадикініну, простагландинів, циклооксигенази, зменшуючи величину набряку на 29% та 26,2% відповідно, та при цьому істотно поступався препарату порівняння ортофен. Протизапальний ефект екстракту "Прунофіт", ймовірно, пов’язаний з наявністю в його хімічному складі суми фенольних сполук.
Анализ экспериментальных данных показал, что экстракт "Прунофит" и референс-препарт силибор проявлял в условиях формалинового отека конечности у мышей умеренное тормозящее действие на интенсификацию синтеза брадикинина, простагландинов, циклооксигеназы, уменьшая величину отека на 29% и 26,2% соответственно, при этом существенно уступал препарату сравнения ортофен. Противовоспалительный эффект экстракта "Прунофит", вероятно, связан с наличием в его химическом составе суммы фенольных соединений.
Дод.точки доступу:
Bashar Jabbar Ali Al-Sahlanee
Kononenko, A. G.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Литвиненко, В. И.
    Анализ биологически активных веществ солодки голой / В. И. Литвиненко, Н. Н. Бойко, Н. В. Попова // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 33-38


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
СОЛОДКА -- GLYCYRRHIZA (химия)
Анотація: В ході досліджень було проведено аналіз змісту біологічно активних речовин коренів солодки в залежності від місць зростания. Встановлено, що тритерпенові сполуки переважають в кількості від 7,6 до 9,0%, а халконові глікозиди в перерахунку на лікуразід від 0,52 до 1,0%. Показано, що коріння солодки, заготовлені в Туркменії та висушені на сонці, відрізняються високим вмістом як екстраактівних речовин, так і біологічно активних речовин.
В ходе исследований был проведен анализ содержания биологически активных веществ корней солодки в зависимости от мест произростания. Установлено, что тритерпеновые соединения преобладают в количестве от 7,6 до 9,0%, а халконовые гликозиды в пересчете на ликуразид от 0,52 до 1,0%. Показано, что корни солодки, заготовленные в Туркмении и высушенные на солнце, отличаются высоким содержанием как экстраактивных веществ, так и биологически активных веществ.
Дод.точки доступу:
Бойко, Н. Н.
Попова, Н. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Фітохімічний профіль та протизапальна активність сухих екстрактів з листя шавлії лікарської / М. М. Мига [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 38-42


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS
ШАЛФЕЙ -- SALVIA (химия)
Анотація: В результаті проведених досліджень встановлено якісний склад та кількісний вміст фенольних сполук та амінокислот та встановлено, що максимальна протизапальна активність характерна для екстракту, модифікованого амінокислотою лізином, що вказує на перспективність використання цієї субстанції для створення нових лікарських засобів з протизапальною дією.
В результате проведенных исследований установлено качественный состав и количественное содержание фенольных соединений и аминокислот и установлено, что максимальная противовоспалительная активность характерна для экстракта, модифицированного аминокислотой лизином, что указывает на перспективность использования этой субстанции для создания новых лекарственных средств с противовоспалительным действием.
Дод.точки доступу:
Мига, М. М.
Верховодова, Ю. В.
Кошовий, О. М.
Кіреєв, І. В.
Ільїна, Т. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Основні принципи використання лікарських рослин та їх зборів для лікування та профілактики цукрового діабету 2 типу (огляд літератури) / А. О. Савич [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 43-46


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (лекарственная терапия)
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (терапевтическое применение)
Анотація: У статті наведено результати аналізу літературних та електронних джерел інформації щодо компонентного та фітохімічного складу, застосування, фармакологічної активності лікарських рослин та їх зборів, механізму впливу основних біологічно активних речовин на патогенез цукрового діабету 2 типу.
В статье приведены результаты анализа литературных и электронных источников информации по компонентному и фитохимическому составу, применения, фармакологической активности лекарственных растений и их сборов, механизма влияния основных биологически активных веществ на патогенез сахарного диабета 2 типа.
Дод.точки доступу:
Савич, А. О.
Марчишин, С. М.
Козир, Г. Р.
Скринчук, О. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Посохова, І. Ю.
    Порівняльний аналіз морфолого-анатомічних особливостей будови листя поширених представників родини Lauraceae / І. Ю. Посохова, О. П. Хворост, Ю. А. Федченкова // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 46-50


MeSH-головна:
ЛАВРОВЫЕ -- LAURACEAE (анатомия и гистология, химия)
Анотація: Проведення порівняльного аналізу морфолого-анатомічної будови листя лавра благородного та персеї американської дозволив виділити спільні та відмінні риси будови цих видів сировини. На підставі цього обрані критерії, які можуть бути представлені в розділах "Ідентифікація А" та "Ідентифікація В" проекту монографії "Персеї листя".
Проведеный сравнительный анализ морфолого-анатомического строения листьев лавра благородного и персеи американской позволил выделить общие и отличительные особенности строения этих видов сырья. На основании этого выбраны критерии, которые могут быть представлены в разделах "Идентификация А" и "Идентификация В" проекта монографии "Персеи листья".
Дод.точки доступу:
Хворост, О. П.
Федченкова, Ю. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Експериментальне вивчення фармакологічної активності та токсикологічних характеристик нового гелю на основі шоломниці байкальської / Г. Д. Сліпченко [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 50-54


MeSH-головна:
ШЛЕМНИК БАЙКАЛЬСКИЙ -- SCUTELLARIA BAICALENSIS (токсичность)
ГЕЛИ -- GELS (фармакология)
Анотація: У статті представлені результати експериментальних досліджень можливого токсикологічного впливу та фармакологічних властивостей нового гелю на основі шоломниці байкальської. Вивчення репаративної активності на моделі лінійної рани свідчать про виражену ранозагоювальну дію починаючи з 2-ї стадії раневого процесу, що пояснюється наявністю мікроелементів, які входять до складу гелю. Таким чином, можна вважати 2% гель на основі шоломниці байкальської перспективним протизапальним та репаративним засобом для лікування ран та опіків різного генезу.
В статье представлены результаты экспериментальных исследований возможного токсикологического влияния и фармакологических свойств нового геля на основе шлемника байкальского. Изучение репаративной активности на модели линейной раны свидетельствуют о выраженом ранозаживляющем действии начиная со 2-ой стадии раневого процеса, что объясняется наличием микроэлементов, которые входят в состав геля. Таким образом, можно считать 2% гель на основе шлемника байкальского перспективным противовоспалительным и репаративным средством для лечения ран и ожогов различного генеза.
Дод.точки доступу:
Сліпченко, Г. Д.
Рубан, О. А.
Єрьоменко, Р. Ф.
Остапець, М. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Дослідження жирнокислотного складу трави чебрецю лимоннозапашного (Thymus x Citriodorus var. "Silver Queen") / Я. М. Стешенко [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 55-58


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
ТИМЬЯН -- THYMUS PLANT
Анотація: Методом Сокслета і ГРХ досліджено склад та кількісний вміст жирних кислот в траві Thymus x ciriodorus var. "Silver Queen". В експериментах на щурах лінії "Вістар" ліпофільний екстракт проявляє виражену протизапальну, антиерозійну, антиоксидантну дію. Рослинна сировина чебрецю лимонного перспективна для отримання ліпофільних екстрактів з вираженою фармакологічною активністю.
Методом Сокслета и ГЖХ изучен состав и количественное содержание жирных кислот в траве Thymus x ciriodorus var. "Silver Queen". В экспериментах на крысах линии "Вистар" липофильный экстракт проявляет выраженное противовоспалительное, антиэрозийное, антиоксидантное действие. Растительное сырье тимьяна лимонного перспективно для получения липофильных экстрактов с выраженной фармакологической активностью.
Дод.точки доступу:
Стешенко, Я. М.
Мазулін, О. В.
Смойловська, Г. П.
Мазулін, Г. В.
Опрошанська, Т. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Вивчення анатомічної будови пагонів Salix elaeagnos Scop. флори України / Н. В. Бородіна [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 59-64


MeSH-головна:
ИВОВЫЕ -- SALICACEAE (анатомия и гистология)
Анотація: Проведено поглиблене вивчення анатомічної будови пагонів Salix elaeagnos Scop. флори України із застосуванням методів світлової та електронної мікроскопії, та встановлені основні діагностичні мікроскопічні ознаки лікарської сировини. Результати дослідження значно розширюють відомості про анатомічну будову пагонів Salix elaeagnos Scop. флори України і будуть використані при стандартизації сировини видів сімейства Salicaceae.
Проведено углубленное изучение анатомического строения побегов Salix elaeagnos Scop. флоры Украины с применением методов световой и электронной микроскопии, и установлены основные диагностические микроскопические признаки лекарственного сырья. Результаты исследования значительно расширяют сведения об анатомическом строении побегов Salix elaeagnos Scop. флоры Украины и будут использованы при стандартизации сырья видов семейства Salicaceae.
Дод.точки доступу:
Бородіна, Н. В.
Ковальов, В. М.
Кошовий, О. М.
Гамуля, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


   
    Дослідження динаміки екстрагування біологічно активних речовин з листя мучниці звичайної / Н. Б. Чайка [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 64-68


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
ТОЛОКНЯНКА -- ARCTOSTAPHYLOS (химия)
Анотація: Об’єктами дослідження були листя Arctostaphylos uva-ursi L. При хроматографічному визначенні витяжок з листя мучниці були виявлені арбутин, флавоноїди, гідроксикоричні кислоти, дубильні речовини і ірідоіди. Встановлено кількісний вміст основних груп фенольних сполук та ірідоїдів в витяжках з листя мучниці звичайної. Найбільше витяг основних діючих речовин із сировини забезпечують саме перші дві стадії екстракції, що становить майже 98% за всіма показниками. Тому оптимальна кратність водної екстракції з цієї сировини становить два рази.
Объектами исследования были листья Arctostaphylos uva-ursi L. При хроматографическом определении вытяжек из листьев толокнянки были обнаружены арбутин, флавоноиды, гидроксикоричные кислоты, дубильные вещества и иридоиды. Установлено количественное содержание основных групп фенольных соединений и иридоидов в вытяжках из листьев толокнянки обыкновенной. Больше всего извлечение основных действующих веществ из сырья обеспечивают именно первые две стадии экстракции, что составляет почти 98% по всем показателям. Поэтому оптимальная кратность водной экстракции из этого сырья составляет два раза.
Дод.точки доступу:
Чайка, Н. Б.
Комісаренко, М. А.
Кошовий, О. М.
Ковальова, А. М.
Бородіна, Н. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Шейко, С. Ю.
    Таніни рослин роду вільхових (огляд літератури) / С. Ю. Шейко, А. С. Шаламай // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 68-74


MeSH-головна:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
Анотація: Наведено дані про структуру, властивості речовин - танінів, основних компонентів рослин роду вільхових, методом їх препаративного виділення хімічної будови, важливості використання екстрактів плодів вільхи в фармації в якості субстанцій препаратів альтабор і альтан.
Приведены данные о структуре, свойствах веществ - танинов, основных компонентов растений рода ольховых, методом их препаративного выделения химического строения, важности использования экстрактов соплодий ольхи в фармации в качестве субстанций препаратов альтабор и альтан.
Дод.точки доступу:
Шаламай, А. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    "Стратегія ВООЗ в галузі народної медицини на 2013-2023 рр." та нові паростки фітовиробництва на Прикарпатті / О. І. Волошин [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 74-75


MeSH-головна:
МЕДИЦИНА ТРАДИЦИОННАЯ -- MEDICINE, TRADITIONAL (тенденции)
ВСЕМИРНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ -- WORLD HEALTH ORGANIZATION
Анотація: Мета дослідження - донести інформацію медичній спільноті про стан та перспективи розвитку підприємства "Чиста флора", його сировинну базу, продукцію та зв’язки і взаємодію з осередками фітосировини Карпатського регіону в контексті "Стратегії ВООЗ в галузі народної медицини на 2013-2023рр.".
Цель исследования - донести информацию медицинскому сообществу о состоянии и перспективах развития предприятия "Чистая флора", его сырьевую базу, продукцию, связи и взаимодействие с ячейками фитосырья Карпатского региона в контексте "Стратегии ВОЗ в области народной медицины на 2013-2023годы.".
Дод.точки доступу:
Волошин, О. І.
Стовпюк, М. М.
Гиндич, О. В.
Волошина, Л. О.
Присяжнюк, В. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Крутов, В. В.
    Нова система знань про людину як методологія "Медицини здоров’я" / В. В. Крутов // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 75-77


MeSH-головна:
ЧЕЛОВЕК -- HUMANS
ЗДОРОВЬЕ -- HEALTH
Анотація: У статті йдеться про нові погляди на природу людини, яка виходить за рамки її біологічної сутності. Саме тому неможливо повністю відновити і зміцнити здоров’я тільки засобами класичної медицини, не беручи до уваги досягнення комплементарних / альтернативних методів лікування.
В статье идет речь о новых взглядах на природу человека, которая выходит за рамки ее биологической сущности. Именно потому невозможно полностью восстановить и укрепить здоровье только средствами классической медицины, не принимая во внимание достижения комплементарных/альтернативных методов лечения.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Звіт про науковий симпозіум з міжнародною участю «Сучасні теоретико-практичні аспекти реалізації впровадження «Стратегії розвитку народної і нетрадиційної медицини" у первинну ланку охорони здоров’я", 22 листопада 2019 р., Київ / Т. П. Гарник [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 78-87


MeSH-головна:
МЕДИЦИНА ТРАДИЦИОННАЯ -- MEDICINE, TRADITIONAL (тенденции)
СЪЕЗДЫ, СИМПОЗИУМЫ -- CONVENTIONS, SYMPOSIUMS
Дод.точки доступу:
Гарник, Т. П.
Андріюк, Л. В.
Абрамов, С. В.
Коваленко, О. Є.
Туманов, В. А.
Головаха, М. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Зайченко, Г. В.
    Пам’яті члена-кореспондента НАН і НАМН України, професора, доктора медичних наук Івана Сергійовича Чекмана / Г. В. Зайченко, Н. О. Горчакова // Фітотерапія. Часопис. - 2019. - N 4. - С. 88-90


MeSH-головна:
ФАРМАКОЛОГИЯ -- PHARMACOLOGY (история)
Дод.точки доступу:
Горчакова, Н. О.
Чекман, Іван Сергійович (вчений-фармаколог, лауреат Державної премії України (1986), завідувач кафедри фармакології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця (1982-2016); професор кафедри фармакології Київського медичного університету Української академії народної медицини (2016-2019); почесний професор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського. Учень і послідовник академіка А. І. Черкеса ; 04.10.1936-26.10.2019) \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)