Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ФУ18/2018/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи з 1 по 14
1.


    Била, Ю. В.
    Особенности нарушения экспрессии матричной РНК Hif-1 альфа и Hif-3 альфа в условиях острого нарушения мозгового кровообращения и на фоне применения модуляторов HSP 70 [Текст] / Ю. В. Била, И. Ф. Беленичев, А. М. Камышный // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 3-9. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS (лекарственная терапия)
РНК ИНФОРМАЦИОННАЯ -- RNA, MESSENGER (генетика)
ГЕННАЯ ЭКСПРЕССИЯ -- GENE EXPRESSION
ЭСТРОГЕННЫХ РЕЦЕПТОРОВ МОДУЛЯТОРЫ -- ESTROGEN RECEPTOR MODULATORS (прием и дозировка)
Анотація: Важливим компонентом системи ендогенної нейропротекції є сімейство білків теплового шоку HSP70, які, у першу чергу, виконують функцію внутрішньоклітинних шаперонів і забезпечують процеси фолдингу, холдингу й транспорту синтезованих білків, а також їхню деградацію за умов нормоксії, так і за стрес-індукованої денатурації. Крім того, встановлено пряму захисну й антиапоптичну дію HSP70, його вплив на «життя» і дію HIF білків. Мета дослідження – визначення рівня експресії генів Hif-1? і Hif-3? in vivo за умов застосування препаратів з властивостями модуляторів рівня HSP70: тамоксифену, мелатоніну, HSF-1 та глутаміну в разі гострого порушення мозкового кровотоку (ГПМК) за типом ішемічного інсульту. Дослідження проводили на білих щурах лінії Вістар. ГПМК моделювали шляхом двобічної незворотної оклюзії загальних сонних артерій під тіопентал натрієвим наркозом (40 мг/кг). Протягом 4 діб тваринам вводили тамоксифен (1 мг/кг), мелатонін (5 мг/кг), фактор теплового шоку (HSF-1) (200 мкл/кг), глутамін (25 мг/кг), референс-препарат пірацетам (500 мг/кг). Для визначення рівня експресії мРНК Hif-1? і Hif-3? використовували метод полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією в режимі реального часу (ПЛР-ЗТ). У ході дослідження встановлено, що в результаті ГПМК відбувається різке зниження рівня експресії мРНК Hif-1? і Hif-3?, що свідчить про зрив механізмів ендогенної нейропротекції. Уведення препаратів-модуляторів HSP70 має різноспрямовану дію на експресію генів. Так, тамоксифен, HSF-1 і глутамін підвищують експресію мРНК Hif-1?, а мелатонін не виявляє достовірного впливу. Вперше нами встановлено позитивний вплив мелатоніну на експресію мРНК Hif-3? ізоформи білка HIF-1, що є особливістю впливу мелатоніну на процеси ендогенної нейропротекції за умов ГПМК.
Дод.точки доступу:
Беленичев, И. Ф.
Камышный, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Кабачна, І. В.
    Дослідження аналептичної активності похідних сірко- та азотвмісних гетероциклів на моделі пропофолового наркозу [Текст] / І. В. Кабачна, С. М. Дроговоз, В. І. Кабачний // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 10-15. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОПОФОЛ -- PROPOFOL (прием и дозировка)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ СТИМУЛЯТОРЫ -- CENTRAL NERVOUS SYSTEM STIMULANTS (прием и дозировка)
АНЕСТЕЗИЯ ОБЩАЯ -- ANESTHESIA, GENERAL (использование)
Анотація: Обмежений арсенал аналептиків, що не поповнювався понад 50 років, не спроможний задовільнити потреби реаніматології екстремальних станів, які пов’язані з пригніченням функцій ЦНС. Певною мірою це зумовлено відсутністю стандартизованих моделей фармакологічного скринінгу. Мета дослідження – цілеспрямований пошук перспективних субстанцій з аналептичною дією серед похідних сірко- та азотвмісних гетероциклів на розробленій моделі пропофолового наркозу (ПН). Дослідження проводили на самцях білих нелінійних мишей шляхом внутрішньоочеревинного введення досліджуваних речовин на піку наркозного сну. Як засіб, що пригнічує дихальний і судиноруховий центри мозку, використовували пропофол. Оцінку аналептичного (пробуджуючого) ефекту гетерозидів проводили порівняно з класичним комбінованим аналептиком сульфокамфокаїном (СКК). Оптимальні дози пропофолу (120 мг/кг), СКК (20 мг/кг), Гетерозидів-21 та -31 (2 мг/кг ) були встановлені експериментально шляхом титрування доз. Ефективність досліджуваних речовин оцінювали за тривалістю ПН. Вплив на дихальний центр визначали за частотою дихальних рухів за хвилину (ЧДР/хв) у різних фазах наркозу до та після введення пробуджуючих препаратів. Встановлено, що СКК прискорював пробудження тварин на 36 %. Гетерозиди -21, -31 у дозі, у 10 разів меншій, ніж СКК поступалися йому відповідно на 9,8 і 11,2 % (p 0,05). Під впливом досліджуваних речовин уже протягом 10 хв ЧДР вірогідно (p 0,05) збільшилася порівняно з контрольною групою, досягаючи максимуму (85 ДР/хв) у групі СКК, що свідчить про певну (p 0,05) перевагу СКК за швидкістю стимуляції дихального центру перед обома Гетерозидами (на 17 і 16 % відповідно). Апробована модель ПН дозволяє порівнювати ефективність класичних препаратів й оригінальних речовин за ознаками пробуджуючого ефекту та впливу на дихальний центр ЦНС, що дозволяє рекомендувати її як стандарт для цілеспрямованого пошуку аналептиків. Результати досліджень Гетерозидів підтверджують відтворюваність запропонованої моделі скринінгу та перспективність пошуку ефективних аналептиків серед похідних сірко- та азотвмісних гетероциклів.
Дод.точки доступу:
Дроговоз, С. М.
Кабачний, В. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Виявлення протигрипозної активності бензімідазолів [Текст] / Т. Л. Гридіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 16-23. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
БЕНЗИМИДАЗОЛЫ -- BENZIMIDAZOLES (терапевтическое применение)
ГРИПП ЧЕЛОВЕКА -- INFLUENZA, HUMAN (лекарственная терапия)
Анотація: Мета дослідження – синтез і визначення протигрипозної активності похідних бензімідазолу, структури яких попередньо відібрані за допомогою QSAR-технологій. З використанням QSAR-технологій було відібрано, а в подальшому здійснено синтез похідних бензімідазолів, вивчено їхню протигрипозну активність, яку визначали на культурі тканини хоріон- алантоїсних оболонок 11–14-добових курячих ембріонів і перещеплюваній культурі клітин МDСК. Процедурі визначення противірусної активності сполук передувало виявлення рівня їхньої токсичності на тих самих моделях клітинних культур. Встановлено, що серед досліджених сполук високий рівень противірусної активності відносно штамів вірусу грипу людини А/Гонконг/1/68 (H3N2) і A/PR/8/34 (H1N1), а також вірусу грипу птахів H5N3 на двох моделях клітинних культур мали 2-аміноалкіл(арил)- і 2-метил-4-діалкіламіноалкіл-5- гідроксибензімідазоли. Їхня противірусна дія була на рівні активності референс-препарату – таміфлю. Експериментально підтверджено прогнозовану противірусну активність у третини синтезованих сполук. Найбільший внесок у прояв протигрипозної активності дає природа замісників у другому, четвертому та п’ятому положеннях бензімідазольного циклу, у той час як замісники в першому положенні нівелюють прояв будь-якої активності. Сполуки з високим рівнем протигрипозної активності, які мали високий хіміотерапевтичний індекс, є перспективними для подальшого дослідження на моделях in vivo з метою створення нових противірусних препаратів.
Дод.точки доступу:
Гридіна, Т. Л.
Федчук, А. С.
Басок, С. С.
Шитикова, Л. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Фармакологічні властивості нової комбінованої мазі з етонієм [Текст] / Л. Б. Іванцик [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МАЗИ -- OINTMENTS (терапевтическое применение)
ДЕЗИНФИЦИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- DISINFECTANTS (терапевтическое применение)
РАНЕВАЯ ИНФЕКЦИЯ -- WOUND INFECTION (лекарственная терапия)
Анотація: Виконано фармакологічне дослідження нової комбінованої мазі з етонієм для лікування ранового процесу. За результати експериментальних досліджень встановлено широкий спектр фармакологічної дії досліджуваної мазі. Мазь з етонієм за умов in vitro виявила протимікробну дію щодо стандартних штамів S. аureus, E. сoli, P. аeruginosa, B. subtilis і C. albicans. За антимікробною активністю щодо стандартних мікроорганізмів мазь з етонієм не поступалася препарату порівняння мазі Левомеколь. За фунгістатичною активністю щодо C. albicans досліджувана мазь з етонієм виявилася найефективнішою, поступаючись лише препарату порівняння Інфларакс. Протимікробна активність нової мазі щодо госпітальних штамів S. аureus, E. сoli, P. аeruginosa, P. vulgaris була зіставною з такою препаратів порівняння Інфларакс та Офлокаїн, а щодо K. pneumoniaе – значно перевищувала їхню ефективність. Протимікробні властивості оригінальної мазі з етонієм поєднуються з виразною знеболювальною, протизапальною та ранозагоювальною дією. Зокрема, на моделі скипидарного дерматиту мазь з етонієм виявила виразну протизапальну активність (77,8 %), що перевищує таку мазей Інфларакс (72,2 %), Левомеколь (62,7 %) та Офлокаїн (47,3 %). На моделі соматичного болю в щурів (термічне подразнення хвоста) мазь з етонієм виявила високу знеболювальну активність та перевищувала за ефективністю всі препарати порівняння. На моделі лінійної різаної рани мазь з етонієм чинила виразну репаративну активність, перевершуючи за ефектом мазі Інфларакс та Офлокаїн. Отримані результати дозволяють рекомендувати нову мазь з етонієм для подальшого поглибленого доклінічного та клінічного дослідження з метою створення оригінального вітчизняного препарату для лікування ранового процесу.
Дод.точки доступу:
Іванцик, Л. Б.
Дроговоз, С. М.
Гербіна, Н. В.
Таран, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Подольський, І. М.
    Дослідження норадренергічних механізмів аналгетичної дії атристаміну [Текст] / І. М. Подольський, С. Ю. Штриголь // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 31-36. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АНТИДЕПРЕССАНТЫ -- ANTIDEPRESSIVE AGENTS (диагностическое применение)
Анотація: Антидепресанти мають тривалу історію застосування в медичній практиці як аналгетичні засоби. У попередніх дослідженнях були доведені аналгетичні властивості перспективного антидепресанту 2-метил-3-(феніламінометил)-1Н-хінолін-4-ону (атристаміну) на моделі теплової імерсії хвоста мишей та вивчено роль опіоїдергічної ланки антиноцицептивної системи в механізмі його знеболювальної дії. Оскільки результати останніх досліджень підкреслюють важливість норадренергічного механізму в аналгетичній активності багатьох антидепресантів, вивчення ролі норадренергічної системи в механізмі аналгетичної дії атристаміну є логічним кроком до розуміння природи цього ефекту. Мета дослідження – вивчення ролі норадренергічної системи в механізмі антиноцицептивної дії атристаміну шляхом фармакологічного аналізу з застосуванням клонідину та пропранололу як адренотропних засобів з доведеними аналгетичними властивостями. Дослідження було проведене на моделі соматичного болю (теплова імерсія хвоста мишей) у п’ятичасових точках з інтервалом 30 хв, починаючи через 1 год після введення речовин. Одержані результати свідчать, що атристамін (100 мг/кг) у кожній з п’яти часових точок достовірно подовжував латентний час висмикування хвоста мишей у середньому від 78 % у початковій часовій точці до 383 % наприкінці дослідження. Агоніст ?2-адренорецепторів клонідин (0,1 мг/кг) виявив антиноцицептивний ефект на рівні тенденції. Тварини, яким уводили пропранолол per se (4 мг/кг), у першій часовій точці мали достовірно в 2,7 разу більший час висмикування хвоста порівняно з тваринами групи інтактного контролю, але надалі цей показник значно зменшувався. Доведено, що премедикація ?-адреноблокатором пропранололом (4 мг/кг) призводить до зниження антиноцицептивних властивостей атристаміну. Агоніст ?2-адренорецепторів клонідин (0,1 мг/кг) за попереднього введення, навпаки, потенціює знеболювальну дію атристаміну на моделі соматичного болю. Таким чином, результати проведеного дослідження доводять, що в механізмі аналгетичної дії атристаміну значну роль відіграє норадренергічний компонент, пов’язаний з впливом на ?2-адренорецептори.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Суворова, З. С.
    Антифунгальна дія сполуки КВМ-194 на моделі інфікування зразків нігтьових пластинок Aspergillus niger [Текст] / З. С. Суворова, Н. О. Вринчану // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 37-42. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АСПЕРГИЛЛ ЧЕРНЫЙ -- ASPERGILLUS NIGER (действие лекарственных препаратов)
ОНИХОМИКОЗ -- ONYCHOMYCOSIS (лекарственная терапия)
Анотація: Дослідження антифунгального ефекту розчинів похідного арилаліфатичних аміноспиртів КВМ-194 проводили на взірці зрізаної нігтьової пластинки, ураженій Aspergilus niger (модель інфікування зразків нігтьової пластинки). Встановлено, що сполука КВМ-194 на моделі інфікування зразків нігтьових пластинок Aspergillus niger виявляє ефективність у профілактичному, лікувально-профілактичному та лікувальному режимах. Внесення розчинів сполуки КВМ-194 в інкубаційне середовище за одну годину до інфікування взірців нігтьових пластинок затримує ріст та розмноження гриба упродовж 3 діб та 6 діб за концентрації 0,05 і 0,1 % відповідно. У разі дослідження розчинів сполуки КВМ-194 у лікувально-профілактичному режимі (внесення одночасно з інфікуванням) у концентрації 0,1 % розвиток гриба не спостерігається впродовж 5 днів, за 0,05 % – реєструється порушення утворення міцелію, розгалуження гіф і конідієгенезу. У лікувальному режимі (внесення сполуки через 3 доби після інфікування) розчини сполуки КВМ-194 пригнічують ріст гриба упродовж 2 діб – за концентрації 0,1 %, понад 4 доби – за концентрації 0,25 %. Проведені експерименти свідчать про перспективність похідних арилаліфатичних аміноспиртів як нових антифунгальних засобів і необхідність проведення поглиблених досліджень антимікробної дії сполуки КВМ-194, зокрема, визначення її активності відносно дерматоміцетів.
Дод.точки доступу:
Вринчану, Н. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Товчига, О. В.
    Вплив препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) на ефективність і безпечність алопуринолу в експерименті [Текст] / О. В. Товчига, Ю. Б. Лар’яновська, С. Ю. Штриголь // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 43-54. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АЛЛОПУРИНОЛ -- ALLOPURINOL (терапевтическое применение)
РАСТЕНИЯ СЪЕДОБНЫЕ -- PLANTS, EDIBLE
Анотація: Отримано дані, які підтверджують доцільність поєднаного застосування екстракту та настойки надземної частини яглиці звичайної з алопуринолом. Встановлено, що настойка (1 мл/кг) і, особливо, екстракт яглиці (1 г/кг) значно зменшують гостру токсичність алопуринолу в мишей. На тлі надлишку похідних пурину та білків (10-денне введення дріжджового екстракту щурам у дозі 10 г/кг з додаванням молібдену в кількості 0,3 мг на тварину та доочеревинним уведенням інозину в дозі 50 мг/150 г) настойка яглиці звичайної (1 мл/кг) виявляє нейтральність щодо гістоструктури нирок як per se, так і за поєднаного введення з алопуринолом (50 мг/кг). За умов гіперурикемії, спричиненої калію оксонатом у мишей, та комбінованого застосування алопуринолу в субтерапевтичній дозі (2,5 мг/кг) з настойкою (1 мл/кг) або екстрактом яглиці звичайної (1 г/кг) забезпечується достовірне інгібування ксантиноксидази, нормоурикемічна активність збережена на тлі екстракту та достовірно підвищується за використання настойки.
Дод.точки доступу:
Лар’яновська, Ю. Б.
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Психотропні та метаболічні ефекти препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) і метформіну в мишей з алоксановим діабетом [Текст] / О. В. Товчига [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 55-66. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ -- DIABETES MELLITUS, EXPERIMENTAL (лекарственная терапия)
МЕТФОРМИН -- METFORMIN (терапевтическое применение)
РАСТЕНИЯ СЪЕДОБНЫЕ -- PLANTS, EDIBLE
Анотація: На третьому тижні після відтворення алоксанового діабету з тяжким перебігом у мишей наявні порушення з боку ЦНС: у тесті відкритого поля зменшується дослідницька активність і зростає виразність емоційних реакцій, у тесті піднесеного хрестоподібного лабіринту (ПХЛ) збільшується час перебування на світлі за підвищеної тривалості першого перебування в темному компартменті, зростає депресивність у тесті поведінкого відчаю та погіршуються когнітивні функції в тесті екстраполяційного вивільнення. Метформін у субтерапевтичній дозі 125 мг/кг підвищує рухову активність і зменшує виразність емоційних реакцій у тесті відкритого поля, посилює зміни структури перебування в компартментах ПХЛ зі збільшенням перебування на світлі, не впливає на депресивність, сприяє покращанню когнітивних функцій. Екстракт яглиці звичайної (1 г/кг) суттєво не змінює результати тесту відкритого поля, за поєднання його з метформіном вплив останнього на рухову активність зберігається, у комбінації також збережена антидепресивна дія екстракту та позитивний вплив на когнітивні функції, зменшення тривалості першого перебування в темному компартменті та зростання рухової активності в тесті ПХЛ виявляється лише на тлі екстракту per se. Настойка яглиці (1 мл/кг) підвищує рухову та дослідницьку активність і знижує виразність емоційних реакцій у тесті відкритого поля (за винятком дослідницької активності, ці зміни виявляються й у комбінації з метформіном), зменшує тривалість першого перебування в темному компартменті ПХЛ, на тлі комбінації з метформіном латентний період входу до темного компартменту та частка мишей, що відразу відвідують світлий компартмент, наближаються до показників інтактних тварин; настойка як per se, так і в комбінації з метформіном чинить антидепресивну дію та покращує когнітивні функції. Ці зміни не супроводжуються нормалізацією вмісту ГАМК, аспартату, глутамату в гомогенатах головного мозку. У мишей з діабетом наявні гіпоурикемія та зниження вмісту сечової кислоти в печінці за відсутності достовірних змін активності ксантиноксидази печінки. На тлі метформіну та настойки виявляється пригнічення ксантиноксидази, за комбінованого застосування цих препаратів пригнічення виражене меншою мірою й спостерігається повна нормалізація урикемії. Отже, за більшістю досліджених показників у мишей з алоксановим діабетом виявлено переваги комбінованого застосування настойки яглиці з метформіном.
Дод.точки доступу:
Товчига, О. В.
Штриголь, С. Ю.
Горбач, Т. В.
Дейко, Р. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Дослідження ефективності таблеток "Комбідерм" за умов експериментальної гострої виразки шлунка [Текст] / О. В. Тригубчак [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЖЕЛУДКА ЯЗВА -- STOMACH ULCER (лекарственная терапия)
Анотація: Рання діагностика виразкової хвороби, прогнозування її перебігу, ефективна тактика лікування залишаються актуальними завданнями та вимагають подальшого вдосконалення. Це зумовлює пошук нових більш ефективних лікарських засобів для профілактики та лікування даного захворювання. Мета дослідження – оцінити ефективність застосування таблеток «Комбідерм» на основі кріоліофілізованої ксенодерми свині 1 і 2 шарів за експериментальної гострої виразки шлунка. Вивчення проводили на моделі спиртово-преднізолонової експериментальної виразки шлунка в щурів. Матеріал для морфологічних досліджень брали з фундального відділу шлунка. Проведені дослідження дозволили встановити виражений противиразковий ефект таблеток «Комбідерм». Показано, що введення в шлунок за допомогою зонда подрібнених таблеток у дозі 1000 мг/кг зумовлює гастропротекторний вплив і стимулює репаративні процеси в слизовій оболонці шлунка. Найкращий ефект виявлено в групі тварин, які отримували подрібнені таблетки «Комбідерм» протягом 5 днів до моделювання спиртово-преднізолонової виразки та 5 днів після.
Дод.точки доступу:
Тригубчак, О. В.
Фурдела, М. Я.
Вольська, А. С.
Курило, Х. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Пахольчук, О. П.
    Короткострокові результати фармакотерапії в дітей з симптомами харчової гіперчутливості на шкірі [Текст] / О. П. Пахольчук // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 73-78. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДЕРМАТИТ КОНТАКТНЫЙ -- DERMATITIS, CONTACT (лекарственная терапия)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Сьогодні розробка шляхів ефективної фармакокорекції харчової гіперчутливості (ХГ) у дітей є актуальною проблемою сучасної медицини. Мета дослідження – оцінити короткострокові результати фармакотерапії симптомів харчової гіперчутливості на шкірі в дітей залежно від результатів шкірного прик-тесту, визначення рівнів специфічних IgE, оральної провокаційної проби (ОПП). У дослідження включено 60 дітей (48,3 % – хлопчики, 51,7 – дівчатка) з клінічними проявами ХГ на шкірі, середній вік 36,01 [16,88; 63,96] місяців. Терапія включала: елімінаційну дієту, 1–2-разове нанесення емолієнтів зовнішньо, планове призначення антигістамінних препаратів 2–3 покоління та кремів, що містять нефторовані глюкокортикостероїдні препарати (мометазону фуроат 1 мг) місцево на уражені ділянки впродовж перших 5 днів, кремнієві сорбенти, пробіотики (Lactobacillus reutery) внутрішньо, сольові ванни курсом № 5. Базову терапію в цій групі пацієнтів проводили впродовж 10–14 днів залежно від тяжкості клінічних проявів. Ефективність оцінювали за зміною морфологічних елементів на шкірі, використовуючи шкалу SCORAD. Встановлено, що короткострокові результати стандартної терапії, оцінені за шкалою SCORAD, гірші в дітей з позитивними результатами ОПП і рівнями IgE, вищими за референтні (Mann-Whitney U Test, U = 90,5, p 0,05 і U
Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Шаяхметова, Г. М.
    Порівняльна оцінка впливу протитуберкульозних лікарських засобів на експресію CYP2E1 і стан сперматогенного епітелію за умов введення щурам-самцям у двох комбінаціях, що містять етамбутол або стрептоміцин [Текст] / Г. М. Шаяхметова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 79-85. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОТУБЕРКУЛЕЗНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTITUBERCULAR AGENTS (вредные воздействия)
ЭТАМБУТОЛ -- ETHAMBUTOL
СТРЕПТОМИЦИН -- STREPTOMYCIN
ЭПИТЕЛИЙ -- EPITHELIUM (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Мета дослідження – порівняльна оцінка стану сперматогенного епітелію щурів і тестикулярної експресії гена CYP2E1 за сумісного введення протитуберкульозних засобів у двох комбінаціях, що містять ізоніазид, піразинамід, рифампіцин, а також етамбутол або стрептоміцин (комбінація 1 і 2 відповідно). Було виявлено, що стрептоміцин за окремого введення, на відміну від етамбутолу, не впливав на експресію мРНК CYP2Е1 в сім’яниках щурів. Заміна етамбутолу на стрептоміцин у комбінації протитуберкульозних засобів не запобігала повністю підвищенню тестикулярної експресії гена CYP2Е1, ймовірно, унаслідок наявності ізоніазиду. У той самий час заміна етамбутолу на стрептоміцин сприяла поліпшенню морфофункціонального стану сім’яників. Зокрема, результати мікроскопічного дослідження епідидимальної суспензії свідчать про зниження продукції сперматозоїдів сім’яниками на 68 % за введення комбінації 1 порівняно з тваринами контрольної групи і відсутність негативних змін за введення комбінації 2. Ми припускаємо, що CYP2E1 може брати участь у неспецифічних патогенетичних механізмах розвитку чоловічого безпліддя внаслідок порушення сперматогенезу в результаті підвищеного утворення активних форм кисню. Виявлено наявність сильної негативної кореляції між кількістю сперматозоїдів і рівнем експресії гена CYP2E1 у сім’яниках щурів, які отримували комбінацію 1 (r = -0,87; Р = 0,001). У гонадах тварин даної групи також зафіксовані різні морфологічні зміни сперматогенного епітелію: деструктивно змінені сім’яні канальці, наявність гігантських багатоядерних клітин у зоні сперматоцитів першого порядку, некротизований сперматогенний епітелій. У сім’яниках щурів, яким вводили комбінацію 2, в основному, не відзначалося морфологічних аномалій. Таким чином, за сумісного введення етамбутолу, ізоніазиду, піразинаміду та рифампіцину заміна етамбутолу на стрептоміцин сприяла зменшенню побічної дії протитуберкульозних препаратів на сім’яники.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Отримання густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського та дослідження кількісного вмісту юглону в їхньому складі [Текст] / Є. В. Залигіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОРЕХИ -- NUTS
Анотація: Мета дослідження - отримати густий водний і водно-спиртові екстракти з незрілих плодів горіха волоського, розробити методику визначення юглону, дослідити його кількісний уміст у складі цих екстрактів. Екстракти були одержані шляхом комплексної переробки незрілих плодів молочно-воскової стиглості горіха волоського. Розробку методики визначення, дослідження вмісту юглону в складі екстрактів проводили з використанням ВЕРХ. За допомогою методу ВЕРХ у густих екстрактах з незрілих плодів горіха волоського, де як екстрагент використано воду, 30 і 70% спирт етиловий, юглону виявлено не було. У густому екстракті з незрілих плодів горіха волоського, де як екстрагент використано 96% етанол, уміст юглону становить близько 1 мкг/г. Таким чином, було виготовлено густі екстракти з незрілих плодів горіха волоського з використанням різних екстрагентів, розроблено методику визначення юглону з використанням ВЕРХ і визначено кількісний уміст цієї речовини в складі досліджуваних екстрактів.
Дод.точки доступу:
Залигіна, Є. В.
Подплетня, О. А.
Слєсарчук, В. Ю.
Соколова, К. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Шаповалова, Н. В.
    Перспективи використання засобів рослинного походження для профілактики та лікування ожиріння [Текст] / Н. В. Шаповалова, М. І. Тарнавська, К. І. Сметаніна // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 94-101. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (терапевтическое применение)
Анотація: Стаття присвячена аналізу сучасного ринку препаратів, у тому числі рослинного походження, для профілактики та лікування ожиріння. Проблема ожиріння є не лише медичною, але й соціальною, оскільки це захворювання погіршує якість життя хворих, супроводжується великими фінансовими витратами, вимагає постійного нагляду з боку лікаря. Тому пошук нових ефективних недорогих ліків, що можуть бути за дією подібні до сучасних фармакологічних препаратів, є актуальним на даному етапі. Визначено перспективи застосування за умов даної патології засобів рослинного пошкодження. Система забезпечення їхньої якості, безпеки, ефективності та інформації про рослинні ліки має бути гармонізованою з вимогами Європейської Фармакопеї та Монографії ВООЗ, Державної Фармакопеї України шляхом дотримання відповідної нормативної документації та технічного регламенту.
Дод.точки доступу:
Тарнавська, М. І.
Сметаніна, К. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Олександр Олександрович Цуркан (до 80-річчя від дня народження) [Текст] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 102

Дод.точки доступу:
Цуркан, Александр Александрович \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)