Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ФУ18/2019/5<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи з 1 по 9
1.


   
    Біоплівки. Сучасний стан та перспективи антимікробної терапії [Текст] / Н. О. Вринчану [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 311-321. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
Анотація: Огляд присвячений аналізу сучасних даних щодо механізмів стійкості біоплівок до антимікробних засобів та пошуку нових активних речовин з антибіоплівковою активністю. Проведений аналіз літературних джерел показав, що біоплівка є гетерогенною багатоклітинною структурою, стійкість якої до впливу зовнішніх факторів (у т. ч. антимікробних речовин) визначається будовою позаклітинного матриксу, наявністю сигнальної системи (Quorum sensing), а також здатністю до переходу в метаболічно неактивний стан. Для підвищення ефективності антибіоплівкової терапії як перспективні розглядають речовини, які: 1) руйнують позаклітинний матрикс або підвищують його проникність; 2) впливають на систему Quorum sensing і синтез автоіндукторів; 3) впливають на метаболічно неактивні клітини або викликають їхню реверсію до активного стану. З метою подолання стійкості біоплівок окрім пошуку таргетних молекул також розглядають можливість застосування не антимікробних препаратів, створення молекул, подібних до білків людини та мікроорганізмів, а також застосування вірусів бактерій – бактеріофагів. Цей огляд може бути підґрунтям для дослідників, які прагнуть вивчати антибіоплівкові властивості нових речовин і розробляти потенційні лікарські засоби.
Дод.точки доступу:
Вринчану, Н. О.
Дудікова, Д. М.
Гринчук, Н. І.
Недашківська, В. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Вплив Іфітинібу на складові хроматину та стан антиоксидантної системи в карциномі Герена та незмінених тканинах матки [Текст] / Л. Б. Бондаренко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 322-330. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ХРОМАТИН -- CHROMATIN (действие лекарственных препаратов)
МАТКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- UTERINE NEOPLASMS (лекарственная терапия)
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS (терапевтическое применение)
Анотація: Неспецифічна дія протипухлинної хіміотерапії на прилеглі до пухлини тканини сама по собі здатна погіршити стан організму додатково до наслідків розвитку неопластичного процесу і навіть справити вирішальну роль у виживанні організму. Тому актуальним є проведення паралельних досліджень впливу нових протипухлинних засобів на етапі доклінічних випробувань як на пухлини, так і на тканини того самого організму, які неуражені неопластичним процесом, для подальшої оптимізації хіміотерапії. Мета дослідження - вивчити вплив Іфітинібу на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у карциномі Герена та незмінених тканинах матки. Дослідження впливу Іфітинібу проводили на білих щурах-самицях лінії Вістар. Тварини були розподілені за методом рандомізації на 3 групи по 6 тварин у кожній: 1 - інтактні щури, 2 – негативний контроль (карцинома Герена), 3 – карцинома Герена + 29,93 мг/кг Іфітинібу. Вивчення впливу Іфітинібу на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у карциномі Герена та незмінених тканинах матки показало, що даний препарат вірогідно змінював більшість досліджуваних показників як порівняно з інтактними тваринами, так і з карциномою Герена без лікування. Специфічність впливу Іфітинібу на клітини пухлин була найвираженішою у випадку ДНК-фрагментації та змін вмісту небілкових і пов’язаних з білками SH-груп.
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б.
Карацуба, Т. А.
Хавич, О. О.
Шаяхметова, Г. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Synthesis and anticancer activity of 1-(4,1-isopropylphenyl)-4-(4,2-chlorophenyl)-5,6,7,8-tetrahydro-2,4a-diazacyclopenta[cd]azulene-2-carboxylic acid arylamides against PC-3 prostate cancer cells [Text] / S. A. Demchenko [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - P331-337. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS (лекарственная терапия)
КАРБОНОВЫЕ КИСЛОТЫ -- CARBOXYLIC ACIDS (прием и дозировка)
Анотація: Фармакотерапія раку простати є важливою складовою в боротьбі з онкологічними захворюваннями. Це дуже актуально, тому що рак простати є причиною 10 % смертей від усіх видів ракових захворювань у чоловіків. Мета дослідження – синтезувати та вивчити протипухлинну активність ариламідів 1-(4,1-ізопропілфеніл)-4-(4,2-хлорофеніл)-5,6,7,8-тетрагідро-2,4а-діазациклопента[cd]азулен-2-карбонової кислоти порівняно з 5-фторурацилом відносно клітин РС-3 раку простати. Взаємодією еквімолярних кількостей 2-метокси-3,4,5,6-тетрагідро-7H-азепіну з хлоргідратом a-аміно-4 хлорацетофенону синтезовано 3-(4-хлорфеніл)-6,7,8,9-тетрагідро-5Н-імідазо[1,2-a]азепін. Алкілуванням останнього a-бром-4-ізопропілацетофеноном у середовищі етилацетату та подальшою обробкою одержаної проміжної четвертинної солі надлишком 5 % розчину NaOH синтезовано 1-(4,1-ізопропілфеніл)-4-(4,2-хлорофеніл)-5,6,7,8-тетрагідро-2,4а-діазациклопента[cd]азулен. Кип’ятінням останнього з еквімолярними кількостями відповідних арилізоціанатів у сухому бензолі був синтезований ряд ариламідів 1-(4,1-ізопропілфеніл)-4-(4,2-хлорофеніл)-5,6,7,8-тетрагідро-2,4а-діазациклопента[cd]азулен-2-карбонової кислоти. Будову та чистоту всіх отриманих речовин підтверджено даними ЯМР 1Н спектроскопії. Ліпофільність (LogP) синтезованих сполук була розрахована за допомогою програми ACD LogP. Оцінено протипухлинну активність амідів (3-метилфеніл)- та (3-метоксифеніл)-1-(4,1-ізопро пілфеніл)-4-(4,2-хлорофеніл)-5,6,7,8-тетрагідро-2,4а-діазациклопента[cd]азулен-2-карбонової кислоти в дослідах in vitro на лініях клітин раку простати РС-3. Показано, що досліджувані речовини в концентрації 10–5 моль/л перевищують препарат порівняння – 5-фторурацил за гальмуванням росту клітин раку простати РС-3 на 52,32 % та 3,93 % відповідно. Отримані дані обґрунтовують доцільність подальшого вивчення ариламідів 1-(4,1-ізопропілфеніл)-4-(4,2-хлорофеніл)-5,6,7,8-тетрагідро-2,4а-діазациклопента[cd]азулен-2-карбонової кислоти як нових потенційних протипухлинних засобів для лікування раку простати.
Дод.точки доступу:
Demchenko, S. A.
Fedchenkova, Yu. A.
Bukhtiarova, T. A.
Bobkova, L. S.
Sukhoveev, V. V.
Demchenko, A. M.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Капелька, І. Г.
    Скринінгове дослідження фригопротекторних властивостей нестероїдних протизапальних препаратів за гострого загального охолодження [Текст] / І. Г. Капелька, С. Ю. Штриголь // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 338-343. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL (терапевтическое применение)
ОБМОРОЖЕНИЕ -- CHILBLAINS (лекарственная терапия)
Анотація: В Україні холодові травми (ХТ) є досить частим явищем. Вони виникають частіше в зимовий час, коли кількість постраждалих сягає понад 12 000 осіб. ХТ спостерігається переважно в молодих осіб працездатного віку, супроводжується великим відсотком інвалідизації та значними матеріальними витратами на лікування потерпілих. Більшій частині постраждалих необхідне стаціонарне лікування, смертність перевищує 10 %. Особливо небезпечною ХТ є в умовах війни, оскільки може спричинити до 25 % санітарних втрат. Значну роль у патогенезі ХТ відіграють простациклін, простагландин F2a і тромбоксан А2, що відповідають за розвиток судинних реакцій. З урахуванням механізму розвитку ХТ можна вважати перспективними фригопротекторами нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), які пригнічують синтез простагландинів. Мета дослідження – порівняти виразність фригопротекторного ефекту низки НПЗП з різною селективністю щодо ЦОГ на моделі гострого загального охолодження (ГЗО). Роботу виконано на білих мишах обох статей масою 20–24 г. ГЗО моделювали за температури – 18 °С. Визначали інтегральний показник фригопротекторної дії – час життя тварин. Використовували неселективні інгібітори ЦОГ – ацетилсаліцилову кислоту (АСК) (Аспірин, таблетки, «Bayer», Німеччина), ібупрофен (Бруфен, порошок, «Abbott», США), мефенамінову кислоту (Мефенамінова кислота-Дарниця, таблетки, «Дарниця», Україна), диклофенак натрію (Вольтарен, таблетки, «Novartis», Швейцарія); помірно селективний інгібітор ЦОГ – мелоксикам (Моваліс, таблетки, «Boehringer Ingelheim», Німеччина); високоселективний інгібітор ЦОГ – целекоксиб (Целебрекс, таблетки, «Pfizer», США), які вводили в різних дозах у шлунок за 30 хв до початку ГЗО. Визначено два препарати лідери з різним профілем селективності щодо ЦОГ: целекоксиб (74 мг/кг) і диклофенак натрію (14 мг/кг). Вони збільшили час життя тварин більше ніж на 50 %, що достовірно перевищує ефект АСК (25 мг/кг). Ці два препарати можна вважати перспективними для подальших поглиблених досліджень фригопротекторної дії. Отже, фригопротекторні властивості НПЗП за ГЗО суттєво відрізняються та не виявляють суворої залежності від селективності щодо ізоформ ЦОГ.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Synthesis and antioxidant activity of derivatives of 8H-[1,2,4]triazolo[4,3-b][1,2,4]triazin-7-ones [Text] / Y. N. Novodvorskyi [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - P344-352. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS (химический синтез)
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES
ТРИАЗИНЫ -- TRIAZINES
Анотація: Багато серйозних захворювань, такі як атеросклероз, гіпертензія, хвороба Альцгеймера, діабет та ін. пов’язані з розвитком окиснювального стресу. Тому пошук нових антиоксидантів є дуже актуальною задачею фармакології. Мета дослідження – синтезувати нові похідні 8Н-[1,2,4]триазоло [4,3-в][1,2,4]триазин-7-ону та вивчити їхню антиоксидантну активність у скринінговому дослідженні in vitro порівняно з іонолом та аскорбіновою кислотою. Взаємодією еквімолярних кількостей 8-аміно-6-трет-бутил-8Н-[1,2,4] триазоло [4,3-в][1,2,4]триазин-7-ону з відповідними ароматичними та гетероциклічними альдегідами в етанолі синтезовано низку основ Шиффа з ключовим фрагментом 8Н-[1,2,4]триазоло[4,3-в][1,2,4]триазин-7-ону. Будову та чистоту всіх отриманих речовин підтверджено даними ЯМР 1Н спектроскопії. Антиоксидантну активність (АОА) похідних 8Н-[1,2,4]триазоло [4,3-в] [1,2,4]триазин-7-ону оцінювали в дослідах in vitro за їхньою здатністю пригнічувати утворення продуктів ліпопереокиснення, індуковане FeSO4 у ліпопротеїдах курячого яйця. Показано, що досліджувані речовини залежно від будови проявляють як антиоксидантні, так і прооксидантні властивості. Встановлені закономірності хімічна будова – біологічна активність. Отримані дані обґрунтовують доцільність подальшого вивчення найактивніших похідних 8Н-[1,2,4]триазоло[4,3-в] [1,2,4]триазин-7-ону як нових потенційних антиоксидантних засобів.
Дод.точки доступу:
Novodvorskyi, Y. N.
Bahlai, O. Y.
Komarov, I. V.
Demchenko, A. M.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Модифікуючий вплив N-ацетилцистеїну, мелатоніну та їхнього поєднання на стан електронно-транспортного ланцюга мітохондрій та антиоксидантної системи в головному мозку щурів за експериментального цукрового діабету 1 типу [Текст] / О. А. Темірова [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 353-362. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ -- DIABETES MELLITUS, EXPERIMENTAL (осложнения)
МОЗГА ГОЛОВНОГО БОЛЕЗНИ -- BRAIN DISEASES (этиология)
АЦЕТИЛЦИСТЕИН -- ACETYLCYSTEINE (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – вивчення впливу N-ацетилцистеїну (NАцц), мелатоніну (Мел) та їхнього поєднання на стан електронно-транспортного ланцюга (ЕТЛ) мітохондрій та антиоксидантної системи в головному мозку щурів за експериментального цукрового діабету (ЦД) 1 типу. Дослідження проведені на щурах-самцях лінії Wistar. ЦД1 моделювали шляхом введенням стрептозотоцину. Щури з індукованим ЦД1 отримували NАцц (1500 мг/кг), Мел (10 мг/кг) та їхнє поєднання протягом 5 тижнів, починаючи з 15 доби після відтворення контрольної патології. Згідно з результатами експериментальних досліджень, отриманих на моделі ЦД1 у щурів, було виявлено порушення ЕТЛ мітохондрій клітин головного мозку. Так, встановлене значне зменшення залізосірчаних білків у 4,6 разу (р 0,05), а також радикалів убіхінону в 2,5 разу (р 0,05), тоді як рівень нітрозольних комплексів заліза зріс у 1,2 разу (р 0,05) порівняно з групою інтактного контролю. Поєднане застосування NАцц і Мел у щурів зі стрептозотоциновим ЦД1 попереджувало зменшення рівня залізосірчаних білків і радикалів убіхінону (у 2,0 разу порівняно з групою контрольної патології, р 0,05), сприяючи нормалізації ЕТЛ мітохондрій і виявляючи тим самим антиоксидантний і антиапоптичний вплив на клітини головного мозку. Застосування комплексу NAцц і Мел виявило найкращий антирадикальний ефект, сприяючи зниженню рівня генерування супер-оксидних радикалів у 1,7 разу (р 0,05). Зростання рівня NO в 2,0 разу (р 0,05) можливо пов’язане з нормалізацією активності ендотеліальної NO-синтази в разі застосування комплексу даних лікарських засобів. Монотерапія NАцц і Meл була більш ефективною на кінцевих етапах оксидативного стресу. Зокрема, введення NAцц супроводжувалося зростанням у 1,8 разу рівня відновленого глутатіону (р 0,05), тоді як Мел підвищував у 1,6 разу активність каталази (р 0,05). Окрім того, вказані лікарські засоби, особливо в разі їхнього поєднаного застосування, нормалізували антиоксидантний захист крові щурів з ЦД1, про що свідчило наближення рівня трансферину, церулоплазміну та метгемоглобіну до значень інтактного контролю (р 0,05).
Дод.точки доступу:
Темірова, О. А.
Хайтович, М. В.
Бурлака, А. П.
Вовк, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Клінічний випадок успішного лікування токсичного гепатиту, зумовленого гострим отруєнням парацетамолом [Текст] / С. О. Маркова [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 363-366


MeSH-головна:
ПАРАЦЕТАМОЛ -- ACETAMINOPHEN (отравления)
ПЕЧЕНИ ЛЕКАРСТВЕННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ -- DRUG-INDUCED LIVER INJURY (терапия)
Дод.точки доступу:
Маркова, С. О.
Ващенко, Л. К.
Пісоченко, К. В.
Зацаринська, О. І.
Прийма, Т. В.
Чижавко, О. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей [Текст] / підгот. Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 367-374


MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б. \підгот.\
Матвієнко, А. В. \підгот.\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Пам’яті члена-кореспондента НАН і НАМН України, професора, доктора медичних наук Івана Сергійовича Чекмана [Текст] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 375-378

Дод.точки доступу:
Чекман, Іван Сергійович (член-кореспондент НАН і НАМН України, професор, доктор медичних наук, член-кореспондент Нью-Йоркської академії наук, почесний професор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського ; 4.10.1936-26.10.2019) \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)