Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ФУ18/2020/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи з 1 по 9
1.


   
    Сигнальний шлях Wnt за пухлинного росту, можливості фармакологічної корекції [Текст] / Н. І. Шарикіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
WNT СИГНАЛЬНЫЙ ПУТЬ -- WNT SIGNALING PATHWAY (действие лекарственных препаратов)
Анотація: У статті наведено сучасні дані щодо клітинного сигнального шляху Wnt, який відіграє значну роль у регуляції гомеостазу та зумовлює низку злоякісних новоутворень за патологічної експресії його ланок. Зазначено основні, у тому числі патологічні, ланки передачі клітинних сигналів Wnt як мішені для пошуку таргетних протипухлинних засобів. Означено 3 етапи пошуку та вивчення таргетних препаратів щодо Wnt і стан їхнього розвитку в світі: – вивчення відносно шляху Wnt затверджених для клінічного використання за іншими показаннями препаратів (суліндак, целекоксиб, вітаміни А та Д, пірвіній, кверцетін, куркумін, ресвератрол та ін.); – доклінічні дослідження нових фізіологічно активних речовин з певною активністю щодо Wnt сигналінгу (XAV-939, GW55, G007-LK, G244-LM); – клінічні випробування сполук, що виявили здатність впливати на Wnt сигналінг (LGK-974 (інгібітор поркупіну), ICG001, PRI-724, антитіла, що нейтралізують Wnt-ліганди та рецептори). Загальна думка онкофармакологів і клініцистів свідчить про перспективу одержання препаратів, здатних впливати на патологічну експресію шляху Wnt з більш високою активністю, ніж у класичних цитостатичних засобів.
Дод.точки доступу:
Шарикіна, Н. І.
Пуськов, О. М.
Хавич, О. О.
Радівоєвич, А. Г.
Мунько, М. О.
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Synthesis and anxiolytic activity of 3-aryl-1-(4’-methoxyphenyl)-1-(6,7,8,9-tetrahydro-5H-[1,2,4] triazolo[4,3-a]azepine-3-yl-methyl)-urea derivatives [Text] / S. A. Demchenko [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - P88-96. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ -- ANXIETY (лекарственная терапия)
ТРАНКВИЛИЗАТОРЫ -- TRANQUILIZING AGENTS (терапевтическое применение)
АЗЕПИНЫ -- AZEPINES (терапевтическое применение)
Анотація: Тривожні розлади є поширеною проблемою охорони здоров’я в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, неврози та психопатії спостерігаються в 5–15 % населення земної кулі. У розвинених країнах близько 20 % населення приймає анксіолітичні препарати постійно і 30 % – періодично. Слід зазначити, що дані патологічні стани вражають різні верстви населення, від педіатричної до геріатричної популяції. Терапія даних нозологій накладає величезні витрати як на окремих осіб, так і на суспільство. Мета дослідження – синтезувати та вивчити анксіолітичну активність похідних 3-арил-1-(41-метоксифеніл)-1-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4]триазоло [4,3-a]азепін-3-іл-метил) сечовини порівняно з відомими препаратами діазепамом і гідазепамом на етапі первинного фармакологічного скринінгу. 3-(41-Mетоксифеніл)-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4]триазоло[4,3-a]азепін-3-іл-метил)-амін був одержаний конденсацією 2-метокси-3,4,5,6-тетрагідро-7H-азепіну з гідразидом (4-метоксифеніл-аміно)оцтової кислоти та подальшою циклізацією проміжного продукту. Похідні 3-арил-1-(41-метоксифеніл)-1-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4]триазоло[4,3-a]азепін-3-іл-метил)-сечовини були синтезовані взаємодією 3-(41-метоксифеніл)-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4] триазоло[4,3-a]азепін-3-іл-метил)-аміну з відповідними арилізотіоціанатами в середовищі сухого бензину. Транквілізуючу активність оцінювали на моделях «відкритого поля», «коразолових судом», «дротовому тесті» на мишах за введення в дозах, еквімолярних ЕД50 діазепаму. Референтними препаратами були субстанції діазепаму (2 мг/кг) та гідазепаму (2 мг/кг). Встановлено, що для досліджуваного ряду 3-арил-1-(41-метоксифеніл)-1-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4]триазоло[4,3-a]азепін-3-іл-метил)-сечовини є характерною протисудомна та анксіолітична активність. Відсутність м’язово релаксуючої дії та відсутність або помірне пригнічення горизонтальної активності передбачає відсутність ГАМК-ергічного компонента специфічної активності вивчених сполук. Протисудомна та поведінкова активність («відкрите поле») досліджених сполук залежить від модифікації замісників у пара- або орто-положенні бензольного кільця N’-групи сечовини. За специфічною активністю досліджені сполуки не поступаються (або переважають) денний транквілізатор гідазепам. Встановлено, що на моделі відкритого поля сполуці 1-(41-метоксифеніл)-1-(6,7,8,9-тетрагідро-5H-[1,2,4]триазоло[4,3-a]азепін-3-іл-метил)-(3-пара-толіл)-сечовини 5 d притаманний менший вплив на горизонтальну, вертикальну та дослідницьку активність зі значним пригніченням грумінгу та кількості фекальних болюсів. Це вказує на меншу седативну дію порівняно з такою діазепаму. Але на моделі відкритого поля сполука 5 d за результатами первинного скринінгу переважає денний транквілізатор гідазепам.
Дод.точки доступу:
Demchenko, S. A.
Yadlovskyi, O. E.
Yudina, O. V.
Tubaltseva, I. I.
Fedchenkova, Yu. A.
Bobkova, L. S.
Demchenko, A. M.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Ефект етил 2-(хіназолін-4-іл-аміно)-4,5,6,7-тетрагідробензо [b]тіофен-3-карбоксилат гідрохлориду на ДНК, РНК, білки хроматину та вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри щурів [Текст] / Л. Б. Бондаренко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 97-105. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
САРКОМА -- SARCOMA (лекарственная терапия)
ХИНАЗОЛИНЫ -- QUINAZOLINES (терапевтическое применение)
ДНК -- DNA (действие лекарственных препаратов)
РНК -- RNA (действие лекарственных препаратов)
ХРОМАТИН -- CHROMATIN (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Врахування індивідуальних особливостей окремих організмів дає можливість одержувати якісно кращі рівні виліковування навіть тяжких патологій. На жаль, традиційні методи хіміотерапії пухлин не дозволяли дотепер досягати хоч якоїсь специфічності цитотоксичної дії застосовуваних препаратів. У попередніх експериментах нами було проведене вивчення впливу потенційного протипухлинного препарату етил 2-(хіназолін-4-іл-аміно)-4,5,6,7-тетрагідробензо[b]тіофен-3-карбоксилат гідрохлориду (ЕХТК) на складові хроматину, процеси фрагментації ДНК, стан антиоксидантної системи в клітинах карциноми Герена та незмінених тканинах матки й виявлено специфічність його впливу на досліджувані показники. Це зумовлює актуальність подальшого з’ясування, чи є ця специфічність ЕХТК характерною лише для тканини матки, чи вона поширюється й на інші тканини організму. Мета дослідження – вивчити вплив ЕХТК на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК і показники стану антиоксидантної системи в клітинах саркоми 45 і незмінених тканинах шкіри щурів. Тварини були розподілені на 3 групи по 6 тварин у кожній: 1 – інтактні щури; 2 – негативний контроль (саркома 45); 3 – саркома 45 + ЕХТК (24,37 мг/кг). Вивчення впливу ЕХТК на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри показало, що дана сполука вірогідно змінювала більшість досліджуваних показників як порівняно з інтактними тваринами, так і з саркомою 45 без лікування. Специфічність впливу ЕХТК на клітини пухлин була найвираженішою щодо змін вмісту фрагментів ДНК, РНК, білків хроматину, а також небілкових і пов’язаних з білками SH-груп. Порівняння впливу ЕХТК на саркому 45 і карциному Герена показало, що нормалізуючий вплив даного похідного хіназоліну на всі досліджені показники був більш вираженим на моделі саркоми 45, ніж у карциномі Герена.
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б.
Карацуба, Т. А.
Хавич, О. О.
Шаяхметова, Г. М.
Шарикіна, Н. І.
Коваленко, В. М.
Харченко, О. І.
Сергійчук, Н. М.
Калачінська, М. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Synthesis and antiviral activity of 4,6-bis-ethyl-amino[1,3,5]triazine derivatives for Flu A (H1N1 virus California/07/2009 [Text] / A. M. Demchenko [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - P106-113. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГРИППА A ВИРУС, H1N1 ПОДТИП -- INFLUENZA A VIRUS, H1N1 SUBTYPE (действие лекарственных препаратов)
ТРИАЗИНЫ -- TRIAZINES (терапевтическое применение)
Анотація: Боротьба з вірусними захворюваннями сьогодні стає особливо актуальною, враховуючи розповсюдження в цьому сезоні грипу А (підтип H1N1) і виникнення нового коронавірусу SARS-CoV-2, що призвело до епідемічного розповсюдження їх у світі. Тому актуальним напрямом фармацевтичної хімії є розробка і впровадження в практику нових високоефективних фармацевтичних препаратів для лікування ГРВІ. Мета дослідження - синтез і вивчення противірусної активності похідних (4,6-біс-етиламіно-[1,3,5]триазин-2-іл-сульфаніл)-N-арилацетаміду відносно вірусу FluA (H1N1) California/07/2009 на етапі первинного фармакологічного скринінгу. Досліджувані сполуки – похідні (4,6-біс-етиламіно-[1,3,5]триазин-2-іл-сульфаніл)-N-арил-ацетаміду було синтезовано на основі 4,6-біс-етиламіно-[1,3,5]триазин-2-тіолу. Оцінено противірусну активність (4,6-біс-етиламіно-[1,3,5]триазин-2-іл-сульфаніл)-N-(2,4,6-трихлорофеніл)-ацетаміду in vitro на культурі клітини MDCK з рибавірином як позитивним контролем у цьому тесті. Показано, що досліджувана речовина виявляє високу противірусну активність відносно вірусу грипу FluA (H1N1) California/07/2009 за показниками ефективної концентрації ЕС50 0,6 мкг/мл та індексом селективності SI 170 (для Рибавірину SI 160, Амізону SI 2,1). Отримані дані обґрунтовують доцільність подальшого вивчення похідних (4,6-біс-етиламіно-[1,3,5]триазин-2-іл-сульфаніл)-N-арил-ацетаміду як потенційних противірусних засобів.
Дод.точки доступу:
Demchenko, A. M.
Moskalenko, O. V.
Sukhoveev, V. V.
Barchyna, O. I.
Fedchenkova, Yu. A.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Вплив екстракту листя лепехи звичайної (Acorus calamus L.) на показники холестазу та жовчовидільну функцію печінки за експериментального гепатиту [Текст] / Л. В. Деримедвідь [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 114-121. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АИР -- ACORUS
ХОЛЕСТАЗ -- CHOLESTASIS (лекарственная терапия)
ГЕПАТИТ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- HEPATITIS, ALCOHOLIC (лекарственная терапия)
Анотація: Однією з складових уражень печінки є холестатичний синдром, який обумовлено порушенням утворення та відтоку жовчі в кишечник, накопиченням її компонентів у печінці та крові, що проявляється підвищенням активності в крові лужної фосфатази (ЛФ), ?-глутамілтранспептидази (?-ГТТП), трансаміназ, вмісту холестерину, білірубіну, жовчних кислот тощо. Для корекції синдрому холестазу за алкогольної хвороби та інших уражень печінки часто використовують рослинні та синтетичні засоби з гепатопротекторною й жовчогінною активністю. Мета дослідження – вивчення впливу деалкоголізованого екстракту листя лепехи звичайної (Acorus calamus L.) на процеси жовчоутворення, жовчовиділення та холестазу за умов етанол-тетрахлорметанового гепатиту в щурів. Встановлено, що використання деалкоголізованого екстракту листя лепехи звичайної в лікувально-профілактичному режимі за умов гепатиту в щурів, спричиненого введенням тетрахлорметану та етанолу, достовірно зменшує інтенсивність процесу холестазу, покращує жовчосектеторну та жовчоутворювальну функції печінки. Антихолестатичні властивості деалкоголізованого екстракту листя лепехи звичайної підтверджено достовірним зменшенням рівня непрямого та прямого білірубіну, зниженням активності ЛФ і ?-ГТТП. За показниками нормалізації швидкості секреції жовчі, вмісту в жовчі жовчних кислот і холестерину, зменшенням процесів холестазу деалкоголізований екстракт листя лепехи звичайної не поступався препаратам порівняння. Отримані дані свідчать про доцільність подальших поглиблених досліджень екстракту листя лепехи звичайної для створення на її основі ефективних гепатопротекторів.
Дод.точки доступу:
Деримедвідь, Л. В.
Коранг, Л. А.
Калько, К. О.
Вереітинова, В. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Скринінг низки інгібіторів каскаду арахідонової кислоти на фригопротекторні властивості [Текст] / І. Г. Капелька [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 122-128. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ХОЛОД -- COLD TEMPERATURE (вредные воздействия)
АРАХИДОНОВЫЕ КИСЛОТЫ -- ARACHIDONIC ACIDS (диагностическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL (терапевтическое применение)
Анотація: Холодові травми (ХТ) донедавна були в основному проблемою військових, однак останнім часом збільшується кількість постраждалих серед цивільного населення. Це пов’язано зі зростаючою популярністю активного способу життя та таких його елементів, як спортивний туризм, альпінізм, катання на лижах, і збільшенням кількості безхатченків. Взимку число постраждалих сягає 12 000. Більшість хворих потребують стаціонарного лікування, смертність перевищує 10 %. За патогенезом ХТ схожа з запаленням, що розвивається за опіків та ішемічних уражень. Значну роль у патогенезі відіграють продукти метаболізму арахідонової кислоти: тромбоксан, простагландини, лейкотрієни. Враховуючи роль ейкозаноїдів у механізмі розвитку ХТ, можна зробити припущення щодо позитивного впливу інгібіторів метаболізму арахідонової кислоти на перебіг цієї патології. Мета дослідження – порівняти виразність фригопротекторного ефекту низки нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) з різною селективністю й аналгетика-антипіретика парацетамолу на моделі гострого загального охолодження (ГЗО) у мишей. Дослідження виконано на білих мишах самцях масою 20–24 г протягом одного дня з 12.00 до 18.00 год. Для моделювання ГЗО мишей вміщували до індивідуальних пластикових кліток об’ємом 500 см3 без обмеження рухової активності та доступу повітря, розташовували в морозильній камері «Nord Inter-300» з прозорою кришкою за температури –18 °С. Інтегральним показником фригопротекторної дії обрано час життя тварин. Використано такі препарати та субстанції: неселективні інгібітори ЦОГ – ацетилсаліцилова кислота (Аспірин, таблетки, «Bayer», Німеччина), диклофенак натрію (Вольтарен, таблетки, «Novartis», Швейцарія); високоселективні інгібітори ЦОГ-2 – целекоксиб (Целебрекс, таблетки, «Pfizer», США), еторикоксиб (Аркоксія, таблетки, «Merck Sharp & Dohme Idea Inc», США); подвійні інгібітори ЦОГ-2/5-ЛОГ – дарбуфелон, дарбуфелону мезилат, 5-(3,5-ди-трет-бутил-4-гідроксибензиліден)-2-(тіазол-2-іліміно)-тіазолідин-4-он (субстанції); інгібітор ЦОГ-3 – парацетамол (Панадол, таблетки, «Glaxo Smith Kline plc», Ірландія). Результати дослідження демонструють, що парацетамол не має фригопротекторних властивостей. Еторикоксиб виявляє найбільший фригопротекторний ефект серед класичних НПЗП. Дарбуфелону мезилат демонструє найвищу фригопротекторну активність серед усіх досліджених препаратів. Враховуючи цей факт, можна припустити важливу роль 5-ЛОГ і лейкотрієнів у патогенезі холодової травми.
Дод.точки доступу:
Капелька, І. Г.
Штриголь, С. Ю.
Лесик, Р. Б.
Лозинський, А. В.
Хом’як, С. В.
Новіков, В. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Модуляція протизапальної активності Кеторолаку за умов фармакодинамічної взаємодії з Гідазепамом й Амітриптиліном і структурно-динамічні властивості мембран еритроцитів на тлі больового синдрому [Текст] / Н. М. Серединська [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 129-139. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АМИТРИПТИЛИН -- AMITRIPTYLINE (терапевтическое применение)
КЕТОРОЛАК -- KETOROLAC (терапевтическое применение)
ЭРИТРОЦИТА МЕМБРАНА -- ERYTHROCYTE MEMBRANE (действие лекарственных препаратов)
БОЛИ -- PAIN (лекарственная терапия)
Анотація: Численні патологічні стани супроводжуються больовим синдромом, що потребує фармакологічної корекції. З метою посилення ефективності, зокрема, нестероїдних протизапальних засобів як знеболювальних і протизапальних препаратів нерідко застосовують препарати допоміжної (ад?ювантної) терапії. Зважаючи на можливі психоемоційні розлади та порушення цілісності мембран, що можуть спостерігатися за больового синдрому, слід з’ясувати, чи доцільне застосування транквілізаторів та/або антидепресантів з аналгезуючими препаратами з метою зменшення проявів запалення та для покращання структурно-динамічних властивостей мембран клітин. Мета дослідження – вивчити аналгезуючу, протизапальну та мембраностабілізуючу дію денного транквілізатора Гідазепаму та класичного трициклічного антидепресанту Амітриптиліну на тлі больового синдрому за умов комбінованого застосування з ненаркотичним аналгетиком Кеторолаком. Результати проведених досліджень свідчать про наявність фармакодинамічної взаємодії між нестероїдними протизапальними препаратами та транквілізаторами й антидепресантами на тлі гострого больового синдрому. Гідазепаму та Амітриптиліну властива знеболювальна дія на тлі больового синдрому, спричиненого введенням формаліну, водночас вони не впливають на протибольову активність Кеторолаку й їхня власна аналгетична активність не змінюється за комбінованого застосування з Кеторолаком порівняно з монотерапією транквілізатором чи антидепресантом. Кеторолаку притаманна протинабрякова (протизапальна) активність за умов больового синдрому, індукованого хімічним агентом. Гідазепам сприяє зменшенню, а Амітриптилін – посиленню набряку як за самостійного, так і за комбінованого застосування з Кеторолаком. Гідазепам і Кеторолак за окремого й комбінованого застосування виявляють мембраностабілізуючі властивості, про що свідчить зниження константи зв’язування зонда АНС з мембраною еритроцитів до норми та захисна дія щодо структури глибинних гідрофобних ланок мембран еритроцитів. Амітриптиліну не притаманний позитивний вплив на структурно-динамічні характеристики мембран на даній моделі запального процесу. Отримані знання можуть бути врахованими за створення нових та оптимізації існуючих схем застосування аналгетиків та ад’ювантних лікарських засобів за больового синдрому хімічного генезу.
Дод.точки доступу:
Серединська, Н. М.
Бухтіарова, Т. А.
Бабенко, Л. П.
Величко, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Взаємозв’язок показників поточної та екзаменаційної успішності вивчення фармакології здобувачами вищої фармацевтичної освіти як індикатор для моніторингу якості освіти [Текст] / С. Ю. Штриголь [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 140-148. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ФАРМАКОЛОГИЯ -- PHARMACOLOGY (обучение)
Анотація: У системі підготовки майбутніх спеціалістів фармації фармакологія займає перехідну позицію між базовими фундаментальними (біологія, фізіологія з основами анатомії людини, патофізіологія, біологічна хімія, мікробіологія з основами імунології) та спеціальними профільними предметами (фармакотерапія, клінічна фармація, фармацевтична опіка). Цілком обґрунтовано фармакологія вважається інтегральною дисципліною, що формує професійне мислення як провізорів (фармацевтів), так і лікарів. Тому не викликає сумнівів важливість постійного вдосконалення методик викладання фармакології в закладах вищої медичної та фармацевтичної освіти, а також визначення успішності засвоєння матеріалу дисципліни як універсального індикатора ефективності навчання. Мета дослідження - оцінити успішність вивчення фармакології майбутніми спеціалістами фармації (вітчизняними та іноземними здобувачами вищої освіти) за результатами аналізу підсумкових оцінок, балів за письмовий курсовий іспит і відсотків правильних відповідей з дисципліни на ліцензійному тестовому іспиті КРОК-1 «Фармація», а також розробити процесну модель діяльності з підвищення якості підготовки з фармакології. Встановлено, що в цілому вітчизняні здобувачі вищої фармацевтичної освіти докладають найбільших зусиль до складання іспиту КРОК-1, що визначено за кращими результатами іспиту КРОК-1 порівняно з поточним рейтингом і курсовим іспитом. Іноземні здобувачі вищої фармацевтичної освіти мають нижчу поточну успішність і гірше, ніж вітчизняні, складають ліцензійний іспит КРОК-1. Кореляційний аналіз показав статистично значущі взаємозв’язки між поточним рейтингом, курсовим іспитом і відсотком правильних відповідей тесту КРОК-1 з фармакології. Проте у вітчизняних здобувачів вищої освіти зв’язки між поточним рейтингом і результатом іспиту КРОК-1 й результатами курсового та ліцензійного іспитів сильніші, ніж в іноземних, що може свідчити про більшу увагу до фундаментальних знань у процесі підготовки та складанні іспиту КРОК-1. Запропоновано процесну модель діяльності з покращання успішності вивчення фармакології та підвищення фармакологічної компетентності майбутніх фармацевтів відповідно до стандартів ISO 9001:2015.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Цивунін, В. В.
Риженко, І. М.
Деримедвідь, Л. В.
Щокіна, К. Г.
Бутко, Я. О.
Вереітинова, В. П.
Товчига, О. В.
Бєлік, Г. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Бондаренко, Л. Б.
    Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей [Текст] / Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 149-154


MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
Дод.точки доступу:
Матвієнко, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)