Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ХУ5/2017/5/6<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-22 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кондратюк А. И.
Назва : Хирургическая тактика у больных с раком ободочной кишки, осложненным множественными диастатическими разрывами
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 5-10 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ОБОДОЧНОЙ КИШКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLONIC NEOPLASMS
КОЛЭКТОМИЯ -- COLECTOMY
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Резюме. Проанализированы результаты лечения 18 пациентов обоего пола с тяжелым распространенным перитонитом, развившимся на фоне стенозирующего рака ободочной кишки с развитием диастатических перфораций, которым потребовались санационные оперативные вмешательства, показаниями к которым служит индекс прогнозирования релапаротомии свыше 20 баллов. Комплексное применение резекции кишки с опухолью и участка кишки с разрывами и интраоперационной колоносорбции, а в случаях множественных разрывов — субтотальной колэктомии приводит к достоверному снижению проявлений эндогенной интоксикации, а также уровня послеоперационных осложнений и летальности.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойко, Валерий Владимирович, Невзоров В. П., Омельченко В. Ф., Невзорова О. Ф., Криворотько И. В., Проценко Е. С., Ремнева Н. А.
Назва : Ультраструктурные изменения субмикроскопической архитектоники мезотелиальных клеток брюшины больных с опухолями тазовых органов
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 11-15 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ТАЗОВЫХ ОРГАНОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PELVIC NEOPLASMS
БРЮШИНА -- PERITONEUM
МИКРОСКОПИЯ ЭЛЕКТРОННАЯ -- MICROSCOPY, ELECTRON
Анотація: Резюме. Представлены нарушения ультраструктурной организации мезотелиальных клеток брюшины больных с опухолями тазовых органов. Показано, что изменения органелл варьируют по глубине и степени выраженности от дистрофических до деструктивных. Течение катаболических внутриклеточных процессов в мезотелиальных клетках сопровождается очаговым разрушением ядерной мембраны, участков наружных мембран и крист митохондрий, а также цитоплазматической мембраны. При этом в цитоплазме мезотелиальных клеток возрастает количество вторичных лизосом и включений липидов. Часть мезотелиальных клеток подвергаются дегенеративным нарушениям внутриклеточных мембранных структур. Нарушение субмикроскопической архитектоники митохондрий мезотелиальных клеток приводит к развитию митохондриальной дисфункции, что влечёт за собой снижение активности репаративных и синтетических внутриклеточных процессов. Показано, что отдельные мезотелиальные клетки брюшины находятся в фазе высокой функциональной активности, что объясняется включением резервных компенсаторно-адаптационных внутриклеточных механизмов в ответ на течение опухолевого процесса в тазовых органах.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойко, Валерий Владимирович, Кравцов А. В., Исаев Ю. И., Козин Ю. И., Курбанов Т. А., Мосейко Н. Ю.
Назва : Сравнительная термотопография ожогового поражения
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 16-21 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: РАНЫ И ТРАВМЫ -- WOUNDS AND INJURIES
ОЖОГИ -- BURNS
КОЖА -- SKIN
ТЕРМОГРАФИЯ -- THERMOGRAPHY
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR -- RATS, WISTAR
Анотація: Резюме. На основе проведенного сопоставления тепловизионных характеристик экспериментальной термической травмы с гистологическими изменениями в обожженных тканях установлена четкая взаимосвязь между уровнем и продолжительностью экспозиции термического агента и тяжестью повреждения структур кожи и интенсивности некробиотических и восстановительных процессов в ткани, что позволило объективизировать диагностику глубины ожога по существующей клинической классификации.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Івженко Л. І., Бездітко П. А.
Назва : Особливості лікування дисфункції мейбомієвих залоз у хворих на асимптоматичну діабетичну полінейропатію
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 22-28 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕВРОПАТИИ -- DIABETIC NEUROPATHIES
ВЕК БОЛЕЗНИ -- EYELID DISEASES
МЕЙБОМИЕВЫ ЖЕЛЕЗЫ -- MEIBOMIAN GLANDS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Резюме. Причиною виникнення дисфункції мейбомівих залоз може бути порушення їх іннервації внаслідок діабетичної полінейропатії. В дослідженні брала участь група хворих на асимптоматичну діабетичну полінейропатію та ДМ3 у кількості 77 осіб (50,6 % жінок, 49,4 % чоловіків). Вік пацієнтів —від 46 до 69 років. Група була розділена на основну (54 особи, отримували комплексне лікування) та контрольну (23 особи, отримували лікування тільки ДМ3). Тест Ширмера у пацієнтів основної групи через 21 день та через 2 місяці зменшився в середньому на 0,27 ± 0,02 мм, в той час, як в контрольній групі він зменшився на 3,98 ± 0,05 мм. Тест Норна у пацієнтів основної групи через 21 день та через 2 місяці зменшився в середньому на 0,45 ± 0,12 мм, в той час, як в контрольній групі він зменшився на 2,35 ± 0,22 мм ОРІ тест за цей період зменшився в основній групі на 0,04 ± 0,02, а в контрольній — на 0,21 ± 0,02 (р ‹ 0,001), в основній групі відмічалось покращення мейбографії до 0 ступеня впродовж 1-го місяця, покращення якості секрету до 0 ступеня впродовж 2-х місяців, покращення секреторної здатності М3 до 0 ступеня з 5-го дня лікування до 2-х місяців, у порівнянні з відповідними показниками до лікування. Досліджувані показники в основній групі були достовірно більшими через 21 день, 2 місяці ніж в контрольній і терапевтичний ефект після лікування тривав більше. Отже запропонований нами спосіб комплексного лікування дисфункції мейбомієвих залоз у хворих на асимптоматичну діабетичну полінейропатію дозволяють досягнути виразного позитивного стійкого ефекту у 95,7 % хворих.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бездітко П. А., Карлійчук М. А.
Назва : Клініко-томографічні особливості ураження зорового нерва залежно від товщини решітчастої пластини склери у хворих на цукровий діабет
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 29-33 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ЗРИТЕЛЬНОГО НЕРВА АТРОФИЯ -- OPTIC ATROPHY
БИОМЕХАНИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- BIOMECHANICAL PHENOMENA
ТОМОГРАФИЯ ОПТИЧЕСКАЯ КОГЕРЕНТНАЯ -- TOMOGRAPHY, OPTICAL COHERENCE
Анотація: Резюме. На основі даних обстеження 575 хворих на цукровий діабет II типу та 50 осіб контрольної групи, що не мали цукрового діабету, було виявлено, що у хворих на цукровий діабет відмічається потовщення решітчастої пластини склери у порівнянні до показника здорових осіб відповідного віку, в середньому у 1,9 разів, причому у більшості очей хворих на цукровий діабет (78,6 %) відмічалося незначне потовщенням решітчастої пластини склери (‹ 700 мкм), у 17,6 % очей — середнє потовщення (700-900 мкм), у 3,8 % очей — значне потовщення ( › 900 мкм). Ураження зорового нерва посилювалось з потовщенням решітчастої пластини склери у хворих на цукровий діабет: гострота зору у хворих із середнім та значним потовщенням решітчастої пластини відповідно у 1,9 й 2 разів була менше, поріг електричної чутливості за фосфеном у хворих із середнім та значним потовщенням решітчастої пластини у 3 рази перевищував, показник локального витончення комплексу гангліонарних клітин сітківки (FLV) у хворих із середнім та значним потовщенням решітчастої пластини у 13,2 та 16,4 разів відповідно перевищував, середня товщина перипапілярних волокон сітківки у хворих із середнім потовщенням решітчастої пластини на 38,9 % перевищувала, а у хворих зі значним потовщенням решітчастої пластини — на 15,5 % була меншою відповідних показників у здорових осіб.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Диденко С. Н.
Назва : Гибридные операции у больных с многоэтажными поражениями артерий нижних конечностей
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 35-37 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ -- LOWER EXTREMITY
ИШЕМИЯ -- ISCHEMIA
АРТЕРИИ -- ARTERIES
СОСУДИСТЫЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- VASCULAR SURGICAL PROCEDURES
ЭНДОВАСКУЛЯРНЫЕ ПРОЦЕДУРЫ -- ENDOVASCULAR PROCEDURES
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Анотація: Резюме. В статье представлены результаты лечения 180 больных с многоэтажными поражениями артерий нижних конечностей с помощью гибридных и открытых хирургических операций. Выполнен сравнительный анализ ближайших результатов гибридных и открытых хирургических вмешательств у больных с КИНК. Показаны возможности реваскуляризации при многоэтажных поражениях артерий нижних конечностей у больных с критической ишемией.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойко, Валерий Владимирович, Прасол В. О., Тарабан І. А., Оклей Д. В., Мішеніна К. В.
Назва : Хірургічна тактика при гострому тромбозі в системі нижньої порожнистої вени у онкохворих
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 38-41 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS
ПОЛОЙ ВЕРХНЕЙ ВЕНЫ СИНДРОМ -- SUPERIOR VENA CAVA SYNDROME
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ -- LOWER EXTREMITY
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Анотація: Резюме. Нами були досліджені 104 хворих з онкологічними і захворюваннями різної локалізації, у яких виявлено гострий І тромбоз в системі нижньої порожнистої вени. За результатами порівняльного аналізу показників системи згортання крові, даних ультразвукового дослідження нижніх кінцівок була розроблена тактика лікування онкологічних хворих. Впровадження розробленого підходу до лікування та профілактики тромбозу глибоких вен у онкологічних хворих дозволило знизити частоту ТЕЛА з 12,3 до 2,1 %, геморагічних ускладнень з 10,7 до 5,4 %, а летальність від цих ускладнень з 13,8 до 3,2 %.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Коломаченко В. І.
Назва : Вплив анестезії на вираженість болю при рухах після первинного ендопротезування кульшового суглоба
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 42-49 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT, HIP
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE
АНАЛГЕЗИЯ -- ANALGESIA
АНАЛГЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ -- ANALGESIA, EPIDURAL
Анотація: Резюме. У пацієнтів після ендопротезування кульшового суглоба реґіонарні методи знеболювання забезпечують більшії адекватну аналгезію порівняно з системним опіоїдним знеболюванням. Пролонговані катетерні регіонарні методики (паравертебральна й епідуральна) мають перевагу перед одноразовим введенням місцевого анестетика. Ризик потенційних ускладнень у вигляді епідуральної гематоми обмежує застосування епідуральної аналгезії у пацієнтів після артропластики. І які отримують тромбопрофілактику. Пролонгований паравертебральний блок на поперековому рівні є найбільш оптимальним варіантом аналгезії після ендопротезування кульшового суглоба.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Печиборщ B. П., Вороненко В. В.
Назва : Результати досліджень історій хвороб військовослужбовців збройних сил — ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС впродовж 1986 року
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 50-56 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ЧЕРНОБЫЛЬСКАЯ ЯДЕРНАЯ КАТАСТРОФА -- CHERNOBYL NUCLEAR ACCIDENT
АВАРИЙНЫЙ РАДИОАКТИВНЫЙ ВЫБРОС -- RADIOACTIVE HAZARD RELEASE
ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ СИТУАЦИЙ ЛИКВИДАТОРЫ -- EMERGENCY RESPONDERS
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL
ЛУЧЕВЫЕ ПОВРЕЖДЕНИЯ -- RADIATION INJURIES
НОВООБРАЗОВАНИЯ, ИНДУЦИРОВАННЫЕ ИЗЛУЧЕНИЕМ -- NEOPLASMS, RADIATION-INDUCED
ЗДОРОВЬЯ СОСТОЯНИЕ -- HEALTH STATUS
ОЗДОРОВИТЕЛЬНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ -- HEALTH PROMOTION
ЗДОРОВЬЯ ИНДИВИДУАЛЬНОГО ОХРАНА -- PERSONAL HEALTH SERVICES
Анотація: Резюме. Стаття присвячена аналізу даних історій хвороб та наукової літератури щодо організації індивідуального захисту особового складу військ збройних сил колишнього СРСР, йодної профілактики і радіометрії щитовидної залози та медико-соціальних наслідків аварії на ЧАЕС. Встановлено: на сьогоднішній день заходи із збереження здоров’я учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалих в Україні є недостатніми. Навіть через 32 роки після аварії на Чорнобильській АЕС рак щитовидної залози залишається пріоритетною медичною і соціальною проблемою для означених категорії громадян України для тих, хто був у віці до 18 років на момент аварії та для ліквідаторів. Механізм формування онкологічних захворювань обумовлений комплексом чинників, які включають фактори доаварійного періоду, чинники аварійної ситуації і вторинні, що є наслідком впливу всієї аварійної ситуації на здоров’я УЛНА та постраждалого населення.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойко В. В., Сизий М. Ю., Лихман В. М., Шевченко О. М., Кулик І. А., Токарєв А. В., Бітяк С. Ю., Мішеніна К. В.
Назва : Тактика лікування пацієнтів з пошкодженнями стравоходу
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 57-61 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ПИЩЕВОДА БОЛЕЗНИ -- ESOPHAGEAL DISEASES
ПИЩЕВОДА СВИЩ -- ESOPHAGEAL FISTULA
ПИЩЕВОД -- ESOPHAGUS
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Резюме. Представлено результати обстеження та лікування 62 хворих, з порушенням цілісності стравохідної стінки різної етіології, а також пацієнтів зі сформованими стравохідними норицями доброякісної та злоякісної природи.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Захараш М. П., Балицький В. В., Курик О. Т.
Назва : Поєднана патологія анального каналу і прямої кишки: сучасні погляди на проблему і шляхи її вирішення
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 62-68 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ПРЯМОЙ КИШКИ БОЛЕЗНИ -- RECTAL DISEASES
ГЕМОРРОЙ -- HEMORRHOIDS
АНУСА ТРЕЩИНА -- FISSURE IN ANO
ПРОКТИТ -- PROCTITIS
ПРЯМАЯ КИШКА -- RECTUM
АНУС -- ANAL CANAL
Анотація: Резюме. Статтю присвячено актуальності проблеми поєднаної патології анального каналу і прямої кишки, основним нозологіям, які найчастіше при ній зустрічаються, їх походженню та еволюції методів їх етіопатогенетичного хірургічного лікування. Також у статті висвітлені основні переваги та недоліки сучасних методик хірургічного лікування поєднаної патології анального каналу і прямої кишки і вказано на необхідність розробки нових методів хірургічного лікування даної патології з використанням сучасних технологій.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Десятерик В. І., Крикун М. С.
Назва : Прогнозування інфікування скупчень, вірогідності їх розвитку та ризику оперативного втручання при некротичному панкреатиті
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 69-74 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ ОСТРЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ -- PANCREATITIS, ACUTE NECROTIZING
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
ЛИМФОЦИТОВ ПОДСЧЕТ -- LYMPHOCYTE COUNT
РЕГРЕССИОННЫЙ АНАЛИЗ -- REGRESSION ANALYSIS
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Анотація: Резюме. Було обстежено 62 пацієнта. У відповідності до поставлених задач, пацієнтів було розподілено на 2 групи. Основну групу дослідження склали 30 (48,38 %) пацієнтів, яким за показаннями використовували КТ та була використана класифікація гострого панкреатиту у відповідності з Переглядом Атланта 2012. Групу порівняння склали 32 пацієнта (51,62 %), у них була використана класифікація Атланта 1992 р. Аналіз на однорідність основної групи та контрольної групи показав, що при розподілі хворих по групах залежно від віку та статі істотних відмінностей не виявлено (р › 0,05), що вказує на їх коректну спів ставність та можливість порівняння для виявлення розбіжностей за іншими параметрами. Порогове прогностичне значення лімфоцитів для прогнозування визначалися за оптимальною точкою відсікання (optimal cut-off point) ROC-кривої. Щодо прогнозу інтра- та перипанкреатичних скупчень рідини у хворих на ГП критичним значення рівня лімфоцитів за оптимальною точкою відсікання є ? 16 %, для інфікування інтра- та перипанкреатичних скупчень рідини — ? 15 %, для необхідності оперативних втручань — ?15 %. Враховуючи розрахунок точки відсікання на рівні ? 15 % лімфоцитів, можна виділити таку шкалу для прогнозування інтра- та перипанкреатичних скупчень, їх інфікування та вірогідності проведення оперативного втручання. До 5 % — дуже високий ризик, від 5 до 12 % — високий, від 12 до 15 % — помірний. Визначення рівня лімфоцитів дозволяє прогнозувати ймовірність виникнення інтра- та перипанкреатичних скупчень, їх інфікування та вірогідності проведення оперативних втручань та заслуговує на подальше вивчення та впровадження в клінічну практику.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сазонов М. Є.
Назва : Застосування високочастотного зварювання живих тканин при операціях на щитоподібній залозі
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 75-78 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- THYROID NEOPLASMS
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ УЗЕЛ -- THYROID NODULE
ЭЛЕКТРОХИРУРГИЯ -- ELECTROSURGERY
ЭЛЕКТРОКОАГУЛЯЦИЯ -- ELECTROCOAGULATION
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Анотація: Резюме. В даний час актуальним є оптимізація хірургічного лікування вузлових захворювань щитоподібної залози. Метою дослідження було проведення порівняльного аналізу ефективності та безпеки органозберігаючих оперативних втручань, виконаних традиційним способом та втручань, виконаних із застосуванням апарату високочастотного зварювання живих тканин «Патонмед® ЕКВЗ-300». Застосування методики дозволило скоротити тривалість операції, уникнути інтра- та післяопераційних ускладнень. Також відмічено, що хірургічна обробка кукси щитоподібної залози і дренування післяопераційної рани виконувалися рідше, ніж при традиційній методиці. Таким чином, застосування апарату високочастотного зварювання живих тканин «Патонмед® ЕКВЗ-300» істотно покращує результати хірургічного лікування при органозберігаючих операціях в тиреоїдній хірургії.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Круглова М. М., Замятин П. Н.
Назва : Динамический иммунологический мониторинг при аутоиммунных заболеваниях селезенки
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 79-82 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: АУТОИММУННЫЕ БОЛЕЗНИ -- AUTOIMMUNE DISEASES
АНЕМИЯ ГЕМОЛИТИЧЕСКАЯ -- ANEMIA, HEMOLYTIC
ПУРПУРА ТРОМБОЦИТОПЕНИЧЕСКАЯ -- PURPURA, THROMBOCYTOPENIC
СПЛЕНЭКТОМИЯ -- SPLENECTOMY
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО -- POSTOPERATIVE CARE
МОНИТОРИНГ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЙ -- MONITORING, IMMUNOLOGIC
ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- IMMUNOLOGIC TESTS
ГЕПАТОПРОТЕКТОРЫ -- HEPATOPROTECTIVE AGENTS
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ -- ADJUVANTS, IMMUNOLOGIC
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-BACTERIAL AGENTS
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Анотація: Резюме. В статье представлен сравнительный анализ состояния различных параметров системы иммунитета до и после спленэктомии, выполненной по поводу аутоиммунных заболеваний, а также обоснование последующей консервативной терапии. Сделаны выводы, что спленэктомия у этих пациентов усугубляет иммунодепрессивное состояние, в связи с чем в послеоперационном периоде целесообразно применение более эффективных иммуно- и гепатопротекторов, антибиотиков и антиоксидантов.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гупало Ю. М., Наболотний О. І., Швед О. Є., Гур’янов В. Г.
Назва : Консервативна терапія та реабілітація пацієнток із хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок і тазу
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 83-87 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН -- VARICOSE VEINS
ВЕНОЗНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- VENOUS INSUFFICIENCY
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ -- LOWER EXTREMITY
ТАЗ -- PELVIS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): пневмовакуумкомпресия
Анотація: Резюме. У даній статті показані результати консервативного лікування методом пневмовакуумкомпресії 28 пацієнток із хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок і тазу в стадії С III (СЕАР). Вивчено вплив пневмовакуумкомпресії на зменшення симтомів хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок і тазу, а саме зменшення набряку підшкірної клітковини визначений методом ультразвуку, зміни в психологічному статусі жінки та зменшення інтенсивності хронічного тазового болю, який визначали шляхом проведення анкетування шкалою VAS. Отримані результати дозволили отримати висновок, що пневмовакуумкомпресія має позитивний вплив на венозну гемодинаміку і мікроциркуляцію та є перспективним методом в комплексному лікуванні пацієнток із хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок і тазу.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мішалов В. Г., Кондратенко С. О., Маркулан Л. Ю.
Назва : Динаміка показників газобміну та кислотно-основного стану в процесі передопераційної підготовки у хворих з калькульозним холециститом і супутньою ішемічною хворобою серця та їх зв’язок з інтра- та післяопераційними кардіальними ускладненнями
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 88-94 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ХОЛЕЦИСТИТ КАЛЬКУЛЕЗНЫЙ -- CHOLECYSTOLITHIASIS
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО -- PREOPERATIVE CARE
МИОКАРД -- MYOCARDIUM
ЛЕГОЧНЫЙ ГАЗООБМЕН -- PULMONARY GAS EXCHANGE
КИСЛОТНО-ЩЕЛОЧНОЕ РАВНОВЕСИЕ -- ACID-BASE EQUILIBRIUM
Анотація: Резюме. Вивчено динаміку показників газообміну та кислотно-основного стану (КОС) протягом терміну передопераційної підготовки та їх зв’язок з інтра- та післяопераційними кардіальними ускладненнями у 107 хворих на гострий калькульозний холецистит і ішемічну хворобу серця. Встановлено, що конвенційна передопераційна підготовка забезпечує тимчасове покращення показників газобміну та КОС, починаючи з 2-4 години з максимальною компенсацією їх на 8-10 годину від госпіталізації. Подальше подовження консервативної терапії не ефективне і супроводжується негативною динамікою зазначених показників. Інтра- та післяопераційні серцеві події достовірно помірно корелюють із більшістю показників газобміну та КОС, отриманих безпосередньо перед операцією.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пономарьова К. В.
Назва : Ефективність використання ендоваскулярних катетерних технологій у хворих з легеневими кровотечами
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 95-97 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ -- LUNG DISEASES
ГЕМОРРАГИИ -- HEMORRHAGE
БРОНХИАЛЬНЫЕ АРТЕРИИ -- BRONCHIAL ARTERIES
ГЕМОСТАЗ ЭНДОСКОПИЧЕСКИЙ -- HEMOSTASIS, ENDOSCOPIC
Анотація: Резюме. У статті представлено результати застосування рентгенендоваскулярного гемостазу бронхіальних артерій в лікуванні 33 хворих з легеневими кровотечами різної етіології. Хворим проводилися загальноприйняті діагностичні та лікувальні заходи. Проведена клінічна оцінка характеру і тяжкості легеневих кровотеч. Метою роботи було вивчення ефективності та доцільності використання рентгенендоваскулярних методів лікування у хворих з легеневими кровотечами.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойко В. В., Краснояружский А. Г., Хащина В. А., Ковцур В. П.
Назва : Клинический случай первого в Харькове видеоторакоскопического (BTC) клипирования грудного лимфатического протока
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 98-101 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ГРУДНОЙ ПРОТОК -- THORACIC DUCT
ЛИМФАТИЧЕСКИЕ СОСУДЫ -- LYMPHATIC VESSELS
ХИРУРГИЯ ВИДЕОСОПРОВОЖДАЕМАЯ -- VIDEO-ASSISTED SURGERY
ТОРАКОСКОПИЯ -- THORACOSCOPY
ПЕРЕВЯЗКА СОСУДОВ -- LIGATION
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Резюме. В связи с увеличением количества оперативных вмешательств на органах грудной клетки и шеи увеличилось и количество повреждений грудного лимфатического протока. Это осложнение, влечет за собой тяжелые последствия и требует хирургической коррекции. Нам хотелось бы поделиться клиническим наблюдением первого в Харькове успешного видеоторакоскопического (ВТС) клипирования грудного лимфатического протока в связи с его ятрогенным повреждением в шейной его части.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Капшитарь А. В., Смирнов А. С., Сидоренко Д. Л., Билык Г. Е.
Назва : Гангрена пальца как осложнение проводниковой анестезии по Лукашевичу при лечении подкожного панариция
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 102-104 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ПАНАРИЦИЙ -- PANARIS
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ПАЛЬЦЕВ ФАЛАНГИ -- FINGER PHALANGES
ГАНГРЕНА -- GANGRENE
АМПУТАЦИЯ -- AMPUTATION
АНЕСТЕЗИЯ ПРОВОДНИКОВАЯ -- ANESTHESIA, CONDUCTION
ЛИДОКАИН -- LIDOCAINE
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Резюме. Опубликовано крайне редкое клиническое наблюдение развития гангрены пальца как осложнения проводниковой анестезии по Лукашевичу при лечении подкожного панариция. Выполнена ампутация пальца на уровне 1 межфалангового сочленения с выздоровлением. При гистологическом исследовании подтверждена гангрена пальца и выявлены тромботические массы в артериальных сосудах. Авторы считают, что причиной данного осложнения явилась индивидуальная реакция, в т.ч. ангиодистоническая реакция, на 2 % раствор лидокаина.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Попик П. М., Маркевич Ю. О., Хом’як В. В., Лукавецький О. В.
Назва : Рак прищитоподібної залози (аналіз клінічного випадку)
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 5/6. - С. 105-107 (Шифр ХУ5/2017/5/6)
MeSH-головна: ПАРАЩИТОВИДНЫХ ЖЕЛЕЗ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PARATHYROID NEOPLASMS
АДЕНОМА -- ADENOMA
ЩИТОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- THYROID GLAND
ПАРАЩИТОВИДНЫЕ ЖЕЛЕЗЫ -- PARATHYROID GLANDS
ПАРАЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ГОРМОН -- PARATHYROID HORMONE
КАЛЬЦИЙ -- CALCIUM
ФОСФОР -- PHOSPHORUS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Резюме. Наведено клінічний випадок хворого на рак прищитоподібної залози. Проведено диференційну діагностику аденоми та раку прищитоподібної залози. Запропоновано пацієнтам з хронічними рецидивуючими захворюваннями в протокол надання спеціалізованої медичної допомоги включити ультрасонографічне обстеження щитоподібної та прищитоподібних залоз на наявність аденоми, гіперпаратиреозу, визначення паратгормону, іонізованого кальцію. Це дозволить своєчасно встановити наявність злоякісних пухлин прищитоподібних залоз. У протокол надання спеціалізованої медичної допомоги повинні бути включенні ультрасонографічне обстеження щитоподібної та прищитоподібних залоз на наявність аденоми, гіперпаратиреозу, визначення паратгормону, іонізованого кальцію. При наведеному моніторингу виявлення даної групи пацієнтів зросте врази, що дозволить своєчасно встановити наявність злоякісних пухлин прищитоподібних залоз.
Знайти схожі

 1-20    21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)