Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=мультимодальная аналгезия<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи з 1 по 2
1.


    Черний, В. И.
    Новые возможности послеоперационного обезболивания [Текст] / В. И. Черний, С. Е. Куглер // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. - 2016. - № 2. - С. 40-48


MeSH-головна:
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE (лекарственная терапия)
АНАЛГЕЗИЯ -- ANALGESIA (методы)
КЕТОРОЛАКА ТРОМЕТАМИН -- KETOROLAC TROMETHAMINE (метаболизм, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ВВЕДЕНИЕ ЛЕКАРСТВ ИНТРАНАЗАЛЬНОЕ -- ADMINISTRATION, INTRANASAL
Кл.слова (ненормовані):
мультимодальная аналгезия
Дод.точки доступу:
Куглер, С. Е.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Рижковський, А. В.
    Transversus abdominis plane block чи quadratus lumborum block для післяопераційної аналгезії тотальних абдомінальних гістеректомій: ретроспективне дослідження [Текст] / А. В. Рижковський, О. В. Філик, Р. М. Трохимович // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2021. - N 4. - С. 57-61. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ГИСТЕРЭКТОМИЯ -- HYSTERECTOMY
АНЕСТЕЗИЯ -- ANESTHESIA
Кл.слова (ненормовані):
ТАР блокада -- QLблок -- Регионарная анестезия -- Мультимодальная аналгезия
Анотація: В практику періопераційної анальгезії в гінекології широко впроваджуються методики міофасціальних блокад. Мета роботи порівняти ефективність TAP блоку та QL блоку для забезпечення післяопераційної аналгезії тотальних абдомінальних гістеректомій. Матеріали і методи. Проведено ретроспективне одноцентрове когортне дослідження, включено 51 пацієнтку 40-65 років з ускладненими симптомними фіброміомами, розділено їх на І та ІІ групи. В обох групах використовували загальну анестезію, додатково в І групі - TAP блок двобічно з латерального доступу, в ІІ групі - QL блок двобічно із переднього (черезм’язевого) доступу. Етапи дослідження: 6 годин (h6), 12 годин (h12), 24 години (h24), 48 годин (h48), 72 години (h72) після операції. Досліджувані показники: рівень болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), частота серцевих скорочень (ЧСС), середній артеріальний тиск, добова потреба в налбуфіні, тривалість госпіталізації. Результати і обговорення. Рівень болю за ВАШ в І групі досягав максимальних значень на етапах дослідження h6 та h12 та складав 4,8 [3,3; 5,8] бали та 5,0 [3,9; 6,4] бали, а в пацієнтів ІІ групи - 2,5 [2,3; 3,5] бали та 2,1 [1,6; 4,1] бали, відповідно (p<0,05). Виявлено відмінності рівня ЧСС між І та ІІ групами на етапі дослідження h12 (86 [82; 90] ударів/хв в І групі, порівняно з 72 [63; 79] удари/хв в ІІ групі, p=0,05). Середня добова потреба в налбуфіні на етапі дослідження h12 мала тенденцію (p=0,07) до нижчих показників в ІІ групі (20,9±1,1 мг/добу), порівняно з І групою (31,4±2,9 мг/добу). На етапі дослідження h24 потреба в налбуфіні була нижчою в ІІ групі та становила 5,8±0,8 мг/ добу, порівняно з 22,5±4,1 мг/добу в І групі (p<0,05). Середня тривалість госпіталізації в І групі становила 7,8±0,5 днів, в ІІ групі - 6,2±0,5 днів (p>0,05). Висновки. Застосування QL блоку, порівняно з TAP блоком, продемонструвало зниження інтенсивність болю в 2 рази (p<0,05), тенденцію до зниження потреби в налбуфіні в 2,5 рази (p>0,05) та тенденцію до зниження тривалості госпіталізації на 1,6 днів (p>0,05)
Дод.точки доступу:
Філик, О. В.
Трохимович, Р. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)