Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Била, Ю. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи з 1 по 4
1.
Шифр: ФУ18/2018/3
   Журнал

Фармакологія та лікарська токсикологія. - Виходит раз на два місяця
2018р. N 3
Зміст:
Била, Ю. В. Особенности нарушения экспрессии матричной РНК Hif-1 альфа и Hif-3 альфа в условиях острого нарушения мозгового кровообращения и на фоне применения модуляторов HSP 70 / Ю. В. Била, И. Ф. Беленичев, А. М. Камышный. - С.3-9. - Библиогр. в конце ст.
Кабачна, І. В. Дослідження аналептичної активності похідних сірко- та азотвмісних гетероциклів на моделі пропофолового наркозу / І. В. Кабачна, С. М. Дроговоз, В. І. Кабачний. - С.10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Виявлення протигрипозної активності бензімідазолів. - С.16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Фармакологічні властивості нової комбінованої мазі з етонієм. - С.24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Подольський, І. М. Дослідження норадренергічних механізмів аналгетичної дії атристаміну / І. М. Подольський, С. Ю. Штриголь. - С.31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Суворова, З. С. Антифунгальна дія сполуки КВМ-194 на моделі інфікування зразків нігтьових пластинок Aspergillus niger / З. С. Суворова, Н. О. Вринчану. - С.37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Товчига, О. В. Вплив препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) на ефективність і безпечність алопуринолу в експерименті / О. В. Товчига, Ю. Б. Лар’яновська, С. Ю. Штриголь. - С.43-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Психотропні та метаболічні ефекти препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) і метформіну в мишей з алоксановим діабетом. - С.55-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Дослідження ефективності таблеток "Комбідерм" за умов експериментальної гострої виразки шлунка. - С.67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Пахольчук, О. П. Короткострокові результати фармакотерапії в дітей з симптомами харчової гіперчутливості на шкірі / О. П. Пахольчук. - С.73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаяхметова, Г. М. Порівняльна оцінка впливу протитуберкульозних лікарських засобів на експресію CYP2E1 і стан сперматогенного епітелію за умов введення щурам-самцям у двох комбінаціях, що містять етамбутол або стрептоміцин / Г. М. Шаяхметова. - С.79-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Отримання густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського та дослідження кількісного вмісту юглону в їхньому складі. - С.86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаповалова, Н. В. Перспективи використання засобів рослинного походження для профілактики та лікування ожиріння / Н. В. Шаповалова, М. І. Тарнавська, К. І. Сметаніна. - С.94-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Олександр Олександрович Цуркан (до 80-річчя від дня народження). - С.102
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Била, Ю. В.
    Особенности нарушения экспрессии матричной РНК Hif-1 альфа и Hif-3 альфа в условиях острого нарушения мозгового кровообращения и на фоне применения модуляторов HSP 70 [Текст] / Ю. В. Била, И. Ф. Беленичев, А. М. Камышный // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 3-9. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS (лекарственная терапия)
РНК ИНФОРМАЦИОННАЯ -- RNA, MESSENGER (генетика)
ГЕННАЯ ЭКСПРЕССИЯ -- GENE EXPRESSION
ЭСТРОГЕННЫХ РЕЦЕПТОРОВ МОДУЛЯТОРЫ -- ESTROGEN RECEPTOR MODULATORS (прием и дозировка)
Анотація: Важливим компонентом системи ендогенної нейропротекції є сімейство білків теплового шоку HSP70, які, у першу чергу, виконують функцію внутрішньоклітинних шаперонів і забезпечують процеси фолдингу, холдингу й транспорту синтезованих білків, а також їхню деградацію за умов нормоксії, так і за стрес-індукованої денатурації. Крім того, встановлено пряму захисну й антиапоптичну дію HSP70, його вплив на «життя» і дію HIF білків. Мета дослідження – визначення рівня експресії генів Hif-1? і Hif-3? in vivo за умов застосування препаратів з властивостями модуляторів рівня HSP70: тамоксифену, мелатоніну, HSF-1 та глутаміну в разі гострого порушення мозкового кровотоку (ГПМК) за типом ішемічного інсульту. Дослідження проводили на білих щурах лінії Вістар. ГПМК моделювали шляхом двобічної незворотної оклюзії загальних сонних артерій під тіопентал натрієвим наркозом (40 мг/кг). Протягом 4 діб тваринам вводили тамоксифен (1 мг/кг), мелатонін (5 мг/кг), фактор теплового шоку (HSF-1) (200 мкл/кг), глутамін (25 мг/кг), референс-препарат пірацетам (500 мг/кг). Для визначення рівня експресії мРНК Hif-1? і Hif-3? використовували метод полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією в режимі реального часу (ПЛР-ЗТ). У ході дослідження встановлено, що в результаті ГПМК відбувається різке зниження рівня експресії мРНК Hif-1? і Hif-3?, що свідчить про зрив механізмів ендогенної нейропротекції. Уведення препаратів-модуляторів HSP70 має різноспрямовану дію на експресію генів. Так, тамоксифен, HSF-1 і глутамін підвищують експресію мРНК Hif-1?, а мелатонін не виявляє достовірного впливу. Вперше нами встановлено позитивний вплив мелатоніну на експресію мРНК Hif-3? ізоформи білка HIF-1, що є особливістю впливу мелатоніну на процеси ендогенної нейропротекції за умов ГПМК.
Дод.точки доступу:
Беленичев, И. Ф.
Камышный, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.
Шифр: ФУ18/2018/6
   Журнал

Фармакологія та лікарська токсикологія. - Виходит раз на два місяця
2018р. N 6
Зміст:
Дейко, Р. Д. Нейропептиди та їхнє місце в лікуванні захворювань нервової системи (частина II) / Р. Д. Дейко, С. Ю. Штриголь. - С.3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Кметь, О. Г. Стан глутатіонового ланцюга антиоксидантної системи в структурах головного мозку щурів зі скополамін-індукованою нейродегенерацією після введення карбацетаму / О. Г. Кметь, Н. Д. Філіпець, І. С. Давиденко. - С.20-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Беленичев, И. Ф. Антиоксидантные свойства модуляторов HSP70 в условиях церебральной ишемии / И. Ф. Беленичев, Ю. В. Била. - С.27-33. - Библиогр. в конце ст.
Бондарєв, Є. В. Стреспротекторна дія препаратів глюкозаміну та ацетилсаліцилової кислоти за умов гострої загальної холодової травми / Є. В. Бондарєв, С. Ю. Штриголь, Ю. Б. Лар’яновська. - С.34-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Synthesis and antiviral activity of derivatives of 1-(4-chlorophenyl)-3-aryl-3-hydroxy-2, 5, 6, 7, 8, 9-hexahydro-3H-imidazo [1, 2-a]azepinium for Flu A H1N1 California /07/2009 and Flu A H3N2 Brisbane/10/2007. - С.44-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Литкін, Д. В. Вплив інгібіторів ароматази третього покоління на постпрандіальну глікемію та вміст фруктозаміну в сирійських хом’ячків на тлі експериментального метаболічного синдрому / Д. В. Литкін. - С.52-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Корекція фіксованою комбінацією мельдонію з гамма-бутиробетаїном мітохондріальної дисфункції печінки щурів за умов ротенової інтоксикації. - С.60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Влияние эстрадиола и тестостерона на сократительную активность мочевого пузыря крыс. - С.69-75. - Библиогр. в конце ст.
Зайченко, Г. В. Частота поліморфізму гена цитохрому Р-450 3А4 серед дітей з фармакорезистентними формами епілепсії / Г. В. Зайченко, Є. О. Танцура. - С.76-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Кечин, И. Л. Сравнительная фармакодинамика амлодипина при ректальном и энтеральном путях введения у больных с синдромом легочной гипертензии на фоне кардиальных гипертензивных кризов / И. Л. Кечин. - С.82-88. - Библиогр. в конце ст.
Ісаак Михайлович Трахтенберг. Академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки. - С.89-90
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Беленичев, И. Ф.
    Антиоксидантные свойства модуляторов HSP70 в условиях церебральной ишемии [Текст] / И. Ф. Беленичев, Ю. В. Била // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 6. - С. 27-33. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA (лекарственная терапия)
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – вивчити вплив модуляторів HSP70: тамоксифену, мелатоніну, HSF-1 і глутаміну на показники оксидативного стресу й активність антиоксидантної системи в головному мозку за умов моделювання церебральної ішемії. Дослідження проводили на 148 щурах лінії Вістар, в яких моделювали гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК) шляхом двосторонньої незворотної перев’язки загальних сонних артерій під тіопенталовим наркозом (40 мг/кг). Встановлено, що на 4 добу експериментальної церебральної ішемії досліджувані препарати достовірно знижували ступінь оксидативного стресу та підвищували активність антиоксидантної системи. Так, введення мелатоніну (5 мг/кг), тамоксифену (1 мг/кг), HSF-1 (200 мкл/кг) і глутаміну (25 мг/кг) зменшувало рівень нітротирозину на 66,4; 69,4; 69,9 і 60,1 % (р ? 0,05), а також маркерів окисної модифікації білка АФГ/КФГ на 32,5–35,5 %/34,8–37,9 %; 29,2–32,8 %/35,3–36,4 %; 22,5–30,0 %/28,7–29,3 % і 25,6–28,4 %/28,9–30,7 % відповідно порівняно з контролем (р ? 0,05). Найвираженішу дію на активність СОД спричиняло введення мелатоніну, активність ферменту підвищувалася на 84,7 % до контролю (р ? 0,05). Досліджувані тест-зразки в різному ступені підвищували рівень білка шаперона, найвираженішу дію проявляв HSF-1: HSP70 підвищувався в цитозольній і мітохондріальній фракції мозку в 11,3 і 2,6 разу відповідно порівняно з контролем (р ? 0,05). Аналіз отриманих даних підтверджує наявність у тамоксифену, мелатоніну, HSF-1 і глутаміну HSP70-залежних механізмів регуляції ендогенної нейропротекції й обґрунтовує їхнє застосування як нейропротекторних засобів в лікуванні ГПМК.
Дод.точки доступу:
Била, Ю.В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)