Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Дяк, К. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи з 1 по 6
1.
Шифр: НУ45/2017/7/1
   Журнал

Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Виходить кожного кварталу
2017р. Т. 7 № 1
Зміст:
Формування клінічного мислення в післядипломній підготовці лікарів-інтернів за спеціальністю "неонатологія". - С.5-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Мельничук, Л. В. Актуальні питання надання допомоги новонародженим у місті Чернівцях / Л. В. Мельничук, Ю. Д. Годованець, І. В. Кошурба. - С.8-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Иммунная система у недоношенных детей. - С.14-18. - Библиогр. в конце ст.
Борисюк, О. П. Особливості комплексного лікування недоношених немовлят з бронхолегеневою дисплазією залежно від її важкості / О. П. Борисюк, Д. О. Добрянський. - С.19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Оболонський, О. І. Вплив рестриктивної інфузійної терапії на термін закриття артеріальної протоки у недоношених новонароджених / О. І. Оболонський, В. І. Снісарь, О. Ю. Оболонська. - С.28-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Хірургічна корекція гастрошизісу і омфалоцеле у новонароджених з урахуванням ступеня внутрішньочеревного тиску. - С.34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Хірургічне закриття відкритої артеріальної протоки у недоношених новонароджених - сучасний погляд на проблему. - С.40-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Бендас, В. В. Таксономічний склад і популяційний рівень автохтонної та алохтонної мікробіоти вульвовагінального вмісту у жінок із неплідністю І типу / В. В. Бендас. - С.46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості антибіотикотерапії запальних захворювань придатків матки. - С.53-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Патогенетичний підхід до лікування запальних захворювань жіночих статевих органів. - С.57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Дяк, К. В. Причинні фактори передчасних пологів (новий погляд на проблему) / К. В. Дяк, О. М. Юзько. - С.62-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Деякі властивості білків у окремих структурах протокової карциноми та фіброаденоми грудної залози (гістохімічне дослідження на "кислі" та "основні" білки). - С.69-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Генетичні форми недостатності соматотропного гормону, особливості клініки та діагностики. - С.74-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Неімунна водянка плода у третьому триместрі: досвід діагностики, тактика розродження та лікування новонародженого. - С.77-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Вроджений гіповентиляційний синдром в неонатальній практиці. - С.81-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Котлова, Ю. В. Вплив вітаміну D на імунну відповідь дітей раннього віку, хворих на респіраторні інфекції / Ю. В. Котлова, Т. С. Герасімчук, В. О. Сліпко. - С.86-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Добрянський, Д. О. Використання білкової добавки для забезпечення харчових потреб значно недоношених дітей / Д. О. Добрянський. - С.89-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Дяк, К. В.
    Причинні фактори передчасних пологів (новий погляд на проблему) [Текст] / К. В. Дяк, О. М. Юзько // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2017. - Т. 7, № 1. - С. 62-68. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE (этиология)
Анотація: Сучасний підхід до проблеми спонтанних передчасних пологів базується на уточнення механізмів їх виникнення, а також несвоєчасному послідовному проведенні профілактичних заходів, які повинні передувати клінічним проявам передчасних пологів. В даний час немає жодного тесту, який міг би точно прогнозувати передчасні пологи. Існуючі акушерські рекомендації вже призвели до зменшення перинатальної захворюваності та смертності, але необхідно продовжувати розробку науково обґрунтованої стратегії для профілактики передчасних пологів. Мета. Провести ретроспективний аналіз медичної документації у жінок, які мали передчасні пологи. Матеріал і методи. Проведено ретроспективний аналіз 100 медичних карт у жінок, які мали передчасні пологи. Результати дослідження. Досліджувана група жінок з передчасними пологами була розподілена на 4 групи згідно класифікації передчасних пологів. Факторами ризику передчасних пологів є: екстрагенітальна патологія (серцево-судинні та запальні захворювання сечовидільних шляхів), запальні захворювання жіночих статевих органів, паритет пологів, інтергенеративний проміжок між вагітностями, обтяжений акушерський анамнез (самовільні, медичні викидні та перинатальні втрати). Перебіг передчасних пологів залежить від терміну гестації, шляху пологорозрішення, адекватного знеболення та профілактики респіраторного дистрес синдрому у плода. Попередити передчасні пологи можна за наявності своєчасного їх прогнозування. Висновки. Проведений нами аналіз визначив провідні медико-біологічні фактори ризику передчасних пологів. З метою вирішення зазначених проблем рекомендується: прегравідарна підготовка; планування вагітності; виявлення групи ризику по невиношуванню вагітності; індивідуальний підхід у виборі методу пологорозрішення.
Дод.точки доступу:
Юзько, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.
Шифр: НУ45/2017/7/4
   Журнал

Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Виходить кожного кварталу
2017р. Т. 7 № 4
Зміст:
Знаменська, Т. К. Стратегічні напрямки реконструкції системи охорони здоров’я новонароджених та дітей України / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, Т. Ю. Дубініна. - С.5-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Мельничук, Л. В. Проблемні питання гнійно-запальних захворювань породіль та новонароджених міста Чернівців / Л. В. Мельничук, Ю. Д. Годованець, І. С. Вострікова. - С.13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Прогнозування ймовірності порушення постнатальної адаптації у пізніх недоношених дітей. - С.19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Інтегрована модель предикції розвитку органних дисфункцій у новонароджених з асфіксією та прикладні точки її застосування. - С.24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Белорус, А. І. Комунікаційні протоколи як інструмент підвищення безпеки новонароджених під час лікувально-діагностичного процесу / А. І. Белорус, Р. М. Федосюк, О. М. Ковальова. - С.31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Гончарь, М. О. Роль варіабельності генів-кандидатів eNOS, MnSOD2, ADRB1 у розвитку кардіоваскулярної патології у новонародженних / М. О. Гончарь, А. Д. Бойченко, І. Ю. Кондратова. - С.37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Редько, І. І. Ентеровіруси як причина внутрішньоутробного інфікування плоду та захворюваності новонароджених / І. І. Редько, Н. Т. Івахненко, О. М. Чакмазова. - С.41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Ріга, О. О. Характеристика перинатального періоду дітей, народжених від матерів, які вживають алкоголь / О. О. Ріга, Н. М. Коновалова. - С.46-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Сидоренко, І. В. Проблемні питання грудного вигодовування у дітей з дуже малою масою тіла при народженні / І. В. Сидоренко, Є. Є. Шунько, Ю. Ю. Краснова. - С.51-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Деструктивные пневмонии у новорожденных с хирургическими заболеваниями. - С.55-60. - Библиогр. в конце ст.
Веселий, С. В. Внутрішньоутробна інфекція як фактор ризику післяопераційних ускладнень у дітей з вродженою кишковою непрохідністю / С. В. Веселий, Р. П. Кліманський. - С.61-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Бензар, І. М. Лімфатичні мальформації у новонароджених дітей: активне хірургічне втручання чи вичікувальна тактика? / І. М. Бензар. - С.67-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Иванько, О. Г. Показатели протромбинового комплекса и PIVKA-II у детей первых 6 месяцев жизни, находящихся на грудном вскармливании / О. Г. Иванько, А. В. Соляник. - С.72-79. - Библиогр. в конце ст.
Вплив поліморфних варіантів - 509 СС та +869 ТТ гена TGF B1 на перебіг пієлонефриту у дітей раннього віку. - С.80-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Дяк, К. В. Прогнозування передчасних пологів: реалії і перспективи / К. В. Дяк, О. М. Юзько. - С.87-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Каліновська, І. В. особливості розвитку ембріона у вагітних з невиношуванням / І. В. Каліновська, К. М. Лісова. - С.91-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Мавропуло, Т. К. Некротизуючий ентероколіт новонароджених - проблеми діагностики / Т. К. Мавропуло. - С.95-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Нейродегенеративне захворювання у новонародженого нез’ясованого генезу (клінічний випадок). - С.102-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Академік НАМН України, професор Дмитро Ілліч Заболотний (до 70-річчя від дня народження). - С.109-110
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Дяк, К. В.
    Прогнозування передчасних пологів: реалії і перспективи [Текст] / К. В. Дяк, О. М. Юзько // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2017. - Т. 7, № 4. - С. 87-90. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE
ФИБРОНЕКТИНЫ -- FIBRONECTINS (кровь)
Анотація: Вступ. Продовжує залишатися актуальним питання щодо впровадження у клінічну практику маркерів прогнозування передчасних пологів для розуміння їх причин та більш раннього лікування тих порушень, що провокують передчасні пологи та їх наслідки. Для клінічної практики велике значення має визначення біохімічних маркерів, за допомогою яких можна диференціювати пацієнток з високим ризиком передчасних пологів. З цією метою було розроблено скринінговий тест для визначення фетального фібронектину. Мета. Оцінити ефективность тесту на фетальний фібронектин в прогнозуванні передчасних пологів у жінок із хибними переймами. Матеріал і методи. Проведено у 40 вагітних з хибними переймами у терміні до 37 тижнів, які перебували на стаціонарному лікуванні комплексне оцінювання факторів ризику розвитку передчасних пологів та обстеження на фетальний фібронектин. Яким було визначено рівень фетального фібронектину в сироватці крові та у цервікальному слизі та 20 вагітних без хибних перейм. Результати дослідження. У структурі ризику виникнення передчасних пологів за акушерським анамнезом є перинатальні втрати в раніх термінах в залежності від терміну гестації у всіх групах, відповідно, 25, 7,5 та 2,5%. Оцінюючи дані об’єктивного дослідження шийки матки в дзеркала виявлено структурні зміни шийки матки в термінах гестації 22-27 тижнів та 28-33 тижні, відповідно, 47,5 та 17,5 %. При цьому, аналізуючи ефективність діагностики передчасних пологів при використанні трансвагінальної цервікометрії - абсолютне вкорочення шийки матки (менше 25 мм) найвищий показник характерний для жінок в групі — 28?33 тижнів (10 %). У відповідності до об’єктивних змін з боку шийки матки та трансвагінальної цервікометрії паралельно є зміни з боку показників фетального фібронектину, відповідно, в терміні 22?27 тижнів та в терміні 28?33 тижні рівень його значно більший порогового, як в сироватці та і в цервікальному слизі і становить, відповідно, 331,5 ± 40,4 та 1510 ± 17,9; 349,3±45,2 та 128,6±22,7. Висновки. Отже, проведений нами аналіз встановив вірогідне підвищення фетального фібронектину у сироватці крові та в цервікальному слизі при наявності структурних змін шийки матки. У випадку розвитку передчасних пологів фетальний фібронектин вірогідно підвищений у 87,5 %. Визначення фетального фібронектину у сироватці крові та в цервікальному слизі є маркером передчасних пологів у терміні 22-27 тижнів та в терміні 28-33 тижні вагітності.
Дод.точки доступу:
Юзько, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.
Шифр: НУ45/2018/8/2
   Журнал

Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Виходить кожного кварталу
2018р. Т. 8 № 2
Зміст:
Актуальні питання імунізації дітей у реаліях антивакцинального руху. - С.5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Килимник, Т. М. Захворюваність дітей першого року життя у Житомирській області в післячорнобильський період / Т. М. Килимник, О. П. Чабан. - С.10-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Знаменська, Т. К. Стан мікробіоти кишечника у передчасно народжених дітей з некротизуючим ентероколітом / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, Т. М. Клименко. - С.19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Сучасні підходи до ідентифікації несприятливих подій у перинатальній медицині. - С.28-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Павлишин, Г. А. Йодный статус и закономерности нарушения окислительного метаболизма у детей из йододефицитного региона при внебольничной пневмонии / Г. А. Павлишин, О. Д. Кибар. - С.40-45. - Библиогр. в конце ст.
Riga, O. Development of healthy children of early and preschool age in Kharkiv: I stage / O. Riga, M. Gonchar, I. Pilgui. - С.46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Яблонь, О. С. Діагностичне значення вмісту білка, що зв’язує жирні кислоти (I-FABP), у передчасно народжених дітей з некротичним ентероколітом / О. С. Яблонь, Н. П. Русак. - С.52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Чорненька, Є. М. Використання аутоперикарду для пластики стулок аортального клапана у новонароджених і немовлят / Є. М. Чорненька, А. В. Максименко, О. М. Романюк. - С.58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Мельниченко, М. Г. Запалення великого сальника у дітей з апендикулярним перитонітом / М. Г. Мельниченко, В. О. Ситнікова, В. В. Антонюк. - С.63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Нехаєнко, М. І. Фактори ризику формування гіпоацидності шлунку та деструктивних форм хронічного гастродуоденіту у підлітків / М. І. Нехаєнко. - С.71-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Савінова, К. Б. Здоров’язберігаючі технології в навчальному процесі як запорука гармонійного розвитку дітей молодшого шкільного віку / К. Б. Савінова. - С.77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Хапченкова, Д. С. Уровень оксида азота у детей после оперативного лечения коарктации аорты / Д. С. Хапченкова, А. С. Сенаторова, А. Г. Снегирь. - С.82-86. - Библиогр. в конце ст.
Дяк, К. В. Прогнозування передчасних пологів у вагітних із загрозою передчасних пологів / К. В. Дяк. - С.87-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Семеняк, А. В. Лейоміома матки та вагітність / А. В. Семеняк, О. М. Юзько, І. Р. Ніцович. - С.93-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Ясніковська, С. М. Сучасні підходи до лікування анемії вагітних з використанням ензимів / С. М. Ясніковська. - С.99-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Знаменська, Т. К. Профілактика пелюшкового дерматиту у немовлят / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова. - С.104-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Македонський, І. О. Кишкова недостатність у немовлят з некротизуючим ентероколітом / І. О. Македонський, Т. К. Мавропуло. - С.111-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Клінічний випадок вродженої лобарної емфіземи верхньої частки лівої легені у дитини 7-місячного віку. - С.119-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Бирчак, І. В. Інформаційний лист про нововведення в сфері охорони здоров’я. Спосіб профілактики спайкової хвороби після лапароскопічних втручань з приводу позаматкової вагітності / І. В. Бирчак, С. А. Куріцина. - С.125-126
Кравченко, О. В. Інформаційний лист про нововведення в сфері охорони здоров’я. Спосіб лікування плацентарної дисфункції у жінок з відшарування хоріону в І триместрі вагітності / О. В. Кравченко, С. М. Ясніковська. - С.127-128
Юр’єва, Л. М. Інформаційний лист про нововведення в сфері охорони здоров’я. Спосіб профілактики невиношування вагітності у жінок групи ризику / Л. М. Юр’єва ; Л. М. Юр’єва. - С.129-130
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Дяк, К. В.
    Прогнозування передчасних пологів у вагітних із загрозою передчасних пологів [Текст] / К. В. Дяк // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2018. - Т. 8, № 2. - С. 87-92. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE (этиология)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
Анотація: Вступ. Проблема передчасних пологів (ПП) є повсякчас актуальною складовою з усіх ускладнень перебігу вагітності. Одним із найбільш перспективних методів прогнозування ПП, наразі, є виявлення фетального фібронектину (ФФ) та визначення вмісту інтерлейкінів, зокрема, має значення інтерлейкін 8 (ІЛ-8). Мета. Визначити ефективність прогнозування передчасних пологів шляхом одночасного визначення ФФ та ІЛ-8 як маркерів вірогідних передчасних пологів. Матеріал і методи. Проведено клініко-лабораторне обстеження 60 вагітних: 40 – основна група із удаваними перейми до 37 тижнів; 20 – контрольна група, вагітні без даної патології. Визначення ФФ та ІЛ-8 проводили одночасно в сироватці крові та цервікальному слизі з оцінкою результатів на імуноферментному аналізаторі Rider Myltiskan EX за допомогою наборів реактивів і тест-систем. Результати дослідження. Аналізуючи ефективність діагностики передчасних пологів у вагітних з удаваними переймами до 37 тижнів при використанні трансвагінальної цервікометрії виявлено вкорочення шийки матки в термінах – 22-27 тижнів у 5 % та у 31-33 тижнів у 10 % та зміни з боку показників ФФ в термінах 22-27 тижнів та в 28-33 тижні – де рівень його підвищений, як в сироватці крові, так і в цервікальному слизі та становив, відповідно, 331,5 ± 40,4 та 1510 ±17,9; 349,3±45,2 та128,6±22,7 нг/мл. Встановлено вірогідний взаємозв’язок між підвищенням фетального фібронектину та структурними змінами шийки матки (коефіцієнт кореляції взаємного зв’язку склав R=0,50). Враховуючи дані урогенітального мазка та вміст ІЛ-8 в цервікальному слизі встановлено, що підвищення кількості лейкоцитів, що свідчить про запальний процес, та підвищення ІЛ-8 в 47,8 % в терміні вагітності 22-27 тижнів+6 днів та у терміні 31-33 тижнів+6 днів у 55,6 %, де середній показник ІЛ-8 становив 132,5 нг/мл та наявність у 33,3 % фонової патології шийки матки. Висновки. За наявності хибних перейм і передчасних пологів, не залежно від терміну вагітності, відбувається достовірне підвищення ІЛ-8. Встановлено вірогідний взаємозв’язок між підвищенням фетального фібронектину у сироватці крові та в цервікальному слизі та структурними змінами шийки матки (коефіцієнт кореляції взаємного зв’язку склав R=0,50).
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)