Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Качковська, В. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи з 1 по 6
1.
Шифр: АУ22/2021/1
   Журнал

Астма та алергія [Текст]. - Виходить кожного кварталу
2021р. № 1
Зміст:
Фещенко, Ю. І. Особливості та основні вимоги до проведення клінічних випробувань у хворих на бронхіальну астму в Україні / Ю. І. Фещенко [та ін.]. - С.5-16
Інші автори: Гуменюк Г. Л., Добрянський Д. В., Распутняк С. С., Рекалова О. М.
Дитятковська, Є. М. Особливості прегравідарного періоду у жінок з кропив’янкою, що часто рецидивує / Є. М. Дитятковська, Н. О. Недогибченко, Т. В. Василенко. - С.17-22
Яременко, О. В. Ефективність та безпечність інгаляційного застосування гіпертонічного розчину хлориду натрію та його комбінації з гіалуроновою кислотою у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень / О. В. Яременко [та ін.]. - С.23-31
Інші автори: Кузьменко Н. М., Добрянський Д. В., Ільницький Р. І., Гуменюк Г. Л., Дудка П. Ф.
Богомолов, А. Є. Комбінація Олапатадину та Мометазону в лікуванні алергічного риніту / А. Є. Богомолов. - С.32-39
Качковська, В. В. GLN27GLU та ARG16GLY поліморфізми гена β2-адренергічного рецептора у хворих на бронхіальну астму і ожиріння / В. В. Качковська [та ін.]. - С.40-48
Інші автори: Ковчун А. В., Фадєєва Г. А., Приступа Л. Н.
Боророва, О. Л. Коронавірусна інфекція: види, клінічні особливості, шляхи профілактики / О. Л. Боророва. - С.49-57
Зюк, Й. Багатоцентрове обсерваційне проспективне дослідження ефективності переходу з прийому препарату Будесонід/Формотерол турбухалер® на прийом препарату Будесонід/Формотерол Ізіхейлер® / Й. Зюк [та ін.]. - С.58-68
Інші автори: Вінге І., Зерберг М., Вахтерісто М., Рютіле П.
Рекалова, О. М. Всесвітній день імунітету та досягнення імунології в Україні / О. М. Рекалова, О. Р. Панасюкова. - С.69-72
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


   
    GLN27GLU та ARG16GLY поліморфізми гена β2-адренергічного рецептора у хворих на бронхіальну астму і ожиріння / В. В. Качковська [та ін.] // Астма та алергія = Astma and allergy. - 2021. - N 1. - С. 40-48


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (генетика, диагностика, осложнения)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (генетика, диагностика, осложнения)
Анотація: Проведений аналіз пошуку спільних генетичних маркерів на прикладі Argl6Gly і Gln27Glu ноліморфізмів гена β2-ΑΡ у хворих на БА і ожиріння вказує на необхідність подальшого вивчення цієї проблеми для удосконалення діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів
Дод.точки доступу:
Качковська, В. В.
Ковчун, А. В.
Фадєєва, Г. А.
Приступа, Л. Н.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.
Шифр: УУ21/2021/3
   Журнал

Український терапевтичний журнал
2021р. № 3
Зміст:
Pyvovar, S. M. The possibility of using the levothyroxine in patients with heart failure / S. M. Pyvovar, Y. S. Rudyk, L. V. Panina. - С.5-10. - Бібліогр. наприкінці ст.
Chernyshov, V. A. Associations of METS-IR insulin resistance index with components of cardiometabolic risk in patients wiht hypertension / V. A. Chernyshov, A. O. Nesen, O. V. Babenko. - С.11-20. - Бібліогр. наприкінці ст.
Топчій, І. І. Вміст фактора росту фібробластів-23 у сироватці крові хворих на діабетичну нефропатію та його прогностична роль у розвитку ураження нирок / І. І. Топчій [та ін.]. - С.21-27. - Бібліогр. наприкінці ст.
Інші автори: Якименко Ю. С., Гальчинська В. Ю., Семенових П. С.
Качковська, В. В. Контроль бронхіальної астми, асоційованої з ожирінням, залежно від віку дебюту та Arg16Glу поліморфізму гена β2-адренорецептора / В. В. Качковська. - С.28-34. - Бібліогр. наприкінці ст.
Хухліна, О. С. Ефективність корекції оксидантного стресу при неалкогольному стеатогепатиті та діабетичній хворобі нирок у хворих на цукровий діабет 2 типу / О. С. Хухліна, З. Я. Коцюбійчук, А. А. Антонів. - С.35-40. - Бібліогр. наприкінці ст.
Ісаєва, Г. С. Саркоїдоз - мультисистемність ураження і складнощі діагностики / Г. С. Ісаєва, О. О. Буряковська, Т. І. Піун. - С.41-46. - Бібліогр. наприкінці ст.
Свиридова, Н. К. Особливості застосування мелатоніну в сучасних умовах - успішний досвід і нові можливості / Н. К. Свиридова, І. О. Бєлкіна, Н. О. Карпенко. - С.47-59. - Бібліогр. наприкінці ст.
Федів, О. І. Фітотерапія при захворюваннях органів дихання: минуле і сьогодення. Огляд літератури / О. І. Федів [та ін.]. - С.60-66. - Бібліогр. наприкінці ст.
Інші автори: Багрій В. М., Волошина Л. О., Кушнір Л. Д., Вівсянник В. В., Ферфецька К. В.
Петюніна, О. В. COVID-19. Розуміння наслідків / О. В. Петюніна. - С.67-72. - Бібліогр. наприкінці ст.
Кравченко, І. Г. Перспективи фармакотерапії серцевої недостатності: останні новини щодо омекамтиву мекарбілу / І. Г. Кравченко, Ю. С. Рудик, О. О. Меденцева. - С.73-80. - Бібліогр. наприкінці ст.
Золотарьова, Н. А. Швидкість поширення пульсової хвилі та її діагностичне значення при серцево-судинних захворюваннях. Огляд літератури та результати власних досліджень / Н. А. Золотарьова, І. І. Гуненко, Д. Г. Парасківа. - С.81-86. - Бібліогр. наприкінці ст.
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Качковська, В. В.
    Контроль бронхіальної астми, асоційованої з ожирінням, залежно від віку дебюту та Arg16Glу поліморфізму гена β2-адренорецептора [Текст] / В. В. Качковська // Український терапевтичний журнал. - 2021. - N 3. - С. 28-34. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (генетика, диагностика, осложнения)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
РЕЦЕПТОРЫ АДРЕНЕРГИЧЕСКИЕ БЕТА-2 -- RECEPTORS, ADRENERGIC, BETA-2 (генетика)
ВОЗРАСТ НАЧАЛА БОЛЕЗНИ -- AGE OF ONSET
Анотація: Мета — вивчити рівень контролю ранньої та пізньої бронхіальної астми (БА), асоційованої з ожирінням, залежно від Arg16Gly поліморфізму гена b2-адренорецептора (b2-АР)
Виявлено нижчий рівень контролю у хворих на БА з ожирінням порівняно з пацієнтами з нормальною та зайвою масою тіла. Загальна оцінка контролю є нижчою у хворих із ранньою БА з ожирінням порівняно із пізньою БА. Рівень контролю залежав від Arg16Gly поліморфізму гена b2‑АР лише у хворих на ранню БА з ожирінням. Генотип Gly/Gly за Arg16Gly поліморфізмом гена b2‑АР асоціювався з нижчим рівнем контролю у хворих на ранню БА
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.
Шифр: АУ22/2023/4
   Журнал

Астма та алергія [Текст]. - Виходить кожного кварталу
2023р. № 4
Зміст:
Перцева, Т. О. Залежність рівня ендотеліну-1 у осіб, що перенесли негоспітальну пневмонію на тлі коронавірусної хвороби (COVID-19), від особливостей перебігу гострого й постгострого періодів / Т. О. Перцева, Н. О. Габшидзе. - С.5-12. - Бібліогр.: в кінці ст.
Островський, М. М. Можливості використання декаметоксину у пацієнтів з хронічними захворюваннями нижніх дихальних шляхів при гострих респіраторних вірусних інфекціях / М. М. Островський, О. І. Варунків, К. В. Швець. - С.13-20. - Бібліогр.: в кінці ст.
Конопкіна, Л. І. Функціональний стан дихальної системи у хворих із задишкою, які перенесли негоспітальну пневмонію, асоційовану з COVID-19 / Л. І. Конопкіна, О. О. Щудро. - С.21-30. - Бібліогр.: в кінці ст.
Матвієнко, Ю. О. Застосування природного гепатопротектору з імуномодулюючими властивостями у хворих на туберкульоз легень з різними побічними реакціями до протитуберкульозних препаратів / Ю. О. Матвієнко [та ін.]. - С.31-37. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Панасюкова О. Р., Рекалова О. М., Жадан В. М., Ясирь С. Г.
Качковська, В. В. Вміст вітаміну D у хворих на бронхіальну астму залежно від індексу маси тіла та віку дебюту захворювання / В. В. Качковська. - С.38-43. - Бібліогр.: в кінці ст.
Фещенко, Ю. І. Дисфункція дрібних дихальних шляхів та можливості її корекції при астмі / Ю. І. Фещенко, М. О. Полянська. - С.44-53. - Бібліогр.: в кінці ст.
Зайков, С. В. Гіперчутливість до алергенів комарів: клініка, діагностика, лікування, профілактика / С. В. Зайков [та ін.]. - С.54-64. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Уманець Т. Р., Богомолов А. Є., Дмитрієва Е. М.
Курченко, А. І. Харчова алергія. Сучасний погляд на діагностику та лікування / А. І. Курченко, Л. І. Романюк, А. Р. Левченко. - С.65-73. - Бібліогр.: в кінці ст.
Авраменко, Я. М. Сучасні погляди на роль прозапального цитокіну IL-26 в розвитку та клінічному перебігу бронхіальної астми в поєднанні з ожирінням і стратегія лікування / Я. М. Авраменко, І. П. Кайдашев. - С.74-82. - Бібліогр.: в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Качковська, В. В.
    Вміст вітаміну D у хворих на бронхіальну астму залежно від індексу маси тіла та віку дебюту захворювання [Текст] = The Level of Vitamin D in Patients with Bronchial Asthma Depends on Body Mass Index and Age of Onset of Disease / В. В. Качковська // Астма та алергія. - 2023. - № 4. - С. 38-43. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (метаболизм, осложнения, патофизиология, этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (метаболизм, патофизиология, этиология)
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
ВИТАМИН D -- VITAMIN D (анализ, диагностическое применение)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Відомо, що ожиріння і дефіцит вітаміну D пов’язані з посиленням симптомів бронхіальної астми (БА) у дітей і дорослих. Ожиріння асоціюється із збільшенням вмісту прозапальних медіаторів, а також — із зниженням рівня вітаміну D. У свою чергу, дефіцит вітаміну D тісно пов'язаний із ожирінням і може сприяти посиленню гіперреактивності бронхів, клінічних симптомів БА та розвитку фіброзу легень. Метою дослідження було визначення вмісту вітаміну D у хворих на БА з урахуванням індексу маси тіла (1МТ), віку дебюту та кліні- ко-функціональних характеристик захворювання. Матеріал та методи дослідження. Обстежено 553 хворих на БА. Контрольну групу склали 95 практично здорових осіб без наявності в індивідуальному та сімейному анамнезі симптомів БА, алергії й атопії. Всі обстежені підписали попередньо інформоваїгу згоду на участь у дослідженні. Для визначення вмісту вітаміну D залежно від ІМТ пацієнтів розподілено на три групи: І групу склали 152 хворих із нормальною масою тіла (НМТ), II — 206 хворих із зайвою масою тіла (ЗМТ), III — 195 — із ожирінням. Для аналізу залежно від віку дебюту астми сформовано 2 групи: 1 група включила 271 хворих із раннім початком БА (серед них — 100 хворих із ожирінням), 2 група — 282 хворих із пізнім (95 — із ожирінням). Дослідження було схвалено Комісією з питань біостики навчально-наукового медичного інституту Сумського державного університету. Статистичний аналіз отриманих результатів проводили за допомогою SPSS-17 програми. Результати. Дослідження вмісту вітаміну D у хворих на БА (п = 553) без урахування віку дебюту та ІМТ показало вірогідне зниження його рівня (31,9 ± 0,62) порівняно із практично здоровими особами (43,1 ± 1,04) нг/мл (р = 0,001), що свідчило про недостатній його рівень. Зважаючи на те, що ожиріння асоційоване із дефіцитом вітаміну D, ми дослідили його вміст залежно від ІМТ. Встановлено зниження вмісту вітаміну D у хворих на БА із НМТ і ЗМТ до (35,1 ± 1,25) нг/мл та (35,9 ± 0,96) нг/мл, а у хворих на БА із ожирінням — до (25,1 ± 0,83) нг/мл, що свідчило про зв'язок між ІМТ та вмістом вітаміну D. Поряд із цим, встановлено, що вміст вітаміну D був вірогідно нижчим у хворих на БА із раннім дебютом — (27,1 ± 0,86) нг/мл порівняно із таким у хворих на пізню БА — (36,4 ± 0,78) нг/мл (р = 0,001), при тяжкому перебігу — (24,7 ± 0,71) нг/мл порівняно із нетяжким — (39,8 ± 0,78) нг/мл; при тривалості астми більше 20 років — (26,6 ± 1,20) нг/мл порівняно із меншою — (37,7 ± 1,15) нг/мл, при відсутньому контролі — (25,2 ± 0,80) нг/мл порівняно із повним (42,4 ± 0,91) нг/мл контролем захворювання. Висновки. Встановлено нижчий вміст вітаміну D у хворих на БА порівняно із контрольною групою; у хворих на БА із ожирінням порівняно із хворими на БА із НМТ і ЗМТ; у хворих на БА із раннім початком порівняно із пізнім, при тривалості астми більше 20 років порівняно із меншою, при відсутньому контролі над нею порівняно із повним
It is widely known that both obesity and vitamin D deficiency can lead to increased symptoms of bronchial asthma (BA) in both children and adults. Obesity is linked to higher levels of pro-inflammatory mediators and lower levels of vitamin D. In turn, vitamin D deficiency is closely related to obesity and can contribute to increased bronchial hyperreactivity, clinical symptoms of BA, and the development of pulmonary fibrosis. The study aimed to determine vitamin D levels in patients with BA, considering their body mass index (BMI), age of onset, and clinical and functional characteristics. Research material and methods. 553 patients with BA were examined. The control group consisted of 95 practically healthy people with no personal or family history of asthma, allergies, or atopy symptoms. All subjects signed a prior informed consent to participate in the study. To determine vitamin D content depending on the BMI, patients were divided into three groups: Group I consisted of 152 patients with normal body weight (NBW), II — 206 overweight patients, ПІ — 195—with obesity. For the analysis, 2 groups were formed depending on the onset age: 1 group included 271 patients with early onset BA (among them 100 obese patients), 2 — 282 patients with late onset (95 with obesity). The Bioethics Commission of the Educational and Scientific Medical Institute of Sumy State University approved the study. Statistical analysis of the obtained results was carried out using the SPSS-17 program. The results. A study of vitamin D content in patients with BA (n = 553), regardless of the age of onset and BMI, showed a probable decrease in its level (31.9 ± 0.62) compared to practically healthy individuals (43.1 ± 1.04) ng/ml (p = 0.001), which indicates its insufficient level. Given that obesity is associated with vitamin D deficiency, we examined its content depending on BMI. A decrease in the content of vitamin D in patients with BA with NBW and overweight was established to (35.1 ± 1.25) ng/ml and (35.9 ± 0.96) ng/ml, and in patients with BA with obesity to (25.1 ± 0.83) ng/ ml, which indicates a connection between BMI and the level of vitamin D. Along with this, it was established that the level of vitamin D was probably lower in patients with early-onset BA — (27.1 ± 0.86 ) ng/ml compared with those in patients with late BA — (36.4 ± 0.78) ng/ml (p = 0.001), with a severe course — (24.7 ± 0.71) ng/ml compared with mild — (39.8 ± 0.78) ng/ml; with a duration of more than 20 years — (26.6 ± 1.20) ng/ml compared to less — (37.7 ± 1.15) ng/ml, with no control — (25.2 ± 0.80) ng/ml compared to complete — (42.4 ± 0.91) ng/ml. Conclusions. The study found that patients with BA had lower levels of vitamin D compared to the control group. Additionally, among BA patients, those with obesity had lower vitamin D levels compared to those with normal body weight and overweight. The study also established that vitamin D levels were lower in patients with early onset BA compared to those with late onset, and in patients with a disease duration of more than 20 years compared to those with a duration of less than 20 years. Finally, the study found that vitamin D levels were lower in BA patients with no control compared to those who had complete control over their BA
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)