Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Нестеровська, О. А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи з 1 по 2
1.
Шифр: БУ5/2020/24/3
   Журнал

Буковинський медичний вісник . - Виходить кожного кварталу
2020р. Т. 24 № 3
Зміст:
Бунь, Ю. М. Малоінвазивні способи дохірургічного і хірургічного етапів дентальної імплантації у пацієнтів із вторинною адентією в умовах амбулаторного прийому / Ю. М. Бунь, О. В. Бунь. - С.3-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Гараздюк, М. С. Диференційна діагностика давності утворення крововиливів травматичного генезу, інфаркту мозку ішемічного і геморагічного генезу методом картографування розподілів величини комплексного ступеня взаємної поляризації / М. С. Гараздюк, В. Т. Бачинський. - С.9-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Функціонування глутатіонової системи ротової рідини дітей за умов розвитку одонтогенного запального процесу. - С.16-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Дмитренко, Р. Р. Особливості морфогенезу кісток основи черепа у ранньому періоді онтогенезу людини / Р. Р. Дмитренко, О. В. Цигикало, В. А. Гончаренко. - С.22-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Зубач, О. Б. Десятирічна летальність у жінок після переломів проксимального відділу стегнової кістки / О. Б. Зубач, Н. В. Григор’єва. - С.28-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Karvatska, Yu. P. Differential immunotropic therapy of patients with acne / Yu. P. Karvatska. - С.34-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Каськова, Л. Ф. Поширеність та структура захворювань тканин пародонта у дітей з інсулінозалежним цукровим діабетом / Л. Ф. Каськова, В. А. Гончаренко. - С.39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Взаємозв’язок між ступенем прояву вегетативної дисфункції, фактичним біологічним віком і рівнем адаптаційного потенціалу у студентів. - С.45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Неміш, І. Л. Структурно-функціональні зміни міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів. - С.53-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Нестеровська, О. А. Особливості поєднання бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень / О. А. Нестеровська, Г.Я Ступницька, O. I. Федів. - С.60-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Role of hypercortisolemia in the comorbid course of coronary artery disease, diabetes mellitus type 2 and anemia. - С.68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Поліщук, І. П. Клініко-лабораторна оцінка впливу секнідазолу та кліндаміцину при бактеріальному вагінозі у жінок репродуктивного віку / І. П. Поліщук. - С.73-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Проняєв, Д. В. Порівняльні морфометричні характеристики круглих зв’язок матки двох віддалених у часі груп плодів / Д. В. Проняєв, С. І. Рябий, Н. Р. Ємельяненко. - С.80-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Распутіна, Л. В. Вплив коронарного стентування на віддалені показники якості життя у пацієнтів із стабільною ішемічною хворобою серця / Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко. - С.87-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рябий, Ю. М. Розвиток крижового та куприкового відділів хребта в пренатальному періоді онтогенезу людини / Ю. М. Рябий, В. І. Нарсія, В. В. Кривецький. - С.96-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Степан, В. Т. Вплив оральних аплікацій фітогелю "Квертулін" на біохімічні показники стану нирок щурів з експериментальним дисбіотичним синдромом / В. Т. Степан. - С.102-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Сторожук, М. В. Оцінка характеру взаємозв’язків між показниками оксидативного стресу та рівнем окремих прозапальних цитокінів у хворих на розацеа / М. В. Сторожук, О. І. Денисенко. - С.108-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Ткаченко, А. С. Електронно-мікроскопічна та гістологічна оцінка структурних компонентів суглобового хряща колінного суглоба після множинної скелетної травми / А. С. Ткаченко, Г. Ф. Ткач. - С.114-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Ткачук, Н. В. Ядерно-цитоплазматичні співвідношення в тироцитах при вузлових формах зоба з рецидивним та безрецидивним перебігом / Н. В. Ткачук, І. С. Давиденко. - С.120-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Фік, В. Б. Морфометрична характеристика компонентів слизової оболонки ясен щурів при дії опіоїда, його відміни та за умов медикаментозної корекції / В. Б. Фік, Є. В. Пальтов. - С.128-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Khukhlina, O. S. Peculiarities of insulin resistance syndrome in non-alcoholic steatogepatitis on the background of type 2 diabetes mellitus depending on the stage of diabetic kidney disease / O. S. Khukhlina, Z. Ya. Kotsiubiichuk. - С.134-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Peculiar features of glucose homeostasis in patients suffering from non-alcoholic steatohepatitis with comorbid obesity and osteoarthritis on the background of metadoxine and guar gum administration. - С.143-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості розвитку надпід’язикових м’язів шиї у ранньому періоді онтогенезу людини. - С.151-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості перебігу карієсу тимчасових зубів у дітей з Епштейн-Барр вірусною інфекцією. - С.157-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Дослідження прихильності до лікування хворих на артеріальну гіпертензію. - С.165-172. - Бібліогр. в кінці ст.
Prospects of application of drugs based on guaric acid in treatment of patients with osteoarthritis and comorbid course of steatohepatitis and excessive body weight. - С.173-178. - Бібліогр. в кінці ст.
Савка, І. Г. Сучасні можливості та перспективи дослідження рідин та середовищ організму людини для діагностики часу настання смерті / І. Г. Савка, В. В. Кривецький, Н. М. Козань. - С.179-184. - Бібліогр. в кінці ст.
Гулей, Л. О. Досвід проходження підвищення кваліфікації з дерматоскопії в умовах карантину у форматі міжнародного онлайн-курсу / Л. О. Гулей. - С.185-189. - Бібліогр. в кінці ст.
Немеш, О. М. Роль електронного контенту в дистанційному навчанні лікаря-стоматолога на післядипломному етапі освіти / О. М. Немеш, З. М. Гонта, І. В. Шилівський. - С.190-194. - Бібліогр. в кінці ст.
Рудень, В. В. Автентифікація результатів рейтингової оцінки стану захворюваності населення на гіпертонічні хворобу в контексті адміністративно-територіального та регіонального устрою України / В. В. Рудень. - С.195-203. - Бібліогр. в кінці ст.
Один із п’яти геніїв світової мікробіології та імунології - Володимир Аронович Хавкін. - С.204-209. - Бібліогр. в кінці ст.
Яковець, К. І. Медичні INTERNET-вісті. Частина XXVII / К. І. Яковець, С. Є. Дейнеки. - С.210-212
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Нестеровська, О. А.
    Особливості поєднання бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень [Текст] / О. А. Нестеровська, Г.Я Ступницька, O. I. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 60-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (диагностика)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
Анотація: Мета роботи – вивчити деякі клініко-функціональні та лабораторні показники у пацієнтів з поєднанням бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Матеріал і методи. Обстежено 120 осіб та сформовано такі групи: хворі на БА, які є курцями (n=16) – І група; хворі на ХОЗЛ зі зворотною бронхіальною обструкцією та хворі на ХОЗЛ із переважанням еозинофільного запалення (n=18) – ІІ група, хворі на ХОЗЛ (n=86) – ІІІ група. Перша та друга група, за встановленими критеріями, віднесені до астма-ХОЗЛ поєднання (АХП). Усім пацієнтам проведено спірометрію (спірограф «BTL 08 SpiroPro» (Великобританія)), біоімпедансометрію (портативний апарат ВС-601 (TANITA, Японія), визначення рівня IgE та розрахунок абсолютної кількості еозинофілів крові. Порогове значення ? 2 % або ?200 клітин/мкл використане для визначення еозинофілії крові. Статистичну обробку отриманих результатів проводили за допомогою ліцензійних програм «Microsoft Excel», «Statistica»). Результати. Кількість хворих, які відповідали критеріям АХП, становила 28,3%. Хворі на БА, які курять частіше, використовували комбінацію ?2-агоністів тривалої дії та інгаляційних ГКС (у 2,3 та 1,8 раза частіше порівняно із ІІ та ІІІ групою), а також інгаляційні ?2-агоністи короткої дії (в 1,7 раза) і системні ГКС (у 2,3 раза) порівняно з групою хворих на ХОЗЛ із еозинофілією та зворотною бронхіальною обструкцією. Рівень еозинофілів периферичної крові та загального IgE у ІІ групі були вищими в 1,8 і 3,3 раза та в 1,7 і 1,5 раза (р0,05), ніж у хворих І та ІІІ групи. ОФВ1 у пацієнтів І та ІІ групи був вище на 7,6% та 11,8%, ніж у хворих на ХОЗЛ. Встановлено, що у пацієнтів ІІ групи спостерігався вищий ІМТ (на 28,8% та на 22,2% (р0,05)), відсоток жирової маси (на 19,7% та на 41,3% (р0,05)), рівень вісцерального жиру (на 16,7% та на 20,3% (р0,05)) та м’язової маси (на 10,8% та на 15,5%(р0,05)), ніж у хворих на БА, які курять, та хворих на ХОЗЛ. Висновки. Поширеність астма-ХОЗЛ поєднання (хворі на бронхіальну астму, які курять, пацієнти із еозинофілією та зворотною бронхіальною обструкцією) серед обстежених пацієнтів становила 28,0%. Для хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із еозинофілією та зі зворотною бронхіальною обструкцією характерним є вищий рівень еозинофілів периферичної крові, загального IgE, ОФВ1, вісцерального жиру, відсоток жирової маси та, особливо, м’язової маси.
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)