Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Хмиль, Д. А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи з 1 по 2
1.
Шифр: ФУ18/2017/3
   Журнал

Фармакологія та лікарська токсикологія. - Виходит раз на два місяця
2017р. N 3
Зміст:
Вринчану, Н. О. Роль ефлюксних систем у резистентності мікроорганізмів до антибіотиків / Н. О. Вринчану. - С.3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Ліпосоми: не тільки "ліпо-". - С.16-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Дудікова, Д. М. Особливості ультраструктури Staphylococcus aureus за дії 4-(1-адамантил)фенокси-3-(N-бензил, N-метил, N-циклогексил)-2-пропанол хлориду / Д. М. Дудікова, С. І. Войчук, Н. О. Вринчану. - С.32-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Зайченко, Г. В. Лейкоцитарна реакція в білих щурів за умов моделювання хронічної анальної тріщини та лікування ректальним кремом комбінованого складу / Г. В. Зайченко, М. О. Стахорська, О. В. Файзуллін. - С.37-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Залыгина, Е. В. Исследование противоязвенной активности густого экстракта из незрелых плодов ореха грецкого на модели индометацин-индуцированной язвы желудка у крыс / Е. В. Залыгина, Е. А. Подплетняя. - С.42-49. - Библиогр. в конце ст.
Протимікробна активність продуктів метаболізму Saccharomyces boulardii відносно тест-культур стафілококів і коринебактерій. - С.50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Калапко, О. М. Порівняльне дослідження ефективності N,N’-(етан-1,2-диїл)біс(хінолін-2-карбоксаміду), діакамфу гідрохлориду та метформіну на моделі інсулінорезистентності / О. М. Калапко, С. Ю. Штриголь, С. І. Мерзлікін. - С.56-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Дослідження впливу капсул "Равісол" на розвиток гіперліпідемії в щурів, викликаної Твіном-80. - С.64-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Маркина, А. Ю. Скрининговые исследования новых производных 2-оксоиндолина / А. Ю. Маркина, О. Я. Мищенко. - С.69-73. - Библиогр. в конце ст.
Аналгетична дія субстанції зирилону на моделі болю з переважно центральним механізмом ноцицепції та її модуляція адренотропними препаратами. - С.74-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Хмиль, Д. А. Эффективность сочетанного применения L-аргинина и ингибитора ядерного фактора кВ для коррекции последствий окислительно-нитрозирующего стресса в коже крыс при избыточном поступлении в организм нитрата натрия / Д. А. Хмиль, В. А. Костенко. - С.80-88. - Библиогр. в конце ст.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Хмиль, Д. А.
    Эффективность сочетанного применения L-аргинина и ингибитора ядерного фактора кВ для коррекции последствий окислительно-нитрозирующего стресса в коже крыс при избыточном поступлении в организм нитрата натрия [Текст] / Д. А. Хмиль, В. А. Костенко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 3. - С. 80-88. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
АРГИНИН -- ARGININE (прием и дозировка)
НИТРАТЫ -- NITRATES (токсичность)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Мета дослідження – вивчити вплив поєднаної дії L-аргініну та інгібітора NF-?B – амонію піролідин­дитіокарбамату (PDTC) на маркери окисно-нітрозуючого стресу в шкірі за надмірного надходження в організм нітрату натрію. Дослідження були проведені на 35 білих щурах лінії Вістар. Оцінювали активність NO-синтази (NOS), аргінази, орнітиндекарбоксилази (ОДК), продукцію пероксинітриту, супероксидного аніонрадикала (САР), утворення вторинних продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ), активність антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази та каталази). Виявлено, що 30-денне введення нітрату натрію (200 мг/кг/доба) супроводжується в тканинах шкіри неадекватною реакцією NO-синтазної компоненти циклу оксиду азоту (зростання сумарної активності NOS), проявами окисно-нітрозуючого стресу (збільшення вироблення САР і пероксинітриту, активація ПОЛ на тлі зниження антиоксидантного потенціалу, активності супероксиддисмутази та каталази). Поєднане введення L-аргініну і PDTC у дозі 500 і 76 мг/кг відповідно (3 рази на тиждень, починаючи з 15 дня нітратної інтоксикації) у більшій мірі порівняно зі застосуванням речовин окремо обмежує продукцію САР НАДH- і НАДФH-залежними електронно-транспортними ланцюгами, утворення пероксинітриту, знижує ПОЛ, підвищує активність аргінази і ОДК. Таким чином, поєднана дія L-аргініну та селективного інгібітора NF-?B PDTC за умов нітратної інтоксикації більш ефективно, ніж кожна з речовин окремо обмежує прояви окисно-нітрозуючого стресу в шкірі.
Дод.точки доступу:
Костенко, В. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)