Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (13)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Базика, Д. А.$<.>)
Общее количество найденных документов : 58
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-58 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Присяжнюк А. Є., Базика Д. А., Гудзенко Н. А., Фузік М. М., Троцюк Н. К., Бабкіна Н. Г., Хухрянська О. М., Даневич С. А.
Заглавие : Захворюваність на злоякісні новоутворення населення України у віддаленому періоді після аварії на ЧАЕС
Место публикации : Довкілля та здоров’я. - Київ, 2022. - N 2. - С. 16-24 (Шифр ДУ9/2022/2)
MeSH-главная: НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS
ИОНИЗИРУЮЩЕЕ ИЗЛУЧЕНИЕ -- RADIATION, IONIZING
ЧЕРНОБЫЛЬ -- CHERNOBYL
Аннотация: Довгостроковий моніторинг ЗН у групах постраждалих осіб внаслідок аварії на ЧАЕС дав змогу встановити зростання захворюваності на окремі форми цієї патології. У спільному дослідженні ННЦРМ та Національного інституту раку США було підтверджено, що опромінення у низьких і середніх дозах зумовило дозозалежний надлишок ризиків виникнення лейкемії в УЛНА на ЧАЕС, статистично відповідний оцінкам, відомим для постраждалих осіб внаслідок атомного бомбування (хібакушів). При цьому, на відміну від даних щодо японської когорти, доведено існування радіаційних ризиків виникнення ХЛЛ. Перші висновки про зростання захворюваності на РМЗ в учасниць ЛНА потребують подальшого вивчення в аналітичних епідеміологічних дослідженнях. У зв’язку з тим, що латентний період різних форм радіогенних ЗН сильно варіює і для деяких форм є дуже тривалим, особливу увагу слід приділяти не тільки зазначеним вище нозологіям, а також і раку інших локалізацій.Долгосрочный мониторинг ЗН в группах пострадавших в результате аварии на ЧАЭС позволил установить рост заболеваемости отдельными формами этой патологии. В совместном исследовании ННЦРМ и Национального института рака США было подтверждено, что облучение в низких и средних дозах обусловило дозозависимый избыток рисков возникновения лейкемии в УЛНА на ЧАЭС, статистически соответствующий оценкам, известным для пострадавших в результате атомной бомбардировки (хибакушей). При этом, в отличие от данных по японской когорте, доказано существование радиационных рисков возникновения ХЛЛ. Первые выводы о росте заболеваемости РМЖ у участниц ЛПА нуждаются в дальнейшем изучении в аналитических эпидемиологических исследованиях. В связи с тем, что латентный период разных форм радиогенных ЗН сильно варьирует и для некоторых форм очень длительный, особое внимание следует уделять не только указанным выше нозологиям, а также и раку других локализаций.
Найти похожие

2.

Заглавие журнала :Довкілля та здоров’я -2022г.,N 2
Интересные статьи :
Дмитруха Н. М. Оцінка потенційної токсичності мийно-дезінфекційних засобів на культурі клітин in vitro/ Н. М. Дмитруха [та ін.] (стр.4-9)
Bandazhevskyi Yu. I. Genetic control of homocysteine metabolism in children living near the Chornobyl exclusion zone/ Yu. I. Bandazhevskyi, N. F. Dubova (стр.10-15)
Присяжнюк А. Є. Захворюваність на злоякісні новоутворення населення України у віддаленому періоді після аварії на ЧАЕС/ А. Є. Присяжнюк [та ін.] (стр.16-24)
Прикащикова К. Є. Психоемоційний стан мешканців радіоактивно забруднених територій України, народжених до і після аварії на Чорнобильській атомній електростанції/ К. Є. Прикащикова [та ін.] (стр.25-31)
Сергета І. В. Психогігієнічні принципи використання здоров’язбережних технологій у сучасних закладах вищої освіти/ І. В. Сергета [та ін.] (стр.32-41)
Черниченко І. О. До питання перегляду нормативної бази хімічних канцерогенів у повітряному середовищі за критерієм ризику/ І. О. Черниченко [та ін.] (стр.42-49)
Турос О. І. Оцінка ризику для здоров’я та соціальні втрати населення від забруднення атмосферного повітря викидами промислових підприємств та автотранспорту/ О. І. Турос [та ін.] (стр.49-53)
Чорна В. В. Стан професійного стресу у медичних працівників, протидії та його подолання/ В. В. Чорна [та ін.] (стр.53-62)
Сурмашева О. В. Гігієнічно-епідеміологічна оцінка мікологічної контамінації повітря житлових та громадських приміщень/ О. В. Сурмашева [та ін.] (стр.63-70)
Шафран Л. М. Охорона праці медичного персоналу: освіта, теорія, практика/ Л. М. Шафран (стр.71-75)
"Наукові вогні" професора Ігоря Сергети: 60 років від дня народження (стр.76-77)
Профілактика - справа його життя: До 75-річчя від дня народження професора С. І. Гаркавого (стр.78-79)
Интересные статьи :
Найти похожие


3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Базика Д. А., Присяжнюк А. Є.
Заглавие : Онкологічні ефекти Чорнобильської катастрофи у віддаленому 35-річному післяаварійному періоді
Место публикации : Журнал Національної академії медичних наук України. - К., 2021. - Том 27, N 2. - С. 133-139 (Шифр ЖУ3н/2021/27/2)
MeSH-главная: ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ ФАКТОРЫ ВОЗДЕЙСТВИЯ -- ENVIRONMENTAL EXPOSURE
НОВООБРАЗОВАНИЯ, ИНДУЦИРОВАННЫЕ ИЗЛУЧЕНИЕМ -- NEOPLASMS, RADIATION-INDUCED
MeSH-неглавная: ЧЕРНОБЫЛЬ -- CHERNOBYL
Аннотация: Дослідження, виконані в Україн і щодо віддалених онкологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, свідчать про істотний вплив радіаційного післяаварійного опромінення на рівень захворюваності на злоякісні новоутворення постраждалих контингентів населення. Про це свідчить підвищений радіаційний ризик лейкемії у ліквідаторів, який перевищує національні популяційні показники і його величина порівнянна з даними щодо хібакуся , які зазнали атомних бомбардувань. Вперше в цій когорті встановлено радіаційну зумовленість хронічної лімфоїдної лейкемії. Існують радіаційні ризики лейкемії у дітей, що підпали під Чорнобильську експозицію. Констатовано зростання захворюваності на рак щитоподібн ої залози, не тільки дітей, але й дорослих: ліквідаторів, евакуйованих з 30-км зони і мешканців забруднених радіонуклідами територій. Має місце ексцес раку молочної залози у жінок-ліквідаторів. Частота усіх форм злоякісних новоутворень порівняно з національними показниками із плином часу знижується, але все ще їх перевищує. Очікується, що подальший моніторинг злоякісних новоутворень у групах постраждалих дозволить кількісно визначити радіаційні ризики вже відомих з попередніх досліджень форм онкологічних за хворювань та тих, радіаційноасоційований прояв яких може очікуватись у майбутньому
Найти похожие

4.

Заглавие журнала :Журнал Національної академії медичних наук України -2021г. т.27,N 2
Интересные статьи :
Кутасевич Я. Ф. Вивчення показників протимікробної резистентності у хворих на алергодерматози, обтяжені стафілококовою інфекцією, за результатами тестів з аутоштамами/ Я. Ф. Кутасевич [та ін.] (стр.73-80)
Стойкевич М. В. Вивчення порушень функції судинного ендотелію у хворих на запальні захворювання кишечника/ М. В. Стойкевич, Н. В. Недзвецька, Н. С. Федорова (стр.81-89)
Заболотний Д. І. Фіброз: поліетіологічне ускладнення зі спільним знаменником/ Д. І. Заболотний [та ін.] (стр.90-99)
Пивовар С. М. Дозозалежні ефекти левотироксину при серцевій недостатності у хворих із супутньою тиреоїдною патологією/ С. М. Пивовар, Ю. С. Рудик, Т. В. Лозик (стр.100-109)
Страфун С. С. Ультрасонографічне дослідження скелетних м’язів в умовах травматичної ішемії/ С. С. Страфун [та ін.] (стр.110-117)
Задорожна В. І. Поширеність маркерів інфікування SARS-CoV-2 серед мешканців Київської області на початку епідемії COVID-19 - результати першого в Україні сероепідеміологічного дослідження/ В. І. Задорожна [та ін.] (стр.118-132)
Базика Д. А. Онкологічні ефекти Чорнобильської катастрофи у віддаленому 35-річному післяаварійному періоді/ Д. А. Базика, А. Є. Присяжнюк (стр.133-139)
Антипкін Ю. Г. Проблемні питання орфанних захворювань нервової системи у дітей/ Ю. Г. Антипкін [та ін.] (стр.140-148)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Заглавие журнала :Довкілля та здоров’я -2019г.,N 3
Интересные статьи :
Сердюк А. М. Втрачені роки потенційного життя серед населення України як індикатор визначення пріоритетних завдань охорони здоров'я/ А. М. Сердюк, С. С. Карташова (стр.4-10 )
Калиниченко Д. О. Кількісна оцінка репродуктивного потенціалу жінок раннього фертильного віку/ Д. О. Калиниченко (стр.11-16)
Степанова Є. І. Психологічні особливості дітей, переміщених із зони збройного конфлікту на південному сході України/ Є. І. Степанова [та ін.] (стр.17-22)
Івахно О. П. Сучасний стан захворюваності дітей на сальмонельози в Україні/ О. П. Івахно, І. П. Козярін (стр.23-27)
Корольова Н. Д. Поширеність паління серед студентів-медиків/ Н. Д. Корольова [та ін.] (стр.28-30)
Ярошенко Ж. С. Здоров’я дітей – мешканців радіаційно-забруднених територій, народжених після Чорнобильської катастрофи/ Ж. С. Ярошенко (стр.31-37)
Бондаренко Ю. Г. Епідеміологічна оцінка впливу нітратів питної води децентралізованих джерел водопостачання на здоров’я дітей раннього віку у Черкаській області/ Ю. Г. Бондаренко [та ін.] (стр.38-41)
Прокопов В. О. Вплив хлороформу питної води на онкологічну захворюваність населення Кіровоградщини/ В. О. Прокопов, О. Б. Липовецька (стр.42-46)
Орєхова О. В. Сучасна модель інтегральної оцінки ризику захворюваності з тимчасовою втратою працездатності у працівників сучасної гірничометалургійної галузі України/ О. В. Орєхова, О. І. Павленко (стр.47-51)
Черниченко І. О. Захворюваність на рак молочної залози і роль стійких хлорорганічних забруднювачів навколишнього середовища (аналіз даних літератури)/ І. О. Черниченко [та ін.] (стр.52-60)
Корзун В. Н. Вплив природних і техногенних чинників на функцію щитоподібної залози (огляд літератури)/ В. Н. Корзун, Т. О. Воронцова (стр.61-68)
Makhniuk V. M. Implementation of measures for minimization of environmental impact and preservation of public health at modern domestic sugar-refineries within the directives 2008/50/EU/ V. M. Makhniuk [та ін.] (стр.69-75)
Тарасюк В. С. І перевірка знань, і аналіз ситуацій/ В. С. Тарасюк (стр.76-78)
Хоменко І. М. Актуальна і своєчасна монографія/ І. М. Хоменко (стр.78-79)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Степанова Є. І., Базика Д. А., Полька Н. С., Позниш В. А., Колпаков І. Є., Вдовенко В. Ю.
Заглавие : Психологічні особливості дітей, переміщених із зони збройного конфлікту на південному сході України
Параллельн. заглавия :Psychological peculiarities of children –refugees from the zone of armed conflict in the southeast of Ukraine
Место публикации : Довкілля та здоров’я. - 2019. - № 3. - С. 17-22 (Шифр ДУ9/2019/3)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
ВРЕМЕННОЕ И МИГРИРУЮЩЕЕ НАСЕЛЕНИЕ -- TRANSIENTS AND MIGRANTS
ДЕТИ -- CHILD
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ -- STRESS, PSYCHOLOGICAL
ИСТОЩЕНИЕ -- EMACIATION
Аннотация: Мета роботи: оцінити психоемоційний стан та визначити типологічні риси особистості дітей – вимушених переселенців із зони збройного конфлікту на південному сході України. Методи та обсяг досліджень. Проведено психологічне тестування 179 дітей – вимушених переселенців із зони збройного конфлікту на південному сході України. Вік дітей - від 10 до 17років (92 хлопчики та 87 дівчаток). Для оцінки психоемоційної сфери дитини було використано провокативну методику - тест "неіснуюча тварина". Оцінка тесту проводилась за загальноприйнятими в психології критеріями. Результати. Оцінка психоемоційної сфери дітей за допомогою тесту «неіснуюча тварина» виявила наявність у переважної більшості з них стану тривожності, агресивності та виснаження. На основі переважання високого рівня ознак того чи іншого симптомокомплексу або їх поєднання сформовано 5 груп спостереження та визначено типологічні риси особистості дітей. Найбільш численною була група дітей з переважанням ознак високого рівня тривожності (43,01%). Друге місце за чисельністю зайняла група дітей, у якій відмічалось поєднання високих показників двох симптомокомплексів – тревожності та агресивності (23,46%). ІІІ-ю группу становили діти з переважанням ознак симптомокомплексу агресивності (16,2%). У IV-у групу (12,29%) увійшли діти, у яких поєднувались ознаки виснаження та тривожності. V-а група (5,02%) характеризувалась низькими показниками з усіх трьох симптомокомплексів. Оцінка гендерних особливостей психоемоційного стану дітей показала, що дівчатка більш схильні до проявів тривожності, тоді як для хлопчиків більш характерними були прояви агресивності, які можуть супроводжуватись високим рівнем тривожності. Симптомокомплекс виснаження з одинаковою частотою зустрічався як у хлопчиків, так і у дівчатокObjective: We assessed the psychoemotional state and determined the typological personality traits of the children – the forced migrants from the zone of armed conflict in the south-east of Ukraine. Methods and scope of research: Psychological testing of 179 children - forced migrants from the zone of armed conflict in the south-east of Ukraine, was carried out. The age of the children ranged from 10 to 17 years, 92 boys and 87 girls were among them. As a basic tool for the assessment of the psychoemotional sphere of the child, we used the provocative method of “non-existent animal” test. The test was evaluated according to generally accepted criteria in psychology. Results: The assessment of the psychoemotional sphere of children - forced migrants from the combat zone, with the help of the test "non-existent animal" revealed the presence of anxiety, aggressiveness, and exhaustion in the overwhelming majority of them. Based on the prevalence of a high level of symptoms of the symptom complex or their combination, 5 observation groups were formed and typological personality traits of children were determined. The group of the children with a predominance of the high level of anxiety signs (43.01%) was the most numerous. By number, the group of the children with a combination of high rates of two symptom complexes — anxiety and aggressiveness (23.46%) was at the second place. The third group consisted of children with a predominance of the signs of aggressiveness (16.2%). Group four (12.29%) included the children with the combination of the signs of exhaustion and anxiety. Group five (5.02%) was characterized by the low rates for all three symptom complexes. An assessment of the gender characteristics of the psychoemotional state of the children showed that the girls were more prone to the manifestations of anxiety, while the boys were characterized by the manifestations of aggressiveness, which can be accompanied with a high level of anxiety. Exhaustion symptom complex was found with the same frequency both in boys and girls
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Базика Д. А., Сушко В. О., Логановський К. М., Присяжнюк А. Є., Білий Д. О., Федірко П. А., Ільенко І. М., Янович Л. А.
Заглавие : Радіаційна медицина України — чверть сторіччя прогресу та пріоритети на майбутнє
Место публикации : Журнал Національної академії медичних наук України. - К., 2018. - Том 24, N 1/2. - С. 26-42 (Шифр ЖУ3н/2018/24/1/2)
MeSH-главная: ДОЗИМЕТРИЧЕСКАЯ СЛУЖБА -- HEALTH PHYSICS
ТЕХНОЛОГИЯ РАДИОЛОГИЧЕСКАЯ -- TECHNOLOGY, RADIOLOGIC
ЛУЧЕВЫЕ ПОВРЕЖДЕНИЯ -- RADIATION INJURIES
НОВООБРАЗОВАНИЯ, ИНДУЦИРОВАННЫЕ ИЗЛУЧЕНИЕМ -- NEOPLASMS, RADIATION-INDUCED
ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ -- MENTAL HEALTH
ЧЕРНОБЫЛЬСКАЯ ЯДЕРНАЯ КАТАСТРОФА -- CHERNOBYL NUCLEAR ACCIDENT
Аннотация: В статті проведено науковий аналіз здобутків української радіаційної медицини установами Національної академії медичних наук. Поряд з висвітленням питань радіаційної безпеки та проблем дозиметричного контролю основна увага в статті приділена аналізу результатів досліджень медичних наслідків аварії на ЧАЕС. Вивчено детерміновані ефекти іонізуючого опромінення на здоров’я, зокрема гостру променеву хворобу та радіаційну катаракту. Наведено дані щодо стану здоров’я у різних груп постраждалих за рахунок пухлинної та непухлинної патології. Представлено аналіз результатів епідеміологічного та клінічного дослідження онкологічної та соматичної патології у постраждалих. Визначення радіаційних ризиків раку щитоподібної залози, хронічної лімфоцитарної лейкемії, цереброваскулярної патології, радіаційної катаракти, фундаментальних механізмів дії малих доз опромінення, вивчення ролі імунологічних, метаболічних та генетичних процесів, нейроімунної взаємодії стали світовим пріоритетом. Міжнародні дослідження показали наявність у населення, постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС, довгострокових психічних розладів, у тому числі депресії, тривожності та посттравматичних стресових розладів. Встановлено зв’язок радіаційних ефектів в імунній системі з дозою та віком на момент опромінення. Проведений цитогенетичний моніторинг підтвердив зростання інтенсивності соматичного хромосомного мутагенезу у людини у віддалені терміни після аварії на ЧАЕС. У статті запропоновано заходи з вирішення комплексу проблем мінімізації негативних наслідків Чорнобильської катастрофи, медичного та професійного опромінення, напрями дослідження ефектів опромінення у широкому діапазоні доз і розробка та впровадження технологій лікування та радіаційного захисту населення.
Найти похожие

8.

Заглавие журнала :Журнал Національної академії медичних наук України -2018г. т.24,N 1/2
Интересные статьи :
Цимбалюк В. І. Національній академії медичних наук України — 25 років/ В. І. Цимбалюк (стр.5-6)
Бухтіарова Т. А. Актуальні питання інноваційних досліджень у фармакології/ Т. А. Бухтіарова (стр.7-13)
Тронько М. Д. Досягнення й стратегічні напрями розвитку фундаментальної та клінічної ендокринології в Україні (до 25-річчя НАМН України)/ М. Д. Тронько, Ю. І. Караченцев (стр.14-25)
Базика Д. А. Радіаційна медицина України — чверть сторіччя прогресу та пріоритети на майбутнє/ Д. А. Базика [та ін.] (стр.26-42)
Антипкін Ю. Г. Внесок науковців в охорону здоров’я дітей і жінок та перспективи вирішення існуючих проблем/ Ю. Г. Антипкін, Г. М. Даниленко (стр.43-60)
Безруков В. В. Огляд наукових досліджень ДУ «Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України»/ В. В. Безруков (стр.61-80)
Біловол О. М. Здобутки вітчизняної терапевтичної школи Національної академії медичних наук України/ О. М. Біловол [та ін.] (стр.81-95)
Фещенко Ю. І. Основи досягнення в галузі фтизіатрії та пульмонології в Україні за останні 25 років/ Ю. І. Фещенко [та ін.] (стр.96-104)
Лінський І. В. До ключових проблем психоневрології (власні клінічні та експериментальні дослідження)/ І. В. Лінський [та ін.] (стр.105-113)
Усенко О. Ю. Здобутки вчених наукових установ Національної академії медичних наук України в галузі лікування хірургічних захворювань/ О. Ю. Усенко, В. В. Бойко, С. О. Возіанов (стр.114-124)
Педаченко Є. Г. Нейрохірургія України: сьогодення і перспективи — до 25-річчя НАМН України/ Є. Г. Педаченко (стр.125-140)
Лазоришинець В. В. Актуальні проблеми кардіохірургії в Україні: сучасність та майбутнє/ В. В. Лазоришинець (стр.141-147)
Гайко Г. В. Ортопедія-травматологія — сьогодення, здобутки та перспективні напрями/ Г. В. Гайко, С. С. Страфун (стр.148-157)
Пасечникова Н. В. Державна установа «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України»/ Н. В. Пасечникова (стр.158-169)
Заболотный Д. І. Внесок вчених ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України» в розвиток оториноларингології/ Д. І. Заболотный, М. Б. Самбур, Т. Ю. Холоденко (стр.170-179)
Задорожна В. І. Внесок інститутів НАМН України у розвиток сучасної інфектології (епідеміології, інфекційних хвороб, мікробіології, вірусології, паразитології, імунології)/ В. І. Задорожна, М. М. Попов, Я. Ф. Кутасевич (стр.180-195)
Сердюк А. М. Досвід та досягнення профілактичної медицини України (до 25-річчя НАМН України)/ А. М. Сердюк, В. І. Чернюк (стр.196 -206)
Урочисті загальні збори Національної академії медичних наук України з нагоди 25-ї річниці її заснування (Київ, 24 квітня 2018 р.) (стр.207-208)
Сесія загальних зборів Національної академії медичних наук України (Київ, 20-22 червня 2018 р.) (стр.208)
XI національний конгрес «Радіологія в Україні» (Ірпінь, 28-30 березня 2018 р.) (стр.209-210)
VII міжнародний конгрес «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я» (Київ, 25-27 квітня 2018 р.) (стр.210-212)
II Міжнародний стоматологічний конгрес (до 100-річчя заснування Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шулика МОЗ України) (Київ, 25-27 квітня 2018 р.) (стр.213-214)
XIV з’їзд офтальмологів України (Одеса, 23-25 травня 2018 р.) (стр.214)
Члену-кореспонденту НАМН України В. Г. Бебешку — 80 років (стр.215-216)
Члену-кореспонденту НАМН України В. С. Бітенському — 75 років (стр.216-217)
Члену-кореспонденту НАМН України Л. В. Харькову — 75 років (стр.217-218)
Члену-кореспонденту НАМН України В. З. Нетяженку — 75 років (стр.218-219)
Члену-кореспонденту НАМН України О. М. Пархоменку — 60 років (стр.219-220)
Члену-кореспонденту НАМН України В. І. Чернюку — 80 років (стр.221)
Члену-кореспонденту НАМН України В. Г. Бардову — 70 років (стр.221-222)
Олександр Федорович Возіанов (стр.223)
Интересные статьи :
Найти похожие


9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Базика Д. А., Чумак А. А., Білоус Н. I., Абраменко І. В., Дягіль І. С., Мартина З. В.
Заглавие : Розподіл генотипів поліморфного варіанту rs6983267 у некодуючій ділянці хромосоми 8q24.1 у хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію та ризик розвитку вторинних пухлин
Место публикации : Журнал Національної академії медичних наук України. - К., 2018. - Том 24, N 3/4. - С. 227-231 (Шифр ЖУ3н/2018/24/3/4)
MeSH-главная: ЛЕЙКОЗ ЛИМФОИДНЫЙ -- LEUKEMIA, LYMPHOID
НОВООБРАЗОВАНИЯ ВТОРИЧНО-ПЕРВИЧНЫЕ -- NEOPLASMS, SECOND PRIMARY
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ГЕНОТИПИРОВАНИЯ МЕТОДЫ -- GENOTYPING TECHNIQUES
ПОЛИМЕРАЗНАЯ ЦЕПНАЯ РЕАКЦИЯ -- POLYMERASE CHAIN REACTION
ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОСТЕЙ АНАЛИЗ -- SEQUENCE ANALYSIS
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ПОЛИМОРФИЗМ ДЛИНЫ РЕСТРИКЦИОННЫХ ФРАГМЕНТОВ -- POLYMORPHISM, RESTRICTION FRAGMENT LENGTH
Аннотация: Раніш встановлено підвищення ризику розвитку злоякісних пухлин у носіїв генотипу GG за поліморфізмом rs6983267 в некодуючій ділянці хромосоми 8q24. Мета роботи: дослідити розподіл генотипів rs6983267 у хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію (ХЛЛ) та його асоціативний зв’язок з ризиком розвитку вторинних пухлин. Визначення rs6983267 проведено методом ланцюгової полімеразної реакції з рестрикційним аналізом та секвенування у 114 хворих на ХЛЛ. При генотипі GG у хворих частіше були виявлені вторинні солідні пухлини (Р = 0,002), за винятком базальноклітинного раку шкіри (Р = 0,504). Згідно домінантної моделі спадковості при генотипі GG ризик розвитку солідних пухлин становив: OR = 3,78; 95 % CI = 1,53-9,37; Р = 0,002.
Найти похожие

10.

Заглавие журнала :Журнал Національної академії медичних наук України -2018г. т.24,N 3/4
Интересные статьи :
Базика Д. А. Розподіл генотипів поліморфного варіанту rs6983267 у некодуючій ділянці хромосоми 8q24.1 у хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію та ризик розвитку вторинних пухлин / Д. А. Базика [та ін.] (стр.227-231)
Педаченко Є. Г. Вплив різної концентрації тромбоцитів у плазми крові на хондрогенез клітин пульпозного ядра щурів in vitro/ Є. Г. Педаченко [та ін.] (стр.232-238)
Лисяный Н. И. Функции и фенотипы микроглиальных клеток центральной нервной системы (обзор литературы и собственных исследований)/ Н. И. Лисяный (стр.239-249)
Котенко О. Г. Выбор метода хирургического лечения перихилярной холангиокарциномы/ О. Г. Котенко [и др.] (стр.250-257)
Тронько М. Д. Хірургічні аспекти тиреотоксикозу та хронічного аутоімунного тиреоїдиту (огляд літератури та власних досліджень)/ М. Д. Тронько [та ін.] (стр.258-267)
Щеглов Д. В. Сучасні можливості надання невідкладної допомоги при ішемічному інсульті (огляд новітніх методів лікування та власних досліджень)/ Д. В. Щеглов [та ін.] (стр.268-276)
Медведь В. І. Тромбоемболія легеневої артерії в акушерстві (сучасні міжнародні рекомендації та нотатки з практики)/ В. І. Медведь, Т. Р. Савка (стр.277-289)
Шатило В. Б. Эффективность препарата «Кратал» у больных с предиабетическим нарушением углеводного обмена (результаты рандомизированного многоцентрового исследования)/ В. Б. Шатило [и др.] (стр.290-300)
Романенко А. М. Особенности репарации поврежденной ДНК уротелия мочевого пузыря у лиц, проживающих на загрязненных радионуклидами территориях Украины/ А. М. Романенко, С. А. Возианов, Ш. Фукушима (стр.301-307)
Мавров Г. І. Клініко-епідеміологічні аспекти протозойної інвазії Trichomonas vaginalis та ультраструктурні особливості морфотипів збудника/ Г. I. Мавров [та ін.] (стр.308-319)
Горяінова Н. В. Оцінка ефективності лікування та прогноз перебігу мієлодиспластичного синдрому на підставі врахування експресії внутрішньоядерного білка Кі-67/ Н. В. Горяінова [та ін.] (стр.320-328)
Сердюк А. М. Результати вивчення взаємозв’язку між суб’єктивною оцінкою опитуваними стану свого здоров’я та умовами природного освітлення та інсоляції їх житла/ А. М. Сердюк, В. Я. Акіменко, Н. М. Стеблій (стр.329-339)
Antipkin Yu. G. An update on the abortion problem in Ukraine/ Yu. G. Antipkin [et al.] (стр.340-348)
Магльований А. В. Пам’яті Михайла Васильовича Даниленка (до 100-ї річниці від дня народження)/ А. В. Магльований, В. С. Гриновець, В. І. Тищенко (стр.349-353)
XXIV з’їзд хірургів України (Київ, 26-28 вересня 2018 р.) (стр.354-359)
XIX національний конгрес кардіологів України (Київ, 26-28 вересня 2018 р.) (стр.360-363)
Академіку НАМН України А. М. Романенко — 80 років (стр.364-365)
Академіку НАМН України С. В. Комісаренко — 75 років (стр.365-367)
Интересные статьи :
Найти похожие


 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-58 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)