Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Бурлака, А. П.$<.>)
Общее количество найденных документов : 92
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-92 
1.

Заглавие журнала :Онкология -2021г. т.23,N 3
Интересные статьи :
Чехун В. Ф. До 30-річчя незалежності України/ В. Ф. Чехун (стр.69-71)
"Молекулярно-біологічні фактори гетерогенності злоякісних клітин та варіабельність клінічного перебігу гормонозалежних пухлин" (2017-2021): підсумки виконання (стр.72)
Лихова О. О. Чутливість до інсуліну та особливості метаболізму глюкози в клітинах первинних ліній раку молочної залози людини/ О. О. Лихова [та ін.] (стр.73-77)
Шлапацька Л. М. Вплив інсуліну на проліферативну активність клітин раку молочної та передміхурової залози людини різного ступеня злоякісності in vitro/ Л. М. Шлапацька [та ін.] (стр.78-82)
Маковецька Л. І. Біомаркери окисно-карбонільного стресу у щурів з карциномою герена в прогресії розвитку пухлин залежно від чутливості до цисплатину/ Л. І. Маковецька, В. В. Сарнацька (стр.83-92)
Тодор І. М. Парціальний тиск газів та рівень лактату в крові щурів з чутливими та резистентними до цитостатиків злоякісними пухлинами/ І. М. Тодор (стр.93-95)
Кленов О. О. Особливості змін рівнів поліамінів у динаміці росту чутливого та резистентного до цисплатину штамів карциноми Герена/ О. О. Кленов, В. В. Бентрад, С. П. Залєток (стр.96-100)
Караман О. М. Протипухлинна ефективність лектину B. Subtilis IMB B-7724 у щурів з чутливою та резистентною до цисплатину карциномою Герена/ О. М. Караман [та ін.] (стр.101-107)
Юрченко Н. П. Значення експресії хомінг-асоційованих білків у прогресії раку молочної залози люмінального А підтипу/ Н. П. Юрченко [та ін.] (стр.108-114)
Ганусевич І. І. Матриксні металопротеїнази-2 та -9 як редокс-залежні маркери метастазування раку молочної залози/ І. І. Ганусевич, С. В. Вірко, А. П. Бурлака (стр.115-122)
Лук’янова Н. Ю. Діагностичне та прогностичне значення пухлино-асоційованих мікроРНК-21, -125b та -221 у пацієнтів з найбільш розповсюдженими гормонозалежними злоякісними новоутвореннями/ Н. Ю. Лук’янова [та ін.] (стр.123-129)
Шляховенко В. О. Активність рибонуклеаз як можливий діагностичний і прогностичний маркер раку передміхурової залози/ В. О. Шляховенко [та ін.] (стр.130-137)
Задворний Т. В. Проліферативна активність та адгезивні властивості РПЗ з фенотипом пухлинних стовбурових клітин/ Т. В. Задворний [та ін.] (стр.138-143)
Стаховський Е. О. Метаболічний синдром як чинник прогресування раку передміхурової залози/ Е. О. Стаховський [та ін.] (стр.144-148)
Ковалевська Л. М. Порівняння відносної експресії генів у пухлинній тканині та в сироватці крові хворих на рак/ Л. М. Ковалевська [та ін.] (стр.149-153)
Мельник-Мельников П. Г. Світовий досвід розвитку маркетингу об’єктів інтелектуальної власності в біомедичній галузі/ П. Г. Мельник-Мельников [та ін.] (стр.154-158)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ганусевич І. І., Вірко С. В., Бурлака А. П.
Заглавие : Матриксні металопротеїнази-2 та -9 як редокс-залежні маркери метастазування раку молочної залози
Место публикации : Онкологія. - Київ, 2021. - Т. 23, № 3. - С. 115-122 (Шифр ОУ3/2021/23/3)
MeSH-главная: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 2 -- MATRIX METALLOPROTEINASE 2
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 9 -- MATRIX METALLOPROTEINASE 9
Аннотация: Визначення прогностичних чинників є ключовим моментом для оцінки агресивності раку молочної залози (РМЗ), індивідуального прогнозу та вірогідної відповіді на проведене лікування. Матриксні металопротеїнази (ММП) -2 та -9 (желатинази) є редокс-залежними молекулами, які забезпечують протеолітичну деградацію міжклітинного матриксу та сигналінг на кожному з етапів метастатичного каскаду. Мета: дослідити зв’язок редокс-залежної активації желатиназ з метастазуванням, рівні активності ММП-2 і -9 у жировій тканині (ЖТ) хворих на РМЗ з ожирінням та у сироватці хворих на РМЗ з різним гормонорецепторним статусом пухлин. Об’єкт і методи: досліджено кров, пухлинну та ЖТ 116 хворих на РМЗ стадій I–IV. Використано методи зимографії в поліакриламідному гелі, електронно-парамагнітного резонансу, статистичні. Результати: у регуляції деструкції міжклітинного матриксу під час прогресії РМЗ задіяні супероксидні радикали (СР), які здійснюють контроль активності желатиназ. Рівні швидкості генерування СР та активності ММП-2 та -9 в пухлині корелюють між собою, із стадіями та регіонарним метастазуванням РМЗ. Рівні активності желатиназ у ЖТ молочної залози у хворих на РМЗ базального молекулярного підтипу з ожирінням залежать від об’єму ЖТ та відстані її розташування від пухлини. Виявлено порушення окисно-відновного стану нейтрофілів та функціонування желатиназ у сироватці крові хворих на РМЗ репродуктивного віку, які залежать від гормонального статусу жінки, проявляються зростанням рівнів СР та активності ММП-9 при ER-/PR--статусі пухлини та можуть впливати на перебіг захворювання і виживаність хворих. Висновки: показники активності желатиназ, визначені в пухлині та крові, є перспективними маркерами прогресії РМЗ, зокрема для хворих з надмірною масою тіла та/або репродуктивного віку з певним гормональним статусом
Найти похожие

3.

Заглавие журнала :Онкология -2020г. т.22,N 1/2
Интересные статьи :
Мельник-Мельников П. Г. Міжнародні грантові джерела фінансування досліджень в онкології. Можливості для українських науковців/ П. Г. Мельник-Мельников [та ін.] (стр.5-10)
Чехун В. Ф. Вплив мікробіоти на розвиток пухлинних захворювань людини/ В. Ф. Чехун, Н. Ю. Лук’янова, Ю. В. Швець (стр.11-19)
Бойко І. І. Деякі аспекти використання вірусів при лікуванні злоякісних новоутворень/ І. І. Бойко (стр.20-25)
Круць О. О. Перспективи використання феномену пластичності макрофагів для оцінки ефективності протипухлинної терапії/ О. О. Круць [та ін.] (стр.26-31)
Бентрад В. В. Експресія генів, що кодують ферменти обміну поліамінів у злоякісних та доброякісних пухлинах передміхурової залози людини/ В. В. Бентрад [та ін.] (стр.32-35)
Юрченко Н. П. Експресія хемокінового рецептора CXCR4 і щільність мікросудин у злоякісних новоутвореннях молочної залози хворих з ознаками метаболічного синдрому/ Н. П. Юрченко [та ін.] (стр.36-41)
Бурлака А. П. Цитохром Р450, метаболіти естрогенів та супероксидні радикали в ініціації та прогресуванні раку молочної залози/ А. П. Бурлака [та ін.] (стр.42-46)
Ганусевич І. І. Редокс-стан жирової тканини та пухлинне мікрооточення у хворих на рак прямої кишки: зв’язок із метастазуванням/ І. І. Ганусевич, А. П. Бурлака, С. В. Вірко (стр.47-53)
Гнедкова И. А. Особенности соотношения клеток, относящихся к врожденной и приобретенной иммунной системе у больных с аденомами гипофиза/ И. А. Гнедкова [и др.] (стр.54-59)
Яніш Ю. В. Електрокінетичні характеристики лейкемічних клітин/ Ю. В. Яніш [та ін.] (стр.60-65)
Nikolaenko-Kamyshova T. P. Risk factors in the development of thrombo-hemorrhagic complications in patients with myeloproliferative neoplasms/ T. P. Nikolaenko-Kamyshova, A. I. Shevtsova, V. G. Bebeshko (стр.66-74)
Думанський Ю. В. Віддалені результати комплексного етапного полімодального лікування пацієнток з місцево-розповсюдженим раком молочної залози/ Ю. В. Думанський, О. В. Бондар (стр.75-79)
Галайчук І. Й. Особливості хірургічного етапу лікування хворих на HER2-NEU-позитивний рак молочної залози/ І. Й. Галайчук (стр.80-83)
Главін О. А. Метформін як модифікатор окисного стану периферичної крові та життєздатності лімфоцитів людини під дією іонізуючого випромінювання/ О. А. Главін [та ін.] (стр.84-91)
Болгова Л. С. Науково-практична конференція Української асоціації цитопатологів "Морфологічна (цитологічна і гістологічна) діагностика пухлин основних локалізацій з використанням сучасних методів дослідження" (29 жовтня 2019 р., Київ)/ Л. С. Болгова (стр.92-94)
Интересные статьи :
Найти похожие


4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. П., Мотузюк І. М., Сидорчук О. І., Вірко С. В.
Заглавие : Цитохром Р450, метаболіти естрогенів та супероксидні радикали в ініціації та прогресуванні раку молочної залози
Место публикации : Онкология. - Киев, 2020. - Том 22, N 1/2. - С. 42-46 (Шифр ОУ3/2020/22/1/2)
MeSH-главная: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
ЭСТРОГЕНЫ -- ESTROGENS
СУПЕРОКСИДЫ -- SUPEROXIDES
ЦИТОХРОМ P-450 CYP1A2 -- CYTOCHROME P-450 CYP1A2
Аннотация: Мета: дослідити вміст цитохрому Р450 та його ізоформ CYP 1A2, CYP 1В1 у пухлинній тканині (ПТ) та мамарній жировій тканині (МЖТ) хворих на рак молочної залози (РМЗ). Об’єкт і методи: в дослідження залучено 28 хворих на РМЗ ІІ стадії (T3N0M0) тричі негативного молекулярного підтипу. У 15 пацієнток відзначали нормальну масу тіла (ІМТ 25 кг/м2), 13 — надмірну (ІМТ ≥25 кг/м2). Досліджено 28 зразків ПТ, 25 зразків МЖТ, відібраної на відстані 3 см від пухлинного вузла, та 27 — МЖТ, яка контактує з пухлиною. Рівні окисненого, низько- та високоспінового цитохрому Р450 та ізоформи CYP 1А2, CYP 1В1 досліджували методом електронного парамагнітного резонансу, спектрофотометрично. Результати: встановлено, що рівні цитохрому Р450 CYP 1А2 у ПТ та МЖТ, що контактує з пухлиною, нижчі, ніж відповідні рівні Р450 CYP 1B1 незалежно від ІМТ пацієнток. У МЖТ, яка вилучена на відстані 3 см від пухлини, співвідношення рівнів досліджених ізоформ Р450 було зворотним. На відстані 3 см від пухлинного вузла рівень семихінонів становив 0,48 ± 0,02 відн. од., а в МЖТ, яка контактує з пухлинним вузлом, цей показник зріс до 0,89 ± 0,05 відн. од. (р 0,05). ПТ характеризується найвищими рівнями вільнорадикальних метаболітів естрогену (2,23 ± 0,09 відн. од). Хінони та їхні аніон-радикали — семихінони — представляють клас токсичних інтермедіатів естрогенів, що можуть індукувати ряд негативних проявів. Механізм токсичного ефекту хінонів є складним. Очевидно, основними процесами є пряме окиснення SH-груп у FeS-білках мітохондрій та продукування супероксидних радикалів. Висновки: у хворих на РМЗ виявлено посилення окисного метаболізму естрогенів за рахунок зростання рівнів CYP 1B1 та зниження активності CYP 1А2 у клітинах ПТ та МЖТ, яка контактує із пухлиною. Нерегульоване зростання рівнів метаболітів естрогену викликає перепрограмування метаболізму мітохондрій клітин МЖТ, посилення генерування супероксидних радикалів, клітинну гіпоксію та нестабільність функціонування геному. Регулювання активності цитохрому Р450 є критично важливим механізмом у гомеостазі естрогену при профілактиці РМЗ та моніторингу пухлинного процесу
Найти похожие

5.

Заглавие журнала :Клінічна онкологія -2020г. т.10,N 1/2
Интересные статьи :
Гончарук Є. Підтримуюча терапія BRCA-асоційованого розповсюдженого раку яєчника - нова парадигма протипухлинної терапії/ підгот. Є. Гончарук (стр.4-8)
Шпарик Я. В. Поширеність мутацій гена EGFR в українських пацієнтів з місцево-поширеним або метастатичним недрібноклітинним раком легені/ Я. В. Шпарик [та ін.] (стр.10-17)
Пембролізумаб - перша лінія терапії для пацієнтів з поширеним недрібноклітиним раком легені як у моно-, так і в комбінованому режимі (стр.18-21)
Кущевий Є. В. Досвід проведення високодозової хіміотерапії з аутологічною трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин дорослим пацієнтам у Національному інституті раку/ Є. В. Кущевий [та ін.] (стр.22-25)
Грубник В. В. Комбинированный метод лечения постпневмонэктомических бронхиальных свищей: новое звучание старой проблемы/ В. В. Грубник, Н. Е. Душко (стр.26-33)
Матреницкий В. Л. Психотравма диагноза, дистресс и депрессия у пациентов как факторы прогрессии онкозаболевания, способы их профилактики и терапии/ В. Л. Матреницкий (стр.34-42)
Крячок И. А. Современные подходы в терапии NK/T-клеточных лимфом/ И. А. Крячок [и др.] (стр.43-45)
Даниленко В. В. Клінічні випадки лікування кісткового ураження при раку грудної залози та передміхурової залози (радіонуклідна терапія)/ В. В. Даниленко [та ін.] (стр.46-49)
Білий О. М. Вміст ядерного транскрипційного фактора NF-kB у сироватці крові хворих на вторинно-набряковий рак грудної залози/ О. М. Білий [та ін.] (стр.50-53)
Головко Т. С. Променева діагностика для оцінки локального поширення пухлини у хворих на рак шийки матки/ Т. С. Головко [та ін.] (стр.54-59)
Кравець О. В. Реконструктивно-відновні операції у хворих на місцево-поширений плоскоклітинний рак слизової оболонки дна ротової порожнини та щоки/ О. В. Кравець [та ін.] (стр.60-64)
Тарасенко Т. Є. Прогнозування перебігу метастатичного люмінального (Her2/neu-негативного) раку грудної залози/ Т. Є. Тарасенко [та ін.] (стр.65-69)
Бурлака А. А. Паренхімозберігаюча стратегія при метастатичному ураженні печінки: когортне проспективне дослідження/ А. А. Бурлака (стр.70-75)
Кіркілевський С. І. Виживаність хворих на рак стравоходу залежно від локалізації первинної пухлини/ С. І. Кіркілевський [та ін.] (стр.76-82)
Бурлака А. П. Молекулярний механізм формування мамографічної щільності тканини молочної залози/ А. П. Бурлака [та ін.] (стр.83-88)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. П., Ганусевич І. І., Мотузюк І. М., Сидорчук О. І., Вірко С. В., Чернобай В. А.
Заглавие : Молекулярний механізм формування мамографічної щільності тканини молочної залози
Место публикации : Клінічна онкологія. - 2020. - Том 10, N 1/2. - С. 83-88 (Шифр КУ41/2020/10/1/2)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: МОЛОЧНАЯ ЖЕЛЕЗА -- BREAST
МАММОГРАФИЯ -- MAMMOGRAPHY
ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ -- OXIDATION-REDUCTION
Аннотация: Мамографічна щільність тканини (МЩТ) — це ступінь розповсюдження радіощільної фіброгландулярної тканини у молочній залозі (МЗ). Мамограма демонструє наявність двох складових компонентів y МЗ — фіброгландулярної та жирової тканини, які мають різний коефіцієнт послаблення рентгенівських променів. Щільність тканини МЗ може бути фактором ризику розвитку раку МЗ. Мета дослідження. Виявити зміни у редокс-стані тканини МЗ хворих у пре- та постменопаузальному віці, у яких реєструється МЩТ та ожиріння. Матеріали і методи дослідження. Дослідження проведені на біопсійному матеріалі 46 хворих пре- (1-ша група) та постменопаузального віку (2-га група) з ожирінням. Мамограми сканували, після чого у програмі ArchiCAD Graphisoft 14 підраховували площу щільної ділянки та класифікували за системою B1-RADS відповідно до відсотка мамографічної щільності (МЩ). За результатами наших досліджень та досліджень інших авторів, у хворих із МЩТ грудей 75% ризик виникнення раку МЗ у 4-6 разів вищий, ніж у жінок з низькою або відсутньою МЩТ МЗ. У жінок як в період пременопаузи, так і постменопаузи рівні генерування супероксидних радикалів у МЗ з МЩ значно зростають порівняно з контролем. Індекс маси тіла обернено корелює з МЩ, оскільки більша маса тіла пов’язана з більшою площею нещільної тканини мамограми, що відображає більшу кількість жирової тканини у МЗ. У хворих з МЩ МЗ у пре- та постменопаузальному віці рівні 8-охо-dG у сечі є вищими від контрольних значень та визначаються в межах 1,89–2,15 нмоль/кг маси тіла та 2,58–3,0 нмоль/кг маси тіла відповідно. Крім того, рівні 8-охоdG у хворих у постменопаузальному віці були вищими, порівняно з пацієнтами в період пременопаузи. Виявлено достовірну асоційованість високих рівнів активності матриксної металопротеїнази-2 з високою МЩ. У групі пацієнток, МЩ яких становила 38±7,7%, рівні активності матриксної металопротеїнази-2 в тканині МЗ в 1,9 раза перевищують такі в групі хворих, МЩ яких становила 20±18,3%. Висновки. Отримані нами результати дозволяють припустити, що утворення МЩТ у МЗ можуть спричиняти ендогенні процеси, які призводять до пошкодження ДНК та посилення проліферації клітин. До них слід віднести всі редокс-залежні процеси, які протікають у мітохондріях та імунних клітинах, при функціонуванні яких можуть генеруватися супероксидні радикали, зростати активність клітин з NO-синтазною активністю, утворюватися продукти перекисного окиснення ліпідів та білків, активуватися редокс-залежні процеси деградації позаклітинного матриксу (активація матриксної металопротеїнази), зростати метаболізм гормонів через цитохром P450, наприклад CYP 1A2, який метаболізує естрадіол до 2-гідрокси- та 4-гідрокси-метаболітів, останній з яких є естрогенним і канцерогенним. Катехолестрогени можуть спричиняти канцерогенез, стаючи джерелом реактивних форм кисню та вступаючи в окислювально-відновний цикл (тобто повторні цикли окислення та відновлення з утворенням 3, 4-семихінонів та 3, 4-хінонів, які відрізняються високою реакційною здатністю, можуть зв’язуватися з ДНК та створювати депуринуючі аддукти, які індукують мутації генів і можуть призвести до фіброзного ремоделювання жирової тканини та ініціації проліферації
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ганусевич І. І., Бурлака А. П., Вірко С. П.
Заглавие : Редокс-стан жирової тканини та пухлинне мікрооточення у хворих на рак прямої кишки: зв’язок із метастазуванням
Место публикации : Онкология. - Киев, 2020. - Том 22, N 1/2. - С. 47-53 (Шифр ОУ3/2020/22/1/2)
MeSH-главная: ПРЯМОЙ КИШКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- RECTAL NEOPLASMS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS
Аннотация: Ожиріння є важливим фактором розвитку та перебігу деяких видів раку, зокрема пухлин шлунково-кишкового тракту. Низка пухлин розвиваються, а деякі — метастазують у місцях анатомічного накопичення жирової тканини (ЖТ). При ожирінні гіпертрофована ЖТ характеризується хронічним запаленням і є вагомим фактором, який впливає на формування пухлинного мікрооточення, а відтак — і на перебіг онкологічного захворювання. Мета: виявити зв’язки між показниками редокс-стану жирової тканини та пухлинного мікрооточення залежно від клініко-патологічних характеристик і наявності ожиріння та інших ознак метаболічного синдрому у хворих на рак прямої кишки (РПК). Матеріали та методи: досліджено зразки тканин пухлин, печінки, метастазів у печінці, ЖТ (яка оточує пухлину та печінку) та кров 84 хворих на РПК І–ІV стадії. Використано методи електронного парамагнітного резонансу при температурі рідкого азоту та технології Spin Traps, зимографії в поліакриламідному гелі, імуногістохімічні, біохімічні, спектрофотометричні, статистичні. Результати: дефекти в механізмі окисного фосфорилювання, зростання швидкості генерування супероксидних радикалів (СР) та окиснення гуаніну в ДНК, активності матриксних металопротеїназ у прилеглій до пухлини ЖТ, пов’язані з відповідними характеристиками редокс-стану та вмістом пухлиноасоційованих адипоцитів (ПАА) у пухлині, які визначають її агресивний фенотип та є важливими чинниками прогресування РПК. Віддалене метастазування асоційоване з високою швидкістю генерування СР та кількістю ПАА в пухлині, з високою швидкістю генерування СР та активністю желатиназ, із низьким вмістом NO в ОПЖТ та високим вмістом вільних жирних кислот у крові хворих на РПК. Висновки: досліджені показники можуть мати прогностичне значення та стати підґрунтям нових терапевтичних підходів при лікуванні хворих на РПК з ожирінням та іншими ознаками метаболічного синдрому
Найти похожие

8.

Заглавие журнала :Фізіологічний журнал -2020г. т.66,N 4
Интересные статьи :
Ченцова І. І. До 75-річчя академіка НАН України Олега Олександровича Кришталя/ І. І. Ченцова [та ін.] (стр.З-6)
Драчук К. О. Вплив пропаргілгліцину на ендотелійзалежне розслаблення судин і утворення супероксидного аніона при старінні/ К. О. Драчук, Н. О. Дорофеєва, В. Ф. Сагач (стр.7-11)
Заболотний Д. І. Вплив ларингофарингеального рефлюксу на імунне мікрооточення карцином гортані/ Д. І. Заболотний [та ін.] (стр.12-19)
Лозовська Ю. В. Вплив іонів металів на функціонування антиоксидантної системи та ферменти міжклітинного матриксу пухлин за умов їх різної чутливості до доксорубіцину/ Ю. В. Лозовська [та ін.] (стр.20-29)
Головченко І. В. Особливості мозкового кровообігу в умовах рухової та сенсорної депривацїї/ І. В. Головченко, А. В. Шкуропат (стр.30-36)
Величко Н. Ф. Вплив стресу та фітоестрогенізації у неонатальний період на фертильність статевозрілих самців щурів/ Н. Ф. Величко [та ін.] (стр.37-45)
Антіпова Р. В. Дисліпідемія та репродуктивні розлади у самців щурів внаслідок тривалого споживання гідрогенізованої пальмової олії/ Р. В. Антіпова (стр.46-54)
Кравчук О. М. Фітопрепарат часнику знижує артеріальний тиск і зменшує окисний стрес, збільшуючи вміст H2S у плазмі крові у пацієнтів з артеріальною гіпертензією/ О. М. Кравчук [та ін.] (стр.55-63)
Санін В. В. Вплив препарату на основі N-ацетилкарнозину на розвиток катехоламініндукованих морфофункціональних пошкоджень сітківки ока щурів/ В. В. Санін [та ін.] (стр.64-71)
Хецуріані М. Довгі некодуючі РНК як регулятори фізіологічних та патологічних процесів серцево-судинної системи/ М. Хецуріані, В. Є. Досенко (стр.72-84)
Saftenku Е. E. Clarification of the terminology used for description of calcium transport in different cell types/ Е. E. Saftenku, J. Sneyd (стр.85-90)
Интересные статьи :
Найти похожие


9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лозовська Ю. В., Лук’янова Н. Ю., Андрусішина І. М., Тодор І. М., Бурлака А. П., Ганусевич І. І., Чехун В. Ф.
Заглавие : Вплив іонів металів на функціонування антиоксидантної системи та ферменти міжклітинного матриксу пухлин за умов їх різної чутливості до доксорубіцину
Место публикации : Фізіологічний журнал. - К., 2020. - Том 66, N 4. - С. 20-29 (Шифр ФУ6/2020/66/4)
MeSH-главная: НОВООБРАЗОВАНИЯ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЕ -- NEOPLASMS, EXPERIMENTAL
КАРЦИНОМА 256 УОКЕРА -- CARCINOMA 256, WALKER
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ НОВООБРАЗОВАНИЙ -- DRUG RESISTANCE, NEOPLASM
ДОКСОРУБИЦИН -- DOXORUBICIN
ЦЕРУЛОПЛАЗМИН -- CERULOPLASMIN
ФЕРРИТИНЫ -- FERRITINS
ТРАНСФЕРРИН -- TRANSFERRIN
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 2 -- MATRIX METALLOPROTEINASE 2
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 9 -- MATRIX METALLOPROTEINASE 9
МИКРОЭЛЕМЕНТЫ -- TRACE ELEMENTS
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ -- RATS
Аннотация: Досліджено вміст есенційних макро- і мікроелементів: міді, цинку, магнію, заліза та кальцію у плазмі крові та пухлинній тканині тварин з чутливою та резистентною до доксорубіцину карциносаркомою Уокер-256 та їх асоціативний зв’язок із функціональним станом металовмісних ензимів антиоксидантної системи (АОС): металотеонеїн-1 (МТ-1), церулоплазмін, феритин, мієлопероксидаза, трансферин та активністю протеолітичних ферментів: матриксні металопротеїнази (ММП-2 та ММП-9). Показано, що у плазмі крові тварин з чутливою та резистентною до доксорубіцину карциносаркомою порівняно із інтактними збільшується вміст співвідношень Cu/Zn (2,8 раза) і Ca/Mg(1,4 раза). Встановлено, що відмінності між вмістом макро- і мікроелементів у плазмі крові тварин із чутливими та резистентними карциносаркомами порівняно із інтактними позначилися на функціонуванні показників прооксидантно-антиоксидантної системи: збільшенні МТ-1 (у 2,7 та 1,6 раза відповідно) та церулоплазміні (1,2 та 1,6 разів відповідно) та феритину (у 4,6 та 9,7 раза відповідно) на фоні зменшення мієлопероксидази (у 5 та 7,5 раза відповідно) та трансферину (1,3 та 1,9 раза відповідно). Виявлено, що у пухлинній тканині тварин із резистентною карциносаркомою порівняно із чутливою вміст цих показників також відрізнявся: зменшення МТ-1(1,7 раза), збільшення феритину (у 65 разів), збільшення вмісту трансферину (у 2,5 раза). Показано, що зміна прооксидантно-антиоксидантного балансу у тварин-пухлиноносіїв супроводжувалося збільшенням протеолітичної активності ферментів-ремодуляторів міжклітинного матриксу: ММП-2 та ММП-9. Збільшення вмісту міді та заліза у плазмі крові та пухлинній тканині тварин з резистентною до доксорубіцину карциносаркомою призводить до ініціації генерування вільнорадикальних сполук та більш вираженої активації ММП-2 та ММП-9. Отримані результати дають підстави вважати, що іонний дисбаланс здатен призводити до конформації біополімерів АОС та зміни їх функції. Подібні перетворення відбуваються при формуванні резистентного фенотипу пухлин, що може бути експериментально обгрунтованою підставою для застосування хелатуючих агентів з метою підвищення чутливості резистентних новоутворень до дії цитостатиків.
Найти похожие

10.

Заглавие журнала :Онкология -2020г. т.22,N 3/4
Интересные статьи :
Самойленко О. А. Регуляторна роль орнітиндекарбоксилази в адипогенезі/ О. А. Самойленко, В. О. Шляховенко (стр.101-104)
Зелінська Г. В. Сучасні уявлення про клініко-біологічні особливості радіойодрезистентних метастазів папілярного раку щитоподібної залози, чинники їх виникнення та методи прогнозування/ Г. В. Зелінська (стр.105-113)
Караман О. М. Рівень деяких про- та протизапальних цитокінів у мишей з високоангіогенною карциномою легені Льюїс на фоні застосування протипухлинних вакцин/ О. М. Караман [та ін.] (стр.114-119)
Лук’янова Н. Ю. Експериментальна оцінка впливу імплантаційних матеріалів на базі фосфатів кальцію на молекулярно-біологічні характеристики нормальних та злоякісно трансформованих клітин гормонозалежних пухлин/ Н. Ю. Лук’янова [та ін.] (стр.120-128)
Ковалевська Л. М. Використання методів біоінформатики для аналізу клітинних сигнальних шляхів/ Л. М. Ковалевська, А. С. Матвєєва, О. В. Кашуба (стр.129-134)
Главін О. А. Особливості продукції вільнорадикальних сполук лімфоцитами периферичної крові та інтенсивність їх утворення після рентгенівського опромінення/ О. А. Главін, Е. А. Дьоміна (стр.135-140)
Коваль С. В. Дослідження структури деяких онкогематологічних захворювань у ровесників аварії на ЧАЕС/ С. В. Коваль (стр.141-146)
Ганусевич І. І. Особливості мікрооточення раку шлунка у пацієнтів з надмірною масою тіла/ І. І. Ганусевич [та ін.] (стр.147-152)
Федосов А. Е. Аналіз факторів, які визначають ефективність лікування пацієнток із неінвазивним внутрішньопротоковим раком молочної залози/ А. Е. Федосов, А. В. Жигулін, В. Є. Чешук (стр.153-157)
Интересные статьи :
Найти похожие


11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ганусевич І. І., Бубновська Л. М., Вискірко С. І., Бурлака А. П.
Заглавие : Особливості мікрооточення раку шлунка у пацієнтів з надмірною масою тіла
Место публикации : Онкология. - Киев, 2020. - Том 22, N 3/4. - С. 147-152 (Шифр ОУ3/2020/22/3/4)
MeSH-главная: ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ -- STOMACH NEOPLASMS
Аннотация: Ожиріння (Ож) підвищує ризик розвитку злоякісних пухлин та погіршує перебіг захворювання. Вивчення Ож в онкологічній клініці потребує як дослідження стану жирової тканини, так і її впливу на пухлину; виявлення факторів пухлинного мікрооточення, що асоційовані з Ож, дасть перс­пективу їх використання як маркерів перебігу пухлинного процесу за наявності у пацієнтів надмірної маси тіла. Мета: виявити взаємозв’язки між низкою показників мікрооточення раку шлунка (РШ) (швидкості генерування супероксидних радикалів (СР), рівня гіпоксії, щільності мікросудин (ЩМС), активності матриксних металопротеїназ (ММП)-2 та -9, кількості пухлиноасоційованих макрофагів (ПАМ) і пухлиноінфільтруючих лімфоцитів (ПІЛ)) та індексом маси тіла (ІМТ) пацієнтів. Методи: загальноклінічні, ЕПР-спектрометрії, ЯМР-спектроскопії, зимографії в поліакриламідному гелі, імуногістохімічні, статистичні. Результати: у пухлинній тканині хворих на РШ з Ож І–ІІІ ступеня визначали у 2 рази вищі рівні швидкості генерування СР та в 1,4 раза вищі рівні сумарної активності желатиназ (ММП-2 та -9), ніж у пацієнтів із нормальною масою тіла. Серед хворих на РШ із надмірною масою тіла (ІМТ 25 кг/м2) частіше, ніж серед пацієнтів з нормальною масою (ІМТ 25 кг/м2) спостерігали середню та глибоку гіпоксію пухлинної тканини. У хворих з ІМТ 25 кг/м2 виявлено в 1,4 раза достовірно більшу кількість ПАМ та в 1,8 раза достовірно меншу кількість ПІЛ (Т-лімфоцитів) у тканині РШ, ніж у пацієнтів без Ож (ІМТ 25 кг/м2). Виявлено кореляційні зв’язки між ІМТ та показниками ЩМС, кількості ПАМ і ПІЛ (Т-лімфоцитів) у пухлинах пацієнтів середнього віку. Висновки: високі значення ІМТ асоційовані із посиленням пропухлинних характеристик мікрооточення РШ, що свідчить про вплив дисфункціональної жирової тканини на пухлинну прогресію за умов Ож та відкриває можливості дослідження наведених факторів пухлинного мікрооточення як маркерів перебігу РШ у пацієнтів із надмірною масою тіла
Найти похожие

12.

Заглавие журнала :Клінічна онкологія -2019г. т.9,N 1
Интересные статьи :
Гончарук Є. Продовжити життя пацієнтам з раком легень: коли недосяжне стає можливим/ підгот. Є. Гончарук (стр.4-8)
Крячок И. А. AL-амилоидоз: сложности и перспективы/ И. А. Крячок, Я. А. Степанишина (стр.9-13)
Яценко Л. Д. Обгрунтування застосування препаратів платини при лікуванні тричі негативного раку грудної залози/ Л. Д. Яценко (стр.14-17)
Войленко О. А. Зміни розміру локалізованого нирково-клітинного раку під впливом неоад’ювантної таргетної терапії/ О. А. Войленко (стр.18-21)
Бурлака А. А. Хірургічна тактика при неколоректальних та нейроендокринних метастатичних ураженнях печінки/ А. А. Бурлака (стр.22-25)
Стаховський О. Е. Місце лімфаденектомії під час цистектомії при місцево-поширеному та метастатичному раку сечового міхура/ О. Е. Стаховський [та ін.] (стр.26-29)
Бурлака А. А. Жирова тканина та її роль у мікрооточенні клітин аденокарциноми колоректального раку/ А. А. Бурлака [та ін.] (стр.30-33)
Лаврик Г. В. Можливості променевих методів у діагностиці злоякісних пухлин яєчника/ Г. В. Лаврик [и др.] (стр.34-41)
Яковцова И. И. Значение экспрессии коллагена IV типа, Кі-67 и ММР-9 в мышечно-неинвазивном уротелиальном раке мочевого пузыря для прогноза течения заболевания/ И. И. Яковцова [и др.] (стр.42-45)
Чупровська Ю. Я. Особливості прогресії раку грудної залози після лікування/ Ю. Я. Чупровська [та ін.] (стр.46-49)
Головко Т. С. Променеві методи дослідження у моніторингу лікування хворих на метастатичний рак піхви/ Т. С. Головко [та ін.] (стр.50-54)
Винниченко І. О. Бульозний пемфігоїд Левера у хворого на метастатичний рак легені після лікування атезолізумабом/ І. О. Винниченко [та ін.] (стр.55-57)
Сучасні підходи до діагностики та лікування злоякісних захворювань (стр.58-62)
Болгова Л. С. Гістологічні типи пухлин жирової тканини та їх характеристика/ Л. С. Болгова, О. І. Алексеєнко, А. О. Пономаренко (стр.58)
Бурлака А. А. Хірургія печінки при метастатичному колоректальному раку: зняття обмежень/ А. А. Бурлака, А. А. Шудрак, О. О. Колеснік (стр.58)
Вавілон Н. Є. Рідкісний випадок муцинозної карциноми волосистої частини голови у практиці лікаря отоларинголога-онколога/ Н. Є. Вавілон, О. М. Дідич, Ю. Г. Карпенко (стр.58-59)
Горошенко О. В. КТ та МРТ для виявлення та диференційної діагностики мас та вузлів межистіння/ О. В. Горошенко (стр.59)
Добринський О. Л. Варіанти анастомозів при лапароскопічних резекціях шлунка/ О. Л. Добринський (стр.59-60)
Мотузюк І. М. Профілактичні операції для носіїв мутацій генів спадкового раку грудної залози: світова практика та власний досвід/ І. М. Мотузюк [и др.] (стр.60)
Мотузюк І. М. Fast-track у хворих на рак грудної залози при виконанні онкопластичних і реконструктивних операцій/ І. М. Мотузюк [та ін.] (стр.60-61)
Остафійчук В. В. Клінічні дослідження у пацієнтів із меланомою на теренах пострадянського простору в Західній Європі/ В. В. Остафійчук, М. М. Кукушкіна, С. І. Коровін (стр.61)
Самохвалова О. О. Клінічні та морфологічні особливості пухлин зовнішніх статевих органів у жінок/ О. О. Самохвалова (стр.61)
Сафронова О. В. Можливості дистанційної променевої терапії у лікуванні масталгії, що індукована прийомом антиандрогенів, у хворих на рак передміхурової залози/ О. В. Сафронова (стр.61-62)
Телегузова О. В. Інноваційний підхід у верифікації та лікуванні гепатоцелюлярної карциноми в експерименті/ О. В. Телегузова (стр.62)
Тіунова І. А. Оптимізація судинного доступу у хворих, що отримують системну хіміотерапію/ І. А. Тіунова, А. Р. Тарковський, Л. А. Сивак (стр.62)
Чорненький Д. О. Закриття післяопераційних дефектів дистальних відділів кінцівок після видалення пухлин шкіри/ Д. О. Чорненький [та ін.] (стр.62)
Интересные статьи :
Найти похожие


13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. А., Вовк А. В., Звірич В. В., Бурлака А. П., Ганусевич І. І., Вірко С. В., Колеснік О. О.
Заглавие : Жирова тканина та її роль у мікрооточенні клітин аденокарциноми колоректального раку
Место публикации : Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 30-33 (Шифр КУ41/2019/9/1)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: ПРЯМОЙ КИШКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- RECTAL NEOPLASMS
АДЕНОКАРЦИНОМА -- ADENOCARCINOMA
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ -- DISEASE PROGRESSION
НОВООБРАЗОВАНИЙ МИКРООКРУЖЕНИЕ -- TUMOR MICROENVIRONMENT
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
Аннотация: Актуальність. За останні десять років наше розуміння механізмів впливу жирової тканини (ЖТ) на пухлинне прогресування значно розширилося, однак до цього часу не розкрито механізми взаємодії адипоцитів із клітинами раку прямої кишки (РПК) за умов проведення променевої та хіміопроменевої терапії. Об’єкт і методи. Проведено проспективне рандомізоване одноцентрове дослідження. У дослідженні брали участь 110 хворих на місцево-поширений рак прямої кишки (мпРПК; ymrT3-4aN0-2M0-1, CRM-positive) з надмірною масою тіла в період з січня 2016 р. до грудня 2018 р. Пацієнтів рандомізували у співвідношенні 1:1 на основну групу (група А; n=57; променева терапія сумарною вогнищевою дозою 50,4 Гр (1,8 Гр х 28) та поліхіміотерапія на основі оксаліплатину) та групу порівняння (група Б; n=53; променева терапія сумарною вогнищевою дозою 50,4 Гр (1,8 Гр х 28) та монохіміотерапія на основі фторпіримідинів). Результати та їх обговорення. Зареєстровані рівні швидкості генерування супероксидних радикалів у ЖТ, яка контактувала з пухлиною, становили 0,58±0,15 (група А) та 0,70±0,12 нмоль/г тканини·хв (група Б) (р0,001). У крові цих хворих виявлено зростання рівня вільних жирних кислот: у групі А до значень 2,05±0,15 ммоль/л, а в групі Б цей показник становив 2,48±0,20 ммоль/л при нормі 0,57±0,11 ммоль/л. Рівні 8-‐оксогуаніну в прилеглій до пухлини ЖТ хворих досліджуваних груп не мали статистично значущої відмінності — 0,80±0,08 та 0,84±0,13 відповідно для груп А та Б (р
Найти похожие

14.

Заглавие журнала :Онкология -2019г. т.21,N 2
Интересные статьи :
Фильченков А. А. Новые дифференцировочные антигены нормальных и неопластических кроветворных и лимфоидных клеток (по материалам международных совещаний HLDA9 и HLDA10)/ А. А. Фильченков, Д. Ф. Глузман, Т. С. Ивановская (стр.101-112)
Скляренко Л. М. Імунофенотипова характеристика бластоїдного варіанта лімфоми з клітин мантії/ Л. М. Скляренко [та ін.] (стр.113-116)
Zotova O. Prognostic significance of monosomal karyotype in adult acute myeloid leukemia/ O. Zotova [et al.] (стр.117-120)
Зелінська Г. В. Дослідження проліферативної активності клітин радіойодрезистентних метастазів папілярного раку щитоподібної залози/ Г. В. Зелінська (стр.121-124)
Guda B. B. Multifocal diffreniated thyroid cancer/ B. B. Guda [et al.] (стр.125-129)
Бурлака А. П. Показники редокс-стану мамарної жирової тканини - важливий фактор пухлинного мікрооточення у хворих на рак молочної залози/ А. П. Бурлака [та ін.] (стр.130-134)
Главін О. А. Визначення кореляційних зв’язків між станом про- та антиоксидантних процесів в крові хворих на рак передміхурової залози та хромосомною нестабільністю лімфоцитів крові/ О. А. Главін [та ін.] (стр.135-141)
Литвиненко О. О. Прогностичні молекулярно-біологічні маркери злоякісної фіброзної гістіоцитоми/ О. О. Литвиненко [та ін.] (стр.142-147)
Лисяный Н. И. Клиническое значение содержания стволовых клеток в опухолях головного мозга/ Н. И. Лисяный [и др.] (стр.148-152)
Бурлака А. А. Планування розширених резекцій печінки/ А. А. Бурлака (стр.153-158)
Носик О. В. Оцінка дозових навантажень та якості зображення при скринінгових мамографічних дослідженнях/ О. В. Носик, Л. Л. Стадник (стр.159-164)
Мазник Н. О. Аберації хромосом в онкологічних хворих на початковому етапі променевої терапії на апараті РОКУС-АМ та лінійному прискорювачі Clinac 600C/ Н. О. Мазник [та ін.] (стр.165-169)
Дружина М. О. Метаболіти оксидативного стресу як предиктори променевих та канцерогенних ризиків/ М. О. Дружина, Е. А. Дьоміна, Л. І. Маковецька (стр.170-175)
Интересные статьи :
Найти похожие


15.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. П., Вовк А. В., Ганусевич І. І., Мотузюк І. М.
Заглавие : Особливості метаболізму в жировій тканині у хворих на тричі негативний рак молочної залози
Место публикации : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 1. - С. 59 (Шифр ОУ3/2019/21/1)
MeSH-главная: ТРОЙНОЕ НЕГАТИВНОЕ НОВООБРАЗОВАНИЕ МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ -- TRIPLE NEGATIVE BREAST NEOPLASMS
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
Найти похожие

16.

Заглавие журнала :Онкология -2019г. т.21,N 1
Интересные статьи :
Цип Н. П. Рак шейки матки у беременных: современное руководство и вектор развития лечебных подходов/ Н. П. Цип (стр.5-9)
Задворний Т. В. мікроРНК-126, -205, -214 при доброякісних і злоякісних новоутвореннях передміхурової залози: обгрунтування можливого діагностичного та прогностичного значення/ Т. В. Задворний [та ін.] (стр.10-16)
Несіна І. П. Вміст адипонектину і лептину у сироватці периферичної крові хворих на рак молочної залози і ендометрія з ожирінням/ І. П. Несіна [та ін.] (стр.17-22)
Ганусевич І. І. Пухлиноасоційовані адипоцити, редокс-стан жирової тканини та мікрометастази при раку шлунка/ І. І. Ганусевич [та ін.] (стр.23-30)
Зелінська Г. В. Цитокератин 17 і тиреоїдна пероксидаза в якості імуноцитохімічних маркерів доопераційного прогнозування радіойодрезистентності та ефективності радіойодтерапії папілярного раку щитоподібної залози/ Г. В. Зелінська (стр.31-35)
Максимяк Г. И. Применение препарата Эрбисол® Ультрафарм в лечении больных раком поджелудочной железы/ Г. И. Максимяк [и др.] (стр.36-43)
Мотузюк І. М. Досвід хірургічного лікування хворих на спадковий BRCA1/2-асоційований рак молочної залози/ І. М. Мотузюк [та ін.] (стр.44-49)
Брєєва О. В. Науково-практична конференція молодих вчених "Фундаментальна медицина: інтегральні підходи до терапії хворих з онкопатологією"/ О. В. Брєєва (стр.51-52)
Науково-практична конференція молодих вчених "Фундаментальна медицина: інтегральні підходи до терапії хворих з онкопатологією" (стр.54-82)
Чехун В. Ф. Сучасні вектори фундаментальних досліджень в контексті проблем клінічної онкології/ В. Ф. Чехун (стр.54)
Мінченко О. Г. Розшифрування інтегральних механізмів регуляції метаболізму є фундаментом для розробки інтегральних шляхів терапії онкологічних захворювань/ О. Г. Мінченко, Д. О. Цимбал (стр.54)
Ганусевич І. І. Метаболічний синдром і рак: роль дисфункціональної жирової тканини/ І. І. Ганусевич, А. П. Бурлака (стр.56)
Барановська В. В. Онкоцитома нирки: епідеміологічна та макроскопічна характеристика/ В. В. Барановська, Л. М. Захарцева, А. М. Романенко (стр.57)
Біленко О. А. Нові підходи до хірургічного лікування раку правої половини ободової кишки/ О. А. Біленко, І. Л. Маланченко (стр.57)
Борікун Т. В. Зв’язок експресії онкосупресорних мікроРНК-320a та -200b з чутливістю до неоад’ювантної поліхіміотерапії у хворих на рак молочної залози/ Т. В. Борікун (стр.57-58)
Брєєва О. В. Асоціація ампліфікації та оверекспресії ERBB2 та CCNE1 з показниками агресивності пухлинного процесу в ендометрії/ О. В. Брєєва [та ін.] (стр.58)
Бреєва О. В. c-MYC як маркер агресивності раку ендометрія/ О. В. Бреєва, Н. І. Кухарчук, Л. Г. Бучинська (стр.58)
Бурлака А. П. Особливості метаболізму в жировій тканині у хворих на тричі негативний рак молочної залози/ А. П. Бурлака [та ін.] (стр.59)
Видасов Н. В. Вплив інсуліну на метаболізм глюкози та проліферативну активність клітин раку молочної залози людини з фенотипом медикаментозної резистентності до доксорубіцину або цисплатину/ Н. В. Видасов [та ін.] (стр.59-60)
Войціцький Т. В. Визначення рівня експресії мікро РНК miR-30c-5p у плазмі крові як діагностичного біомаркера світлоклітинного раку нирки/ Т. В. Войціцький [та ін.] (стр.60)
Галєєва А. М. Пухлиноасоційовані адипоцити та метастазування раку шлунку/ А. М. Галєєва, А. Р. Скороход, І. І. Ганусевич (стр.60-61)
Гергелюк Т. Аналіз клітинних популяцій з характеристиками стовбурових пухлинних клітин в сфероїдах лінії MCF-7/ Т. Гергелюк [та ін.] (стр.61)
Горбик Д. М. Зміни цитоархітектоніки, морфометричних характеристик та плоїдності клітин карциносаркоми Уокер-256 під впливом екзогенного лактоферину/ Д. М. Горбик (стр.61-62)
Грінченко О. О. Кількісні та якісні закономірності формування аберацій хромосом при опроміненні культури лімфоцитів крові умовно здорових донорів у різні періоди клітинного циклу/ О. О. Грінченко, Е. А. Дьоміна, Л. А. Іллючок (стр.62)
Задворний Т. В. Прогностичне значення мікроРНК-126, -205 та -214 у хворих на рак передміхурової залози/ Т. В. Задворний (стр.62-63)
Захарычев В. Д. Корреляция степени морфологического ответа опухоли с выживаемостью после комплексного лечения резектабельного немелкоклеточного рака легкого ІІІА стадии/ В. Д. Захарычев [и др.] (стр.63)
Кіріченкова О. П. Гермінальні та соматичні мутації, асоційовані з порушенням імунної відповіді при раку грудної залози/ О. П. Кіріченкова [та ін.] (стр.64-65)
Кір’якулова М. Ізолювання та характеристика екзосом, що продукуються пухлинними клітинами з різним вмістом адаптерного протеїну RUK/CIN85/ М. Кір’якулова [та ін.] (стр.65)
Козак Т. П. Порівняльний аналіз чутливості клітин раку молочної залози людини із різним ступенем злоякісності до вірусу хвороби Ньюкасла in vitro/ Т. П. Козак [та ін.] (стр.66-67)
Колеснік О. О. Вибір тактики комбінованого лікування місцево-поширеного раку прямої кишки/ О. О. Колеснік [та ін.] (стр.67)
Литвиненко О. О. Прогностичні молекулярно-біологічні маркери злоякісної фіброзної гістіоцитоми/ О. О. Литвиненко [та ін.] (стр.67-68)
Мазур М. Г. Біоінформатичні інструменти обробки зображень для поліпшення автоматизованої діагностики та прогнозу перебігу онкологічних захворювань/ М. Г. Мазур, В. В. Сарнацький, Т. В. П’ятчаніна (стр.68)
Моісеєнко Ю. А. Експресія молекулярно-біологічних маркерів у пухлинах хворих з рецидивом раку ендометрія/ Ю. А. Моісеєнко, М. А. Теплова, Ю. В. Харченко (стр.69)
Немальцова К. В. Прогностичне значення динаміки експресії маркера НЕ-4 у хворих на рак яєчника/ К. В. Немальцова (стр.69-70)
Пахаренко М. В. Гетерогенність гемопоетичних клітин-попередників осіб, хворих на мієлодиспластичний синдром, у культурі in vitro/ М. В. Пахаренко, Г. С. Стародуб (стр.70)
Пославська О. В. Ізольовані метастази кісток у чоловіків із підвищеним рівнем сироваткового маркера PSA з погляду морфологічної діагностики карцином невідомої первинної локалізації/ О. В. Пославська (стр.70)
Сипко Т. С. Вихід аберацій хромосомного типу у хворих на рак легені впродовж дистанційної гамма-терапії 60Co на апараті РОКУС-АМ та мегавольтної терапії на лінійному прискорювачі Clinac 600C/ Т. С. Сипко [та ін.] (стр.71)
Хмельницька Ю. Порівняння ефективності впливу протипухлинних лікарських засобів на клітинних моделях in vitro/ Ю. Хмельницька [та ін.] (стр.71)
Шуба І. М. Поліпептид ЕМАР ІІ як потенційний антиангіогенний таргетний агент/ І. М. Шуба [та ін.] (стр.72)
Юрченко Н. П. Особливості експресії цикліну D1 і транскрипційного фактора E2F1 у клітинах епітеліальних пухлин ендометрія/ Н. П. Юрченко, О. А. Лавренова, Л. Г. Бучинська (стр.73)
Х міжнародний семінар студентів та молодих вчених, присвячений Всесвітньому дню боротьби з раком (стр.86-96)
Интересные статьи :
Найти похожие


17.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ганусевич І. І., Бурлака А. П., Вовк А. В., Скороход А. Р.
Заглавие : Пухлиноасоційовані адипоцити, редокс-стан жирової тканини та мікрометастази при раку шлунка
Место публикации : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 1. - С. 23-30 (Шифр ОУ3/2019/21/1)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ -- STOMACH NEOPLASMS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
НОВООБРАЗОВАНИЙ МИКРООКРУЖЕНИЕ -- TUMOR MICROENVIRONMENT
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ -- OXIDATION-REDUCTION
АДИПОЦИТЫ -- ADIPOCYTES
НОВООБРАЗОВАНИЙ МИКРОМЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM MICROMETASTASIS
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ -- SURVIVAL ANALYSIS
Аннотация: Відомо, що ожиріння може бути фактором ризику та несприятливого перебігу низки пухлин. Зокрема, рак шлунка (РШ), молочної залози, товстої кишки, яєчника розвивається в оточенні дисфункціональної жирової тканини (ЖТ), здатної впливати на пухлинне мікрооточення. З іншого боку, дисбаланс редокс-стану пухлини є чинником, що пошкоджує мітохондрії адипоцитів та перепрограмовує їх в пухлиноасоційовані адипоцити (ПАА) із пропухлинними властивостями. ПАА є важливим джерелом адипокінів та енергії для пухлини, що сприяє її прогресії. Розуміння механізмів клітинного та метаболічного симбіозів ПАА з пухлинними клітинами є підґрунтям для нових терапевтичних та діагностичних підходів, зокрема за наявності ожиріння у хворих онкологічного профілю. Одним із них може стати індивідуалізація протипухлинної терапії хворих на мінімальну залишкову хворобу (МЗХ) із надмірною масою тіла з урахуванням впливу ПАА на перебіг мікрометастазів. Мета: виявити взаємозв’язки між кількістю ПАА та клініко-патологічними характеристиками, показниками редокс-стану прилеглої до пухлини жирової тканини (ППЖТ), кількістю дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) в кістковому мозку (КМ) і тривалістю життя хворих на РШ з надмірною масою тіла. Методи: імуногісто- та імуноцитохімічні, зимографії, ЕПР-спектрометрії, статистичні (t-критерій Стьюдента, кореляційний аналіз за Спірманом, аналіз виживаності за Капланом — Мейєром). Результати: виявлено достовірну кореляцію між кількістю ПАА в пухлині та індексом маси тіла (ІМТ) хворих на РШ (rho = 0,41; p = 0,032). Вміст ПАА зростає зі збільшенням розмірів пухлини і у хворих категорії рТ4 у 1,3 раза (р 0,05) вищий за показники в пухлинах хворих категорії рТ1. Як при регіонарному, так і віддаленому метастазуванні в пухлинах виявлено достовірно більше ПАА, ніж за відсутності метастазів. На противагу цьому у пацієнтів з віддаленими метастазами середнє значення ІМТ достовірно нижче, ніж у пацієнтів без віддалених метастазів, і хворі з ожирінням живуть достовірно довше, ніж хворі з нормальною масою тіла. Висока швидкість генерування супероксидних радикалів (СР) та активність желатиназ у ППЖТ також асоційовані з віддаленим метастазуванням РШ. Для хворих категорії М1 характерні на 83,0 та 64,0% відповідно вищі показники швидкості СР та сумарної активності желатиназ у ППЖТ і на 30% більша кількість ПАА в пухлині, ніж для хворих категорії М0. Для хворих без клінічно виявлених метастазів (категорії М0) характерна достовірно більша кількість ПАА при наявності ДПК у КМ порівняно з їх відсутністю. Пацієнти з меншою, ніж 26,5%, кількістю ПАА у пухлині живуть достовірно довше та мають у 2,9 раза нижчий ризик несприятливого перебігу захворювання у порівнянні з пацієнтами, в пухлинах яких кількість ПАА 26,5%. Для групи хворих з наявними ДПК в КМ не виявлено достовірної залежності виживаності від кількості ПАА (р = 0,6203), але відмічено таку залежність для хворих без мікрометастазів (р = 0,005). Висновки: редокс-стан ЖТ пов’язаний з кількістю ПАА в пухлині, тобто є модифікатором її пропухлинного мікрооточення. Кількість ПАА пов’язана з ростом пухлини, її регіонарним і віддаленим метастазуванням, осіданням ДПК у місцях віддаленого метастазування та може бути використана у контролі за утворенням мікромета­стазів та перебігом МЗХ у хворих на РШ з надмірною масою тілаIt is well known that a number of tumors (such as gastric, breast, rectal, ovarian cancers etc.) deve­lop in pla­ces of anatomical accumulation of adipose tissue (AT). The modified redox state of the tumor is a factor that dama­ges the mitochondria of adipocytes and reprogramms them into tumor-associated adipocytes (TAAs) that are characterized by pro-oncogenic properties. TAAs are an important source of adipokines and energy supply for the tumor, so studying the mecha­nisms of cellular and meta­bolic symbiosis of adi­pocytes and tumor cells opens up a new therapeutic and dia­gnostic possibi­lities. In parti­cular, they include prediction of the course of micrometastasis taking into account the amount of TAAs, which will allow to develop an individua­lized antitumor therapy for patients with a minimal residual disease (MRD) and overweight. Objective: to identify interrelations between the amount of TAAs and body mass index (BMI), clini­cal and pathological characteristics, gene­ration rate of superoxide radicals (SR) and the activity of gelatina­ses (matrix metalloproteinases-2 and -9) in tumor associated adipose tissue (TAAT), the amount of disseminated tumor cells (DTCs) in the bone marrow (BM) and life expectancy of patients with gastric cancer (GC). Me­thods: immunocyto- and immunohistochemistry, zimo­graphy, NMR-spectroscopy, statistical analysis (Student’s t-test, Spearman’s rank correlation analysis, Kaplan — Me­ier’s survival analysis). Results: a reliable correlation was found between the amount of TAAs in the tumor and the BMI of the patients with GC (rho = 0.41; p = 0.032). The content of TAAs increases with the growth of tumor size in patients with pT4 category in 1.3 times (p 0.05), which is higher than in the tumors of patients with pT1. Both regio­nal and remote metastases revealed significantly more TAAs in tumors than in case of the absence of metastases. People with obesity and GC live reliably longer than patients with normal weight. Age of patients affects survival only in the presence of obesity: elderly patients live less than patients of middle age. A large number of TAAs in the tumor are associated, on the one hand, with a high rate of SR generation and activity of gelati­nases in the TAAT, and on the other, with distant metastasis of GC. For patients with M1 category, 83% and 64%, respectively, have higher rates of SR and total activity of gelatinases in TAAT, and a 30% increase in TAAs in the tumor than in patients of the M0 category. For patients without clinically detectable metastases (category M0), a signifi­cantly higher amount of TAAs in the presence of DTC in the BM is characteristic of their absence. Patients with less than 26.5% of TAAs in the tumor live reliably longer and have a 2.9-times lower risk of adverse illness pared to patients whose tumors had TAAs higher than 26.5%. For the group of patients with the existing DTCs in the BM, no reliable dependence of survival on the values of the amount of TAAs (p
Найти похожие

18.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ганусевич І. І., Бурлака А. П.
Заглавие : Метаболічний синдром і рак: роль дисфункціональної жирової тканини
Место публикации : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 1. - С. 56 (Шифр ОУ3/2019/21/1)
MeSH-главная: НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
Найти похожие

19.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. П., Сидорчук О. І., Мотузюк І. М., Вірко С. В., Чернобай В. А., Ганусевич І. І.
Заглавие : Показники редокс-стану крові у хворих на рак молочної залози: потенційні маркери прогнозу перебігу захворювання
Место публикации : Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 3. - С. 154-158 (Шифр КУ41/2019/9/3)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ -- OXIDATION-REDUCTION
Аннотация: У жінок постменопаузального віку рівень циркулюючого естрогену у сироватці крові та тканині грудної залози знижений, але частота розвитку раку грудної залози (РГЗ) залишається високою, що вказує на наявність інших чинників, що зумовлюють його виникнення. До останніх можна віднести здатність естрогену та його метаболітів порушувати рівновагу в редокс-стані органів та крові шляхом посилення генерування супероксидних радикалів, які виявляють як сигнальні, так і пошкоджуючі ефекти. Накопичилися дані щодо того, що окиснювальний метаболізм естрогену з утвореннями катехол-естроген-3,4-хінонів має потенціал ініціювати РГЗ. Мета. Дослідити рівень церулоплазміну (ЦП), трансферину (ТФ), NO-гемоглобіну (NO-Hb), метгемоглобіну (MetHb), «вільного» заліза, супероксид- і NO-генеруючої активності нейтрофілів та матриксних металопротеїназ-2 і -9 у крові хворих на РГЗ ІІ–ІІІ стадії з різним гормонорецепторним статусом пухлин. Об’єкт і методи. Досліджено кров хворих на РГЗ у репродуктивному та постменопаузальному віці. Рівень ЦП, ТФ, «вільного» заліза, геміхромів, MetHb, NO-Hb та убісеміхінону досліджували методом електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) у низькотемпературному режимі (77 К). Швидкість генерування супероксидних радикалів нейтрофілами визначали методом ЕПР при кімнатній температурі з використанням спінового уловлювача TEMPONE-H («Sigma»). NO-генеруючу активність нейтрофілів крові визначали методом ЕПР з використанням технології Spin Traps за температури 77 K (спіновий уловлювач — діетилдитіокарбамат). Рівень активних форм желатиназ у сироватці крові визначали методом зимографії у поліакриламідному гелі. Результати. У пацієнток репродуктивного та постменопаузального віку з естроген-рецептор (ER)(+)/прогестерон-рецептор (PR)(+) та ER(–)/PR(–)-статусом пухлин рівень ЦП перевищував значення, характерні для донорів, а рівень ТФ був достовірно нижчим. Вміст у крові NO-Hb був найвищим у хворих на РГЗ у постменопаузальному віці з ER(–)/PR(–)-статусом пухлин та прямо корелював з NO-генеруючою активністю нейтрофілів (r=0,56; р0,05). Активність матриксної металопротеїнази-9 у сироватці крові хворих з ER(–)/PR(–)-статусом пухлин у 3,3 раза достовірно перевищувала таку у хворих з ER(+)/PR(+). У крові 78% хворих на РГЗ постменопаузального віку з ER(–)/PR(–) виявлено підвищення вмісту метаболітів естрогенів — хінонів та убісеміхінонів, рівень останніх прямо корелював зі стадією пухлинного процесу (r
Найти похожие

20.

Заглавие журнала :Онкология -2019г. т.21,N 4
Интересные статьи :
Прохорова І. В. Особливості метаболізму глюкози у клітинах карциноми легені Льюїс з різним метастатичним потенціалом/ І. В. Прохорова [та ін.] (стр.277-281)
Фильченков А. А. Апоптоз лимфоцитов периферической крови больных раком предстательной железы, индуцированный облучением in vitro/ А. А. Фильченков [и др.] (стр.282-289)
Гоголь С. В. Експресія білків ферментів обміну поліамінів у злоякісних пухлинах передміхурової залози людини/ С. В. Гоголь (стр.290-293)
Ковалевська Л. М. Особливості експресії ЕрСАМ у клітинах пухлин молочної залози та їх зв’язок із клініко-патологічними показниками і молекулярним підтипом раку/ Л. М. Ковалевська [та ін.] (стр.294-298)
Бурлака А. П. Активність і функціональні характеристики цитохрому Р450 у пухлинах та мамарній жировій тканині хворих на рак молочної залози/ А. П. Бурлака [та ін.] (стр.299-303)
Брєєва О. В. Особливості експресії білка с-Мус у карциномах ендометрія з ознаками агресивного перебігу захворювання/ О. В. Брєєва [та ін.] (стр.304-309)
Зелінська Г. В. Кореляція радіойодорезистентності з агресивністю папілярних тиреоїдних карцином/ Г. В. Зелінська (стр.310-315)
Лисяный Н. И. Соотношение содержания клеток врожденного и приобретенного иммунитета в периферической крови пациентов при метастатических и первичных опухолях головного мозга/ Н. И. Лисяный [и др.] (стр.316-322)
Дмитренко І. В. Характеристика клонів з додатковими хромосомними аномаліями у пацієнтів із хронічною мієлоїдною лейкемією та їх вплив на ефективність терапії Іматинібом/ І. В. Дмитренко [та ін.] (стр.323-326)
Кіркілевський С. І. Комплексне лікування хворих на рак верхніх відділів стравоходу/ С. І. Кіркілевський [та ін.] (стр.327-332)
Колеснік О. П. Ефективність талькового плевродезу як методу лікування пацієнтів із метастатичним ексудативним плевритом/ О. П. Колеснік [та ін.] (стр.333-336)
Бурлака А. А. Технічні аспекти виконання анатомічної розширеної резекції 2-го сегмента печінки із резекцією лівої печінкової вени: клінічний випадок/ А. А. Бурлака [та ін.] (стр.337-340)
Бучинська Л. Г. Клініко-генеалогічний аналіз як методологія селективного скринінгу осіб з потенційним ризиком виникнення онкологічного захворювання/ Л. Г. Бучинська, Н. М. Глущенко, І. П. Несіна (стр.341)
Федосова Н. І. Науково-практична конференція "Інноваційні технології скринінгу, діагностики та персоніфікованої терапії раку" 3-4 жовтня 2019 р., Київ/ Н. І. Федосова (стр.342-343)
Ганусевич І. І. Міжнародна наукова конференція "Пухлина і організм: нові аспекти старої проблеми" 21-22 листопада 2019 р., Київ/ І. І. Ганусевич (стр.344-345)
Интересные статьи :
Найти похожие


 1-20    21-40   41-60   61-80   81-92 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)