Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (4)
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Бухтіарова, Т. А.$<.>)
Общее количество найденных документов : 65
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    Біофізичні властивості мембран еритроцитів та механізми взаємодії з ненаркотичними анальгетиками в умовах гострого больового синдрому [Текст] / Ю. І. Губський [и др.] // Український біохімічний журнал : Науч.-теорет.журн. - 2014. - Т. 86, № 3. - С. 98-106. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0201-8470


MeSH-главная:

АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА НЕНАРКОТИЧЕСКИЕ -- ANALGESICS, NON-NARCOTIC (фармакокинетика, фармакология)
ЭРИТРОЦИТА МЕМБРАНА -- ERYTHROCYTE MEMBRANE (действие лекарственных препаратов)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS (действие лекарственных препаратов)
КРЫСЫ -- RATS
Доп.точки доступа:
Губський, Ю. І.
Бухтіарова, Т. А.
Горюшко, Г. Г.
Літвінова, Н. В.
Парамонова, Г. І.
Курапова, Т. М.
Величко, О. М.
Бабенко, Л. П.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Вивчення біохімічних та структурно-динамічних параметрів мембран еритроцитів за умов гострого больового синдрому та дії кеторолаку і α-токоферолу ацетату [Текст] / Ю. І. Губський [та ін.] // Медична хімія. - 2012. - Т. 14, № 4. - С. 5-11

Рубрики: Боли, исследование--животное

   Болевой порог--животное


   Эритроциты--животное--патолог


   Витамин Е--животное


   Кеторолак--животное


Доп.точки доступа:
Губський, Ю. І.
Бухтіарова, Т. А.
Горюшко, Г. Г.
Літвінова, Н. В.
Парамонова, Г. І.
Бабенко, Л. П.
Курапова, Т. М.
Величко, О. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


   
    Модуляція протизапальної активності Кеторолаку за умов фармакодинамічної взаємодії з Гідазепамом й Амітриптиліном і структурно-динамічні властивості мембран еритроцитів на тлі больового синдрому [Текст] / Н. М. Серединська [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 129-139. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
АМИТРИПТИЛИН -- AMITRIPTYLINE (терапевтическое применение)
КЕТОРОЛАК -- KETOROLAC (терапевтическое применение)
ЭРИТРОЦИТА МЕМБРАНА -- ERYTHROCYTE MEMBRANE (действие лекарственных препаратов)
БОЛИ -- PAIN (лекарственная терапия)
Аннотация: Численні патологічні стани супроводжуються больовим синдромом, що потребує фармакологічної корекції. З метою посилення ефективності, зокрема, нестероїдних протизапальних засобів як знеболювальних і протизапальних препаратів нерідко застосовують препарати допоміжної (ад?ювантної) терапії. Зважаючи на можливі психоемоційні розлади та порушення цілісності мембран, що можуть спостерігатися за больового синдрому, слід з’ясувати, чи доцільне застосування транквілізаторів та/або антидепресантів з аналгезуючими препаратами з метою зменшення проявів запалення та для покращання структурно-динамічних властивостей мембран клітин. Мета дослідження – вивчити аналгезуючу, протизапальну та мембраностабілізуючу дію денного транквілізатора Гідазепаму та класичного трициклічного антидепресанту Амітриптиліну на тлі больового синдрому за умов комбінованого застосування з ненаркотичним аналгетиком Кеторолаком. Результати проведених досліджень свідчать про наявність фармакодинамічної взаємодії між нестероїдними протизапальними препаратами та транквілізаторами й антидепресантами на тлі гострого больового синдрому. Гідазепаму та Амітриптиліну властива знеболювальна дія на тлі больового синдрому, спричиненого введенням формаліну, водночас вони не впливають на протибольову активність Кеторолаку й їхня власна аналгетична активність не змінюється за комбінованого застосування з Кеторолаком порівняно з монотерапією транквілізатором чи антидепресантом. Кеторолаку притаманна протинабрякова (протизапальна) активність за умов больового синдрому, індукованого хімічним агентом. Гідазепам сприяє зменшенню, а Амітриптилін – посиленню набряку як за самостійного, так і за комбінованого застосування з Кеторолаком. Гідазепам і Кеторолак за окремого й комбінованого застосування виявляють мембраностабілізуючі властивості, про що свідчить зниження константи зв’язування зонда АНС з мембраною еритроцитів до норми та захисна дія щодо структури глибинних гідрофобних ланок мембран еритроцитів. Амітриптиліну не притаманний позитивний вплив на структурно-динамічні характеристики мембран на даній моделі запального процесу. Отримані знання можуть бути врахованими за створення нових та оптимізації існуючих схем застосування аналгетиків та ад’ювантних лікарських засобів за больового синдрому хімічного генезу.
Доп.точки доступа:
Серединська, Н. М.
Бухтіарова, Т. А.
Бабенко, Л. П.
Величко, О. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


   
    Анальгезивна та протизапальна дії похідних 5,7-діацил-3-h(алкіл)-6-арил-5Н-[1,2,4]тріазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазину [Текст] / О. Є. Ядловський [и др.] // Медична та клінічна хімія. - 2015. - Т. 17, № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
МЫШИ -- MICE
ТИАДИАЗИНЫ -- THIADIAZINES (фармакология, химический синтез)
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES (фармакология, химический синтез)
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
КЕТОРОЛАК -- KETOROLAC (фармакология)
ДИКЛОФЕНАК -- DICLOFENAC (фармакология)
Доп.точки доступа:
Ядловський, О. Є.
Коваль, А. Я.
Серединська, Н. М.
Бухтіарова, Т. А.
Бершова, Т. А.
Демченко, Д. А.
Бобкова, Л. С.
Демченко, А. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


   
    Сигнальний шлях Wnt за пухлинного росту, можливості фармакологічної корекції [Текст] / Н. І. Шарикіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
WNT СИГНАЛЬНЫЙ ПУТЬ -- WNT SIGNALING PATHWAY (действие лекарственных препаратов)
Аннотация: У статті наведено сучасні дані щодо клітинного сигнального шляху Wnt, який відіграє значну роль у регуляції гомеостазу та зумовлює низку злоякісних новоутворень за патологічної експресії його ланок. Зазначено основні, у тому числі патологічні, ланки передачі клітинних сигналів Wnt як мішені для пошуку таргетних протипухлинних засобів. Означено 3 етапи пошуку та вивчення таргетних препаратів щодо Wnt і стан їхнього розвитку в світі: – вивчення відносно шляху Wnt затверджених для клінічного використання за іншими показаннями препаратів (суліндак, целекоксиб, вітаміни А та Д, пірвіній, кверцетін, куркумін, ресвератрол та ін.); – доклінічні дослідження нових фізіологічно активних речовин з певною активністю щодо Wnt сигналінгу (XAV-939, GW55, G007-LK, G244-LM); – клінічні випробування сполук, що виявили здатність впливати на Wnt сигналінг (LGK-974 (інгібітор поркупіну), ICG001, PRI-724, антитіла, що нейтралізують Wnt-ліганди та рецептори). Загальна думка онкофармакологів і клініцистів свідчить про перспективу одержання препаратів, здатних впливати на патологічну експресію шляху Wnt з більш високою активністю, ніж у класичних цитостатичних засобів.
Доп.точки доступа:
Шарикіна, Н. І.
Пуськов, О. М.
Хавич, О. О.
Радівоєвич, А. Г.
Мунько, М. О.
Бухтіарова, Т. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Ядловський, О. Є.
    Роль ванілоїдного компонента в антиноцицептивній дії кеторолаку [Текст] / О. Є. Ядловський, Т. А. Бухтіарова // Медична хімія. - 2012. - Т. 14, № 1. - С. 5-9

Рубрики: Кеторолак--животное--анал--фарм

   Капсаицин--животное--анал--фарм


Доп.точки доступа:
Бухтіарова, Т. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Бухтіарова, Т. А.
    Порівняльна ефективність ліпофлавону та деяких гепатопротекторів за умов експериментальних токсичних гепатитів [Текст] / Т. А. Бухтіарова, Л. М. Шеремета // Одеський медичний журнал : Наук.-практ.журн. - 2011. - № 6. - С. 33-36. - Библиогр.: с.36

Рубрики: Гепатит токсический--животное

   Липофлавон--тер прим


   Тиотриазолин--тер прим


   Силибинин--тер прим


   Витамин Е--тер прим


Доп.точки доступа:
Шеремета, Л. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


    Добреля, Н. В.
    Ліпін за гіпоксичних станів: від експерименту до клініки (огляд літератури) [Текст] / Н. В. Добреля, О. С. Хромов, Т. А. Бухтіарова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 3. - С. 166-176. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
АНОКСИЯ -- ANOXIA (лекарственная терапия)
ФОСФОЛИПИДЫ -- PHOSPHOLIPIDS (терапевтическое применение)
Аннотация: Мета дослідження – узагальнення та систематизація експериментальних і клінічних даних щодо властивостей і застосування Ліпіну (фосфатидилхолінових ліпосом) у разі станів, що супроводжуються гіпоксією, у тому числі в аспекті обґрунтування доцільності використання Ліпіну в комплексній терапії хворих на COVID-19 із важким перебігом захворювання та дихальною недостатністю. Застосування Ліпіну як за умов гіпоксії, так і за станів, коли вона є одним з пошкоджуючих факторів, зумовлюється здатністю Ліпіну зберігати та відновлювати легеневий сурфактант, запобігати пошкодженню структури аерогематичного бар’єра та обмежувати процеси запалення в легенях, підвищувати дифузію кисню в кров і тканини, попереджувати розвиток ацидозу та нормалізовувати процеси тканинного дихання. Ліпін сприяє стабілізації мембран клітин і внутрішньоклітинних органел, що має суттєве значення для збереження структури та функцій мітохондрій. Крім того, Ліпін запобігає зниженню вмісту АТФ і сумарного енергетичного заряду клітини, що сприяє підтриманню балансу між наявними енергетичними ресурсами та діяльністю організму. Ефективність Ліпіну як антигіпоксичного засобу підтверджується за умов станів, коли основним пошкоджуючим фактором є гіпоксія, наприклад, за асфіксії новонароджених, плацентарної дисфункції, гострої ниркової недостатності, опікової хвороби, пневмоній різного генезу, скелетної політравми, синдрому тривалого роздавлювання, хронічних обструктивних захворювань легень тощо.
Доп.точки доступа:
Хромов, О. С.
Бухтіарова, Т. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Добреля, Н. В.
    Проблеми біоетики в контексті пандемії COVID-19 [Текст] / Н. В. Добреля, Т. А. Бухтіарова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 3. - С. 159-165. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
БИОЭТИКА -- BIOETHICS (тенденции)
КОРОНАВИРУС -- CORONAVIRUS (патогенность)
Аннотация: Пандемія COVID-19 поставила перед людством низку питань, що потребують детального розгляду, обговорення та прийняття зважених рішень. Серед цих питань чи не найважчими для практичного розв’язання є питання біоетики: взаємодія лікаря й пацієнта в умовах відсутності визнаних методів і протоколів лікування, рекомендації та засоби безпеки для медичних працівників, етичність проведення протиепідемічних заходів, дослідження та публікації на тему COVID-19, розгляд клінічних випробовувань з точки зору етики та їхнє безпосереднє проведення, прийняття рішень в умовах обмежених ресурсів, лікування пацієнтів в інтенсивній терапії, надання паліативної допомоги, проблеми, що пов’язані з психічним здоров’ям населення, захист даних та обмін ними, прискорення розробки й оцінка ефективності вакцини для профілактики COVID-19. За таких умов ресурси системи охорони здоров’я багатьох країн виявились недостатніми для надання всім пацієнтам якісного медичного обслуговування, на яке вони мають право за міжнародними документами. Питання життя та смерті хворих постало так само гостро, як у ті часи, коли технології, що підтримують життя, тільки вводились у клінічну практику. Пандемія COVID-19 суттєво змінила біоетичний дискурс із репродуктивних технологій, штучного інтелекту та можливостей молекулярної генетики на утилітарну етику з підтриманням заходів охорони громадського здоров’я.
Доп.точки доступа:
Бухтіарова, Т. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


    Мончак, І. Л.
    Дослідження впливу диклофенаку та амізонунатируі ворітної вени [Текст] / І. Л. Мончак, О. Є. Ядловський, Т. А. Бухтіарова // Медична хімія. - 2012. - Т. 14, № 3. - С. 16-19

Рубрики: Диклофенак--фарм

   Портальная вена


   Амизон--фарм


Доп.точки доступа:
Ядловський, О. Є.
Бухтіарова, Т. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)