Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Генделика, Г. Ф.$<.>)
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.

Заглавие журнала :Міжнародний ендокринологічний журнал -2021г. т.17,N 3
Интересные статьи :
Чистик Т. Школа ендокринології для сімейних лікарів/ Т. Чистик (стр.13-15)
Atayoglu Ayten Guner. Glycemic control and awareness of foot care in diabetic foot syndrome/ Ayten Guner Atayoglu [et al.] (стр.16-24)
Кирилюк М. Л. Оцінка прогностичної значущості лептину, адипонектину і резистину в розвитку діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет 2-го типу/ М. Л. Кирилюк (стр.25-29)
Boz Emine Duygu. Are metabolic syndrome and its components a risk factor for gallbladder polyps?/ Emine Duygu Boz, Refik Demirtunc, Mehmet Sozen (стр.30-34)
Пасєчко Н. В. Прогнозування ризику виникнення клімактеричного синдрому тяжкого ступеня у жінок перименопаузного віку з гіпотиреозом/ Н. В. Пасєчко [та ін.] (стр.35-41)
Duman Gulhan. Serum WNT-induced secreted protein 1 level as a potential biomarker for thyroid nodules/ Gulhan Duman, Baris Sariakcali (стр.42-49)
Сорокман Т. В. Антитиреоїдні антитіла при екстратиреоїдних автоімунних захворюваннях/ Т. В. Сорокман, М. Г. Гінгуляк, О. В. Макарова (стр.50-56)
Рибаков С. Й. Інсиденталоми надниркових залоз: що з ними робити? Повідомлення 2/ С. Й. Рибаков (стр.57-65)
Генделика Г. Ф. Цукровий діабет, функція тромбоцитів і ацетилсаліцилова кислота/ Г. Ф. Генделика, А. М. Генделика (стр.66-73)
Кравчун Н. О. R-енантіомер α-ліпоєвої кислоти. Можливості та перспективи клінічного використання/ Н. О. Кравчун, І. П. Дунаєва, П. П. Кравчун (стр.74-86)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Генделика Г. Ф., Генделика А. М.
Заглавие : Цукровий діабет, функція тромбоцитів і ацетилсаліцилова кислота
Место публикации : Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 3. - С. 66-73 (Шифр МУ65/2021/17/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИЯ -- PLATELET AGGREGATION
АСПИРИН -- ASPIRIN
ПРОФИЛАКТИКА ПЕРВИЧНАЯ -- PRIMARY PREVENTION
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Аннотация: Цукровий діабет (ЦД) — незалежний чинник ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ). Пришвидшений розвиток атеросклерозу у хворих на ЦД є наслідком ендотеліальної дисфункції, низькоградієнтного запалення, оксидативного стресу, дисліпідемії та порушення функції тромбоцитів. Результати проведених досліджень показали, що серед хворих на ЦД відзначається високий відсоток відсутності ефекту при використанні як ацетилсаліцилової кислоти (АСК), так і клопідогрелю. При цьому необхідно розрізняти пацієнтів зі слабкою відповіддю й осіб з відсутністю ефекту, резистентних до прийому аспірину. Частота так званої аспіринорезистентності, згідно з сучасними дослідженнями, різна і залежить від використовуваних методів вивчення функції тромбоцитів. У хворих на ЦД вона перебуває в межах від 5 до 45 % при прийомі АСК і від 4 до 30 % при прийомі клопідогрелю. Останні дослідження свідчать про ще більшу частку таких осіб серед хворих на ЦД. Доцільність довічного прийому АСК для вторинної профілактики, тобто в осіб з діагностованими ССЗ, є безперечною (рівень доказів А). Водночас підходи до первинної профілактики відзрізняються в різних країнах світу. При цьому акцентується, що первинна профілактика АСК у сучасних умовах зберігає вигідний баланс співвідношення користі/ризику. У нових рекомендаціях зазначається, що при прийомі рішення щодо призначення АСК пацієнтам без ССЗ не слід враховувати обчислений 10-річний ризик серцево-судинних подій. Замість цього слід брати до уваги всі наявні фактори ризику в кожного пацієнта, зокрема обтяжений сімейний анамнез, нездатність досягти цільових рівнів ліпідів і глікемії, а також рівень кальцифікації коронарних судин. Підтверджений висновок про те, що АСК має доказову ефективність при проведенні вторинної профілактики у пацієнтів із ССЗ. Щодо первинної профілактики серцево-судинних подій, в тому числі у здорових осіб, доцільність, тривалість прийому і вибір препарату АСК повинні визначатися з урахуванням 10-річного розвитку серйозних подій, наявності супутніх захворювань і ризику виникнення кровотечі
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)