Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Годованець, О. І.$<.>)
Общее количество найденных документов : 74
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Котельбан А. В., Гринкевич Л. Г., Романюк Д. Г.
Заглавие : Чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Сучасний стан питання
Место публикации : Медицина сьогодні і завтра. - Х., 2019. - N 4. - С. 111-120 (Шифр МУ4/2019/4)
MeSH-главная: КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES
РОТОВАЯ ПОЛОСТЬ -- MOUTH
ЗУБНАЯ ЭМАЛЬ -- DENTAL ENAMEL
ЗУБА ДЕМИНЕРАЛИЗАЦИЯ -- TOOTH DEMINERALIZATION
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
МИКРОБНЫЕ АССОЦИАЦИИ -- MICROBIAL CONSORTIA
СЛЮНА -- SALIVA
СЛЮНООТДЕЛЕНИЕ -- SALIVATION
ФТОР -- FLUORINE
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: У огляді літератури надано сучасне уявлення науковців про чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Карієс є важливою соціальною проблемою дітей в усіх країнах світу. Поширеність цього захворювання у світі коливається від 25 до 72 %. У той час як, згідно з даними ВООЗ, у низці країн світу в останні десятиліття знижуються частота й інтенсивність карієсу в дітей, в Україні ці показники залишаються високими і мають тенденцію до підвищення. Карієс тимчасових зубів посідає десяте місце серед найпоширеніших у світі захворювань. Це багатофакторне, дієт-асоційоване стоматологічне захворювання, що проявляється вогнищами демінералізації. Етіологія і патогенез стоматологічної нозології добре вивчені й відомі. Незважаючи на це карієс часто супроводжується серйозними впливами на стан здоров’я дітей, а також їхніх сімей.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Крецу Т. М., Годованець О. І.
Заглавие : Частота і структура захворювань щитоподібної залози в дітей Чернівецької області
Место публикации : Клінічна та експериментальна патологія. - 2012. - Т. 11, № 3 (ч.1). - С. 105-108 (Шифр КУ27/2012/11/3 (ч.1))
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Кіцак Т. С., Вітковський О. О., Павлов Ю. О.
Заглавие : Характеристика місцевих захисних механізмів ротової рідини дітей за умов дифузного нетоксичного зобу
Место публикации : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Київ, 2018. - Т. 8, № 3. - С. 44-47 (Шифр НУ45/2018/8/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ЗАЩИТНЫЕ МЕХАНИЗМЫ -- DEFENSE MECHANISMS
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА -- MOUTH MUCOSA
ЗОБ -- GOITER
Аннотация: Імунопатогенез запальних і дистрофічних захворювань тканин ротової порожнини реалізується через клітинні та гуморальні чинники специфічної та неспецифічної резистентності, функціонування яких визначається загальносоматичним станом організму дитини. Метою роботи було вивчення особливостей місцевих захисних механізмів ротової порожнини за умов патології тканин пародонта та одонтогенного запального процесу в дітей, хворих на дифузний нетоксичний зоб. Матеріали та методи. Обстежено 65 дітей, хворих на дифузний нетоксичний зоб, віком 12-15 років із різним стоматологічним статусом: здорові; хворі на хронічний катаральний гінгівіт; хворі на одонтогенні запальні процеси. Контрольні групи склали соматично здорові діти з аналогічними стоматологічними захворюваннями того ж віку. Оцінку місцевого імунітету ротової порожнини здійснювали шляхом визначення вмісту sIgА, IgА, IgG методом простої радіальної дифузії в агарі за G. Manchini (1963) із використанням моноспецифічних стандартних антисироваток проти досліджуваних класів імуноглобулінів, активності лізоциму методом Г. Горіна (1971) у модифікації А.П. Левицького та О.О. Жигіної (1974) та рівнів IL-1?, IL-4 методом імуноферментного аналізу. Результати дослідження. Проведені імунологічні дослідження показали, що в дітей, хворих на дифузний нетоксичний зоб, спостерігається зниження активності лізоциму в ротовій рідині як при досліджуваній стоматологічній патології, так і за умов здорових тканин ротової порожнини. Рівень sIgА також знижується приблизно на 20 %. Відзначається збільшення вмісту IgGі тенденція до підвищення рівня IgА, що свідчить про наростання напруженості місцевого імунітету ротової порожнини у дітей за умов дифузного нетоксичного зобу. Вміст IL-1? та IL-4 у таких дітей коливається більше, аніж у соматично здорових дітей. Висновки. 1. У дітей, хворих на дифузний нетоксичний зоб, спостерігається порушення місцевих захисних механізмів ротової порожнини, що характеризуються зниженням рівня sIgА, підвищенням вмісту IgА та IgG, падінням активності лізоциму та дисбалансом про- та протизапальних цитокінів. 2. Збільшення ступеня тяжкості стоматологічної патології призводить до посилення напруження місцевих захисно-компенсаторних реакцій.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Вітковський О. О., Кузняк Л. В., Муринюк Т. І.
Заглавие : Функціонування глутатіонової системи ротової рідини дітей за умов розвитку одонтогенного запального процесу
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 3. - С. 16-21 (Шифр БУ5/2020/24/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ГЛУТАТИОН -- GLUTATHIONE
СЛЮНА -- SALIVA
ИНФЕКЦИЯ ОДОНТОГЕННАЯ -- FOCAL INFECTION, DENTAL
Аннотация: Особливе місце серед антиоксидантів посідають тіоли, функціонування яких здебільшого забезпечується системою глутатіону. Глутатіон як головний внутрішньоклітинний тіол відіграє важливу роль у метаболічних і фізіологічних процесах: синтезі та розпаді білків, активації та інактивації ферментів, синтезі дезоксирибозних метаболітів, стабілізації клітинної мембрани тощо. Мета дослідження – вивчити особливості стану системи глутатіону ротової рідини дітей за умов розвитку одонтогенного запального процесу в тканинах щелепнолицевої ділянки. Матеріал і методи. Проведено обстеження 98 дітей віком 7-15 років соматично здорових та із супутньою патологією щитоподібної залози, які мали гострий одонтогенний запальний процес. У ротовій рідині дітей визначали рівень відновленого глутатіону, активність ферментів глутатіонредуктази, глутатіонтрансферази, глутатіопероксидази та вміст НS-груп. Статистична обробка отриманих даних проведена стандартними методами варіаційної статистики. Результати. Встановлено, що функціонування глутатіонової системи ротової рідини дітей за умов розвитку одонтогенного запального процесу є розбалансованим та недостатнім: зниження активності глутатіонредуктази на 49,02 % (р0,05), глутатіонтрансферази – на 69,27 % (р0,05), підвищення рівня активності глутатіопероксидази на 73,29 % (р0,05), що призводить до падіння рівня відновленого глутатіону в 4,76 раза (р0,05). Висновки. 1. Динаміка змін компонентів глутатіонової системи характеризується зниженням активності глутатіонредукстази та Г-ST, що викликає недостатність функціонування детоксикаційної та антиоксидантної ланок глутатіонової системи. 2. Активація глутатіонпероксидази вказує на збереження певних захисних механізмів, що, однак, не забезпечують компенсації негативної дії продуктів запалення. Тому стан антипероксидної компоненти глутатіонової системи можна охарактеризувати як розбалансований та недостатній.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Долинчук Л. В.
Заглавие : Ускладнення після операції видалення зуба за ортодонтичними показаннями та їх причини
Параллельн. заглавия :Complications after orthodontic tooth extraction surgery and their causes
Место публикации : Клінічна стоматологія. - Тернопіль, 2021. - N 4. - С. 15-19 (Шифр КУ44/2021/4)
MeSH-главная: ОРТОДОНТИЯ -- ORTHODONTICS
ОРТОДОНТИЯ ПРЕДУПРЕДИТЕЛЬНАЯ РАННЯЯ -- ORTHODONTICS, INTERCEPTIVE
ДЕТСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PEDIATRIC DENTISTRY
ЗУБОВ ЭКСТРАКЦИЯ -- TOOTH EXTRACTION
СТОМАТОЛОГИЯ -- DENTISTRY
Аннотация: Найпоширенішими ускладненнями після операції видалення зубів за ортодонтичними показаннями є запальні процеси слизової оболонки ротової порожнини, а саме: альвеоліт та загострення хронічних форм стоматитів. Враховуючи характер нозологій, які діагностувались як ускладнення в післяопераційний період, можна зробити висновок, що їх розвиток пов’язаний із травматизацією тканин щелепно-лицевої ділянки на тлі порушення мікробного пейзажу та захисних механізмів ротової порожниниThe most common complications after orthodontic tooth extraction are inflammatory processes of the oral mucosa, namely: alveolitis and exacerbation of chronic forms of stomatitis. Given the nature of nosologies diagnosed as a complication in the postoperative period, it can be concluded that their development is associated with trauma to the tissues of the maxillofacial area based on the background of violation of microbial condition and protective mechanisms of the oral cavity
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І.
Заглавие : Тиреоїдний статус організму дітей на тлі дифузного нетоксичного зоба та його вплив на стоматологічну патологію
Место публикации : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - 2015. - № 4. - С. 36-39 (Шифр ЗУ17/2015/4)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ -- THYROID HORMONES
ЗОБ -- GOITER
ЭУТИРЕОИДНЫЕ СИНДРОМЫ -- EUTHYROID SICK SYNDROMES
ДЕТИ -- CHILD
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кузняк Н. Б., Годованець О. І., Урсу М. В.
Заглавие : Структура природжених вад щелепно-лицевої ділянки в Чернівецькій області
Место публикации : Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2013. - Т. 12, № 1. - С. 87-89 (Шифр КУ26/2013/12/1)
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кузняк Н. Б., Годованець О. І.
Заглавие : Стоматологічний статус дттей із супуньою соматичною патологією
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - 2010. - Т. 14, № 1. - С. 45-47 (Шифр БУ5/2010/14/1)
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І.
Заглавие : Стоматологічний статус дітей із супутньою патологією щитоподібної залози
Место публикации : Вісник проблем біології і медицини. - 2012. - Т. 1, № 3. - С. 199-202 (Шифр ВУ12/2012/1/3)
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кузняк Н. Б., Годованець О. І., Гончаренко В. А.
Заглавие : Стоматологічна захворюваність у дітей з ендокринною патологією
Место публикации : Клінічна та експериментальна патологія. - 2013. - Т. 12, № 2. - С. 100-102 (Шифр КУ27/2013/12/2)
Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)