Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Краеведение (1)
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Горваль, А. К.$<.>)
Общее количество найденных документов : 18
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-18 
1.


   
    Антимікробна дія композита на основі наносрібла та мінералу на збудників хірургічних інфекцій [Текст] / Г. І. Корчак [та ін.] // Хірургія України. - 2016. - N 4. - С. 40-46


MeSH-главная:
ХИРУРГИЧЕСКАЯ РАНЕВАЯ ИНФЕКЦИЯ -- SURGICAL WOUND INFECTION (микробиология)
НАНОКОМПОЗИТЫ -- NANOCOMPOSITES (анализ)
НАНОЧАСТИЦЫ МЕТАЛЛОВ -- METAL NANOPARTICLES (анализ)
КАОЛИН -- KAOLIN (фармакология)
СЕРЕБРО -- SILVER (фармакология)
МИНЕРАЛЫ -- MINERALS (фармакология)
Аннотация: Мета роботи — вивчити антимікробну активність композита, створеного на основі наносрібла та мінералу, щодо збудників хірургічних інфекцій та його відповідність вимогам до застосування в медицині. Матеріали і методи. Досліджували композит на основі препарату каоліну «Кремневіт» і наночастинок срібла (НЧ Ag). Розмір і форму НЧ Ag та частинок каоліну визначали на трансмісійному електронному мікроскопі, стабільність водних суспензій композита — на спектрометрі Zeta Sizer-3, концентрацію срібла — методом атомно-емісійної спектроскопії. Антимікробну активність визначали щодо Е. coli, P. aeruginosa, S. aureus і С. albicans. Імітацію органічного забруднення проводили 0,3 % бичачим сироватковим альбуміном. Час спостереження: 2, 4, 6, 24, 48 год та 7 діб. Результати та обговорення. Розмір наночастинок «Кремневіту» — від 60 до 140 нм, що дозволяє віднести препарат до природного нанооб’єкта. Електронно-мікроскопічне зображення НЧ Ag, адсорбованих на частинках «Кремневіту», — сферичної форми та розмірами від 14 до 61 нм. Бактерицидна концентрація НЧ Ag для Е. coli становила 0,07 мкг/мл, для P. aeruginosa — 0,07 мкг/мл, для С. albicans — 0,017 мкг/мл, для S. aureus — 0,27 мкг/мл. Білкове навантаження призводило до підвищення мінімальної діючої концентрації препарату від 2 до 10 разів. Висновки. Висока антимікробна активність композита з НЧ Ag, стабільність отриманої структури, лікувальні властивості каоліну і срібла дають підставу рекомендувати подальше вивчення властивостей композита для створення профілактичних і лікувальних засобів для зовнішнього та внутрішнього застосування в медицині, біології та різних галузях промисловості.
Доп.точки доступа:
Корчак, Г. І.
Сурмашева, О. В.
Романенко, Л. І.
Ніконова, Н. О.
Горваль, А. К.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Антимікробна активність композиту на основі каоліну та наночастинок срібла [Текст] = Antimicrobial activity of the composite on the basis of kaolin and silver nanoparticles / О. В. Сурмашева [и др.] // Довкілля та здоров’я. - 2015. - № 4. - С. 13-17. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
КАОЛИН -- KAOLIN (анализ, химия)
СЕРЕБРО -- SILVER (анализ, химия)
НАНОКОМПОЗИТЫ -- NANOCOMPOSITES (анализ, химия)
НАНОЧАСТИЦЫ -- NANOPARTICLES (анализ, химия)
Доп.точки доступа:
Сурмашева, О. В.
Романенко, Л. І.
Корчак, Г. І.
Ніконова, Н. О.
Горваль, А. К.
Березовчук, С. М.
ДІдікін, Г. Г.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


   
    Культура безпеки пацієнтів у вітчизняних лікарняних закладах (повідомлення 1) [Текст] / О. П. Яворовський [та ін.] // Медичні перспективи. - 2021. - Т. 26, № 3WМУ10/2021/26/3. - С. 179-187. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
БОЛЬНОГО БЕЗОПАСНОСТЬ -- PATIENT SAFETY (законодательство и юриспруденция, стандарты, статистика)
КУЛЬТУРА -- CULTURE
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ -- HEALTH FACILITIES (кадры, статистика, тенденции)
УКРАИНА -- UKRAINE
Кл.слова (ненормированные):
Коефіцієнт альфа Кронбаха
Аннотация: За допомогою анкети Агентства з наукових досліджень та якості медичної допомоги США (AHRQ) проаналізовано характеристики культури безпеки пацієнтів (БП) у персоналу різних закладів охорони здоров’я (УЗ) в Україні. Крім того, характеристики культури БП аналізувалися в залежності від стажу роботи та належності опитуваних до лікарського або медсестринського складу, а також профілю терапевтичної чи хірургічної діяльності. Встановлено, що слабкою стороною культури БП персоналу вітчизняних УЗ є характеристика «Реакція на помилки» (менше 30% позитивних відповідей), що свідчить про переважання в українському УЗ культури звинувачення (несправедливої ​​культури) та, як наслідок, побоювання персоналу оприлюднити свої помилки, несприятливі події та відповідно відсутності можливості вчитися на цих помилках. "Кадрове забезпечення" ідентифіковано як слабка сторона культури БП (менше 50% позитивних відповідей) у більшості груп порівняння. Заслуговує на увагу і така характеристика культури БП, як «Частота повідомлень про помилки» (менше 70% позитивних відповідей). Коефіцієнт альфа Кронбаха в усіх групах опитаних осіб коливався не більше від 0,62 до 0,78, що свідчить про істинність результатів проведеного дослідження.
Доп.точки доступа:
Яворовський, О. П.
Риган, М. М.
Науменко, О. М.
Скалецький, Ю. М.
Гичка, С. Г.
Іванько, О. В.
Брухно, Р. П.
Горваль, А. К.


Найти похожие

4.


   
    Нормативно-правове регулювання розміщення вбудованих закладів охорони здоров’я у нежитлових приміщеннях житлових будинків / Г. В. Очеретяна [та ін.] // Довкілля та здоров’я. - 2020. - N 4. - С. 35-45


MeSH-главная:
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ -- HEALTH FACILITIES (законодательство и юриспруденция)
САНИТАРНО-ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ СЛУЖБЫ -- SANITARY-EPIDEMIOLOGIC SERVICE (законодательство и юриспруденция)
СТРОИТЕЛЬНЫЕ СООРУЖЕНИЯ, СТАНДАРТЫ БЕЗОПАСНОСТИ -- BUILDING CODES
Аннотация: Проведено аналіз нормативно-правової бази з проектування закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), вбудованих у житлові будинки, вивчення умов їх взаєморозміщення та розробка для них санітарно-гігієнічних і протиепідемічних вимог. У роботі використовувалися бібліосемантичний (для аналізу використання нормативно-правового регулювання), теоретичні (ретроспективне використання даних наукових досліджень) та аналітичні методи. За реформою галузі охорони здоров’я України на первинній ланці медичної допомоги зростає кількість ЗОЗ, зокрема амбулаторного типу (амбулаторії, кабінети сімейних лікарів тощо), які розміщуються у вбудованих (прибудованих) нежитлових приміщеннях І-ІІ та цокольного поверхів багатоповерхових житлових будинків. Авторами статті запропоновано санітарно-гігієнічні та протиепідемічні вимоги до розміщення вбудованих ЗОЗ з гібридним типом будівництва житлової та громадської частини будівлі з використанням параметричного та цільового (пооб’єктного) методів. Розроблені санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи для вбудованих ЗОЗ сприятимуть підвищенню їхнього рівня епідемічної безпеки, профілактиці професійних захворювань медпрацівників, збереженню та покращенню громадского здоров’я.
Проведен анализ нормативно-правовой базы по проектированию учреждений здравоохранения, встроенных в жилые дома, изучение условий их взаиморазмещения и разработка для них санитарно-гигиенических и противоэпидемических требований. В работе использовались такие методы: библиосемантический (для анализа использования нормативно-правового регулирования), теоретические (ретроспективное использование данных научных исследований) и аналитические. Согласно реформе отрасли здравоохранения в Украине на первичном уровне медицинской помощи растет количество учреждений здравоохранения, в частности амбулаторного типа (амбулатории, кабинеты семейных врачей и др.), которые размещаются во встроенных (пристроенных) нежилых помещениях І-ІІ, а также цокольного этажей многоэтажных жилых домов. Авторами статьи предложены санитарногигиенические и противоэпидемические требования к размещению встроенных учреждений здравоохранения при гибридном типе строительства жилой и общественной части здания с использованием параметрического и целевого методов. Разработанные санитарно-гигиенические и противоэпидемические мероприятия для встроенных учреждений здравоохранения, которые изложены в статье, будут способствовать повышению их уровня эпидемической безопасности, профилактике профессиональных заболеваний медработников, сохранению и улучшению общественного здоровья.
Доп.точки доступа:
Очеретяна, Г. В.
Махнюк, В. М.
Чорна, В. В.
Горваль, А. К.
Клименко, Г. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


   
    Тенденції стаціонарної та післяопераційної летальності як показників безпеки пацієнтів на рівні окремих закладів охорони здоров’я (повідомлення 2) [Текст] / Ю. М. Скалецький [та ін.] // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 6. - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ КАЧЕСТВО -- QUALITY OF HEALTH CARE
СМЕРТНОСТЬ БОЛЬНИЧНАЯ -- HOSPITAL MORTALITY
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- SURGICAL PROCEDURES, OPERATIVE (смертность)
БОЛЬНОГО БЕЗОПАСНОСТЬ -- PATIENT SAFETY
Аннотация: Проаналізовано рівні стаціонарної та післяопераційної летальності в період 2010–2019 рр. в окремих закладах охорони здоров’я міста Києва і Київської області. Зіставлено динаміку цих показників з показниками лікувально-діагностичної роботи в цих лікарняних закладах. Оцінено інформативність стаціонарної та післяопераційної летальності як індикаторів якості надання медичної допомоги та її важливої складової — безпеки пацієнтів. Проаналізовано дані щорічних статистичних збірників «Заклади охорони здоров’я та захворюваність населення України» центрів медичної статистики міста Києва та Київської області, Національних доповідей про стан техногенної і екологічної безпеки в Україні (2006–2015 рр.), аналітичних оглядів стану техногенної та природної безпеки в Україні (2016–2018 рр.), тематичні публікації у вітчизняних і зарубіжних виданнях
Доп.точки доступа:
Скалецький, Ю. М.
Яворовський, О. П.
Гичка, С. Г.
Риган, М. М.
Горваль, А. К.
Дідковський, В. Л.
Брухно, Р. П.
Іванько, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


   
    Изучение антимикробных свойств наночастиц серебра в виде коллоидного раствора и в матрице высокодисперсного кремнезема [Текст] / Г. И. Корчак [и др.] // Гигиена и санитария : Двухмес. науч.-практ. журн. - 2012. - № 6. - С. 64-67. - Библиогр.: с.67 . - ISSN 0016-9900

Рубрики: Серебро--анал

   Нанотехнологии--анал


   Кремния диоксид--анал


Доп.точки доступа:
Корчак, Г. И.
Сурмашева, Е. В.
Михиенкова, А. И.
Никонова, Н. А.
Романенко, Л. И.
Олийнык, З. А.
Горваль, А. К.
Росада, М. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


   
    До питання гігієнічної безпеки сучасних автомобільних заправних станцій за ступенем впливу їх на забруднення довкілля [Текст] = To the issue on the hygienic safety of modern motor filling stations by the level of their impact on the environment / С. М. Могильний [та ін.] // Довкілля та здоров’я. - 2018. - № 3. - С. 40-44. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ТРАНСПОРТНЫЕ СРЕДСТВА МОТОРНЫЕ -- MOTOR VEHICLES
БЕНЗИН -- GASOLINE (анализ, вредные воздействия, снабжение и распределение, статистика)
БЕЗОПАСНОСТИ МЕРЫ -- SECURITY MEASURES (организация и управление, тенденции)
ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ ЗАГРЯЗНЕНИЕ -- ENVIRONMENTAL POLLUTION (анализ, вредные воздействия, профилактика и контроль, статистика)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Аннотация: Метою роботи було вивчення гігієнічних питань безпеки сучасних автомобільних заправних станцій і розробка заходів щодо мінімізації шкідливого впливу їх діяльності на навколишнє середовище для забудови територій. Методи: експертної оцінки, санітарно-епідеміологічної експертизи, санітарно-гігієнічні, аналітичні, санітарно-статистичні. Результати: в статті представлені результати комплексних досліджень з гігієнічної безпеки сучасних АЗС малої та середньої потужності за ступенем їх впливу на забруднення навколишнього середовища. Висновок: доведена достатність нормативної санітарно-захисної зони в 50 м для автозаправних станцій малої і середньої потужності за критеріями: наявність сучасного транспортного парку; наявність сучасного обладнання з протипожежними технологіями; дотримання на зовнішньому кордоні СЗЗ, зверненої до житлової забудови, концентрацій забруднюючих речовин і рівнів шкідливих чинників, які перевищують їх гігієнічні нормативи; рівень забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці для працівників АЗС і споживачів; благоустрій та озеленення території АЗС; організація в'їзних і виїзних груп на території АЗС з дотриманням санітарних розривів; впровадження заходів щодо попередження психогенної навантаження на мешканців прилеглої забудови
Objective: We studied the hygienic issues of the safety of modern motor filling stations (MFS) and developed the measures for the minimization of the hazardous impact of their functioning on the environment of residential areas. Methods: We applied the method of expert assessment, method of sanitary-and-epidemiological examination, sanitary-and-hygienic, analytical, sanitary-and-statistical ones. Results: Results of the complex investigations on the hygienic safety of modern MFS of small and middle power by the level of their impact on the contamination of the environment are presented in the article. Conclusions: Normative sanitary-and-protective zone of 50 m is sufficient for motor filling station of small and middle power by the criteria: exist of modern motor park; exist of modern equipment with fire-preventive technologies; adherence to the concentrations of the pollutants and levels of hazardous factors not exceeding their hygienic standards on the external boundaries of sanitary-and-protective zones near residential building; level of the supply with sanitary-and hygienic conditions for the labour of MFS workers and consumers; improvement and planting of greeneries of MFS territories; organization of entry and exit groups at the MFS territories taking into account sanitary gaps; implementation of the measures for the prevention of psychogenic load on the residents of the adjoining building
Доп.точки доступа:
Могильний, С. М.
Махнюк, В. М.
Зоріна, О. В.
Горваль, А. К.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    Порівняльний аналіз культури безпеки у вітчизняних та зарубіжних лікарняних закладах і підприємствах інших сфер діяльності (повідомлення 2) [Текст] / О. П. Яворовський [та ін.] // Медичні перспективи. - 2021. - Т. 26, № 4. - С. 153-160. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
КУЛЬТУРА -- CULTURE
БЕЗОПАСНОСТЬ -- SAFETY
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ -- HEALTH FACILITIES (статистика, тенденции)
БОЛЬНИЧНЫЙ ПЕРСОНАЛ -- PERSONNEL, HOSPITAL (статистика, тенденции)
МЕДИЦИНСКИЕ ОШИБКИ -- MEDICAL ERRORS (профилактика и контроль, статистика, тенденции, этика)
СИЛОВЫЕ УСТАНОВКИ -- POWER PLANTS
УКРАИНА -- UKRAINE
РАЗВИТЫЕ СТРАНЫ -- DEVELOPED COUNTRIES
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
Аннотация: Проаналізовано характеристики безпеки культури пацієнтів і персоналу в установах охорони здоров’я в Україні в цілому та окремо у лікарів-патологоанатомів з поставленням лікувальних отриманих даних з аналогічними показниками безпеки культури пацієнтів в установах інших країн і в порівнянні з культурою безпеки працівників отечественних атомних електростанцій. Підтверджено, що слабкими сторонами безпеки культури персоналу медичних закладів є характеристика «Реакція на помилки», що свідчить про більшість в медичних закладах культури виховання (несправедливої ​​культури) і, як наслідок, відсутності реальних медичних даних про помилки та інші інциденти безпеки пацієнтів. Високий відсоток позитивних відповідей за характеристикою безпеки культури «Реакція на помилки» у працівників українських атомних електростанцій є прикладом можливості формування відповідної безпеки культури в окремій галузі охорони здоров’я, а високий відсоток позитивних відповідей за цією характеристикою у галузі патологоанатомії є вагомим потенціалом розвитку безпечної больничної середовища для пацієнтів в Україні
Доп.точки доступа:
Яворовський, О. П.
Риган, М. М.
Науменко, О. М.
Скалецький, Ю. М.
Гичка, С. Г.
Іванько, О. В.
Варивончик, Д. В.
Шкурба, А. В.
Бугро, В. І.
Брухно, Р. П.
Зінченко, Т. О.
Горваль, А. К.
Киричук, І. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Корчак, Г. І.
    Якість бутильованої питної води за мікробіологічними показниками [Текст] / Г. І. Корчак, А. К. Горваль // Довкілля та здоров’я. - 2001. - № 3. - С. 29-32


MeSH-главная:
ВОДА ПРЕСНАЯ -- FRESH WATER (анализ, микробиология)
ВОДЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- WATER MICROBIOLOGY
КАЧЕСТВА КОНТРОЛЬ -- QUALITY CONTROL
Доп.точки доступа:
Горваль, А. К.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.
Шифр: МУ10/2021/26/3
   Журнал

Медичні перспективи [Текст]. - Выходит ежеквартально
2021г. Т. 26 № 3
Содержание:
Loskutov, O. Ye. Histological and histochemical assessment of short-term events in peri-implant bone for osteoinductivity evaluation of functional-protective implant coatings / O. Ye. Loskutov [et al.]. - С.4-10. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Shponka I. S., Bondarenko O. O., Bondarenko N. S., Bozhko A. G.
Бабкіна, Т. М. Фактори ризику фібриляції передсердь та їх модифікація: новий погляд на багаторічну проблему / Т. М. Бабкіна [та ін.]. - С.11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Смирнова Г. С., Гладка Л. Ю., Поліщук О. В.
Borysenko, А. А. Hygienic evaluation of the most common methods of agricultural crops treatment with chemical protection products (literature review) / А. А. Borysenko [et al.]. - С.19-25. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Antonenko A. M., Shpak B. I., Omelchuk S. T., Bardov V. G.
Stepanov, Yu. M. Features of eating behavior in children with different forms of non-alcoholic fatty liver disease / Yu. M. Stepanov, N. Yu. Zavhorodnia, O. Yu. Zavhorodnia. - С.26-32. - Bibliogr. at the end of the art.
Savchuk, R. V. Electromyographic features of the perineum and pelvic floor in patients with an artificial bladder / R. V. Savchuk [et al.]. - С.33-39. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Kostyev F. I., Golovkо S. V., Dekhtiar Y. M., Zalyva K. A.
Дитятковський, В. О. Роль кутанного Т-клітинного атрактуючого хемокіну в розвитку різних фенотипів атопічного дерматиту в дітей / В. О. Дитятковський [та ін.]. - С.39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Абатуров О. Є., Науменко Н. В., Аліфіренко О. О., Філатова І. А., Таран С. М.
Lishchuk-Yakymovych, K. O. Effectiveness of treatment of patients with systemic autoimmune diseases on the background of reactivation of persistent Epstein-Barr virus infection / K. O. Lishchuk-Yakymovych [et al.]. - С.47-54. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Haiduchok I. H., Ischeykin K. E., Chopyak V. V.
Фіщенко, Я. В. Роль епідуральних стероїдних ін’єкцій у лікуванні больового синдрому в пацієнтів з дегенеративними змінами поперекового відділу хребта / Я. В. Фіщенко, І. В. Рой, Л. Д. Кравчук. - С.55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Gryb, V. A. The prognostic value of diagnostic tools in patients with seropositive myasthenia gravis: a retrospective study of 31 cases / V. A. Gryb [et al.]. - С.61-69. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Tretyakova A. I., Titov I. I., Chudovska L. D., Nasonova T. I., Slobodin T. M., Doroshenko O. O.
Нетяженко, В. З. Гемодинамічне навантаження на внутрішньочерепне артеріальне русло у хворих після перенесеного геморагічного інсульту як ускладнення гіпертонічної хвороби / В. З. Нетяженко, О. В. Ткачишин. - С.70-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Кравченко, Б. С. Порівняльний аналіз оперативних втручань з приводу післяопераційної вентральної грижі в пацієнтів з ожирінням / Б. С. Кравченко [та ін.]. - С.78-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Клименко А. В., Клименко В. М., Сергєєва Л. Н.
Bolonska, A. V. Treatment and prophylaxis of moderate and severe bronchopulmonary dysplasia in premature neonates / A. V. Bolonska, O. Yu. Sorokina. - С.84-93. - Bibliogr. at the end of the art.
Kravets, O. V. Formation of initial changes in hemodynamics and fluid compartments in high surgical risk patients under the influence of acute abdominal pathology / O. V. Kravets [et al.]. - С.94-100. - Bibliogr. at the end of the art.
Liashchenko, Yu. V. Clinical features of sleep disturbances in anxiety disorders of neurotic and organic genesis / Yu. V. Liashchenko, L. M. Yuryeva. - С.100-106. - Bibliogr. at the end of the art.
Zakharov, S. V. Features of biochemical indices and content of enzymes in the serum of syphilis patients with viral hepatites B and C in the course of treatment / S. V. Zakharov, V. K. Zakharov, V. V. Gorbuntsov. - С.107-113. - Bibliogr. at the end of the art.
Diudiun, A. D. Nosomorphosis of diseases caused by urogenital infections / A. D. Diudiun, M. Y. Polion, N. N. Polion. - С.114-118. - Bibliogr. at the end of the art.
Pavlysh, O. S. Features of noninvasive cerebral oximetry and central hemodynamics in young children with hydrocephalus / O. S. Pavlysh, V. I. Snisar. - С.119-125. - Bibliogr. at the end of the art.
Аряєв, М. Л. Домашнє і шкільне насильство щодо низькорослих дітей з дефіцитом гормона росту / М. Л. Аряєв, Л. І. Сеньківська. - С.125-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Ishchenko, O. V. Microbiological features of Pseudomonas aeruginosa in children with cystic fibrosis / O. V. Ishchenko, D. O. Stepanskyi. - С.131-138. - Bibliogr. at the end of the art.
Idashkina, N. Н. Therapy of delayed consolidation of mandible fractures / N. Н. Idashkina [et al.]. - С.139-145. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Gudarian O. O., Samoilenko І. А., Shandyba S. I.
Kovach, I. V. Microbial landscape and immune status in maxillary sinusitis of stomatogenic origin / I. V. Kovach [et al.]. - С.145-151. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Varzhapetian S. D., Bunyatyan Kh. A., Reyzvikh O. E., Babenya A. A., Strogonova T. V.
Tsymbaliuk, V. I. Prevalence of premature birth in conditions of global warming / V. I. Tsymbaliuk [et al.]. - С.152-161. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Vadziuk S. N., Tolokova T. I., Tabas P. S.
Депутат, Ю. М. Застосування інформаційної моделі розрахунку раціону харчування для компенсації енергетичних витрат військовослужбовців Збройних Сил України / Ю. М. Депутат [та ін.]. - С.161-168. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Гуліч М. П., Савицький В. Л., Іванько О. М., Левіт Й. Р., Богомолець О. В.
Ryabukha, O. I. Environmental determinants of thyroid pathology / O. I. Ryabukha, V. I. Fedorenko. - С.169-178. - Bibliogr. at the end of the art.
Яворовський, О. П. Культура безпеки пацієнтів у вітчизняних лікарняних закладах (повідомлення 1) / О. П. Яворовський [та ін.]. - С.179-187. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Риган М. М., Науменко О. М., Скалецький Ю. М., Гичка С. Г., Іванько О. В., Брухно Р. П., Горваль А. К.
Волосовець, О. П. Алергічні та неалергічні хвороби шкіри в дітей України: ретроспективне дослідження за останні 24 роки / О. П. Волосовець [та ін.]. - С.188-196. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Больбот Ю. К., Бекетова Г. В., Березенко В. С., Уманець Т. Р., Речкіна О. О., Мітюряєва-Корнійко І. О., Волосовець Т. М., Починок Т. В.
Берест, І. Р. Еволюція лікувально-оздоровчого напряму діяльності профспілок Галичини ХІХ – початку ХХ ст. / І. Р. Берест [та ін.]. - С.197-204. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Берест Р. Я., Пасічник М. С., Пасічник С. М., Савчук Г. М., Стрельбицька С. М.
Височина, І. Л. Постковідний синдром: щодо ризиків розвитку тромботичних ускладнень у хворих з ішемічними ураженнями кінцівок (клінічні випадки) / І. Л. Височина, Т. П. Ніколаєнко-Камишова, О. М. Бєсєдін. - С.205-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Antipkin, Yu. H. Аutosomal recessive limb-girdle muscular dystrophy type 2A: two cases in Ukraine with different age of onset / Yu. H. Antipkin [et al.]. - С.212-218. - Bibliogr. at the end of the art.
Другие авторы: Kyrylova L. H., Miroshnykov O. O., Yuzva O. O., Orzheshkovskyi V. V., Nechay A. F.
Омельченко, Л. І. Ураження серця при ювенільній системній склеродермії (клінічний випадок) / Л. І. Омельченко [та ін.]. - С.219-227. - Бібліогр. в кінці ст.
Другие авторы: Муквіч О. М., Бельська О. А., Дудка І. В., Климишин Ю. І., Руденко Н. М., Калашнікова Р. В., Ісмакаєва Д. Л., Вдовіна Н. М., Людвік Т. А.
Зербіно, Д. Д. Професор В. Г. Шлопов – видатний представник вітчизняної патологічної анатомії (до 80-річчя від дня народження) / Д. Д. Зербіно [та ін.]. - С.228-229
Другие авторы: Чайковський Ю. Б., Черній В. І., Святенко Т. В., Волос Л. І., Свистунов І. В., Михайличенко Т. Є.
Surkov, D. Correction: Using of dexmedetomidine in term neonates with hypoxic-ischemic encephalopathy / D. Surkov. - С.230
Имеются экземпляры в отделах:
Экз. 1 (свободен)

Найти похожие

 1-10    11-18 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)