Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Гринчук, Н. І.$<.>)
Общее количество найденных документов : 8
Показаны документы с 1 по 8
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Вринчану Н. О., Гринчук Н. І., Самсонова В. В.
Заглавие : Вплив дістрептази дістрепт на антибіоплівкову активність кліндаміцину відносно Staphylococcus SPP.
Место публикации : Репродуктивна ендокринологія. - Київ, 2020. - N 6. - С. 43-46 (Шифр РУ6/2020/6)
MeSH-главная: ЖЕНСКИЕ БОЛЕЗНИ -- GENITAL DISEASES, FEMALE
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
КЛИНДАМИЦИН -- CLINDAMYCIN
СТРЕПТОКОККИ -- STREPTOCOCCUS
Аннотация: Стаття присвячена одній із найважливіших медико-соціальних проблем сьогодення – збільшенню частоти обумовлених мікроорганізмами захворювань репродуктивної системи жінок, недостатній ефективності сучасних антимікробних препаратів, відсутності препаратів із антибіоплівковою дією. Це спонукає авторів до пошуку засобів, які підвищували б ефективність антибіотикотерапії, пригнічували плівкоутворення та порушували структуру біоплівки. У статті наведені результати вивчення чутливості біоплівок, сформованих
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Вринчану Н. О., Гринчук Н. І., Самсонова В. В.
Заглавие : Вплив дістрептази дістрепт на специфічну активність Флуконазолу щодо біоплівок Candida spp.
Место публикации : Репродуктивна ендокринологія. - Київ, 2021. - N 3. - С. 105-108 (Шифр РУ6/2021/3)
MeSH-главная: КАНДИДОЗ ВУЛЬВОВАГИНАЛЬНЫЙ -- CANDIDIASIS, VULVOVAGINAL
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
ФЛУКОНАЗОЛ -- FLUCONAZOLE
Аннотация: Хронізації запального процесу, рецидивуючому перебігу мікозів сприяє здатність дріжджоподібних грибів формувати біоплівки – структурно організовані мікробні спільноти. Біоплівки, сформовані грибами Candida spp., характеризуються підвищеною стійкістю до більшості антимікотиків і ефекторів імунної системи. Перспективними антибіоплівковими засобами є ферменти. Їх специфічність до структурних компонентів біоплівки може бути використана для попередження плівкоутворення і деструкції сформованої біоплівки. У статті представлені результати вивчення чутливості біоплівок, сформованих грибами роду Candida, до дії ферментного препарату Дістрептаза Дістрепт, а також його вплив на специфічну антифунгальну активність флуконазолу
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гринчук Н. І., Бойко І. О., Вринчану Н. О.
Заглавие : Антибіоплівкова дія ципрофлоксацину щодо Pseudomonas aeruginosa
Место публикации : Фармакологія та лікарська токсикологія. - К., 2021. - Том 15, N 2. - С. 82-91 (Шифр ФУ18/2021/15/2)
MeSH-главная: PSEUDOMONAS AERUGINOSA -- PSEUDOMONAS AERUGINOSA
ЦИПРОФЛОКСАЦИН -- CIPROFLOXACIN
Аннотация: Здатність мікроорганізмів до плівкоутворення створює суттєві проблеми в клінічній практиці. Одним із шляхів вирішення проблеми є оцінка антибіоплівкового ефекту сучасних антимікробних препаратів і дослідження їхнього впливу на різні етапи формування біоплівок. Мета дослідження – встановити чутливість біоплівок Pseudomonas aeruginosa та клітин-персистерів до дії ципрофлоксацину. Антибіоплівкову активність ципрофлоксацину щодо клінічного ізоляту P. aeruginosa досліджували в концентраціях 0,5 МІК, 2,0 МІК і 5,0 МІК методом сорбції генціанвіолету на структурах біоплівки та з використанням резазурину
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Вринчану Н. О., Дудікова Д. М., Гринчук Н. І., Недашківська В. В.
Заглавие : Біоплівки. Сучасний стан та перспективи антимікробної терапії
Место публикации : Фармакологія та лікарська токсикологія. - Київ, 2019. - № 5. - С. 311-321 (Шифр ФУ18/2019/5)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
Аннотация: Огляд присвячений аналізу сучасних даних щодо механізмів стійкості біоплівок до антимікробних засобів та пошуку нових активних речовин з антибіоплівковою активністю. Проведений аналіз літературних джерел показав, що біоплівка є гетерогенною багатоклітинною структурою, стійкість якої до впливу зовнішніх факторів (у т. ч. антимікробних речовин) визначається будовою позаклітинного матриксу, наявністю сигнальної системи (Quorum sensing), а також здатністю до переходу в метаболічно неактивний стан. Для підвищення ефективності антибіоплівкової терапії як перспективні розглядають речовини, які: 1) руйнують позаклітинний матрикс або підвищують його проникність; 2) впливають на систему Quorum sensing і синтез автоіндукторів; 3) впливають на метаболічно неактивні клітини або викликають їхню реверсію до активного стану. З метою подолання стійкості біоплівок окрім пошуку таргетних молекул також розглядають можливість застосування не антимікробних препаратів, створення молекул, подібних до білків людини та мікроорганізмів, а також застосування вірусів бактерій – бактеріофагів. Цей огляд може бути підґрунтям для дослідників, які прагнуть вивчати антибіоплівкові властивості нових речовин і розробляти потенційні лікарські засоби.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Шарова А. О., Гринчук Н. І., Дудікова Д. М., Недашківська В. В., Суворова З. С., Вринчану Н. О.
Заглавие : Антибактеріальна активність 4-(1-адамантил)-(1-амінобутил)бензолу відносно біоплівок S. aureus
Место публикации : Фармакологія та лікарська токсикологія. - Київ, 2018. - № 2. - С. 79-85 (Шифр ФУ18/2018/2)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-BACTERIAL AGENTS
СТАФИЛОКОКК ЗОЛОТИСТЫЙ -- STAPHYLOCOCCUS AUREUS
Аннотация: Утворення біоплівок бактеріями створює великі труднощі в медичній практиці, оскільки це значно підвищує стійкість мікроорганізмів до антибактеріальних і дезінфікуючих засобів, збільшує витрати на лікування пацієнта, зростає летальність від інфекційних ускладнень. Тому перспективним є пошук сполук, здатних впливати на біоплівку, на різні етапи її формування. Мета дослідження – встановити активність похідного адамантану АМ-166 відносно біоплівок Staphylococcus aureus 222 порівняно з антибактеріальними препаратами. Чутливість клінічного штаму S. aureus до дії сполуки АМ-166 і препаратів порівняння ципрофлоксацину, азитроміцину, гентаміцину та рифампіцину визначали методом серійних мікророзведень і диско-дифузійним методом й оцінювали за показником мінімальної інгібуючої концентрації (МІК) і зонами затримки росту мікроорганізмів. Здатність адамантанвмісної сполуки та препаратів порівняння порушувати плівкоутворення та впливати на сформовані золотистим стафілококом біоплівки досліджували методом сорбції генціанвіолету на її структурах з подальшою десорбцією в етиловий спирт. Проведені дослідження виявили в похідного адамантану АМ-166 виразну антибіоплівкову активність і здатність впливати на різні етапи формування біоплівок. Встановлено, що в концентрації 5,0 МІК сполука впливає на динаміку плівкоутворення на ранніх етапах її формування, ступінь інгібування в межах 7,4–27,3 %. Сполука АМ-166 здатна порушувати плівкоутворення та руйнувати сформовані біоплівки. У разі дії на сформовану 1-добову біоплівку сполука практично не поступається активності ципрофлоксацину та рифампіцину й переважає дію азитроміцину та гентаміцину. Відносно 2-добових біоплівок сполука виявляє переваги перед ципрофлоксацином, азитроміцином і гентаміцином. Сполука АМ-166 запобігає утворенню біоплівок золотистого стафілокока на поліуретанових катетерах і виявляє переваги перед ципрофлоксацином і азитроміцином. Отже, адамантанвмісна сполука АМ-166 може бути перспективною для створення на її основі лікарських засобів з антибіоплівковою активністю.
Найти похожие

6.

Заглавие журнала :Репродуктивная эндокринология -2020г.,N 6
Интересные статьи :
Krotik O. I. Epidemiology of sexually transmitted infections in Ukraine/ O. I. Krotik (стр.8-12)
Татарчук Т. Ф. Причини та наслідки дефіциту заліза без анемії в практиці гінеколога. Огляд літератури/ Т. Ф. Татарчук [та ін.] (стр.13-17)
"Від менархе до менопаузи" (стр.18-22)
Носенко О. М. Інозитоли в репродуктивній медицині. Огляд літератури/ О. М. Носенко, О. В. Новікова (стр.23-27)
Nosenko O. M. Inositols in reproductive medicine. Literature review/ O. M. Nosenko, O. V. Novikova (стр.28-34)
Samokhvalova O. O. External genital tumors in women: role of differentiation, localization and histological types for predicting long-term survival value/ O. O. Samokhvalova [et al.] (стр.35-37)
Бойчук О. Г. Особливості діагностики доброякісних пухлин яєчників під час вагітності/ О. Г. Бойчук, Д. Я. Гулій (стр.38-42)
Вринчану Н. О. Вплив дістрептази дістрепт на антибіоплівкову активність кліндаміцину відносно Staphylococcus SPP./ Н. О. Вринчану, Н. І. Гринчук, В. В. Самсонова (стр.43-46)
Тутченко Т. М. Маркери антибіотикорезистентності - необхідний інструмент багатьох клінічних напрямків/ Т. М. Тутченко [та ін.] (стр.49-56)
Чайківська Е. Ф. Особливості статусу вітаміну D у дівчаток пубертатного віку з неалкогольною жировою хворобою печінки та метаболічно нездоровим ожирінням/ Е. Ф. Чайківська [та ін.] (стр.57-62)
Заболотнов В. О. Від гострого панкреатиту до панкреонекрозу під час вагітності. Огляд літератури/ В. О. Заболотнов [та ін.] (стр.64-72)
Андрієць О. А. Асоціація генного поліморфізму з менорагіями, поєднаними з тиреоїдною патологією/ О. А. Андрієць, О. М. Юзько, Ю. В. Цисар (стр.73-74)
Andriets O. A. Association of gene polymorphism with menorrhagia combined with thyroid pathology/ O. A. Andriets, O. M. Yuzko, Y. V. Tsysar (стр.75-77)
Тутченко Т. Новини ТОП 5/ рубрику веде Т. Тутченко (стр.78-79)
Вплив синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) і ановуляторної неплідності на нервово-психічний розвиток (НПР) нащадків (стр.78)
Вплив антибіотиків на ефективність гормональної контрацепції - дані нового дослідження (стр.78)
Новий мета-аналіз ефективності гестагенів при загрозі мимовільного викидня (стр.79)
Новий антиандроген для місцевої терапії акне (стр.79)
Носенко О. М. Магній у профілактиці гестаційних ускладнень у жінок із вагітністю, індукованою в циклі ДРТ/ О. М. Носенко, Ф. О. Ханча (стр.80-87)
Комарасамі А. Спорадичний викидень і звичне невиношування вагітності/ А. Комарасамі, А. Дж. Девалл (стр.88-94)
Thalamati. Порівняльне дослідження комбінації міо-інозитолу та D-XIPO-інозитолу проти метформіну при лікуванні синдрому полікістозних яєчників у жінок із ожирінням та безпліддям/ Sujana Thalamati (стр.96-99)
Pinkerton J. V. Гормональна терапія для жінок у постменопаузі/ J. V. Pinkerton (стр.100-106)
На шляху до "Біохімічної класифікації" СПКЯ (стр.79)
Интересные статьи :
Найти похожие


7.

Заглавие журнала :Фармакологія та лікарська токсикологія -2021г. т.15,N 2
Интересные статьи :
Міщенко О. Я. Вплив сполук-лідерів за антиамнестичною активністю серед похідних 4-амінобутанової кислоти на функціональний стан центральної нервової системи та їхня антигіпоксична активність/ О. Я. Міщенко, Н. Ю. Палагіна (стр.75-81)
Гринчук Н. І. Антибіоплівкова дія ципрофлоксацину щодо Pseudomonas aeruginosa/ Н. І. Гринчук, І. О. Бойко, Н. О. Вринчану (стр.82-91)
Бурлака Б. С. Розробка моделей машинного навчання для in silico прогнозу проникності сполук крізь гематоенцефалічний бар’єр/ Б. С. Бурлака, І. Ф. Бєленічев (стр.92-98)
Бойцова Л. В. Дослідження токсикологічних властивостей нового ліпосомального засобу "Ліпохром"/ Л. В. Бойцова [та ін.] (стр.99-109)
Федосова Н. І. Оцінка гострої токсичності лектину B. subtilis IMB B-7724/ Н. І. Федосова [та ін.] (стр.110-116)
Залигіна Є. В. Актуальність дослідження фармакологічних властивостей фітобальзаму "Herbal park", до складу якого входить шавлія мускатна (Salvia sclarea L.)/ Є. В. Залигіна (стр.117-124)
Бондаренко Л. Б. Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей (по материалам Проекта INHAND (Международная гармонизация номенклатуры и диагностических критериев поражения крыс и мышей))/ подгот. Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвиенко (стр.125-135)
Світлій пам’яті професора, доктора медичних наук Надії Іванівни Шарикіної (стр.136-137)
Світлій пам’яті вченого - Тетяни Олексіївни Дев’яткіної (стр.138-139)
Интересные статьи :
Найти похожие


8.

Заглавие журнала :Репродуктивная эндокринология -2021г.,N 3
Интересные статьи :
Reznikov A. G. Estrogens and developing female brain: two sides of the coin/ A. G. Reznikov (стр.8-12)
Жабченко І. А. COVID-19: гендерні особливості перебігу, перинатальні впливи та можливі шляхи профілактики ускладнень/ І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, Н. В. Геревич (стр.14-24)
Beniuk V. O. Efficiency evaluation of the improved treatment and prevention complex in pregnant women after assisted reproductive technologies/ V. O. Beniuk [et al.] (стр.26-31)
Коровай С. В. Оптимізація моніторингу скоротливої діяльності матки та стану плода в жінок із загрозою передчасних пологів/ С. В. Коровай [та ін.] (стр.32-34)
Шурпяк С. О. Оцінка ефективності корекції дефіциту вітаміну D на етапі прегравідарної підготовки та під час вагітності засобом Девісол Стронг/ С. О. Шурпяк, В. І. Пирогова, М. Й. Малачинська (стр.35-38)
Лоскутова І. В. Нові аспекти в патогенезі невиношування вагітності в жінок із екстрагенітальною патологією/ І. В. Лоскутова, Р. Г. Бічевська, Н. Г. Корнієць (стр.40-44)
Міщенко В. П. Особливості перебігу постковідного періоду в породіллі. Клінічний випадок/ В. П. Міщенко [та ін.] (стр.46-50)
Татарчук Т. Ф. Комплексний підхід до лікування больового синдрому при аденоміозі/ Т. Ф. Татарчук [та ін.] (стр.53-60)
Григоренко А. М. Ендометріоз, гормональна терапія та онкологічні ризики/ А. М. Григоренко (стр.61-65)
Сумцов Д. Г. Проблеми діагностики первинного раку маткових труб під час і після операції/ Д. Г. Сумцов [та ін.] (стр.66-71)
Калугіна Л. В. Бактеріальний вагіноз. Сучасне бачення проблеми та її стан в Україні/ Л. В. Калугіна, Т. Ф. Татарчук, І. В. Шмулян (стр.72-77)
Манжалій Е. Г. Метаболічна регуляція в мітохондріях як перспективний шлях омолодження організму. Огляд літератури/ Е. Г. Манжалій [та ін.] (стр.78-82)
Бурка О. А. Сфери застосування сучасних автоматизованих методів визначення антимюллерового гормону. Огляд літератури/ О. А. Бурка [та ін.] (стр.85-91)
Суханова А. А. Альтернативні можливості лікування гернітоуринарних симптомів із застосуванням препаратів гіалуронової кислоти/ А. А. Суханова, В. В. Суменко, Р. Р. Ткачук (стр.92-100)
Tuchkina I. A. Clinical and diagnostic aspects of abnormal uterine bleeding in reproductive aged women with extragenital pathology/ I. A. Tuchkina [et al.] (стр.101-104)
Вринчану Н. О. Вплив дістрептази дістрепт на специфічну активність Флуконазолу щодо біоплівок Candida spp./ Н. О. Вринчану, Н. І. Гринчук, В. В. Самсонова (стр.105-108)
Бойко М. І. Ін’єкційні методи збільшення статевого члена. Огляд літератури/ М. І. Бойко, М. С. Ноцек (стр.110-115)
Rabenau M. Метаболічний зсув, індукований екстрактом CIMICIFUGA RACEMOSA, запобігає пошкодженню мітохондрій та окислювальній загибелі клітин/ M. Rabenau [et al.] (стр.116-126)
Рекомендації з діагностики та лікування серцево-судинних захворювань під час вагітності - 2018 (стр.127-148)
Интересные статьи :
Найти похожие


 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)