Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Гужвинська, С. О.$<.>)
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.

Заглавие журнала :Мікробіологічний журнал -2018г. т.80,N 1
Интересные статьи :
Гармашева І. Л. Стійкість до антибіотиків, декарбоксилазна та гемолітична активності ентерококів, ізольованих із традиційних кисломолочних продуктів/ І. Л. Гармашева, Н. К. Коваленко, Л. Т. Олещенко (стр.3-14)
Пирог Т. П. Интенсификация синтеза поверхностно-активных веществ Acinetobacter calcoaceticus IMВ В-7241 на отработанном подсолнечном масле/ Т. П. Пирог [и др.] (стр.15-26)
Дзюблюк Н. А. Вплив ліпополісахаридів Pantoea aggiomerans на активність протеаз Bacillus/ И. А. Дзюблюк, Л. Д. Варбанець, Т. В. Булигіна (стр.27-35)
Гужвинська С. О. Визначення антагоністичних та адгезивних властивостей лактобактерій та біфідобактерій/ С. О. Гужвинська, А. П. Палій (стр.36-44)
Драговоз І. В. Метаболіти гриба Сhaetomium cochliodes palliser з фітостимулювальною та протекторною активністю/ І. В. Драговоз, Є. П. Копилов, А. С. Йовенко (стр.45-56)
Vodianyk A. A. Biofilm formation, adhesion and motility of bacteria isolated from children with urinary tract infections/ A. A. Vodianyk [та ін.] ; А. А. Vodiauyk [et al.] (стр.57-66)
Явний М. І. Бактеріальна хвороба в’яза шорсткого Ulmus glabra huds. в насадженнях Київського Полісся України/ М. І. Явний, Н. В. Пузріна (стр.67-76)
Гринчук К. В. Діагностика вірусу некротичного пожовтіння жилок буряка, що циркулює в Україні/ К. В. Гринчук [та ін.] (стр.77-88)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гужвинська С. О., Палій А. П.
Заглавие : Визначення антагоністичних та адгезивних властивостей лактобактерій та біфідобактерій
Место публикации : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 1. - С. 36-44 (Шифр МУ14/2018/80/1)
MeSH-главная: ЛАКТОБАЦИЛЛЫ -- LACTOBACILLUS
БИФИДОБАКТЕРИИ -- BIFIDOBACTERIUM
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS
IN VITRO МЕТОДЫ -- IN VITRO TECHNIQUES
ЖИВОТНЫЕ -- ANIMALS
ПТИЦЫ -- BIRDS
Аннотация: Мета. Вивчити антагоністичні та адгезивні властивості штамів лактобактерій і біфідобактерій та відібрати перспективні мікроорганізми для виготовлення пробіотика для тварин та птиці. Методи. Об’єктом досліджень було 8 штамів лактобацил та 7 штамів біфідобактерій, які зберігаються у Національному науковому центрі «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини». Антагоністичну активність лактобактерій та біфідобактерій визначати за методом відстроченого антагонізму. Адгезивні властивості мікроорганізмів визначали in vitro з використанням еритроцитів барана. Активність кислотоутворення досліджували в знежиреному молоці через 14 годин культивування. Результати. З 15 досліджених штамів було відібрано штами Lactbacillus plantarum 7, L. plantarum 22, L. casei 27, L. plantarum 7-317, Bifidobacterium adolescentis 17-316 та В. adolescentis 3, які проявили найбільшу антагоністичну активність щодо умовно-патогенних мікроорганізмів: Escherichia соlі К 99, Staphylococcus epidermidis М, S. aureus 209, Salmonella dublin 12, Pseudomonas aeruginosa 34/2. Індекси адгезивності досліджуваних культур коливалися від 1,8 ± 0,5 до 6,7 ± 1,6. Активність кислотоутворення в молоці складала від 60° до 160 Т у лактобактерій і від 64 до 140 Т у штамів біфідобактерій. Висновки. В результаті послідовного відбору за антагоністичними і адгезивними властивостями відібрано штами L. plantarum 7, L. casei 27, L. plantarum 7-317, В. adolescentis 17 та В. adolescentis 17-316, які c перспективними для розробки на їх основі вітчизняного пробіотика для тварин та птиці.
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)