Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Коваленко, О. Г.$<.>)
Общее количество найденных документов : 13
Показаны документы с 1 по 13
1.

Заглавие журнала :Доповіді Національної академії наук України -2017г.,N 1
Интересные статьи :
Макаров В. Л. Точні розв’язки однієї спектральної задачі з диференціальним оператором Шрьодінгераз поліноміальним потенціалом у R2/ В. Л. Макаров (стр.3-9)
Gullyanskii V. Ya. Semilinear equations in a plane and quasiconformal mappings/ V. Ya. Gullyanskii, O. V. Nesmelova, V. I. Ryazanov (стр.10-16)
Prestin J. Approximation of 2π-periodic functions by Taylor-Abel-Poisson operators in the integral metric/ J. Prestin, V. V. Savchuk, A. L. Shidlich (стр.17-20)
Богаенко B. A. Численное моделирование дробно-дифференциальной динамики процесса фильтрационно-конвективной диффузии на основе параллельных алгоритмов для кластерных систем/ B. A. Богаенко, В. М. Булавацкий (стр.21-28)
Багно А. М. О дисперсии волн Лэмба в упругом слое, взаимодействующем с идеальным жидким полупространством/ А. М. Багно (стр.29-37)
Камінський А. О. Повільне зростання тріщини з ділянкою контакту/ А. О. Камінський, М. Ф. Селіванов (стр.38-43)
Загородній А. Г. Міграція квантової частинки ланцюжком з пастками: квантові виходи захоплення/ А. Г. Загородній, Л. М. Христофоров (стр.44-51)
Авраменко А. О. Застосування методу ґраток Больцмана до аналізу течії нанорідини в криволінійному каналі з радіальною нерівномірністю температури і концентрації наночастинок/ А. О. Авраменко [та ін.] (стр.52-59)
Козленко М. В. Сопоставление тектонических элементов земной коры с нефтегазоперспективными структурами в Каркинитском прогибе/ М. В. Козленко, Ю. В. Козленко (стр.60-65)
Матлай Л. М. Вапняковий нанопланктон з крейдових та кайнозойських відкладів північно-західної частини Кримського континентального схилу/ Л. М. Матлай (стр.66-73)
Тітов Ю. О. Діелектричні та електропровідні властивості сполук типу АII LnnBIIIn O3n+1II = Sr, Ва, Ln = La, Еu, ВIII = Sc, In, n = 1, 2) з шаруватою структурою/ Ю. О. Тітов [та ін.] (стр.74-81)
Шилін С. В. (Ізокумарин-З-іл)феноксіоцтові кислоти в синтезі амінокислотних похідних. Просторова будова та активність/ С. В. Шилін [та ін.] (стр.82-87)
Коваленко О. Г. Штучні глікан-гліколіпідні комплекси як антивірусні засоби та ефектори мікробних препаратів на основі ризобій/ О. Г. Коваленко [та ін.] (стр.88-96)
Рабченюк О. О. Фосфоліпідний склад окремих тканин коропа та іцуки за умов дії іонів Fe3+/ О. О. Рабченюк [та ін.] (стр.97-102)
Семенюта I. B. Молекулярний докінг похідних 1,3-оксазолу в активному центрі тубуліну/ I. B. Семенюта [та ін.] (стр.103-108)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кириченко А. М., Коваленко О. Г.
Заглавие : Звичайна мозаїка квасолі на Київщині: етіологія хвороби та ідентифікація збудника
Место публикации : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 4. - С. 96-107 (Шифр МУ14/2018/80/4)
MeSH-главная: РАСТЕНИЙ БОЛЕЗНИ -- PLANT DISEASES
ФАСОЛЬ -- PHASEOLUS
МОЗАИКИ ВИРУСЫ -- MOSAIC VIRUSES
ПОЛИМЕРАЗНАЯ ЦЕПНАЯ РЕАКЦИЯ С ОБРАТНОЙ ТРАНСКРИПТАЗОЙ -- REVERSE TRANSCRIPTASE POLYMERASE CHAIN REACTION
Аннотация: В роботі наведено результати обстежень посівів квасолі на ураження вірусами бобових у Київській області. Досліджено поширеність вірусного захворювання в культурі та на селекційних ділянках Phaseolus vulgaris L.; проведено ідентифікацію збудника захворювання – вірусу звичайної мозаїки квасолі (ВЗМК). Мета. Вивчити поширеність вірусних інфекцій на Київщині. Здійснити діагностику захворювання та ідентифікацію збудника. Дослідити коло рослин-хазяїв ВЗМК та реакцію рослин-індикаторів на інокуляцію виділеним вірусним ізолятом. Методи. Польові дослідження посівів, візуальна діагностика, біологічне тестування вірусу, імуноферментний аналіз (ІФА), полімеразна ланцюгова реакція зі зворотньою транскрипцією (ЗТ-ПЛР). Результати. При обстеженні посівів квасолі виявлено рослини з чіткими ознаками вірусного захворювання. У відібраних зразках ураженої квасолі методами ІФА та ЗТ-ПЛР встановлено наявність ВЗМК. Висновки. За реакцією рослин-індикаторів і характером симптомів у відповідь на штучну інокуляцію виділений ізолят віднесено до некротичних варіантів цього вірусу. Висунуто припущення, що досліджуваний ізолят може належати до А серотипу ВЗМК, а саме – вірусу звичайної некротичної мозаїки квасолі (ВЗНМК).
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кириченко А. М., Коваленко О. Г.
Заглавие : Основні стратегії інженерингу рослин, стійких до вірусів
Место публикации : Цитология и генетика. - К., 2018. - Том 52, N 3. - С. 61-71 (Шифр ЦУ1/2018/52/3)
MeSH-главная: РАСТЕНИЙ БОЛЕЗНИ -- PLANT DISEASES
ВИРУСНЫЕ БОЛЕЗНИ -- VIRUS DISEASES
УСТОЙЧИВОСТЬ К БОЛЕЗНЯМ -- DISEASE RESISTANCE
ГЕННАЯ ИНЖЕНЕРИЯ -- GENETIC ENGINEERING
Аннотация: Основними причинами значних збитків у сільському господарстві є вірусні захворювання рослин. Для боротьби з вірозами в основному застосовують різні епідеміологічні підходи, зокрема дотримання фітосанітарних нормативів, використання безвірусного садивного матеріалу, боротьбу з переносниками вірусних інфекцій та впровадження стійких чи толерантних до вірусів форм рослин. В останні роки зусилля науковців в усьому світі спрямовані на дослідження чинників природної та індукованої вірусостійкості рослин, а також на розробку та впровадження сортів, створених за допомогою біоінженерних технологій. Для розробки нових антивірусних стратегій необхідно глибоке розуміння молекулярних механізмів, що лежать в основі природної стійкості рослини до вірусних інфекцій. В огляді розглянуто методи генетичної модифікації та основні підходи, що використовуються в генетичній інженерії вірусостійких рослин
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коваленко О. Г., Кириченко А. М., Коваленко О. Ю.
Заглавие : Вірусінфікований калюс квасолі та його оздоровлення in vitro за дії ліпосомальних препаратів
Место публикации : Мікробіологічний журнал. - К., 2020. - Том 82, N 5. - С. 58-64 (Шифр МУ14/2020/82/5)
MeSH-главная: РАСТЕНИЙ БОЛЕЗНИ -- PLANT DISEASES
МОЗАИКИ ВИРУСЫ -- MOSAIC VIRUSES
РАСТЕНИЙ ЛИСТЬЯ -- PLANT LEAVES
ФАСОЛЬ -- PHASEOLUS
ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIVIRAL AGENTS
IN VITRO МЕТОДЫ -- IN VITRO TECHNIQUES
Аннотация: Метою даної роботи є розробка системи оздоровлення квасолі, ураженої вірусами жовтої (ВЖМК) та звичайної мозаїки квасолі (ВЗМК) за комбінування культури калюсу і ліпосомальних препаратів гліканів. Методи. Культивування експлантів і калюсних культур здійснювали в умовах in vitro за загальноприйнятими методами біотехнології рослин. Введення експлантів в культуру in vitro проводили у весняно-літній період. Наявність вірусної інфекції встановлювали за допомогою полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією. Для ідентифікації вірусів використовували вірус-специфічні праймери, які дозволяли ампліфікувати консервативні ділянки гена капсидного білка ВЖМК або ВЗМК. Результати. В результаті виконання роботи отримана та адаптована до випробування антивірусних засобів культура калюсу квасолі, інфікованої вірусом звичайної мозаїки квасолі. Показано, що в процесі тривалого культивування (10-12 тижнів) в присутності ліпосомального препарату, що містив глюкан Ganoderma adspersum (10-100 мг/л) відбувається елімінація вірусу з клітин, про що свідчить відсутність в калюсній тканині послідовності розміром 391 н.n, характерної для гена білка оболонки вірусу. Висновки. В калюсній тканині, отриманій з ВЗМК-інфікованої квасолі, культивованій на середовищі В-5 у присутності ліпосомального глікан-гліколіпідного комплексу (10-100 мг/л) відбувається повне пригнічення репродукції та поступова елімінація вірусу. Отримані дані можуть слугувати передумовою для розробки технології оздоровлення рослин від вірусних інфекцій з використанням калюсної культури та антивірусно-активних глікан-гліколіпідних комплексів на ліпосомальній основі.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коваленко О. Г., Поліщук О. М.
Заглавие : Вплив глюкуроноксиломанану Tremella mesenterica Riz. Fr. (Basidiomycota) на стійкість рослин до вірусу тютюнової мозаїки
Место публикации : Мікробіологічний журнал. - 2009. - Т. 71, № 1. - С. 50-56 (Шифр МУ14/2009/71/1)
Предметные рубрики: Полисахариды бактериальные
Табачной мозаики вирус
Растения-- иммунол
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коваленко О. Г.
Заглавие : Життєвий і творчий шлях - С.М. Московця (до 120-річчя від дня народження)
Место публикации : Мікробіологічний журнал. - К., 2020. - Том 82, N 2. - С. 82-84 (Шифр МУ14/2020/82/2)
MeSH-главная: МИКРОБИОЛОГИЯ -- MICROBIOLOGY
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коваленко О. Г., Кириченко А. М.
Заглавие : Локалізація ВТМ-інфекції і розвиток індукованої стійкості у NICOTIANA SANDERAE HORT., DATURA STRAMONIUM I. та DATURA METEL I.
Место публикации : Мікробіологічний журнал. - 2004. - Т. 66, № 4. - С. 43-47 (Шифр МУ14/2004/66/4)
Предметные рубрики: Табачной мозаики вирус-- метаб
Найти похожие

8.

Заглавие журнала :Мікробіологічний журнал -2004г. т.66,N 4
Интересные статьи :
Лащевский В. В. Определение видовой принадлежности штаммов рода LACTOBACILLUS с использованием RAPD-типирования/ В. В. Лащевский, Н. К. Коваленко (стр.3-12)
Варбанец Л. Д. Характеристика структурных компонентов липополисахаридов RAHNELLA AQUATILIS/ Л. Д. Варбанец, А. Н. Остапчук, С. И. Похил (стр.13-21)
Мацелюх Д. Я. Бактеріофаг BACILLUS POLYMY[A БС153-29/ Д. Я. Мацелюх, Л. М. Бурова (стр.22-27)
Лаврінчук В. Я. Деякі властивості надчутливого до ультрафіолету мутанта STREPTOMYCES GLOBISPORUS 1912 / В. Я. Лаврінчук, Б. П. Мацелюх, О. В. Тимчик (стр.28-33)
Самойленко В. А. pSTS4 - новый челночный вектор для цианобактерии PLECTONEMA BORYANUM CALU 465/ В. А. Самойленко [и др.] (стр.34-42)
Коваленко О. Г. Локалізація ВТМ-інфекції і розвиток індукованої стійкості у NICOTIANA SANDERAE HORT., DATURA STRAMONIUM I. та DATURA METEL I./ О. Г. Коваленко, А. М. Кириченко (стр.43-47)
Циганенко К. С. Антибіотичні властивості деяких видів роду ASPERGILLUS MICH/ К. С. Циганенко, О. М. Зайченко (стр.56-61)
Коваленко Н. К. Адгезия молочнокислых бактерий к эпителию различных полостей организма человека/ Н. К. Коваленко, В. С. Подгорский, С. А. Касумова (стр.62-68)
Войчук С. И. Влияние радиочастотного электромагнитного излучения на чувствительность дрожжей к фунгицидным антибиотикам/ С. И. Войчук, Е. Н. Громолова (стр.69-77)
Пуріш Л. М. Вплив інгібітора корозії на адгезію до сталі сульфатвідновлювальних бактерій та продукування ними екзополімерного комплексу/ Л. М. Пуріш [и др.] (стр.78-85)
Скрипаль І. Г. Класифікація молікутів/ І. Г. Скрипаль (стр.92-109)
Интересные статьи :
Найти похожие


9.

Заглавие журнала :Мікробіологічний журнал -2009г. т.71,N 1
Интересные статьи :
Романовская В. А. Уточнение видового статуса некоторых колекционных штаммов метанотрофов/ В. А. Романовская [и др.] (стр.3-7)
Левішко А. С. Очистка та фізико-хімічні властивості протеолітичного комплексу Bacillus sp/ А. С. Левішко [и др.] (стр.8-15)
Тугай Т.I. Вплив іонізуючого випромінювання низької інтенсивності на активність каталази та супероксиддисмутази Hormoconis Resinae/ Т. I. Тугай, Н. М. Жданова, O. I. Бузарова (стр.16-21)
Лущак О. В. Активація ферментів soxRS-регулону пероксидом водню у Escherichia colі/ О. В. Лущак, Т. В. Багнюкова, В. І. Лущак (стр.22-27)
Киприанова Е. А. Анализ связи между структурой и антибиотической активностью батумина/ Е. А. Киприанова, В. В. Клочко (стр.28-33)
Пирог Т. П. Дегидрогиназы, окисляющие этанол и ацетальдегид в Rhodococcus Erythropolis ЭК-1/ Т. П. Пирог, Ю. В. Корж, Т. А. Шевчук (стр.34-41)
Поліщук Л. В. Стабільність синтезу ендонуклеаз рестрикції II типу штамами стрептоміцетів при їх довготерміновому зберіганні/ Л. В. Поліщук, В. В. Лук’янчук, К. П. Мацелюх (стр.42-45)
Піляшенко-Повохатний А. І. Вплив іонів нікелю на фізіологічну та корозійну активність бактерій циклу сірки/ А. І. Піляшенко-Повохатний, М. О. Борецька (стр.46-49)
Коваленко О. Г. Вплив глюкуроноксиломанану Tremella mesenterica Riz. Fr. (Basidiomycota) на стійкість рослин до вірусу тютюнової мозаїки/ О. Г. Коваленко, О. М. Поліщук (стр.50-56)
Загородняя С. Д. Действие протефлазида на вирус Эпштейна-Барр/ С. Д. Загородняя [и др.] (стр.57-61)
Повниця О. Ю. Пригнічення репродукції аденовірусів у культурі клітин специфічними антитілами/ О. Ю. Повниця [и др.] (стр.62-69)
Іван Гаврилович Скрипаль (до 70-річчя від дня народження) (стр.70-72)
Интересные статьи :
Найти похожие


10.

Заглавие журнала :Мікробіологічний журнал -2018г. т.80,N 4
Интересные статьи :
Kryvtsova M. V. Antimicrobial activity of some essential oils on Candida genus clinical isolates/ M. V. Kryvtsova [et al.] (стр.3-12)
Пирог Т. П. Вплив умов культивування Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017 на властивості синтезованих поверхнево-активних речовин/ Т. П. Пирог [та ін.] (стр.13-27)
Броварская O. C. Влияние температуры выращивания Рseudomonas chlororaphis subsp. chlororaphis УКМ В-106 на состав и биологические свойства липополисахаридов/ О. С. Броварская, Л. Д. Варбанец (стр.28-40)
Пасічник Л. А. Серологічні особливості бактерій Pseudomonas syringae агроекосистем зернових культур/ Л. А. Пасічник, Л. М. Буценко (стр.41-54)
Харчук М. С. Связь подвижности волютиновых гранул Saccharomyces cerevisiae с экзополифосфатазной активностью в стрессовых условиях/ М. С. Харчук, Е. Н. Громозова (стр.55-68)
Ключевич М. М. Мікобіота зерна Рanicum miliaceum L. в Поліссі та Лісостепу України/ М. М. Ключевич, С. Г. Столяр (стр.69-77)
Tsyganenko K. S. The biological activity of Alternaria species/ K. S. Tsyganenko [et al.] (стр.78-87)
Melnichuk N. S. Impaired up-expression of oxidation genes by oligoribonucleotides at influenza a virus infection in vivo/ N. S. Melnichuk, S. L. Rybalko, Z. Yu. Tkachuk (стр.88-95)
Кириченко А. М. Звичайна мозаїка квасолі на Київщині: етіологія хвороби та ідентифікація збудника/ А. М. Кириченко, О. Г. Коваленко (стр.96-107)
Brozozowska A. Phytoplasmosis of bioenergy cultures/ A. Brozozowska [et al.] (стр.108-127)
Мацелюх Б. Наш інститут (до 90-річчя від дня заснування)/ Б. Мацелюх (стр.128)
Интересные статьи :
Найти похожие


11.

Заглавие журнала :Мікробіологічний журнал -2020г. т.82,N 2
Интересные статьи :
Voychuk S. I. The role of PPN1 and PPX1 polyphosphatases in the stress-induced changes of the polysaccharide composition of cell wall and extracellular matrix of Saccharomyces cerevisiae сells/ S. I. Voychuk, O. M. Gromozova (стр.3-13)
Авдіюк К. В. Кератинолітична активність антарктичних штамів бактерій/ K. B. Авдіюк [та ін.] (стр.14-21)
Курдиш І. К. Ростова та супероксиддисмутазна активність Azotobacter vinelandii ІМВ В-7076 за впливу наночасток природних мінералів та деяких катіонів/ І. К. Курдиш, А. Ю. Чоботарьов (стр.22-29)
Гуляєва Г. Б. Вплив Раntоеа agglomerans на стан і активність фотосинтетичного апарату зернових культур/ Г. Б. Гуляєва [та ін.] (стр.30-37)
Krutylo D. V. Phenotypic and genotypic properties of bradyrhizobia nodulating leguminous plants of the Glycine, Vigna and Lupinus Genera/ D. V. Krutylo (стр.38-50)
Борзова H. B. Глікозидазна та протеолітична активність мікроміцетів, виділених з Чорнобильської зони відчуження/ H. B. Борзова [та ін.] (стр.51-59)
Golembiovska S. L. Antagonistic action of 26UF7 and 35NG3 Streptomyces Species to Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis 10 2/ S. L. Golembiovska [et al.] (стр.60-66)
Пирог Т. П. Біосинтез поверхнево-активних речовин актинобактеріями роду Rhodococcus/ Т. П. Пирог [та ін.] (стр.67-81)
Коваленко О. Г. Життєвий і творчий шлях - С.М. Московця (до 120-річчя від дня народження)/ О. Г. Коваленко (стр.82-84)
Интересные статьи :
Найти похожие


12.

Заглавие журнала :Мікробіологічний журнал -2020г. т.82,N 5
Интересные статьи :
Varbanets L. D. Marine actinobacteria - producers of enzymes with α-L-rhamnosidase activity/ L. D. Varbanets, О. V. Gudzenko, V. A. Ivanytsia (стр.3-10)
Abdulina D. R. Specificity of lectins labeled with colloidal gold to the exopolymeric matrix carbohydrates of the sulfate-reducing bacteria biofilm formed on steel/ D. R. Abdulina, L. M. Purish, G. O. lutynska (стр.11-20)
Chuiko N. V. Antagonistic activity of Azotobacter vinelandii IMV B-7076 against phytopathogenic microorganisms/ N. V. Chuiko [et al.] (стр.21-29)
Громозова O. M. Інформаційна технологія оцінки кольорових зображень метахромазії волютинових гранул дріжджів Saccharomyces cerevisiae УКМ Y-517/ O. M. Громозова [та ін.] (стр.30-35)
Matselyukh B. P. Screening of soil Streptomycetes - producers of antibiotics against phytopathogenic bacteria/ В. Р. Matselyukh, S. L. Golembiovska, О. I. Bambura (стр.36-40)
Garbuzneak A. Changes in lipid composition of Streptomyces massasporeus CNMN-AC-06 biomass after long-term storage/ A. Garbuzneak [et al.] (стр.41-47)
Syrchin S. O. Total phenolic and flavonoid content, antioxidant activity of Talaromyces funiculosus strains/ S. O. Syrchin [et al.] (стр.48-57)
Коваленко О. Г. Вірусінфікований калюс квасолі та його оздоровлення in vitro за дії ліпосомальних препаратів/ О. Г. Коваленко, A. M. Кириченко, О. Ю. Коваленко (стр.58-64)
lanieva O. D. Halotolerant yeasts: biodiversity and potential application/ O. D. lanieva (стр.65-87)
Patyka T. I. Bacillus thuringiensis spp. іsraelensis and control of Aedes aegypti invasive mosquitoes’ species in ecosystems/ T. I. Patyka, M. V. Patyka (стр.88-97)
Интересные статьи :
Найти похожие


13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коваленко О. Г., Васильєв В. Н., Адамчук-Чала Н. І., Титова Л. В., Карпенко О. В.
Заглавие : Штучні глікан-гліколіпідні комплекси як антивірусні засоби та ефектори мікробних препаратів на основі ризобій
Параллельн. заглавия :Artificial glycan-glycolipid complexes as antiviral means and effectors of microbial formulations on the base of rhizobia
Место публикации : Доповіді Національної академії наук України. - 2017. - № 1. - С. 88-96 (Шифр ДУ11/2017/1)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-BACTERIAL AGENTS
ПОЛИСАХАРИДЫ -- POLYSACCHARIDES
ЛИПОСОМЫ -- LIPOSOMES
ЛИПИДНЫЕ МЕМБРАНЫ БИСЛОЙНЫЕ -- LIPID BILAYERS
Аннотация: Штучні глікан-гліколіпідні комплекси (ГГК), сформовані на основі глюкану з міцелію базидіального гриба Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk, позаклітинного глюкуроноксиломанану базидіального гриба Tremella mesenterica Ritz.: Fr., манану з клітин Candida maltosa та рамноліпіду Pseudomonas sp. PS-17 як допоміжного агента, а також фракції ГГК (ліпосоми і супернатант) проявляють інгібувальну активність проти вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ) в рослинах дурману (Datura stramonium (L.)) та тютюну (Nicotiana tabacum (L.)), надчутливих до нього. Передпосівна обробка насіння сої (Glycine max (L.) Merr.) ГГК та препаратом різобій сприяє зростанню стійкості рослин до ураження вірусними хворобами та відбиття листям характерного для хлорофілів спектра світла в польових умовах. Електронно-мікроскопічними дослідженнями в прикореневій зоні сої, обробленої ГГК, у фазі трьох справжніх листків виявлено структури типу ліпосом, що свідчить про збереження їх цілісності in situ та можливої участі в обмінних процесах у системі грунт— мікроорганізм—рослина. Бактеризація насіння, попередньо обробленого ГГК-3, культурою Bradyrhizobium japonicum УКМ В-6018, сприяє підвищенню урожаю сої в польових експериментах
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)