Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Ковальчук, П. В.$<.>)
Общее количество найденных документов : 8
Показаны документы с 1 по 8
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ковальчук П. В., Катілов О. В., Паненко С. О., Лайко Л. І.
Заглавие : Сучасні підходи до діагностики та лікування мігрені у дітей
Место публикации : Дитячий лікар. - 2018. - N 2. - С. 5-15 (Шифр ДУ23/2018/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: МИГРЕНОЗНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- MIGRAINE DISORDERS
ДЕТИ -- CHILD
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
БОЛЕЙ ИССЛЕДОВАНИЕ -- PAIN MEASUREMENT
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Аннотация: В українській медицині, а особливо в педіатричній практиці, доволі часто застосовується неправильний менеджмент головного болю. Діагнози «вегето-судинна дистонія» та «мігрень» спираються на Наказ МОЗ України від 17.08.2007 р. № 487. Проте ці діагностичні та лікувальні рекомендації не відповідають сучасній міжнародній практиці і вже не можуть використовуватися для надання якісної допомоги цим категоріям хворих. Лікування первинного головного болю, в тому числі мігрені, кидає виклик усій сучасній медицині, досі точаться контроверсії і продовжуються дослідження старих і нових препаратів та рекомендацій щодо способу життя. Епідеміологічних досліджень головного болю у дітей у межах України не проводилося, у світі, за різними джерелами, від 1,7% до 17,5% дітей страждають на мігрень або її еквівалентиУ світі активно працюють Міжнародна асоціація головного болю і місцеві спілки, зусиллями мультидисциплінарних команд відбуваються нові відкриття в патогенезі мігрені, розробляються нові методики лікування, які з часом стануть доступними в Україні. За комерційної доцільності та ініціативи форми назального порошку та лейкопластиру ерготів, триптанів та НПЗЗ (кеторолак) можуть бути зареєстровані в нашій країні найближчими роками. Вагус-стимулятор, який імплантується, вже використовується для лікування епілепсій у дітей в Україні (Харків), зовнішній вагус-стимулятор в Україні не зареєстрований, але може бути імпортований з-за кордону. Антагоністи рецептора, залежного від кальцитонінового гена пептиду, імовірно, будуть доступні у вигляді дослідницьких програм для дорослих у найближчий час на базі науково-дослідних закладів, визначення їх ефективності та безпечності у дітей – питання середньої перспективи
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ковальчук П. В., Катілов О. В., Паненко С. О.
Заглавие : Сучасні підходи до діагностики та лікування мігрені у дітей
Параллельн. заглавия :Modern approaches to diagnostics and treatment of migraine in children
Место публикации : Pain Medicine. Медицина Болю. - 2018. - Том 3, N 4. - С. 41-53 (Шифр МУ95/2018/3/4)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: МИГРЕНОЗНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- MIGRAINE DISORDERS
ДЕТИ -- CHILD
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ТЕРАПЕВТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА -- THERAPEUTICS
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ -- CLINICAL PROTOCOLS
Аннотация: У цій статті висвітлюються сучасні підходи до діагностики та лікування розповсюдженого і в той же час недооцінюваного захворювання. Неправильний менеджмент мігрені в Україні приховується за діагнозами “вегетосудинна дистонія” та “судинний головний біль”. Це велика проблема, яка має бути вирішена шляхом розповсюдження відповідної інформації серед лікарів. Наводяться: сучасна класифікація від Міжнародної асоціації головного болю, критерії діагнозу, важливий для практикуючого лікаря диференційний діагноз, стратегії дообстеження та лікування. Всі наведені дані відповідають гайдлайнам розвинутих країн з медициною, заснованою на доказах (США, Канада, Великобританія, Японія, Австралія, Нова Зеландія) з доповненнями відповідно до нових досліджень та затверджень методик лікування. Менеджмент мігрені є зараз напрямом, що активно розвивається, в якому за останні роки досягнуто значних змін (транскраніальна стимуляція мозку, стимуляція вагуса, моноклональні антитіла до рецепторів CGRP). З огляду на розповсюдженість захворювання, його вплив на якість життя та наявність опцій для полегшення стану, ця інформація є важливою для усіх фахівців, які працюють з дітьми, в особливості для сімейних лікарів, педіатрів, дитячих та дорослих неврологівThis article reviews modern approaches to diagnostics and treatment of a very common and simultaneously underestimated and often maltreated disorder in children. It is fallacious management of migraine masked behind the diagnoses such as autonomic vessel dysfunction and vascular headache here in Ukraine. This is a tremendous problem and it should be solved with appropriate information spread across the medical community. Up-to-date classification according to the International Headache Society, diagnostic criteria, differential diagnosis, investigation and treatment strategies are presented in the article. All supported data are com-pliant with guidelines of developed countries with evidence-based medicine (US, Canada, Great Britain, Japan, Australia, New Zealand) enhanced with new trials and approved methods. Migraine management is a rapidly evolving concept, where major changes were done during recent years (transcranial Deep Brain Stimulation, vagus stimulation, CGRP-receptor mono-clonal antibodies). Considering disorder incidence and its impact on life quality and the existence of options for alleviating symptoms, this information is important for physicians who work with children, especially for general practitioners, pediatrics, pediatric and adult neurologists
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Трет’яков М. С., Когет Т. О., Ковальчук П. В.
Заглавие : Експериментальне обгрунтування застосування антисептиків у комплексному лікуванні корости
Место публикации : Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2004. - Т. 8, № 2. - С. 472-473 (Шифр ВУ80/2004/8/2)
Предметные рубрики: Антибактериальные средства локальные-- тер прим
Чесотка-- животное-- лек тер
ВНМУ-Ковальчук В.П. (В.П.)
Найти похожие

4.

Заглавие журнала :Дитячий лікар -2018г.,N 2
Интересные статьи :
Ковальчук П. В. Сучасні підходи до діагностики та лікування мігрені у дітей/ П. В. Ковальчук [та ін.] (стр.5-15)
XX Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання педіатрії», присвячена пам’яті члена-кореспондента НАН України, НАМН України, професора В.М. Сідельникова (Сідельниковські читання) 19-21 вересня 2018 року, м. Харків (стр.15)
Матейко Г. Б. Захворювання, викликані Moraxella catarrhalis, та її роль у патології дітей/ Г. Б. Матейко, Н. В. Чуйко (стр.16-20)
ХIII Конгрес педіатрів України «Актуальні проблеми педіатрії» 9-11 жовтня 2018 року, м. Київ (стр.22)
Монтел – нова лікарська форма для лікування дітей молодшого віку із бронхіальною астмою та алергічним ринітом (стр.23-28)
Матейко Г. Б. Захворювання людей, зумовлене Bordetella bronchiseptica, – сучасна реальність/ Г. Б. Матейко, У. А. Глушко (стр.31-35)
Матейко Г. Б. Оптимізація патогенетичного лікування дітей із секреторними діареями/ Г. Б. Матейко, Т. В. Нестерова (стр.36-40)
Важливість лікування, сфокусованого на пацієнті, у дітей і підлітків із алергічним ринітом: як втілити рекомендації в практику (стр.42-47)
Сравнительная характеристика цетиризина, левоцетиризина и плацебо в лечении круглогодичного аллергического ринита у детей (стр.47)
Інфекційна діарея: як діагностувати і лікувати згідно з доказовими даними? (стр.48-60)
Молочні суміші для дітей молодшого віку. Реномендації Комітету з питань харчування ESPGHAN (стр.61-62)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Заглавие журнала :Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту -2004г. т.8,N 2
Интересные статьи :
Акчурин О. М. Функциональное состояние вегетативной нервной системы при негломерулярных нефропатиях у детей старшего школьного возраста/ О. М. Акчурин (стр.330)
Бондарчук О. Б. Профілактика гострої респіраторної вірусної (ГРВ) та герпетичної інфекції у дітей вітчизняним індуктором інтерферону/ О. Б. Бондарчук, О. М. Цирульник, Н. І. Авдєєв (стр.330-331)
Гришко О. В. Імунологічні особливості пієлонефриту дітей м. Вінниці в умовах екологічні сьогодення/ О. В. Гришко (стр.332)
Зелінська О. Д. Деякі показники скоротливої функції міокарду при гломерулонефриті у дітей/ О. Д. Зелінська (стр.333)
Дмитрієв Д. В. Досвід лікування гострої ниркової недостатності у новонароджених в умовах відділення інтенсивної терапії/ Д. В. Дмитрієв, Т. В. Бондаренко, К. Т. Берцун (стр.333)
Дудник В. М. Нефротоксичний вплив нестероїдних протизапальних препаратів при лікуванні дітей хворих на ювенільний ревматоїдний артрит/ В. М. Дудник [и др.] (стр.335)
Ізюмець О. І. Досвід практичного використання антигомотоксичних препаратів в комплексному лікуванні інфекції сечовивідної системи у дітей/ О. І. Ізюмець [и др.] (стр.336)
Каблукова О. К. Особливості перебігу інфекцій сечовивідних шляхів у дітей раннього віку/ О. К. Каблукова [и др.] (стр.337)
Каблукова О. К. Изменение клеточных мембран у детей с острым гломерулонефритом на фоне атопического дерматита/ О. К. Каблукова [и др.] (стр.338)
Каблукова Е. К. Особенности состояния мембран эритроцитов и антиоксидантной защиты у детей с острыми респираторными вирусными заболеваниями, осложненными нефропатиями/ Е. К. Каблукова (стр.339-340)
Кулик Я. М. Захворювання органів сечовидільної системи за даними педіатричного відділення ВОДКЛ/ Я. М. Кулик [и др.] (стр.340)
Кундін В. Ю. Вибір радіофармпрепаратів для сцинтиграфічних досліджень нирок у дітей/ В. Ю. Кундін (стр.340-341)
Палій І. Г. Раціональна антибактеріальна терапія мікробно-запальних захворювань нирок у підлітків/ І. Г. Палій (стр.341)
Пілюйко Н. В. Характеристика соматотипів і ерітроцитарних антигенів у дітей, що хворіють пієлонефритами/ Н. В. Пілюйко (стр.341-342)
Сінчук Н. І. Частота та характер інфекцій сечовивідних шляхів у дітей раннього віку/ Н. І. Сінчук [и др.] (стр.344)
Токарчук Н. І. Морфометричні особливості вилочкової залози дітей із патологією сечовидільної системи/ Н. І. Токарчук [и др.] (стр.345)
Уляницька О. А. Розвиток інфекції сечовивідної системи у новонароджених/ О. А. Уляницька [и др.] (стр.345-346)
Шангутова Л. А. Застосування Канефрону Н у лікуванні хронічного вторинного (дизметаболічного) пієлонефриту у дітей/ Л. А. Шангутова [и др.] (стр.346-347)
Токарчук Н. І. Функціональна активність тимусу у дітей раннього віку з патологією сечовидільної системи/ Н. І. Токарчук (стр.377-378)
Яблонь О. С. Особливості адаптації сечовидільної системи у новонароджених з дуже малою масою тіла/ О. С. Яблонь (стр.382-384)
Барило О. С. Лікування гнійних ран озоновим розчином з іонами срібла/ О. С. Барило (стр.397-399)
Грабік І. М. дослідження ефективності консервантів у складі інтраназальних лікарських форм/ І. М. Грабік, В. П. Ковальчук, В. П. Бобрук (стр.403-404)
Заболотний Д. І. Результати експериментального дослідження властивостей деконгестантного препарату з протимікробною дією ріносепт/ Д. І. Заболотний [и др.] (стр.419-421)
Заріцький О. М. Застосування антимікробних комбінацій на основі декаметоксину в до- і післяопераційному періоді у хворих на гіперплазію простати/ О. М. Заріцький, В. М. Мруг (стр.421-423)
Иванова С. А. Изменение эпидемиологии кандидоза и чувствительность изолятов к антимикотикам/ С. А. Иванова [и др.] (стр.423-425)
Ісакова Н. М. Особливості репарації гнійної рани у хворих на гнійно-запальні процеси щелепно-лицевої ділянки при проведенні антибіотикотерапії в комбінації з імуномодулятором/ Н. М. Ісакова, С. М. Шувалов (стр.425-427)
Мруг В. М. Особливості механізму біохімічної дії галогенвмісних синтетичних похідних фенолу на мікробну клітину/ В. М. Мруг, К. Ф. Мруг (стр.443-444)
Палій Г. Х. Мікробіологічна характеристика фторхінолонів та антисептиків/ Г. Х. Палій, В. М. Бойко (стр.445-448)
Палій І. Г. Антимікробний лікарський препарат Декасан: стратегія і тактика застосування для профілактики та лікування гнійно-запальних захворювань/ І. Г. Палій [и др.] (стр.449-452)
Палій Г. К. Характеристика знезаражуючих і лікувальних властивостей нового вітчизняного антисептичного препарату Горостен/ Г. К. Палій [и др.] (стр.452-455)
Саволюк С. І. Методи регіонарної антибактеріальної терапії в комплексному лікуванні хворих на гострий біліарний панкреатит/ С. І. Саволюк (стр.467-469)
Сорокоумова Л. К. Антимікробні властивості антисептичних крапель/ Л. К. Сорокоумова, Н. М. Шевчук (стр.469-471)
Трет’яков М. С. Експериментальне обгрунтування застосування антисептиків у комплексному лікуванні корости/ М. С. Трет’яков, Т. О. Когет, П. В. Ковальчук (стр.472-473)
Чеснокова А. А. Стерилизация медицинского инструментария декаметоксином/ А. А. Чеснокова, В. Г. Палий (стр.479-483)
Дзісь Н. П. Ефективність супозиторії Десептол при лікуванні кольпітів та ендоцервіцитів/ Н. П. Дзісь (стр.486-488)
Анфілова М. Р. Аспекти вікових особливостей клініки та перебігу псоріазу/ М. Р. Анфілова (стр.500-502)
Білик Н. М. Фактори ризику та деякі моменти етіопатогенезу передчасного відшарування плаценти/ Н. М. Білик (стр.502-504)
Дмитрієва К. Ю. Гальмування елімінації Напроксену та Диклофенаку у хворих з опіками. Зв’язок з ендогенною інтоксикацією та запальним синдромом/ К. Ю. Дмитрієва, В. І. Нагайчук (стр.504-508)
Жученко О. П. Застосування сучасних комплементарних (немедикаментозних) засобів профілактики та лікування гнійно-запальних ускладнень в післяопераційному періоді у хворих з ургентною хірургічною патологією/ О. П. Жученко (стр.508-510)
Масік Н. П. Поширеність та особливості клінічних проявів нейроциркуляторної дистонії у студентів старших курсів/ Н. П. Масік [и др.] (стр.510-512)
Пипа Л. В. Клініко-лабораторна діагностика вродженого токсоплазмозу/ Л. В. Пипа (стр.515-517)
Нюшко Т. Ю. Основні патогенетичні механізми розвитку артеріальної гіпертензії та сучасні підходи до лікування/ Т. Ю. Нюшко (стр.529-531)
Шувалов С. М. Засновник пластичної хірургії Ю. К.Шимановський/ С. М. Шувалов, А. О. Нагорнічевська (стр.531-532)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Заглавие журнала :Pain Medicine. Медицина Болю -2020г. т.5,N 4
Интересные статьи :
Гончар А. В. COVID-19 і головний біль/ А. В. Гончар, П. В. Ковальчук, О. В. Катілов (стр.4-7)
Mei-ping Qian. Effect of the duration of chronic low back pain on pain sensitivity of patients undergoing lumbar fusion surgery/ Qian Mei-ping [та ін.] (стр.8-15)
Лесной И. И. Влияние однократного применения габапентина перед хирургическим вмешательством в онкоурологии на интенсивность ранней послеоперационной боли/ И. И. Лесной, Л. В. Климчук (стр.16-21)
Dmytriiev D. V. Ultrasound-guided Quadratus Lumborum Block versus caudal block for postoperative analgesia in children undergoing acute appendicitis: a comparative study/ D. V. Dmytriiev [та ін.] (стр.23-29)
Ковальчук О. І. Татуювання та біль: погляд крізь наукову призму/ О. І. Ковальчук, О. В. Марчук, К. А. Педоренко (стр.30-35)
Гріжимальський Є. В. Сучасний підхід до знеболення пологів/ Є. В. Гріжимальський, А. Й. Гарга, Є. М. Суліменко (стр.36-42)
Глазов Е. А. Применение билатеральной блокады пространства разгибателя спины как компонента мультимодальной анальгезии в педиатрической практике: описание случая/ Е. А. Глазов (стр.45-47)
Интересные статьи :
Найти похожие


7.

Заглавие журнала :Pain Medicine. Медицина Болю -2018г. т.3,N 4
Интересные статьи :
Побережный В. И. Основы современной теории феномена “боль” с позиции системного подхода. Нейрофизиологические основы. Часть 1. Краткое представление ключевых субклеточных и клеточных структурных элементов центральной нервной системы/ В. И. Побережный [та ін.] (стр.6-40)
Ковальчук П. В. Сучасні підходи до діагностики та лікування мігрені у дітей/ П. В. Ковальчук, О. В. Катілов, С. О. Паненко (стр.41-53)
Илляшенко В. И. Пудендальная невралгия: диагностика и лечение/ В. И. Илляшенко (стр.54-57)
Калінчук О. О. Рефрактерна нейробластома, перемога над болем (клінічний випадок)/ О. О. Калінчук [та ін.] (стр.58-64)
Дмитрієв Д. В. Обгрунтування використання методу преемтив-анальгезії ацетамінофеном для періопераційного знеболення у дітей/ Д. В. Дмитрієв [та ін.] (стр.65-69)
Интересные статьи :
Найти похожие


8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гончар А. В., Ковальчук П. В., Катілов О. В.
Заглавие : COVID-19 і головний біль
Параллельн. заглавия :COVID-19 and headache
Место публикации : Pain Medicine. Медицина Болю. - 2020. - Том 5, N 4. - С. 4-7 (Шифр МУ95/2020/5/4)
Примечания : Бібліогр.: в кінці глав
MeSH-главная: CORONAVIRIDAE ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRIDAE INFECTIONS
ГОЛОВНАЯ БОЛЬ -- HEADACHE
Аннотация: Від початку пандемії COVID-19 учені всього світу інтенсивно працюють над вивченням цього захворювання та його взаємозв’язку з іншими патологічними станами. В даному огляді оцінюється специфічність головного болю у пацієнтів, які перенесли інфекцію COVID-19, в розрізі диференційного діагнозу. Зважаючи на подальше зростання кількості випадків захворювання, дана інформація стане в нагоді як лікарям, що працюють з такими пацієнтами, так і спеціалістам з головного болюSince the start of the COVID-19 pandemic scientists from all over the world have been working thoroughly to study this disease and its connections with other pathological conditions. In this review the specificity of headache in patients who had had COVID-19 infection in terms of differential diagnosis is estimated. Due to increasing amount of cases, this information will be extremely helpful for doctors who are managing such patient as well as for headache specialists
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)