Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Колеснік, О. О.$<.>)
Общее количество найденных документов : 62
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Заглавие журнала :Хірургія України -2017г.,N 1
Интересные статьи :
Бондаревський А. О. Клінічні практичні настанови медичної служби НАТО з ушкодження судин/ А. О. Бондаревський, Б. М. Коваль, В. М. Роговський (стр.11-17)
Король С. О. Статистична характеристика вогнепальних та мінно-вибухових поранень стегна, отриманих під час проведення антитерористичної операції/ С. О. Король, Б. В. Матвійчук, В. М. Коваленко (стр.18-22)
Малиновский А. В. Сравнение лапароскопической ненатяжной каркасной аллопластики облегченным сетчатым имплантатом гигантских грыж пищеводного отверстия диафрагмы: отдаленные результаты проспективного рандомизированного исследования/ А. В. Малиновский, В. В. Грубник (стр.23-29)
Мишалов В. Г. Симультанные лапароскопические вмешательства на органах брюшной полости у больных с ожирением при коррекции птоза передней брюшной стенки/ В. Г. Мишалов [и др.] (стр.30-34)
Лукашенко А. В. Біліарна декомпресія у хворих на рак підшлункової залози, ускладнений механічною жовтяницею/ А. В. Лукашенко, О. О. Колеснік, Н. С. Чорна (стр.37-45)
Опанасенко М. С. Хірургічні аспекти діагностики і лікування аспергільозу легень/ М. С. Опанасенко [и др.] (стр.46-53)
Савенков Ю. Ф. Повторные операции при послеоперационных осложнениях и рецидивах туберкулеза легких/ Ю. Ф. Савенков [и др.] (стр.54-60)
Мішалов В. Г. Ефективність ендовенозної лазерної коагуляції великої підшкірної вени залежно від її діаметра із застосуванням торцевого світловода/ В. Г. Мішалов [и др.] (стр.63-69)
Ничитайло М. Е. Эноксапарин в профилактике послеоперационных осложнений лапароскопической холецистэктомии/ М. Е. Ничитайло, И. И. Булик (стр.70-73)
Нагайчук В. І. Динаміка показників мікроциркуляції крові у хворих з надкритичними опіками при застосуванні розчину "Гекотон" у комплексній інфузійно-трансфузійній терапії/ В. І. Нагайчук (стр.74-78)
М’ясоєдов К. В. Застосування методу гідравлічної дезоблітерації просвіту артерій інфраінгвінального сегмента у хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок/ К. В. М’ясоєдов (стр.81-86)
Головко С. В. Фотоселективна вапоризація простати із застосуванням лазера Greenlight потужністю 120 Вт/ С. В. Головко, О. Ф. Савицький (стр.87-89)
Тупчий Н. А. Клинический случай спонтанного разрыва аневризмы селезеночной артерии в ранний послеродовой период/ Н. А. Тупчий (стр.90-93)
Клюзко І. В. Агенезія жовчного міхура (клінічний випадок0/ І. В. Клюзко [и др.] (стр.94-97)
Джума К. А. Вплив біомедичних імплантатів на навколишні тканини/ К. А. Джума [и др.] (стр.98-108)
Козинець Г. П. Сучасне визначення сепсису та септичного шоку у хворих з глибокими поширеними опіками/ Г. П. Козинець [и др.] (стр.109-117)
Геник С. М. Сучасний стан діагностики та лікування аневризм вісцеральних артерій/ С. М. Геник (стр.118-122)
Фомін П. Д. Ректор, міністр-реформатор, видатний учений і хірург/ П. Д. Фомін, П. А. Повч (стр.123-126)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. А., Шудрак А. А., Колеснік О. О.
Заглавие : Хірургія печінки при метастатичному колоректальному раку: зняття обмежень
Место публикации : Клінічна онкологія: науково-практичний журнал/ Національний інститут раку МОЗ України. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 58 (Шифр КУ41/2019/9/1)
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LIVER NEOPLASMS
КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLORECTAL NEOPLASMS
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS
ГЕПАТЭКТОМИЯ -- HEPATECTOMY
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ -- SURVIVAL ANALYSIS
Аннотация: Ефект ішемії-реперфузії (І/Р) в печінці найчастіше виникає при виконанні великих та розширених резекцій печінки, зокрема при оклюзії притоку крові маневром Прінгла (МП), тотальній оклюзії притоку та відтоку. Навіть за відсутності оклюзії портального притоку крові оксигенація печінки значно знижується під час мобілізації/ретракції органа та його підготовки до транссекції паренхіми, що призводить до додаткового пошкодження та загибелі гепатоцитів. Печінка з фіброзом, стеатозом в умовах токсичного пошкодження хіміотерапією є більш чутливою до пошкоджувального впливу І/Р. На тваринних моделях доведено, що пошкодження внаслідок МП та І/Р під час резекції печінки призводить до дисфункції гепатоцитів, підвищення рівня прозапальних цитокінів та матриксних металопротеїназ в оперованій печінці, в подальшому може стимулювати прогресування мікрометастазів карциноми метастатичного колоректального раку (мКРР). Об’єкт і методи. Дослідження передбачало проведення ретроспективного аналізу впливу методології виконання резекцій печінки на прогноз виживаності хворих мКРР. Проводився аналіз клінічних даних за останні 10 років з архіву історій хвороби та канцер-реєстру на базі Національного інституту раку. Результати. Медіана виживаності хворих становила 25,61±5,2 міс, 24,07±4,7 міс, 14,03±2,9 міс та 27,87±9,4 міс відповідно для груп А (ІОП+), В (ІОП–), В (ІОП+) та А (ІОП–) (р=0,03). Таким чином, хворі на мКРР, оперовані із застосуванням МП та з ішемією оперованої печінки в післяопераційний період, мали достовірно найгірший онкологічний прогноз. Висновки. Отримані власні результати свідчать про негативний вплив застосування МП на виживаність хворих на мКРР. Ішемія оперованої печінки може бути новим фактором онкологічного прогнозу та індикатором якості хірургічного лікування. Вважаємо за необхідне проаналізувати групу хворих на мКРР, що були оперовані із застосуванням модифікованого МП, а також вивчити проблему впливу патологічного ефекту І/Р на ініціацію пухлинного росту в умовах рандомізованого дослідження
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Васильєв О. В., Копецький В. І., Копчак К. В., Чевердюк Д. О., Дорожинський В. І., Квасівка О. О., Сікачов С. С., Колеснік О. О.
Заглавие : Хірургічне лікування пухлинної патології з ураженням магістральних судин малого тазу
Место публикации : Клінічна хірургія. - Київ, 2018. - Том 85, N 2. - С. 32-34 (Шифр КУ5/2018/85/2)
Примечания : Бібліогр.: с. 34
MeSH-главная: ТАЗОВЫХ ОРГАНОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PELVIC NEOPLASMS
НОВООБРАЗОВАНИЙ ИНВАЗИВНОСТЬ -- NEOPLASM INVASIVENESS
ПОДВЗДОШНАЯ АРТЕРИЯ -- ILIAC ARTERY
ПОДВЗДОШНАЯ ВЕНА -- ILIAC VEIN
СОСУДИСТЫЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- VASCULAR SURGICAL PROCEDURES
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ -- RECONSTRUCTIVE SURGICAL PROCEDURES
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ -- PERIOPERATIVE CARE
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
Аннотация: Проведено ретроспективний аналіз досвіду резекцій магістральних судин малого тазу. Висвітлено технічні аспекти втручань в залежності від типу резекції, варіанта реконструкції. Встановлено причини ускладнень, намітити шляхи їх попередження та лікування. За період з червня 2015 по квітень 2017 рр. проведено хірургічне лікування 31 хворого із злоякісними новоутвореннями малого тазу з інвазією магістральних судин. Виконано резекцію 41 судини. Резекцію та реконструкцію сегментів здухвинної вени виконано у 19 пацієнтів, сегментів здухвинної артерії - у 4, комбіновану артеріовенозну резекцію та реконструкцію - у 8. Ранні специфічні ускладнення виникли у 7 (22,5 %) хворих, пізні специфічні - у 3 (9,6 %). Найбільш частими неспецифічними ускладненнями були: інфекція області хірургічного втручання - 10 (32,2 %), неврологічний дефіцит кінцівки - 12 (38,7 %). Після операції протягом 30 діб померли 3 (9,6 %) пацієнти. Висновки: виконання резекційних оперативних втручань при пухлинах малого тазу з інвазією магістральних судин є відносно безпечною процедурою за умови виконання її в спеціалізованому відділенні
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лукашенко А. В., Колеснік О. О., Климнюк Г. І., Тіунова І. А.
Заглавие : Хірургічне лікування при пухлинах підшлункової залози в дітей
Место публикации : Клиническая онкология. - Киев, 2017. - N 1. - С. 6-10 (Шифр КУ41/2017/1)
Примечания : Библиогр.: с.9-10
MeSH-главная: ПОДЖЕЛУДОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PANCREATIC NEOPLASMS
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ -- MAGNETIC RESONANCE IMAGING
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Злоякісні новоутворення підшлункової залози (ПЗ) у дітей виникають рідко. Тактика лікування при пухлинах підшлункової залози (ППЗ) є невизначеною, оскільки більшість даних у публікаціях представлені окремими клінічними випадками. Метою нашого дослідження було оптимізувати лікування при ППЗ в дітей, виходячи з власного досвіду та даних світової літератури. Проведено аналіз результатів лікування при ППЗ в дітей в Національному інституті раку з 1990 по 2016 р. У цей період 17 пацієнтів віком до 18 років були прооперовані з приводу ППЗ. Радикальне (R0) хірургічне лікування проведено в 16 (94,2%) хворих. В 11 (64,7%) пацієнтів виконано дистальні резекції відповідно до локалізації пухлини в тілі або хвості ПЗ. Панкреатодуоденальну резекцію (ПДР) проведено в 4 (23,5%) хворих. Органозберігаючі операції виконано в 5 (31,3%) випадках: в 1 (6,2%) — енуклеацію пухлини в зоні хвоста ПЗ, у 2 (12,5%) — ПДР зі збереженням пілоруса, ще в 2 (12,5%) — дистальні резекції ПЗ зі збереженням селезінки. Не зареєстровано жодного випадку післяопераційної летальності. Післяопераційні ускладнення зафіксовано в 2 (12,5%) хворих, що потребувало додаткового лікування. Медіана післяопераційного спостереження становила 114 міс (16–292 міс), значних пізніх функціональних порушень в екзокринній та ендокринній функціях ПЗ не виявлено. На момент останнього спостереження всі хворі живі. ППЗ у дітей характеризуються більш сприятливим перебігом, ніж в дорослих. Хірургічний метод є пріоритетним в терапії при ППЗ у дітей. Оперативне лікування новоутворень ПЗ у дітей слід проводити у високоспеціалізованих центрах, що мають досвід виконання аналогічних операцій у дорослих
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Колеснік О. О., Бурлака А. А., Лукашенко А. В., Приймак В. В. , Жуков Ю. О. , Махмудов Д. Е. , Волк М. О. , Щепотін І. Б.
Заглавие : Фактори прогнозування тривалості життя хворих на метастатичний колоректальний рак за синхронного ураження печінки після хірургічного лікування
Место публикации : Клінічна хірургія. - 2015. - № 5. - С. 20-22 (Шифр КУ5/2015/5)
MeSH-главная: КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLORECTAL NEOPLASMS
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LIVER NEOPLASMS
КОЛОРЕКТАЛЬНАЯ ХИРУРГИЯ -- COLORECTAL SURGERY
ЖИЗНИ ОЖИДАЕМАЯ ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ -- LIFE EXPECTANCY
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Найти похожие

6.

Заглавие журнала :Український радіологічний журнал -2014г.,N 3
Интересные статьи :
Красносельский М. В. Шляхи модернізації дистанційної променевої терапії в Україні/ М. В. Красносельский [и др.] (стр.8-13)
Вороньжев І. О. Рентгенограметрична характеристика тяжкості перебігу пневмотораксу у дітей з екстремально малою масою тіла при використанні штучної вентиляції легень/ І. О. Вороньжев [и др.] (стр.15-20)
Гайсенюк Л. О. Кардіальні ризики у хворих на рак легень у динаміці проведення променевого лікування на лінійному прискорювачі/ Л. О. Гайсенюк, Г. В. Кулініч, А. С. Савченко (стр.21-26)
Шепотін І. Б. Комбіноване лікування хворих на рак нижньоампулярного відділу прямої кишки II—III стадій із застосуванням неоад’ювантної дрібнофракційної променевої терапії/ І. Б. Шепотін [и др.] (стр.27-33)
Сисун Л. А. Можливості транскраніальної допплерографії для оцінки цереброваскулярного резерву судин головного мозку (огляд літератури та власні дані)/ Л. А. Сисун (стр.34-37)
Кулініч Г. В. Серцево-судинні ускладнення при опромінюванні середостіння з приводу лімфопроліферативного захворювання: клінічний випадок/ Г. В. Кулініч [и др.] (стр.38-42)
Абдуллаев Р. Я. Вопросы преподавания специальности «Ультразвуковая диагностика» для врачей/ Р. Я. Абдуллаев [и др.] (стр.43-47)
Артамонова Н. О. Наукометричний аналіз засобів наукової комунікації з проблем медичних наслідків Чорнобильської аварії/ Н. О. Артамонова [и др.] (стр.48-52)
Матеріали V з’їзду українського товариства фахівців з ядерної медицини (стр.53-124)
Про науково-практичну конференцію Українського товариства радіаційних онкологів за участю міжнародних фахівців «Актуальні питання радіаційної онкології в Україні» (стр.126-128)
Интересные статьи :
Найти похожие


7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бурлака А. А., Палійчук А. В., Чуканов О. М., Шудрак А. А., Яцина О. І., Колеснік О. О.
Заглавие : Технічні аспекти виконання анатомічної розширеної резекції 2-го сегмента печінки із резекцією лівої печінкової вени: клінічний випадок
Место публикации : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 4. - С. 337-340 (Шифр ОУ3/2019/21/4)
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LIVER NEOPLASMS
Аннотация: Доведено ефективність паренхімозберігаючого підходу в хірургії печінки як профілактики гострої печінкової недостатності, синдрому малої печінки і водночас — онкологічної безпеки. Мета: демонстрація технічних аспектів виконання альтернативного хірургічного підходу — розширеної анатомічної резекції 2-го сегмента печінки із резекцією лівої печінкової вени (ЛПВ) та збереженням вени умбілікальної щілини. Об’єкт і методи: представлено власний досвід виконання нестандартизованого підходу резекції печінки у хворого з ізольованим метастатичним ураження 2-го сегмента печінки із судинною інвазією в проксимальні відділи ЛПВ. Результати: доступ передбачав виконання верхньосерединної лапаротомії протяжністю 12 см. Мобілізація печінки передбачала розсічення лівої тріангулярної, круглої та серповидної зв’язок. Транссекцію паренхіми виконували під контро­лем селективного маневру Прінгла (обмежували приплив крові до лівої частки за принципом: 20 хв — теплова ішемія, 5 хв — реперфузія), сумарна тривалість теплової ішемії становила 35 хв. Застосовуючи методику «crush-clamp», першим етапом виконали розсічення та лігування структур паренхіми печінки між анатомічною межею 2-го та 3-го сегментів зліва до рівня умбілікальної щілини. Під контролем іУЗД (інтраопераційне ультразвукове дослідження)-навігації завершили транссекцію, мобілізувавши атипово макропрепарат у межах паренхіми сегмента 4 sup. зі збереженням вени умбілікальної щілини. Завершили етап лігуванням гліссонової одиниці до 2-го сегмента та ЛПВ у ділянці його устя. Контроль ефективності венозного відтоку із 3-го сегмента виконали з допомогою іУЗД. Висновки: розширена резекція 2-го сегмента печінки із резекцією ЛПВ та збереженням вени умбілікальної щілини є ефективним альтернативним паренхімозберігаючим підходом при резекціях печінки
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Колеснік О. О., Бурлака А. А., Звірич В. В., Чуканов О. М., Гого-Абіте А.
Заглавие : Стратегія хірургічного лікування білобарного метастатичного ураження печінки при колоректальному раку
Место публикации : Онкология. - Київ, 2018. - Том 20, N 4. - С. 275-280 (Шифр ОУ3/2018/20/4)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLORECTAL NEOPLASMS
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LIVER NEOPLASMS
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ -- PERIOPERATIVE CARE
ГЕПАТЭКТОМИЯ -- HEPATECTOMY
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ -- SURVIVAL ANALYSIS
Аннотация: Новітні протоколи лікування та сучасна ефективна хіміотерапія дозволили значно розширити когорту хворих на колоректальний рак із метастатичним ураженням печінки (мКРР), яким можливо здійснити R0-резекцію печінки. За умов відсутності консенсусу діапазон показань до застосування хірургічних стратегій у хворих із білобарним метастатичним ураженням варіює в різних спеціалізованих хірургічних центрах. Мета: вивчити вплив паренхімозберігаючої стратегії хірургічного втручання на віддалені результати лікування хворих на мКРР. Об’єкт і методи: проведено ретроспективний аналіз результатів лікування 169 хворих на мКРР (pT1–4N0–2M0–1 рак ободової кишки і pT1–3N0–2M0–1 рак прямої кишки), які перебували на лікуванні в Національному інституті раку в період з 2011 по 2018 р. Результати: рівень загальної 5-річної кумулятивної виживаності хворих на мКРР із білобарним метастатичним ураженням печінки при застосуванні тактики одноетапної резекції печінки (e-OSH) становив 42%. Загальна 5-річна кумулятивна виживаність сягала 62 та 35% відповідно для пацієнтів із метахронним та синхронним статусом метастазування в печінку (р = 0,032). Висновки: одноетапні резекції печінки слід застосовувати при найменшій нагоді, оскільки видалення білобарних метастазів без потреби у попередніх складних судинних інтервенціях дозволяє забезпечити хороший прогноз. Паренхімозберігаючі резекції печінки дають можливість отримати задовільні онкологічні результати з мінімалізацією ризиків виникнення гострої печінкової недостатності в післяопераційний період
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кравець О. В., Колеснік О. О., Чернієнко В. В., Хлинін О. В.
Заглавие : Реконструктивно-відновні операції у хворих на місцево-поширений плоскоклітинний рак слизової оболонки дна ротової порожнини та щоки
Место публикации : Клінічна онкологія. - 2020. - Том 10, N 1/2. - С. 60-64 (Шифр КУ41/2020/10/1/2)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: РОТОВОЙ ПОЛОСТИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- MOUTH NEOPLASMS
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ -- RECONSTRUCTIVE SURGICAL PROCEDURES
Аннотация: Порівняти функціональний результат та якість життя хворих на місцево-поширений плоскоклітинний рак ротової порожнини при застосуванні різних реконструктивно-відновних методик для заміщення післяопераційних дефектів дна ротової порожнини та щоки. Матеріали і методи. Проведено порівняльний аналіз результатів оперативних втручань, виконаних 150 пацієнтам з місцево-поширеним плоскоклітинним раком слизової оболонки дна ротової порожнини та щоки. Типи дефектів після видалення первинної пухлини: поверхневий дефект дна ротової порожнини в 29 хворих, глибокий дефект дна ротової порожнини у 65, середній та великий дефекти слизової оболонки щоки — у 56 пацієнтів. Результати. У разі пластичного заміщення поверхневих дефектів дна ротової порожнини встановлено вірогідно (p=0,006) вищий функціональний результат за показником повноцінності дієти у групі хворих, яким було застосовано шкірно-м’язовий клапоть платизми порівняно з групою хворих, у яких було використано носогубний клапоть (75,7±13,4% та 60,8±9,0% відповідно) та за показником харчування на людях (p=0,04) у групі хворих, у яких було використано шкірно-м’язовий клапоть платизми порівняно з групою носогубного клаптя (80,4±14,5% та 68,8±11,3% відповідно). У разі пластичного заміщення глибоких дефектів дна ротової порожнини встановлено вірогідно (p0,001) вищий функціональний результат за показником повноцінності дієти у групі хворих, у яких було використано шкірно-м’язовий клапоть великого грудного м’яза порівняно з групою хворих, у яких було застосовано шкірно-м’язовий клапоть кивального м’яза (56,9±9,3% та 44±8,2% відповідно) та за показником харчування на людях (p
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Щепотін І. Б., Колеснік О. О., Бурлака А. А., Лукашенко А. В. , Приймак В. В.
Заглавие : Результати хірургічного лікування хворих з приводу метастатичного колоректального раку з синхронним ураженням печінки
Место публикации : Клінічна хірургія. - 2015. - № 4. - С. 23-27 (Шифр КУ5/2015/4)
MeSH-главная: КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLORECTAL NEOPLASMS
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LIVER NEOPLASMS
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS
Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)