Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Костенко, Є. І.$<.>)
Общее количество найденных документов : 5
Показаны документы с 1 по 5
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Костенко Є. І.
Заглавие : Стратегія комплексної оздоровчої дії при геморої. Сучасна лінійка багатокомпонентних продуктів
Параллельн. заглавия :The strategy of complex healing action for hemorrhoids. A modern line of multicomponent products
Место публикации : Український медичний часопис. - 2024. - № 2. - С. 67-71 (Шифр УУ13/2024/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ГЕМОРРОЙ -- HEMORRHOIDS
ДЕФЕКАЦИЯ -- DEFECATION
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНАЯ МОТОРИКА -- GASTROINTESTINAL MOTILITY
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- COMBINED MODALITY THERAPY
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Аннотация: Геморой займає провідне місце серед проктологічних захворювань і є причиною значного соціально-економічного тягаря в усьому світі [1]. Враховуючи те, що близько 70% дорослого населення хоча б раз у житті стикається тією чи іншою мірою з проявами геморою, його своєчасне виявлення та попередження прогресування мають величезне значення. Адже це захворювання прийнято відносити до категорії таких, із якими неприємно та навіть соромно звертатися до лікаря. Тому люди, які десятиліттями страждають від симптомів цієї патології, можуть врешті-решт вдаватися до інвазивного лікування, тим більше що останніми десятиріччями відмічають справжній бум нових, іноді революційних методик відповідних втручань. Основними проблемами при їх використанні є висока вартість, обмеження працездатності та більш- менш тривалий дискомфорт у післяопераційний період [2]. При цьому більшість національних та міжнародних настанов на перших стадіях захворювання рекомендують використовувати місцеве лікування та немедикаментозні заходи [2-4]. Враховуючи значну користь та мінімальні ризики, стратегія зміни способу життя, поруч зі створенням максимально комфортних умов та подолання неприємних відчуттів для вироблення нових корисних звичок, може вважатися найбільш адекватною на ранніх стадіях хворобиВ економічно розвинених країнах геморой займає провідне місце серед проктологічних захворювань [5]. Доведено, що характерні патоморфологічні зміни у прямій кишці відмічають у близько 40% людей обох статей, причому близько 4% також відчувають відповідні симптоми (ректальну кровотечу під час дефекації у поєднанні або без випадіння гемороїдальних вузлів, біль, свербіж та виділення слизу із заднього проходу) [6]. Пік захворюваності припадає на вік 45-65 років, при цьому розвиток симптоматики геморою до 20-річного віку є незвичним [7]. Вагітність пов'язана з підвищеним ризиком, причому наявність геморою в анамнезі до вагітності та збільшення росту новонародженого асоціювалися з вищим ризиком геморою
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Костенко Є. І.
Заглавие : Ефективний контроль симптомів з боку сечовивідних шляхів
Параллельн. заглавия :Effective control of urinary tract symptoms
Место публикации : Український медичний часопис. - 2023. - № 5. - С. 55-57 (Шифр УУ13/2023/5)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ГИПЕРПЛАЗИЯ -- PROSTATIC HYPERPLASIA
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ МУЖСКОЙ БОЛЕЗНИ -- MALE UROGENITAL DISEASES
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
Аннотация: Акція Movember або «Вусопад» проводиться щороку в листопаді. Цього місяця чоловіки в усьому світі відрощують вуса, щоб привернути увагу до проблеми раку передміхурової залози та яєчка. Небайдужі люди роблять пожертви на вивчення і боротьбу з онкопатологією та іншими чоловічими захворюваннями. Адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак передміхурової залози входить у п’ятірку хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі. В Україні захворюваність на рак передміхурової залози зростає (зокрема на 12,7% у 2021 р.) та є 2-ю за частотою захворюваності та смертності (після раку легені) онкопатологією у чоловіків [1]. Однак збільшення передміхурової залози з віком більше не вважають провідною причиною проблем із сечовипусканням. Тому Європейська асоціація урологів (European Association of Urology — EAU) у своїй новій настанові закликає розуміти нижні сечовивідні шляхи передусім як функціональну одиницю та віддавати належне багатофакторній етіології пов’язаних з нею проявів [2]. Так, саме симптоми з боку нижніх сечовивідних шляхів, а не доброякісна гіперплазія передміхурової залози як така, сьогодні привертають до себе найбільшу увагу експертів
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Костенко Є. І.
Заглавие : Альфа-ліпоєва кислота в лікуванні діабетичної нейропатії: від РКД до метааналізів та даних реальної клінічної практики
Параллельн. заглавия :Alpha-lipoic acid in the treatment of diabetic neuropathy: from RCTs to meta-analyses and data from real clinical practice
Место публикации : Український медичний часопис. - 2024. - № 2. - С. 89-93 (Шифр УУ13/2024/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ТИОКТОВАЯ КИСЛОТА -- THIOCTIC ACID
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕВРОПАТИИ -- DIABETIC NEUROPATHIES
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ КОНТРОЛИРУЕМЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- HISTORICALLY CONTROLLED STUDY
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ -- DRUG THERAPY, COMBINATION
МЕТА-АНАЛИЗ -- META-ANALYSIS
АЛГОРИТМЫ -- ALGORITHMS
Аннотация: Цією публікацією автор прагне привернути увагу до проблеми діабетичної нейропатії як недооціненої та навіть нех- туваної. Однією з причин цього є складність об'єктивізації цієї патології за допомогою додаткових методів досліджень. На відміну від неї, оцінка артеріальної гіпертензії, діабетичної нефропатії та навіть ретинопатії є рутинною практикою. З іншого боку, широке впровадження сучасної фармакотерапії нейропатичного болю почалося нещодавно. І, на жаль, воно часто є неефективним, особливо на пізніх стадіях. Ще менше уваги приділяють патогенетично орієнтованому лікуванню діабетичної нейропатії, частково через гіподіагностику. Між тим у фаховому середовищі зростає впевненість, що терапевтичні стратегії у веденні пацієнтів мають розгортатися поступово, навіть до дебюту захворювання. Причиною є накопичення даних щодо розвитку клінічних проявів діабетичної нейропатії ще на стадії переддіабету. Актуальність проблеми недостатнього лікування викликала активізацію дослідницької та експертної роботи. Так, останні 2 роки відзначилися цілою низкою нових доказових даних. Сподіваємося, вони стануть у нагоді практикуючим лікарямДіабетична нейропатія (ДН) є найпоширенішим ускладненням цукрового діабету (ЦД), найбільш розповсюдженим різновидом усіх видів нейропатії, а також основною причиною ампутацій нижніх кінцівок у невоєнний час [1]. Близько 20-30% пацієнтів з ДН страждають від нейропатичного болю (НБ), який часто є сильним, тривалим, і його важко лікувати та контролювати [2]. До того ж недавній метааналіз за участю 31 когорти показав, що у пацієнтів з діабетичною сенсомоторною полінейропатією (ДСМП) смертність майже вдвічі вища, ніж у пацієнтів без неї
Найти похожие

4.

Заглавие журнала :Український медичний часопис -2023г.,N 5
Интересные статьи :
Неміш І. Л. У фокусі уваги — печінкова енцефалопатія/ І. Л. Неміш (стр.5-8)
Кукуруза Г. Аналіз впливу на ВВП та державні фінанси захворюваності на рак передміхурової залози та якості його лікування в Україні/ Г. Кукуруза [та ін.] (стр.9-16)
Антагоністи CGRP при мігрені: від патофізіології до лікування (стр.17-22)
Можина Т. Л. Ібупрофен vs головний біль, або Протистояння гігантів у запитаннях та ілюстрованих відповідях/ Т. Л. Можина (стр.23-26)
Неміш І. Л. Сезонне підвищення ризику кардіоваскулярних подій — інфаркту міокарда та інсульту. Як запобігти?/ І. Л. Неміш (стр.29-31)
Полякова Д. С. Менеджмент післяопераційного болю. Роль і місце комбінації метамізолу та спазмолітиків/ Д. С. Полякова (стр.33-38)
Можина Т. Л. Ішемія без обструкції коронарних судин: положення Делфі-консенсусу щодо вибору антиангінального засобу/ Т. Л. Можина (стр.39-43)
Сартакова О. А. Ефективність вакцинації проти вірусу папіломи людини у людей різної статі та віку. Кого маємо вакцинувати та яку користь отримаємо?/ О. А. Сартакова (стр.45-48)
Можина Т. Л. Фітотерапія риносинуситу: у фокусі уваги природні ефірні олії/ Т. Л. Можина (стр.49-53)
Костенко Є. І. Ефективний контроль симптомів з боку сечовивідних шляхів/ Є. І. Костенко (стр.55-57)
Хаустова Е. А. Стрес та тривога: психосоматичний підхід до терапії/ Е. А. Хаустова, О. М. Авраменко (стр.59-62)
Полякова Д. С. Сьогодні — β-клітини, завтра — нирка: сучасне та майбутнє регенеративної медицини/ Д. С. Полякова (стр.63-67)
Матвєєва Л. Я. Обираючи оптимальний назальний деконгестант: крізь призму запитань, тверджень та аргументованих відповідей/ Л. Я. Матвєєва (стр.69-72)
Матвєєва Л. Я. Ефективність метформіну в нівелюванні цереброваскулярних ускладнень у хворих на цукровий діабет 2-го типу/ Л. Я. Матвєєва (стр.73-76)
Ступницька Г. Я. Застосування ферментних препаратів у лікуванні захворювань дихальних шляхів та COVID-19/ Г. Я. Ступницька (стр.79-81)
Полякова Д. С. Дефіцит вітамінів групи В як причина, а не наслідок/ Д. С. Полякова (стр.83-87)
Полякова Д. С. Місцеве лікування як спосіб вирішення проблеми у її зародку: Гепатромбін при поверхневому венозному тромбозі/ Д. С. Полякова (стр.89-91)
Зозуля І. С. Синкопальні стани в кардіоневрології (огляд літератури)/ І. С. Зозуля [та ін.] (стр.93-96)
Процайло М. Д. Дослідження питання неосифікованої фіброми кістки у дітей/ М. Д. Процайло [та ін.] (стр.97-101)
Кожина Г. М. Персоніфікована терапія депресивних розладів у жінок в період менопаузи/ Г. М. Кожина (стр.102-104)
Хаустова Е. А. Порівняльна оцінка протитривожної ефективності і переносимості фабомотизолу та фенібуту у пацієнтів із соматоформною вегетативною дисфункцією/ Е. А. Хаустова, Д. О. Ассонов (стр.106-112)
Незгода І. І. Оцінка ступеня тривожності у дітей із хронічними вірусними гепатитами В і С: діагностичні можливості шкали тривоги Гамільтона та особливості кроскультурної адаптації опитувальника Preschool Anxiety Scale/ І. І. Незгода, Я. М. Демчишин (стр.113-116)
Камінський А. А. Геморагічний інсульт: основні проблеми та шляхи їх вирішення/ А. А. Камінський (стр.117-120)
Фоміна Н. С. Мікрофлора сучасної бойової рани та її чутливість до антибіотиків — що нового? Частина ІІ/ Н. С. Фоміна [та ін.] (стр.121-123)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Заглавие журнала :Український медичний часопис -2024г.,N 2
Интересные статьи :
Ночвіна О. А. Дровеліс — новий контрацептив з єдиним природним селективним естетролом Е4 (NEST)/ О. А. Ночвіна (стр.5-10)
Неміш І. Л. Метаболічно-асоційована жирова хвороба печінки: чому слід враховувати рівень амонію навіть на початкових етапах/ І. Л. Неміш (стр.11-13)
Кравчун П. П. Сучасні підходи до подвійної антитромбоцитарної терапії у пацієнтів із високим серцево-судинним ризиком/ П. П. Кравчун, І. П. Дунаєва (стр.15-19)
Можина Т. Л. Вибір антиангінального засобу: ранолазин чи нікорандил? Пошук доказової відповіді/ Т. Л. Можина (стр.21-24)
Морєва Д. Ю. Моторні порушення жовчовивідних шляхів: причини, наслідки, прогноз і віддалений вплив/ Д. Ю. Морєва, О. А. Кононенко (стр.25-27)
Поляков Д. С. 10 запитань та відповідей про паліативну допомогу та знеболення пацієнтів онкологічного профілю в Україні/ Д. С. Поляков (стр.29-34)
Сартакова О. А. Деякі практичні аспекти застосування опіоїдних анальгетиків негайного та подовженого вивільнення при хронічному больовому синдромі/ О. А. Сартакова (стр.35-41)
Сартакова О. А. Індивідуалізований підхід до лікування стенокардії у жінок/ О. А. Сартакова (стр.42-47)
Танцура Л. М. Аутоімунні механізми розвитку епілепсії. Діагностика та лікування на сучасному етапі/ Л. М. Танцура (стр.49-55)
Радченко Г. Д. Діагностика та лікування артеріальної гіпертензії у людей похилого віку/ Г. Д. Радченко (стр.57-65)
Костенко Є. І. Стратегія комплексної оздоровчої дії при геморої. Сучасна лінійка багатокомпонентних продуктів/ Є. І. Костенко (стр.67-71)
Давидова І. В. Персоніфікована медицина: кому, коли і як?/ І. В. Давидова (стр.73-77)
Пацко В. В. Вакцинація як первинна профілактика пухлин, викликаних вірусом папіломи людини/ В. В. Пацко, О. В. Єфіменко, А. В. Лукашенко (стр.79-87)
Костенко Є. І. Альфа-ліпоєва кислота в лікуванні діабетичної нейропатії: від РКД до метааналізів та даних реальної клінічної практики/ Є. І. Костенко (стр.89-93)
Московко С. П. Сучасні та ефективні стратегії лікування гострого ішемічного інсульту едаравоном: огляд доказових даних/ С. П. Московко, Д. П. Погорілий, Ю. В. Власійчук (стр.95-99)
Ільченко С. І. Досвід інгаляційного використання гіпертонічного 3% розчину натрію хлориду у дітей в світовій практиці/ С. І. Ільченко (стр.101-103)
Сартакова О. А. Сучасні підходи до патогенетичного лікування пацієнтів із шкірними бородавками та гіперкератозами/ О. А. Сартакова (стр.105-109)
«Антибіотикотерапія та фітопрепарати»: результати дослідження (стр.111-116)
Орел М. Я. Клінічний випадок синдрому Клейне — Левіна: що робити?/ М. Я. Орел, Т. І. Ілляш (стр.117-119)
Вплив дапагліфлозину на смертність пацієнтів із серцевою недостатністю: результати об’єднаного аналізу даних досліджень DAPA-HF і DELIVER (стр.121-123)
Дельва М. Ю. Ефективність та безпека комплексу Інтеларія у пацієнтів з легкими когнітивними порушеннями судинного генезу/ М. Ю. Дельва [та ін.] (стр.125-129)
Довгань О. О. Ефективність комплексу Вертебра у пацієнтів із неспецифічним болем у спині (ускладненням остеохондрозу): рандомізоване контрольоване клінічне дослідження/ О. О. Довгань, Г. К. Кірдогло (стр.131-134)
Деркач К. Д. Комплексне хірургічне лікування рецидивних гриж живота, поєднаних з норицями передньої черевної стінки/ К. Д. Деркач, О. М. Коваль (стр.135-137)
Магомедов О. М. Зміни біохімічних показників крові у хворих на остеоартроз колінного суглоба IV стадії двох вікових груп/ О. М. Магомедов [та ін.] (стр.138-140)
Зозуля І. С. Провідні фактори ризику розвитку гострого порушення мозкового кровообігу/ І. С. Зозуля [та ін.] (стр.141-143)
Лесів М. І. Клініко-нейрофізіологічні паралелі когнітивних функцій у пацієнтів з гіпертонічною хворобою, поєднаною з гіпотиреозом. Корекція когнітивних розладів/ М. І. Лесів, Т. Д. Грицюк (стр.144-148)
Интересные статьи :
Найти похожие


 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)