Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Котельбан, А. В.$<.>)
Общее количество найденных документов : 19
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-19 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Котельбан А. В., Гринкевич Л. Г., Романюк Д. Г.
Заглавие : Чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Сучасний стан питання
Место публикации : Медицина сьогодні і завтра. - Х., 2019. - N 4. - С. 111-120 (Шифр МУ4/2019/4)
MeSH-главная: КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES
РОТОВАЯ ПОЛОСТЬ -- MOUTH
ЗУБНАЯ ЭМАЛЬ -- DENTAL ENAMEL
ЗУБА ДЕМИНЕРАЛИЗАЦИЯ -- TOOTH DEMINERALIZATION
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
МИКРОБНЫЕ АССОЦИАЦИИ -- MICROBIAL CONSORTIA
СЛЮНА -- SALIVA
СЛЮНООТДЕЛЕНИЕ -- SALIVATION
ФТОР -- FLUORINE
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: У огляді літератури надано сучасне уявлення науковців про чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Карієс є важливою соціальною проблемою дітей в усіх країнах світу. Поширеність цього захворювання у світі коливається від 25 до 72 %. У той час як, згідно з даними ВООЗ, у низці країн світу в останні десятиліття знижуються частота й інтенсивність карієсу в дітей, в Україні ці показники залишаються високими і мають тенденцію до підвищення. Карієс тимчасових зубів посідає десяте місце серед найпоширеніших у світі захворювань. Це багатофакторне, дієт-асоційоване стоматологічне захворювання, що проявляється вогнищами демінералізації. Етіологія і патогенез стоматологічної нозології добре вивчені й відомі. Незважаючи на це карієс часто супроводжується серйозними впливами на стан здоров’я дітей, а також їхніх сімей.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Митченок М. П., Муринюк Т. І., Котельбан А. В.
Заглавие : Ретенційна кіста малої слинної залози нижньої губи: клінічний випадок
Место публикации : Вісн. стоматології. - Одесса, 2020. - N 2. - С. 53-57 (Шифр ВУ15/2020/2)
MeSH-главная: СЛЮННЫХ ЖЕЛЕЗ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- SALIVARY GLAND NEOPLASMS
ЦИСТЭКТОМИЯ -- CYSTECTOMY
Аннотация: Отже, видалена ретенційна кіста малої слинної залози нижньої губи справа (цистектомія) з подальшим гістологічним дослідженням видаленого матеріалу. Під час спостереження за пацієнтом протягом 6 місяців рецидиву не відбулося
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котельбан А. В., Годованець О. І., Коваль Г. Д., Камишний О. М.
Заглавие : Особливості експресії мРНК ІЛ-1β, ІЛ-17A та ІЛ-10 епітелію ротової порожнини дітей, хворих на цукровий діабет
Место публикации : Міжнародний ендокринологічний журнал. - Донецьк, 2017. - Том 13, N 1. - С. 81-85 (Шифр МУ65/2017/13/1)
Примечания : Бібліогр.: с. 84-85
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1
ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА -- MOUTH MUCOSA
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
ИНТЕРЛЕЙКИН-1-БЕТА -- INTERLEUKIN-1BETA
ИНТЕРЛЕЙКИН-17 -- INTERLEUKIN-17
МИКРО-РНК -- MICRORNAS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Мета дослідження: вивчити показники цитокінового профілю в епітелії ротової порожнини дітей із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу з урахуванням наявних метаболічних порушень. Матеріали та методи. Обстежено 12-річних дітей, хворих на ЦД 1-го типу (30 осіб), а також 30 соматично здорових дітей з ознаками хронічного катарального гінгівіту. Також було сформовано групу порівняння (30 соматично та стоматологічно здорових дітей того ж віку). Установлено рівні показників мРНК ІЛ-1β, -10 та -17А епітелію ротової порожнини дітей з ознаками хронічного катарального гінгівіту за наявності ЦД. Результати. Проведене молекулярно-генетичне дослідження відносного рівня мРНК прозапальних цитокінів ІЛ-1β і -17А, протизапального ІЛ-10 в епітелії ротової порожнини дітей показало, що на тлі ЦД суттєво збільшені відносні рівні мРНК ІЛ-1β і -17А та низький рівень експресії мРНК ІЛ-10. Переважання рівня прозапальних цитокінів у букальному епітелії над рівнем протизапальних відображає дисбаланс у системі цитокінової регуляції в дітей І та ІІ груп. Висновки. Проведені дослідження мають велике значення для діагностики запальних процесів у тканинах пародонта і стану локального імунітету ротової порожнини, а також є підґрунтям для розробки лікувально-профілактичних програм для дітей, хворих на ЦД 1-го типу
Найти похожие

4.

Заглавие журнала :Медицина сьогодні і завтра -2019г.,N 4
Интересные статьи :
Колупаєв С. М. Інфрачервона спектроскопія в оцінюванні мінерального складу ниркових каменів/ С. М. Колупаєв, В. М. Лісовий, О. П. Березняк (стр.4-9)
Крилюк В. О. Вплив ішемії-реперфузії кінцівки на стан мінералізації за умови поєднаної абдоміно-скелетної травми та масивної крововтрати/ В. О. Крилюк, С. В. Гаріян (стр.10-17)
Личко В. С. Місце нейротрофічної терапії в концепції стимуляції вторинного ангіогенезу при гострій фокальній церебральній ішемії/ В. С. Личко (стр.18-26)
Павлович О. В. Кріоконсервування сперматозоїдів людини з проникаючими і непроникаючими кріопротекторами/ О. В. Павлович [та ін.] (стр.27-34)
Сідь Є. В. Розподіл генотипів поліморфізмів генів маркерів системної запальної відповіді у хворих зі STEMI/ Є. В. Сідь, О. В. Соловйов (стр.35-42)
Ярова С. П. Оптимізація виготовлення еластичних підкладок при знімному зубному протезуванні/ С. П. Ярова [та ін.] (стр.43-47)
Мартовицький Д. В. Вплив рівня інсуліноподібного фактора росту-І та ендостатину в сироватці крові на показники ліпідного профілю у хворих на гострий інфаркт міокарда й ожиріння/ Д. В. Мартовицький (стр.48-54)
Варешнюк О. В. Клініко-неврологічні особливості передчасно народжених дітей із гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС/ О. В. Варешнюк, В. В. В’юн (стр.55-60)
Волошина Н. П. Нейровизуализация как способ "заглянуть под клинический порог" нейродегенерации/ Н. П. Волошина [и др.] (стр.61-68)
Косенко К. А. Аналіз вираженості й варіативності психопатологічної симптоматики у структурі порушень психічного здоров’я в моряків далекого плавання залежно від випробовуваного ними рівня психосоціального стресу/ К. А. Косенко (стр.69-78)
Кривицький В. О. Аналіз особливостей міжособистісної взаємодії у хворих на хронічний простатит із різним станом подружньої задоволеності/ В. О. Кривицький (стр.79-86)
Кривоніс Т. Г. Почуття провини як фактор впливу на сімейне функціонування в родинах з онкологічним пацієнтом/ Т. Г. Кривоніс (стр.87-92)
Мисула Ю. І. Особливості змін у когнітивній сфері хворих із первинним епізодом біполярного афективного розладу/ Ю. І. Мисула (стр.93-100)
Стародубцева Ю. А. Клініко-патопсихологічна і психодіагностична специфіка розладів адаптації, коморбідних із комп’ютерною адикцією/ Ю. А. Стародубцева (стр.101-106)
Пуляєва І. С. Діагностика колатерального кровообігу під час реваскуляризації артерій головного мозку/ І. С. Пуляєва ; І. С. Пуляева (стр.107-110)
Годованець О. І. Чинники ризику розвитку захворювань твердих тканин зубів у дітей. Сучасний стан питання/ О. І. Годованець [та ін.] (стр.111-120)
Заболотная И. И. Усовершенствование методов диагностики, классификации микротрещин эмали зубов и способа оценки эффективности их лечения/ И. И. Заболотная (стр.121-126)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Заглавие журнала :Міжнародний ендокринологічний журнал -2017г. т.13,N 1
Интересные статьи :
Поворознюк В. В. Мінеральна щільність та якість кісткової тканини в чоловіків з ожирінням/ В. В. Поворознюк, А. С. Мусієнко (стр.14-22)
Перцева Н. О. Проявление инсулинорезистентности у пациентов, длительно страдающих сахарным диабетом 1-го типа, пути ее коррекции/ Н. О. Перцева, Е. Н. Марциник, Т. В. Чурсинова (стр.23-27)
Дунаєва І. П. Вплив нутрієнтної корекції на рівень адипонектину в циркуляції та фактори кардіоваскулярного ризику у хворих на цукровий діабет 2-го типу з неалкогольною жировою хворобою печінки/ І. П. Дунаєва (стр.28-36)
Синяченко Ю. О. Течение и эффективность лечения варикозной болезни вен нижних конечностей у больных сахарным диабетом/ Ю. О. Синяченко, Г. Е. Самойленко, О. В. Синяченко (стр.39-44)
Sircar D. Эффективность фебуксостата, применяемого с целью замедления снижения скорости клубочковой фильтрации, у пациентов с хронической болезнью почек и бессимптомной гиперурикемией/ D. Sircar [и др.] (стр.45-50)
Пашковська Н. В. Селен та автоімунні захворювання щитоподібної залози/ Н. В. Пашковська (стр.51-56)
Паньків В. І. Порушення вуглеводного обміну в клінічній практиці/ В. І. Паньків (стр.59-64)
Хижняк О. О. Лікування діабетичної полінейропатії/ О. О. Хижняк, М. Р. Микитюк, Ю. І. Караченцев (стр.65-69)
Сорокман Т. В. Морфофункціональний стан щитоподібної залози в дітей з уродженим гіпотиреозом/ Т. В. Сорокман [и др.] (стр.70-74)
Жердьова Н. М. Характеристика когнітивної сфери у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу зрілого віку залежно від наявності депресивних станів/ Н. М. Жердьова (стр.75-80)
Котельбан А. В. Особливості експресії мРНК ІЛ-1?, ІЛ-17A та ІЛ-10 епітелію ротової порожнини дітей, хворих на цукровий діабет/ А. В. Котельбан [и др.] (стр.81-85)
Шмига Т. В. Особливості фенотипування лімфоцитів у хворих з активованою рецидивуючою герпетичною інфекцією першого/другого типу та порушенням репродукції/ Т. В. Шмига, В. Ю. Гаєвська, В. Ю. Гаєвський (стр.86-90)
Урсул О. О. Особливості вуглеводного обміну у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень за коморбідного перебігу хронічного панкреатиту/ О. О. Урсул (стр.91-96)
Кравчун Н. О. Особливості змін рідинних секторів тіла при ожирінні, що виявлені вивченням його структури/ Н. О. Кравчун, К. В. Місюра (стр.97-103)
Букач О. П. Зміни ліпідного обміну у хворих на ревматоїдний артрит із супутньою артеріальною гіпертензією, абдомінальним ожирінням та цукровим діабетом типу 2 залежно від поліморфізму гена T-786C ендотеліальної оксиду азоту синтази/ О. П. Букач, О. І. Федів, Л. П. Сидорчук (стр.104-109)
Буряковская А. А. Сахарный диабет: роль генетических факторов в развитии заболевания/ А. А. Буряковская, А. С. Исаева (стр.110-119)
Коваленко О. Є. Хронічна ішемія мозку у хворих з артеріальною гіпертензією та гіпотиреозом/ О. Є. Коваленко, О. В. Литвин (стр.120-124)
Прудиус П. Г. Проблемні питання в підході до лікування вогнищевої патології щитоподібної залози/ П. Г. Прудиус, О. Є. Кузьмінська (стр.128-129)
Пам’яті Андрія Семеновича Єфімова, доктора медичних наук, професора, академіка НАН і НАМН України, заслуженого діяча науки і техніки України (стр.130-131)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котельбан А. В., Годованець О. І., Бурденюк І. П.
Заглавие : Спектор мікрофлори ротової порожнини дітей за умов хронічного катарального гінгівіту на тлі цукрового діабету
Место публикации : Вісник стоматології. - Одесса, 2017. - N 1. - С. 44-46 (Шифр ВУ15/2017/1)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА -- MOUTH MUCOSA
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Проведено мікробіологічне обстеження дітей, хворих на цукровий діабет I типу, та соматично здорових дітей віком 12 років. Представлено спектр мікробної флори в ротовій порожнині дітей із ознаками хронічного катарального гінгівіту за умов цукрового діабету. Доведено провідну роль резистентної облігатної анаеробної та аеробної мікрофлори у формуванні запального процесу в тканинах пародонта
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котельбан А. В.
Заглавие : Оцінка ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту в дітей за умов цукрового діабету
Параллельн. заглавия :Evaluation the effetiveness of the treatment chronic catarrhal gingivitis in children with diabetes mellitus
Место публикации : Клінічна стоматологія. - Тернопіль, 2017. - N 1. - С. 39-44 (Шифр КУ44/2017/1)
Предметные рубрики: Декасан
MeSH-главная: ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS
ДЕТИ -- CHILD
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ДЕТСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PEDIATRIC DENTISTRY
Аннотация: У дітей і підлітків від 30 до 80 % випадків діагностують хронічний катаральний гінгівіт. За умов відсутності надання своєчасної чи недостатньої лікувально-профілактичної допомоги можливий розвиток генералізованого пародонтиту. Важливим завданням є своєчасно виявити та патогенетично обґрунтувати методи лікування гінгівіту, його хронічних форм, особливо на тлі супутніх соматичних захворювань. Мета дослідження – оцінити в клінічних умовах ефективність застосування антисептика, пробіотика та імуномодулятора у комплексі лікування хронічного катарального гінгівіту в дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу. Матеріали і методи. Проведено обстеження та лікування 54 дітей віком 12 років, хворих на хронічний катаральний гінгівіт, за умов цукрового діабету 1 типу. В комплексі лікування застосовано антисептик «Декасан», пробіотик «БіоГая ПроДентіс» та імуностимулятор «Імупрет». Результати досліджень та їх обговорення. У 24 дітей (80,00 %) основної групи після проведеного лікування удосконаленим методом спостерігалася повна ліквідація запального процесу, в 6 дітей (20,00 %) виявлено поліпшення стану тканин пародонта. Відмічалося покращення рівня гігієни ротової порожнини у дітей та значне зниження індексів РМА та СРІТN, проби Шиллера–Писарєва. Через 3 та 6 місяців після лікування була позитивна динаміка стану тканин пародонта. Висновки. Аналіз отриманих клінічних даних відображає позитивну динаміку зміни показників стану тканин пародонта в дітей, хворих на хронічний катаральний гінгівіт, на тлі цукрового діабету, що підтверджує високу ефективність запропонованого нами лікувально-профілактичного комплексу
Найти похожие

8.

Заглавие журнала :Клінічна стоматологія -2020г.,N 4
Интересные статьи :
Астапенко О. О. Використання конструкцій із біодеградуючого матеріалу біоактивної дії у реконструктивно-відновній хірургії щелепно-лицевої ділянки/ О. О. Астапенко [та ін.] (стр.5-18)
Бродецький І. С. Клініко-генетичний та міжгенетичний кореляційний аналіз за експресією miR-29a у хворих на плеоморфні аденоми слинних залоз/ І. С. Бродецький (стр.19-26)
Варес Я. Е. Особливості конусно-променевої комп’ютерної томографії (КПКТ) дистальних відділів нижньої щелепи та можливості встановлення дентальних імплантатів «в обхід» нижнього альвеолярного нерва: огляд літератури та результати власного досвіду/ Я. Е. Варес [та ін.] (стр.27-38)
Гончарук-Хомин М. Ю. Значення параметра та особливості структури біоширини навколо дентальних імплантатів: ретроспективний аналіз даних/ М. Ю. Гончарук-Хомин [та ін.] (стр.39-48)
Древніцька Р. О. Вплив лікувальних заходів на клінічно-лабораторні показники пацієнтів із гінгівітом при різному перебігу запального процесу в яснах/ Р. О. Древніцька (стр.49-56)
Різник Ю. Б. Дисфункція ендотелію судин пародонта при генералізованому пародонтиті на тлі цукрового діабету 2 типу/ Ю. Б. Різник, С. С. Різник (стр.57-63)
Яров Ю. Ю. Сучасні принципи і засоби медикаментозного лікування при генералізованому пародонтиті (огляд літератури)/ Ю. Ю. Яров (стр.64-72)
Баліцька О. Ю. Особливості змін факторів гуморальної ланки адаптивного імунітету та цитокінового статусу в ротовій рідині хворих на хронічний пародонтит із цукровим діабетом 2 типу/ О. Ю. Баліцька, Ю. І. Бондаренко, Г. Г. Габор (стр.73-79)
Гороховський В. В. оцінка біофізичних параметрів пульпи зубів, букального епітелію та тканин пародонта у дітей із затримкою прорізування зубів/ В. В. Гороховський, О. В. Дєньга, Е. М. Дєньга (стр.80-85)
Годованець О. І. Оцінка стану стоматологічного здоров’я та якості життя дітей-дошкільнят за результатами анкетування батьків/ О. І. Годованець, А. В. Котельбан, П. В. Мороз (стр.86-92)
Каськова Л. Ф. Вплив лікувально-профілактичного комплексу на показники пероксидного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту ротової рідини дітей із хронічним катаральним гінгівітом/ Л. Ф. Каськова, В. А. Гончаренко (стр.93-100)
Sokurenko L. M. The more we know, the more we forget... (challenges of teaching dentistry faculty students for histology, cytology and embryology)/ L. M. Sokurenko [et al.] (стр.101-107)
Стойка Р. С. Рецензія на підручник «Гістологія. Цитологія. Ембріологія» для студентів стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів України/ Р. С. Стойка (стр.108-109)
Интересные статьи :
Найти похожие


9.

Заглавие журнала :Клінічна стоматологія -2017г.,N 1
Интересные статьи :
Кузняк Н. Б. Мікробіологічна характеристика та динаміка змін біоценозу тканин ясен у хворих на генералізований катаральний гінгівіт із хронічним та загостреним перебігом під впливом проведеної комплексної терапії/ Н. Б. Кузняк, А. А. Шостенко (стр.5-9)
Кузняк Н. Б. Особливості змін основних клінічних показників у хворих на хронічний генералізований пародонтит залежно від методів комплексної терапії/ Н. Б. Кузняк, І. І. Дроник (стр.10-13)
Кіцак Т. С. Стан стоматологічної захворюваності у провідників пасажирських вагонів Чернівецького вузла Львівської залізниці/ Т. С. Кіцак, Т. Б. Мандзюк
Лаврін О. Я. Стоматологічний статус осіб, схильних до регуляторного активного куріння/ О. Я. Лаврін, В. В. Щерба, І. Я. Криницька (стр.19-24)
Патерега Н. І. Перспективи застосування апротиніну в щелепно-лицевій хірургії та стоматології (огляд літератури)/ Н. І. Патерега ; Н. І. Патерга (стр.25-31)
Авдєєв О. В. Вплив лікувально-профілактичних заходів на показники ротової рідини та клінічний стан тканин пародонта у дітей 6-7 років, хворих на гінгівіт/ О. В. Авдєєв [и др.] (стр.32-38)
Котельбан А. В. Оцінка ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту в дітей за умов цукрового діабету/ А. В. Котельбан (стр.39-44)
Костура В. Л. Оцінка стоматологічного здоров’я у суб’єктивному визначенні дітей із надмірною масою тіла/ В. Л. Костура, Е. В. Безвушко (стр.45-52)
Интересные статьи :
Найти похожие


10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Годованець О. І., Котельбан А. В., Гринкевич Л. Г.
Заглавие : Поширеність та інтенсивність раннього дитячого карієсу в дітей Буковини
Параллельн. заглавия :Prevalence and intensity of early children's caries in children of Bukovina
Место публикации : Вісник стоматології. - 2021. - № 2. - С. 59-62 (Шифр ВУ15/2021/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ДЕТИ -- CHILD
КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES
ЗУБ МОЛОЧНЫЙ -- TOOTH, DECIDUOUS
ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ МЕДИЦИНА -- PREVENTIVE MEDICINE
Аннотация: Мета. Вивчити поширеність та інтенсивність раннього дитячого карієсу в дітей Буковини. Матеріали і методи. Було оглянуто 349 дітей віком від 1 до 3 років, які народилися та проживали у м. Чернівці
Найти похожие

 1-10    11-19 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)