Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Курділь, Н. В.$<.>)
Общее количество найденных документов : 62
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-62 
1.


    Шейман, Б. С.
    Сучасні тенденції формування вікової структури гострих отруєнь хімічної етіології в Україні [Текст] / Б. С. Шейман, Н. В. Курділь // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 5. - С. 253-254

Аннотация: Необхідність проведення аналізу причин та структури гострих отруєнь хімічної етіології в Україні обумовлена збільшенням кількості отруєнь серед населення за останні 15 років. Зокрема спостерігається тенденція до збільшення кількості гострих отруєнь серед дітей (від 0 до 18 років). Мета дослідження: проведення аналізу поширеності та структури гострих отруєнь хімічної етіології серед дорослого та дитячого населення в різних регіонах України. Матеріали та методи. Вивчено статистичні дані Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України, Головного бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України. У дослідженнях використовувалися загальноприйняті класифікації нозологічних форм за МКХ-10. Результати. На сьогодні загальний показник поширеності гострих отруєнь знаходиться в межах від 15 до 20 випадків (вип.) на 10 тис. населення. Гострі отруєння займають 15–20 % у структурі всіх невідкладних станів, що потребують госпіталізації до лікарень. Порівняльний аналіз гострих отруєнь серед інших класів захворювань виявив, що протягом останніх 15 років «травми та отруєння» стабільно перебували на п’ятому місті щодо захворюваності і на сьомому місці щодо показника поширеності серед усіх видів захворювань. Показник поширеності в групі «травми та отруєння» останніми роками становив в Україні 40,4–44,7 вип. на 10 000 населення, захворюваність — у межах 39,6–51,4 вип. на 10 000 населення. За останні 15 років частота виникнення гострих отруєнь зросла в групі дітей віком 0–14 років у середньому на 10,4 % (з 13,8 ± 0,05 вип. на 10 000 дитячого населення до 15,4 ± 0,1 вип. на 10 000 дитячого населення); серед дітей віком 0–4 роки — з 31,7 ± 0,1 вип. на 10 000 дитячого населення до 37,1 ± 0,2 вип. на 10 000 дитячого населення. Серед дітей віком 15–7 років частота гострих отруєнь становила 11,9 вип. на 10 000 населення відповідного віку. Серед дітей віком 15–17 років у 1,8–2,1 раза частіше реєструвалися випадки тяжкого перебігу гострого отруєння, ніж серед дітей віком до 14 років. Висновки. Поступове підвищення показників гострих отруєнь хімічної етіології в різних вікових групах за останні роки свідчить про високу інтенсивність факторів ризику для дорослого та дитячого населення та низьку ефективність існуючих заходів первинної профілактики. Таким чином, проблема зменшення частоти гострих отруєнь, особливо серед дитячого населення, є актуальним завданням профілактичної і клінічної медицини в Україні
Доп.точки доступа:
Курділь, Н. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Цивільно-правові аспекти дистанційного консультування у разі небезпечного хімічного інциденту: "закон доброго самаритянина" [Текст] / Н. В. Курділь [та ін.] // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 5. - С. 31-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ХИМИЧЕСКИ-ВЫЗВАННЫЕ РАССТРОЙСТВА -- SUBSTANCE-RELATED DISORDERS (диагностика, терапия)
ОТРАВЛЕНИЯ, ЦЕНТРЫ ПО КОНТРОЛЮ И ПРОФИЛАКТИКЕ -- POISON CONTROL CENTERS (законодательство и юриспруденция, использование)
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ -- EMERGENCY MEDICAL SERVICES (использование, методы)
ДИСТАНЦИОННЫЕ ТЕЛЕКОНСУЛЬТАЦИИ -- REMOTE CONSULTATION (использование, методы)
Аннотация: В Україні, за відсутності спеціалізованих токсикологічних центрів, консультативна допомога у разі хімічних інцидентів надається спеціалістами оперативно-диспетчерської служби центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Сьогодні в окремих країнах світу оперативно-диспетчерська служба використовує положення «закону доброго самаритянина». Мета дослідження — аналіз досвіду окремих країн у питаннях реєстрації телефонного повідомлення про небезпечний хімічний інцидент на основі «закону доброго самаритянина». Методи дослідження: контент-аналіз, порівняльний аналіз. Результати. На початку 2020 р. мережа консультативних токсикологічних центрів у світі була представлена 313 установами у 150 країнах світу. За останні 20 років у роботі центрів підвищується попит у телефонних консультаціях, інтернет-ресурсах, зокрема соціальних мережах, що містять інформацію про потенційні отрути (наркотики, алкоголь, ліки, пестициди, агрохімікати, вироби побутової хімії тощо). Важливим аспектом у комунікації між оператором і абонентом є цивільно-правова відповідальність за повідомлення про інцидент, що пов’язаний із дією небезпечних хімічних речовин (наркотичних, токсичних, вибухонебезпечних тощо), яка передбачена «законом доброго самаритянина». У статті продемонстровано дані про позитивні результати імплементації положень закону до роботи екстрених служб США та інших країн. Висновки. Юридичне закріп­лення принципів надання консультативної медичної допомоги за «законом доброго самаритянина» дозволяє в багатьох країнах світу щороку зберегти від передчасної смерті сотні життів, тому імплементація цих положень у законодавство України у сфері охорони здоров’я є актуальним питанням для профільного міністерства та професійних медичних асоціацій
Доп.точки доступа:
Курділь, Н. В.
Шейман, Б. С.
Іващенко, О. В.
Рогов, А. В.
Сафір, Т. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Устінова, Л. А.
    Удосконалення професійної підготовки військових токсикологів: хімічні засоби нелетальної дії [Текст] / Л. А. Устінова, О. А. Євдотьєв, Н. В. Курділь // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 5. - С. 252-253

Аннотация: Отруйні речовини несмертельної дії широко застосовуються у сучасних війнах, збройних конфліктах і в управлінні натовпом. Однак для них досі не існує достатньо ефективних засобів протихімічного захисту, антидотів, систем індикації й оповіщення. Мета дослідження: вивчення токсикологічних характеристик найбільш поширених військових і поліцейських засобів з метою розробки методичних матеріалів та впровадження їх у навчальний процес. Матеріали та методи. Проведений аналіз наукових джерел з питань розробки та особливостей застосування отруйних речовин несмертельної дії в Україні та інших країнах світу. Результати. Застосування спеціальних засобів, що містять токсичні речовини несмертельної дії, регламентуються ще з початку набуття незалежності України. На сьогодні в Україні ліцензується виробництво і продаж спеціальних засобів, заряджених речовинами подразнюючої та сльозоточивої дії, активної оборони та індивідуального захисту. До таких засобів відносяться: газові ручні гранати, патрони, балончики, а також патрони, забезпечені газовими гранатами, гранати та інші спецзасоби на основі природних капсаїциноїдів, ортохлорбензальмалононітрилу, морфоліду пералгонової кислоти і речовин-алгогенів. Основні принципи надання медичної допомоги складаються із симптоматичного лікування, специфічні антидоти відсутні. У встановленні діагнозу допомагає хімічна розвідка та ситуаційна діагностика. Слід зазначити, що лабораторна ідентифікація зазначених речовин є складним процесом, тому обставини виникнення уражених і клінічні прояви токсичного ураження мають переважну діагностичну цінність. Висновки. Постійне розширення спектра бойових отруйних речовин, що застосовуються в сучасних збройних конфліктах, обумовлює необхідність удосконалення існуючих методичних матеріалів, що використовуються в підготовці військових токсикологів
Доп.точки доступа:
Євдотьєв, О. А.
Курділь, Н. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.
Шифр: УУ16/2023/1
   Журнал

Український пульмонологічний журнал [Текст]. - Выходит ежеквартально
2023г. № 1
Содержание:
Фещенко, Ю. І. Ідіопатичний легеневий фіброз і прогресуючий легеневий фіброз у дорослих: адаптована клінічна настанова, заснована на доказах (проект) / Ю. І. Фещенко [та ін.]. - С.5-33. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Гаврисюк В. К., Горовенко Н. Г., Дзюблик О. Я., Перцева Т. О., Островський М. М., Басанець А. В., Биченко О. В., Дзюблик Я. О., Конопкіна Л. І., Кирєєва Т. В., Ліскіна І. В., Меренкова Є. О., Рудницька Н. Д., Страфун О. В., Толох О. С.
Гаврисюк, В. К. Карциноматоз легень: особливості клінічної та радіологічної семіотики / В. К. Гаврисюк [та ін.]. - С.34-41. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Биченко О. В., Страфун О. С., Мусієнко Н. М., Ліскіна І. В.
Фещенко, Ю. І. Історія вивчення емфіземи легень як нозологічної форми: огляд літератури / Ю. І. Фещенко [та ін.]. - С.42-48. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Полянська М. О., Коржов В. І., Ячник В. А., Опімах С. Г.
Проданчук, М. Г. Захворювання системи органів дихання від впливу хімічних забруднювачів повітря на території воєнних дій / М. Г. Проданчук, А. В. Басанець, Н. В. Курділь. - С.49-56. - Бібліогр.: в кінці ст.
Яковенко, О. К. Тяжкий COVID-19 в розрізі перших двох років пандемії / О. К. Яковенко, Л. М. Джуманюк, О. Г. Ханін. - С.57-65. - Бібліогр.: в кінці ст.
Лемко, О. І. Можливості галоаерозольтерапії як респіраторної реабілітації в корекції інсулінорезистентності у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень / О. І. Лемко, Н. В. Вантюх, Д. В. Решетар. - С.66-71. - Бібліогр.: в кінці ст.
Янко, Р. В. Гісто-морфологічні зміни тканини легень дорослих щурів після впливу різних видів аліментарної депривації / Р. В. Янко. - С.72-75. - Бібліогр.: в кінці ст.
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

5.
Шифр: УУ16/2022/30/1
   Журнал

Український пульмонологічний журнал [Текст]. - Выходит ежеквартально
2022г. Т. 30 № 1
Содержание:
Підтримка Європейського респіраторного товариства в умовах військової агресії Росії в Україні. - С.5
Зайков, С. В. Еволюція рекомендацій GINA. Практичні аспекти лікування пацієнтів з астмою через призму клінічних досліджень / С. В. Зайков, А. Є. Богомолов, Г. Л. Гуменюк. - С.6-14
Мостовой, Ю. М. Легеневі побічні дії кардіологічних препаратів / Ю. М. Мостовой, Т. Д. Данілевич. - С.15-24
Дзюблик, Я. О. Легеневий синдром "гарячої ванни" / Я. О. Дзюблик. - С.25-29
Басанець, А. В. Комп’ютерна томографічна денситометрія легень в алгоритмі діагностики інтерстиціальних захворювань легень, в тому числі професійної етіології та екологічно обумовлених / А. В. Басанець, Н. В. Курділь. - С.30-34
Журило, О. А. Нові фено-генотипічні технології в діагностиці туберкульозу / О. А. Журило, А. І. Барбова, Л. М. Сладкова. - С.35-46
Фещенко, Ю. І. Модифікація перебігу хронічного обструктивного захворювання легень: Міф чи нагальні реалії сьогодення? / Ю. І. Фещенко, М. М. Островський, І. В. Макойда. - С.47-51
Посилення уваги до хвороб органів дихання - на часі. - С.53-54
Пам’яті Бориса Васильовича Радіонова. - С.55-56
Чередник, Ю. А. Можливості технології секвенування нового покоління для визначення стійкості штамів M.TUBERCULOSIS до антимікобактеріальних препаратів / Ю. А. Чередник [та ін.]. - С.57-61
Другие авторы: Журило О. А., Барбова А. І., Павлова О. В.
Полуденко, Г. О. Ефективність лікування туберкульозу легень в залежності від генотипу CYP344 / Г. О. Полуденко [та ін.]. - С.62-66
Другие авторы: Антоненко П. Б., Рожковський Я. В., Антоненко К. О., Лобашова К. Г.
Имеются экземпляры в отделах:
Экз. 1 (свободен)

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

6.
Шифр: УУ13/2021/2
   Журнал

Український медичний часопис [Текст]. - Выходит раз в два месяца
2021г. № 2
Содержание:
Вороненко, Ю. В. На зламі подій: сторічна історія розвитку українського закладу медичної освіти / Ю. В. Вороненко. - С.3-7
Устінов, О. В. Атестацію лікарів відновлено / О. В. Устінов. - С.8-9
Надання допомоги при інсульті за Програмою медичних гарантій: виклики та досягнення. - С.10-11
Жарікова, Ю. В. Лікування ревматоїдного артриту - на межі ревматології та психіатрії / Ю. В. Жарікова. - С.13-15
Хиць, А. Р. Резистентність до протимікробних препаратів: світові виклики та проблемні питання пандемії COVID-19 / А. Р. Хиць. - С.16-20
Пасєчніков, С. П. Неантибактеріальне лікування неускладненого циститу / С. П. Пасєчніков. - С.21-25
Костинська, Н. Є. Профілактика дисфункціональних маткових кровотеч у пубертатний період / Н. Є. Костинська, Г. Б. Костинський. - С.26-27
Хиць, А. Р. Ефективність комплексу вітамінів групи В в терапії болю у спині / А. Р. Хиць. - С.29-32
Швець, О. В. Перспективні можливості запобігання появи та прогресуванню фіброзу печінки / О. В. Швець. - С.33-36
Скрипник, І. М. Антибіотикоасоційована діарея: роль пробіотиків у лікуванні та профілактиці / І. М. Скрипник, Н. П. Приходько. - С.37-41
Хиць, А. Р. Ефективність та безпека комбінованої терапії небівололом та розувастатином у пацієнтів із супутньою артеріальною гіпертензією та гіперліпідемією / А. Р. Хиць. - С.42-43
Лекомцева, Є. В. Сучасні погляди на патогенетичні механізми формування віддалених наслідків легкої закритої черепно-мозкової травми / Є. В. Лекомцева. - С.44-47
Ханюков, О. О. Фактори ризику та профілактика тромбозу у пацієнтів із COVID-19 / О. О. Ханюков [та ін.]. - С.48-53
Другие авторы: Сапожниченко Л. В., Калашникова О. С., Соміло О. В., Охотнік Є. О.
Скрипник, І. М. Профілактика кровотеч у хворих на гемофілію / І. М. Скрипник [та ін.]. - С.54-55
Другие авторы: Маслова Г. С., Гусаченко Ю. О., Лиманець Т. В.
Боришевська-Логін, О. А. Клінічний випадок тяжкої двобічної пневмонії, асоційованої з вірусною інфекцією SARS-CoV-2 / О. А. Боришевська-Логін [та ін.]. - С.56-57
Другие авторы: Агій В. І., Переста Ю. Ю., Акар С. Й., Логойда О. Л., Ганбаров Н. П.
Зозуля, І. С. Судинні неврологічні ускладнення у пацієнтів з COVID-19 / І. С. Зозуля, В. М. Мардзвік, М. В. Мардзвік. - С.59-63
Новікова, О. В. "Постковідний синдром": неврологічні прояви та лікування українським препаратом Когнум / О. В. Новікова. - С.65-67
Подгорна, Т. Г. Особливості епідеміології коронавірусної інфекції SARS-CoV-2 на рівні сімейної медицини / Т. Г. Подгорна [та ін.]. - С.68-70
Другие авторы: Бірюков В. С., Шаповалов О. Г., Кірпічова Н. Б.
Клигуненко, О. М. Вплив вагітності, ускладненої прееклампсією, на основні параметри центральної і периферичної гемодинаміки та показники об’ємів водних секторів організму / О. М. Клигуненко, О. О. Марзан. - С.71-73
Курділь, Н. В. Характеристика сучасної структури опіоїдів як причини гострих отруєнь (передозувань): у фокусі синтетичні опіоїди / Н. В. Курділь, О. В. Іващенко. - С.74-79
Kuznietsov, A. A. Prognostic value of serum concentration of matrix metaloproteinase-9 in patients in acute period of spontaneous supratentorial intracerebral hemorrhage / A. A. Kuznietsov. - С.80-83
Брич, В. В. Готовність фахівців із реабілітації до використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення безперервної реабілітаційної допомоги пацієнтам із травмами / В. В. Брич, Н. Ю. Ходаковська. - С.84-87
Гриб, В. А. Динаміка когнітивних функцій у хворих після ішемічного інсульту під впливом комплексу фізичної та медикаментозної реабілітації паретичної руки / В. А. Гриб [та ін.]. - С.88-91
Другие авторы: Герасимчук В. Р., Ува-Агбонікхена І. Ф., Ткачук Н. П., Дорошенко О. О., Геник С. І.
Скиба, В. В. Сучасні візуалізаційні технології у діагностиці первинних інтраабдомінальних ускладнень у хворих / В. В. Скиба [та ін.]. - С.92-96
Другие авторы: Рибальченко В. Ф., Іванько О. В., Дар Ясін А.
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

7.
Шифр: УУ13/2020/2/5
   Журнал

Український медичний часопис [Текст]. - Выходит раз в два месяца
2020г. Т. 2 № 5
Содержание:
Хиць, А. Українська кардіологічна школа імені М. Д. Стражеска "Діагностика та лікування серцево-судинних захворювань" / А. Хиць. - С.3-5
Туряниця, С. М. Клініко-епідеміологічні особливості спалаху дифтерії серед іноземних студентів Ужгородського національного університету / С. М. Туряниця, І. Ю. Пікіна. - С.6-7
Богомаз, В. М. Самооцінка лікарями досвіду дистанційного консультування пацієнтів / В. М. Богомаз, А. Д. Барзилович. - С.8-11
Ситнік, П. О. Сучасні підходи до етіопатогенезу, діагностики та лікування гнійно-запальних захворювань малого таза (огляд літератури) / П. О. Ситнік. - С.12-17
Кравчук, В. В. Особливості суб’єктивного оцінювання умов та характеру професійної діяльності військових льотчиків / В. В. Кравчук, Г. Ю. Пишнов. - С.18-20
Слонецький, В. І. Негативні передумови та прагматичні рішення щодо ургентної хірургії органів черевної порожнини / В. І. Слонецький [та ін.]. - С.21-23
Другие авторы: Тутченко М. І., Вербицька І. В., Коцюбенко В. О.
Іванько, О. В. Порівняльна ефективність застосування апаратно-контрольованої коагуляції та традиційного методу в оперативному лікуванні пацієнтів із гемороєм 3-ї та 4-ї стадії / О. В. Іванько [та ін.]. - С.24-26
Другие авторы: Скиба В. В., Аль-Ламі Саад Хамуд-Хассан, Гоман А. В., Лисиця В. В.
Кальниш, В. В. Вплив психотравмуючих чинників зовнішнього середовища на переживання комбатантів, служба яких проходила в умовах бойових дій / В. В. Кальниш, О. В. Мальцев. - С.27-30
Курділь, Н. В. Цивільно-правові аспекти дистанційного консультування у разі небезпечного хімічного інциденту: "закон доброго самаритянина" / Н. В. Курділь [та ін.]. - С.31-33
Другие авторы: Шейман Б. С., Іващенко О. В., Рогов А. В., Сафір Т. Ю.
Балашов, К. В. Концептуальна рамка психографічних досліджень у сфері профілактики неінфекційних захворювань / К. В. Балашов [та ін.]. - С.34-37
Другие авторы: Слабкий Г. О., Гульчий О. П., Захарова Н. М.
Марута, Н. О. Особливості суїцидальних намірів серед пацієнтів із когнітивними порушеннями при депресивних розладах / Н. О. Марута, С. О. Ярославцев. - С.38-43
Мурзіна, Е. О. Залежність показників біохімічного профілю дітей із псоріазом від тяжкості патологічного процесу / Е. О. Мурзіна. - С.44-48
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

8.
Шифр: УУ13/2018/2/2
   Журнал

Український медичний часопис [Текст]. - Выходит раз в два месяца
2018г. Т. 2 № 2
Содержание:
Осадчий, О. Серцева недостатність і коморбідність. Сучасний стан та перспективи лікування / О. Осадчий. - С.4-6
Мартишин, О. Невідкладна кардіологія в Україні та світі: гострі питання та фахові відповіді / О. Мартишин. - С.7-11
Ніколаєнко, В. Інфекційні захворювання у дітей: діагостика, лікування, профілактика / В. Ніколаєнко. - С.12-16
Устінов, О. Основні компоненти розбудови національної системи охорони здоров’я / О. Устінов. - С.17-19
Кравчун, П. Г. Застосування гіполіпідемічних засобів у пацієнтів з ішемічною хворобою серця та ожирінням залежно від поліморфізму Met235Thr-гена ангіотензиногена / П. Г. Кравчун, О. І. Кадикова. - С.20-22
Ошлянська, О. А. Особливості функціонування місцевого імунітету у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини / О. А. Ошлянська, В. М. Вовк. - С.23-26
Богмат, Л. Ф. Особливості порушень ліпідного спектра крові та компонентів системи згортання у дітей із коморбідними станами при системному червоному вовчаку / Л. Ф. Богмат [та ін.]. - С.27-30
Другие авторы: Шевченко Н. С., Бессонова І. М., Ніконова В. В.
Фіщенко, В. О. Обгрунтування диференційованого вибору методу лікування при хибних суглобах трубчастих кісток / В. О. Фіщенко [та ін.]. - С.31-34
Другие авторы: Килимнюк Л. О., Браніцький О. Ю., Боцул О. В.
Іващенко, О. В. Сучасні підходи до комплексної діагностики та лікування пацієнтів із комбінованими отруєннями метадоном в умовах спеціалізованого токсикологічного центру / О. В. Іващенко [та ін.]. - С.34-37
Другие авторы: Андрющенко В. В., Богомол А. Г., Калиш М. М., Курділь Н. В.
Петюніна, О. В. Біомаркер ST2 при серцево-судинній патології / О. В. Петюніна, М. П. Копиця, І. Р. Вишневська. - С.38-41
Прибила, О. В. Облитерирующий атеросклероз артерий нижних конечностей - неоцененная опасность при сахарном диабете / О. В. Прибила, О. В. Зинич, Г. А. Мелуа. - С.42-45
Скиба, В. В. Випадок успішного лікування гострого мезентеріального тромбозу у пацієнтки старечого віку на фоні тяжкої супутньої патології / В. В. Скиба [та ін.]. - С.46-48
Другие авторы: Мартиненко А. В., Бондар С. Є., Бабенко С. М., Рябошапка Д. В.
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

9.
Шифр: УУ13/2017/3
   Журнал

Український медичний часопис [Текст]. - Выходит раз в два месяца
2017г. № 3
Содержание:
Снєгірьов, П. Пульс НАМН України: підсумки року та плани на майбутнє, поповнення лав елітарного легіону та активація молодої зміни / Снєгірьов П. . - С.4-12
Гузій, О. Проблема первинного вродженого імунодефіциту в Україні потребує термінового вирішення / О. Гузій. - С.13-15
Колесник, М. Гипоменструальный синдром у девочек-подростков: патогенез, профилактика, отдаленные последствия / М. Колесник. - С.16-19
Снєгірьов, П. Столична медицина: вчора, сьогодні, завтра /спеціальний нарис-есей/ / Снєгірьов П. - С.20-31
Колесник, М. Институт микробиологии и иммунологии имени И. И. Мечникова отпраздновал 130-летие / М. Колесник. - С.32-33
Ніколаєнко, В. Спадкові, метаболічні та вроджені захворювання печінки в дитячому віці: питання діагности, консервативного та оперативного лікування / В. Ніколаєнко. - С.34-39
Мартишин, О. Туберозний склероз: рідкісне захворювання, яке потребує особливої уваги / О. Мартишин. - С.39-40
Снєгірьов, П. Обрії сучасних інновацій в акушерстві та гінекології / П. Снєгірьов. - С.41-45
Стасенко, Т. Впровадження сучасного європейського досвіду лікування захворювань нервової системи / Т. Стасенко. - С.46-48
Стасенко, Т. Україна - Швеція: наука ніколи не зупиняється! / Т. Стасенко. - С.49-50
Мартишин, О. Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні / О. Мартишин. - С.51-53
Снєгірьов, П. ХОЗЛ у дзеркалі GOLD-2017: Від науково-технологічних інновацій до практично-лікувальних можливостей / Снєгірьов П. . - С.54-59
Гузій, О. Кращі практики сімейної медицини з перших вуст. Зарубіжний досвід / О. Гузій. - С.60-65
Устінов, О. Кинути курити легко: запрацював професійний сервіс для допомоги курцям / О. Устінов. - С.66
Стасенко, Т. Епілепсія: сучасна експертна думка щодо лікування та діагностики / Т. Стасенко. - С.67-69
Колесник, М. Современные возможости лечения в детской гастроэнтерологии и нутрициологии / М. Колесник. - С.69-73
Осадчий, О. Малоінвазивні втручання - основний тренд розвитку світової урології / О. Осадчий. - С.74-77
Снєгірьов, П. Безпека як сенс медицини / П. Снєгірьов. - С.78-85
Колесник, М. Биоэтика и биобезопасность: мультидисциплинарные аспекты / М. Колесник. - С.86-89
Палій, І. Г. Стандарти діагностики та лікування кислотозалежних і Helicobacter pylori-асоційованих захворювань / І. Г. Палій. - С.90-97
Иванов, Д. Д. Нефрология "под микроскопом". Гиперкалиемия и заболевания почек / Д. Д. Иванов. - С.98-100
Урсодезоксихолевая кислота: возможности применения в лечении хронических заболеваний печени. - С.101-104
Березин, А. Е. Современные подходы к комбинированной антигипертензивной терапии: фокус на пациентов различного кардиоваскулярного риска / А. Е. Березин. - С.105-110
Березин, А. Е. Современная стратегия неотложной медицинской помощи при гипертоническом кризе / А. Е. Березин. - С.111-118
Безшейко, В. Г. Боль в нижней части спины и ишиас: обзор диагностических мероприятий и фармакотерапия / В. Г. Безшейко. - С.119-122
Колесник, Т. В. Место бетаксолола в лечении сердечно-сосудистых заболеваний / Т. В. Колесник. - С.123-127
Зозуля, І. С. Гострі отруєння алкоголем у дорослих, алкогольна кома: практичні рекомендації на догоспітальному етапі / І. С. Зозуля [и др.]. - С.128-131
Другие авторы: Курділь Н. В., Падалка В. М., Іващенко О. В.
Возіанов, С. О. Сучасний підхід до діагностики кіст нирок / С. О. Возіанов [и др.]. - С.132-135
Другие авторы: Бойко А. І., Шматюк Т. І., Купрін Д. І.
Потяженко, М. М. Сучасні методи лікування STEMI у хворої старечого віку / М. М. Потяженко [и др.]. - С.136-140
Другие авторы: Вакуленко К. Є., Люлька Н. О., Дубровінська Т. В., Остапчук Ю. А.
Біляєва, О. О. Особливості видового складу збудників гнійно-запальних захворювань м’яких тканин / О. О. Біляєва [и др.]. - С.140-142
Другие авторы: Кароль І. В., Філоненко Г. В., Крижевський Є. Є.
Мороз, Г. З. Поширеність тривожних та депресивних розладів у військових лікарів / Г. З. Мороз [и др.]. - С.143-145
Другие авторы: Седченко І. В., Ткачук І. М., Мосур С. В.
Матяш, Л. А. Синдром избыточного бактериального роста в тонком кишечнике у пациентов с гастроэзофагеальной рфлюксной болезнью, синдромом раздраженного кишечника и при их сочетании / Л. А. Матяш. - С.146-149
Бицадзе, А. Г. Создание прогностческой модели индивидуального риска послеоперационой летальности у больных острым инфарктом миокарда при экстренной коронарной реваскуляризации / А. Г. Бицадзе. - С.150-152
Дзісь, І. Є. Прогностичне значення маркерів системного запалення для перебігу негоджкінських лімфом та хронічної лімфоцитарної лейкемії / І. Є. Дзісь [и др.]. - С.153-156
Другие авторы: Томашевська О. Я., Дзісь Є. І., Даниш О. Й.
Марунчин, Н. А. Клініко-лабораторна оцінка ефективності аморфного нанокремнезему у хворих на цукровий діабет 2-го типу з неалкогольною жировою хворобою печінки / Н. А. Марунчин. - С.157-160
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

10.


   
    Токсичні синдроми при гострих отруєннях умовно їстівними та отруйними грибами [Текст] / Н. В. Курділь [та ін.] // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 111-119. - Бібліогр.: с.117


MeSH-главная:
ГРИБАМИ ОТРАВЛЕНИЕ -- MUSHROOM POISONING (диагностика, эпидемиология)
ПРИЗНАКИ И СИМПТОМЫ -- PROLAPSE
Доп.точки доступа:
Курділь, Н. В.
Падалка, В. М.
Іващенко, О. В.
Луценко, О. Г.
Богомол, А. Г.
Струк, В. Ф.
Андрющенко, В. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


   
    Токсикологія кумаринів: огляд літератури й аналіз випадку отруєння похідними 4-гідроксикумарину / С. О. Маркова [та ін.] // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 5. - С. 13-22. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
РОДЕНТИЦИДЫ -- RODENTICIDES (отравления, токсичность)
4-ГИДРОКСИКУМАРИНЫ -- 4-HYDROXYCOUMARINS (отравления, токсичность)
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ГЕМОРРАГИИ -- HEMORRHAGE (диагностика, этиология)
НОСОВОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ -- EPISTAXIS (кровь, лекарственная терапия, этиология)
ВИТАМИН K -- VITAMIN K (терапевтическое применение)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Аннотация: Широкое применение антикоагулянтных родентицидов на основе кумаринов в большинстве стран мира и в Украине определяет регулярное возникновение случаев отравлений среди населения. Цель — ознакомление практических врачей с биологическими и токсическими эффектами производных 4-гидроксикумарина на примере отдельного клинического наблюдения. Материалы и методы. Проведен анализ современных источников научной информации за последние 20 лет, посвященных исследованию биологических и токсических эффектов кумаринов. Рассмотрен клинический случай отравления производными 4-гидроксикумарина у женщины 40 лет, проходившей лечение на базе токсикологического отделения больницы скорой медицинской помощи г. Николаева. Применены следующие методы: аналитический, системного и сравнительного анализа. Результаты. Пациентка Д., 40 лет, доставлена в ургентном порядке в лор-отделение городской больницы № 4 г. Николаева с носовым кровотечением в июне 2018 года. После осмотра врачом пациентка была госпитализирована, назначена гемостатическая, антибактериальная терапия и выполнена передняя тампонада носовых ходов. Через двое суток на фоне прогрессирующей коагулопатии (протромбиновый индекс (ПТИ) 5 %; международное нормализованное соотношение (INR) 10) пациентка была переведена в реанимационное отделение, где начато усиленное введение гемостатических препаратов (витамин К 20 мг 3–4 раза в сутки), антибиотиков, кристаллоидов, донорской одногруппной плазмы. На 4-е сутки с момента поступления в больницу выяснилось, что пациентка Д. страдает шизофренией и, по словам матери, вероятно, приняла неизвестную дозу крысиного яда на основе производных 4-гидроксикумарина. В реанимационном отделении пациентка находилась в течение 14 дней и после стабилизации состояния была переведена в токсикологическое отделение больницы скорой медицинской помощи г. Николаева, где продолжила лечение и реабилитацию еще в течение 25 суток, после чего была переведена в психиатрическую больницу. Выводы. Проблема острых отравлений производными 4-гидроксикумарина остается актуальной в клинической практике. Использование антидота (витамина К) дает положительный результат при своевременном обращении пациента за медицинской помощью. Биологическими маркерами токсического процесса являются показатели INR, ПТИ, число тромбоцитов, а также другие показатели, характеризующие систему свертывания крови. Следует помнить, что тяжелая коагулопатия с развитием внутренних кровотечений затрудняет диагностику острого отравления антикоагулянтами и нередко является причиной, по которой хирургические осложнения в виде кровотечения трактуются как основное заболевание
Доп.точки доступа:
Маркова, С. О.
Курділь, Н. В.
Зінов’єва, М. Л.
Студзинська, Я. В.
Ващенко, Л. К.
Пісоченко, К. В.
Зацаринська, О. Ш.
Прийма, Т. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

12.


   
    Сучасний стан системи медичного захисту військовослужбовців Збройних сил України в умовах радіаційно-ядерних загроз та тероризму [Текст] / С. О. Моргун [та ін.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 7. - С. 83-87. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ТЕРРОРИЗМ -- TERRORISM
ОРУЖИЕ МАССОВОГО ПОРАЖЕНИЯ -- WEAPONS OF MASS DESTRUCTION
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL
РАДИАЦИОННАЯ ЗАЩИТА -- RADIATION PROTECTION
ТОКСИКОЛОГИЯ -- TOXICOLOGY
ХИМИЧЕСКАЯ БЕЗОПАСНОСТЬ -- CHEMICAL SAFETY
Аннотация: Сьогодні в Україні склалася вкрай нестабільна ситуація в сфері хімічної, ядерної та радіаційної безпеки. Авторами проведено аналіз стану справ у системі медичного захисту військовослужбовців Збройних сил України в умовах радіаційно-ядерних і хімічних загроз, тероризму. Проведено аналіз системи моніторингу потенційно небезпечних ситуацій, що здійснюється пересувними санітарно-епідеміологічними групами Служби превентивної медицини Міністерства оборони України в зоні АТО. Проводиться оцінка та прогнозування впливу загроз критичної інфраструктури, експертиза продовольства, питної води, джерел водопостачання та інших об’єктів зовнішнього середовища на забруднення радіоактивними, отруйними та небезпечними хімічними речовинами; здійснюються організація та контроль проведення дезактивації, дегазації. Однак залишаються проблемні питання: застаріла матеріально-технічна база (автомобільна техніка, лабораторне обладнання, брак приладів для обстеження факторів навколишнього середовища тощо); відсутність виробництва в Україні окремих засобів медичного захисту військовослужбовців при дії небезпечних радіаційних і хімічних факторів для профілактики ураження та зменшення вражаючої дії. За попередні роки знизилась чисельність фахівців Служби превентивної медицини Міністерства оборони України з військової токсикології, радіології та медичного захисту. В цих умовах особливої актуальності набуває спеціальна підготовка військових лікарів з питань військової токсикології, радіології та медичного захисту
Доп.точки доступа:
Моргун, С. О.
Устінова, Л. А.
Барасій, М. І.
Євдотьєв, О. А.
Сагло, В. І.
Гаврилко, Є. В.
Курділь, Н. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

13.


   
    Сучасна семіотика синдромів гострих отруєнь хімічної етіології: токсидроми [Текст] / О. Є. Левченко [та ін.] // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 86-93. - Бібліогр.: с. 92-93


MeSH-главная:
ХИМИЧЕСКИ-ИНДУЦИРОВАННЫЕ РАССТРОЙСТВА -- CHEMICALLY-INDUCED DISORDERS
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING (диагностика, этиология)
ПРИЗНАКИ И СИМПТОМЫ -- PROLAPSE
Доп.точки доступа:
Левченко, О. Є.
Курділь, Н. В.
Євдотьєв, О. А.
Падалка, В. М.
Іващенко, О. В.
Андрющенко, В. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

14.


   
    Сучасні підходи до комплексної діагностики та лікування пацієнтів із комбінованими отруєннями метадоном в умовах спеціалізованого токсикологічного центру [Текст] / О. В. Іващенко [та ін.] // Український медичний часопис. - 2018. - Т. 2, № 2. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ОТРАВЛЕНИЯ, ЦЕНТРЫ ПО КОНТРОЛЮ И ПРОФИЛАКТИКЕ -- POISON CONTROL CENTERS
ФЕНАДОН -- METHADONE (отравления)
Аннотация: В останні роки кількість отруєнь метадоном у Києві значно зросла. Отруєння характеризуються тяжким перебігом, високою смертністю, труднощами в клінічній діагностиці та лікуванні. Мета — вивчення особливостей перебігу отруєнь метадоном, аналіз випадків смерті для мінімізації летальності та інвалідності. Об’єкт і методи дослідження. Випадки гострих отруєнь метадоном (n=1000), акти судово-медичних досліджень (n=35); статистичні звіти Київського токсикологічного центру за період 2005–2017 рр., токсикологічні, біохімічні, функціональні методи досліджень, ретроспективний аналіз та інструменти «MS Excel». Результати. Гострі отруєння метадоном — найнебезпечніша форма отруєння наркотиками, що підтверджується збільшенням їх кількості за останні 5 років у 2,5 раза і особливим перебігом отруєння, що характеризується різними ускладненнями і високою летальністю (до 8,3%). Основні фактори, які формували рівень летальності — смертельна доза отрути, наявність супутніх захворювань, тривала наркотична хвороба та різні ускладнення. Програма інтенсивної терапії при отруєнні метадоном відрізнялася від стандартної схеми лікування пацієнтів із опіоїдною комою й була спрямована на швидку детоксикацію із застосуванням методів мембранної терапії (гемодіаліз, ультрафільтрація). Висновки. На сьогодні отруєння метадоном є соціально значущою проблемою, яка потребує ретельного вивчення і впровадження невідкладних заходів щодо мінімізації негативних наслідків для здоров’я людини
Доп.точки доступа:
Іващенко, О. В.
Андрющенко, В. В.
Богомол, А. Г.
Калиш, М. М.
Курділь, Н. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

15.


   
    Сучасні методи токсико-гігієнічної оцінки бойового єдиного комплекту військовослужбовців Збройних сил України [Текст] / С. О. Моргун [та ін.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 7. - С. 78-82. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL
ОДЕЖДА -- CLOTHING
ТОКСИКОЛОГИЯ -- TOXICOLOGY
ВОЕННАЯ ГИГИЕНА -- MILITARY HYGIENE
Аннотация: Контроль за безпекою спеціального одягу, що тривалий час контактує з поверхнею шкіри бійця, є важливим фактором безпеки для здоров’я та високої боєздатності. Мета. Вивчення токсикологічних і гігієнічних характеристик костюму літнього польового, який складається з куртки та штанів. Матеріали та методи. Дослідження проводились на 9 зразках костюмів польових відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил. Дослідження виконані у Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України. Результати. Авторами подані результати токсико-гігієнічних досліджень костюму літнього польового, що входить до складу бойового єдиного комплекту військовослужбовців Збройних сил України. В одориметричному експерименті визначали інтенсивність запаху зразків продукції. Дослідження включали визначення рівнів міграції формальдегіду, ацетальдегіду, фенолу, органічних розчинників (бензол, толуол, ксилол), іонів важких металів у водне модельне середовище; формальдегіду, ацетальдегіду, фенолу, органічних розчинників (бензол, толуол, ксилол) у повітряну витяжку. Досліджувалася міграція ацетальдегіду, органічних розчинників (бензол, толуол, ксилол), іонів важких металів (нікель, мідь, кадмій) у водну витяжку. Встановлено, що 5 із 9 зразків не відповідали медичним критеріям (показникам) безпеки при застосуванні у легкій промисловості для виготовлення костюму літнього польового. Висновки. Використання сучасних методів токсико-хімічного та санітарно-гігієнічного дослідження дозволяє швидко отримувати об’єктивну інформацію про якість дослідних зразків спеціальної форми для прийняття обґрунтованих рішень щодо можливості їх придбання та використання в сучасних бойових умовах
Доп.точки доступа:
Моргун, С. О.
Устінова, Л. А.
Барасій, М. І.
Євдотьєв, О. А.
Сагло, В. І.
Гаврилко, Є. В.
Курділь, Н. В.
Оборонова, Т. С.

Свободных экз. нет

Найти похожие

16.


   
    Синтетичні каннабіноїди спайс: актуальні питання клінічної діагностики та екстреної медичної допомоги [Текст] / Н. В. Курділь [та ін.] // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 100-104. - Бібліогр.: с. 103-104


MeSH-главная:
НАРКОТИКИ -- NARCOTICS (отравления)
КАННАБИНОИДЫ -- CANNABINOIDS (отравления)
НЕОТЛОЖНАЯ ТЕРАПИЯ -- EMERGENCY TREATMENT (методы)
КУРЕНИЕ -- SMOKING
НЕЙРОТОКСИЧЕСКИЕ СИНДРОМЫ -- NEUROTOXICITY SYNDROMES (диагностика, терапия, этиология)
Доп.точки доступа:
Курділь, Н. В.
Луценко, О. Г.
Маркова, С. О.
Струк, В. Ф.
Богомол, А. Г.

Свободных экз. нет

Найти похожие

17.


   
    Роль військово-медичної служби у формуванні хімічної безпеки в Україні: післядипломна підготовка військових токсикологів [Текст] / Л. А. Устінова [та ін.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 7. - С. 65-71. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
ТОКСИКОЛОГИЯ -- TOXICOLOGY (кадры, обучение)
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ -- EDUCATION, MEDICAL, CONTINUING
ХИМИЧЕСКАЯ БЕЗОПАСНОСТЬ -- CHEMICAL SAFETY
Аннотация: В Україні останніми роками все більше відчувається необхідність у новому форматі професійної підготовки лікарів-токсикологів для реалізації державних завдань у напрямі створення ефективної системи хімічної безпеки й захисту в умовах терористичних загроз і ризику виникнення надзвичайних ситуацій, що супроводжуються дією хімічних агентів. Мета: аналіз системи професійної підготовки лікарів-токсикологів у системі Збройних сил України й підтвердження актуальності розробки нової моделі професійної підготовки кадрів за спеціальністю «токсикологія». Матеріали та методи. Вивчено рекомендації міжнародних організацій з питань підготовки токсикологів. Проведено аналіз періодичних наукових джерел країн СНД, Європи, США та інших країн із цих питань. Результати. Авторами розглянута можливість створення єдиної міжвідомчої системи підготовки лікарів-токсикологів за міжнародними стандартами. Проведено порівняльний аналіз діючих програм післядипломної підготовки за напрямом «токсикологія» в окремих країнах Європейського Союзу, що розроблені за рекомендаціями Європейської асоціації токсикологів. Проаналізовані основи фахової підготовки лікарів-токсикологів в Україні. Визначена роль кафедри військової токсикології, радіології й медичного захисту Української військово-медичної академії в післядипломній підготовці лікарів-токсикологів у напрямі створення кадрового компонента системи хімічної безпеки держави. Авторами сформульовані пропозиції щодо удосконалення програм післядипломної підготовки лікарів-токсикологів в Україні. Висновки. Забезпечення ефективної системи хімічної й радіаційної безпеки в Україні сьогодні можливе за умов створення єдиної міжвідомчої системи підготовки лікарів-токсикологів, що базується на міжнародних стандартах і об’єднує потреби широкого спектра міністерств і державних служб
Доп.точки доступа:
Устінова, Л. А.
Барасій, М. І.
Євтодьєв, О. А.
Сагло, В. І.
Курділь, Н. В.
Гаврилко, Є. В.
Падалка, В. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

18.


    Проданчук, М. Г.
    Захворювання системи органів дихання від впливу хімічних забруднювачів повітря на території воєнних дій [Текст] = Respiratory diseases caused by exposure to chemical air pollutants in territory of hostilities / М. Г. Проданчук, А. В. Басанець, Н. В. Курділь // Український пульмонологічний журнал. - 2023. - № 1. - С. 49-56. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ -- RESPIRATORY TRACT DISEASES (осложнения, патофизиология, этиология)
ВОЗДУХА ЗАГРЯЗНИТЕЛИ -- AIR POLLUTANTS (анализ, вредные воздействия, токсичность, химия)
ДЫМ -- SMOKE (анализ, вредные воздействия, профилактика и контроль)
ПЫЛЬ -- DUST (анализ, профилактика и контроль)
ГАЗАМИ ОТРАВЛЕНИЕ -- GAS POISONING (патофизиология, этиология)
Аннотация: Проблема розвитку захворювань дихальної системи у військових та цивільного населення від впливу забруднювачів повітря на території воєнних дій для України є новою. Зважаючи на різноманітність джерел забруднення повітря, комбінованого впливу різнопланових небезпечних чинників, питання потребує ретельного дослідження з вивченням досвіду, набутого в зонах бойових дій в різних країнах світу. Мета. Аналіз епідеміологічних та клінічних даних щодо факторів забруднення атмосферного повітря на території воєнних дій та пов'язаних з їхнім впливом порушень стану бронхолегеневої системи у військових та цивільного населення. Матеріали та методи. Аналітичний огляд наукових публікацій виконаний з використанням реферативних баз наукових бібліотек Pub Med, Medline і текстових баз даних наукових видавництв Pub Med, Central, BMJ group та інших VIP-баз даних. Результати. До складу забруднювачів атмосферного повітря на території воєнних дій окрім порохових газів входять пари палива, сірчаний іприт, хлорорганічні речовини, забруднювачі ям для спалювання сміття: тверді частки, діоксин, η-гексан, бензол тощо, що формують складну комбіновану дію на систему органів дихання. Найбільш розповсюдженою хронічною патологією бронхолегеневої системи у осіб, що перебувають в зоні бойових дій, є бронхіальна астма, констриктивний бронхіоліт, сталі бронхообструктивні стани, інтер- стиціальні захворювання легень: гіперсенситивний пневмоніт, криптогенна організуюча пневмонія, що відносяться до DRLD — Deployment- Related Lung Diseases (захворювання легень, пов'язані з військовим розгортуванням). Дані щодо функціональних, візуалізаційних та пато- морфологічних біомаркерів хронічних захворювань легень є недостатніми та суперечливими. Висновки. Широкий спектр забруднювачів атмосферного повітря в зоні воєнних дій чинить комбіновану дію на організм військових та цивільного населення, призводячи до розвитку захворювань бронхолегеневої системи запального, алергічного, фіброзуючого, іммунного характеру. Розуміння механізму розвитку таких захворювань, визначення біомаркерів функціональних, візуалізаційних та патоморфо- логічних ознак може стати серйозним інструментом в діагностиці патології легень у військових та населення, що перебувають в зоні воєнних дій
The problem of the respiratory diseases in the military and civilians caused by exposure to air pollutants on the territory of hostilities is new for Ukraine. Given the variety of sources of air pollution, the combined exposure to diverse hazards, this issue requires careful research and analysis of experience gained in war zones in different countries of the world. Aim: analysis of epidemiological and clinical data on air pollution in the territory of hostilities and its influence on respiratory system of the military and civilians. Materials and methods. Analytical review of scientific publications was carried out using abstract databases of scientific libraries: Pub Med, Medline and text databases of scientific publishing houses Pub Med, Central, BMJ group and other VIP-databases. Results. In addition to explosive gases, atmospheric air pollutants in the territory of hostilities include vehicle exhaust emission, sulfur mustard gas, organic chlorines, pollutants of burn pits: particulate matter, dioxin, n-hexane, benzene, etc., which form a complex combined effect on the respiratory system. The most common chronic respiratory diseases in combat zone are: bronchial asthma, constrictive bronchiolitis, persistent bronchoobstructive conditions, interstitial lung diseases (hypersensitivity pneumonitis, cryptogenic organizing pneumonia (so called deployment- related lung diseases). Data on functional, imaging, and pathomorphologcal biomarkers of chronic respiratory diseases are insufficient and inconsistent. Conclusions: A wide range of air pollutants in the war zone has a combined effect on the health of the military and civilians, leading to the development of inflammatory, allergic, fibrotic, immune-related respiratory diseases. Understanding the mechanism of development of such diseases, determining biomarkers of functional, imaging and patho- morphological signs can be a serious tool in the diagnosis of respiratory diseases in the military and civilian population in the war zone
Доп.точки доступа:
Басанець, А. В.
Курділь, Н. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

19.


   
    Про необхідність розробки системи централізованого забезпечення засобамим антидотної терапії [Текст] / О. В. Іващенко [та ін.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2017. - N 8. - С. 67-74. - Бібліогр.: с. 72-73


MeSH-главная:
АНТИДОТЫ -- ANTIDOTES
ЛЕКАРСТВЕННОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ СИСТЕМЫ БОЛЬНИЧНЫЕ -- MEDICATION SYSTEMS, HOSPITAL
ХИМИЧЕСКАЯ БЕЗОПАСНОСТЬ -- CHEMICAL SAFETY
Аннотация: Сучасна токсикологічна ситуація в Україні характеризується різким підвищенням рівня хімічної небезпеки. Існуючий формат військових дій антитерористичного спрямування значною мірою об’єднав завдання медичної служби Збройних сил України та цивільних лікувальних закладів у забезпеченні захисту особового складу військових формувань та цивільного населення від терористичних загроз. У цьому аспекті важливим компонентом системи хімічної безпеки держави має бути наявність науково обґрунтованої номенклатури та економічно обрахованого обсягу централізованого резерву засобів антидотної терапії, передбаченого для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф хімічної природи. Разом із тим практичні лікарі в Україні постійно висловлюють занепокоєність із приводу труднощів в отриманні антидотів. Розглянуті питання нормативно-правового забезпечення антидотами та іншими речовинами, що застосовуються при отруєннях в Україні. Обговорюються невирішені питання забезпечення засобами антидотної терапії спеціалізованих токсикологічних відділень та відділень екстреної медичної допомоги, що надають медичну допомогу при гострих отруєннях у різних регіонах України. Авторами робиться акцент на необхідності невідкладного формування національного переліку засобів антидотної терапії відповідно до сучасних потреб Збройних сил України та лікувальних установ системи Міністерства охорони здоров’я України. Пропонуються шляхи вирішення задач щодо забезпечення засобами антидотної терапії з урахуванням міжнародних рекомендацій із питань розробки національного переліку антидотів
Доп.точки доступа:
Іващенко, О. В.
Устінова, Л. А.
Курділь, Н. В.
Падалка, В. М.
Андрющенко, В. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

20.


   
    Принципи клінічної діагностики й інтенсивної терапії постраждалих від хімічних агентів під час терористичних атак / Л. А. Устінова [та ін.] // Медицина невідкладних станів = Медицина неотложных состояний. - 2019. - N 8. - С. 114-125. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ТЕРРОРИЗМ ХИМИЧЕСКИЙ -- CHEMICAL TERRORISM
БОЕВЫЕ ОТРАВЛЯЮЩИЕ ВЕЩЕСТВА -- CHEMICAL WARFARE AGENTS
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING (диагностика, терапия, этиология)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ -- INTENSIVE CARE (методы)
Аннотация: З початком гібридної війни на Донбасі хімічна терористична загроза в Україні стала реальністю. За таких умов військова дисципліна «токсикологія, радіологія та медичний захист» набула особливої актуальності в підготовці лікарів різних спеціальностей. Мета дослідження: обґрунтувати актуальність післядипломної підготовки лікарів на циклі тематичного вдосконалення «Медичний захист від хімічних агентів під час терористичних атак» в межах навчальної дисципліни «військова токсикологія, радіологія та медичний захист». Матеріали та методи. Проведено аналіз джерел наукової інформації з питань медичного забезпечення при ураженні токсикантами, що застосовуються при сучасних військових конфліктах і терористичних актах. Розглянуто рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Агентства зі скорочення військової загрози міністерства оборони США, Організації з заборони хімічної зброї, Національного центру біотехнологічної інформації США з цих питань. Застосовані методи дослідження: системного підходу, історичний, бібліосемантичний, контент-аналізу. Результати. Необхідність розширення знань у сфері сучасної військової токсикології для лікарів різних спеціальностей обумовила розробку нової програми тематичного удосконалення за напрямком «Медичний захист від хімічних агентів під час терористичних атак». В умовах гібридної війни медичну допомогу має надавати персонал з високим рівнем підготовки в питаннях медичного сортування, визначення специфічних токсичних синдромів, застосування заходів протихімічного захисту тощо. Однак сьогодні ми стикаємося з багатьма проблемами в цій сфері. Більша частина рекомендованих ВООЗ антидотів відсутня в Україні, тому головний акцент слід зробити на заходи інтенсивної терапії. В даній роботі ми зосередили увагу на основних проблемних питаннях, що можуть виникнути під час лікування постраждалих від різних хімічних агентів (легеневих, кров’яних, нервових, шкірних) в умовах відділень реанімації та інтенсивної терапії звичайних районних і міських лікарень. Висновки. Підвищення обізнаності лікарів про особливості клінічної дії найбільш поширених хімічних агентів є умовою надання своєчасної і ефективної медичної допомоги та збереження здоров’я медичного персоналу, який потенційно наражається на ризик хімічного ураження під час виконання професійної діяльності
Доп.точки доступа:
Устінова, Л. А.
Курділь, Н. В.
Сагло, В. І.
Євдотьєв, О. А.
Падалка, В. М.
Іващенко, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-62 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)