Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Высшее образование (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Мазулін, О. В.$<.>)
Общее количество найденных документов : 56
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-56 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Баланчук Т. І., Мазулін О. В., Опрошанська Т. В., Мазулін Г. В.
Заглавие : Дослідження накопичення неорганічних елементів у рослинній сировині Carduus nutans L., Carduus acanthoides L.
Место публикации : Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. - Запоріжжя, 2017. - N 1. - С. 42-48 (Шифр АУ40/2017/1)
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ -- LIVER DISEASES
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS
ЧЕРТОПОЛОХ -- CARDUUS
Аннотация: Мета роботи – дослідження методом АЕС(AES) якісного складу та кількісного вмісту неорганічних елементів під час цвітіння в суцвіттях і листях перспективних видів Carduus nutans L. і Carduus acanthoides L.Експерименти свідчили про доцільність контролю рослинної сировини перспективних видів Carduus nutans L. і Carduus acanthoides L. на вміст загальної золи й макро- та мікроелементів. Уперше встановлено присутність і кількісний вміст 15 основних неорганічних елементів, із них 10 є есенціальними. Великий вміст есенціальних неорганічних елементів у листях і суцвіттях дає можливість рекомендувати рослини як перспективне джерело для одержання комплексних фітопрепаратів із гепатозахисною та антиоксидантною дією
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лукіна І. А., Мазулін О. В., Абрамов А. В., Бухтіярова Н. В.
Заглавие : Експериментальне вивчення антиоксидантної та гепатопротекторної активності екстракту з трави Polygonum persicaria L.
Место публикации : Фармакологія та лікарська токсикологія. - К., 2016. - № 3. - С. 60-65 (Шифр ФУ18/2016/3)
MeSH-главная:
ГОРЕЦ -- POLYGONUM
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Баланчук Т. І., Мазулін О. В.
Заглавие : Фармакологічна активність ліофілізованого екстракту з трави Carduus nutans L.
Место публикации : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2017. - N 3. - С. 45-48 (Шифр ФУ16/2017/3)
MeSH-главная: ЧЕРТОПОЛОХ -- CARDUUS
ЛИОФИЛИЗАЦИЯ -- FREEZE DRYING
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS
Аннотация: ЛЕ з трави Carduus nutans L. проявляє виражену антиоксидантну дію з одночасним відновленням детоксикаційної функції печінки. ЛЕ з трави Carduus nutans L. є перспективним для впровадження в якості комплексного фітопрепарату з вираженою гепатопротекторною, антиоксидантною і детоксикаційною активністю.ЛЭ из травы Carduus nutans L. проявляет выраженное антиоксидантное действие с одновременным возобновлением детоксикационной функции печени. ЛЭ из травы Carduus nutans L. является перспективным для внедрения в качестве комплексного фитопрепарата с выраженной гепатопротекторной, антиоксидантной и детоксикационной активностью.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Попова Я. В., Мазулін О. В., Остапенко А. О.
Заглавие : Накопичення флавоноїдів у рослинній сировині Cirsium vulgare (savi) ten. у вегетаційний період
Место публикации : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2017. - N 1. - С. 43-46 (Шифр ФУ16/2017/1)
MeSH-главная: ОСОТ -- SONCHUS
ASTERACEAE -- ASTERACEAE
ФЛАВОНОИДЫ -- FLAVONOIDS
Аннотация: Методами хімічного аналізу, ТШХ, ВЕРХ УФ-спектрофотометрії у траві та суцвіттях Cirsium vulgare (Savi) Ten. під час цвітіння встановлено накопичення 10 біологічно активних флавоноїдів і 2 гідроксикоричних кислот. Переважаючими за вмістом були флавоноїди похідні лютеоліна. Трава Cirsium vulgare (Savi) Ten. має перспективу для отримання лікарських засобів з вираженою гепатопротекторною, антиоксидантною і протизапальною активністю.Методами химического анализа, ТСХ, ВЭЖХ УФ-спектрофотометрии в траве и соцветиях Cirsium vulgare (Savi) Ten. в период цветения установлено накопление 10 биологически активных флавоноидов и 2 гидроксикоричных кислот. Преобладающими по содержанию были флавоноиды производные лютеолина. Трава Cirsium vulgare (Savi) Ten. перспективна для получения лекарственных средств с выраженной гепатопротекторной, антиоксидантной и противовоспалительной активностью.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Фуклева Л. А., Мазулін О. В., Смойловська Г. П., Остапенко А. О., Мазулін Г. В.
Заглавие : Дослідження складу поліфенольних сполук трави та ліофільного екстракту Thymus vulgaris L.
Место публикации : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2016. - № 4. - С. 27-30 (Шифр ФУ16/2016/4)
MeSH-главная: РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ПОЛИФЕНОЛЫ -- POLYPHENOLS
ХРОМАТОГРАФИЯ ЖИДКОСТНАЯ ВЫСОКОГО ДАВЛЕНИЯ -- CHROMATOGRAPHY, HIGH PRESSURE LIQUID
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Хортецька Т. В., Мазулін О. В., Мазулін Г. В., Смойловська Г. П., Логвін П. А.
Заглавие : Дослідження вмісту нітратів у рослинній сировині видів роду Plantago L. та лікарських формах з неї
Место публикации : Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. - 2013. - № 2. - С. 9-11 (Шифр AУ40/2013/2)
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Количева Н. Л., Сіліна Т. М., Одинцова В. М., Мазулін О. В.
Заглавие : Порівняльна характеристика результатів дослідження антимікробної активності густих спиртових екстрактів, отриманих із трави гірчака звичайного (Poligonum aviculare), непомітного (P. neglectum bees) та монпелійського (P. monspeliense Thieb. ex Pers.)
Место публикации : Український журнал клінічної та лабораторної медицини. - 2010. - № 4. - С. 211-214 (Шифр УУ42/2010/4)
Предметные рубрики: Растений экстракты
Горец
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Баланчук Т. І., Мазулін О. В., Опрошанська Т. В.
Заглавие : Амінокислотний склад трави Carduus nutans L. та Carduus acanthoides L.
Место публикации : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2016. - № 2. - С. 61-64 (Шифр ФУ16/2016/2)
MeSH-главная: ЧЕРТОПОЛОХ -- CARDUUS
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS
Аннотация: Методом ВЕРХ у траві досліджуваних видів роду Carduus L. під час цвітіння (травень-серпень2015р.) було ідентифіковано та визначено кількісний вміст 15 амінокислот (зв’язаних у складі білка та вільних), 7 з яких (лейцин, ізолейцин, метіонін, лізин, треонін, фенілаланін, валін) відносять до незамінних. Результати досліджень наведено в таблиці. Результати визначення складу та кількісного вмісту амінокислот в траві Carduus nutans L., Carduus acanthoides L. свідчать про доцільність одержання з досліджуваної рослинної сировини комплексних фітопрепаратів гепатозахисної та антиоксидантної дії.Методом ВЭЖХ в траве изучаемых видов рода Carduus L. во время цветения (май-август 2015р.) было идентифицировано и определено количественное содержание 15 аминокислот (связанных в составе белка и свободных), 7 из которых (лейцин, изолейцин, метионин, лизин, треонин, фенилаланин, валин) относят к незаменимым. Результаты исследований приведены в таблице. Результаты определения состава и количественного содержания аминокислот в траве Carduus nutans L., Carduus acanthoides L. свидетельствуют о целесообразности получения из исследуемого растительного сырья комплексных фитопрепаратов гепатозащитного и антиоксидантного действия.
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лукіна І. А., Мазулін О. В., Мазулін Г. В.
Заглавие : Кількісне визначення флавоноїдів у траві гірчака почечуйного
Место публикации : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2016. - № 2. - С. 52-54 (Шифр ФУ16/2016/2)
MeSH-главная: ГОРЕЦ -- POLYGONUM
ФЛАВОНОИДЫ -- FLAVONOIDS
Аннотация: В ході дослідження встановили присутність та кількістний вміст флавоноїдів. За допомогою спектрофотометричного аналізу визначили кількістний вміст суми флавоноїдів у траві гірчака почечуйного. Виходячи з одержаних результатів, рослинну сировину (траву ) гірчака почечуйного необхідно заготовляти під час бутонізації та на початку цвітіння (червень-липень) коли спостерігається максимальне накопичення біологічно активних флавоноїдів.В ходе исследования установили присутствие и количественное содержание флавоноидов. С помощью спектрофотометрического анализа определили количественно содержание суммы флавоноидов в траве горца почечуйного. Исходя из полученных результатов, растительное сырье (траву) горца почечуйного необходимо заготавливать во время бутонизации и в начале цветения (июнь-июль) когда наблюдается максимальное накопление биологически активных флавоноидов.
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Дуюн І. Ф., Мазулін О. В., Опрошанська Т.В.
Заглавие : Дослідження анатомічної будови надземних органів Achillea micranthoides Klok. et Krytzka
Место публикации : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2020. - Том 13, N 1. - С. 72-77 (Шифр АУ40/2020/13/1)
MeSH-главная: ТЫСЯЧЕЛИСТНИК -- ACHILLEA
МИКРОСКОПИЯ -- MICROSCOPY
РАСТЕНИЙ ЛИСТЬЯ -- PLANT LEAVES
Аннотация: Лікарську рослинну сировину (ЛРС) і лікарські засоби, що отримали на її основі, успішно використовують у медицині тільки тоді, коли вони відповідають чинним нормативним документам. Ця відповідність визначається шляхом здійснення фармакогностичного аналізу. Для цього треба встановлювати тотожність і доброякісність ЛРС. Тотожність, як правило, підтверджується макро- та мікроскопічним аналізом. Перспективним для впровадження в медичну практику є маловивчений вид деревій подовий (Achillea micranthoides Klok. et Krytzka), філогенетично близький до офіцинального деревію звичайного (Achillea millefolium L.). Рослина має широку сировинну базу та тривалий вегетаційний період. Для ідентифікації вперше здійснили дослідження особливостей анатомічної будови надземних органів і виявили діагностичні мікроскопічні ознаки. Мета роботи – дослідження анатомічної будови надземних органів Achillea micranthoides Klok. et Krytzka. Матеріали та методи. Використовували траву Achillea micranthoides Klok. et Krytzka, зібрану у фазу масового цвітіння. Свіжу рослинну сировину фіксували в суміші гліцерин – етиловий спирт 96 % – вода очищена (1 : 1 : 1). Результати. Під час мікроскопічних досліджень встановили особливості анатомічної будови клітин епідерми листка, головної жилки, черешка, стебла, осі суцвіття, обгортки кошика та віночка. Висновки. Для сировини деревію подового визначили характерні діагностичні ознаки: поздовжньо-зморшкувата кутикула на нижній епідермі листка; дворядні багатоклітинні волоски та ефіроолійні залози на верхній і нижній епідермі; прості, 4–6 клітинні волоски, у яких нижні клітини стискаються, а верхня – дуже видовжена та створює павутинне опушення на нижній епідермі листка та на епідермі черешка, жилки, стебла і головної осі суцвіття; склеренхімна обкладинка з боку флоеми та ксилеми у провідних пучках жилки та черешка; пластинчасто-кутова коленхіма у стеблі та головній осі суцвіття; поздовжньо-зморшкувата кутикула на клітинах епідерми в головній осі суцвіття; ендодерма та склеренхімна обкладинка над флоемою провідних пучків.
Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-56 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)