Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Маньковський, Б.$<.>)
Общее количество найденных документов : 149
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Маньковський Б. М., Галушко О. А.
Заглавие : COVID-19 у хворих на цукровий діабет в Україні: уроки пандемії для лікарів і пацієнтів
Место публикации : Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2020. - N 2. - С. 10-18 (Шифр ДУ25/2020/2)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS
ИНСУЛИН -- INSULIN
Аннотация: 11 березня2020року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила коронавірусну хворобу 2019 (COVID-19) пандемією. В Україні COVID-19 вперше був діагностований 3 березня 2020 року в Чернівцях, і вже 13 березня було зафіксовано перший летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції. На 22 квітня 2020рік в Україні налічувалося 6 592 випадки захворювання, з них 174 летальних (летальність - 2,64 %), одужало - 467 пацієнтів (7,08 % від тих, що захворіли). Особливістю поширення COVID-19 в Україні є те, що найбільш часто піддаються зараженню вірусом пацієнти у більш молодому віці (50-59років, 40-49 та 30-39років), ніж у Китаї та країнах Європи. Ще однією особливістю поширення COVID-19 в Україні є те, що вірус більше уражує жінок, ніж чоловіків: 56,0 % проти 44,0 % відповідно, тим часом як в інших країнах частіше хворіють чоловіки. Проте за летальними випадками в Україні переважають чоловіки - 51,7 % проти 48,3 %. За віковими показниками летальні випадки розподілилися наступним чином: 30-49років - 14 %, 50-69 років - 48 %, 70 і старше - 38 %. Загалом, серед померлих переважають особи віком понад 50 років (85 %). З усіх померлих від COVID-19 в Україні 79 % хворих мали тяжкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, легень та ожиріння. Загалом частка хвороб складала (одна або кілька): серцево-судинні захворювання - 74 %, цукровий діабет - 22 %, захворювання легень - 9 %, новоутворення - 8 %, захворювання нирок - 7 %. У статті проаналізовані епідеміологічні дані і причини негативного впливу цукрового діабету на виникнення і розвиток коронаровірусної хвороби (COVID-19) у світі й Україні і сформульовані рекомендації по профілактиці та лікуванню хворих у разі поєднання інфекції з супутнім цукровим діабетом
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Маньковський Б. Н.
Заглавие : Інсулінотерапія: доза має значення
Место публикации : Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2020. - N 2. - С. 27-32 (Шифр ДУ25/2020/2)
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ИНСУЛИН -- INSULIN
Аннотация: Головна проблема в лікуванні ЦДЦілі глікемічного контролю для більшості дорослих пацієнтів з цукровим діабетом
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Маньковський Б.
Заглавие : Акарбоза (глюкобай) у лікуванні пацієнтів з ознаками метаболічного синдрому
Место публикации : Медицина світу. - Львів, 1999. - Т. 6, № 2. - С. 69-71 (Шифр 40299/1999/6/2)
Предметные рубрики: Акарбоза-- тер прим
Глюкобай-- тер прим
MeSH-главная: МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ткаченко В. І., Маньковський Б. М., Долженко М. М.
Заглавие : Аналіз медичного стану пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу та його впливу на розвиток ускладнень
Место публикации : Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2014. - № 8. - С. 18-24 (Шифр МУ65/2014/8)
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ АНГИОПАТИИ -- DIABETIC ANGIOPATHIES
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Вернигородський В. С., Маньковський Б. М., Вернигородська М. В.
Заглавие : Аналіз ремоделювання лівого шлуночка у хворих з цукровим діабетом 2-го типу в поєднані з ішемічною хворобою серця та гіпертонічно. хворобою
Место публикации : Український кардіологічний журнал. - 2004. - № 4. - С. 59-61 (Шифр УУ11/2004/4)
Предметные рубрики: Сердца желудочка ремоделирование
Гипертензия-- диагн
Диабет сахарный-- осл
Ишемическая болезнь сердца-- диагн
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Саєнко Я. А., Маньковський Б. М.
Заглавие : Блокатори рецепторів ангіотензину ІІ та статини в попередженні тяжкого перебігу, госпіталізації та ускладнень SARS-COV-2
Место публикации : Практикуючий лікар. - К., 2021. - N 2 спецвип. - С. 49-52 (Шифр ПУ59/2021/2 спецвип.)
MeSH-главная: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
Аннотация: В оглядовій статті узагальнено проведені у світі дослідження щодо впливу блокаторів рецепторів ангіо- тензину ІІ та статинів на частоту виникнення тяжкого перебігу, госпіталізації, розвитку ускладнень і смертності від SARS-CoV‑2 в пацієнтів із груп ризику за віком та супутніми захворюваннями. Враховуючи надзвичайно широкий спектр антигіпертензивних, антиішемічних та інших кардіологічних препаратів, які пацієнти приймають протягом довгого часу перед та під час захворювання на SARS-CoV‑2, пошук оптимальних засобів залишається утрудненим, а кількості відповідних даних довгий час не вистачало для створення навіть попередніх висновків. Одними з найпоширеніших антигіпертензивних препаратів є блокатори рецепторів ангіотензину ІІ. Згідно із сучасними даними, рекомендується продовжувати прийом цих препаратів пацієнтами з COVID‑19, які вже перебувають на такій терапії, до виникнення гострих протипоказань. Іншими поширеними препаратами, здатними попередити та уповільнити пошкодження ендотелію, є статини, що використовуються з гіполіпідемічною метою в пацієнтів з атеросклерозом. Окрім прямих протекторних впливів на ендотелій судин, статини мають низку характеристик, що дозволяють припустити їх здатність попереджати патологічні процеси, що характерні для тяжкого та дуже тяжкого перебігу COVID19, — цитокіновий шторм та мікротромбоз судин
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Черенько М. С., Маньковський Б. М.
Заглавие : Вілдагліптин: світовий погляд на молекулу і новітні рекомендації
Место публикации : Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 47-51 (Шифр ДУ25/2021/2)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
Предметные рубрики: Вилдаглиптин
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS
ДИПЕПТИДИЛ-ПЕПТИДАЗЫ IV ИНГИБИТОРЫ -- DIPEPTIDYL-PEPTIDASE IV INHIBITORS
Аннотация: До 2000-хроків основним підходом до лікування пацієнтів із цукровим діабетом було зниження глікемії шляхом призначення метформіну і препаратів сульфонілсечовини. Проте за 10-20 років до цього почалося активне вивчення інкретинів та їх впливу на секрецію інсуліну. Результатом цього стало винайдення вілдагліптину, як першого представника групи інгібіторів дипептидилпептидази-4 (ДПП-4). Це докорінно змінило підхід у лікуванні цукрового діабету і призвело у подальшому до патофізіологічного та індивідуалізованого підходу у виборі терапії. У останньому спільному консенсусі Американської діабетичної асоціації та Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету щодо менеджменту гіперглікемії у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу інгібітори ДПП-4 виступають потужною і безпечною групою пероральних цукрознижуючих препаратів, яка може застосовуватися як у пацієнтів без серцево-судинної та ниркової патології, так і у складі комбінованої терапії з агоністами глюкагон-подібного пептиду-1 та інгібіторами натрій-глюкозного котранспортера 2 (іНГКТ-2). До цієї групи належать сітагліптин, вілдагліптин, саксагліптин, ліна- гліптин і алогліптин. На ринку України на сьогодні представлені тільки вілдагліптин, саксагліптин, лінагліптин (згідно Державного реєстру лікарських засобів)
Найти похожие

8.

Заглавие журнала :Вісник Вінницького держ. мед. ун-ту -2001г. т.5,N 2
Интересные статьи :
Гумінський Ю. Й. Пропорційність у сомато-вісцеральних співвідношеннях організму у людини в нормі/ Ю. Й. Гумінський (стр.319-323)
Власенко В. В. Виявлення мікобактерій туберкульозу різними методами/ В. В. Власенко, І. Г. Конопко, С. П. Василенко (стр.324-325)
Гаврилюк А. О. Ультраструктурні зміни скоротливих кардіоміоцитів правого передсердя в умовах застосування симазину/ А. О. Гаврилюк, В. В. Біктіміров (стр.326-328)
Костенко А. Г. Зміна тканинного дихання окисного фосфорилування в тканинах тонкого кишечнику і печінки білих пацюків під впливом фтористої інтоксикації та радіації/ А. Г. Костенко, А. В. Міщенко (стр.329-331)
Крижановська А. В. Дослідження фізико-хімічних властивостей антисептичного препарату декаметоксину/ А. В. Крижановська, В. Г. Палій, Н. М. Шевчук (стр.332-334)
Лонський Л. Й. Особливості регенерації сечоводу при протяжних дефектах/ Л. Й. Лонський, О. Г. Костюк, К. Л. Лонський (стр.335-336)
Палій Г. К. Ефективність застосування катіонних детергентів для місцевого лікування гнійних ран/ Г. К. Палій [и др.] (стр.337-339)
Пенішкевич Я. І. Вплив простагландинів, стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів на колагенолітичну активність у волозі передньої камери ока за проникної травми рогівки, райдужки і кришталика/ Я. І. Пенішкевич (стр.340-342)
Поплавська Л. І. Функціональні особливості кардіореспіраторної системи у боксерів вищої кваліфікації у віці 16-18 років/ Л. І. Поплавська [и др.] (стр.343-344)
Поліщук І. В. Стан мікрофлори порожнини рота здорових підлітків Подільського регіону та її зв’язок з індексними показниками КПВ і гігієни порожнини рота/ І. В. Поліщук (стр.345-347)
Покидько М. І. Репаративна регенерація очеревини при впливі на судинний тонус при моделюванні спайкоутворення/ М. І. Покидько (стр.348-350)
Рудий Ю. Й. Оцінка впливу опіку шкіри на зміну деяких гісто- та стереометричних показників легень щурів/ Ю. Й. Рудий (стр.351-352)
Скрипніков М. С. Тканинна мозаїка ендотелію стінок верхньої стрілоподібної пазухи твердої оболонки головного мозку людини/ М. С. Скрипніков, Ю. К. Хилько (стр.353-354)
Ткач А. А. Клінічний стан собак після серединної стернотомії з подальшим опроміненням/ А. А. Ткач, Б. А. Болюх, В. О. Щурський (стр.355-357)
Тереховський А. І. Вплив тіотриазоліну на морфо-функціональні особливості нирок в гострій стадії експериментальної хвороби/ А. І. Тереховський, Г. І. Степанюк, М. С. Пушкар (стр.358-360)
Ульянов В. О. Особливості тіол-дисульфідного обміну у печінці щурят, отриманих від опромінених попередників/ В. О. Ульянов, В. К. Напханюк (стр.361-364)
Фіщенко В. О. Спосіб стимуляції репаративного остеогенезу в умовах застосування фетальної кісткової тканини в експерименті/ В. О. Фіщенко [и др.] (стр.365-367)
Фурман Ю. М. Характеристика аеробної продуктивності організму молоді 18-22/ Ю. М. Фурман (стр.368-370)
Шевченко В. М. Особливості стоматотипологічної будови тіла дітей першого та другого дитинства/ В. М. Шевченко (стр.371-372)
Шевчук Н. М. Антимікробна активність мазі палісепт та її фізико-хімічні властивості/ Н. М. Шевчук, Г. К. Палій (стр.373-375)
Школьніков В. С. Макроморфологічні особливості будови м’язів верхньої кінцівки плодів, новонароджених та дорослих людей/ В. С. Школьніков (стр.376-378)
Бабійчук Ю. В. Фактори ризику інвалідізації при бронхіальній астмі/ Ю. В. Бабійчук (стр.379-381)
Бондар С. А. Комплексний метод лікування еритродермій з включенням ентеросорбції/ С. А. Бондар, І. Н. Ляшенко, С. В. Скляров (стр.382-383)
Вільцанюк О. А. Експериментальний та математичний аналіз класичних технологій накладання кишкових швів/ О. А. Вільцанюк, С. П. Жученко (стр.384-386)
Вільцанюк О. А. Комплексна інтерпретація показників ендоскопічної РН-метрії у хворих з хронічними гастритами та пептичними виразками/ О. А. Вільцанюк, О. І. Головченко, О. О. Яковлева (стр.387-388)
Вернигородський В. С. Стан церебральної гемодинаміки у хворих на цукровий діабет ІІ типу/ В. С. Вернигородський (стр.389-390)
Володіна В. В. Специфічна діагностика атопічного дерматиту у дітей за допомогою ротаційного прик-тесту з побутовими алергенами/ В. В. Володіна (стр.391-394)
Владимиров О. А. Вплив санаторно-курортного лікування на психо-емоційний стан вагітних з серцево-судинною патологією/ О. А. Владимиров (стр.395-397)
Годлєвський А. І. Радикальні оперативні втручання при перфоративних гастродуоденальних виразках/ А. І. Годлєвський, Т. С. Василик, Р. М. Горобець (стр.398-399)
Григоренко А. П. Ступінь крововтрати та способи її відновлення в залежності від різних методів кесаревого розтину/ А. П. Григоренко (стр.400-401)
Гришко О. В. Особливості клініки та перебігу пієлонефриту в умовах подовженої дії малих доз радіонуклідів/ О. В. Гришко (стр.402-403)
Гусакова І. В. Особливості перебігу та ефективність санаторно-курортного лікування вегетативних дисфункцій у дітей-підлітків/ І. В. Гусакова (стр.404-406)
Діденко Т. В. Особливості кислотоутворюючої функції шлунка у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, асоційовану з різними серологічними штамами пілоричних хелікобактерії/ Т. В. Діденко (стр.407-410)
Демчук Г. В. Особливості перебігу позалікарняних пневмоній у осіб молодого віку, що лікувалися в амбулаторних умовах/ Г. В. Демчук [и др.] (стр.411-413)
Желіба Л. М. Корегуюча дія декамевіту на вітамінний статус хворих на епілепсією при лікуванні їх антиконвульсантами першого вибору/ Л. М. Желіба (стр.414-416)
Жук С. І. Дослідження рівня хоріогонадотропіну крові в залежності від методу переривання вагітності/ С. І. Жук, І. Е. Додон (стр.417-418)
Заїка С. В. Ефективність застосування омепразолу у хворих з пептичною виразкою гастроентероанастомозу в порівнянні з неоперованими хворими виразковою хворобою дванадцятипалої кишки/ С. В. Заїка, І. В. Півторак (стр.419-420)
Запорожан В. М. Правомірність судження про чоловіче безпліддя при мозаїчних формах синдрому Клайнфельтера/ В. М. Запорожан [и др.] (стр.421-423)
Іванова М. А. Емпіричне використання антимікробних препаратів у лікуванні донтогенних флегмон/ М. А. Іванова (стр.424-425)
Каблукова О. К. Лікування інфекційно-токсичного шоку при менінгококовій інфекції у дітей/ О. К. Каблукова [и др.] (стр.426-427)
Касянчук В. М. Характеристика показників ультразвукової денситометрії у пацієнтів з переломами п’яткової кістки/ В. М. Касянчук, В. О. Фіщенко, В. В. Слєпов (стр.428-430)
Кваша М. С. Особливості множинних інтракраніальних менінгіом/ М. С. Кваша (стр.431-435)
Колесник О. М. Процеси ремоделювання лівого шлуночка та стан внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих на ішемічну хворобу серця, ускладнену частими рецидивами фібріляції передсердь/ О. М. Колесник (стр.436-438)
Колісник П. Ф. Зміни показників центральної гемодинаміки, реоенцефалографії та мікроциркуляції у хворих з патологією шийного відділу/ П. Ф. Колісник (стр.439-441)
Колошко О. М. Ехоскопічна оцінка функціонального стану серцево-судинної системи у хворих з різним ступенем важкості бронхіальної астми/ О. М. Колошко (стр.442-444)
Коновалова Н. В. Функціональні особливості міокарда при різних геометричних моделях лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу, ускладнену часто рецидивуючою фібриляцією передсердь/ Н. В. Коновалова (стр.445-448)
Костиленко Ю. П. Розподіл гемомікросудин в топологічному просторі слизової оболонки пілоричного відділу шлунка людини/ Ю. П. Костиленко, О. О. Шерстюк (стр.449-450)
Крамаренко О. П. Клініко-епідеміологічні особливості розвитку плацентарної недостатності в Подільському регіоні в сучасних умовах/ О. П. Крамаренко (стр.451-452)
Крись-Пугач А. П. Особливості хірургічного лікування варусної деформації проксимального кінця стегнової кістки при множинній епіфізарній та спондилоепіфізарній диспоазіях/ А. П. Крись-Пугач, В. Ю. Поп, М. С. Кабацій (стр.453-456)
Крючкова О. М. Досвід лікування виразкової хвороби фітопрепаратом софором/ О. М. Крючкова [и др.] (стр.457-459)
Курик О. Г. Порівняльна морфологічна оцінка ефективності передопераційної ендолімфатичної поліхіміотерапії та її поєднання з СВЧ-терапією у комплексному лікуванні хворих на рак прямої кишки/ О. Г. Курик (стр.460-462)
Макогончук А. В. Прогнозування остеопоротичних переломів хребта у жінок/ А. В. Макогончук, В. О. Фіщенко (стр.463-465)
Маленький В. П. Клініко-функціональна характеристика хронічного бронхіту у робітників сільського господарства з супутнім дисбактеріозом кишечнику та його лікування/ В. П. Маленький, Н. П. Масік, В. П. Вергелюк (стр.466-469)
Маленький В. П. Використання ентеросорбенту сілікс у комплексному лікуванні хворих з постхолецистектомічним синдромом/ В. П. Маленький, А. А. Скрипка (стр.470-472)
Мартинчук Н. А. Соціально-епідеміологічні і клініко-діагностичні особливості сучасного сифілісу/ Н. А. Мартинчук (стр.473-474)
Маякова О. М. Антиаритмічна терапія при синдромах прееситації з використанням антиоксидантів та інгібіторів циклооксигенази/ О. М. Маякова, О. І. Мітченко (стр.475-476)
Мельник В. І. Структура клінічних проявів і психопатологічних механізмів кримінальних дій хворих, які знаходяться на примусовому лікуванні в психіатричній лікарні із суворим наглядом/ В. І. Мельник (стр.477-480)
Мельничук Г. М. Факторний аналіз кількісних і якісних дерматогліфічних показників для ранньої діагностики захворювань тканин пародонту/ Г. М. Мельничук (стр.481-484)
Маслій Я. О. Прогнозування уражень слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки в потерпілих з опіковою травмою/ Я. О. Маслій (стр.485-487)
Могильницька Л. А. Вміст ендотеліну-1 в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла/ Л. А. Могильницька, Б. М. Маньковський (стр.488-490)
Мороз Л. В. Динаміка показників нітрозативного стресу та ліпідних медіаторів апоптозу у хворих на гострий вірусний гепатит В/ Л. В. Мороз (стр.491-494)
Мороз Л. В. Рівень медіаторів запалення та апоптозу у пацієнтів з хронічним вірусним мікст-гепатитом В та С/ Л. В. Мороз (стр.495-498)
Незгода І. І. Зміни концентрації імуноглобулінів M, G, A у хворих сальмонельозом в залежності від клінічної форми захворювання/ І. І. Незгода, Г. М. Дизик, О. П. Незгода (стр.499-501)
Орлов В. Г. Післяопераційні ускладнення у хворих на рак рото-та гортаноглотки і гортані (профілактика і хірургічні методи лікування)/ В. Г. Орлов [и др.] (стр.502-503)
Садчикова М. В. Аналіз причин пізньої діагностики раку шлунка/ М. В. Садчикова (стр.504-506)
Саєнко В. Ф. Особливості клінічного перебігу кровоточивої дуоденальної виразки у хворих старше 60 років/ В. Ф. Саєнко [и др.] (стр.507-513)
Сєркова В. К. Маса міокарда і функціональний стан лівого шлуночка при різноманітних типах ремодулювання у хворих на гіпертонічну хворобу/ В. К. Сєркова, Салах Абу Шаїра Іяд (стр.514-516)
Сєркова В. К. Клініко-ангіографічні паралелі у хворих з ранньою постінфарктною стенокардією/ В. К. Сєркова, Мохаррау Данде Мангеш (стр.517-519)
Смолко Д. Г. Особливості клінічної картини нейролептичного паркінсонізму/ Д. Г. Смолко, В. Д. Білик (стр.520-522)
Солейко Л. П. Стан імунітету в гострому періоді інфаркту міоркарда у хворих геронтичного віку/ Л. П. Солейко (стр.523-525)
Солейко О. В. Особливості клітинного імунітету у хворих з хронічною постінфарктною аневризмою серця/ О. В. Солейко (стр.526-527)
Стащук Р. П. Лікування варикозного розширення с\вен сім’яного канатика/ Р. П. Стащук, А. І. Годлевський, М. П. Драчевський (стр.528-529)
Чайка Г. В. Профілактика та лікування невиношування вагітності у жінок які проживають в регіонах тривалого впливу нітратів/ Г. В. Чайка, Б. Ф. Мазорчук, М. І. Мельник (стр.530-531)
Харченко О. В. Кишкова метапоазія епітелію різних топографоанатомічних відділів шлунка у хворих на виразковий інфільтративний рак шлунка/ О. В. Харченко (стр.532-533)
Шкробот С. І. Комбіноване магнітолазерне опромінення в комплексному лікуванні хворих на поперековий остеохондроз хребта/ С. І. Шкробот (стр.534-537)
Шмайссані Б. Сезонність гострого апендициту у дітей/ Б. Шмайссані [и др.] (стр.538-539)
Шелест О. М. Вплив фібратів на вазоактивні ейкозаноїди у хворих стабільною стенокардією/ О. М. Шелест (стр.540-543)
Яшина Л. О. Переносимість інгаляційних кортикостероїдів у високих дозах в лікуванні загострень бронхіальної астми/ Л. О. Яшина, Н. Г. Горовенко, І. В. Гогунська (стр.544-548)
Яцишин Р. І. Роль середніх молекул у патогенезі системної склеродермії/ Р. І. Яцишин (стр.549-551)
Євстігнєєв І. В. Результати лікування виразкової хвороби, ускладненої кровотечею, асоційованої з пілоричним гелікобактеріозом/ І. В. Євстігнєєв (стр.552-554)
Буняк Н. А. Аналіз психофізіологічного стану організму дітей дошкільного віку/ Н. А. Буняк (стр.555-557)
Дерезюк А. В. До концепції розвитку медико-соціальної допомоги хворим з хронічними психічними розладами/ А. В. Дерезюк (стр.558-560)
Мостовий Ю. М. Епідеміологічні, соціально-психологічні та економічні аспекти куріння тютюну серед учнівської та студентської молоді міста Вінниці/ Ю. М. Мостовий, О. М. Акчурін (стр.561-566)
Нагорна А. М. Динаміка змін наркотизації серед дітей та підлітків в умовах сьогодення/ А. М. Нагорна, В. В. Безпалько (стр.567-569)
Орлова Н. М. Регіоналізація, реструктурізація, маркетинг та сегментація - шляхи формування регіональної системи охорони здоров’я/ Н. М. Орлова, В. І. Сіренко (стр.570-571)
Процек О. Г. Альтернативні методи профілактики негативних соціальних явищ серед молоді/ О. Г. Процек [и др.] (стр.572-573)
Сергета І. В. Особливості перебігу процесів професійної адаптації учнів та студентів, які засвоюють спеціальності медичного профілю/ І. В. Сергета [и др.] (стр.574-576)
Сонник Є. Г. Експериментально-психологічні і біоритмологічні дослідження подружніх пар, де має місце сексуальна дисгармонія і чоловік страждає на шизофренію/ Є. Г. Сонник (стр.577-580)
Жук П. М. Імунологічні аспекти розвитку гнійних ускладнень після остеометалосинтезу переломів кісток/ П. М. Жук [и др.] (стр.581-582)
Кукуруза Ю. П. Діагностика гострого гематогенного остеомієліту/ Ю. П. Кукуруза [и др.] (стр.583-585)
Перебетюк А. М. Газова стволова зброя, як знаряддя спричинення вогнестрільної травми/ А. М. Перебетюк (стр.586-587)
Погорілий В. В. Анатомо-фізіологічні особливості кровопостачання яєчок у нормі і патології/ В. В. Погорілий [и др.] (стр.588-590)
Попович О. О. Генетичні маркери крові при хронічних гепатитах В і С/ О. О. Попович (стр.591-594)
Степанов В. Я. Медичні парадигми/ В. Я. Степанов (стр.595-598)
Ясько В. В. Визначення біологічного віку і статі за допомогою рентгенологічної оцінки ребер/ В. В. Ясько (стр.599-600)
Какарькін О. Я. Комп’ютерна програма для розрахунків параметрів фармакокінетики/ О. Я. Какарькін [и др.] (стр.601-603)
Мітюк І. І. Клініко-топічна класифікація холангіту/ І. І. Мітюк, В. М. Шостак (стр.604-605)
Портрет его не дорисован (очерк об академике Л. И.Медведеве - Учителе и Друге) (стр.606-611)
Гордій Кіндратович Палій (до 65-річчя від дня народження) (стр.612-613)
Шапаренко Павло Пилипович (до 70-річчя з дня народження) (стр.614-615)
Интересные статьи :
Найти похожие


9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Костіцька І. О., Маньковський Б.М.
Заглавие : Взаємозв’язок між діабетичним гастропарезом і ризиком розвитку гіпоглікемічних станів
Место публикации : Міжнародний ендокринологічний журнал. - Донецьк, 2017. - Том 13, N 3. - С. 41-47 (Шифр МУ65/2017/13/3)
Примечания : Бібліогр.: с. 45-46
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS
ГАСТРОПАРЕЗ -- GASTROPARESIS
ГИПОГЛИКЕМИЯ -- HYPOGLYCEMIA
Аннотация: Мета дослідження — вивчити вплив моторно-евакуаторної функції (М-ЕФ) шлунка на ризик розвитку гіпоглікемічних станів у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу. Матеріали та методи. Обстежено 112 (62 чоловіки, 50 жінок віком від 35 до 76 років) хворих на ЦД 2-го типу, які залежно від виду цукрознижувальної терапії розподілені на 4 групи: група 1 — похідні сульфонілсечовини (ПСС) + метформін; група 2 — ПСС + метформін + інгібітор дипептидилпептидази-4/аналог глюкагоноподібного пептиду 1/інгібітори натрій-глюкозного котранспортера 2-го типу/інгібітори α-глюкозидази; група 3 — інсулінотерапія; група 4 — інсулінотерапія + ПСС + метформін/інсулінотерапія + метформін. Для оцінки моторних властивостей шлунка використано анкетування (PAGI-SYM, GCSI) та 13С-октаноєвий дихальний тест (13С-ОДТ). Частоту виникнення й тяжкість симптомів низького вмісту цукру в крові визначено за шкалами опитувальника страху гіпоглікемій (HFS-Total). Результати. За результатами анкетування (PAGI-SYM, GCSI) і 13С-ОДТ серед досліджуваних груп хворих на ЦД 2-го типу виявлено рівномірний розподіл осіб з ознаками уповільнення М-ЕФ шлунка. При порівнянні груп хворих із симптомами брадигастрії і без них у 2,2–3,5 раза частіше фіксували гіпоглікемічні стани в пацієнтів з ознаками діабетичного гастропарезу. Виявлено кореляційну залежність між сумою балів опитувальника HFS-Total і результатами 13С-ОДТ (r = 0,54, p = 0,001), тому брадигастрія сприяє виникненню симптомів «шлункової» постпрандіальної гіпоглікемії. Висновки. Найвищий ризик розвитку гіпоглікемічних станів виявлено у хворих на діабетичний гастропарез, які для корекції вуглеводного обміну отримували інсулінотерапію. З метою запобігання виникненню постпрандіальних гіпоглікемій хворим на ЦД 2-го типу перед використанням інсулінотерапії слід визначити М-ЕФ шлунка для ранньої діагностики гастропарезу
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Жердьова Н. М., Медведовська Н. В., Маньковський Б. М.
Заглавие : Взаємозв’язок між діабетичною ретинопатією та когнітивними порушеннями у хворих на цукровий діабет ІІ типу
Место публикации : Офтальмол. журнал. - Одеса, 2017. - N 2. - С. 8-11 (Шифр ОУ6/2017/2)
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ -- AGE GROUPS
Найти похожие

11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Жердьова Н. М., Медведовська Н. В., Макеєв С. С., Маньковський Б. М.
Заглавие : Взаємозв’язок між діабетичною ретинопатією та мозковою перфузією у хворих на цукровий діабет ІІ типу
Место публикации : Офтальмол. журнал. - Одеса, 2018. - N 1. - С. 49-53 (Шифр ОУ6/2018/1)
MeSH-главная: ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS
Аннотация: Пацієнти без ретинопатії мають кращі показники когнітивних здібностей. Тому можна припустити, що мікроциркуляторні зміни на очному дні можуть бути маркером порушення мікроциркуляції головного мозку. Матеріал та методи. В дослідження було включено 95 пацієнтів на цукровий діабет II типу віком від 50 до 80 років. Пацієнти були поділені на 2 групи – з діагностованою діабетичною ретинопатією та без. Дослідження регіонарного об’ємного мозкового кровотоку (рОМК, rCBF) проведене за допомогою перфузійної однофотонної емісійної комп'ютерної томографії із використанням ліпофільного 99mTc-ГМПАО. Результати. При вивченні залежності між ретинопатією та станом мозкового кровотоку за даними регресійного аналізу, було виявлено негативний взаємозв’язок з порушенням мозкової перфузії у правій (B (95% ДI) = 0,58 (-0,98/-0,18); р=0.01) та лівій (B (95% ДI) = -0.55 (-0,99/-0,12); р = 0,02) фронтальних долях; правій (B (95% ДI) = -0,68 (-1,19/-0,16); р = 0,01) та лівій (B (95% ДI) = -0,79 (-1,31/-0,27); р=0,00) парієтальних частках; правій (B (95% ДI) = -0,61(-1,17/-0,06); р = 0,03) та лівій (B (95% ДI) = -0,81 (-1,35/-0,26); р=0,00) потиличних долях та правою (B (95% ДI) = -0,58 (-0,98/-0,18); р = 0,01) та лівою (B (95% ДI) = -0,54 (-91/-0,17); р=0,01) корою головного мозку. Висновки. Результати дослідження можуть вказувати на певний паралелізм у формуванні ураження мікросудин очного дна та головного мозку у хворих на цукровий діабет
Найти похожие

12.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Жердьова Н. М., Макеєв С. С., Маньковський Б. М.
Заглавие : Взаємозв’язок між мозковою перфузією та когнітивними порушеннями за даними нейропсихологічних тестів у хворих на цукровий діабет 2-го типу
Параллельн. заглавия :Relationship between cerebral perfusion and cognitive impairments in patients with type 2 diabetes mellitus according to neuropsychological tests
Место публикации : Ендокринологія. - 2018. - Т. 23, № 2. - С. 122-127 (Шифр ЕУ5/2018/23/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
Аннотация: Більшість науковців вказують на погіршення церебральної перфузії в пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2). Але дослідження церебрального кровобігу в таких хворих із використанням однофотон- ної емісійної комп’ютерної томографії (ОФЕКТ) є поодинокими. Тому метою даного дослідження було вивчення взаємозв’язку між станом мозкової перфузії та когнітивною функцією за даними нейропсихологічних тестів у хворих на ЦД2Матеріал і методи. До дослідження включено 94 пацієнти із ЦД2 — 62 жінки та 32 чоловіки, середній вік яких становив 62,12±0,57 року, тривалість ЦД2 — 9,7±0,69 року, рівень глікованого гемоглобіну — 8,14±0,13%. Оцінку порушень когнітивних проявів проводили за допомогою нейропсихологічних тестів: «5 слів», MMSE, БЛД, «Малювання годинника», RAVLT, Брікстона, TMT, DSFB, Verbal fluency test, Test symbol, Stroop color test. Церебральний кровобіг оцінювали з використанням ОФЕКТ. Кількісне вимірювання проводили як для всього мозку, так і для певних ділянок обох півкуль: фронтальної, потиличної, тім’яної та скроневої, а також мозочка, хвостатого ядра, путамену та таламуса. Статистичну обробку результатів проводили за допомогою програми SPSS версія 23 для WindowsРезультати. Виявлено негативний взаємозв’язок між мозковою перфузією у фронтальній ділянці, хвостатому ядрі, таламусі, скроневій ділянці та порушенням функції пам’яті. Наявність негативного зв’язку встановлено між станом виконавчої функції та перфузією у фронтальній ділянці, корі головного мозку з обох боків, лівій парієтальній, потиличній, скроневій ділянках головного мозку з обох боків і лівій частині путамену. Висновки. У пацієнтів із ЦД2 порушення когнітивних функцій пов’язано зі зниженням мозкового кровобігу
Найти похожие

13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Попова В. В., Маньковський Б. М.
Заглавие : Виявлення підвищеного рівня автоантитіл до інсуліну як імунологічний підхід до визначення осіб з високим ризиком розвитку цукрового діабету 1 типу
Место публикации : Ендокринологія. - Київ, 2001. - Т. 6, № 2. - С. 138-144 (Шифр ЕУ5/2001/6/2)
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1
АУТОИММУННЫЕ БОЛЕЗНИ -- AUTOIMMUNE DISEASES
ИНСУЛИН, АНТИТЕЛА -- INSULIN ANTIBODIES
Найти похожие

14.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Маньковський Б. М., Могильницька Л. А., Могильницька О. Є.
Заглавие : Вміст адгезійних молекул, Е-селектину та ендотелійзалежна дилатація у хворих на цукровий діабет 1-го типу з мікроангіопатіями, які хворіють із дитинства, та в осіб молодого віку з ожирінням
Параллельн. заглавия :Serum levels of adhesion molecules, E-selectin and endothelium-dependent dilation in childhood-onset type 1 diabeti c patient with microangiopathy and obese adolescents
Место публикации : Ендокринологія. - 2015. - Т. 20, № 4. - С. 696-700 (Шифр ЕУ5/2015/20/4)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: E-СЕЛЕКТИН -- E-SELECTIN
КЛЕТОК АДГЕЗИИ МОЛЕКУЛЫ -- CELL ADHESION MOLECULES
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ -- ENDOTHELIAL CELLS
Найти похожие

15.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коваль Д. М., Маньковський Б. М.
Заглавие : Вміст білків гострої фази як маркерів неспецифічного запалення в плазмі крові хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла
Место публикации : Ендокринологія. - 2002. - Т. 7, № 2. - С. 181-186 (Шифр ЕУ5/2002/7/2)
MeSH-главная: БЕЛКИ -- PROTEINS
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ПЛАЗМА -- PLASMA
Найти похожие

16.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Могильницька Л. А., Маньковський Б. М.
Заглавие : Вміст ендотеліну-1 в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла
Место публикации : Вісник Вінницького держ. мед. ун-ту. - 2001. - Т. 5, № 2. - С. 488-490 (Шифр 74127/2001/5/2)
Предметные рубрики: ВНМУ
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС -- BODY MASS INDEX
ЭНДОТЕЛИН-1 -- ENDOTHELIN-1
Найти похожие

17.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Малиновська О. В., Маньковський Б. М.
Заглавие : Вміст лептину у крові хворих з діабетичною нефропатією
Место публикации : Ендокринологія. - 2009. - Т. 14, № 2. - С. 216-220 (Шифр ЕУ5/2009/14/2)
Предметные рубрики: Диабет сахарный-- осл
Диабетические нефропатии
Лептин-- кровь
Протеинурия
Найти похожие

18.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Урбанович А. М., Маньковський Б. М.
Заглавие : Вміст резистину та цитокінів у крові хворих на цукровий діабет 2-го типу та артеріальну гіпертензію залежно від стану компенсації діабету
Параллельн. заглавия :The serum level of resistin and cytokines in patients with diabetes mellitus associated with arterial hypertension depending on the compensation level of diabetes mellitus
Место публикации : Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 16-19 (Шифр ЕУ5/2016/21/1)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: РЕЗИСТИН -- RESISTIN
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ИНТЕРЛЕЙКИН-2 -- INTERLEUKIN-2
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA
ИММУНОФЕРМЕНТНЫЕ МЕТОДЫ -- IMMUNOENZYME TECHNIQUES
Аннотация: Мета — вивчити зміни вмісту резистину та цитокінів, зокрема ІЛ-2, ІЛ-6 і ТНФ-α, у плазмі крові хворих на цукровий діабет 2-го типу (ЦД2) із різною компенсацією захворювання та артеріальною гіпертензією (АГ), а також дослідити можливий взаємозв’язок між зазначеними адипокіном і цитокінами. Методи. Обстежено 137 хворих на ЦД2 з АГ І-ІІ ст. і без АГ (72 жінки та 65 чоловіків). Рівень резистину, ІЛ-2, ІЛ-6, ТНФ-α в сироватці крові визначали імуноферментним методом. Результати. Виявлено вірогідне зростання рівня резистину у сироватці крові хворих на ЦД2 із погіршенням компенсації діабету та приєднанням АГ; зростання рівня ІЛ-6 у групах із доброю та задовільною компенсацією діабету та ТНФ-α у групах із поганою компенсацією з приєднанням АГ. Виявлено позитивну кореляцію вмісту резистину із ІЛ-2 і ТНФ-α у групі з поганою компенсацією ЦД2 та АГ і без АГ, більшої сили у групі із ЦД2 та АГ. Висновок. Рівень резистину у плазмі крові зростає з погіршенням компенсації діабету та приєднанням АГ. Високовірогідні кореляційні зв’язки між рівнями резистину, ІЛ-2 і ТНФ-α у групах хворих із поганою компенсацією діабету можуть свідчити про взаємопотенціюючу роль цих чинників у розвитку та прогресуванні декомпенсації ЦД2 та АГ
Найти похожие

19.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Орлик О. С., Маньковський Б. М.
Заглавие : Вплив артеріального тиску, маси тіла та рівня глікемії на розвиток діабетичної полінейропатії
Место публикации : Проблеми ендокринної патології. - 2012. - № 4. - С. 46-56 (Шифр ПУ17/2012/4)
Предметные рубрики: Диабет сахарный-- осл
Диабетические невропатии-- этиол
Гипертензия-- осл
Ожирение
Факторы риска
Найти похожие

20.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Маньковський Б. М., Малиновська О. В.
Заглавие : Вплив гіполіпідемічної терапії симвастатином на мікроальбумінурію у хворих на цукровий діабет
Место публикации : Серце і судини. - 2010. - № 1. - С. 41-45 (Шифр СУ25/2010/1)
Предметные рубрики: Диабет сахарный-- лек тер-- осл
Диабетические нефропатии-- этиол
Симвастатин-- тер прим
Альбуминурия-- действ преп
Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)