Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Матущак, М. Р.$<.>)
Общее количество найденных документов : 8
Показаны документы с 1 по 8
1.

Заглавие журнала :Соціальна фармація в охороні здоров’я -2020г. т.6,N 4
Интересные статьи :
Панфілова Г. Л. Аналіз динаміки змін економічної доступності протипухлинних препаратів, що використовуються у хіміотерапії лімфогранулематозу у дорослих/ Г. Л. Панфілова [та ін.] (стр.3-13)
Козіко Н. О. Наукове обґрунтування раціональної технології вирощування грибної біомаси для профілактики та комплексної терапії імунологічних та онкологічних захворювань/ Н. О. Козіко, І. В. Саханда (стр.14-22)
Гладух Є. В. Вивчення складу ліпофільного екстракту хмелю для використання у готових лікарських формах/ Є. В. Гладух, М. Г. Подорожна, О. В. Бевз (стр.23-31)
Немченко А. С. Аналіз стану та проблем реалізації державних програм із доступності ліків на основі анкетування медичних фахівців/ А. С. Немченко [та ін.] (стр.32-39)
Бугай А. В. Порівняльна характеристика складу аптечок медичних автомобільних в Україні та країнах Євросоюзу/ А. В. Бугай, К. В. Семченко (стр.40-48)
Голубцова К. К. Методичний підхід до оцінки ефективності функціонування системи маркетингової логістики на фармацевтичних підприємствах/ К. К. Голубцова, Р. В. Сагайдак-Нікітюк, С. В. Барнатович (стр.49-54)
Залигіна Є. В. Розробка напрямків підвищення ефективності управління логістикою лікарських препаратів у сучасних умовах розвитку закладів охорони здоров’я/ Є. В. Залигіна (стр.55-59)
Самборський О. С. Обґрунтування методологічного підходу до визначення сили ринкових позицій лікарських засобів на прикладі противиразкових препаратів/ О. С. Самборський, М. М. Слободянюк, О. М. Євтушенко (стр.60-71)
Шматенко О. П. Маркетинговий аналіз ринку інгібіторів протонної помпи: у фокусі омепразол та езомепразол/ О. П. Шматенко, В. В. Осьодло (стр.72-78)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Панфілова Г. Л. , Матущак М. Р. , Цурікова О. В., Сокуренко І. А., Бобошко Л. Г.
Заглавие : Аналіз динаміки змін економічної доступності протипухлинних препаратів, що використовуються у хіміотерапії лімфогранулематозу у дорослих
Место публикации : Соціальна фармація в охороні здоров’я. - Х., 2020. - Том 6, № 4. - С. 3-13 (Шифр СУ53/2020/6/4)
MeSH-главная: ХОДЖКИНА БОЛЕЗНЬ -- HODGKIN DISEASE
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS
ЛЕКАРСТВ СТОИМОСТЬ ДЛЯ ПАЦИЕНТА -- FEES, PHARMACEUTICAL

ЗДРАВООХРАНЕНИЕ -- PUBLIC HEALTH
Аннотация: Враховуючи негативні тенденції до зниження рівня економічної доступності протипухлинних препаратів у 2020 р., необхідно на державному рівні системно розглянути питання посилення позицій вітчизняного виробника ліків у зазначеному сегменті фармацевтичного ринку, насамперед завдяки упровадженню державних програм імпортозаміщення
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Матущак М. Р., Горошко О. М., Захарчук О. І., Федюк В. І., Костишин Л. В., Ежнед М. А., Сахацька І. М., Михайлюк Н. В.
Заглавие : Основні аспекти лікування та профілактики інвазивних захворювань підліткового віку
Место публикации : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2020. - Т. 19, № 3. - С. 72-78 (Шифр КУ27/2020/19/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ПАРАЗИТАРНЫЕ БОЛЕЗНИ -- PARASITIC DISEASES
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Аннотация: В Україні щорічно реєструються близько 100 тисяч випадків геогельмінтозів, із них 80 % у дітей до 17 років. Симптоматика гельмінтозів має слабко виражений характер або повністю відсутній, однак завдає шкоди організму, тому особливо небезпечне інфікування дитячого організму. Мета роботи – провести маркетингове дослідження лікарських засобів, які використовуються для лікування, та визначити основні проблеми профілактики даної патології. Матеріал і методи. Проведено маркетингове дослідження та аналіз ринку торговельних найменувань, аналіз 52 медичних карт стаціонарних та амбулаторних хворих (діти віком від 12 до 17 років) на глистяні інвазії та листків лікарських призначень лікувальних установ м. Чернівці. Результати. На першому етапі дослідження провели статистичне дослідження стану інвазивних захворювань та визначили основні фактори ризику зараження. Вивчили асортимент протипаразитарних лікарських засобів, представлених на вітчизняному фармацевтичному ринку. Найбільш часто як активний агент антигельмінтиків використовують «Альбендазол», 75% українського та 25% імпортного виробництва. Препарати з активною речовиною пірантелу становлять 42,8% вітчизняного виробництва, усі інші є імпортованими. За результатами опрацьованих медичних карт хворих обрали кілька найпоширеніших схем лікування, які включають антигельмінтну терапію, використання ентеросорбентів та призначення 5-денного курсу блокаторів Н1-гістамінових рецепторів. Проаналізувавши усереднені вартості доби лікування нематодних інвазій, зробили висновок, що найбільш доступний комплекс II групи препаратів, основним протигельмінтним препаратом є «Зентел». Одним із заходів профілактики гельмінтозів є застосування фітопрепаратів та дієтичних добавок на основі лікарської рослинної сировини, які, на відміну від хімічних засобів, характеризуються більш м’якими властивостями та меншою токсичністю, здатністю не лише впливати безпосередньо на збудника, але й забезпечувати відновлення функціонального стану органів та систем, уражених у результаті глистної інвазії. Висновки. Із запропонованих схем фармакотерапії найбільш доступними є використання комплексу, до складу якого входить «Біле вугілля», «Роліноз», «Зентел». Перспективним є вивчення застосування фітозасобів як у період лікувальної терапії, так і з метою профілактики.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Сахацька І. М., Горошко О. М., Захарчук О. І., Ежнед М. А., Матущак М. Р., Костишин Л. В., Михайлюк Н. В., Караван Ю. В.
Заглавие : Перспективи використання фітозасобів при паразитарних захворюваннях
Место публикации : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2020. - Т. 19, № 3. - С. 110-116 (Шифр КУ27/2020/19/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ПАРАЗИТАРНЫЕ БОЛЕЗНИ -- PARASITIC DISEASES
ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY
Аннотация: На сьогодні 89% усіх паразитарних захворювань припадає на долю гельмінтозів. Щорічний показник захворюваності на гельмінтози в Україні складає 1333 випадки на 100 тис. населення. Їх вплив призводить до розвитку поліавітамінозу зі зниженням апетиту, маси тіла та опірності організму до несприятливих факторів і порушення метаболізму. Тому питання профілактики та ефективного лікування – основи боротьби з більшістю гельмінтозів, надзвичайно актуальні. Мета роботи – провести маркетинговий аналіз асортименту антипаразитарних фітозасобів, які наявні на ринку України, та визначити перспективи їх подальшого використання у медицині. Матеріал і методи. Проведено аналіз асортименту лікарських засобів, дієтичних добавок та лікарської рослинної сировини, що виявляють антигельмінтну дію, наявні на ринку України. Результати. Згідно з проведеним аналізом асортименту лікарських засобів, дієтичних добавок та лікарської рослинної сировини, що виявляють антигельмінтну дію та наявні на ринку України, виявлено 102 торгових найменувань у різних лікарських формах. Встановлено, що асортимент препаратів, представлений, в основному, лише біологічно активними добавками (97,06%). Слід зазначити, що серед препаратів трапляються як однокомпонентні дієтичні добавки (18,63%), так і комбіновані (81,37%). Співвідношення часток з виробництва антипаразитарних препаратів приблизно однакове, вітчизняний виробник – 48,04%, іноземні виробники – 51,96%. Отже, враховуючи актуальність проблеми паразитарних захворювань, з профілактичною метою доцільно використовувати фітозасоби, враховуючи комплексність дії за рахунок біологічно активних речовин рослин, відсутність токсичності на відміну від синтетичних антипаразитарних засобів. Висновки. Представлені фітозасоби та харчові добавки можна використовувати як додатковий засіб для покращення фармакотерапії глистяних інвазій, а також з профілактичною метою для запобігання повторенню захворювання.
Найти похожие

5.

Заглавие журнала :Соціальна фармація в охороні здоров’я -2021г. т.7,N 1
Интересные статьи :
Волкова А. В. Дослідження поняття «медична грамотність» та підходів до її оцінки/ А. В. Волкова, Є. Ю. Ковтун (стр.3-11)
Галій Л. В. Дослідження діяльності організацій професійного фармацевтичного самоврядування за кордоном/ Л. В. Галій, Т. Ф. Музика (стр.12-17)
Колісник С. В. Актуальність викладання аналітичної токсикології в Національному фармацевтичному університеті/ С. В. Колісник [та ін.] (стр.18-23)
Матущак М. Р. Результати аналізу лікарських призначень та структури споживання препаратів хворими на лімфогранулематоз в Україні/ М. Р. Матущак [та ін.] (стр.24-35)
Баліцька О. П. Оцінка раціональності призначень лікарських засобів для лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій в амбулаторній практиці/ О. П. Баліцька [та ін.] (стр.36-41)
Жадько С. В. Маркетингове дослідження рівня сприяння раціональному використанню лікарських засобів фармацевтичними працівниками в Україні/ С. В. Жадько [та ін.] (стр.42-53)
Злагода В. С. Державне регулювання діяльності суб’єктів господарювання у вітчизняній фармації: нормативно-правовий аспект/ В. С. Злагода [та ін.] (стр.54-60)
Немченко А. С. Аналіз асортименту антипсоріатичних лікарських засобів, що застосовуються для місцевого лікування легких форм псоріазу в Україні/ А. С. Немченко [та ін.] (стр.61-70)
Тарасенко В. О. Маркетинговий аналіз ринку лікарських засобів для лікування ранового процесу та опікової хвороби у військовослужбовців на госпітальному етапі/ В. О. Тарасенко [та ін.] (стр.71-79)
Мищенко О. Я. Анализ ассортимента и экономической доступности ноотропных препаратов/ О. Я. Мищенко [и др.] (стр.80-85)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Матущак М. Р., Панфілова Г. Л., Терещенко Л. В., Цурікова О. В., Бобошко Л. Г.
Заглавие : Результати аналізу лікарських призначень та структури споживання препаратів хворими на лімфогранулематоз в Україні
Место публикации : Соціальна фармація в охороні здоров’я. - Х., 2021. - Том 7, № 1. - С. 24-35 (Шифр СУ53/2021/7/1)
MeSH-главная: ХОДЖКИНА БОЛЕЗНЬ -- HODGKIN DISEASE
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS
БОЛЕЗНИ СТОИМОСТЬ -- COST OF ILLNESS
ЛЕКАРСТВА ПРИМЕНЕНИЯ СХЕМА -- DRUG ADMINISTRATION SCHEDULE
Найти похожие

7.

Заглавие журнала :Фармацевтичний журнал -2023г. т.78,N 3
Интересные статьи :
До 70-річного ювілею професора Гудзенка Олександра Павловича (стр.3-5)
Немченко А. С. Дослідження стану та проблем забезпечення хворих на діабет препаратами інсуліну та засобами моніторингу глікемії/ А. С. Немченко, Т. М. Коба, В. М. Назаркіна (стр.6-17)
Власенко І. О. Вивчення преференцій лікарів для оптимізації аптечного асортименту цукрознижувальних препаратів/ І. О. Власенко (стр.18-29)
Трохимчук В. В. Проблеми та перспективи медичного забезпечення військовослужбовців, хворих на COVID-19, в умовах медичного страхування/ В. В. Трохимчук, І. О. Панкратов (стр.30-38)
Рафальська Я. Д. Аналіз захворюваності на рак молочної залози в Україні та місті Києві/ Я. Д. Рафальська, К. Л. Косяченко (стр.39-47)
Заліська О. М. Аналіз інформаційного забезпечення про антигіпертензивні лікарські засоби за даними веб-сервісів України/ О. М. Заліська, В. С. Гуз (стр.48-57)
Блавацька О. Б. Аналіз тенденцій і динаміки виписування електронних рецептів на антибіотики та їх електронного відпуску в Україні та у Львівській області/ О. Б. Блавацька, Г. Ю. Яцкова, Г. О. Сосновська (стр.58-67)
Матущак М. Р. Фармакоекономічна оцінка раціональності застосування схем хіміотерапії, що містять імунотерапевтичні препарати, у лікуванні класичної лімфоми Ходжкіна/ М. Р. Матущак, Г. Л. Панфілова (стр.68-81)
Бушуєва І. В. Cучacнi пiдxoди дo впpoвaдження cтaндapтiв вищoї ocвiти для cпецiaльнocтi 226 Фapмaцiя, пpoмиcлoвa фapмaцiя/ І. В. Бушуєва [та ін.] (стр.82-94)
Интересные статьи :
Найти похожие


8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Матущак М. Р., Панфілова Г. Л.
Заглавие : Фармакоекономічна оцінка раціональності застосування схем хіміотерапії, що містять імунотерапевтичні препарати, у лікуванні класичної лімфоми Ходжкіна
Параллельн. заглавия :Pharmaceutical assessment of the rationale of the application of chemotherapy schemes containing immunotherapeutic drugs in the treatment of classical Hodgkin's lymphoma
Место публикации : Фармацевтичний журнал. - 2023. - Т. 78, № 3. - С. 68-81 (Шифр ФУ3/2023/78/3)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ЛЕКАРСТВА ПРИМЕНЕНИЯ СХЕМА -- DRUG ADMINISTRATION SCHEDULE
ХОДЖКИНА БОЛЕЗНЬ -- HODGKIN DISEASE
ИММУНОТЕРАПИЯ -- IMMUNOTHERAPY
Аннотация: Застосування нових схем хіміотерапії лімфоми Ходжкіна, що містять імунотерапевтичні препарати, на кшталт брентуксимаб ведотину, є актуальним напрямом розвитку сучасної онкогематології. Включення цих препаратів у програми фінансової підтримки онкогематологічних хворих із боку держави потребують оцінки раціональності їх використання за умов існуючого ресурсного забезпечення охорони здоров’я. Мета – виконання фармакоекономічної оцінки раціональності застосування препаратів брентуксимабу ведотину у лікуванні класичної лімфоми Ходжкіна. Матеріали дослідження – результати клінічних досліджень ефективності застосування двох схем хіміотерапії лімфоми Ходжкіна (BrECAPP та BrECADD), які опубліковано німецькими вченими у 2017 році (Cochrane Central Register of Controlled Trials, CN-01443068), дані вітчизняного ринку протипухлинних препаратів, державних закупівель ліків. Застосовували загальнотеоретичні та прикладні (організаційно-економічні, маркетинговий та фармакоекономічний аналіз, математико-статистичні та ін.) методи дослідження. За результатами фармакоекономічної оцінки раціональності застосування схем BrECAPP та BrECADD у лікуванні лімфоми Ходжкіна встановлено, що за показниками повної відповіді після хіміотерапії (%) схема BrECADD має клініко-економічні переваги у застосуванні, а за показником повної ремісії як кінцевого результату лікування (%) ситуація протилежна, тобто переваги має схема BrECAPP. Оцінка профілю безпеки застосування дає змогу стверджувати про переваги застосування схеми BrECADD. Так, з трьох показників, які досліджували (органотоксичність (%), прояви периферичних нейропатій (%) та розвиток побічних дій гематологічного характеру (%)) зазначена схема мала клініко-економічну перевагу перед альтернативною схемою по двох показниках. Це органотоксичність (%) – СЕА2 = 3 323,87 грн./од. еф. (%) проти СЕА1 = 3 854,52 грн./од. еф. (%) за схемою BrECAPP, та розвиток побічних дій гематологічного характеру (%) – СЕА2 = 29 008,32 грн./од. еф. (%) проти СЕА1 = 29 084,14 грн./од. еф. (%) за схемою BrECAPP. У цілому можна стверджувати, що за показниками клінічної ефективності та профілю безпеки застосування схема BrECADD є більш раціональною та має економічні переваги у лікуванні класичної лімфоми Ходжкіна порівняно зі схемою BrECAPPThe use of new chemotherapy regimens for Hodgkin lymphoma, containing immunotherapeutic drugs, such as brentuximab vedotin, is an urgent direction in the development of modern oncohematology. The inclusion of these drugs in programs of financial support for hematological oncology patients by the state requires an assessment of the rationality of their use under the conditions of the current health care resource provision. The aim of the research is to carry out a pharmacoeconomic evaluation of the rationality of the use of brentuximab vedotin drugs in the treatment of classic Hodgkin lymphoma. Materials – the results of clinical studies of the effectiveness of two chemotherapy regimens for Hodgkin lymphoma (BrECAPP and BrECADD), which were published by German scientists in 2017 (Cochrane Central Register of Controlled Trials, CN-01443068), data from the domestic market of anticancer drugs and state procurement of medicines. General theoretical and applied (organizational and economic, marketing and pharmacoeconomic analysis, mathematical and statistical, etc.) research methods were applied. According to the results of the pharmacoeconomic evaluation of the rationality of the use of the BrECAPP and BrECADD schemes in the treatment of Hodgkin lymphoma, it was established that according to the indices of complete response after chemotherapy (%) the BrECADD scheme has clinical and economic advantages of application, and according to the index of complete remission as the final result of treatment (%), the situation is quite the opposite, that is, the BrECAPP scheme has advantages. The evaluation of the safety profile of the application makes it possible to assert the advantages of the application of the BrECADD scheme. Thus, taking into account the three indices under study (organ toxicity (%), manifestations of peripheral neuropathies (%) and the development of hematological side effects (%)), the indicated scheme had a clinical and economic advantage over the alternative scheme in two indices. This is organ toxicity (%), CEA2 = UAH 3,323.87/unit. ef. (%) against CEA1 = UAH 3,854.52/unit. ef. (%) according to the BrECAPP scheme and the development of hematological side effects (%) – CEA2 = UAH 29,008.32/unit. ef. (%) against CEA1 = UAH 29,084.14/unit. ef. (%) according to the BrECAPP scheme. In general, it can be stated that the BrECADD scheme is more rational and has economic advantages in the treatment of classical Hodgkin lymphoma compared to the BrECAPP regimen in terms of clinical efficacy and safety profile
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)