Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Мельник, Л. П.$<.>)
Общее количество найденных документов : 14
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-14 
1.

Заглавие журнала :Туберкульоз, Легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція -2018г.,N 4
Интересные статьи :
Петренко В. І. Нові підходи до виявлення і лікування латентної туберкульозної інфекції/ В. І. Петренко, М. Г. Долинська (стр.5-10)
Тодоріко Л. Д. Хронічне обструктивне захворювання легень: реалії топової проблеми респіраторної медицини з позицій сьогодення/ Л. Д. Тодоріко [та ін.] (стр.11-18)
Литвиненко Н. А. Перші результати впровадження бедаквіліну для хворих на мультирезистентний туберкульоз в Україні: рекомендації для практичних лікарів/ Н. А. Литвиненко [та ін.] (стр.19-26)
Дужий І. Д. Значення ультрасоноскопії для раннього виявлення синдрому плеврального випоту/ I. Д. Дужий [та ін.] (стр.27-32)
Опанасенко М. С. Інтраопераційна профілактика верхівкової залишкової плевральної порожнини при операціях з приводу мультирезистентного туберкульозу легень/ М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович (стр.33-40)
Коваленко П. Г. Моніторинг та оцінка ефективності виконання обласної програми протидії ВІЛ–інфекції/СНІДу в Кіровоградській області/ П. Г. Коваленко, О. І. Москаль, О. Я. Сисин (стр.41-47)
Мельник Л. П. Двоетапна діагностика Лайм–Бореліозу (імуноферментний аналіз, імуноблот) у хворих на туберкульоз легень/ Л. П. Мельник [та ін.] (стр.48-53)
Овчаренко Л. С. Динаміка показників загоєння деструктивних змін легеневої тканини у хворих з різною ефективністю лікування мультирезистентного туберкульозу/ Л. С. Овчаренко, О. С. Шевченко (стр.54-58)
Швець О. М. Вивчення показників вуглеводного обміну у хворих із уперше діагностованим туберкульозом легень/ О. М. Швець, О. С. Шевченко, Є. Б. Радзішевська (стр.59-65)
Дронь Л. А. Поліпшення ендотеліальної функції та функції зовнішнього дихання у пацієнтів з коморбідністю (артеріальна гіпертензія та хронічне обструктивне захворювання легень III ступеня) шляхом застосування донатора азоту оксиду – L–аргініну/ Л. А. Дронь, І. Г. Купновицька (стр.66-72)
Дьяченко П. А. Демієлінізуюче захворювання, яке може приховувати ВІЛ–інфекцію. Клінічний випадок/ П. А. Дьяченко (стр.73-76)
Петренко В. І. Позалегеневий і міліарний туберкульоз у хворих на коінфекцію туберкульоз/ВІЛ/ В. І. Петренко, М. Г. Долинська, О. М. Разнатовська (стр.77-87)
Екстрене повідомлення: ключові зміни в лікуванні мультирезистентного та рифампіцин–резистентного туберкульозу (стр.88-92)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мельник Л. П., Васильєва Н. А., Климнюк С. І., Шкільна М. І.
Заглавие : Поширеність лайм-бореліозу серед хворих на туберкульоз
Место публикации : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2017. - N 4. - С. 30-35 (Шифр ІУ5/2017/4)
MeSH-главная: ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE
ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS
Аннотация: Поширеність Лайм-бореліозу у хворих на туберкульоз становить 25,2 %. Супутній Лайм-бореліоз негативно впливає на перебіг туберкульозу, що проявляється у сповільненому загоєнні порожнин розпаду та змінами ЕКГ у даної категорії пацієнтів (p0,05).Распространенность Лайм-боррелиоза у больных туберкулезом составляет 25,2%. Сопутствующий Лайм-боррелиоз негативно влияет на течение туберкулеза, проявляется в замедленном заживлении полостей распада и изменениями ЭКГ у данной категории пациентов (p 0,05).
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мельник Л. П., Грищук Л. А., Васильєва Н. А., Шкільна М. І.
Заглавие : Поєднаний перебіг туберкульозу та лямбліозу
Место публикации : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2017. - N 3. - С. 52-58 (Шифр ІУ5/2017/3)
MeSH-главная: ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS
ЛЯМБЛИОЗ -- GIARDIASIS
УКРАИНА -- UKRAINE
Аннотация: Супутній лямбліоз, імовірно, є одним з обтяжуючих чинників перебігу туберкульозу (ТБ). Усунення інвазії у пацієнтів із ТБ, можливо, дозволить також коригувати розвиток побічних реакцій на протитуберкульозні препарати.Сопутствующий лямблиоз, вероятно, является одним из отягчающих факторов течения туберкулеза (ТБ). Устранение инвазии у пациентов с ТБ, возможно, позволит также корректировать развитие побочных реакций на противотуберкулезные препараты.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мельник Л. П., Рудик В. Д., Романів Т. В., Мадич С. В., Грінченко Л. А., Пелехат Н. Б.
Заглавие : Особливості саркоїдозу В Тернопільській області
Параллельн. заглавия :Features of sarcoidosis in Ternopil region
Место публикации : Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. - Тернопіль, 2017. - N 4. - С. 12-17 (Шифр ВУ14/2017/4)
MeSH-главная: САРКОИДОЗ -- SARCOIDOSIS
MeSH-неглавная: ЗАБОЛЕВАЕМОСТЬ, ЧАСТОТА СЛУЧАЕВ -- PREVALENCE
Аннотация: Поширеність та захворюваність на саркоїдоз у Тернопільській області перевищують максимальні по Україні у 4 та 1,5 раза відповідно. Саркоїдоз частіше виявляють у жителів міст, особливо І стадії, що, імовірно, пов’язано із кращим доступом населення до спеціалізованих медичних закладів, у той час як у мешканців області виявляють більш складні для діагностики ІІ та ІV стадій
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мельник Л. П., Грищук Л. А., Білаш С. М., Мартинюк І. А., Васильєва Н. А., Головатюк Л. Б.
Заглавие : Значення гіпереозинофільного синдрому в диференційній діагностиці туберкульозу легень
Место публикации : Вісник наукових досліджень. - 2015. - № 3. - С. 63-65 (Шифр ВУ9/2015/3)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
ГИПЕРЭОЗИНОФИЛЬНЫЙ СИНДРОМ -- HYPEREOSINOPHILIC SYNDROME
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мельник Л. П., Грищук Л. А., Шкільна М. І., Васильєва Н. А.
Заглавие : Двоетапна діагностика Лайм–Бореліозу (імуноферментний аналіз, імуноблот) у хворих на туберкульоз легень
Место публикации : Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 4. - С. 48-53 (Шифр ТУ7/2018/4)
MeSH-главная: ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE
ИММУНОБЛОТТИНГ -- IMMUNOBLOTTING
АНТИТЕЛА -- ANTIBODIES
АНТИГЕНЫ -- ANTIGENS
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
Аннотация: Мета роботи - вивчити частоту інфікування бореліями у хворих на туберкульоз легень (ТБЛ) за допомогою двоетапної схеми діагностики (імуноферментний аналіз (ІФА) та імуноблот). Під час скринінгового дослідження Лайм-бореліозу обстежено 99 хворих на ТБЛ, яких лікували за стаціонарних умов Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру протягом 2015 - 2017 рр. Використано двоетапну схему діагностики (ІФА та імуноблот). На першому етапі антитіла IgM та/або IgG до комплексу B. burgdorferi sensu lato у сироватці крові визначали за методом ІФА. За результатами першого етапу дослідження, зразки крові із сумнівними й позитивними результатами було повторно досліджено за методом імуноблоту. Антитіла хоча б одного класу IgM та/або IgG до комплексу B. burgdorferi sensu lato (B. burgdorferi, B. afzelii та B. garinii) виявлено у сироватці крові 25,2 % хворих на ТБЛ. Дослідження за методом імуноблоту (EUROLINE RN-AT) підтвердило присутність антитіл класу IgM і/чи IgG до антигенів комплексу B. burgdorferi sensu lato (B. burgdorferi sensu stricto, B. afzelii та B. garinii; позитивні або проміжні знахідки) у 19 (76,0 %) із 25 респондентів з позитивними і проміжними результатами за першим етапом дослідження (ІФА). Висновки: поширеність інфікування бореліями у хворих на ТБЛ становила 25,2 % за першим етапом діагностики (ІФА) та 19,2 % - за другим (імуноблот), що вказує на потребу в двоетапній серологічній діагностиці Лайм-бореліозу
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мельник Л. П.
Заглавие : Вплив лайм-бореліозу та лямбліозу на перебіг туберкульозу легень
Место публикации : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2020. - N 4. - С. 30-34 (Шифр ІУ5/2020/4)
MeSH-главная: БОРРЕЛИОЗЫ -- BORRELIA INFECTIONS
ЛЯМБЛИОЗ -- GIARDIASIS
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
Аннотация: Вивчено вплив супутніх Лайм-бореліозу (ЛБ), лямбліозу та їх поєднання на перебіг туберкульозу за виділенням мікобактерій і поширенням патологічного процесу в легенях. Вогнищевий, інфільтративний та дисемінований процеси туберкульозу значно частіше спостерігалися у пацієнтів з виділенням мікобактерій (p0,01-0,001). Частота виділення мікобактерій була найнижчою у пацієнтів без лямбліозу та ЛБ – у 54,8 %, найвищою – у хворих із супутнім лямбліозом – у 81,3 % осіб (p0,01). Виявили прямий дуже сильний кореляційний зв’язок (rИзучено влияние сопутствующих Лайм-боррелиоза (ЛБ), лямблиоза и их сочетания на течение туберкулеза по выделениям микобактерий и распространением патологического процесса в легких. Очаговый, инфильтративный и диссеминированный процессы туберкулеза значительно чаще наблюдались у пациентов с выделением микобактерий (p0,01-0,001). Частота выделения микобактерий была самой низкой у пациентов без лямблиоза и ЛБ - у 54,8%, наивысшей - у больных с сопутствующим лямблиозом - у 81,3% лиц (p0,01). Выявили прямую очень сильную корреляционную связь (r
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кравченко Л. Г., Рижикова Т. І., Радюк Л. П., Нікітіна А. О., Мельник Л. П.
Заглавие : Випадок дирофіляріозу в підлітка
Место публикации : Інфекційні хвороби. - 2011. - № 4. - С. 102-103 (Шифр ІУ5/2011/4)
Предметные рубрики: Дирофиляриоз-- подрост
Найти похожие

9.

Заглавие журнала :Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України -2017г.,N 4
Интересные статьи :
Черненко І. І. Епідеміологічні та клінічні аспекти наслідків черепно-мозкової травми/ І. І. Черненко, І. А. Чухно (стр.5-11)
Мельник Л. П. Особливості саркоїдозу В Тернопільській області/ Л. П. Мельник [и др.] (стр.12-17)
Ткачук І. М. Хвороби системи кровообігу у військовослужбовців збройних сил України: вплив на придатність до військової служби на сучасному етапі/ І. М. Ткачук (стр.18-22)
Максів Х. Я. Особливості поєднаного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень та гіпертонічної хвороби/ Х. Я. Максів [и др.] (стр.23-28)
Хміль М. С. Прегравідарна підготовка пацієнток із синдромом полікістозних яєчників у програмах екстракорпорального запліднення/ М. С. Хміль (стр.29-34)
Возіанов С. О. Оцінка показників латентного періоду бульбокавернозного рефлексу та електроміографії в діагностиці та лікуванні хворих із підвищеним тонусом нервово-м’язових структур сечового міхура та дистальних відділів товстої кишки за гіперкінетичним типом/ С. О. Возіанов [и др.] (стр.35-40)
Дячук Д. Д. Обґрунтування організації медико-соціологічного моніторингу ожиріння у дітей в багатопрофільному закладі охорони здоров’я/ Д. Д. Дячук, І. Е. Заболотна (стр.41-47)
Гандзюк В. А. Стан нормативно-правового регулювання управління профілактикою неінфекційних захворювань/ В. А. Гандзюк (стр.48-56)
Слабий О. І. Вартість медичної послуги при проведенні одноетапної та білатеральної черезшкірної нефролітотрипсії у відділенні урології/ О. І. Слабий, А. Ц. Боржієвський, Т. Г. Гутор
Кравченко В. В. Актуальність підготовки менеджерів для впровадження державно-приватного партнерства в охороні здоров’я/ В. В. Кравченко (стр.62-67)
Петренко Н. В. Можливості використання симуляційного навчання для підвищення якості практичної підготовки студентів при вивченні акушерства та гінекології/ Н. В. Петренко, М. І. Марущак, І. Я. Криницька (стр.68-72)
Саксонов С. Г. Вивчення рівня знань і практичних навичок фахівців офтальмологічного профілю та їх освітні потреби/ С. Г. Саксонов (стр.73-79)
Ленчук Т. Л. Психологічні особливості формування позитивного психологічного клімату в колективі студентів-медиків/ Т. Л. Ленчук (стр.80-83)
Криницька І. Я. Особливості професійної підготовки медичних сестер на сучасному етапі/ І. Я. Криницька, М. І. Марущак, І. М. Кліщ (стр.84-87)
Січкоріз О. Є. Аналітичне дослідження міжнародного досвіду організації медичної післядипломної освіти/ О. Є. Січкоріз (стр.88-96)
Хміль С. В. Лейоміома матки і безпліддя (огляд літератури)/ С. В. Хміль [и др.] (стр.96-103)
Хміль С. В. Антиоксидантна терапія у жінок із безпліддям на фоні генітального ендометріозу/ С. В. Хміль, І. І. Кулик, А. С. Хміль (стр.104-109)
Хміль С. В. Вік пацієнток як один із факторів ризику невдалих спроб у циклах екстракорпорального запліднення (аналітичний огляд літератури)/ С. В. Хміль [и др.] (стр.110-115)
Интересные статьи :
Найти похожие


10.

Заглавие журнала :Вісник наукових досліджень -2015г.,N 3
Интересные статьи :
Нечипорук В. М. Метаболізм при гіпо- та гіпертиреозі/ В. М. Нечипорук, М. М. Корда (стр.4-7)
Процайло М. Д. Недосконалий остеогенез/ М. Д. Процайло, П. В. Гощинський, С. А. Жук (стр.8-10)
Мігенько Б. О. Хронічний панкреатит та постхолецистектомічний синдром, підходи до лікування/ Б. О. Мігенько (стр.11-14)
Панасюк О. В. Вплив імунодефіциту на результати комплексного лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз і туберкульоз із розширеною резистентністю у поєднанні з ВІЛ-інфекцією/ О. В. Панасюк [и др.] (стр.15-17)
Сохор Н. Р. Порівняльна характеристика параметрів церебрального кровотоку в гострому періоді різних підтипів ішемічного інсульту/ Н. Р. Сохор (стр.18-21)
Коршняк В. О. Динаміка мозкоспецифічних білків та нейротрофічного фактора мозку (BDNF) у хворих із наслідками легкої черепно-мозкової травми до та після мікрохвильової резонансної терапії/ В. О. Коршняк (стр.22-24)
Донник Т. А. Динаміка клініко-неврологічних показників до та після програмованої сенсорної депривації у хворих із наслідками легкої черепно-мозкової травми/ Т. А. Донник (стр.25-27)
Кірієнко В. Т. Ефективність антралю у хворих на хронічний гепатит С/ В. Т. Кірієнко, В. В. Потій (стр.28-30)
Лотоцька С. В. Ефективність застосування ентеросорбенту "Ентеросгель” при лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень/ С. В. Лотоцька, С. М. Андрейчин, В. М. Мерецький (стр.31-33)
Перцева Т. О. Можливості корекції сурфактантної системи легень у хворих на інфекції нижніх дихальних шляхів. Методи контролю ефективності/ Т. О. Перцева, Т. В. Кіреєва, О. О. Штепа (стр.34-38)
Станіславчук Л. М. Сатурація кисню і кислотно-основний стан у дітей зі стенозуючим ларинготрахеїтом/ Л. М. Станіславчук (стр.39-41)
Коршняк О. В. Взаємозв’язок показників мелатоніну з непсихотичними психічними розладами у хворих із наслідками черепно-мозкової травми/ О. В. Коршняк (стр.42-44)
Ільницький І. Г. Комп’ютерно-інформаційний моніторинг захворюваності на туберкульоз при відносній стабілізації епідемії/ І. Г. Ільницький [и др.] (стр.45-47)
Винничук М. О. Адгезивні властивості бактерій, які утворюють мікробіоту ротоглотки хворих на туберкульоз/ М. О. Винничук [и др.] (стр.48-49)
Балабан А. І. Корекція метаболічних порушень та кисневого забезпечення нижніх кінцівок при коморбідних станах/ А. І. Балабан (стр.50-51)
Салій З. В. Особливості формування неврологічного дефіциту у хворих із наслідками черепно-мозкової травми/ З. В. Салій (стр.52-55)
Даньчак С. В. Дисметаболічні порушення у пацієнтів із подагрою в поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки/ С. В. Даньчак (стр.56-58)
Мальчевська Т. Й. Гемостазіологічні особливості плазми у пацієнтів із стабільною ішемічною хворобою з поєднаною патологією/ Т. Й. Мальчевська (стр.59-62)
Мельник Л. П. Значення гіпереозинофільного синдрому в диференційній діагностиці туберкульозу легень/ Л. П. Мельник [и др.] (стр.63-65)
Ковальчук А. О. Планіметрія поверхні опікової рани при використанні комбінованих гідрогелевих та сорбуючих засобів на етапах раннього хірургічного лікування хворих з опіками/ А. О. Ковальчук, О-Б. Е. Гюнеш (стр.66-68)
Герасимчук П. О. Морфологічна характеристика уражень судин артеріального русла нижніх кінцівок у хворих із синдромом діабетичної стопи/ П. О. Герасимчук, В. Г. Власенко, А. В. Павлишин (стр.69-72)
Вітовська О. П. Аналіз динаміки захворюваності на атрофії зорових нервів в Україні/ О. П. Вітовська, В. А. Васюта (стр.73-75)
Лобанець В. Я. Прооксидантно-антиоксидантний статус у хворих із запально-деструктивними ураженнями пародонта на тлі гастроезофагеальної рефлюксної хвороби залежно від перебігу захворювання/ В. Я. Лобанець [и др.] (стр.76-78)
Залізняк М. С. Комплексне лікування хворих на генералізований пародонтит із супутнім остеоартрозом та оцінка його ефективності/ М. С. Залізняк (стр.79-82)
Бойчук А. В. Характеристика показників апоптозу та рівня локального імунітету в жінок із патологічними процесами шийки матки/ А. В. Бойчук, В. О. Худоб’як (стр.83-85)
Мокра А. П. Вікові особливості морфометричних змін екзокринного апарату підшлункової залози/ А. П. Мокра, А. Г. Шульгай, О. І. Пелешок (стр.86-88)
Ковальчук Л. Й. Гігієнічна оцінка наслідків хлорування води поверхневих водойм Українського Придунав’я/ Л. Й. Ковальчук, А. В. Мокієнко, Н. Ф. Петренко (стр.89-91)
Шевчук О. О. Морфофункціональний стан печінки на тлі цитостатичної терапії та її фармакокорекції/ О. О. Шевчук (стр.92-96)
Марущак М. І. Вплив дисбалансу мікроелементів на регуляцію апоптозу в щурів з аліментарним ожирінням/ М. І. Марущак [и др.] (стр.97-100)
Козак Д. В. Порушення процесів ліпідної пероксидації та антиоксидантного захисту в тканині легень у пізній період травматичної хвороби та їх корекція карбацетамом/ Д. В. Козак (стр.101-103)
Мисула Н. І. Лікування запальних захворювань слизової оболонки порожнини рота у тварин із гастродуоденітом/ Н. І. Мисула (стр.104-106)
Бондарчук В. І. Зміна показників ендогенної інтоксикації та гуморального імунітету при впливі різних типів запальної реакції у тварин із гастродуоденітом/ В. І. Бондарчук (стр.107-109)
Гнатюк М. С. Морфофункціональні особливості вен шлуночків легеневого серця/ М. С. Гнатюк, О. Б. Слабий (стр.110-112)
Галицька-Хархаліс О. Я. Порівняльна характеристика морфологічних змін судинного русла нирок при деяких патологічних станах/ О. Я. Галицька-Хархаліс, А. В. Гантімуров, І. В. Пилипко (стр.113-115)
Близнюк Р. В. Особливості формування синдрому ендогенної інтоксикації та динаміка вмісту імунних комплексів у ранній період після нанесення політравми в тварин із хронічним гепатитом/ Р. В. Близнюк, А. А. Гудима, О. Б. Сван (стр.116-118)
Черняшова В. В. Особливості перебігу метаболічних процесів у печінці тварин із гострим експериментальним перитонітом та при застосуванні L-аргініну та L-аргініну-L-глутамату/ В. В. Черняшова (стр.119-120)
Сельський П. Р. Алгоритм прийняття рішень для оптимізації прогнозування перебігу захворювань на первинному рівні з комплексним застосуванням інноваційних інформаційних методик/ П. Р. Сельський (стр.121-125)
Сакович В. М. Наш досвід лікування вірусно-бактеріальних кон’юнктивітів/ В. М. Сакович (стр.126-127)
Интересные статьи :
Найти похожие


 1-10    11-14 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)