Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Мороз, О. Ф.$<.>)
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.

Заглавие журнала :Фізіологічний журнал -2020г. т.66,N 5
Интересные статьи :
Gorbachenko V. A. Effects of memantine on the passive avoidance test in young rats/ V. A. Gorbachenko, E. A. Lukyanetz (стр.3-10)
Федорюк М. П. Фармакологічне блокування протончутливих іонних каналів нормалізує порушене внаслідок епілептичного статусу емоційнозумовлене навчання/ М. П. Федорюк [та ін.] (стр.11-16)
Семеніхіна М. О. Вплив пригнічення функції протеазаактивованих рецепторів 1 у латентний період розвитку скроневої епілепсії на депресивноподібну поведінку щурів/ М. О. Семеніхіна, М. П. Федорюк, Р. І. Боговик (стр.17-22)
Маліков М. В. Зміни у структурно-функціональній організації серця гандболістів під впливом систематичних фізичних навантажень/ М. В. Маліков, Н. В. Богдановська, К. Ю. Бойченко (стр.23-29)
Фоменко І. С. Цитопротекторний вплив NO, H2S та системи циклооксигеназа/простагландини в слизовій оболонці товстої кишки щурів при виразковому коліті/ І. С. Фоменко [та ін.] (стр.30-37)
Янко Р. В. Вплив метіоніну на морфофункціональний стан паренхіми печінки щурів/ Р. В. Янко, О. Г. Чака, М. І. Левашов (стр.38-45)
Мороз О. Ф. Вікові особливості впливу бомбезину на жовчосекреторну функцію печінки/ О. Ф. Мороз, С. П. Весельський, Т. П. Лященко (стр.46-54)
Натрус Л. В. Кореляційні зв’язки між цитокіновими показниками імунного запалення, ендотеліальним фактором росту та біохімічними параметрами у пацієнтів з подагрою/ Л. В. Натрус [та ін.] (стр.55-63)
Зябліцев С. В. Стан нейроендокринних систем при активації та гальмуванні центральних холінергічних систем при черепно-мозковій травмі/ С. В. Зябліцев, С. О. Худолей (стр.64-72)
Прудніков І. М. Позаклітинні протеасоми/ І. М. Прудніков [та ін.] (стр.73-84)
Олексій Антонович Шандра (до 70-річчя від дня народження) (стр.85-86)
Интересные статьи :
Найти похожие


2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мороз О. Ф., Весельський С. П., Лященко Т. П.
Заглавие : Вікові особливості впливу бомбезину на жовчосекреторну функцію печінки
Место публикации : Фізіологічний журнал. - К., 2020. - Том 66, N 5. - С. 46-54 (Шифр ФУ6/2020/66/5)
MeSH-главная: ЖЕЛЧЬ -- BILE
ЖЕЛЧНЫЕ КИСЛОТЫ И СОЛИ -- BILE ACIDS AND SALTS
ТАУРОХОЛЕВАЯ КИСЛОТА -- TAUROCHOLIC ACID
ГЛИКОХОЛЕВАЯ КИСЛОТА -- GLYCOCHOLIC ACID
ХОЛАТЫ -- CHOLATES
ХРОМАТОГРАФИЯ ТОНКОСЛОЙНАЯ -- CHROMATOGRAPHY, THIN LAYER
ДЕНСИТОМЕТРИЯ -- DENSITOMETRY
БОМБЕЗИН -- BOMBESIN
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ -- ANIMAL EXPERIMENTATION
КРЫСЫ -- RATS
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
Аннотация: Жовчосекреторну функцію з бомбезиновим навантаженням (1 мкг/100 г маси тіла, внутрішньопортально) досліджували на 30 нелінійних білих щурах-самцях трьох вікових груп: ювенільній (130–175 г), зрілій (200–250 г) і старій (більше ніж 300 г) в умовах гострого експерименту. Вивчали зміни об’ємної швидкості жовчоутворення та вмісту холатів у жовчі методом тонкошарової хроматографії з наступною денситометрією. Дія бомбезину спричиняла зростання рівня холерезу у ювенільних та зрілих особин, практично не впливаючи на нього у старих тварин. На фоні зростання концентрації вільних жовчних кислот у зрілих та молодих тварин спостерігали її зменшення у жовчі старих щурів. Регулятор стимулював секрецію таурохолевої та глікохолевої кислот у зрілих та старих тварин, не впливаючи при цьому на секрецію діоксихоланових таурокон’югатів. Секреція діоксихоланових кислот, зв’язаних з гліцином, найсильніше стимулювалася пептидом у зрілих тварин, а у старих щурів вміст цих кислот був меншим за контроль. Вплив бомбезину був меншим на секрецію жовчних кислот у старих тварин, а у ювенільних щурів різноспрямованим. У ювенільних тварин він посилював синтез вільних холатів, а у старих особин, не впливаючи на синтез de novo, пригнічував їх кон’югацію з амінокислотами, про що свідчать значення коефіцієнта кон’югації. Аналіз коефіцієнта гідроксилювання показав, що у разі введення бомбезину активувався класичний шлях синтезу жовчних кислот у ювенільних щурів та пригнічувався у старих тварин. Отримані результати свідчать про неоднаковий вплив пептиду на співвідношення жовчних кислот у жовчі щурів різного віку, що може спричинити зміни емульгуючих та солюбілізаційних властивостей жовчі при станах, які супроводжуються віковими пошкодженнями стінки кишечника з порушенням виділення бомбезину як гормона чи нейромедіатора.
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)