Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Няньковська, О. С.$<.>)
Общее количество найденных документов : 26
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-26 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Уманець Т. Р., Шадрін О. Г., Клименко В. А., Няньковський С. Л., Кандиба В. П., Ащеулов О. М., Лупальцова О. С., Няньковська О. С., Яцула М. С.
Заглавие : Основні положення настанов по веденню хворих з алергією до коров’ячого молока
Место публикации : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія: Журн. для лікаря-практ./ ТОВ "Вид. дім "Здоров’я України". - К.: ТОВ "Медіа-Агентство "Інфомедіа"", 2015. - № 7. - С. 37-45 (Шифр КУ34/2015/7)
MeSH-главная: МОЛОКО, ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- MILK HYPERSENSITIVITY
МОЛОКО -- MILK
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ -- CLINICAL PROTOCOLS
БЕЛКИ -- PROTEINS
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Уманець Т. Р., Шадрін О. Г., Клименко В. А., Плахотна О. М., Ащеулов О. М., Яновська Е. О., Кандиба В. П., Няньковський С. Л., Няньковська О. С., Яцула М. С.
Заглавие : Основні положення настанов по веденню хворих з алергією до коров’ячого молока
Место публикации : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія: Журн. для лікаря-практ./ ТОВ "Вид. дім "Здоров’я України". - К.: ТОВ "Медіа-Агентство "Інфомедіа"", 2015. - № 5/6. - С. 41-56 (Шифр КУ34/2015/5/6)
MeSH-главная: МОЛОКО -- MILK
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- HYPERSENSITIVITY
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ -- CLINICAL PROTOCOLS
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковська О. С., Няньковський С. Л., Яцула М. С., Городиловська М. І., Вівчарівська Г. З., Шайдич В. Д., Горайська О. М., Заставна Л. В., Томків Я. В., Томків З. В., Камуть Н. В., Троцький Г. М., Возняк А. В., Лісний А. Є.
Заглавие : Оцінка ефективності застосування інуліну при функціональному запорі у дітей
Параллельн. заглавия :Evaluation of the efficacy of inulin use in children with functional constipation
Место публикации : Сучасна гастроентерологія. - 2022. - № 1/2. - С. 30-36 (Шифр СУ10/2022/1/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
Предметные рубрики: Инулин-нео-- тер прим
MeSH-главная: ЗАПОРЫ -- CONSTIPATION
ДЕТИ -- CHILD
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЙ ТРАКТ -- GASTROINTESTINAL TRACT
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНАЯ МОТОРИКА -- GASTROINTESTINAL MOTILITY
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
Аннотация: Функціональний запор є поширеною педіатричною проблемою, на яку припадає близько 3 % відвідувань педіатра і близько 25 % відвідувань дитячого гастроентеролога. Наявність функціонального запору знач­ною мірою впливає на якість життя дитини, її сім’ї та витрати на систему охорони здоров’я. Настанови Північноамериканського товариства дитячої гастроентерології, гепатології та харчування (NASPGHAN) рекомендують підтримувальне лікування проносними, навчання, збільшити споживання клітковини і рідини та фізичної активності при запорі у дітей. Сучасні фармакологічні методи лікування можуть бути неефективними у деяких пацієнтів через неоптимальне дозування, поганий комплаєнс або використання препаратів з механізмами дії, які не впливають на основні патофізіологічні чинники. Багато пацієнтів із запорами повідомляють про незадоволення традиційними методами лікування через недостатню ефективністьFunctional constipation (FC) is a common pediatric problem accounting for 3 % visits to a general pediatrician and up to 25 % visits to a pediatric gastroenterologist. Presence of FC significantly impacts a child’s health‑related quality of life and the healthcare cost burden. The North American Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition Guideline (NASPGHAN) recommends supportive treatment with laxatives, training, recommendations on fiber and fluid intake, and physical activity in constipation in children. Modern pharmacological treatments may be ineffective in some patients — not optimal dosage, poor compliance or use of drugs with mechanisms of action that do not affect the main pathophysiological moments. Many patients with constipation report dissatisfaction with traditional treatments due to perceived lack of efficacy
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Камуть Н. В., Няньковська О. С., Омельяненко О. В., Никитюк С. І., Бабій Л. І.
Заглавие : Особливості показників рівня вітаміну D при атопічному дерматиті у дітей першого року життя
Место публикации : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2020. - N 2. - С. 66 (Шифр КУ34/2020/2)
MeSH-главная: ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ -- DERMATITIS, ATOPIC
ВИТАМИН D -- VITAMIN D
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: За останні десятиліття алергія посіла провідне місце в списку найпоширеніших захворювань у світі. Розвиток атопічного дерматиту (АД) на сучасному етапі розглядають як наслідок складних взаємодій генетичних факторів, навколишнього середовища, інфекційних агентів, дефектів бар’єрної функції шкіри та порушень імунологічної відповіді. В Україні майже відсутні дані щодо особливостей обміну вітаміну D при АД в дітей першого року життя. За даними низки авторів поширеність дефіциту вітаміну D серед дітей залишається високою і становить 40–66%
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковська О. С., Няньковський С. Л., Яцула М. С., Городиловська М. І.
Заглавие : Значення пребіотиків у регуляції порушень при метаболічному синдромі
Место публикации : Український терапевтичний журнал. - Київ, 2021. - N 1. - С. 64-70 (Шифр УУ21/2021/1)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
ПРЕБИОТИКИ -- PREBIOTICS
ИНУЛИН -- INULIN
Аннотация: Продукти функціонального харчування відрізняються від інших своєю здатністю поліпшувати здоров’я та самопочуття або знижувати ризик захворювань, окрім забезпечення повноцінного харчування. До їх складу входять олігосахариди типу фруктану, такі як інулін. Інулін — це розчинна харчова клітковина, що складається з групи природних полісахаридів, які не перетравлюються в кишечнику, а натомість ферментуються у коротколанцюгові жирні кислоти, що пов’язані з кількома метаболічними процесами, включаючи гомеостаз глюкози та резистентність до інсуліну. Також інулін впливає на регуляцію ліпідного обміну та поліпшення ліпідного профілю. Інулін — це суміш лінійних фруктозних полімерів або фруктанів з 2 — 60 одиниць, кожна з яких з’єднана унікальними β (2‑1) зв’язками з одиницею глюкози. Ці β (2‑1) зв’язки не можуть гідролізуватися ферментами слини або підшлункової залози, як у випадку типових вуглеводів, тому інулін має знижену енергетичну цінність, а також дієтичні пребіотичні ефекти
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковський С. Л., Няньковська О. С., Яцула М. С., Городиловська М. І.
Заглавие : Новітні концепції дитячого харчування: постбіотики й довголанцюгові поліненасичені жирні кислоти
Место публикации : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Київ, 2020. - Т. 10, № 3. - С. 99-106 (Шифр НУ45/2020/10/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: МОЛОЧНЫЕ СМЕСИ ДЛЯ ВСКАРМЛИВАНИЯ МЛАДЕНЦА -- INFANT FORMULA
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ НЕНАСЫЩЕННЫЕ -- FATTY ACIDS, UNSATURATED
Аннотация: Харчування у ранньому дитинстві суттєво впливає на ріст і розвиток в цілому, а також на здоров’я, в т.ч. у старшому віці. Постбіотики – це сполуки, що продукуються мікроорганізмами й виділяються з харчових або мікробних компонентів, включаючи нежиттєздатні клітини, які при введенні у достатній кількості в організм зміцнюють здоров’я хазяїна. До постбіотиків належать з’єднання, отримані в результаті бактеріального метаболізму, такі як екзополісахариди, вітаміни, молочна кислота, бактеріоцини, ферменти, поверхнево-активні речовини, антиоксиданти й коротколанцюгові жирні кислоти; складні молекули, що виділяються з харчових сполук (ферментативно утворюються під час бродіння їжі), такі як пептиди й галактоолігосахариди, наприклад, 3- і 6-галактозиллактоза; компоненти, що виділяються з лізованих клітин, включаючи ДНК, РНК, клітинні стінки та, можливо, інші цитоплазматичні компоненти й білки поверхневого шару. Нещодавно розроблено нову технологію ферментації, що використовується при виготовленні дитячих сумішей. У ній задіяно два типи мікроорганізмів, які продукують молочну кислоту (Bifidobacterium breve C50 і Streptococcus thermophilus 065), що забезпечує отримання природних постбіотиків. Поліненасичені жирні кислоти з довгим ланцюгом відіграють важливу роль у регуляції імунної системи, утворенні тромбів, нейромедіаторів, метаболізмі холестерину, а також у структурі мембранних фосфоліпідів у мозку й сітківці ока. З лютого 2020 року в Європейському Союзі діють нові стандарти щодо дитячих сумішей. Вони передбачають обов’язкове додавання докозагексаєнової кислоти у концентраціях, що в два-три рази перевищують звичайні концентрації у грудному молоці. Першими і на даний час єдиними на ринку України ферментованими сумішами, що містять пребіотики коротколанцюгові галакто- і довголанцюгові фруктоолігосахариди (9:1, 0,8 г/100 мл), постбіотик 3-галактозиллактозу й належну кількість омега-3 жирних кислот, є нові рецептури сумішей Nutrilon Premium+ для вигодовування дітей раннього віку.
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Троцький Г. М., Лісний А. Є., Пакулова-Троцька Ю. В., Няньковська О. С.
Заглавие : Аналіз захворюваності дихальних шляхів у дітей, що проживають у великому місті
Место публикации : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2020. - N 2. - С. 73 (Шифр КУ34/2020/2)
MeSH-главная: ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ -- RESPIRATORY TRACT DISEASES
ДЕТИ -- CHILD
ГОРОДСКОГО НАСЕЛЕНИЯ ЗДОРОВЬЕ -- URBAN HEALTH
Аннотация: Аналіз нозологічної структури показав, що в структурі захворюваності бронхіт посідав перше місце (37,39%), пневмонія – друге (15,38%), а бронхіальна астма – третє (14,17%). Аналіз реферальної структури в лікарні показав, що найчастіше пацієнти з патологією респіраторної системи звертаються до лікарні без направлення – 72% випадків, 18% скеровуються з поліклінік. Було встановлено 4526 (80,6%) діагнозів дитячого профілю та 1089 (19,4%) хірургічних профільних діагнозів. Під час аналізу даних було встановлено, що середня кількість ліжко-днів для пацієнтів педіатричного профілю становила 8,44, хірургічного профілю – 5,54. Однак у цій структурі хворі профілю гнійної хірургії (8 дітей) найдовше перебували в стаціонарі серед усіх пацієнтів – середній час перебування в клініці становив 40,12 дня. Захворювання верхніх дихальних шляхів були виявлені у 1707 випадках (30,4%), захворювання нижніх дихальних шляхів у 3 908 випадків (69,4%). Порівнюючи частоту захворюваності дітей госпіталізацією за сезоном, можна констатувати, що, як очікувалося, більше пацієнтів з патологією дихальних шляхів зверталися до лікарні в холодні пори року – восени та взимку. Однак статистично значущої різниці у тривалості госпіталізації через різні респіраторні патології в різні пори року не виявлено (p≤0,05)
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковська О. С.
Заглавие : Огляд засідання ради експертів у галузі "Дитяча гастроентерологія та нутриціологія"
Место публикации : Здоровье ребенка. - 2015. - № 8. - С. 7-8 (Шифр ЗУ27/2015/8)
MeSH-главная: ДЕТИ -- CHILD
ГРУДНОЕ ВСКАРМЛИВАНИЕ -- BREAST FEEDING
ИСКУССТВЕННОЕ ВСКАРМЛИВАНИЕ -- BOTTLE FEEDING
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ -- GASTROINTESTINAL DISEASES
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковський С. Л., Яцула М. С., Няньковська О. С., Титуса А. В.
Заглавие : Динаміка стану здоров’я школярів в Україні за даними анкетного опитування
Параллельн. заглавия :The dynamics of the health of schoolchildren in Ukraine according to the questionnaire survey
Место публикации : Здоровье ребёнка. - 2018. - N 5. - С. 13-19 (Шифр ЗУ27/2018/5)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: АНКЕТИРОВАНИЕ -- QUESTIONNAIRES
ШКОЛЬНИКИ, СЛУЖБЫ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ -- SCHOOL HEALTH SERVICES
НЕВРОТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ -- NEUROTIC DISORDERS
УТОМЛЕНИЕ УМСТВЕННОЕ -- MENTAL FATIGUE
Аннотация: За останні десятиріччя стан здоров’я та фізичний розвиток дитячого населення України погіршуються. Серед факторів, що спричиняють зниження рівня дитячого здоров’я, чи не найважливіша роль відводиться навчальному навантаженню, стресогенна дія якого веде до розвитку дезадаптаційного синдрому з невротичними реакціями різного ступеня інтенсивності. Матеріали та методи. На основі даних анкетування школярів м. Львова у 2002 р. (20 000 школярів), 2013 р. (32 000 учнів) і 2017 р. (70 000 школярів) поданий порівняльний аналіз вікової частоти основних скарг і симптомів, медико-соціальних особливостей учнів 1–11-х класів. Результати. Стан здоров’я школярів останніми роками не має тенденції до покращання. Найбільш частими є скарги школярів на біль у животі, печію, нудоту, біль голови, зниження апетиту, симптоми вегетативної лабільності й астенічного синдрому, інші симптоми синдрому шкільної дезадаптації, що, ймовірно, пов’язано з високим рівнем шкільного навантаження, неадекватним харчуванням, дією стресогенних факторів на тлі значного зниження фізичної активності школярів. Сучасний раціон школярів є незбалансованим, він не забезпечує добового надходження всіх необхідних нутрієнтів, у тому числі вітамінів і мікроелементів. Висновки. Комплексний підхід до оцінки стану здоров’я школярів на основі об’єктивної інформації, впровадження нових оздоровчих технологій, об’єднання зусиль медичних працівників, педагогів і батьків може запобігти розвитку функціональних порушень і органічної патології в школярів, їх хронізації, зменшити симптоми шкільної дезадаптації, підвищити рівень здоров’я і їх здатність до навчання, а також запобігти розвитку захворювань у дорослому віці. При цьому дана технологія не вимагає значних фінансових інвестиційFor the last decades, the state of health and physical development of the children’s population of Ukraine are deteriorating. Among the factors that determine the decline in children’s health, educational load plays almost a crucial role, its stressful action leads to a maladjustment syndrome with neurotic reactions of varying severity. Materials and me­thods. Based on the survey data of schoolchildren of Lviv in 2002 (20,000 pupils), 2013 (32,000) and 2017 (70,000), a comparative analysis was performed on the age-dependent incidence of major complaints and symptoms, medical and social characteristics among 1–11-graders. Results. The state of health of schoolchildren in recent years has no tendency to improve. The most frequent complaints of schoolchildren are abdominal pain, heartburn, nausea, headache, appetite loss, symptoms of vegetative lability and asthenic syndrome, other symptoms of syndrome of school maladjustment, which is probably due to high class load, inadequate nutrition, the effect of stress factors against the background of a significant decline in physical activity. The modern diet of schoolchildren is unbalanced, does not ensure the daily intake of all necessary nutrients, including vitamins and trace elements. Conclusions. A comprehensive approach to asses­sing the health of schoolchildren, based on objective information, the introduction of new health-improving technologies, the unification of efforts of health workers, teachers and pa­rents can prevent functional disorders and organic pathology in schoolchildren, their chronicity, reduce the symptoms of school maladjustment, increase the level of health in children and their ability to learn, and also prevent the development of diseases in adulthood. At the same time, this technology does not require significant financial investments
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковський С. Л., Няньковська О. С., Яцула М. С.
Заглавие : Клінічні особливості використання інтерферонів при лікуванні ГРВІ у дітей
Место публикации : Здоровье ребенка. - 2015. - № 5. - С. 77-82 (Шифр ЗУ27/2015/5)
Предметные рубрики: Лаферобион
MeSH-главная: РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- RESPIRATORY TRACT INFECTIONS

ДЕТИ -- CHILD
Найти похожие

11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковський С. Л., Яцула М. С., Няньковська О. С., Дашо М. Б., Яськів В. Б.
Заглавие : Гостра ротавірусна діарея у дітей: клініка, діагностика, лікування
Место публикации : Актуальная инфектология. - Донецк, 2015. - № 3. - С. 43-48 (Шифр АУ45/2015/3)
Предметные рубрики: Субалин
MeSH-главная: РОТАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- ROTAVIRUS INFECTIONS
ДИАРЕЯ -- DIARRHEA
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS
ДЕТИ -- CHILD
Найти похожие

12.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковський С. Л., Няньковська О. С., Городиловська М. І.
Заглавие : Атопічний дерматит — актуальна проблема сучасної педіатрії
Параллельн. заглавия :Atopic dermatitis is an important problem in current pediatrics
Место публикации : Здоровье ребёнка. - 2019. - N 4. - С. 87-92 (Шифр ЗУ27/2019/4)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
Предметные рубрики: Диметинден (Фенистил)-- тер прим
MeSH-главная: ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ -- DERMATITIS, ATOPIC
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ -- AGE GROUPS
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
ГИСТАМИНА АНТАГОНИСТЫ -- HISTAMINE ANTAGONISTS
ДИМЕТИНДЕН -- DIMETHINDENE
Аннотация: У статті узагальнені дані щодо проблеми атопічного дерматиту в педіатричній практиці, зокрема розглянуте питання його діагностики та лікування. Атопічний дерматит є найпоширенішим захворюванням шкіри у дітей, що значно знижує якість життя маленьких пацієнтів. Відомо, що це захворювання є наслідком комплексної взаємодії дефектів бар’єрної функції шкіри, імунної дисрегуляції, а також екологічних та інфекційних агентів. На сьогодні не існує специфічних діагностичних тестів для атопічного дерматиту. Немає жодного патогномонічного лабораторного біомаркера для його діагностики. Одними з найбільш ранніх і найбільш визнаних діагностичних критеріїв є критерії Ханіфіна і Райка 1980 року. Діагноз встановлюється за наявності трьох основних і трьох додаткових критеріїв. Останніми роками особливої актуальності набувають питання підходів до його терапії та вибору ефективних і безпечних методів лікування у дитячому віці. Для дітей, хворих на атопічний дерматит, необхідний диференційований, комплексний підхід до лікування, що включає вплив як на етіологічні фактори, так і на основні патогенетичні механізми його розвитку, з урахуванням різноманітних клінічних особливостей цього захворювання. Успішне лікування потребує мультифакторного підходу, що включає навчання пацієнта й опікунів, елімінаційну дієту в разі харчової алергії, оптимальний догляд за шкірою, протизапальну терапію з використанням топічних кортикостероїдів і/або топічних інгібіторів кальциневрину, а також лікування інфекцій шкіри. Основною ланкою лікування є щоденний належний догляд за шкірою. Застосування зволожуючих засобів підвищує гідратацію шкіри. Емолієнти можуть самостійно зменшити запалення і тяжкість захворювання. Крім того, їх використання знижує кількість призначених протизапальних середників, необхідних для боротьби з хворобоюThe article summarizes the data on atopic dermatitis problem in pediatric practice, in particular, the issues of its diagnosis and treatment are considered. Atopic dermatitis is the most common skin disease in children, which greatly reduces small patients quality of life. It is well known that this disease is the result of the complex interaction of defects in the barrier function of skin, immune dysregulation, and environmental and infectious agents. There are no specific diagnostic tests for atopic dermatitis. There is no pathognomonic laboratory biomarker for its diagnosis. One of the earliest and most recognized diagnostic criteria is the Hanifin and Rajka diagnostic criteria of 1980. The diagnosis is performed in the presence of three main criteria and three additional criteria. Approaches to its treatment and choice of effective and safe treatment method in childhood are particularly relevant in recent years. For children with atopic dermatitis, a differentiated, integrated approach to treatment is necessary. Successful treatment requires a multifaceted approach that involves teaching of the patient and care-takers, elimination diet in the event of a food allergy, optimal skin care, anti-inflammatory therapy with topical corticosteroids and/or topical calcineurin inhibitors, and treatment of skin infections. The main part of treatment is daily proper skin care. The use of moisturizers enhances the hydration of the skin. Emollients can reduce the inflammation and the severity of the disease. In addition, their use reduces the amount of anti-infectious agents to fight the disease
Найти похожие

13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Няньковська О. С.
Заглавие : Сучасні підходи до лікування діарей у дітей
Место публикации : Здоровье ребенка. - 2015. - № 6. - С. 109-114 (Шифр ЗУ27/2015/6)
MeSH-главная: ДИАРЕЯ -- DIARRHEA
РЕГИДРАТАЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ -- FLUID THERAPY
ЦИНК -- ZINC
ДЕТИ -- CHILD
Найти похожие

14.

Заглавие журнала :Здоровье ребёнка -2019г.,N 4
Интересные статьи :
Крючко Т. О. Частота виявлення алергічних реакцій на харчові продукти у дітей з атопічним дерматитом та патологією травного тракту/ Т. О. Крючко [та ін.] (стр.8-13)
Ovcharenko L. S. Neurotransmitter serum levels in children with recurrent upper respiratory tract infections/ L. S. Ovcharenko [та ін.] (стр.14-19)
Дудник В. М. Сучасний погляд на медикаментозну корекцію функціональних запорів у дітей/ В. М. Дудник (стр.20-24)
Мартинюк В. Ю. Досвід використання препарату Тенотен дитячий у дітей із мінімальною мозковою дисфункцією/ В. Ю. Мартинюк, О. А. Майструк, Т. В. Борщенко (стр.27-29)
Леженко Г. О. Особливості добового профілю артеріального тиску в дітей, хворих на цукровий діабет, залежно від тривалості захворювання/ Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова, К. В. Самойлик (стр.30-36)
Больбот Ю. К. Вплив саплементації вітаміну D3 на перебіг гострого обструктивного бронхіту в дітей раннього віку/ Ю. К. Больбот, К. К. Годяцька (стр.37-43)
Пашкова О. Є. Тактика лікування функціональних закрепів у дітей/ О. Є. Пашкова (стр.44-47)
Товма А. В. Прогностичні ознаки ускладненого перебігу первинної артеріальної гіпертензії у підлітків 16–17 років/ А. В. Товма (стр.48-51)
Айб Н. Р. Метаболічна нефропатія в дітей: гендерні особливості екскреції оксалатів, зв’язок із вираженістю оксидативного стресу й системою антиоксидантного захисту/ Н. Р. Айб (стр.52-58)
Олійник Р. П. Ефективність озонотерапії як немедикаментозного методу лікування початкового карієсу постійних зубів у дітей/ Р. П. Олійник, М. М. Рожко, В. С. Хабчук (стр.59-64)
Фролова Т. В. Корекція мікробної флори кишечника в дітей, які народилися шляхом кесарева розтину/ Т. В. Фролова [та ін.] (стр.65-68)
Голубовская О. А. Ротавирусная инфекция: современное состояние проблемы/ О. А. Голубовская, С. А. Крамарев (стр.71-76)
Волянська Л. А. Неконтрольованість кору в епоху керованих інфекцій/ Л. А. Волянська, Е. І. Бурбела, Л. Б. Романюк (стр.77-84)
Няньковський С. Л. Атопічний дерматит — актуальна проблема сучасної педіатрії/ С. Л. Няньковський, О. С. Няньковська, М. І. Городиловська (стр.87-92)
Горячко А. Н. Прогностическая модель для определения вероятности развития врожденной пневмонии у доношенных новорожденных/ А. Н. Горячко, А. В. Сукало (стр.93-98)
Мавропуло Т. К. Деструктивні гіпоксично-ішемічні ураження мозку в доношених новонароджених при нормотермії та гіпотермії/ Т. К. Мавропуло, К. Ю. Соколова, Н. С. Капшученко (стр.99-106)
Богмат Л. Ф. Ювенильная очаговая склеродермия: клиника, диагностика, современные подходы к терапии (обзор литературы и собственные наблюдения)/ Л. Ф. Богмат, В. В. Никонова (стр.107-114)
Хаджинова Ю. В. Сучасний погляд на роль вітаміну D при ювенільних артритах у дітей (огляд літератури)/ Ю. В. Хаджинова (стр.115-120)
Абатуров А. Е. Медикаментозное подавление активности кворум сенсинга бактерий Pseudomonas aeruginosa/ А. Е. Абатуров, Т. А. Крючко (стр.121-130)
Интересные статьи :
Найти похожие


15.

Заглавие журнала :Здоровье ребёнка -2018г.,N 5
Интересные статьи :
Няньковський С. Л. Динаміка стану здоров’я школярів в Україні за даними анкетного опитування/ С. Л. Няньковський [та ін.] (стр.13-19)
Иванько О. Г. Влияние генотипов NFATC1 и NFATC4 на самооценку качества жизни у подростков 16–18 лет с первичной артериальной гипертензией/ О. Г. Иванько, А. В. Товма (стр.20-25)
Абатуров А. Е. Эффективность применения растительного иммуномодулирующего лекарственного средства при проведении неспецифической профилактики острых респираторных инфекций/ А. Е. Абатуров, Т. А. Крючко (стр.27-32)
Няньковський С. Л. Критерії прогнозу ефективності лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби в дітей шкільного віку/ С. Л. Няньковський, М. І. Городиловська (стр.33-38)
Знаменська Т. К. Стан мікробіоти кишечника в передчасно народжених дітей із некротизуючим ентероколітом/ Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, Т. М. Клименко (стр.41-48)
Сорокман Т. В. Ефективність застосування методу алергенспецифічної імунотерапії в дітей з атопічним дерматитом у поєднанні з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту/ Т. В. Сорокман, В. Г. Остапчук (стр.49-54)
Леженко Г. О. Терапевтичні можливості корекції функціональних порушень травлення в дітей раннього віку/ Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова (стр.57-60)
Шадрін О. Г. Шляхи профілактики антибіотик-асоційованої діареї в дітей раннього віку/ О. Г. Шадрін, Т. Л. Марушко, Р. В. Марушко (стр.61-66)
Бухановська Т. М. Вплив нейроадаптогенів на процес відновлення функцій нервової системи дитини/ Т. М. Бухановська, Н. М. Кухта (стр.69-71)
Шадрін О. Г. Сучасні підходи до патогенетичного лікування ротавірусної інфекції в дітей раннього віку/ О. Г. Шадрін, А. Л. Ковальчук (стр.72-76)
Добрянська О. В. Куріння електронних сигарет як чинник ризику для здоров’я сучасних підлітків/ О. В. Добрянська (стр.77-82)
Макєєва Н. І. Рівень біологічних маркерів фіброгенезу й ангіогенезу в сечі дітей з везикоуретральним рефлюксом/ Н. І. Макєєва, О. О. Морозова (стр.83-87)
Кожина О. С. Вплив екологічних факторів на маніфестацію респіраторних захворювань/ О. С. Кожина (стр.88-92)
Дробова Н. М. Вплив поліморфізму гена інтерлейкіну-10 на перебіг муковісцидозу в дітей/ Н. М. Дробова (стр.93-98)
Абатуров О. Є. Відхаркувальна терапія при гострих респіраторних інфекціях у дітей/ О. Є. Абатуров, В. А. Бабич, Н. М. Токарева (стр.101-106)
Абатуров А. Е. Антибактериальная терапия внебольничных пневмоний у детей/ А. Е. Абатуров [та ін.] (стр.107-112)
Шадрін О. Г. Перешкоди грудному вигодовуванню: наукові рекомендації проти міфів/ О. Г. Шадрін, Т. Л. Марушко (стр.113-116)
Абатуров А. Е. Применение инозина пранобекса при острых респираторных вирусных инфекциях у детей/ А. Е. Абатуров, А. А. Никулина, Н. М. Токарева (стр.119-123)
Квашніна Л. В. Хронічна кропив’янка у дітей: клінічні прояви та сучасні підходи до лікування на прикладі клінічного випадку/ Л. В. Квашніна, О. М. Літвінова (стр.124-130)
Марушко Ю. В. Доказова база застосування окремих пробіотиків при антибіотикоасоційованій діареї в дітей/ Ю. В. Марушко, А. О. Асонов (стр.131-136)
Шутова Е. В. Абдоминальный болевой синдром у детей и подростков: возможности терапии/ Е. В. Шутова (стр.139-145)
Метаболическая терапия для ускорения восстановления после острых респираторных вирусных инфекций: что рекомендуют специалисты (стр.146-150)
Никулина А. А. Доказанная эффективность и безопасность Нифуроксазида в терапии острой бактериальной диареи у детей/ А. А. Никулина, Е. Л. Кривуша, И. А. Гирина (стр.153-159)
Логвинова О. Л. Современное представление о синдроме «мозг — легкие — щитовидная железа» и его легочные проявления/ О. Л. Логвинова, М. А. Гончарь (стр.160-163)
Коренюк Е. С. Нарушения микробиоты дыхательных путей у детей с респираторными заболеваниями (обзор литературы)/ Е. С. Коренюк (стр.164-173)
Логвинова О. Л. Современное представление о роли мутаций протеинов сурфактанта в формировании интерстициальных заболеваний легких у новорожденных и младенцев/ О. Л. Логвинова, М. А. Гончарь (стр.174-181)
Логвинова О. Л. Интерстициальные заболевания легких у младенцев: ацинарная, альвеолярная и альвеолокапиллярная дисплазия (обзор современной литературы — 2018)/ О. Л. Логвинова (стр.182-187)
Абатуров А. Е. Медикаментозное ограничение доступности ионов железа для патогенных бактерий (часть 2)/ А. Е. Абатуров, Т. А. Крючко (стр.188-196)
Абатуров А. Е. Медикаментозное управление окислительно-восстановительным состоянием организма при заболеваниях органов дыхания (часть 3)/ А. Е. Абатуров, А. П. Волосовец, Т. П. Борисова (стр.197-202)
Интересные статьи :
Найти похожие


16.

Заглавие журнала :Сучасна гастроентерологія -2022г.,N 1/2
Интересные статьи :
Ясницька Е. Г. Особливості ураження печінки при COVID-19/ Е. Г. Ясницька, В. В. Харченко (стр.5-11)
Фадєєнко Г. Д. Ефективність трансплантації фекальної мікробіоти у пацієнтів із постінфекційною формою синдрому подразненого кишечника з діареєю/ Г. Д. Фадєєнко, О. Є. Гріднєв, К. Ю. Дубров (стр.12-19)
COVID-19 та постковідний синдром у фокусі ускладнень: рекомендації для лікарів (стр.20-29)
Гріднєв О. Є. COVID-19: вияви з боку шлунково-кишкового тракту/ О. Є. Гріднєв (стр.20-26)
Фадєєнко Г. Д. Постковідний синдром при захворюваннях печінки/ Г. Д. Фадєєнко (стр.26-29)
Няньковська О. С. Оцінка ефективності застосування інуліну при функціональному запорі у дітей/ О. С. Няньковська [та ін.] (стр.30-36)
Фадєєнко Г. Д. Чи впливають лікарські засоби з метаболічною дією на кишкову мікробіоту. Огляд літератури/ Г. Д. Фадєєнко, О. Є. Гріднєв, С. В. Гріднєва (стр.37-47)
Ткач С. М. Можливі чинники, що визначають ефективність трансплантації фекальної мікробіоти. Огляд літератури та власні дані/ С.  М. Ткач, Н. В. Харченко, А. Е. Дорофєєв (стр.48-56)
Дорофєєв А. Е. До питання класифікації постковідних уражень кишечника. Огляд літератури/ А. Е. Дорофєєв [та ін.] (стр.57-62)
Ткач С. М. Сучасні погляди на механізми патогенезу і тактику ведення хворих із перехрестом симптомів функціональної диспепсії та синдрому подразненого кишечника. Огляд літератури/ С.  М. Ткач, А. Е. Дорофєєв, Н. В. Харченко (стр.63-72)
Губергріц Н. Б. Ранні уявлення про харчування, травлення, захворювання шлунково-кишкового тракту та їхнє лікування: від Парацельса до Гельмонта і Декарта/ Н. Б. Губергріц, Н. В. Бєляєва, К. Ю. Ліневська (стр.73-76)
Интересные статьи :
Найти похожие


17.

Заглавие журнала :Ендокринологія -2021г. т.26,N 4
Интересные статьи :
Тронько М. Д. Цитологічні чинники прогнозу післяопераційного метастазування та радіойодрезистентності папілярного раку щитоподібної залози/ М. Д. Тронько [та ін.] (стр.326-335)
Замотаєва Г. А. Вплив радіойодтерапії на продукцію інтерлейкінів IL-1β та IL-10 у хворих на дифузний токсичний зоб/ Г. А. Замотаєва, Н. М. Степура (стр.336-342)
Кравченко В. І. Антропометричні, біохімічні та актиграфічні характеристики популяційного зразка випадково відібраних дорослих сільських мешканців України, у яких раніше не було встановлено діагнозу «цукровий діабет»/ В. І. Кравченко [та ін.] (стр.343-356)
Калинська Л. М. Вплив дапагліфлозину на активність ангіотензин-перетворюючого ферменту в структурах гіпоталамо-гіпофізарно- адренокортикальної системи та функцію кори надниркових залоз у щурів із цукровим діабетом 2-го типу/ Л. М. Калинська, О. І. Ковзун (стр.357-365)
Захарченко Т. Ф. Автоімунні захворювання щитоподібної залози та основні маркери їх патогенезу і діагностики/ Т. Ф. Захарченко, В. І. Кравченко (стр.366-375)
Тронько М. Д. Застосування стовбурових клітин в ендокринології: проблеми і перспективи/ М. Д. Тронько, О. І. Ковзун, В. М. Пушкарьов (стр.376-395)
Няньковська О. С. Метаболічний синдром – дієтологічні рекомендації та нутрицевтична корекція/ О. С. Няньковська [та ін.] (стр.396-408)
Булдигіна Ю. В. Персоналізація лікування хвороби Грейвса на підставі клініко-імунологічних характеристик перебігу захворювання/ Ю. В. Булдигіна [та ін.] (стр.409-419)
Интересные статьи :
Найти похожие


18.

Заглавие журнала :Здоровье ребёнка -2015г.,N 6
Интересные статьи :
Клименко В. А. Оптимизация лабораторной диагностики аллергии с учетом региональных особенностей (на англ. языке)/ В. А. Клименко, Ю. В. Карпушенко, А. В. Серветник (стр.11-14)
Левицький В. М. Клініко-діагностичні особливості бронхіальної астми у дітей на фоні замаскованої харчової алергії/ В. М. Левицький [и др.] (стр.15-18)
Шадрін О. Г. Шляхи оптимізації терапії пролонгованої кон’югаційної жовтяниці в дітей грудного віку/ О. Г. Шадрін, Н. Ф. Чернега (стр.19-22)
Гавриленко Ю. В. Клінічний досвід застосування назальних крапель "Мілт" та елімінаційної терапії назальним спреєм "Пшик" у дітей із гострим риносинуїтом/ Ю. В. Гавриленко (стр.25-29)
Климнюк Г. І. Застосування лінезоліду в дітей із злоякісними солідними новоутвореннями/ Г. І. Климнюк [и др.] (стр.31-32)
Галіяш Н. Б. Поширеність дефіциту вітаміну D серед дітей віком 10-16 років Західної України/ Н. Б. Галіяш (стр.33-36)
Бердник О. В. Вік вступу до школи як чинник ризику для здоров’я підлітків/ О. В. Бердник [и др.] (стр.39-43)
Чернышева О. Е. Процессы ремоделирования дыхательных путей у детей с бронхиальной астмой на фоне внутриклеточных инфекций/ О. Е. Чернышева (стр.44-48)
Марушко Ю. В. Клініко-експериментальна характеристика амізону й досвід його застосування в клінічній практиці/ Ю. В. Марушко, Є. Є. Сабадаш (стр.51-56)
Прохорова М. П. Ефективність сублінгвальної алергенспецифічної імунотерапії у дітей з алергічними ринітами/ М. П. Прохорова (стр.57-62)
Березенко В. С. Особливості перебігу хронічного вірусного гепатиту в дітей/ В. С. Березенко, О. В. Царьова (стр.63-67)
Овчаренко Л. С. Морфологічні особливості лімфоїдних структур носоротоглотки у дітей із гіперплазією лимфоглоткового кільця/ Л. С. Овчаренко, В. Ю. Ткаченко (стр.68-71)
Бєлоусова О. Ю. Пальмітинова кислота : міфи і реальність, або ще раз про особливості жирового компонента замінників грудного молока/ О. Ю. Бєлоусова (стр.72-76)
Попович В. И. Клинический потенциал полусинтетических пенициллинов при остром бактериальном среднем отите и остром бактериальном тонзиллите у детей в практике ЛОР-врача : фокус на Оспамокс и Амоксиклав/ В. И. Попович (стр.79-83)
Чернишева О. Є. Кишкові кольки в дітей раннього віку/ О. Є. Чернишева (стр.84-86)
Старец Е. А. Врожденные аномалии взаиморасположения и поворота почек : частота, этиопатогенез, пренатальная диагностика, клиника, физическое развитие, диагностика, лечение и профилактика/ Е. А. Старец [и др.] (стр.87-91)
Тлустова Т. В. Рациональная терапия острых воспалительных заболеваний носовой полости/ Т. В. Тлустова (стр.92-94)
Чернышева О. Е. Патогенетическое обоснование применения пробиотиков при антибиотикассоциированных диареях у детей/ О. Е. Чернышева (стр.97-101)
Захарова И. Н. Железодефицитные состояния как причина нарушений когнитивного развития у детей/ И. Н. Захарова, Ю. А. Дмитриева (стр.102-106)
Няньковська О. С. Сучасні підходи до лікування діарей у дітей/ О. С. Няньковська (стр.109-114)
Полякова Ю. В. Перекисное окисление липидов и белков у детей и подростков, больных туберкулезом легких/ Ю. В. Полякова (стр.115-118)
Абатуров А. Е. Синдром Ангельмана. Часть 2 (клиника и диагностика/ А. Е. Абатуров, Л. Л. Петренко, Е. Л. Кривуша (стр.119-125)
Бадогина Л. П. Диагностика ВИЧ-инфекции у ребенка 11 месяцев. Случай из практики/ Л. П. Бадогина, Л. Д. Заболотная, Г. В. Шерстюк (стр.126-128)
Клименко В. А. Клиническое наблюдение ребенка с КИД (кератит-ихтиоз-глухота) синдромом/ В. А. Клименко [и др.] (стр.129-132)
Веселый С. В. Студенческое научное общество кафедры детской хирургии/ С. В. Веселый, К. В. Латышов, Р. П. Климанский (стр.133-135)
Абатуров А. Е. Факторы, определяющие мотивационный и эмоциональный контекст образовательного процесса в медицинском высшем учебном заведении / А. Е. Абатуров [и др.] (стр.136-141)
Мокия-Сербина С. А. Пути совершенствования подготовки врачей-интернов педиатров и общей практики - семейной медицины по разделу "Педиатрия"/ С. А. Мокия-Сербина, Т. В. Литвинова, В. В. Чечель (стр.142-144)
Волосовець О. П. 17 Сідельниковські читання/ О. П. Волосовець (стр.145-146)
Абатурова А. Е. Активизированные азотсодержащие метаболиты организма человека при заболеваниях органов дыхания. Генераторы и генерация (часть1)/ А. Е. Абатурова, А. П. Волосовец, Т. П. Борисова (стр.147-152)
Вітаємо Володимира Михайловича Савво! (стр.153)
Бекетова Г. В. Выдающийся путь в педиатрии профессора Галины Михайловны Тебенчук (к 90-летию со дня рождения)/ Г. В. Бекетова, А. В. Пьянкова, Г. Д. Мещерская (стр.154-155)
Интересные статьи :
Найти похожие


19.

Заглавие журнала :Здоровье ребёнка -2015г.,N 8
Интересные статьи :
Няньковська О. С. Огляд засідання ради експертів у галузі "Дитяча гастроентерологія та нутриціологія"/ О. С. Няньковська (стр.7-8)
Дука К. Д. Актуальні питання з проведення антибактеріальної терапії у дітей із гострими респіраторними захворюваннями/ К. Д. Дука [та ін.] (стр.9-12)
Кашкалда Д. А. Содержание витаминов и микроэлементов у подростков с диффузным нетоксическим зобом с учетом потребления продуктов питания/ Д. А. Кашкалда [и др.] (стр.13-16)
Кондратьєв В. О. Дисфункція правих відділів серця в період нападу бронхіальної астми в дітей/ В. О. Кондратьєв, А. В. Різник, О. В. Кунак (стр.17-20)
Кузнєцова О. Д. Гіперчутливість до основних алергенів у дітей з алергічними захворюваннями/ О. Д. Кузнєцова (стр.21-26)
Дука К. Д. Особливості діагностики захворювань органів дихання у дітей на сучасному етапі/ К. Д. Дука, А. О. Єфанова (стр.27-30)
Борисова Т. П. Подход к выбору антигистаминного препарата в лечении аллергических заболеваний и состояний в детской практике/ Т. П. Борисова (стр.33-37)
Завгородня Н. Ю. Біохімічні маркери порушень ліпідного обміну при стеатозі печінки у дітей/ Н. Ю. Завгородня [та ін.] (стр.38-42)
Ершова И. Б. Неспецифические проявления гельминтозов у детей/ И. Б. Ершова [и др.] (стр.45-50)
Волосовець О. П. Особливості перебігу бронхіальної астми у дітей з надмірною масою тіла та ожирінням/ О. П. Волосовець [та ін.] (стр.51-55)
Абатуров А. Е. Транзиторный неонатальный сахарный диабет, ассоциированный с нарушением импринтинга хромосомы 6Q24.Часть 1. Импринтированный кластер PLAGL1/HYMAI/ А. Е. Абатуров, Е. А. Агафонова, В. Л. Бабич (стр.56-61)
Шумна Т. Є. Сучасні методи діагностики захворювань щитоподібної залози в дітей/ Т. Є. Шумна [та ін.] (стр.62-66)
Раковская Л. А. Методы коррекции младенческих колик с позиций доказательной медицины/ Л. А. Раковская (стр.67-72)
Абатуров А. Е. Механизм действия активированных азотсодержащих метаболитов в респираторном тракте. Провоспалительное действие (часть 1)/ А. Е. Абатуров, А. П. Волосовец, Т. П. Борисова (стр.75-79)
Интересные статьи :
Найти похожие


20.

Заглавие журнала :Актуальная инфектология -2015г.,N 3
Интересные статьи :
Вітаємо з ювілеєм професора Людмилу Романівну Шостакович-Корецьку (стр.7)
дуда О. К. Коронавірусні інфекції: загроза людству з близького сходу спричинена Mers-CoV?/ О. К. дуда, Л. П. Коцюбайло (стр.9-16)
Пипа Л. В. Сучасні уявлення про розвиток недіабетичних кетоацидозів у дітей. Частина 2/ Л. В. Пипа, В. Р. Леньга, В. І. Руда (стр.17-22)
Ершова И. Б. Актуальные вопросы совместного применения антибактериальных препаратов и пробиотиков/ И. Б. Ершова [и др.] (стр.25-30)
Алимова Л. А. Этиология и патогенез гепатита и цирроза печени при действии дизентерийного токсина/ Л. А. Алимова [и др.] (стр.31-33)
Іванова Л. А. Особливості перебігу інвазивних діарей у дітей на сучасному етапі/ Л. А. Іванова [и др.] (стр.34-37)
Ліпковська І. В. Сучасна імунотропна терапія хворих на Бешиху/ І. В. Ліпковська, Ю. В. Копча, В. С. Копча (стр.38-42)
Няньковський С. Л. Гостра ротавірусна діарея у дітей: клініка, діагностика, лікування/ С. Л. Няньковський [и др.] (стр.43-48)
Ершова И. Б. Усовершенствование терапии лямблиоза/ И. Б. Ершова [и др.] (стр.49-56)
Чому варто відвідати VII Міжнародний медичний форум? (стр.57-58)
Тиллайшахова М. Х. Роль вирусной и микроплазменной инфекции в генезе синдрома истощенных яичников/ М. Х. Тиллайшахова [и др.] (стр.59-61)
Колоскова О. К. Імунологічний статус дітей, хворих на бронхіальну астму, у періоді фебрильних нападів/ О. К. Колоскова [и др.] (стр.62-66)
Ротар Д. В. Досвід проведення занять з мікробіології, вірусології у формі круглого столу зі студентами-іноземцями, які навчаються українською мовою/ Д. В. Ротар (стр.67-69)
Іванова Л. А. Випадок харчового ботулізму в підлітка/ Л. А. Іванова [и др.] (стр.70-72)
Скульський О. М. Значення анамнезу для діагностики дитячих хвороб/ О. М. Скульський (стр.73-74)
Ротар Д. В. Зельман Абрахам Ваксман - великий вчений та один з найвидатніших благодійників людства/ Д. В. Ротар (стр.75-78)
Супотницкий М. В. Роль российский ученых в разработке сибиреязвенных вакцин/ М. В. Супотницкий [и др.] (стр.79-87)
Пам’яті професора Костянтина Леонідовича Сервецького (стр.88)
Клинические практические рекомендации Американского общества инфекционных болезней 2015 года по диагностике и лечению остеомиелита позвоночника у взрослых (стр.89-105)
Интересные статьи :
Найти похожие


 1-20    21-26 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)