Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Ошлянська, О. А.$<.>)
Общее количество найденных документов : 108
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ошлянська О. А., Арцимович А. Г., Россоха З. І., Охотнікова О. М., Попова О. Ф., Медведєва Н. Л., Вершигора В. О., Чайковський І. А., Кривова О. А.
Заглавие : Можливості використання алельного поліморфізму генів інтерлейкіну-6G-174C та фактора некрозу пухлини-Α G308A для прогнозування перебігу ювенільного ідіопатичного артриту
Место публикации : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 2. - С. 36-44 (Шифр УУ18/2021/2)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: АРТРИТ ЮВЕНИЛЬНЫЙ -- ARTHRITIS, JUVENILE
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Аннотация: Ювенільний ідіопатичний артрит (ЮІА) — захворювання, в основі патогенезу якого лежить дисбаланс про- та протизапальних цитокінів, тому вивчення цитокінового профілю широко використовується при роботі з хворими на ЮІА. Але визначення рівня цитокінів у периферичній крові може допомогти лише при оцінці поточного стану пацієнта та виборі терапії. Алельний поліморфізм генів, що кодують прозапальні цитокіни, тривалий час вивчається як можливий інструмент довгострокового прогнозування. Мета: дослідити алельний поліморфізм генів інтерлейкіну-6 G174C та фактора некрозу пухлини-α G308A у дітей з ЮІА залежно від особливостей його перебігу. Об’єкт: педіатричні пацієнти із попередньо встановленим діагнозом ЮІА. Матеріали та методи: проведене клінічне, інструментальне та лабораторне обстеження 52 пацієнтів віком 2–17 років, що перебували на лікуванні на клінічній базі кафед­ри педіатрії № 1 Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика у педіатричному відділенні для дітей старшого віку ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України». Додатково всім пацієнтам проведене визначення алельного поліморфізму генів G174C та G308A. Результати: відповідно до отриманих варіантів поліморфізму, пацієнтів розподілено на 7 груп. Кожна з описаних груп мала окремі фенотипові риси, на зразок наявності патогномонічних антитіл, наявності або відсутності позасуглобових уражень, більшої чи меншої кількості випадків з несприятливим перебігом. У групах з наявністю мутантних алелів перебіг хвороби зазвичай був менш сприятливим, такі пацієнти частіше потребували корекції або ескалації терапії. Висновки: алельний поліморфізм впливає на структуру та функціональні властивості прозапальних цитокінів у хворих на ЮІА. Це може сприяти різноманіттю варіантів перебігу та розвитку різної відповіді на призначене уніфіковане протокольне лікування. Подальше вивчення алельного поліморфізму генів інтерлейкіну-6 G174C та фактора некрозу пухлини-α G308A у дітей з ЮІА може бути перспективним для прогнозування перебігу ЮІА
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Білявська Ю. В., Ошлянська О. А., Шевченко Н. С.
Заглавие : Ювенільний системний червоний вовчак. Що варто пам’ятати ревматологу дорослої служби?
Место публикации : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 2. - С. 19-28 (Шифр УУ18/2021/2)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ -- LUPUS ERYTHEMATOSUS, SYSTEMIC
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ИММУНОМОДУЛЯЦИЯ -- IMMUNOMODULATION
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Аннотация: Ювенільний системний червоний вовчак (юСЧВ) — тяжке рідкісне мультисистемне аутоімунне/аутозапальне захворювання із дебютом симптомів до 18-річного віку, що уражує будь-яку систему органів, призводить до їх пошкодження, спричиняючи розвиток непрацездатності та/або смерті. Серед пацієнтів із системним червоним вовчаком (СЧВ), хворі на юСЧВ становлять 15–20%. Методи дослідження. На підставі літературних даних у статті наведені сучасні уявлення щодо етіології та патогенезу, описано гетерогенність клінічних проявів та перебігу юСЧВ; висвітлені основні труднощі у діагностиці, зокрема розробці діагностичних критеріїв. Представлена порівняльна характеристика існуючих класифікаційних критеріїв у популяції хворих на юСЧВ. Терапевтичні стратегії у разі юСЧВ переважно екстрапольовані з дорослої популяції хворих. У роботі наведена сучасна терапевтична тактика при юСЧВ, в тому числі із застосуванням препаратів біо­логічної терапії. Висновки. Мультисистемність ураження, характерна для юСЧВ, зумовлює потребу у курації пацієнта із залученням мультидисциплінарної команди, а не лише дитячого ревматолога, та потребує дотримання визначених принципів спадкоємності із дорослою ревматологічною службою при переході пацієнтів
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ошлянська О. А., Охотнікова О. М., Захарчук О. В., Русак С. О.
Заглавие : Мультисистемний запальний синдром, асоційований з інфекцією SARS-CoV-2, у дітей: нова хвороба чи синдром? На прикладі клінічного випадку
Место публикации : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 3. - С. 4-13 (Шифр УУ18/2021/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
СИСТЕМНОЙ ВОСПАЛИТЕЛЬНОЙ РЕАКЦИИ СИНДРОМ -- SYSTEMIC INFLAMMATORY RESPONSE SYNDROME
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: У статті наведені узагальнені дані літератури щодо відмінності патогенезу та клінічних проявів інфекції SARS-CoV-2 та мультисистемного запального синдрому у дітей, асоційованого з інфекцією SARS-CoV-2, обговорені спільні риси і відмінності його від інших ревматичних хвороб та сучасні дані щодо тактики лікування. На клінічному прикладі представлений алгоритм дій лікаря у разі підозри на мультисистемне запальне захворювання, асоційованого з інфекцією SARS-CoV-2
Найти похожие

4.

Заглавие журнала :Український ревматологічний журнал -2021г.,N 3
Интересные статьи :
Ошлянська О. А. Мультисистемний запальний синдром, асоційований з інфекцією SARS-CoV-2, у дітей: нова хвороба чи синдром? На прикладі клінічного випадку/ О. А. Ошлянська [та ін.] (стр.4-13)
Школіна Н. В. Адаптація та валідизація україномовної версії NECK DISABILITY INDEX (індекс обмеження життєдіяльності через біль у шиї) у хворих на анкілозивний спондилiт/ Н. В. Школіна, І. І. Шаповал, М. А. Станіславчук (стр.14-19)
Шевчук С. В. Рівні N-кінцевого телопептиду колагену І типу у чоловіків, хворих на анкілозивний спондиліт, зв’язок з перебігом захворювання/ С. В. Шевчук, О. М. Павлюк, О. А. Коробко (стр.20-26)
Головач І. Ю. Критеріальний і некритеріальний антифосфоліпідний синдром: концептуальні питання діагностики/ І. Ю. Головач, Т. М. Чипко, О. О. Лазоренко (стр.26-31)
Кузьміна Г. П. Потенційні можливості клінічної оцінки пацієнта з ANCA-асоційованим системним васкулітом/ Г. П. Кузьміна (стр.32-39)
Дубкова А. Г. Сучасні аспекти лікування та моніторингу остеоартрозу кистей/ А. Г. Дубкова, А. Г. Крилова, Т. С. Цимбалюк (стр.40-49)
Рекалов Д. Г. Клініко-лабораторні маркери, асоційовані з атеросклерозом загальних сонних артерій, у хворих на ревматоїдний артрит у поєднанні з артеріальною гіпертензією/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк, Н. Г. Риндіна (стр.50-54)
Коваленко В. М. Рекомендації Всеукраїнської асоціації кардіологів України з діагностики та лікування міокардиту/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.55-72)
Єгудіна Є. Д. Нестероїдні протизапальні препарати в ревматології. Оптимальний вибір на основі даних доказової медицини/ Є. Д. Єгудіна (стр.72-75)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Заглавие журнала :Український ревматологічний журнал -2021г.,N 2
Интересные статьи :
Резолюція ради експертів, присвяченої темі «Інтерстиціальні захворювання легень при системній склеродермії» (16 грудня 2020 р.) (стр.4-8)
Яременко О. Б. Роль дієтичних факторів у розвитку та модифікації перебігу системного червоного вовчака/ О. Б. Яременко, Д. І. Коляденко (стр.9-18)
Білявська Ю. В. Ювенільний системний червоний вовчак. Що варто пам’ятати ревматологу дорослої служби?/ Ю. В. Білявська, О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко (стр.19-28)
Гарміш О. О. Роль субпопуляцій в-лімфоцитів та моноцитів у формуванні проатерогенних порушень у хворих на ревматоїдний артрит/ О. О. Гарміш, В. Г. Левченко (стр.29-35)
Ошлянська О. А. Можливості використання алельного поліморфізму генів інтерлейкіну-6G-174C та фактора некрозу пухлини-Α G308A для прогнозування перебігу ювенільного ідіопатичного артриту/ О. А. Ошлянська [та ін.] (стр.36-44)
НПЗП в ревматології: ефективність, ризики та безпека (стр.45-50)
Проценко Г. О. Дворічний досвід застосування біосиміляру інфліксимабу у пацієнтів зі стійкими структурно-функціональними змінами хребта при анкілозивному спондилоартриті/ Г. О. Проценко, М. Л. Пастернак (стр.51-56)
Яременко О. Б. Гемофагоцитарний синдром у пацієнта з панікулітом: аналіз клінічного випадку/ О. Б. Яременко, А. О. Сидорова (стр.57-61)
Рекалов Д. Г. Клінічний випадок у практиці ревматолога: множинна мієлома під маскою вузликового поліартеріїту/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк, Н. Г. Риндіна (стр.62-64)
Гавриленко Т. І. Зв’язок основних факторів ризику атеросклерозу з імунним запаленням, клітинним та гуморальним імунітетом у пацієнтів із ІХС зі стабільною стенокардією/ Т. І. Гавриленко [та ін.] (стр.65-71)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ошлянська О. А., Охотнікова О. М.
Заглавие : Сучасна глюкокортикостероїдна терапія ревматичних захворювань у дітей
Место публикации : Алергія у дитини. - 2021. - № 27/28. - С. 6-15 (Шифр АУ32/2021/27/28)
MeSH-главная: АРТРИТ ЮВЕНИЛЬНЫЙ -- ARTHRITIS, JUVENILE
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ -- GLUCOCORTICOIDS
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ -- DRUG-RELATED SIDE EFFECTS AND ADVERSE REACTIONS
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ СНИМКИ -- PHOTOGRAPHS
ТАБЛИЦЫ -- TABLES
Аннотация: Ще у 1929 році Хенч звернув увагу на те, що в одного хворого на ревматоїдний артрит (РА) настало різке поліпшення в період захворювання на жовтяницю, в іншому випадку спостережене поліпшення перебігу хвороби під час вагітності, що було пояснено викидом ≪антиревматичної субстанції Х≫. В результаті її пошуків Хенч і Кендал дійшли висновку про можливу протизапальну роль похідних кортикостерону
Найти похожие

7.

Заглавие журнала :Алергія у дитини -2021г.,N 27/28
Интересные статьи :
Беш Л. В. Молекулярна діагностика алергії очима лікаря першого контакту: коли і як її використовувати?/ Л. В. Беш, О. І. Мацюра, З. Л. Слюзар (стр.2-5)
Ошлянська О. А. Сучасна глюкокортикостероїдна терапія ревматичних захворювань у дітей/ О. А. Ошлянська, О. М. Охотнікова (стр.6-15)
Зайков С. В. Елімінаційно-іригаційна терапія – перспективний напрямок лікування пацієнтів з алергічним ринітом/ С. В. Зайков (стр.16-18)
Слюзар З. Л. Алерген-специфічна імунотерапія у лікуванні бронхіальної астми у дітей, сенсибілізованих до кліщів домашнього пороху/ З. Л. Слюзар, Л. В. Беш (стр.19-21)
Беш Л. В. Труднощі діагностки алергії на метали у дітей/ Л. В. Беш [та ін.] (стр.22-23)
Беш Л. В. Токсико-алергічний дерматит у дитини, ініційований впливом хімічної сполуки: клінічний випадок/ Л. В. Беш [та ін.] (стр.24-25)
Охотнікова О. М. Віддалені ускладнення перенесеного у дитинстві синдрому Лаєлла/ О. М. Охотнікова, Т. М. Ткачова (стр.26-31)
Недельська С. М. Глутатіонсинтетазна недостатність як генетично-детерміноване захворювання: клінічний випадок/ С. М. Недельська, І. Г. Денисенко, О. В. Лямцева (стр.32-34)
Барзилович В. Д. Клінічний випадок реакції гіперчутливості на вакцину «Синфлорикс» у 6-місячної дитини/ В. Д. Барзилович [та ін.] (стр.35-36)
Синоверська О. Б. Біліарний сладж-синдром, індукований цефалоспоринами, у дітей: клініко-діагностичні маркери, тактика лікування/ О. Б. Синоверська [та ін.] (стр.37-39)
Трояновська О. О. Подолання епідемії йододефіциту в Україні - виклик сьогодення/ О. О. Трояновська [та ін.] (стр.40)
Беш Л. В. Лікування алергічного риніту: що нового сьогодні?/ Л. В. Беш, О. І. Мацюра (стр.41)
Интересные статьи :
Найти похожие


8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Охотнікова О. М., Ошлянська О. А.
Заглавие : Уртикарний васкуліт у дітей
Параллельн. заглавия :Urticarial vasculitis in children
Место публикации : Астма та алергія. - 2021. - № 3. - С. 16-29 (Шифр АУ22/2021/3)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ВАСКУЛИТЫ -- VASCULITIS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Різноманітні аутоімунні захворювання доволі часто проявляються ураженням декількох органів та систем і супроводжуються синдромом хронічної кропив’янки, включаючи такс серйозне імунологічне порушення як уртикарний васкуліт. Цей варіант васкуліту може бути і окремою нозологічною формою, до яких належить і синдром гінокомнлементемічного уртикарного васкуліту. Окрім клінічних ознак хронічної кропив’янки для останнього характерний тяжкий перебіг із системними проявами з боку різних органів, а також зниження рівня компонентів комплементу у сироватці крові і виявлення специфічних маркерів хвороби, таких як антитіла до першого компоненту комплементу Clq (Clq-антитіла). Діагноз уртикарного васкуліту підтверджують результати біопсії шкіри, яка в наш час є «золотим стандартом» діагностики. Синдром гіпокомнлементемічного уртикарного васкуліту є дуже рідкісним захворюванням, але зважаючи на мультисистемні його прояви з ним може стикнутися лікар будь-якої спеціальності (педіатр, сімейний лікар, алерголог, ревматолог, офтальмолог, дерматолог, нефролог тощо). Саме тому лікарі повинні бути добре обізнані з особливостей перебігу цієї хвороби не тільки задля зниження ймовірності помилкової діагностики уртикарного васкуліту як варіанту хронічної кропив’янки або іншої хвороби імунонатоґенетичного характеру, а й тому, що сучасна терапія цих станів радикально відрізняється один від одного: уртикарний васкуліт у найтяжчому варіанті часто вимагає використання як мінімум двох імуносунресивних препаратів (глюкокортикостероїдів та цитостатиків) й інших ліків супроводу, що саме по собі може викликати розвиток побічної медикаментозної алергічної реакції у вигляді кропив’янки. Хронічна ідіоиатична кропив’янка потребує дотримання сучасного алгоритму ведення хворого, з початковим застосуванням блокаторів Hj-рецеитору гістаміну та з можливим збільшенням дози у 4 рази, а у разі їх малої ефективності — переходом на терапію цитостатиками і препаратом моноклональних імуноглобулін-Е-антитіл — омалізумабом і вкрай обмежено і тільки на короткий термін — застосування глюкокортикостероїдівDifferent autoimmune diseases can present with organs malfunctioning and chronic urticaria symptoms in particular such urticarial vasculitis. This variant of vasculitis can be a separate nosological form, which includes a rare disease as hypocomplementemic urticarial vasculitis syndrome. In addition to chronic urticaria symptoms, hypocomplementemic urticarial vasculitis syndrome is characterized by severe systemic manifestations in different organs, decreased serum level of complement components, and appearance of specific markers, such as anti-Clq-antibodies. The diagnosis is confirmed by the results of skin biopsy, which is the «gold standard» of diagnosis. The condition often requires combined treatment with two immunosuppressive drugs. Hypocomplementemic urticarial vasculitis syndrome is a very rare disease, but, because of the multisystem manifestations, it can be encountered by any specialist (pediatrician, general practitioner, allergist, rheumatologist, ophthalmologist, dermatologist, nephrologist, etc), therefore doctors should consider this condition when dealing with such patients in order to reduce the risk of hypocomplementemic urticarial vasculitis syndrome misdiagnosis as the variants of chronic urticaria or another immunopathogenetic disease. That is why doctors should be well aware of the features of the course of this disease, not only to reduce the likelihood of erroneous diagnosis of urticarial vasculitis as chronic urticaria or another disease of immunopathological genesis, but also because modem therapy of these conditions is radically different from each other: chronic idiopathic urticaria requires adherence to a modern patient management algorithm with the initial use of HI -antihistamines with a possible increase in the dose (up to a 4-fold increase), and with their low efficiency — the transition to the use of cytostatics, monoclonal antibodies against immunoglobulin E -omalizumab, and is extremely limited and only for short-term use of glucocorticosteroids
Найти похожие

9.

Заглавие журнала :Астма та алергія -2021г.,N 3
Интересные статьи :
Зайков С. В. Інгаляційні кортикостероїди в лікуванні пацієнтів з COVID-19/ C. В. Зайков (стр.5-15)
Охотнікова О. М. Уртикарний васкуліт у дітей/ О. М. Охотнікова, О. А. Ошлянська (стр.16-29)
Зубченко С. О. Аналіз взаємозв’язку рівнів кінцевих продуктів глікації з цитокіновим профілем у пацієнтів з алергічними хворобами на тлі хронічної Епштейна-Барр вірусної інфекції/ С. О. Зубченко (стр.30-35)
Дмитрієв К. Д. Вплив лікування комбінацією тіотропію/олодатеролу на показники якості життя у пацієнтів з ХОЗЛ/ К. Д. Дмитрієв (стр.36-42)
Ликова М. А. Сенсибілізація до алергенів домашніх тварин серед пацієнтів алергологічної клініки/ М. А. Ликова (стр.43-49)
Klymenko V. COVID-19 treatment guidelines for hospitalized patients at St. Vincent’s Medical Center, a licensed 473-bed community teaching hospital with a level ii trauma center in the United States/ V. Klymenko [та ін.] (стр.50-55)
Басанець А. В. Бронхіальна астма як проблема професійної патології (клінічний випадок)/ А. В. Басанець, О. В. Єрмакова (стр.56-60)
Професору Олександру Ярославовичу Дзюблику - 70 років (стр.61)
Интересные статьи :
Найти похожие


10.

Заглавие журнала :Український ревматологічний журнал -2021г.,N 4
Интересные статьи :
Лук’янчук Є. Доступність високоспеціалізованих технологій лікування в ревматології/ Є. Лук’янчук (стр.4-7)
Нікольський І. С. Клітинна терапія в ревматології: можливі напрямки/ І. С. Нікольський, Г. М. Бутенко (стр.8-19)
Рану. Що кажуть експерти з франції про остеоартрит?/ Франсуа Рану (стр.20-26)
Черпіта В. О. Клініко-анамнестична характеристика та особливості метаболізму гомоцистеїну у жінок із цукровим діабетом 2-го типу та остеоартрозом в пре- та постменопаузі/ В. О. Черпіта (стр.27-31)
Крилова А. С. Диференційований підхід до уратзнижувальної терапії подагри залежно від віку, статі та супутньої патології/ А. С. Крилова, А. Г. Дубкова, Т. С. Цимбалюк (стр.32-39)
Коваль С. М. Порушення пуринового обміну та кишкова мікробіота/ С. М. Коваль [та ін.] (стр.40-45)
Узун К. С. Ішемічні та неішемічні ураження серця у хворих на ревматоїдний артрит. I. Клінічні і субклінічні зміни у міокарді, поширеність та тяжкість атеросклерозу, особливості впливу традиційних факторів ризику, роль системного запалення/ К. С. Узун [та ін.] (стр.46-51)
Федорович Х. М. Тромбоцитарні індекси як маркери активності запалення у пацієнтів з ревматоїдним артритом/ Х. М. Федорович, Р. І. Яцишин (стр.52-56)
Ошлянська О. А. Ювенільний дерматоміозит. Про що варто пам’ятати дорослому ревматологу?/ О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко, Ю. В. Білявська (стр.57-67)
Єгудіна Є. Д. Застосування НПЗП при хронічних захворюваннях нирок: доцільність та управління профілем безпеки/ Є. Д. Єгудіна (стр.68-73)
Проценко Г. О. Досвід застосування набуметону у хворих з реактивними артритами/ Г. О. Проценко, М. Л. Пастернак (стр.74-79)
Ломаковський О. М. Імуногенетичні особливості системи HLA у пацієнтів з раннім і пізнім розвитком ІХС та перенесеним інфарктом міокарда/ О. М. Ломаковський [та ін.] (стр.80-87)
Резолюція VIIІ Національного конгресу ревматологів України з міжнародною участю (Київ, 26–29 жовтня 2021 року) (стр.88-90)
Интересные статьи :
Найти похожие


 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)