Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (5)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Пархоменко, О.$<.>)
Общее количество найденных документов : 151
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ломаковський О. М., Гавриленко Т. І., Пархоменко О. М., Лутай М. І., Підгайна О. А., Рижкова Н. О.
Заглавие : Порівняльна характеристика стану імунної системи у хворих на ішемічну хворобу серця зі стабільною стенокардією та гострим коронарним синдромом
Место публикации : Укр. кардіол. журнал. - К., 2021. - Том 28, N 3. - С. 30-39 (Шифр УУ11/2021/28/3)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ИММУНИТЕТ ВРОЖДЕННЫЙ -- IMMUNITY, INNATE
ИММУНИТЕТ АДАПТИВНЫЙ -- ADAPTIVE IMMUNITY
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
СТЕНОКАРДИЯ СТАБИЛЬНАЯ -- ANGINA, STABLE
Аннотация: Розвиток ГКС прямо поєднується з активністю імунної системи, про що свідчить висока продукція прозапальних С-реактивного білка, ІЛ-8, sICAM при низькому рівні протизапального ІЛ-10, виразна гуморальна адаптивна імунна відповідь (за рівнем антитіл до міокарда та тканин судин, CD40, ЦІК) та високий функціональний стан моноцитів (за спонтанним НСТ-тестом, функціональним резервом, фагоцитозом) у хворих на ІХС з ГКС незалежно від позиції сегмента ST порівняно з хворими на стабільну ІХС. Підвищені рівні антитіл до міокарда у хворих на стабільну ІХС свідчать про помірне пошкодження міокарда внаслідок тимчасової ішемії при нападах стенокардії навіть при стабільному перебігу захворювання. У хворих з ГКС високі рівні антитіл до міокарда вказують на пошкодження міокарда внаслідок посилення ішемії при дестабілізації бляшки значно раніше, ніж клінічні вияви ГКС. При ГКС з підйомом сегмента ST порівняно з хворими з ГКС без підйому сегмента ST відзначається активація нейтрофілів та пригнічення активності адаптивного Т-клітинного імунітету (за рівнем Т-хелперів, sCD40L, бластної трансформації лімфоцитів, інтерферону γ в мононуклеарах, апоптозу лімфоцитів)
Найти похожие

2.

Заглавие журнала :Фізіологічний журнал -2021г. т.67,N 2
Интересные статьи :
Shkryl V. M. Effect of memantine on calcium signaling in hippocampal neurons cultured with ?-amyloid/ V. M. Shkryl, V. V. Ganzha, E. A. Lukyanetz (стр.3-10)
Кальниш В. В. Віддалені зміни психофізіологічного стану військовослужбовців після тривалого перебування в зоні проведення бойових дій/ В. В. Кальниш, О. В. Мальцев (стр.11-21)
Демченко О. М. Роль тиреоїдних гормонів у формуванні просторової пам’яті щурів у ранньому онтогенезі/ О. М. Демченко [та ін.] (стр.22-30)
Рижкова Н. О. Вміст інтерлейкіну-10 в супернатантах імунокомпетентних клітин у хворих з різними формами ішемічної хвороби серця/ Н. О. Рижкова [та ін.] (стр.31-36)
Копильчук Г. П. Мітохондріальні цитохроми й ензими метаболізму гему в печінці щурів за умов різної забезпеченості раціону сахарозою та протеїном/ Г. П. Копильчук, З. -М.І. Гриненьків, О. М. Волощук (стр.37-43)
Zemlianskykh N. G. Modifications of proteins of membrane-cytoskeleton complex and production of reactive oxygen species in erythrocytes cryopreserved with polyethylene glycol/ N. G. Zemlianskykh, L. O. Babiychuk (стр.44-52)
Богданова H. O. Роль гіпоксії у розвитку деяких патологічних станів та злоякісних пухлин/ H. O. Богданова, H. X. Погорєла, О. О. Лук’янець (стр.53-66)
Літовка І. Г. Роль метаболічних змін у розвитку остеопенічного синдрому/ І. Г. Літовка (стр.67-75)
Пам’яті Тетяни Вікторівни Серебровської (стр.76-77)
Интересные статьи :
Найти похожие


3.

Заглавие журнала :Український кардіологічний журнал -2021г. т.28,N 3
Интересные статьи :
Коваленко В. М. COVID-19 - асоційований міокардит: власний досвід патогенетичного лікування/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.9-19)
Сіренко Ю. М. Вплив фіксованих комбінацій на артеріальну жорсткість та еректильну функцію в пацієнтів з артеріальною гіпертензією/ Ю. М. Сіренко [та ін.] (стр.20-29)
Ломаковський О. М. Порівняльна характеристика стану імунної системи у хворих на ішемічну хворобу серця зі стабільною стенокардією та гострим коронарним синдромом/ О. М. Ломаковський [та ін.] (стр.30-39)
Мітченко О. І. Загальний аналіз клініко-лабораторних характеристик пацієнтів, які увійшли до Українського реєстру хворих із сімейною гіперхолестеринемією/ О. І. Мітченко [та ін.] (стр.41-48)
Стан М. В. Роль фракційного резерву кровоплину при визначенні тактики реваскуляризації в пацієнтів з ішемічною хворобою серця/ М. В. Стан [та ін.] (стр.49-56)
Ковальова О. М. Раціональна антигіпертензивна терапія пацієнтів старших вікових груп/ О. М. Ковальова (стр.57-66)
Коваленко В. М. Діагностика та лікування міокардиту. Рекомендації Всеукраїнської асоціації кардіологів України/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.67-88)
Интересные статьи :
Найти похожие


4.

Заглавие журнала :Український кардіологічний журнал -2021г. т.28,N 1
Интересные статьи :
Пархоменко О. М. Нові можливості оцінювання ризику розвитку госпітальних ускладнень у хворих з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST за даними вивчення клітинного складу крові/ О. М. Пархоменко [та ін.] (стр.7-17)
Целуйко В. Й. Клініко-анамнестична характеристика й особливості перебігу гостого інфаркту міокарда у хворих без гемодинамічно значущого стенозу коронарних артерій/ В. Й. Целуйко, Т. В. Пильова, Л. М. Яковлева (стр.18-24)
Гогаєва О. К. Аналіз ендокринного статусу пацієнтів з ішемічною хворобою серця в кардіохірургічній практиці/ О. К. Гогаєва [та ін.] (стр.26-33)
Єна Л. М. Частота геріатричного синдрому немічності у хворих на гіпертонічну хворобу в похилому та старечому віці/ Л. М. Єна [та ін.] (стр.35-42)
Ємець Г. І. Особливості ехокардіографічної оцінки різних етапів транскатетерної імплантації аортального клапана трансапікальним доступом/ Г. І. Ємець [та ін.] (стр.43-51)
Рекомендовані розрахункові норми часу на проведення функціональних досліджень. Рекомендації робочої групи з функціональної діагностики Всеукраїнської асоціації кардіологів України (стр.52-55)
Колесник М. Ю. Визначення міокардіальної роботи - нова концепція неінвазивної оцінки систолічної функції лівого шлуночка/ М. Ю. Колесник (стр.56-65)
Кожухов С. М. Кардіоваскулярна токсичність у хворих на рак грудної залози: діагностика, лікування, профілактика/ С. М. Кожухов [та ін.] (стр.67-80)
Пам’яті Юрія Миколайовича Соколова (1944-2021) (стр.81-82)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О. М., Шумаков О. В., Талаєва Т.В., Третяк І. В., Довгань О. В.
Заглавие : Нові можливості оцінювання ризику розвитку госпітальних ускладнень у хворих з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST за даними вивчення клітинного складу крові
Место публикации : Укр. кардіол. журнал. - К., 2021. - Том 28, N 1. - С. 7-17 (Шифр УУ11/2021/28/1)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- BLOOD CHEMICAL ANALYSIS
Ключевые слова (''Своб.индексиров.''): лейкоцитарно-тромбоцитарный индекс
Аннотация: Мета роботи – розробити новий метод оцінювання ризику розвитку ускладнень у хворих з гострим інфарктом міокарда (ГІМ) з елевацією сегмента ST на основі вивчення клітинного складу крові та адаптувати його до практичного застосування в широкій клінічній практиці. Матеріали і методи. У дослідження залучено 317 хворих з ГІМ з елевацією сегмента ST на ЕКГ, які в період із січня 2014 р. до червня 2020 р. були госпіталізовані у відділення реанімації та інтенсивної терапії. Частину хворих оцінили ретроспективно, вони становили 1-шу групу (n=214). До 2-ї групи (n=103) залучили пацієнтів, які були досліджені проспективно з метою валідизації розробленого методу оцінювання ризику виникнення ускладнень ГІМ у госпітальний період. За клініко-анамнестичними характеристиками та проведеним лікуванням групи хворих не відрізнялися. Для оцінювання критеріїв тяжкості клінічного перебігу було створено індекс госпітальних ускладнень, який визначав кількість наявних у хворого ускладнень. Результати та обговорення. Проведено низку кореляційних аналізів для вивчення взаємозв’язків між компонентами білої крові, гетерогенністю тромбоцитів, показниками системного запалення та індексом госпітальних ускладнень. На основі цих даних нами був побудований комплексний індекс – лейкоцитарно-тромбоцитарний індекс (ЛТІ): ЛТІ = ((GRA – MON) / LYM) · 10 + PDWc + P-LCR, де GRA – кількість гранулоцитів у крові, MON – кількість моноцитів, LYM – кількість лімфоцитів, PDWc – відносна ширина розподілу тромбоцитів за розміром, P-LCR – відсоток великих ( 12 fL) тромбоцитів). При оцінюванні кореляційних зв’язків створеного нами показника ЛТІ з індексом госпітальних ускладнень та комбінованим показником нейтрофільно-лімфоцитарне відношення (NLR) в 1-й групі продемонстровано передбачувано найвищий ступінь кореляції ЛТІ з індексом госпітальних ускладнень (відповідно p0,001 та p0,0005). При значенні ЛТІ 137 ум. од. можна судити про підвищений ризик розвитку госпітальних ускладнень ГІМ (чутливість 64 %, специфічність 78 %, площа під кривою 0,72). Таким чином, у проспективному апробаційному дослідженні показник ЛТІ у першу добу ГІМ виявився статистично значуще (р0,05) ефективнішим за інші показники, зокрема, ефективнішим, ніж широко вживаний лейкоцитарний маркер NLR при визначенні схильності до ускладненого перебігу госпітального періоду захворювання. Висновки. Створений комп’ютерний алгоритм розрахунку індексу ризику розвитку ускладнень у хворих з ГІМ у першу добу може бути широко впроваджений у сучасні заклади охорони здоров’я України
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Рижкова Н. О., Гавриленко Т. І., Якушко Л. В., Пархоменко О. М., Довгань Н. В., Довгань О. В., Ломаковський О. М., Бабчук Ю. І., Бабій С. М.
Заглавие : Вміст інтерлейкіну-10 в супернатантах імунокомпетентних клітин у хворих з різними формами ішемічної хвороби серця
Место публикации : Фізіологічний журнал. - К., 2021. - Том 67, N 2. - С. 31-36 (Шифр ФУ6/2021/67/2)
MeSH-главная: ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
ИММУННОЙ СИСТЕМЫ ФЕНОМЕНЫ -- IMMUNE SYSTEM PHENOMENA
ИММУНОКОМПЕТЕНТНОСТЬ -- IMMUNOCOMPETENCE
ИНТЕРЛЕЙКИН-10 -- INTERLEUKIN-10
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
Аннотация: Обстежено 198 пацієнтів з ішемічною хворобою серця (стабільна та нестабільна стенокардія, гострий інфаркт міокарда). Вміст інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) в супернатантах імунокомпетентних клітин визначали при їх госпіталізації, а у хворих з нестабільною стенокардією та інфарктом міокарда також на 7-му добу лікування. Виявлено широкий розкид показників при надходженні пацієнтів з гострим коронарним синдромом у стаціонар. У зв’язку з тим обстежені особи були розділені на 2 підгрупи: А – з низьким вмістом ІЛ-10 в мононуклеарах, Б – з нормальним або високим вмістом цього цитокіну. В динаміці лікування показники в мононуклеарах змінюються залежно від вихідного значення концентрації ІЛ-10 – низький вміст підвищується, високий – знижується. При цьому до 7-ї доби лікування вміст досліджуваного фактора став практично однаковим у всіх хворих. Низький вміст протизапального цитокіну ІЛ-10 на початку захворювання, ймовірно, є патогенетичною ланкою і предиктором розвитку гострих коронарних подій.
Найти похожие

7.

Заглавие журнала :Український кардіологічний журнал -2021г. т.28,N 6
Интересные статьи :
Петюніна О. В. Предикторна цінність ожиріння у хворих з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST/ О. В. Петюніна, М. П. Копиця, А. В. Кобець (стр.7-19)
Кучерява М. В. Тромбоз правого передсердя при гострій масивній легеневій емболії: клінічний випадок ефективного тромболізису альтеплазою пацієнта з нестабільною гемодинамікою/ М. В. Кучерява [та ін.] (стр.20-27)
Зінченко Ю. В. Екстракардіальні токсичні ефекти аміодарону: огляд літератури і власні спостереження/ Ю. В. Зінченко [та ін.] (стр.28-39)
Пархоменко О. М. Універсальне визначення інфаркту міокарда/ О. М. Пархоменко [та ін.] (стр.41-68)
Интересные статьи :
Найти похожие


8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О. М., Амосова К. М., Андрієвська С. О., Голобородько Б. І., Журба С. В., Коваль О. А., Кузнецов І. В., Іркін О. І., Копиця М. П., Лутай Я. М., Малиновський Я. В., Нетяженко В. З., Руденко А. В., Соколов М. Ю., Тащук В. К., Фуркало С. М., Целуйко В. Й., Шумаков В. О., Ягенський А. В.
Заглавие : Універсальне визначення інфаркту міокарда : Документ базується на основі четвертого універсального визначення інфаркту міокарда, створенного спільно фахівцями Європейського товариства кардіологів (ЄТК) / Американської колегії кардіологів (АКК) / Американської кардіологічної асоціації (АНА) та робочої групи Всесвітньої федерації серця (ВФС)
Место публикации : Укр. кардіол. журнал. - К., 2021. - Том 28, N 6. - С. 41-68 (Шифр УУ11/2021/28/6)
MeSH-главная: ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
КЛАССИФИКАЦИЯ -- CLASSIFICATION
ТРОПОНИН -- TROPONIN
КОРОНАРНЫХ АРТЕРИЙ БОЛЕЗНЬ -- CORONARY ARTERY DISEASE
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ -- ATRIAL FIBRILLATION
ЭЛЕКТРОКАРДИОГРАФИЯ -- ELECTROCARDIOGRAPHY
ЧРЕСКОЖНОЕ КОРОНАРНОЕ ВМЕШАТЕЛЬСТВО -- PERCUTANEOUS CORONARY INTERVENTION
СЕРДЦА ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ -- CARDIAC IMAGING TECHNIQUES
Аннотация: Документ базується на основі четвертого універсального визначення інфаркту міокарда, створеного спільно фахівцями Європейського товариства кардіологів (ЄТК) / Американської колегії кардіологів (AКК) /Американської кардіологічної асоціації (AHA) та робочої групи Всесвітньої федерації серця (ВФС)
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О. М., Маньковський Б. М., Власенко М. В., Соколова Л. К., Лутай Я. М., Іркін О. І., Фейзієва О. Л., Костецька С. О., Оначенко Л. С., Вільчинська Н. В., Шкарівська С. В., Кравчук Н. І., Чуб Д. І., Перцева Н. О., Маляр К. Ю., Непорада В. Г., Саєнко Я. А., Довгань О. В.
Заглавие : Клініко-демографічні характеристики, ведення пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу та судинними ускладненнями: аналіз української когорти реєстру DISCOVER Global Registry
Параллельн. заглавия :Clinical and demographic characteristics, management of patients with type 2 diabetes mellitus and vascular complications: analysis of the Ukrainian cohort of the DISCOVER Global Registry
Место публикации : Укр. кардіол. журнал. - К., 2021. - Том 28, N 5. - С. 54-66 (Шифр УУ11/2021/28/5)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ГЛИКЕМИИ ИНДЕКС -- GLYCEMIC INDEX
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
Аннотация: Мета роботи – описати вихідні дані української когорти реєстру DISCOVER Global Registry (DGR), надавши зібрану в реальній клінічній практиці інформацію про поточні методи лікування, ускладнення та пов’язані з ними клінічні результати в пацієнтів із цукровим діабетом (ЦД) 2-го типуВихідні дані української когорти реєстру DGR свідчать про неналежний глікемічний контроль із вищим середнім рівнем HbA1c та більшою часткою пацієнтів з мікросудинними та макросудинними кардіоваскулярними ускладненнями, ніж у всесвітній когорті. Набір використовуваних лікарських засобів свідчить про помітне розмаїття в стратегіях лікування. Отримані в реальній клінічній практиці дані реєстру DGR можуть допомогти зрозуміти прогалини в наданні медичної допомоги хворим із ЦД 2-го типу та висвітлюють необхідність розроблення комплексних національних стратегій лікування ЦД із урахуванням постійної еволюції ППЗ для оптимізації глікемічного контролю та покращання клінічних результатів лікування пацієнтів
Найти похожие

10.

Заглавие журнала :Український кардіологічний журнал -2021г. т.28,N 5
Интересные статьи :
Пархоменко О. М. Показники лейкоцитарної та тромбоцитарної ланки крові в динаміці госпітального періоду у хворих з гострим інфарктом міокарда: можливість використання для оцінювання ризику віддалених ускладнень/ О. М. Пархоменко [та ін.] (стр.9-23)
Лутай М. І. Ефективність фіксованої подвійної комбінації бісопрололу і периндоприлу в пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця та артеріальною гіпертензією різного ступеня/ М. І. Лутай, І. П. Голікова (стр.24-37)
Матова О. О. Вплив багатокомпонентної терапії на діастолічну функцію лівого шлуночка в пацієнтів з резистентною артеріальною гіпертензією/ О. О. Матова, Л. А. Міщенко, О. Б. Кучменко (стр.41-52)
Пархоменко О. М. Клініко-демографічні характеристики, ведення пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу та судинними ускладненнями: аналіз української когорти реєстру DISCOVER Global Registry/ О. М. Пархоменко [та ін.] (стр.54-66)
Резолюція ХХІІ Національного конгресу кардіологів України (Київ, 21-24 вересня 2021 р.) (стр.67-70)
Интересные статьи :
Найти похожие


11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О. М., Шумаков О. В., Талаєва Т. В., Третяк І. В., Довгань О. В.
Заглавие : Показники лейкоцитарної та тромбоцитарної ланки крові в динаміці госпітального періоду у хворих з гострим інфарктом міокарда: можливість використання для оцінювання ризику віддалених ускладнень
Параллельн. заглавия :Leukocyte and platelet markers of blood in the dynamics of hospital period in patients with acute myocardial infarction: the ability to predict the development of long-term adverse events
Место публикации : Укр. кардіол. журнал. - К., 2021. - Том 28, N 5. - С. 9-23 (Шифр УУ11/2021/28/5)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- BLOOD CHEMICAL ANALYSIS
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Ключевые слова (''Своб.индексиров.''): лейкоцитарно-тромбоцитарный индекс
Аннотация: Мета роботи – на основі вивчення динамічних змін клітинного складу крові протягом госпітального періоду у хворих з гострим інфарктом міокарда (ГІМ) розробити новий метод оцінювання ризику розвитку віддалених ускладнень та адаптувати його до практичного застосування в широкій клінічній практиціРозроблені лейкоцитарний та лейкоцитарно-тромбоцитарний індекси є високо інформативними в передбаченні ризику розвитку ускладнень у хворих протягом року після ГІМ
Найти похожие

12.

Заглавие журнала :Український медичний часопис -2020г. т.2,N 2
Интересные статьи :
Гострий лейкоз: рекомендації з менеджменту пацієнтів у період пандемії (стр.3-4)
Михальчук В. М. Проблематика логістики в медицині/ В. М. Михальчук [та ін.] (стр.5-9)
Лялькін С. А. Ефективність другої лінії паліативної хіміотерапії у хворих на метастатичний тричі негативний рак молочної залози: результати рандомізованого дослідження/ С. А. Лялькін, Н. О. Верьовкіна, Л. А. Сивак (стр.10-13)
Лутай Я. М. Оцінка ефективності статинів у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда зі стійкою елевацією сегмента ST залежно від полімофізму Т-786-С промотору гена ендотеліальної NO-синтетази/ Я. М. Лутай [та ін.] (стр.14-18)
Звірич В. В. Оптимізація комбінованого лікування місцево-поширеного дистального раку прямої кишки з урахуванням факторів прогнозу/ В. В. Звірич, Ю. Й. Михайлович (стр.19-28)
Гржибовський Я. Л. Медико-соціальні детермінанти здоров’я (огляд світової літератури)/ Я. Л. Гржибовський, О. В. Любінець (стр.29-34)
Литвиненко В. В. Використання психодіагностичних методик для скринінгу депресивних і тривожних розладів у пацієнтів із онкологічною патологією/ В. В. Литвиненко, М. Ю. Пруденко (стр.35-37)
Пархоменко О. М. Вплив гіперхолестеринемії на віддалений прогноз у хворих із гострим інфарктом міокарда залежно від віку пацієнтів/ О. М. Пархоменко [та ін.] (стр.38-42)
Літус І. О. Експресія М2-макрофагів, mTOR-позитивних клітин та VEGF у межах фіброепітеліальних поліпів шкіри у пацієнтів із метаболічним синдромом та цукровим діабетом 2-го типу/ І. О. Літус (стр.43-48)
Мішина К. М. Морфологічна маніфестація синтезу глікогену в ендометрії як один із таргетних маркерів репродуктивного успіху/ К. М. Мішина, П. В. Кузик, С. Г. Гичка (стр.49-52)
Ищенко О. В. LED-полимеризирующие лампы: вчера, сегодня, завтра/ О. В. Ищенко (стр.53-56)
Интересные статьи :
Найти похожие


13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лутай Я. М., Пархоменко О. М., Досенко В. Є., Шумаков О. В.
Заглавие : Оцінка ефективності статинів у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда зі стійкою елевацією сегмента ST залежно від полімофізму Т-786-С промотору гена ендотеліальної NO-синтетази
Место публикации : Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 14-18 (Шифр УУ13/2020/2/2)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ГИДРОКСИМЕТИЛГЛУТАРИЛ-КОA-РЕДУКТАЗЫ ИНГИБИТОРЫ -- HYDROXYMETHYLGLUTARYL-COA REDUCTASE INHIBITORS
ЛИГАЗЫ -- LIGASES
Аннотация: Мета — оцінити ефективність терапії статинами у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда (ГІМ) зі стійкою елевацією сегмента ST (STEMI) залежно від поліморфізму Т–786→С промотору гена ендотеліальної NO-синтетази (eNOS). Об’єкт і методи дослідження. Проведено ретроспективний аналіз бази даних за період 2003–2010 рр. Включали пацієнтів зі STEMI у перші 24 год від початку симптоматики з оцінкою поліморфізму промотору гена eNOS Т–786→С. Відібрано 65 пацієнтів, які отримували терапію статинами з 1-ї доби ГІМ (1-ша група), та 92 пацієнти, які не отримували статинів протягом госпітального періоду (2-га група). Функцію ендотелію оцінювали за допомогою проби з потікзалежною вазодилатацією на 1-шу та 7-му добу ГІМ. Результати. Поліморфізм гена eNOS не впливав на динаміку показників ліпідного спектра крові на фоні прийому статинів. Протягом 10 діб лікування рівень загального холестерину знизився на 17,6 та 4,3% (р0,01), холестерину ліпопротеїдів низької щільності — на 27,1 та 6,1% (р0,01) у 1-й та 2-й групі відповідно. Суттєве покращення результатів потікзалежної вазодилатації протягом госпітального періоду захворювання спостерігали лише у пацієнтів 1-ї групи з –786ТТ-генотипом. Ця підгрупа хворих мала суттєво нижчу частоту розвитку гострої серцевої недостатності та ішемічних ускладнень (постінфарктна стенокардія, реінфаркт міокарда). Не відзначали переваг раннього призначення статинів у помірних дозах у носіїв мутантної С-алелі (генотипи ТС + СС). Висновки. У пацієнтів зі STEMI застосування статинів у помірних дозах з 1-ї доби захворювання ефективно покращує функцію ендотелію та запобігає ускладненням госпітального періоду за наявності –786ТТ-генотипу
Найти похожие

14.

Заглавие журнала :Український медичний часопис -2020г. т.1,N 3
Интересные статьи :
Пархоменко О. Засоби рослинного походження та можлива перспектива їх ефективного застосування у хворих на COVID-19/ О. Пархоменко, А. С. Шаламай, С. О. Фесенко (стр.3-7)
Осадчий О. Нові клінічні протоколи: як і для чого їх впроваджувати в лікувальну практику в Україні/ О. Осадчий (стр.7-12)
Хиць А. COVID-19: тимчасові рекомендації щодо виявлення та корекції коагулопатій/ А. Хиць (стр.13-14)
Осадчий О. SARS-CoV-2 - безпека роботи в операційній/ О. Осадчий (стр.15-16)
Жарікова Ю. Застосування антибіотиків в урології. Оновлені рекомендації призначення антибактеріальних препаратів. Загальні положення/ Ю. Жарікова (стр.17)
Ефективність гестагенів у терапії загрозливого викидня (стр.18-20)
Замісна гормонотерапія у період менопаузи та збереження здоров’я жінок (стр.22-25)
Цукровий діабет: особливості інсулінотерапії в амбулаторних умовах (стр.27-28)
COVID-19: ведення пацієнтів із цукровим діабетом (стр.29-30)
Цукровий діабет: інтенсифікація інсулінотерапії в амбулаторних умовах (стр.31-33)
Базал-болюсна терапія цукрового діабету: практичні аспекти в амбулаторних умовах (стр.34-35)
Цукровий діабет: тактика менеджменту пацієнтів у період пандемії COVID-19 (стр.36-38)
Цукровий діабет у дітей та підлітків: що необхідно врахувати при менеджменті під час пандемії COVID-19 (стр.39-40)
Власенко М. В. Цукровий діабет: досягнення глікемічних цілей в амбулаторних умовах/ М. В. Власенко, Л. К. Соколова (стр.42-44)
Хан Н. Сучасні підходи до інтенсифікації інсулінотерапії цукрового діабету: фокус на аналоги базального інсуліну та арГПП-1/ Н. Хан, Л. К. Соколова (стр.45-47)
Щербиніна М. Б. Печія: алгоритм вибору препаратів лінійки Гавіскон® з позицій кращої клінічної практики/ М. Б. Щербиніна, Н. Є. Соловйова (стр.48-51)
Мар’єнко Л. Б. Скасування протиепілептичного лікування - переваги, ризики, доцільність і безпека/ Л. Б. Мар’єнко (стр.53-57)
Дерябин О. Н. Природные полифенолы как ингибиторы взаимодействия коронавирусов с клетками: обзор литературы и экспериментальные данные/ О. Н. Дерябин [и др.] (стр.59-63)
Хиць А. Р. Нейропатичний біль: сучасна фармакологічна терапія/ А. Р. Хиць (стр.65-67)
Полякова Д. Циклобензаприн пролонгованої дії у лікуванні болю у спині та шиї/ Д. Полякова (стр.69-71)
Полякова Д. Терапевтичний потенціал ангіопротектора Ескузан®/ Д. Полякова (стр.73-75)
Жарікова Ю. Інфекції сечовивідних шляхів у жінок/ Ю. Жарікова (стр.76-77)
Хиць А. Гігантоклітинний артеріїт: рекомендації BSR 2020 р./ А. Хиць (стр.78-80)
Интересные статьи :
Найти похожие


15.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О., Шаламай А. С., Фесенко С. О.
Заглавие : Засоби рослинного походження та можлива перспектива їх ефективного застосування у хворих на COVID-19
Место публикации : Український медичний часопис. - 2020. - Т. 1, № 3. - С. 3-7 (Шифр УУ13/2020/1/3)
MeSH-главная: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA
КВЕРЦЕТИН -- QUERCETIN
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS
Аннотация: Пандемія коронавірусної інфекції COVID-19, викликана вірусом SARS-CoV-2 (раніше 2019-nCoV), стала глобальною медико-соціальною проблемою світового масштабу. Стрімке поширення захворювання з розвитком численних ускладнень, які стали невідʼємною складовою інфекційного процесу на тлі відсутності специфічного лікування, супроводжується значною летальністю. Основною причиною летального кінця є розвиток тяжкої вірусної пневмонії, проявів гострого респіраторного дистрес-синдрому, кардіоваскулярних, неврологічних та нефрологічних ускладнень. Попри відсутність специфічних антивірусних препаратів або вакцин для лікування пацієнтів із цим тяжким життєво загрозливим захворюванням, застосування симптоматичного лікування разом із засобами традиційної китайської медицини медикам Китайської Народної Республіки вдалося в короткі терміни приборкати поширення захворювання країною. Узагальнений досвід може стати у нагоді лікарям широкої практики для боротьби із поширенням недуги
Найти похожие

16.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О. М., Білий Д. О., Лутай Я. М., Іркін О. І., Степура А. О., Соколов Ю. М., Соколов М. Ю.
Заглавие : Вплив гіперхолестеринемії на віддалений прогноз у хворих із гострим інфарктом міокарда залежно від віку пацієнтів
Место публикации : Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 38-42 (Шифр УУ13/2020/2/2)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
ГИПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМИЯ -- HYPERCHOLESTEROLEMIA
ПРОФИЛАКТИКА ВТОРИЧНАЯ -- SECONDARY PREVENTION
ГИПЕРЛИПИДЕМИИ -- HYPERLIPIDEMIAS
Аннотация: Мета — виявити та оцінити вплив показників ліпідного обміну на віддалений прогноз у пацієнтів молодого віку після перенесеного гострого інфаркту міокарда (ІМ). Об’єкт і методи дослідження. 142 пацієнти, переважно чоловічої статі, госпіталізовані з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST в період 2000–2015 рр. і яких виписано зі стаціонару, залежно від віку ретроспективно розподілені на групи: 1-ша (n=55) — 45 та 2-га (n4,0 ммоль/л) наявний поширений коронарний атеросклероз, що відображається у багатосудинному ураженні, на відміну від старшої вікової групи. Вихідний рівень ХС ЛПНЩ ≥4,0 ммоль/л негативно впливає на перебіг постінфарктного періоду у хворих молодого віку, збільшуючи кількість ускладнень протягом 5 років спостереження. До пацієнтів із передчасним розвитком гострого ІМ та високим рівнем ХС ЛПНЩ як пацієнтів високого ризику має бути застосований індивідуалізований підхід до лікування та вторинної профілактики з максимально активною гіполіпідемічною терапією
Найти похожие

17.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Пархоменко О. М., Довгаль Н. В., Шумаков О. В., Гур’єва О.
Заглавие : Предиктори підвищення ризику несприятливого перебігу ішемічної хвороби серця у пацієнтів з гострим коронарним синдромом без стійкої елевації сегмента ST
Место публикации : Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 3. - С. 42-47 (Шифр УУ13/2020/2/3)
MeSH-главная: КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Аннотация: Мета — розробити модель оцінки ризику настання несприятливих наслідків протягом 12 міс спостереження після перенесеного гострого коронарного синдрому (ГКС) без стійкої елевації сегмента ST, яка базується на даних госпітального періоду ГКС, та провести оцінку інформативності розробленої моделі. Об’єкт і методи дослідження. Проведено аналіз клініко-анамнестичних та лабораторних даних 490 хворих, госпіталізованих із ГКС без стійкої елевації сегмента ST. Тривалість спостереження становила 12,16±0,17 міс. За допомогою покрокового логістичного регресійного аналізу виділено найбільш вагомі фактори ризику настання комбінованої кінцевої точки (серцево-судинна смерть, інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія) протягом 12 міс після ГКС. Інформативність розробленої моделі щодо оцінки ризику несприятливих подій також верифіковано за допомогою побудови ROC-кривих та проведено порівняльний аналіз відносно шкал ТІМІ та GRACE із використанням статистичного пакету програм SPSS 17.0. Результати. Основу шкали ризику настання комбінованої кінцевої точки у хворих, які перенесли ГКС без стійкої елевації сегмента ST, через 12 міс спостереження складали відомості про застосування до госпіталізації нітратів, кількість балів за шкалою TIMI, швидкість осідання еритроцитів (1-ша доба госпіталізації), розрахункова швидкість клубочкової фільтрації за формулою CKD-EPI (4-факторна модель). Розроблена шкала виявилися високоінформативною: площа під ROC-кривою (AUC) для 4-факторної моделі склала 0,76±0,03 (95% довірчий інтервал (ДІ) 0,72–0,81), чутливість моделі — 72,2% (95% ДІ 60,9–81,7), специфічність — 71,0% (95% ДІ 65,3–76,3). 4-факторна модель перевищувала інформативну цінність шкал TIMI і GRACE при порівнянні ROC-кривих. Висновки. Розроблена модель є високодостовірним інструментом оцінки ризику несприятливих подій протягом 12 міс після перенесеного ГКС. Модель є інформативною і може застосовуватися в клінічній практиці для прогнозування у хворих високого ризику ускладнень протягом 12 міс та вибору оптимальної тактики лікування
Найти похожие

18.

Заглавие журнала :Український медичний часопис -2020г. т.2,N 3
Интересные статьи :
Шевченко А. І. Проблема онкологічної допомоги в умовах пандемії короновірусу/ А. І. Шевченко [та ін.] (стр.3-4)
Піняжко О. Б. Оцінка втрати років життя, скоригованих за якістю (QALY), пов’язаних зі смертністю від COVID-19 в Україні/ О. Б. Піняжко [та ін.] (стр.5-7)
Свінціцький В. С. Сучасні підходи до діагностики та лікування раку шийки матки/ В. С. Свінціцький, В. В. Приймак, О. П. Ренкас (стр.8-14)
Волошинович М. С. Меланома шкіри: від майже невидимої до візуально незаперечної. Окремі принципи керівництва та огляд клінічних випадків/ М. С. Волошинович [та ін.] (стр.15-19)
Богомаз В. М. Оцінка медичними сестрами виробничого середовища закладів охорони здоров’я/ В. М. Богомаз, Н. В. Карвась, Д. О. Татаркін (стр.20-23)
Смоланка І. І. Особливості радикальних мастектомій при хірургічному лікуванні хворих із набряковим раком грудної залози/ І. І. Смоланка, А. О. Ляшенко, О. І. Сидорчук (стр.24-26)
Брич В. В. Можливості реалізації медичної реабілітації в умовах реформування та нової системи фінансування закладів охорони здоров’я України/ В. В. Брич (стр.27-30)
Прибила О. В. Клінічне фенотипування хворих на цукровий діабет 2-го типу: конституційні, антропометричні, метаболічні маркери різних фенотипів/ О. В. Прибила [та ін.] (стр.31-37)
Скалецький Ю. М. Тенденції стаціонарної та післяопераційної летальності як показників безпеки пацієнтів в Україні/ Ю. М. Скалецький [та ін.] (стр.38-41)
Пархоменко О. М. Предиктори підвищення ризику несприятливого перебігу ішемічної хвороби серця у пацієнтів з гострим коронарним синдромом без стійкої елевації сегмента ST/ О. М. Пархоменко [та ін.] (стр.42-47)
Скиба В. В. Клінічний випадок успішного хірургічного лікування пацієнта із гострим панкреатитом (панкреонекрозом), ускладненим арозивною кровотечею з нижньої порожнистої вени/ В. В. Скиба [та ін.] (стр.48-49)
Стовбан М. П. Аналіз основних аспектів законодавства щодо госпітальних округів/ М. П. Стовбан [та ін.] (стр.50-54)
Хиць А. Постменопаузальний остеопороз: фармакологічне лікування/ А. Хиць (стр.55-56)
Интересные статьи :
Найти похожие


19.

Заглавие журнала :Український ревматологічний журнал -2019г.,N 3
Интересные статьи :
Давіденко К. Ювілей наймасштабнішої події у вітчизняній кардіології/ К. Давіденко (стр.3-10)
Коваленко В. М. Конгреси кардіологів України. Від I до ХХ: історія, традиції та сьогодення/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.11-26)
Сміян С. І. Діагностика і моніторинг системних захворювань сполучної тканини: акцент на лабораторно-інструментальних методах/ С. І. Сміян [та ін.] (стр.27-32)
Коваленко В. М. Коморбідність: визначення, можливі напрямки діагностики та лікування/ В. М. Коваленко, О. П. Борткевич (стр.33-44)
Поворознюк В. В. Саркопенія у хворих на ревматоїдний артрит/ В. В. Поворознюк [та ін.] (стр.45-50)
Станіславчук М. А. Крос-культуральна адаптація та валідизація україномовної версії RAID у хворих на ревматоїдний артрит/ М. А. Станіславчук, К. О. Заічко (стр.51-55)
Порівняння ефективності та безпеки переходу від оригінального інфліксимабу до його біосиміляру Фламмегіс® в умовах рутинної медичної практики (стр.56-64)
Шуба Н. М. Плейотропні ефекти деяких протизапальних препаратів, що застосовуються при лікуванні остеоартрозу/ Н. М. Шуба [та ін.] (стр.65-70)
Бойко Я. Роль визначення рівня кальпротектину крові (MRP8/14) для прогнозування загострення ювенільного ідіопатичного артриту після відміни лікування/ Я. Бойко [та ін.] (стр.71-77)
Рекалов Д. Г. RHUPUS-синдром у рутинній клінічній практиці системного червоного вовчака/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк (стр.78-81)
Воронков Л. Г. Серцева недостатність та подагра: клінічний випадок/ Л. Г. Воронков, Л. П. Паращенюк, Г. О. Проценко (стр.82-85)
Триполка С. А. Ретроспективное наблюдение пациентки с дерматомиозитом и антисинтетазным синдромом: полиморфизм клинических проявлений и поиск методов лечения/ С. А. Триполка, И. Ю. Головач (стр.86-93)
Владиславу Володимировичу Поворознюку - 65! (стр.94-95)
Интересные статьи :
Найти похожие


20.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Воронков Л. Г., Березін О. Є., Жарінова В. Ю., Жебель В. М., Коваль О. А., Рудик Ю. С., Пархоменко О. М.
Заглавие : Біологічні маркери та їх застосування при серцевій недостатності. Консенсус Всеукраїнської асоціації кардіологів України, Всеукраїнської асоціації фахівців із серцевої недостатності та Української асоціації фахівців з невідкладної кардіології
Место публикации : Український кардіологічний журнал. - 2019. - № 2. - С. 11-22 (Шифр УУ11/2019/2)
MeSH-главная: СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- HEART FAILURE
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
Аннотация: Наведений консенсус присвячений обговоренню місця і ролі різних підходів до діагностики, стратифікації ризику та індивідуалізованої терапії пацієнтів із серцевою недостатністю (СН), які засновані на визначенні концентрацій біологічних маркерів, що відображають різні патофізіологічні стадії розвитку СН. Практичні рекомендації з використання біологічних маркерів при СН, що є актуальними, були введені з урахуванням категорій доказовості (табл. 1) та сили рекомендацій (табл. 2) після погодженого рішення експертів нашої країни (категорія доказів С), прийнятого на підставі ретельного аналізу даних досліджень у цій галузі. З цією метою опрацьовано дані, опубліковані за останні 5 років у вітчизняній та зарубіжній літературі, а також рекомендації зарубіжних консенсусів з діагностики, прогнозування та лікування гострої і хронічної серцевої недостатності Європейського товариства кардіологів (European Cardiology Society, 2016), Американської колегії кардіологів / Американської серцевої асоціації та Американської асоціації із серцевої недостатності (American College of Cardiology / American Heart Association Task Force on Clinical Practice Guidelines and the Heart Failure Society of America, 2017)
Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)