Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Сидоряк, Н. Г.$<.>)
Общее количество найденных документов : 6
Показаны документы с 1 по 6
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Розова К. В., Сидоряк Н. Г.
Заглавие : Механізми змін мікроциркуляції у щурів при гострій метгемоглобінемії
Место публикации : Фізіологічний журнал. - 2014. - Т. 60, № 5. - С. 43-51 (Шифр ФУ6/2014/60/5)
MeSH-главная: КРЫСЫ -- RATS
МИКРОЦИРКУЛЯЦИЯ -- MICROCIRCULATION
НАТРИЯ НИТРИТ -- SODIUM NITRITE
МЕТГЕМОГЛОБИНЕМИЯ -- METHEMOGLOBINEMIA
ТКАНЕВОЕ ДЫХАНИЕ -- CELL RESPIRATION
ЛЕГОЧНЫЙ ГАЗООБМЕН -- PULMONARY GAS EXCHANGE
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Сидоряк Н. Г., В’юницький В. П., Розова К. В.
Заглавие : Морфофункціональні зміни тромбоцитів у пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу: можливість корекції ?-ліпоєвою кислотою
Место публикации : Пробл. ендокринної патології. - Харьков, 2020. - N 4. - С. 92-98 (Шифр ПУ17/2020/4)
MeSH-главная: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
МИТОХОНДРИАЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- MITOCHONDRIAL DISEASES
ТРОМБОЦИТЫ -- BLOOD PLATELETS
ТИОКТОВАЯ КИСЛОТА -- THIOCTIC ACID
Аннотация: Дослідження ультраструктури тромбоцитів (Т) проводили в крові осіб з цукровим діабетом ІІ типу (ЦД) до і після проведеного курсу лікування за допомогою Діаліпону-Турбо — діюча речовина — α-ліпоєва кислота (АЛК). До групи (n = 20) входили пацієнти у віці від 50 до 70 років обох статей, середній вміст глюкози в крові складав 11,0 ± 1,0 ммоль/л. Контрольну групу становили 10 здорових осіб, рондомізірованних за статтю та віком. На основі особливостей ультраструктури Т у пацієнтів з ЦД можна вважати, що розвиток захворювання супроводжується порушеннями з боку судинної стінки, зумовленими змінами функції серотонінергічної системи. Підвищується схильність до тромбоутворення, що в комплексі може сприяти формуванню патології серцево-судинної системи. Порушення в мітохондріальному (МХ) апараті клітин є прямим свідченням того, що при ЦД, принаймні, в клітинах крові, розвивається мітохондральна дисфункція (МД). Під впливом АЛК відбувається активація морфогенезу МХ і суттєве зменшення проявів МД. Отже, включення в комплексну терапію ЦД, препаратів, які не впливають на основні патогенетичні ланки захворювання (гіперглікемія), здатні запобігати формуванню (або зменшувати прояви) супутньої патології, зумовленої порушеннями судинної стінки і розвитком МД.
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Розова К. В., Тимошенко К. Р., В’юницький В. П., Бєлікова М. В., Сидоряк Н. Г.
Заглавие : Особливості структурних змін у тканині литкового м’яза та міокарді і показників мікроциркуляції крові при дозованому фізичному навантаженні у тварин з різним ступенем тренованості
Место публикации : Фізіологічний журнал. - К., 2019. - Том 65, N 4. - С. 20-30 (Шифр ФУ6/2019/65/4)
MeSH-главная: ФИЗИЧЕСКАЯ НАГРУЗКА У ЖИВОТНЫХ -- PHYSICAL CONDITIONING, ANIMAL
АДАПТАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ -- ADAPTATION, PHYSIOLOGICAL
МЫШЦА СКЕЛЕТНАЯ -- MUSCLE, SKELETAL
МИОКАРД -- MYOCARDIUM
КОРОНАРНЫЕ СОСУДЫ -- CORONARY VESSELS
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR -- RATS, WISTAR
Аннотация: Досліджено вплив дозованого фізичного навантаження (ДФН) на структурні перебудови у тканині литкового м ’яза і міокарді та зміни характеристик мікроциркуляції крові у тварин з різним ступенем тренованості. Показано, що нагальна реакція на ДФН у нетренованому організмі з боку м’язової тканини, міокарда та мікроциркуляції крові (МЦК) полягала у збільшенні кількості функціонуючих капілярів (ФК; у середньому на 17-30% залежно від типу тканини) за рахунок розкриття резервних капілярів, яке проте відбувалося паралельно зі зростанням товщини гістогематичного бар’єра (ГГБ; з 256 ± 21 до 518 ± 43 нм у литковому м’язі та з 221 ± 14 до 530±49 нм у міокарді) та погіршенням ультраструктури мітохондріального апарату у вказаних тканинах. ДФН у нетренованих тварин впливало на більшість показників, котрі характеризують МЦК, тоді як у тренованому організмі відповідь на навантаження була менш вираженю. Тривалі регулярні ДФН призводили до активації первинного ангіогенезу та морфогенезу мітохондрій (MX; середня кількість ФК зростала більше ніж на 50%, а MX - на 60-78% залежно від субпопуляції та досліджуваної тканини), зменшенням проявів набряку ГГБ. Отже, формуються компенсаторні реакції на клітинному і тканинному рівні та в системі МЦК, спрямовані на забезпечення адекватного метаболізму. Також показано, що незалежно від тренованості організму провідний вплив на стан МЦК справляють активні механізми регуляції, тобто міогенна та нейрогенна активність прекапілярних вазомоторів
Найти похожие

4.

Заглавие журнала :Проблеми ендокринної патології -2020г.,N 4
Интересные статьи :
Архипкіна Т. Л. Зв’язок вітаміну D з надлишковою масою тіла та ліпідним спектром крові у жінок хворих на синдром полікістозних яєчників/ Т. Л. Архипкіна [та ін.] (стр.7-14)
Бойко В. В. Хірургічне лікування інсуліноми/ В. В. Бойко [та ін.] (стр.15-25)
Булдигіна Ю. В. Проблеми передопераційної діагностики раку щитоподібної залози при хворобі Грейвса/ Ю. В. Булдигіна [та ін.] (стр.26-32)
Волошина О. Б. Вплив магніто- та магнітолазеротерапії на перебіг діабетичної нейропатії у пацієнтів з артеріальною гіпертензією в практиці сімейного лікаря/ О. Б. Волошина [та ін.] (стр.33-38)
Дикан І. М. Особливості ранньої МРТ діагностики церебральної хвороби малих судин у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет 2 типу/ І. М. Дикан [та ін.] (стр.39-47)
Єфіменко Т. І. Особливості рідинних секторів тіла та їх зв’язок із параметрами його складу та гемодинамічними характеристиками у осіб середнього віку із різною масою тіла/ Т. І. Єфіменко, К. В. Місюра, І. П. Дунаєва (стр.48-59)
Коваль С. М. Високочутливий С-реактивний протеїн та його взаємозв’язки з особливостями перебігу артеріальної гіпертензії у хворих з абдомінальним ожирінням/ С. М. Коваль, О. В. Мисниченко, М. Ю. Пенькова (стр.60-65)
Коваль С. М. Особливості харчування чоловіків з абдомінальним ожирінням та артеріальною гіпертензією/ С. М. Коваль [та ін.] (стр.66-70)
Красова Н. С. Функціональна значущість поліморфізму RS1800795 гена інтерлейкіна-6 у хворих на цукровий діабет 2 типу східноукраїнської популяції/ Н. С. Красова [та ін.] (стр.71-76)
Kurinna O. H. Effect of a lifestyle modification on inflammatory state in obesity with concomitant nonalcoholic fatty liver disease/ O. H. Kurinna (стр.77-82)
Пісоцька О. В. Особливості біоелектричної активності головного мозку у пацієнтів з метаболічним синдромом/ О. В. Пісоцька, І. М. Нікішкова, К. О. Пісоцька (стр.83-91)
Сидоряк Н. Г. Морфофункціональні зміни тромбоцитів у пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу: можливість корекції ?-ліпоєвою кислотою/ Н. Г. Сидоряк, В. П. В’юницький, К. В. Розова (стр.92-98)
Фадєєнко Г. Д. Метаболічні захворювання та неалкогольна жирова хвороба печінки - особливості стану кишкової мікробіоти/ Г. Д. Фадєєнко, Н. І. Черелюк, В. Ю. Гальчинська (стр.99-105)
Hryntsova N. B. Morphofunctional reconstructions of the epiphysal-parathyroide axis structural components of rats in the period of readaptation after prolonged exposure to heavy metals/ N. B. Hryntsova, O. O. Tymakova, A. M. Romaniuk (стр.106-114)
Zhurakivska O. Ya. Age characteristics of morphogenesis of diabetic myopathies/ O. Ya. Zhurakivska [et al.] (стр.115-123)
Kononenko N. M. The influence of antidiabetic combined medicinal product glikverin based on voglibose and quercetin on lipid exchange indices under conditions of experimental metabolic syndrome/ N. M. Kononenko [et al.] (стр.124-130)
Мельниківська Н. В. Нітрозивний стрес та активація пероксидного окиснення ліпідів - предиктори порушень сперматогенезу у щурів із токсичним гепатитом/ Н. В. Мельниківська [та ін.] (стр.131-137)
Seliukova N. Yu. The fertility of rats females-offspring born to mothers with fetoplacental insufficiency/ N. Yu. Seliukova [et al.] (стр.138-146)
Бугерук В. В. Проблема діабетогенного потенціалу статинів і шляхи її вирішення (огляд літератури)/ В. В. Бугерук [та ін.] (стр.147-154)
Плехова Олена Ігорівна (75 років) (стр.155-156)
Бондаренко Людмила Олександрівна. 28.05.1946-13.11.2020. Некролог (стр.157)
Интересные статьи :
Найти похожие


5.

Заглавие журнала :Фізіологічний журнал -2014г. т.60,N 5
Интересные статьи :
Шаріпов Р. Р. Індукція нітрозативного стресу в мітохондріях серця щурів за експериментальної ішемії-реперфузії головного мозку та її корекція екдистероном/ P. P. Шаріпов [и др.] (стр.3-13)
Маслак Г. С. Сіальованість глікопротеїнів і рівень експресії NTU1 нейрамінідази та сіалілтрансферази ST6GAL1 у лімфоцитах хворих на еритремію/ Г. С. Маслак [и др.] (стр.14-22)
Портніченко В. І. Фазові зміни енергетичного обміну при адаптації до іммобілізаційного стресу/ В. І. Портніченко [и др.] (стр.23-32)
Коломієць О. В. Н+-Са2+-обмінник у мітохондріях міометрія: модуляція екзо- та ендогенними сполуками/ О. В. Коломієць, Ю. В. Данилович, Г. В. Данилович (стр.33-42)
Розова К. В. Механізми змін мікроциркуляції у щурів при гострій метгемоглобінемії/ К. В. Розова, Н. Г. Сидоряк (стр.43-51)
Бондаренко О. В. Вплив N-стеароїлетаноламіну на емоційність та здатність до навчання у щурів/ О. В. Бондаренко [и др.] (стр.52-61)
Насібян Л. С. Модуляція скорочення міометрія щурів пептидогліканом клітинної стінки золотистого стафілокока/ Л. С. Насібян, І. Б. Філіппов (стр.62-72)
Котлярова А. Б. Роль мітохондріального уніпортера у підтриманні кальцієвого гомеостазу секреторних клітин сльозової залози/ А. Б. Котлярова [и др.] (стр.73-81)
Шпакова Н. М. Вплив С60-фулерену на в’язко-еластичні властивості мембрани еритроцитів людини/ Н. М. Шпакова [и др.] (стр.82-88)
Божкова Ю. О. Динаміка структурних змін оваріальної тканини при ішемії/ Ю. О. Божкова [и др.] (стр.89-98)
Manko A. M. Experimental correction of metabolic changes in mouth at long-term hypoacidity by multiprobiotic «symbiter acidophilic»/ A. M. Manko [и др.] (стр.99-104)
Величко Н. Ф. Особливості гормонально-метаболічних змін у дорослих самців щурів за умов емоційного стресу під час молочного вигодовування/ Η. Φ. Величко (стр.105-114)
Интересные статьи :
Найти похожие


6.

Заглавие журнала :Фізіологічний журнал -2019г. т.65,N 4
Интересные статьи :
Семенова Я. М. О. Вплив холодового стресу на зміни кількості гемопоетичних стовбурових і лімфоїдних клітин у центральних і периферичних органах імунної системи/ Я. М.О. Семенова [та ін.] (стр.3-11)
Струтинський Р. Б. Поширення алельних поліморфізмів Ilе337Val, Glu23Lys гена KCNJ11 і Ser1369АIа гена АВСС8, що кодують КАТФ-канали, у хворих на інфаркт міокарда, артеріальну гіпертензію та серцеву недостатність/ Р. Б. Струтинський [та ін.] (стр.12-19)
Розова К. В. Особливості структурних змін у тканині литкового м’яза та міокарді і показників мікроциркуляції крові при дозованому фізичному навантаженні у тварин з різним ступенем тренованості/ К. В. Розова [та ін.] (стр.20-30)
Коваленко Т. М. Вплив низько- та високожирової дієти на структуру гіпокампа у нокаутних мишей АроЕ-/-/ Т. М. Коваленко [та ін.] (стр.31-40)
Яценко К. В. Ефекти слабкого постійного електричного струму на нейритогенез у модельних експериментах in vitro/ К. В. Яценко, І. В. Лушнікова, Г. Г. Скибо (стр.41-49)
Myshchenko I. A. Heart rate variability in mine-rescuers in conditions of a simulated emergency response/ I. A. Myshchenko, O. I. Soloviov, K. O. Apykhtin (стр.50-58)
Гнатчук І. Ю. Зміни параметрів фізіологічного тремору кисті під час різної активності м’язів верхньої кінцівки людини/ І. Ю. Гнатчук, В. В. Манько (стр.59-65)
Nasibian L. S. Peptidoglycan modulates rat myometrial contractility via Ca2+ release from SR/ L. S. Nasibian, I. B. Philyppov, Y. M. Shuba (стр.66-72)
Білонога O. O. Влив ацетилхоліну та холецистокініну на адаптаційну здатність мітохондрій ацинарних клітин підшлункової залози/ O. O. Білонога, Б. О. Манько, В. В. Манько (стр.73-82)
Трахтенберг І. М. До історії фізіології праці (пам’ять і спадщина попередників)/ І. М. Трахтенберг, В. В. Кальниш (стр.82-92)
Интересные статьи :
Найти похожие


 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)