Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Українська, С. І.$<.>)
Общее количество найденных документов : 3
Показаны документы с 1 по 3
1.


   
    Вплив введення кверцетину на чоловічу репродуктивну функцію за умов експериментальної хронічної хвороби нирок [Текст] / С. І. Українська [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology. - 2022. - Т. 21, № 2. - С. 28-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (осложнения)
КВЕРЦЕТИН -- QUERCETIN (терапевтическое применение)
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
Аннотация: Мета роботи – оцінити ефект п’ятикратного введення кварцетину на репродуктивну функцію самців-мишей за умов експериментальної хронічної хвороби нирок (ЕХХН). Матеріали та методи. Дослідження виконано двома серіями експериментів на самцях і самицях мишей з ЕХХН, модель якої створена шляхом імунізації тварин гомогенатом нирки. Кверцетин (КВР, Quercetin, Sigma, USA, 50 мг/кг) вводили внутрішньоочеревинно один раз на день, п’ять разів, починаючи відразу після четвертої імунізації (останньої, через 3 тижні від початку досліду). Перша серія експериментів присвячена вивченню впливу КВР на кількість сперматозоїдів (млн./мл) і кількість їх аномальних форм. Фертильні якості самців після застосування КВР оцінено в другій серії експериментів, після підсадки їх до інтактних самиць. Досліджено: пре- і постімплантаційну ембріональну смертність та кількість живих плодів, що припадають на одну самицю. Результати. Введення КВР тваринам без ЕХХН не викликає змін кількості сперматозоїдів, показників пре- і постімплантаційної ембріональної смертності і кількості живих новонароджених порівняно з такими величинами в контролі. Введення КВР за умов експериментальної хронічної хвороби нирок призводить до зменшення (в 1,60 раза) кількості аномальних сперматозоїдів і величини постімплантаційної смертності ембріонів (в 1,37 раза), а також до збільшення (в 1,47 раза) кількості новонароджених. Висновки. Введення кверцетину за умов експериментальної хронічної хвороби нирок призводить до зменшення кількості аномальних сперматозоїдів і величини постімплантаційної смертності ембріонів, а також до збільшення кількості живих плодів, що припадають на одну самицю. Кверцетин може бути рекомендованим для клінічної апробації стосовно корекції порушення сперматогенезу за умов хронічної хвороби нирок і для уточнення нових стратегій її лікування.
Доп.точки доступа:
Українська, С. І.
Калейнікова, О. М.
Вознесенська, Т. Ю.
Блашків, Т. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.
Шифр: КУ27/2021/20/3
   Журнал

Клінічна та експериментальна патологія. - Выходит ежеквартально
2021г. Т. 20 № 3
Содержание:
Особливості передопераційного ведення та методи обстеження пацієнтів груп дослідження. - С.3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив різного режиму освітлення на морфометричну характеристику нейронів паравентрикулярних ядер гіпоталамуса щурів. - С.11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Прогностичне визначення тяжкості закритої травми грудної клітки та живота при пострілах із рушниць "Форт-500" 12-го калібру кулями ударно-травматичної дії патронів "Терен-12П". - С.19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Ультраструктурна організація нейронів бічного передзорового ядра гіпоталамуса старих щурів за різних умов освітлення. - С.28-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Ефективність анестезіологічного забезпечення під час естетичних втручань на молочних залозах. - С.34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Раца, В. В. Оцінка показників ліпідного профілю та рівня тиреоїдних гормонів у пацієнтів із хронічним панкреатитом, поєднаним із гіпотиреозом / В. В. Раца, O. I. Федів. - С.40-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Ефективність норфлоксацину у профілактиці гепаторенального синдрому. - С.46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Таксономічний склад, мікроскопічні показники мікробіоти сечовивідних шляхів у чроловіків, хворих на калькульозний пієлонефрит. - С.52-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Українська, С. І. Порушення сперматогенезу за умов експериментальної хронічної хвороби нирок / С. І. Українська, О. М. Калейнікова, Т. В. Блашків. - С.60-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Шкарутяк, А. Є. Характеристика вільнорадикального ушкодження та стану антиоксидантного захисту у хворих на хронічну хворобу нирок на тлі синдрому мальабсорбції / А. Є. Шкарутяк. - С.68-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Epidemiological assessment of dymamics of the prevalence and incidence of the thyroid gland diseases in Ukraine and Chernivtsi. - С.75-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Koteliukh, M. Yu. Left ventricle remodeling in patients with postinfarction cardiosclerosis and obesity, taking into accountFABP4 and CTRP3 levels / M. Yu. Koteliukh. - С.82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Poiasnyk, I. M. Challenges and opportunities of medical education under conditions of coronavirus disease (COVID-19) pandemia / I. M. Poiasnyk, V. A. Gryb. - С.89-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Соловей, В. М. Прогнозування перинатальних ускладнень у жінок із невиношуванням вагітності у ранні терміни гестації (огляд літератури) / В. М. Соловей. - С.96-105. - Бібліогр. в кінці ст.
INTERNET-новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXXII. - С.106-108
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

3.


    Українська, С. І.
    Порушення сперматогенезу за умов експериментальної хронічної хвороби нирок [Текст] / С. І. Українська, О. М. Калейнікова, Т. В. Блашків // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т. 20, № 3. - С. 60-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СПЕРМАТОГЕНЕЗ -- SPERMATOGENESIS
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (осложнения)
Аннотация: Мета роботи – оцінити порушення сперматогенезу за умов експериментальної хронічної хвороби нирок (ЕХХН). Матеріали та методи. Дослідження виконано двома серіями експериментів на самцях миші з ЕХХН, модель якої створена шляхом імунізації тварин гомогенатом нирки. Перша серія експериментів присвячена вивченню кількості сперматозоїдів (концентрація сперматозоїдів (млн/мл)) і кількості аномальних форм сперміїв; співвідношення клітин різних генерацій сперматогенного епітелію (%) у сім’яниках; шляхів клітинної загибелі клітин сім’яників і придатків сім’яників (епідидиміса)(сперматоцитів (первинні) і сперматозоїдів). Фертильні якості самців оцінено в другий серії експериментів, після підсадки їх до інтактних самиць. Досліджено: пре- і постімплантаційну ембріональну смертність та кількість живих плодів, що припадають на одну самицю. Результати досліджень зіставлено з показниками тварин контрольних груп для кожної серії. Результати. Вірогідних змін кількості сперматозоїдів за умов ЕХХН не виявлено (р0.05). Встановлено збільшення кількості аномальних сперматозоїдів (на 22%) і сперматозоїдів із первинними аномаліями (р0.05). Серед генерацій клітин сім’яників встановлено зменшення кількості сперматид, живих сперматоцитів (первинних) (на 15%), при зростанні числа клітин з ознаками апоптозу та некрозу (р0.05). Кількість живих клітин епідидимісу (сперматозоїдів) також знижувалася (на 17,8%), при зростанні числа клітин з апоптозом та некрозом (р0.05). Спостерігалося збільшення пре- і постімплантаційної смертності ембріонів (р0.05), зменшення кількості живих плодів (р0.05). Висновки. За умов чотирикратного введення гомогенату нирки (ЕХХН) відбувається порушення сперматогенезу у самців миші. Застосований нами спосіб моделювання ушкодження нирки в подальшому може бути використаний як для встановлення особливостей та розкриття можливих патогенетичних ланок розвитку порушення сперматогенезу за умов хронічної хвороби нирок, так і для пошуку ефективних способів його корекції.
Доп.точки доступа:
Калейнікова, О. М.
Блашків, Т. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)