Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Філик, О. В.$<.>)
Общее количество найденных документов : 59
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-59 
1.
Шифр: МУ104/2021/17/8
   Журнал

Медицина невідкладних станів . - Выходит раз в два месяца
2021г. Т. 17 № 8 . - 162.33, р.
Содержание:
Демецька, О. Порушення ритму: Ліксарит у запитаннях та відповідях / О. Демецька. - С.9-11
Усенко, Л. В. Сердечно-легочная и церебральная реанимация: новые рекомендации Европейского совета по реанимации 2021 года / Л. В. Усенко, А. В. Царев, Ю. Ю. Кобеляцкий. - С.12-25. - Библиогр. в конце ст.
Рушай, А. К. Профілактика тромбозів у хворих зі шлунково-кишковими кровотечами, антикоагулянтна терапія: літературний огляд / А. К. Рушай, І. І. Плюта. - С.26-29. - Бібліогр.: в кінці ст.
Супрун, А. С. Сучасні методи анестезіологічного забезпечення в онкопульмонології (огляд літератури) / А. С. Супрун, В. Й. Лисенко. - С.30-38. - Бібліогр.: в кінці ст.
Курсов, С. В. Физиология обмена магния и применение магнезии в интенсивной терапии (литературный обзор с результатами собственных наблюдений, часть 3) / С. В. Курсов [та ін.]. - С.39-52. - Библиогр. в конце ст.
Другие авторы: Никонов В. В., Белецкий А. В., Киношенко Е. И., Скороплет С. Н.
Гаврилов, О. О. Роль магнію в лікуванні стану відміни алкоголю з делірієм / О. О. Гаврилов, М. Л. Гомон. - С.53-56. - Бібліогр.: в кінці ст.
Мерза, Р. О. Механічна вентиляція легень, керована об’ємом або тиском під час нейрохірургічних операцій. Чи є перевага? / Р. О. Мерза, Я. М. Підгірний. - С.57-60. - Бібліогр.: в кінці ст.
Філик, О. В. Періопераційна аналгезія абдомінальних гістеректомій: ретроспективне дослідження / О. В. Філик, А. В. Рижковський. - С.61-66. - Бібліогр.: в кінці ст.
Ільчишин, О. Я. Порушення натрієвого балансу у хворих з ураженням гіпоталамо-гіпофізарної ділянки при черепно-мозковій травмі / О. Я. Ільчишин, Я. М. Підгірний. - С.67-71. - Бібліогр.: в кінці ст.
Філик, О. В. Гемостаз та запалення у пацієнтів із політравмою / О. В. Філик, М. Б. Вишинська. - С.72-78. - Бібліогр.: в кінці ст.
Трихліб, В. І. Особливості клінічних проявів нової коронавірусної інфекції у хворих при їх госпіталізації під час епідемії COVID-19 залежно від ступеня тяжкості / В. І. Трихліб [та ін.]. - С.79-86. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Цюрак Н. Р., Бєляєва К. П., Лисенко Т. І., Єрошенко А. О., Мартинчик О. С.
Собко, Р. Ю. Артеріотрахеальна нориця як ускладнення пролонгованої трахеостомії / Р. Ю. Собко, М. Т. Бойко. - С.87-89. - Бібліогр.: в кінці ст.
Барса, М. М. Новий метод виконання міжфасціальної блокади м’язів — випрямлячів спини (erector spine plane block) для лікування больового синдрому / М. М. Барса, О. В. Філик. - С.90-95. - Бібліогр.: в кінці ст.
Собко, Р. Ю. Застосування екстракорпоральних методів детоксикації для елімінації метотрексату / Р. Ю. Собко [та ін.]. - С.96-100. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Борачок Т. Т., Оранський Т. Б., Ковальов М. О., Запоточна Х. М., Фесенко У. А.
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

2.


    Рижковський, А. В.
    Transversus abdominis plane block чи quadratus lumborum block для післяопераційної аналгезії тотальних абдомінальних гістеректомій: ретроспективне дослідження [Текст] / А. В. Рижковський, О. В. Філик, Р. М. Трохимович // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2021. - N 4. - С. 57-61. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ГИСТЕРЭКТОМИЯ -- HYSTERECTOMY
АНЕСТЕЗИЯ -- ANESTHESIA
Кл.слова (ненормированные):
ТАР блокада -- QLблок -- Регионарная анестезия -- Мультимодальная аналгезия
Аннотация: В практику періопераційної анальгезії в гінекології широко впроваджуються методики міофасціальних блокад. Мета роботи порівняти ефективність TAP блоку та QL блоку для забезпечення післяопераційної аналгезії тотальних абдомінальних гістеректомій. Матеріали і методи. Проведено ретроспективне одноцентрове когортне дослідження, включено 51 пацієнтку 40-65 років з ускладненими симптомними фіброміомами, розділено їх на І та ІІ групи. В обох групах використовували загальну анестезію, додатково в І групі - TAP блок двобічно з латерального доступу, в ІІ групі - QL блок двобічно із переднього (черезм’язевого) доступу. Етапи дослідження: 6 годин (h6), 12 годин (h12), 24 години (h24), 48 годин (h48), 72 години (h72) після операції. Досліджувані показники: рівень болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), частота серцевих скорочень (ЧСС), середній артеріальний тиск, добова потреба в налбуфіні, тривалість госпіталізації. Результати і обговорення. Рівень болю за ВАШ в І групі досягав максимальних значень на етапах дослідження h6 та h12 та складав 4,8 [3,3; 5,8] бали та 5,0 [3,9; 6,4] бали, а в пацієнтів ІІ групи - 2,5 [2,3; 3,5] бали та 2,1 [1,6; 4,1] бали, відповідно (p<0,05). Виявлено відмінності рівня ЧСС між І та ІІ групами на етапі дослідження h12 (86 [82; 90] ударів/хв в І групі, порівняно з 72 [63; 79] удари/хв в ІІ групі, p=0,05). Середня добова потреба в налбуфіні на етапі дослідження h12 мала тенденцію (p=0,07) до нижчих показників в ІІ групі (20,9±1,1 мг/добу), порівняно з І групою (31,4±2,9 мг/добу). На етапі дослідження h24 потреба в налбуфіні була нижчою в ІІ групі та становила 5,8±0,8 мг/ добу, порівняно з 22,5±4,1 мг/добу в І групі (p<0,05). Середня тривалість госпіталізації в І групі становила 7,8±0,5 днів, в ІІ групі - 6,2±0,5 днів (p>0,05). Висновки. Застосування QL блоку, порівняно з TAP блоком, продемонструвало зниження інтенсивність болю в 2 рази (p<0,05), тенденцію до зниження потреби в налбуфіні в 2,5 рази (p>0,05) та тенденцію до зниження тривалості госпіталізації на 1,6 днів (p>0,05)
Доп.точки доступа:
Філик, О. В.
Трохимович, Р. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.
Шифр: БУ1/2021/4
   Журнал

Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. - Периодичность 02z
2021г. № 4 . - 54.43, р.
Содержание:
Сорокина, Е. Ю. Поликомпонентные жировые эмульсии в составе парентерального питания больных отделения интенсивной терапии / Е. Ю. Сорокина, Н. В. Матолинец, С. А. Дубров. - С.9-18. - Бібліогр.: в кінці ст.
Євсєєва, В. В. Особливості серцево-легеневої реанімації у хворих з морбідним ожирінням / В. В. Євсєєва, Ю. Б. Лісун, Ю. М. Зуб. - С.19-23. - Бібліогр.: в кінці ст.
Собко, Р. Ю. Клінічний випадок тромбастенії гланцмана та аналіз літератури / Р. Ю. Собко [та ін.]. - С.24-33. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Ковальов М. О. , Дорош О. І., Фесенко У. А.
Левченко, Б. І. До характеристики етіологічної структури та антибіотикочутливості збудників інфекційних ускладнень органів дихання у новонароджених після штучної вентиляції легень / Б. І. Левченко [та ін.]. - С.34-40. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Дмитрієв Д. В., Берцун К. Т., Багнюк Н. А., Назарчук О. А.
Семкович, Я. В. Пацієнт-орієнтована аналгезія передньої черевної стінки у дітей різного віку. Власний досвід / Я. В. Семкович, Д. В. Дмитрієв, Є. О. Глазов. - С.41-46. - Бібліогр.: в кінці ст.
Тарасенко, С. О. Первинний гіперпаратиреоз: оптимізація анестезії / С. О. Тарасенко [та ін.]. - С.49-56. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Дубров С. О., Паламарчук В .О., Горобейко М. Б., Войтенко В. В., Єфімова О. О., Нечай О. П., Ліщинський П. О., Смоляр В. А., Товкай О. А., Руденко В. Л.
Рижковський, А. В. Transversus abdominis plane block чи quadratus lumborum block для післяопераційної аналгезії тотальних абдомінальних гістеректомій: ретроспективне дослідження / А. В. Рижковський, О. В. Філик, Р. М. Трохимович. - С.57-61. - Бібліогр.: в кінці ст.
Середа, С. О. Ретроспективний аналіз причин летальності у хворих з тяжким перебігом COVID-19 / С. О. Середа [та ін.]. - С.62-68. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Дубров С. О., Денисюк М. В., Котляр А. О., Черняєв С. В., Заікін Ю. М., Барановська Т. В., Гавриленко О. О., Борисова В. І., Понятовська Г. Б.
Котляр, А. О. Вплив нераціонального застосування антибактеріальної терапії на прогноз лікування та виживання у пацієнтів з COVID-19 / А. О. Котляр [та ін.]. - С.69-74. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Дубров С. О., Середа С. О., Денисюк М. В., Понятовська Г. Б.
Копчак, В. М. Тяжелое течение COVID-19 у пациента в раннем послеоперационном периоде после операции whipple c краевой резекцией воротной вены / В. М. Копчак [та ін.]. - С.79-83. - Бібліогр.: в кінці ст.
Другие авторы: Мазур А. П., Перерва Л. О., Хоменко Е. Ю., Максименко Л. Г., Зацаринный Р. А., Азадов П. А.
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

4.


    Барса, М. М.
    Новий метод виконання міжфасціальної блокади м’язів — випрямлячів спини (erector spine plane block) для лікування больового синдрому = New method of performing erector spine plane block for treatment of pain syndrome / М. М. Барса, О. В. Філик // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 8. - С. 90-95. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
НЕРВНО-МЫШЕЧНАЯ БЛОКАДА -- NEUROMUSCULAR BLOCKADE (методы)
СПИНА, БОЛИ -- BACK PAIN (терапия)
ОСТЕОХОНДРОЗ -- OSTEOCHONDROSIS (осложнения, терапия)
АНЕСТЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА МЕСТНЫЕ -- ANESTHETICS, LOCAL (терапевтическое применение)
ДИАГНОСТИЧЕСКОЕ ОБОРУДОВАНИЕ -- DIAGNOSTIC EQUIPMENT (использование)
Кл.слова (ненормированные):
Монофиламенти фон Фрея
Аннотация: Остеохондроз хребта є однією з найбільш частих причин появи больового синдрому в спині та кінцівках. Методи лікування варіюють від лікувальної фізкультури та масажу до складних транспедикулярних фіксацій хребта з декомпресією спинного мозку та його корінців. У найскладніших випадках, незважаючи на адекватно проведене оперативне втручання, больовий синдром повертається з не меншою інтенсивністю. Метою нашої роботи було описати клінічний випадок лікування больового синдрому при поширеному остеохондрозі хребта з післяопераційним м’язово-тонічним синдромом. Результати. Хронічний біль не піддавався лікуванню нестероїдними протизапальними препаратами та прегабаліном, проте його ефективно купірували за допомогою техніки регіонарної анестезії: міжфасціальної блокади м’язів — випрямлячів спини. Основною складністю і небезпекою при проведенні блокади було те, що вже наявна в пацієнта металоконструкція змінила анатомічні орієнтири, а метал, з якого вона складалася, розсіював ультразвукові промені, тому зображення на моніторі ультразвукового апарату стало недостатньо якісним для безпечного та ефективного виконання регіонарної анестезії. Блокаду м’язів — випрямлячів спини було виконано під контролем цифрової рентгенографії. Висновки. Блокада м’язів — випрямлячів спини може бути використана для лікування болю незалежно від його етіології. Альтернативою ультразвукової навігації при проведенні блокад може бути цифрова рентгенографія, особливо в разі, коли ультразвукове дослідження є технічно складним чи неможливим
Osteochondrosis is one of the most common causes of pain in back and extremities. Treatment methods range from therapeutic exercises and massage to complex transpedicular spine fixations with decompression of the spinal cord and its roots. In the most difficult cases, despite adequate surgery, pain might return with no less intensity. The purpose was to describe a clinical case of pain treatment in a patient with generalized osteochondrosis accompanied by a postoperative surgery muscular-tonic syndrome. Results. Chronic pain could not be controlled with nonsteroidal anti-inflammatory drugs and pregabalin, however, it was effectively relieved using the technique of regional anesthesia, erector spinae plane block. The main difficulty and danger of the blockade was that if the patient already had metal structure in the body this might have changed anatomical landmarks, and metal itself scattered ultrasound rays in such way that the picture on ultrasound monitor was not good enough to safely and effectively perform regional anesthesia. Therefore, erector spinae plane block was performed under the control of digital radiography. Conclusions. Erector spine plane block can be used to treat severe pain regardless of its etiology. The use of digital radiography to perform blockade can be an alternative technique if ultrasound imaging is technically difficult or impossible due to different reasons
Доп.точки доступа:
Філик, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Філик, О. В.
    Гемостаз та запалення у пацієнтів із політравмою = Hemostasis and inflammation in patients with polytrauma / О. В. Філик, М. Б. Вишинська // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 8. - С. 72-78. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ -- MULTIPLE TRAUMA (диагностика, иммунология, кровь, метаболизм)
ГЕМОСТАЗ -- HEMOSTASIS (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ВОСПАЛЕНИЕ -- INFLAMMATION (диагностика, иммунология, кровь, метаболизм)
ЭРИТРОЦИТЫ -- ERYTHROCYTES (действие лекарственных препаратов, иммунология, метаболизм)
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИЯ -- PLATELET AGGREGATION (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ГОСПИТАЛИЗАЦИЯ -- HOSPITALIZATION
Аннотация: Причинами смерті при тяжких травмах є як ушкодження, несумісні з життям, так і тяжкі кровотечі. Коагулопатію, асоційовану з травмою, виявляють у 46 % пацієнтів уже на місці події та у 60 % пацієнтів — при надходженні на лікування. Мета: встановити наявність зв’язку між показниками загальної відповіді організму на запалення та показниками судинно-тромбоцитарного і коагуляційного гемостазу у пацієнтів з політравмою. Матеріали та методи. Проведено проспективне обсерваційне дослідження 20 пацієнтів віком від 19 до 55 років з політравмою, які перебували на лікуванні у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві «8-ма міська клінічна лікарня м. Львова». Пацієнтів оцінювали за Injury Severity Score (ISS) та шкалою APACHE II (Acute Physiology And Chronic Health Evaluation II) з урахуванням тривалості синдрому загальної відповіді організму на запалення і лікування у відділенні інтенсивної терапії (ВІТ) та госпіталізації. Етапи дослідження: надходження на лікування у ВІТ (d1), третя доба (d3), п’ята доба (d5). Основними оцінюваними клінічними маркерами були показники: загальної відповіді організму на запалення, судинно-тромбоцитарного гемостазу (внутрішньосудинна активація тромбоцитів, агрегація тромбоцитів, індукована адреналіном і аденозиндифосфатом), коагуляційного гемостазу (міжнародне нормалізоване відношення, активований частковий тромбопластиновий час, рівень загального фібриногену та D-димерів). Результати. Встановлено наявність вірогідного (p 0,05) позитивного кореляційного зв’язку між співвідношенням рівнів дискоехіноцитів до сфероехіноцитів та рівнем загального фібриногену на етапі d1, а також тенденцію (p
Causes of death due to severe injuries are both injuries incompatible with life and severe bleedings. Trauma-induced coagulopathy is usually found in 46 % of patients at the scene and in 60 % of individuals upon admission to the hospital. The purpose of the study was to establish the relationship between systemic inflammatory response syndrome (SIRS) and vascular-platelet and coagulation hemostasis parameters in patients with polytrauma. Materials and methods. We completed a prospective observational study and included 20 patients aged 19 to 55 years with polytrauma who were admitted to the Department of Anesthesiology with Intensive Care at Lviv City Clinical Hospital No. 8. Patients’ state was evaluated according to the Injury Severity Score (ISS) and Acute Physiology and Chronic Health Evaluation (APACHE II) score. We also took into account the duration of SIRS, the length of intensive care unit (ICU) stay, and hospital stay. Stages of the study: the day of admission to ICU (d1), the third day (d3), the fifth day (d5). The major clinical markers evaluated were: SIRS parameters, vascular-platelet hemostasis (intravascular platelet activation, adrenaline- and adenosine diphosphate-induced platelet aggregation), coagulation hemostasis (international normalized ratio, activated partial thromboplastin time, level of total fibrinogen and D-dimers). Statistical analysis was performed using variation statistics methods. The correlation dependence was performed with Spearman’s rank correlation coefficient. We determined significance level (p), and the differences were considered statistically significant at p 0.05. Results. We have found a significant (p 0.05) positive correlation between discocytes to spherocytes ratio and the level of total fibrinogen on stage d1, as well as a tendency (p
Доп.точки доступа:
Вишинська, М. Б.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Філик, О. В.
    Періопераційна аналгезія абдомінальних гістеректомій: ретроспективне дослідження = Perioperative analgesia for abdominal hysterectomies: a retrospective study / О. В. Філик, А. В. Рижковський // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 8. - С. 61-66. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ГИСТЕРЭКТОМИЯ -- HYSTERECTOMY (использование, методы)
АНЕСТЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА МЕСТНЫЕ -- ANESTHETICS, LOCAL (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- PERIOPERATIVE PERIOD (методы)
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RETROSPECTIVE STUDIES
Аннотация: Ефективність та універсальність регіонарних методів знеболювання в поєднанні з мультимодальним підходом до періопераційної аналгезії дозволяють використовувати їх для дедалі більшої кількості пацієнтів, зокрема при проведенні операцій в гінекології. Мета: оцінити анальгетичну ефективність TAP-блоку як компонента мультимодальної аналгезії порівняно з відсутністю застосування регіонарних методів аналгезії при проведенні абдомінальних тотальних гістеректомій. Матеріали та методи. Нами проведено ретроспективне одноцентрове дослідження у відділеннях анестезіології, інтенсивної терапії та гінекології КП «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка». У дослідження було включено пацієнтів із симптомними фіброміомами, ускладненими кровотечами зі статевих шляхів, які потребували проведення тотальної абдомінальної гістеректомії (надпіхвової ампутації матки з придатками), віком 40–65 років. Критеріями виключення з дослідження були: відмова пацієнта від участі у дослідженні на будь-якому з його етапів, клас за ASA IV, індекс маси тіла 40 кг/м2, застосування агоністів/агоністів-антагоністів опіатних рецепторів до операції, неконтрольована артеріальна гіпертензія, порушення ритму серця. До аналізу даних включені 43 пацієнти. Результати. Встановлено, що рівень болю за візуальною аналоговою шкалою у І групі досягав максимальних значень на етапах дослідження h12 та h24 і становив 4,8 [3,3; 5,8] бала та 5,3 [3,9; 6,4] бала, тоді як у пацієнтів ІІ групи на аналогічних етапах дослідження біль було оцінено в 2,7 [2,3; 3,5] бала та 2,1 [1,6; 4,1] бала відповідно (p 0,05). Виявлено вірогідні відмінності рівня частоти серцевих скорочень між І та ІІ групами пацієнтів на етапі дослідження h24 (93 [87; 98] уд/хв у І групі порівняно з 72 [63; 79] уд/хв у ІІ групі, p
The effectiveness and widespread use of regional anesthesia in combination with a multimodal approach to perioperative analgesia allow them to be used for an increasing number of patients, including those undergoing surgery in gyneco­logy. The purpose of the study was to determine the effectiveness of transversus abdominis plane block as a component of multimodal analgesia compared to no regional methods of analgesia for a total abdominal hysterectomy. Materials and methods. We conducted a retrospective single-center study at the Department of Anaesthesiology and Intensive Care and the Department of Gynecology of Yuriy Semenyuk Rivne Regional Clinical Hospital (Ukraine). The study included patients aged 40–65 years with symptomatic fibroids complicated by vaginal bleedings, who required a total abdominal hysterectomy (supravaginal amputation of the uterus with ovaries). Exclusion criteria were: patient’s refusal to participate in the study at any of its stages, ASA class IV, body mass index  40 kg/m2, use of opioid receptor agonists/agonists-antagonists before surgery, uncontrolled arterial hypertension, heart rhythm disorders. Forty-three patients were included in data analysis. Results. It was found that the level of pain on visual analogue scale in the first group reached its maximum values at h12 and h24 stages of the study and was 4.8 [3.3; 5.8] and 5.3 [3.9; 6.4] points, respectively, while in patients of the second group at same stages of the study pain seve-rity was 2.7 [2.3; 3.5] and 2.1 [1.6; 4.1] points (p  0.05). Significant differences were found in heart rate between the first and the second groups at h24 stage of the study (93 [87; 98] bpm in the first group and 72 [63; 79] bpm in the second, p 
Доп.точки доступа:
Рижковський, А. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Філик, О. В.
    Ультразвукове дослідження діафрагми, рівень транстиретину та фосфору сироватки крові як метод прогнозування результатів лікування дітей, які потребують штучної вентиляції легень: проспективне обсерваційне когортне дослідження / О. В. Філик // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 3. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДЫХАНИЕ ИСКУССТВЕННОЕ -- RESPIRATION, ARTIFICIAL
ДИАФРАГМА -- DIAPHRAGM (патофизиология, ультрасонография)
ПРЕАЛЬБУМИН -- PREALBUMIN (дефицит)
ДЫХАТЕЛЬНОГО АППАРАТА ОТКЛЮЧЕНИЕ -- VENTILATOR WEANING
ДЫХАТЕЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- RESPIRATORY INSUFFICIENCY
ПОМОЩЬ ДЛИТЕЛЬНАЯ -- LONG-TERM CARE
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Дисфункція діафрагми, мальнутриція та гіпофосфатемія погіршують результати лікування у пацієнтів, які потребують проведення штучної вентиляції легень (ШВЛ). Метою дослідження було встановити, чи ведуть до подовження часу ШВЛ атрофія діафрагми, тяжка гіпофосфатемія та низький рівень транстиретину. Робочою була гіпотеза про те, що тривалість ШВЛ, час лікування у відділенні інтенсивної терапії та частота ускладнень у дітей залежать від товщини діафрагми, рівня транстиретину та фосфору в сироватці крові. Матеріали та методи. Ми обстежили 27 пацієнтів віком від 1 місяця до 1 року, які потребували проведення інвазивної ШВЛ. У 3 пацієнтів виконати УЗД діафрагми було неможливо; 24 пацієнти були включені в аналіз даних. Проаналізовано показники товщини діафрагми наприкінці вдиху, рівень фосфору та транстиретину сироватки крові на 1-шу (етап d1), 3-тю (етап d3), 5-ту добу (етап d5) та надалі що п’ять діб під час проведення ШВЛ. Первинною кінцевою точкою оцінювання була тривалість відлучення від ШВЛ. Вторинними точками оцінювання були ускладення: реінтубація, трахеостомія, пролонгована ШВЛ, смерть (ми оцінювали наявність цих несприятливих подій щодня від моменту включення пацієнта у дослідження, на 28-му добу від моменту госпіталізації та доки пацієнт не був виписаний з лікарні). Для статистичної обробки отриманих даних використовували Statistical Package for the Social Sciences, результати подані з використанням медіани (interquartile range — IQR), скоригованого відношення ризиків (adjusted hazard ratio — HR), співвідношення тривалості та відношення шансів (duration ratio та odds ratio — OR). Результати. 100 % пацієнтів на етапі дослідження d1 мали тяжку гіпофосфатемію (0,11 (0,18–0,06) ммоль/л) та низький рівень транстиретину (104,7 (126,85–48,5) нг/мл). Рівень фосфору сироватки крові зростав до 0,68 (0,57–0,92) до 5-го дня (IQR 5–10) (етап дослідження d5), а рівень транстиретину становив 234,75 (626,76–213,06) на 10-ту добу (IQR 5–15) (на етапі дослідження d10). Наявність гіпофосфатемії була асоційована з пролонгованим перебуванням пацієнта у відділенні інтенсивної терапії (OR 1,45, 95% confidence interval (CI) 1,15–2,25) (IQR 5–10) та вищим ризиком ускладнень (OR 1,72, 95% CI 1,15–2,52). Низький рівень транстиретину був асоційований з нижчою щоденною ймовірністю відлучення від ШВЛ (HR 0,68, 95% CI 0,45–0,82, для 10% зниження). Зниження товщини діафрагми наприкінці вдиху було асоційоване з нижчою щоденною ймовірністю відлучення від ШВЛ (HR 0,57, 95% CI 0,42–0,65, для 10% зниження). Висновки. Низький рівень транстиретину та зниження товщини діафрагми наприкінці вдиху під час проведення ШВЛ можуть впливати на результати лікування у дітей з гострою дихальною недостатністю
Свободных экз. нет

Найти похожие

8.
Шифр: МУ104/2020/16/3
   Журнал

Медицина невідкладних станів . - Выходит раз в два месяца
2020г. Т. 16 № 3
Содержание:
Галушко, О. А. Делірій у хворих на гострий інсульт: особливості діагностики й лікування / О. А. Галушко, М. А. Тріщинська, Т. С. Заграничний. - С.19-24
Сорокіна, О. Ю. Шляхи підвищення ефективності інфузійної терапії у хворих із гострим панкреатитом / О. Ю. Сорокіна, Л. С. Бєлих. - С.25-31
Бондар, М. В. Раціональна антибіотикотерапія провідних мікробних патогенів відділень інтенсивної терапії / М. В. Бондар, М. М. Пилипенко, І. А. Кучинська. - С.32-38
Lecumberti, R. Фиксированная доза низкомолекулярного гепарина бемипарина при длительном лечении венозной тромбоэмболии у пациентов с транзиторными факторами риска в стандартной клинической практике: исследование FLEBUS / R. Lecumberti [et al.]. - С.39-43
Другие авторы: Rosario E., Pacho J., Rocha E.
Лоскутов, О. А. Прогностична роль гемодинамічних параметрів, які використовуються для оцінки реакції системного кровообігу на втрату ОЦК у породіль / О. А. Лоскутов, Д. С. Мітюрєв, А. А. Жежер. - С.44-48
Філик, О. В. Ультразвукове дослідження діафрагми, рівень транстиретину та фосфору сироватки крові як метод прогнозування результатів лікування дітей, які потребують штучної вентиляції легень: проспективне обсерваційне когортне дослідження / О. В. Філик. - С.49-53
Лоскутов, О. А. Інфаркт міокарда в молодих осіб / О. А. Лоскутов, Ю. І. Марков, В. О. Поліщук. - С.54-58
Галушко, О. А. Цукровий діабет у практиці лікаря-анестезіолога: фокус на діабетичну нейропатію / О. А. Галушко. - С.59-68
Недашківський, С. М. Антидотна терапія в сучасній токсикологічній практиці / С. М. Недашківський [та ін.]. - С.69-77
Другие авторы: Шейман Б. С., Галушко О. А., Богомол А. Г.
Адамчук, М. Н. Опіати чи ад’юванти? Корекція болю в дітей, хворих на рак / М. Н. Адамчук, О. Ю. Сорокіна. - С.78
Акентьєв, С. О. Зміни показників рівня ферментів під час детоксикації, у тому числі при плазмосорбції, на етапі інтенсивної терапії / С. О. Акентьєв, М. С. Березова. - С.78
Акентьєв, С. О. Плазмосорбція при гепатонефричній недостатності / С. О. Акентьєв, А. І. Ковтун, А. В. Андрущак. - С.79
Чернявська, Ю. І. Клінічне запобігання артеріальній гіпертензії в недоношених немовлят із раннім розвитком сепсису / Ю. І. Чернявська [та ін.]. - С.80
Другие авторы: Похилько В. І., Саричев В. П., Литовченко Д. М., Гасюк Н. І.
Коновчук, В. М. Фармакодинамічні аспекти впливу багатоатомних спиртів у практиці інтенсивної терапії / В. М. Коновчук, С. В. Кушнір, А. В. Андрущак. - С.80
Бабіна, Ю. М. Можливості профілактики катетерасоційованих інфекційних ускладнень у відділеннях інтенсивної терапії / Ю. М. Бабіна, Д. В. Дмитрієв, О. А. Назарчук. - С.81
Барса, М. М. Білатеральний erector spinae plane blok на двох рівнях хребта як компонент загальної анестезії при хірургічній корекції сколіотичної деформації / М. М. Барса. - С.81
Березніцький, Д. В. Внутрішньочеревний тиск як критерій можливого виникнення тяжких ускладнень у хворих після операцій на органах черевної порожнини / Д. В. Березніцький, В. А. Лісовецький. - С.82
Бишовець, С. М. Корекція ускладнень при високій субарахноїдальній блокаді / С. М. Бишовець, В. Б. Щупачинський, В. А. Васильєв. - С.83
Бігняк, П. І. Передопераційна регідратаційна терапія та функціональні показники в пацієнтів у ранньому післяопераційному періоді / П. І. Бігняк, К. Ю. Креньов, М. Л. Гомон. - С.83
Білецький, В. О. Почасовий розподіл госпітальної летальності в постраждалих із політравмою / В. О. Білецький, С. В. Курсов. - С.84
Борщов, С. П. Протоколи, стандарти, настанови та критичне мислення в інтенсивній терапії / С. П. Борщов [та ін.]. - С.84
Другие авторы: Панасюк О. Л., Матяш В. І., Трембачова Н. С.
Бугай, О. О. Прогностичні критерії при бойовій проникаючій черепно-мозговій травмі. Ступінь ураження головного мозку за даними комп’ютерної томографії / О. О. Бугай, Ю. К. Мкртчян. - С.85
Воротняк, М. О. Коли краще починати післяопераційне знеболювання / М. О. Воротняк, В. А. Лісецький. - С.85
Гаврилов, О. О. Спірні питання інтенсивної терапії синдрому відміни алкоголю з делірієм / О. О. Гаврилов, М. Л. Гомон, С. Н. Козирев. - С.86
Галушко, О. А. Оптимізація анестезіологічного забезпечення лапароскопічних холецистектомій / О. А. Галушко [та ін.]. - С.86
Другие авторы: Мамчич В. І., Донець В. В., Чайка М. А.
Гаргат, Є. О. Можливості модуляції окремих компонентів хірургічної стрес-відповіді в клініці / Є. О. Гаргат, А. М. Третяк, Є. П. Бережний. - С.87
Гаргат, Є. О. Можливості мультимодальної низькоопіоїдної анальгезії у великій абдомінальній хірургії / Є. О. Гаргат, А. М. Третяк, Є. П. Бережний. - С.87
Гаргат, Є. О. До питання підвищення ефективності знеболювання в хірургії / Є. О. Гаргат, А. М. Третяк, Є. П. Бережний. - С.88
Георгіянц, М. А. Амантадин у дітей з комою нетравматичного походження: ретроспективне одноцентрове дослідження / М. А. Георгіянц [та ін.]. - С.88
Другие авторы: Корсунов В. А., Одинець І. Ю., Пушкар М. Б., Лисенко Л. С., Пороша Н. С.
Георгіянц, М. А. Клінічний випадок із практики: дитина з анти-NMDA-рецепторним енцефалітом / М. А. Георгіянц [та ін.]. - С.89
Другие авторы: Корсунов В. А., Одинець І. Ю., Пушкар М. Б., Пороша Н. С., Пушкар О. М.
Георгіянц, М. А. Клінічний випадок успішного лікування хворого на ВІЛ-інфекцію у ВІТ / М. А. Георгіянц [та ін.]. - С.89
Другие авторы: Корсунов В. А., Нартов П. В., Павлов В. В., Скорик В. С.
Голдовський, Б. М. Невідкладна консервативна терапія геморагічного інсульту / Б. М. Голдовський [та ін.]. - С.90
Другие авторы: Серіков К. В., Поталов С. О., Серіков В. І., Філімонова І. В., Лелюк Д. В.
Гончарук, О. С. Оцінка рівня болю в пацієнтів дитячого віку / О. С. Гончарук [та ін.]. - С.90
Другие авторы: Косеченко Н. Ю., Маслій В. А., Вигонюк А. В., Гомон М. Л., Макарицька О. Ю., Гомон Р. О.
Горбатюк, О. М. Інтенсивна терапія хворих із гастрошизисом та омфалоцеле залежно від ступеня синдрому інтраабдомінальної гіпертензії / О. М. Горбатюк [та ін.]. - С.91
Другие авторы: Берцун К. Т., Рубіна О. С., Гомон Р. О., Гомон Т.М.
Грижимальский, Е. В. Влияние пациент-контролируемой эпидуральной аналгезии на исход родов / Е. В. Грижимальский. - С.91
Гріжимальський, Є. В. Периферичні регіонарні блоки в акушерстві / Є. В. Гріжимальський, А. Й. Гарга. - С.92
Гриценко, С. Н. Тромбоэмболии легочной артерии, варианты лечения / С. Н. Гриценко, И. В. Мизиненко. - С.92
Дарій, В. І. Діагностика та інтенсивна терапія ішемічного інсульту / В. І. Дарій, Л. В. Смирнова, К. В. Серіков. - С.93
Заверюха, Є. Ю. Аналіз етіологічних чинників гострих отруєнь / Є. Ю. Заверюха, Т. М. Левченко. - С.94
Зварічук, О. А. Динаміка рівня глюкози крові у хворих із гострим панкреатитом при застосуванні ентерального харчування / О. А. Зварічук, А. В. Говенко. - С.94
Зварічук, О. А. Вплив раннього ентерального харчування на рівень альбуміну сироватки крові у хворих із гострим панкреатитом / О. А. Зварічук, А. В. Говенко. - С.95
Йовенко, И. А. Профессиональное выгорание у медперсонала ОАИТ - post-intensive care syndrome (Pics) / И. А. Йовенко, И. В. Балака, В. В. Петров. - С.95
Йовенко, И. А. Клинический опыт opioid free anaesthesia при радикальной мастэктомии / И. А. Йовенко, Д. Г. Гавреченко, В. В. Петров. - С.96
Кисельова, І. В. Помилки при застосуванні медикаментів в анестезіологічній практиці. Запрошення до участі в опитуванні серед лікарів-анестезіологів / І. В. Кисельова, В. В. Орел. - С.97
Кішко, Р. М. Вплив застосування гравітаційного плазмаферезу в комплексній інтенсивній терапії хворих на набрякову форму гострого панкреатиту / Р. М. Кішко, О. В. Тхоревський, І. І. Ремень. - С.97
Коваленко, О. М. Інфузійна терапія у пацієнтів з опіковим сепсисом / О. М. Коваленко [та ін.]. - С.98
Другие авторы: Гриша А. С., Коваленко А. О., Белінська Н. Г.
Коваль, М. Г. Дефицит эссенциальных элементов как предиктор лечения ожоговой болезни / М. Г. Коваль, Е. Ю. Сорокина, Е. Д. Пыхтеева. - С.99
Ковальчук, А. О. Особливості показників доставки кисню у пацієнтів при передній резекції прямої кишки / А. О. Ковальчук, М. М. Журко. - С.99
Ковальчук, А. О. Особливості тканинного дихання в пацієнтів у періопераційному періоді при абдомінальних втручаннях / А. О. Ковальчук. - С.100
Ковтун, А. І. Використання плазмаферезу в інтенсивній терапії / А. І. Ковтун [та ін.]. - С.100
Другие авторы: Акентьєв С. О., Аносов А. Є., Сажин А. П.
Ковтун, А. І. Застосування гіпербарооксії при ендо- й екзотоксикозах у післяопераційному періоді / А. І. Ковтун [та ін.]. - С.101
Другие авторы: Акентьєв С. О., Карпо П. М., Аносов А. Є., Сажин А. П.
Колтунова, Г. Б. Гостра серцева недостатність у хворих на інфекційний ендокардит / Г. Б. Колтунова, О. А. Крикунов. - С.101
Коновчук, В. М. Вплив реосорбілакту на систему кровообігу у хворих на сепсис / В. М. Коновчук, А. В. Андрущак, С. В. Кушнір. - С.102
Коновчук, В. М. Нове у підходах до сучасних методів еферентної терапії / В. М. Коновчук [та ін.]. - С.102
Другие авторы: Ковтун А. І., Акентьєв С. О., Аносов А. Є., Сажин А. П.
Конюх, С. А. Аналгоседація в офтальмології / С. А. Конюх [та ін.]. - С.103
Другие авторы: Стрепетова О. В., Печериця К. С., Шпачук А. О.
Косеченко, Н. Ю. Особливості анестезіологічного забезпечення ендоскопічних хірургічних втручань у дітей / Н. Ю. Косеченко, О. С. Гончарук, М. Л. Гомон. - С.103
Кравченко, В. І. Позитивний досвід застосування ЕКМО як методу лікування дихальної недостатності, викликаної синдромом TRALI / В. І. Кравченко [та ін.]. - С.104
Другие авторы: Деркач А. В., Бойко С. М., Ларіонова О. Б., Тарасенко Ю. М., Йоффе Н. О., Лазаришинець В. В.
Крамарева, О. Г. Анестезіологічне забезпечення малоінвазивних втручань на коронарних судинах в умовах гострого коронарного синдрому / О. Г. Крамарева, Д. В. Жупанюк, А. В. Регуш. - С.105
Кришевський, Ю. П. Мікробіологічна структура даних бактеріологічних досліджень посівів трахеобронхіального дерева у пацієнтів з пораненнями черевної порожнини / Ю. П. Кришевський, В. Р. Горошко. - С.106
Кріштафор, А. А. Якість життя у віддаленому періоді при різних варіантах профілактики й лікування когнітивних дисфункцій, обумовлених цивільною або бойовою травмою / А. А. Кріштафор. - С.107
Кувіца, Ю. С. Вплив гемотрансфузії на функціональні показники / Ю. С. Кувіца, В. М. Ганюк. - С.107
Кувіца, Ю. С. Чи впливає термін зберігання еритроцитарної маси на лабораторні показники / Ю. С. Кувіца, Р. М. Кішко. - С.108
Кучин, Ю. Л. Регіонарна анестезія в пацієнтів із вогнепальними пораненнями кінцівок і посттравматичними стресовими розладами під час реконструктивних оперативних втручань / Ю. Л. Кучин, В. Р. Горошко. - С.108
Кучинська, І. А. Періопераційний температурний менеджмент у пацієнтів під час загальної анестезії / І. А. Кучинська, О. І. Чебишева. - С.109
Лозовська, О. В. Порівняльна характеристика інгаляційної і внутрішньовенної анестезії при операціях з приводу видалення пухлин товстого кишечника / О. В. Лозовська, О. В. Тхоревський. - С.110
Лопуга, Н. М. Дихальна недостатність при абдомінальних пораненнях / Н. М. Лопуга, М. М. Журко. - С.110
Лоскутов, О. А. Спосіб профілактики й лікування пошкоджень головного мозку у хворих на гострий ішемічний інсульт / О. А. Лоскутов, О. А. Галушко. - С.111
Лянскорунський, В. М. Вплив хірургічної стабілізації переломів ребер на результати лікування пацієнтів з множинними переломами довгих кісток нижніх кінцівок і політравмою / В. М. Лянскорунський [та ін.]. - С.112
Другие авторы: Дубров С. О., Бурянов О. А., Мясніков Д. В.
Мазуренко, О. П. Оцінка системи згортання крові й персоналізації її лікування у пацієнтів з механічною підтримкою лівого шлуночка серця в ранньому післяопераційному періоді / О. П. Мазуренко [та ін.]. - С.112
Другие авторы: Надзякевич П., Лоскутов О. А., Згржебловська Л. В., Дмитрієв Д. В.
Майсурадзе, А. А. Когнитивная дисфункция в послеоперационном периоде после холецистэктомии у пациентов с ожирением / А. А. Майсурадзе, И. В. Чубук, Ю. В. Волкова. - С.113
Мальцева, Л. А. Дисфагия: фундаментальные принципы интенсивной терапии / Л. А. Мальцева [и др.]. - С.114
Другие авторы: Мосенцев Н. Ф., Голуб А. В., Казимирова Н. А., Шляпина О. С.
Мальцева, Л. А. Повреждение эндотелиального гликокалиса при сепсисе и септическом шоке, вызванное воспалением / Л. А. Мальцева [и др.]. - С.114
Другие авторы: Мосенцев Н. Ф., Казимирова Н. А., Билань О. М.
Мальцева, Л. А. Влияние жидкостной ресусцитации на септическое повреждение эндотелиального гликокаликса / Л. А. Мальцева [и др.]. - С.115
Другие авторы: Мосенцев Н. Ф., Казимирова Н. А., Лисничая В. Н.
Мальцева, Л. А. Потенциальные терапевтические стратегии для подавления разрушения эндотелиального гликокаликса при сепсисе / Л. А. Мальцева [и др.]. - С.115
Другие авторы: Мосенцев Н. Ф., Мальцев И. А., Казимирова Н. А.
Мальцева, Л. А. Способ неинвазивной диагностики состояния церебральных перфузии и метаболизма / Л. А. Мальцева [и др.]. - С.116
Другие авторы: Черненко В. Г., Мальцев И. А., Казимирова Н. А., Голуб А. В.
Марков, Ю. І. Етичні аспекти спілкування з родичами пацієнта / Ю. І. Марков. - С.117
Марков, Ю. І. Смерть мозку: еволюція поняття та актуальність проблеми / Ю. І. Марков. - С.117
Масуді, А. В. Катетеризація периневрального простору сідничного нерва в полі зору хірурга у пацієнтів після ампутації нижньої третини стегна / А. В. Масуді [та ін.]. - С.118
Другие авторы: Дзюба Д. О., Мельник О. Ф., Злочевський О. М.
Матвєєнко, М. С. Вплив якості інтенсивної терапії на показники перекисного окислення ліпідів у хворих на травматичну хворобу при політравмі / М. С. Матвєєнко [та ін.]. - С.118
Другие авторы: Волкова Ю. В., Бойко О. В., Баранова Н. В.
Матолінець, Н. В. Нуклеїнові кислоти та нітроген оксиду як біомаркери прогнозу в пацієнтів із тяжкою черепно-мозковою травмою / Н. В. Матолінець, А. М. Нетлюх, Р. Б. Гайдук. - С.119
Мельник, Є. А. Роль анестезіолога в сучасній мініінвазивній хірургії серця / Є. А. Мельник. - С.120
Мельник, Т. М. Актуальні питання методів знеболювання в ранньому післяопераційному періоді у хворих з абдомінальною патологією / Т. М. Мельник, Т. М. Левченко. - С.120
Мельничук, А. В. Оптимізація антибіотикотерапії в критичних станах за допомогою фармакокінетично-фармакодинамічного підходу / А. В. Мельничук [та ін.]. - С.121
Другие авторы: Семенчук К. П., Барса М. М., Бучак О. Н., Рижковський А. В.
Мельничук, А. В. Порівняльна оцінка програмного забезпечення для тотальної внутрішньовенної анестезії (ТВВА) та інфузії за цільовою концентрацією (ІЦК) / А. В. Мельничук [та ін.]. - С.121
Другие авторы: Семенчук К. П., Барса М. М., Рижковський А. В., Слива С. Г.
Мосенцев, Н. Ф. Антибактериальная терапия перитонитов, связанных с перитонеальным диализом / Н. Ф. Мосенцев [и др.]. - С.122
Другие авторы: Мальцева Л. А., Казимирова Н. А., Мосенцев Н. Н., Сакович Е. Ф.
Муризіна, О. Ю. Властивості системи згортання крові у гемодіалізних пацієнтів із ХХН V стадії за показниками базових коагуляційних тестів / О. Ю. Муризіна, Д. М. Марченко. - С.123
Науменко, В. О. Вибір дози кетаміну при сумісному застосуванні його з пропофолом під час процедурної седації / В. О. Науменко, Ю. В. Волкова. - С.124
Науменко, В. О. Вплив субнаркотичних доз кетаміну на ефективність процедурної седації дексмедетомідином в амбулаторній практиці / В. О. Науменко, Ю. В. Волкова. - С.124
Науменко, В. О. Оцінка індексу резерву кисню під час процедурної седації при виконанні колоноскопічних досліджень в амбулаторних умовах / В. О. Науменко, Ю. В. Волкова. - С.125
Нестеренко, О. М. Роль локального мікробіологічного моніторингу в оптимізації стартової протимікробної терапії тяжкої госпітальної хірургічної інфекції / О. М. Нестеренко [та ін.]. - С.125
Другие авторы: Прокопенко Б. Б., Клімік Н. А., Нестеренко О. О.
Нечмоня, Є. О. Сучасні підходи до лікування та профілактики стресових виразок у поранених / Є. О. Нечмоня, Р. М. Кішко. - С.126
Ніконов, В. В. Результати застосування етилметилгідроксипіридину сукцинату у хворих з ішемічним мозковим інсультом / В. В. Ніконов [та ін.]. - С.127
Другие авторы: Курсов С. В., Ієвлева В. І., Воронцов В. Л., Калапуц В. І.
Ніконов, В. В. Результати застосування етилметилгідроксипіридину сукцинату у хворих із тяжкою черепно-мозковою травмою / В. В. Ніконов [та ін.]. - С.127
Другие авторы: Курсов С. В., Білецький О. В., Чернов О. Л., Полторацький В. Г.
Ніконов, В. В. Результати застосування етилметилгідроксипіридину сукцинату у хворих із дисциркуляторною енцефалопатією / В. В. Ніконов [та ін.]. - С.128
Другие авторы: Курсов С. В., Ієвлева В. І., Чернов О. Л., Білецький О. В.
Ніконов, В. В. Результати застосування етилметилгідроксипіридину сукцинату у хворих із геморагічним інсультом / В. В. Ніконов [та ін.]. - С.128
Другие авторы: Курсов С. В., Ієвлева В. І., Чернов О. Л., Белашко С. А.
Пидоченко, Д. І. Особливості анестезіологічного забезпечення колоноскопій у хворих із колоректальним раком / Д. І. Пидоченко, В. М. Мошківський. - С.129
Пилипенко, М. М. Чи можна вирішити проблему дефіциту медсестер ВІТ у період масового надходження хворих з COVID-19? / М. М. Пилипенко. - С.129
Пилипенко, М. М. Показання до інтубації при тяжких пневмоніях: що нового в 2020 році / М. М. Пилипенко, О. Ю. Хоменко. - С.130
Пятковська, Н. В. Загальні анестетики як компоненти метаболічного захисту мозку під час проведення керованої гіпотензії в пластичній хірургії / Н. В. Пятковська [та ін.]. - С.131
Другие авторы: Малиш І. Р., Черненко О. В., Пилипенко Т. М.
Рева, Д. О. Аналіз післяопераційних нехірургічних ускладнень і летальності в невідкладній абдомінальній хірургії в пацієнтів похилого віку / Д. О. Рева, С. І. Воротинцев. - С.131
Саник, Л. О. Випадок резистентної центральної гіпертермії та її терапії баклофеном / Л. О. Саник, О. Ю. Бодулєв. - С.132
Скольська, Л. В. Ультразвукова візуалізація вільного повітря в черевній порожнині при перфорації порожнистих органів. FAS-GIP Protocol / Л. В. Скольська, О. Е. Доморацький. - С.132
Слободянюк, А. Т. Переваги застосування розчину лідокаїну для спінальної анестезії при артроскопії колінного суглоба / А. Т. Слободянюк, Т. М. Левченко. - С.133
Старишко, А. І. Ефективність інтраопераційної капнометрії та контролю рО2 дихальної суміші для запобігання післяопераційним порушенням газового складу крові в поранених та хворих із пошкодженням черевної стінки / А. І. Старишко, М. М. Журко. - С.134
Старишко, А. І. Блокади передньої черевної стінки як компонент мультимодальної анальгезії в гінекологічних хворих після проведення відкритих хірургічних втручань / А. І. Старишко, О. О. Бугай. - С.135
Старіков, А. В. Неінвазивна вентиляція легень в інтенсивній терапії дихальної недостатності пацієнтів із торакальною травмою / А. В. Старіков, Н. С. Правдіна, М. С. Євтушенко. - С.136
Стрепетова, Е. В. Возможности применения дексмедетомидина у пациентов различных возрастных груп / Е. В. Стрепетова [и др.]. - С.136
Другие авторы: Ярославская С. Н., Никонова Л. В., Жук Е. И., Конюх С. А., Головатюк М. В., Шпачук А. О.
Тхоревський, О. В. Особливості анестезіологічного забезпечення пацієнтів із патологією щелепно-лицевої ділянки при проведенні реконструктивних хірургічних втручань / О. В. Тхоревський, О. В. Пачехон. - С.137
Тютюнник, А. Г. Частота возникновения головной боли после люмбальной пункции с использованием длительного и короткого постельного режима при односторонней спинальной анестезии малой дозой гипербарического бупивакаина (5 мг) / А. Г. Тютюнник, Ю. Ю. Кобеляцкий. - С.138
Федоров, Ю. П. Гіпербарична оксигенація як метод у комплексному лікуванні діабетичної ангіопатії нижніх кінцівок / Ю. П. Федоров [та ін.]. - С.138
Другие авторы: Пращерук П. В., Пугачов В. А., Меренков В. Г., Антошкін Р. В.
Харенко, Ю. А. Сравнение состояния внутрисердечной и центральной гемодинамики у пациентов с недостаточностью митрального клапана при ее хирургической коррекции в зависимости от способа кардиопротекции / Ю. А. Харенко [и др.]. - С.139
Другие авторы: Тодуров Б. М., Хартанович М. В., Шарлай К. Ю.
Хухлей, В. О. Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії у військовослужбовців, ускладненої інфекційно-токсичним шоком / В. О. Хухлей, М. І. Бадюк, Г. П. Хитрий. - С.139
Царев, А. В. Триггеры гемотрансфузии у пациентов в критических состояниях / А. В. Царев [и др.]. - С.140
Другие авторы: Петров В. В., Галущак А. Я., Кузьмова Е. А., Твердая О. А., Пшенка С. О.
Черкун, М. В. Інтраопераційна міокардіальна ішемія в екстракардіальній хірургії: аналіз висвітлення проблеми / М. В. Черкун, Д. А. Шкурупій. - С.140
Черній, В. І. Інтенсивна терапія серцевої недостатності у хворих, які перенесли операцію аортокоронарного шунтування зі штучним кровообігом / В. І. Черній, Я. В. Куриленко. - С.141
Черній, В. І. Використання інгаляційного анестетика ізофлуран при лапароскопічних антирефлюксних операціях з урахуванням протоколу ERAS та фармакоекономічної доцільності для ЛПУ / В. І. Черній, О. В. Науменко, І. В. Штомпель. - С.141
Черній, В. І. Використання дексмедетомідину в анестезіологічному забезпеченні оперативних втручань у хворих із тиреотоксикозом / В. І. Черній, А. І. Денисенко. - С.142
Черній, В. І. Сучасні можливості використання непрямої калориметрії в періопераційному енергомоніторингу / В. І. Черній, А. І. Денисенко. - С.142
Чумак, Н. В. Анестезіологічна допомога пораненим під час збройного конфлікту на Сході України / Н. В. Чумак, Г. П. Хитрий. - С.143
Шкурупій, Д. А. Інтенсивна терапія гастроінтестинальної недостатності в новонароджених: шляхи підвищення ефективності / Д. А. Шкурупій, Д. А. Холод. - С.144
Юдін, О. С. Синдром «запертої людини» (locked-in syndrome). Клінічний випадок / О. С. Юдін, Я. О. Кабиш, К. Ю. Креньов. - С.144
Ярославская, С. Н. Особенности лечения боли у детей с паллиативным статусом. Прорывная боль / С. Н. Ярославская [и др.]. - С.145
Другие авторы: Довбня Ю. В., Варивода М. П., Балацкая Н. И., Трофимов И. П., Карпенко Н. П., Аноприенко Е. В.
Ярославська, С. М. Особливості анестезіологічного забезпечення дітей із портальною гіпертензією / С. М. Ярославська, М. В. Головатюк, О. Б. Філіпенко. - С.145
Ячник, І. М. Застосування каламіну при пелюшковому дерматиті в дітей відділення інтенсивної терапії з хірургічною патологією / І. М. Ячник [та ін.]. - С.147
Другие авторы: Метленко О. В., Карпенко Н. П., Реготун Р. В., Іванов Я. Г., Герасимчук Н. І.
Ячник, І. М. Досвід використання Similac Alimentum у ранньому післяопераційному періоді в дітей / І. М. Ячник [та ін.]. - С.147
Другие авторы: Метленко О. В., Карпенко Н. П., Реготун Р. В., Іванов Я. Г.
Ячник, І. М. Застосування в дітей із торакальною патологією ендоскопічних зшиваючих апаратів Endo FLEX та анестезіологічний супровід / І. М. Ячник, О. В. Метленко. - С.148
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

9.
Шифр: ПУ17/2020/2
   Журнал

Проблеми ендокринної патології . - Выходит ежеквартально
2020г. № 2
Содержание:
Архипкіна, Т. Л. Вплив метформіну на функцію щитоподібної залози при лікуванні резистентності до інсуліну у хворих на синдром полікістозних яєчників / Т. Л. Архипкіна [та ін.]. - С.7-15
Другие авторы: Бондаренко В. О., Гончарова О. А., Любимова Л. П.
Біляєва, К. С. Забезпеченість вітаміном D хворих на цукровий діабет 1 типу підліткового віку / К. С. Біляєва, М. В. Власенко, Н. В. Пашковська. - С.16-24
Дорош, О. Г. Ефективність застосування харчових антиоксидантів та лікувальної фізкультури у хворих на цукровий діабет 2 типу з неалкогольною жировою хворобою печінки / О. Г. Дорош [та ін.]. - С.25-33
Другие авторы: Дунаєва І. П., Козакова О. В., Герасименко Л. В., Черняєва А. О., Овсяннікова Т. М., Чернявська І. В., Кравчун Н. О.
Карлович, Н. В. Вторичный гиперпаратиреоз и костный метаболизм у пациентов с терминальной стадией хронической болезни почек / Н. В. Карлович [и др.]. - С.34-43
Другие авторы: Спиридонова О., Сазонова Е. Г., Валовик О. Э., Ильинчик О. В., Волчек Ю. А., Мохорт Т. В.
Koval, S. N. The associations of T344C single nucleotide polymorphism of aldosterone synthase gene CYP11B2 (rs1799998) with clinical, haemodynamic and metabolic features of patients with hypertension and abdominal obesity / S. N. Koval [et al.]. - С.44-50
Другие авторы: Miloslavsky D. K., Snegurska I. A., Bozhko V. V., Penkova M. Yu., Schenyavska E. N.
Корж, А. Н. Роль семейного врача в достижении целевых уровней лечения пациентов с сахарным диабетом 2 типа / А. Н. Корж [и др.]. - С.51-58
Другие авторы: Титкова А. В., Кочуева М. Н., Винник Ю. А., Рубан Л. А., Кочуев Г. И., Псарёва В. Г., Комиссарова О. С.
Купновицька, І. Г. Вплив аміодарон-індукованої тиреоїдної дисфункції на функціональний стан печінки у хворих на фібриляцію передсердь / І. Г. Купновицька [та ін.]. - С.59-65
Другие авторы: Вірстюк Н. Г., Данилюк О. І., Лучко О. Р., Кочержат О. І.
Лісовий, В. М. Особливості гормональної регуляції репродуктивної функції у пацієнтів з непрохідністю сім’явикидаючих проток / В. М. Лісовий [та ін.]. - С.66-73
Другие авторы: Панасовський М. Л., Аркатов А. В., Гарагатий І. А.
Kharchenko, T. O. Quality of life dynamics in patients with diabetic foot syndrome with combined treatment by physiotherapy and autologous plasma / T. O. Kharchenko [et al.]. - С.74-80
Другие авторы: Melekhovets O. K., Melekhovets Yu. V., Radko A. S., Kalashnyk N. V., Shu R. S.
Cherska, M. Telomere length, telomerase activity and oxidative stress in elderly with chronic cerebrovascular diseases / M. Cherska [et al.]. - С.81-88
Другие авторы: Krasnienkov D., Guryanov V., Kukharskyy V., Tronko N., Kondratiuk V., Zabuga O.
Чугунов, В. В. Особливості структури та розповсюдженості астенії в структурі цукрового діабету 2-го типу серед хворих різних соціальних груп / В. В. Чугунов [та ін.]. - С.89-94
Другие авторы: Маркова М. В., Курило В. О., Ткаченко О. В., Данілевська Н. В., Гапонов К. Д., Кожина А. М., Заседа Ю. І., Загуровський В. М., Гончаров В. Є., Яворська Т. П., Криворотько Я. В., Казаков В. Є.
Шіфріс, І. М. Діабетичний статус, коморбідність та виживаність пацієнтів з хронічною хворобою нирок VД стадії: когортне дослідження / І. М. Шіфріс. - С.95-103
Brechka, N. M. Dynamics of glycosaminoglycans content in the testes of rats after administration of natural herbal products / N. M. Brechka [et al.]. - С.104-110
Другие авторы: Bondarenko V. O., Korenieva Ye. M., Laryanovskaya Yu. B., Morozenko D. V., Kozar V. V., Ashukina N. A., Leontieva F. S., Shcherbak E. V., Ivannikova S. V.
Побеленский, К. О. Биохимические показатели крови и морфологические характеристики щитовидной железы, почки и печени нормотензивных и гипертензивных крыс на фоне введения пропилтиоурацила / К. О. Побеленский [и др.]. - С.111-120
Другие авторы: Легач Е. И., Побеленский О. М., Побеленская Л. А.
Seliukova, N. Yu. Fetoplacental insufficiency as a reason of offspring oxidative status disturbances / N. Yu. Seliukova [et al.]. - С.121-127
Другие авторы: Misiura K. V., Boiko M. O., Kustova S. P., Grushanska N. H., Sharandak P. V., Medvedovska N. V.
Чумак, С. О. Сучасний погляд на діагностику та профілактику ліподистрофій у хворих на цукровий діабет (огляд та власні дані) / С. О. Чумак. - С.128-141
Філик, О. В. Інтенсивна терапія пневмонії у дитини з гіпопаратиреозом / О. В. Філик. - С.142-148
Тихонова, Т. М. Дефіцит магнію при ендокринній патології та шляхи його корекції / Т. М. Тихонова, Ю. М. Смілка. - С.149-154
Звіт про науково-практичну конференцію з міжнародною участю "Досягнення та перспективи експериментальної і клінічної ендокринології" (Дев’ятнадцяті Данилевські читання) : 27-28 лютого 2020 року. - С.155-159
Гладкова Алла Іванівна. Некролог. - С.160-161
Имеются экземпляры в отделах:
Экз. 1 (свободен)

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

10.
Шифр: МУ104/2020/16/5
   Журнал

Медицина невідкладних станів . - Выходит раз в два месяца
2020г. Т. 16 № 5
Содержание:
Лысенко, В. И. 60-летний путь становления и развития кафедры анестезиологии и интенсивной терапии Харьковской медицинской академии последипломного образования / В. И. Лысенко. - С.8-12
Маркова, С. О. Токсикологія кумаринів: огляд літератури й аналіз випадку отруєння похідними 4-гідроксикумарину / С. О. Маркова [та ін.]. - С.13-22
Другие авторы: Курділь Н. В., Зінов’єва М. Л., Студзинська Я. В., Ващенко Л. К., Пісоченко К. В., Зацаринська О. Ш., Прийма Т. В.
Лизогуб, К. І. Роль збалансованих розчинів у практиці лікаря / К. І. Лизогуб, В. В. Ніконов, М. В. Лизогуб. - С.23-27
Гуменюк, К. В. Погляд із минулого в майбутнє: безпілотні літаючі дрони як елемент евакуації поранених у медичній службі Збройних сил України / К. В. Гуменюк, В. Р. Горошко. - С.28-33
Ніконов, В. В. Застосування декскетопрофену в сучасних підходах до мультимодальної аналгезії / В. В. Ніконов, К. І. Лизогуб, М. В. Лизогуб. - С.34-38
Курсов, С. В. Кокаиновая интоксикация / С. В. Курсов. - С.39-50
Черній, В. І. Раціональна фармакологічна профілактика беміпарином венозного тромбоемболізму у хворих онкологічного профілю / В. І. Черній [та ін.]. - С.51-55
Другие авторы: Смірнова Н. М., Єгоров О. О., Колганова К. О., Босько І. Л.
Філик, О. В. Діафрагм-протективна штучна вентиляція легень на етапі відлучення від респіраторної терапії в дітей / О. В. Філик. - С.56-61
Кришевський, Ю. П. Антибіотикорезистентність та чутливість мікроорганізмів, виділених у хворих із пораненнями черевної порожнини / Ю. П. Кришевський, В. Р. Горошко. - С.62-70
Загуровський, В. М. Психологічна дезадаптація при гострих коронарних станах / В. М. Загуровський, Н. Л. Калайтан. - С.71-79
Голдовський, Б. М. Диференційоване купірування неускладненого гіпертонічного кризу на догоспітальному етапі / Б. М. Голдовський ; Б. М. Гоолдовський, Д. В. Лелюк. - С.80-85
Бондар, Р. А. Можливості профілактики ранньої післяопераційної когнітивної дисфункції в отоларингологічних хворих після загальної анестезії з використанням керованої гіпотензії / Р. А. Бондар [та ін.]. - С.86-92
Другие авторы: Дацюк О. І., Титаренко Н. В., Костюченко А. В., Дацюк Л. В.
Черний, Т. В. Прогнозирование исхода тяжелой черепно-мозговой травмы / Т. В. Черний [и др.]. - С.93-100
Другие авторы: Андронова И. А., Черний В. И., Городник Г. А., Назаренко К. В.
Коломаченко, В. І. Дексмедетомідин як ад’ювант до бупівакаїну при спінальній анестезії для артропластики кульшового суглоба / В. І. Коломаченко, В. С. Фесенко. - С.101-105
Радченко, В. О. Результати лікування неускладнених неповних вибухових переломів тіл хребців грудного й поперекового відділу хребта / В. О. Радченко, К. О. Попсуйшапка, Н. С. Куфтеріна. - С.106-119
Черній, В. І. Застосування багатокомпонентного гіперосмолярного первинного об’єму заповнення оксигенатора при операціях на серці в умовах штучного кровообігу / В. І. Черній, Л. О. Собанська. - С.120-128
Чуклін, С. М. Діагностика й лікування гострого панкреатиту: огляд сучасних рекомендацій (частина 2) / С. М. Чуклін [та ін.]. - С.120-139
Другие авторы: Чуклін С. С., Попик П. М., Шершень Г. В.
Маркова, С. О. Діагностика й інтенсивна терапія гострого гепатиту, обумовленого парацетамолом: дослідження випадку / С. О. Маркова [та ін.]. - С.140-146
Другие авторы: Курділь Н. В., Студзинська Я. В., Ващенко Л. К., Пісоченко К. В., Зацаринська О. І., Прийма Т. В.
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-59 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)