Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (1)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Яковець, К. І.$<.>)
Общее количество найденных документов : 81
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Яковець К. І., Дейнека С. Є.
Заглавие : Медичні Internet-вісті. Частина XXVII
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 2. - С. 201-203 (Шифр БУ5/2020/24/2)
MeSH-главная: ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Цигикало О. В., Перебийніс П. П., Кузняк Н. Б., Яковець К. І.
Заглавие : Особливості розвитку надпід’язикових м’язів шиї у ранньому періоді онтогенезу людини
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 3. - С. 151-156 (Шифр БУ5/2020/24/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ШЕИ МЫШЦЫ -- NECK MUSCLES
ОНТОГЕНЕЗ
Аннотация: Мета роботи – уточнити джерела закладки та з’ясувати хронологічну послідовність морфогенезу м’язових структур надпід’язикових трикутників передньої шийної ділянки в зародковому та передплодовому періодах онтогенезу людини. Матеріал і методи. Методами антропометрії, морфометрії, мікроскопії, тривимірного комп’ютерного реконструювання і статистичного аналізу досліджено 25 серій послідовних гістологічних зрізів зародків і передплодів людини віком від 5 до 12 тижнів розвитку (6,0-80,0 мм тім’яно-куприкової довжини (ТКД )). Результати. Зачаток двочеревцевого м’яза вперше спостерігається у 7-тижневих передплодів людини (15,5-16,0 мм ТКД). Місцем прикріплення переднього черевця двочеревцевого м’яза є присередня поверхня хряща Меккеля. На 12-му тижні внутрішньоутробного розвитку двочеревцевий м’яз набуває свого дефінітивного прикріплення до внутрішньої поверхні тіла нижньої щелепи. Зачаток щелепно-під’язикового м’яза вперше виявлений у 6-тижневих зародків людини 10,0-12,0 мм ТКД. Місце прикріплення останнього починається поблизу підборідного симфізу, прикріплення м’яза до зачатка під’язикової кістки виявлено тільки наприкінці 7-го тижня внутрішньоутробного розвитку (передплоди 19,0-20,0 мм ТКД). Зачаток підборідно-під’язикового м’яза вперше визначається у 6-тижневих зародків людини. У передплодів 15,5-40,0 мм ТКД підборідно-під’язиковий м’яз починається на присередній поверхні хряща Меккеля, а з 12-го тижня внутрішньоутробного розвитку (передплоди 75,0-77,0 мм ТКД) прикріплення м’яза локалізується на внутрішній поверхні тіла нижньої щелепи. Підборідно-язиковий м’яз виявлений на внутрішній та каудальній поверхнях хряща Меккеля, але із середини 12-го тижня внутрішньоутробного розвитку місце його прикріплення переміщується на присередньо-каудальну поверхню тіла нижньої щелепи. Висновки. 1. Зачатки всіх м’язів, які визначають межі надпід’язикових трикутників шиї, виявляються на початку 7-го тижня внутрішньоутробного розвитку (передплоди 15,5-16,0 мм ТКД). 2. Надпід’язикові м’язи прикріплюються до присередньої поверхні хряща Меккеля, але впродовж 8-11-го тижнів внутрішньоутробного розвитку ділянки прикріплення поступово переміщуються на кісткові краї тіла нижньої щелепи, які охоплюють хрящ Меккеля. 3. У передплодовому періоді розвитку пучки щелепнопід’язикового м’яза залишають передню ділянку біля підборідного симфізу вільною. 4. У передплодів людини виявлено прикріплення до під’язикової кістки тільки підборідно-під’язикового та щелепнопід’язикового м’язів.
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Яковець К. І., Дейнека С. Є.
Заглавие : Медичні INTERNET-вісті. Частина XXVII
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 3. - С. 210-212 (Шифр БУ5/2020/24/3)
MeSH-главная: ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
НОВОСТИ -- NEWS
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Левицька С. А., Стефанюк І. С., Курулюк Р. С., Яковець К. І.
Заглавие : Особливості хірургічного лікування захворювань глотки у дітей із ожирінням
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 67-69 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ГЛОТКИ БОЛЕЗНИ -- PHARYNGEAL DISEASES
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Хірургічні втручання на мигдаликах глотки (аденотомія, тонзилектомія, аденотонзилотомія) проведені 39 дітям із ожирінням і 25 дітям із нормальною масою тіла (контрольна група). Визначено, що особливістю анестезіологічного супроводу в дітей із ожирінням є потенційно тяжка інтубація з огляду на статистично частіше виявлення ІІІ-ІV класу за Маллампаті (41% проти 12%), класів В і С висування нижньої щелепи (20,5% проти 12% у групі контролю). У дітей із ожирінням недостатня ефективність відновлення носового дихання після операцій виявлена в 35,9% випадків; при цьому надлишкова маса тіла не впливала на частоту виникнення післяопераційних кровотеч. Відносно неширока носоглотка із мінімальним вигином у дітей з ожирінням повинна бути врахована при виборі аденотомів і може збільшити ризик розвитку рубцевого процесу в носоглотці в післяопераційному періоді.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Левицька С. А., Солдат О. М., Яковець К. І., Максим’юк О. І.
Заглавие : Тимпанотомія і аденотомія Versus аденотомія при лікуванні ексудативного отиту у дітей
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 64-66 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ОТИТ СРЕДНИЙ ЭКССУДАТИВНЫЙ -- OTITIS MEDIA WITH EFFUSION
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: У 48 дітей із аденоїдними вегетаціями ІІ-ІІІ ступеня і ексудативним отитом проведено визначення ефективності тимпанатомії та терапії топічними стероїдами в доповнення до хірургічного видалення аденоїдних вегетацій. Оцінка результатів лікування через десять днів після хірургічних втручань показала, що одночасне проведення тимпанотомії і аденотомії сприяло більш швидкому відновленню функцій середнього вуха порівняно з аденотомією, водночас призначення топічних стероїдів не впливало на швидкість відновлення функцій слухової труби. Через місяць після хірургічного лікування повторний розвиток приглухуватості відмічений у 35,4% дітей, накопичення ексудату в барабанній порожнині - у 12,5%. У дітей, лікування котрих полягало виключно у проведенні аденотомії, частота виявлення ексудату в середньому вусі становила 25%. Оцінка результатів відновлення слухової функції через місяць після хірургічних втручань показала однакову ефективність місцевого вживання топічних стероїдів і тимпанотомії. Виконання лише аденотомії виявилося недостатнім для повноцінного відновлення слухової функції.
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Яковець К. І., Дейнека С. Є.
Заглавие : Медичні Internet-вісті. Частина ІX
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 1. - С. 265-268 (Шифр БУ5/2016/20/1)
MeSH-главная: ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ломакіна Ю. В., Тимофієва М. П., Зорій Н. І., Федонюк Л. Я., Павлюк О. І., Яковець К. І., Щудрова Т. С.
Заглавие : Про-екологічне виховання студентів-медиків в освітньому просторі
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 1. - С. 213-221 (Шифр БУ5/2020/24/1)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
Аннотация: У статті проаналізовано та обґрунтовано методичні підходи щодо екологічного виховання у вищому навчальному закладі; визначено ставлення та шляхи формування екологічної культури студентів-медиків. Мета роботи — дослідити та удосконалити методичні підходи щодо екологічного виховання в освітньому просторі; визначити ставлення та шляхи формування екологічної культури студентів-медиків. Матеріал і методи. Проведено аналіз даних та опрацьовано сучасні наукові досягнення за даною темою в джерелах новітньої літератури. У 2020 році проведено дослідження, в якому взяли участь 160 студентів 1-х, 2-х курсів медичних факультетів освітнього ступеня «Магістр» Буковинського державного медичного університету. Застосовано методи спостереження, бесіди, анкетування. Результати. У даній роботі виділені основні дидактичні умови впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчальний процес вищого навчального закладу. Результати анкетування показали, що самооцінка рівня здоров’язберігаючої компетенції студентів є високою (85%). Студенти-медики усвідомлюють важливість пропаганди здоров’язбережувального середовища. Респонденти (92%) висловили відверте бажання брати участь у заходах та підвищенні рівня власної здоров’язберігаючої компетенції. Брали участь у здоров’язбережувальних заходах 69% студентів. Щодо конкретних дій стосовно сортування сміття 50% респондентів відповіли, що іноді сортують сміття, доволі великий відсоток (35%) не сортують і тільки 15% приділяють значну увагу упорядкуванню сміття. Висновки. У результаті теоретико-методологічного дослідження в статті висвітлені основні проблемні питання екологічного виховання. Методичними підходами, щодо ефективності екологічного виховання в освітньому просторі, є формування та розвиток у студентів-медиків здоров’язберігаючої компетентності. Визначені та обґрунтовані дидактичні умови впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчальний процес вищого навчального закладу. З’ясовано, що практична реалізація завдань і мети екологічної освіти у вищих навчальних закладах ґрунтується на: засадах взаємозв’язку теоретичних знань із практичною діяльністю студентів у цій сфері; включенні екологічних аспектів у структуру предметних, спеціальних узагальнюючих тем; використанні проблемних методів навчання; поєднанні аудиторної і позааудиторної природоохоронної роботи.
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Яковець К. І., Дейнека С. Є.
Заглавие : Медичні INTERNET-вісті. Частина II
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - 2014. - Т. 18, № 2. - С. 203-205 (Шифр БУ5/2014/18/2)
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Яковець К. І., Дейнека С. Є.
Заглавие : Медичні internet-вісті. Частина І
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - 2014. - Т. 18, № 1. - С. 232-234 (Шифр БУ5/2014/18/1)
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Олар О. І., Микитюк О. Ю., Яковець К. І.
Заглавие : Оптична спектроскопія в медичній діагностиці
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - 2014. - Т. 18, № 1. - С. 164-167 (Шифр БУ5/2014/18/1)
Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)