Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Chernenko, O.$<.>)
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Chernenko O., Sulaieva O.
Заглавие : Papillary thyroid cancer and thyroid stimulating hormone: does sex matter?
Место публикации : Фізіологічний журнал. - К., 2019. - Том 65, N 6. - С. 81-87 (Шифр ФУ6/2019/65/6)
MeSH-главная: ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- THYROID NEOPLASMS
ТИРЕОТРОПИН -- THYROTROPIN
ТИРОКСИН -- THYROXINE
ТРИИОДТИРОНИН -- TRIIODOTHYRONINE
ПОЛОВЫЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ -- SEX CHARACTERISTICS
Аннотация: Проаналізовано взаємозв’язок патогістологічних характеристик папілярного раку щитоподібної залози (ПРЩЗ) і показників функціональної активності цього органа у пацієнтів різної статі (468 жінок і 108 чоловіків). Досліджували вміст тиреотропного гормону (ТТГ), вільного трийодтироніну і тироксину (fT3 і fТ4) у сироватці крові. Оцінювали стадію, частоту екстратиреоїдного поширення (ЕТП) та лімфоваскулярної інвазії (ЛВІ), частоту метастазування у лімфатичні вузли (МЛУ). Крім того, при аналізі статевих відмінностей враховували вік, гістологічний тип ПРЩЗ і наявність аутоімунного тиреоїдиту (АІТ). Не було виявлено статистично значущих відмін стадії ПРЩЖ у пацієнтів різної статі. У жінок були зареєстровані менший розмір пухлини і більш висока частота мікрокарцином, в той час як у чоловіків - більш високу частоту МЛУ. Супутній АІТ був виявлений у 33,3% пацієнтів, його частота була значно вищою у жінок, що супроводжувалося зростанням вмісту ТТГ, хоча при цьому зв’язку між АІТ і концентрацією тиреоїдних гормонів не було виявлено. Супутній АІТ значно знижував ризик екстратиреоїдного поширення (OR = 0,67; 95% ДІ 0,44-1,00; Р = 0,05) і МЛУ (OR = 0,59; 95% ДІ 0,37-0,94; Р = 0,028) у пацієнтів чоловічої статі, проте не впливав на показники інвазивності у жінок. Таким чином, виявлено статеві відмінності сироваткового вмісту ТТГ і частоти мікрокарцином, які були асоційовані з високою частотою супутнього АІТ у жінок. Супутній АІТ у чоловіків з ПРЩЖ був асоційований зі зниженням ризику екстратиреоїдного поширення і МЛУ, що може відображати захисну роль АІТ в прогресуванні захворювання.
Найти похожие

2.

Заглавие журнала :Фізіологічний журнал -2019г. т.65,N 6
Интересные статьи :
Полякова Л. І. Андрогенна функція сім’яників і стан сперматозоїдів молодих і старіючих щурів після тривалого інгібування ароматази стероїдів та його відміни/ Л. І. Полякова [та ін.] (стр.3-11)
Струтинська Н. А. Аміногуанідин відновлює ендогенний синтез сірководню, конститутивний синтез оксиду азоту, ендотелійзалежну вазодилатацію та пригнічує відкривання мітохондріальної пори у серці старих щурів/ Н. А. Струтинська [та ін.] (стр.12-21)
Телька М. В. Вплив норадреналіну на електричну активність культивованих нейронів ганглія трійчастого нерва/ М. В. Телька [та ін.] (стр.22-29)
Котлярова А. Б. Функціонування катіонних каналів великої провідності ядерної мембрани під впливом модуляторів нікотинових холінорецепторів/ А. Б. Котлярова [та ін.] (стр.30-37)
Драчук К. О. Ендотеліальний моноцитактивуючий фактор II відновлює ендотелійзалежне розслаблення судин при старінні/ К. О. Драчук [та ін.] (стр.38-42)
Грушка Н. Г. Протективна дія цитрату германію на функціональний стан імунокомпетентних клітин та активність нейтрофілів при запаленні, індукованому ліпополісахаридом/ Н. Г. Грушка [та ін.] (стр.43-50)
Ісаєнко О. Ю. Протидифтерійні властивості структурно-метаболітних комплексів пробіотичних штамів лактобактерій і сахароміцетів у тестах in vitro та in vivo/ О. Ю. Ісаєнко (стр.51-60)
Деген А. С. Розподіл FOXP3+- та ROR?t+-лімфоцитів у кишковоасоційованій лімфоїдній тканині щурів при цукровому діабеті та введенні неселективних блокаторів фактора некрозу пухлин ?/ А. С. Деген, О. М. Камишний (стр.61-69)
Lozovska Yu. V. Relationship aggressiveness of prostate cancer with tumor-associated serum markers/ Yu. V. Lozovska [et al.] (стр.70-80)
Chernenko O. Papillary thyroid cancer and thyroid stimulating hormone: does sex matter?/ O. Chernenko, O. Sulaieva (стр.81-87)
Бредун О. Ю. Фактори природженого і антивірусного імунітету в ротоглотковому секреті, екстрактах тканин та лізатах клітин піднебінних мигдаликів дітей при їхній гіпертрофії та хронічному запаленні/ О. Ю. Бредун [та ін.] (стр.88-93)
Натрус Л. В. Роль NF-κβ у диференціюванні та активації нейтрофілів під час загоєння опікової рани шкіри щурів/ Л. В. Натрус [та ін.] (стр.94-104)
Прудніков І. М. Сучасні уявлення про міжклітинну везикулярну сигналізацію/ І. М. Прудніков [та ін.] (стр.105-125)
Про XX з’їзд Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка, з міжнародною участю, присвяченого 95-річчю від дня народження академіка П.Г. Костюка (Київ, 27-30 травня 2019 р.) (стр.126-130)
До ювілею Олександра Григоровича Резнікова (стр.131-132)
Интересные статьи :
Найти похожие


 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)